KING-VRIENDEN ■v Het Eeuwfeest der Universiteit te Utrecht. Em ni«uw» Vinding mADurarem Beurs van Amsterdam- ITALIë. Nieuwe ambassadeur# benoemd. Fulvic Suvich is benoemd tot) ambassa deur te Washington, in de plaats van Aiugusto Rosso, dSe tot ambassadeur te Moskou is 'benoemd. De tegenwooriüge am bassadeur te Moskou, baron Arorae de Va lentine, is benoemd tot ambassadeur te Warschau. FRANKRIJK. De staking in Marseille. De roode vlag waait van de schepen. Omtrent de uitbreiding der staikingsbe- weging in Marseille meldt de „Matin" o.a dat van 68 schepen de 'roode vlag wappert. Rond 4000 stakers houden de schepen, dit- door de gezagvoerders en officieren zijm verlaten, bezet. Het havèmverkeesr ligt vol komen stril. Slechts één Schip, het brand- weerschip „Ailerbe" voert 'geen roode vlag. Een paar schepen, die nog in den loop van gisteren zonder sleepershulp de haven waren binnemgeloopen, hebben hun lading post, aan bederf onderhevige levensmidde- Feeststemming in de stad. Prinses Juliana bij de opvoering van „De Geus". welke zonnebrand en vervellen voortkomt en Uw huid' teivens egaal mooi bronst en bruintl: is AMILDA-zonnebruincrême. Flacon 90 ct. Tube 60 Ct. Doos 50 §n 25 el len en passagiers nog aan land kunnen zet ten, doch onmiddellijk daarna volgde onder de bemanning de staking en bezetting der sctiepen. V De voorziening der stalkers van het nno dige- geschiedt, voor ztoover mogelijk, uit de scheepsvoorraden. In enkele gevallen moes ten daartoe deuren worden opengebroken. iBij de beweging hebben zich niet alleen de matrozen van die haven-rondvaartsche- pen, de sleepers en. ook de kleinste booten aangesloten, maar zelfs de Iers, de schilders en de De „Aimi du Peuple" king thans ook is overgeslagen naar die ha ven Pot Vendres, waar eveneens de roode vlag van de schepen waait. BELGIS. De stakindsbeweginfr thans geëindigd Vakverenigingen publiceeren manifest aan de arbeiders. Het socialistische verbond van Vakver. eemgingen en het algemeen Christelijk WeiikiiSdenverbond, deibeiife groolüe centrale besloten de stakingsbeweging te doen eindigen. In hpt manifest aan dte arbeidersklasse wordt gezegd idiat de met falmte, beslistihehl en discipline gevoerde strijd voor lötsverbe- tternyg met een groote overwinning is be kroond. Het minimum*»!, is vastgesteld op fr. 22, de arbeiders krijgen 6 dagen betaald verlof, de vrijheid: 'van organisatie is ver zekerd, -de 40-urige -werkwedk zal in ver schillende industrieën onverwijld en in au- nijverheid al naar gelang ijdend economisch herstel, De kindertoeslagen wor- in alle bedrijven den tatengrp: vedhoogd en dfe regeering zai verschillende wetsontwerpen indienen, wri te de toepassing van de door de paritaire commissie genomen besluiten, zullen waar- borgen. De socialistische- en die christelijke valk- ms besloten, dat het werk waarin <üe arbeiders vol- hebben verkreigen, heden morgen moest worden hervat. Alleen in die takken van nijverheid, waarin de patroons weigeren de eiaefhen dier arbeiders in te wil ligen, zal de strijd worden voortgezet. BPTCfENJLANP. Nationale tentoonstelling van sport en toerisme. De „Spento" van 14 Augustus to® en met 13 September a.s. te 's-Gra- venhage. Binnenkort staat de residentie een na tionale tentoonstelling te wachten, welke in den ruimsten zin aan sport en toe-, risme zal zijn gewijd. Van 14 Augustus tot en met 13 Septem ber a.s. nl. zal deze tentoonstelling, bij afkorting „Spento" genoemd, nagenoeg het geheele terrein van deHaagsche IJs club (Overbosch, einde Bezuidenhout) in beslag hebben. De oppervlakte van het Spento-terrein Is 30.900 vlerkante meter, waarvan ongeveer de helft zal worden bezet met twee groote tentoonstellings tenten en verdere overdekte ruimten, terwijl de rest ter beschikking blijft voor allerlei sportdemonstraties De tentoonstelling beoogt in de eerste plaats het voeren van een nuttige pro paganda voor sport en toerisme. Teneinde den leek In kennis te bren gen met voor hem nog onbekende tak ken van sport en toerisme, zullen op ge regelde tijden door bevoegde personen lezingen en voordrachten gehouden wor den, welke in de meeste gevallen door Hlms zullen worden toegelicht. Vesschillende vooraanstaande personen hebben zitting in het eere-comlté, terwijl zoowel daarin als in het algemeen be stuur allerlei bonien en instellingen op het gebied van sport en toerisme zijn vertegenwoordigd. Hét dagelijksch bestuur der Spento wordt gevormd door de heeren: jhr. H. Laman Trip, majoor der artillerie b.d., 's-Gravenhage (voorzitter); M. L. J. Hof stee, officier-vlieger b.dRijswijk (Z.H.), (secretaris); mr. S. L. F. de Hartogh, 's-Gravenhage, (penningmeester); Jhr. mr. E. G. van Benthem van den Bergh, 's-Gravenhage, (juridisch adviseer), Th, L, C. Kuntze, 's-Gravenhage, ([sport- commissaris) Dei stemming in Utrecht is nog steeds stijgende en na de plechtige ingetogen heid, die men zich Dinsdag had moeten bpleggen, toen de Senaat des middags in de St. Pieterskerk de gelukwenschen der binnen- en buil enlandsche universi teiten ontving, en des middags tijdens de plechtige herdenking in de Domkerk, die werd opgeluisterd door de aanwezig heid van de Koningin en de Prinses, vierde men des avonds de feestvreugde te Intenser uit in de versierde met stal len èn kraampjes bezaaide stad; waar een roezige, kermisachtige feestdrykte heerscht. En niet alleen op straat heerscht deze stemming, maar ook* in de cafés en res taurants, zelfs in de deftige, waar de bezoekers zich veel luidruchtiger gedra gen, dan de Hollander zulks in soortge lijke etablissementen doorgaans pleegt te doen. De strijkjes die er gewoonlijk het monopolie der muziek hebben, zorgen nu nog slechts voor de begeleiding der luid keels door het publiek gezongen liederen, die meestal beginnen met het „lo vivat" en gewoonlijk eindigen met een populair deünjte, waarop „gehost" kan worden. En nu is het gemakkelijk genoeg om al deze uitgelatenheid op de studenten te willen afschuiven, die er zeker niet vies van zijn, maar ook de burgers, die de universiteit slechts van den buitenkant kennen, weten er aan mee te doen, om van de eerzame réunfsten, die des daags slechts plechtige deftigheid zijn, niet te spreken. Dinsdagavond te negen uur was het Janskerkhof het middelpunt van de belangstelling van vele honderden. Voor het sociëteitsgebouw, waar studenten en reünisten bijeenzaten, werd een taptoe uitgevoerd door de muziekkapel van het vierde halfreglment huzaren, daarvoor speciaal uit Deventer overgekomen. De fraai uitgevoerde signalen, fanfares, marschen en andere muziekstukken wek ten groot enthousiasme bij het publiek, dat gretig was met zijn applaus. De opvoering van „De groote Geus". Tegen tien uur, nam de drukte in de richting van, den Vossegatschen dijk toe en weldra bewoog zich een ononderbro ken 111e van auto's, maar ook van 'n groot aantal aapjes, die bij deze gelegenheid blijkbaar uit het niet opduiken en andere voertuigen, in de richting van het nieuwe stadion, waartegenover het feest terrein gelegen is, en waar het open luchtspel „De groote geus" zou worden opgevoerd. Tegen elf uur Waren ook de leden van den Senaat met binnen- en buitenland- sche gasten gearriveerd en het was on geveer half twaalf, toen Prinses Juliana de eereloge betrad, waarin ook aanwezig v-as de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, prof dr. Slotenlaker de Bruine. De Prinses werd door het publiek met het Wilhelmus begroet, waarna de lich ten doofden en het speelterrein onder een flonkerenden sterrenhemel lag met op den achtergrond hoog oprijzend net donker silhouet 'van den muur, van den „Vredenburgh", somber symbool der Spaansche onderdrukking, geaccentueerd door de in mineur gespeelde ouverture muziek In het donker trokken groepen spelers het veld op, en toen de door de genie bediende schijnwerpers gloeiden, zag men in een zee van licht het kleurige tafereel van een markt dag voor den „Vreedenburgh" die echter wreed verstoord werd door het binnen rukken der Spaansche troepen met den gevangen genomen magnistraat als sym bool van het gebroken verzet der onder drukte burgers. In kleurige tafreeléh ontrolde zich het spel verder van de Spaansche onder drukking en het verzet der burgers, ln hun machteloosheid tegen de sombere dreiging der Spaansche ruiters en Spaansche hellebaardiers, die zich. steeds weer kunnen terugtrekken binnen oe sterke omwalling van de hooge muren van den Vredenburgh en als het verzet dan voor goed gebroken lijkt, verschijnt Tyl, die onder het mom van grollen en grappen het volk nieuwe hoop geeft en nieuwen moed, en die het weet aan te zetten tot nieuw verzet, dat gijn hoogte punt. bereikt als Tyl den burcht weet blnnetii te dringen en het charter weet te bemachtigen van de ontstolen privi lege™/der burgerij Weliswaar moét Tyl dat /net Hen vuurdoop bekoopen, doch ajs^men hem op den brandstapel gebon den waant en de vlammen hoog oplaaien verschijnt hij als symbool van den geest van den onster felij ken grooten geus boven op de trans van den burcht en werpt hij de brandende fakkel omlaag, die dan wordt opgevangen door het volk, dat er zijn eigen fakkels mee ontsteekt en het kasteel binnenstormt en bezet, zoodat overal op de tinnen de branden de fakkels verschijnen en onder de tonen van het „Wilt heden nu treden voor God den Heere" de Spaansche vlag werd neer gehaald en het oranje blanje bleu van de nrincevlag op de torens verschijnt. Het was een indrukwekkend schouw spel, zoowel het chargeeren en oprukken der Spaansche ruiterij en Spaansche landsknechten als de tafereelen der be wogen volksmenigte en het overslaan van den vlam van het verzet in het kas teel zelve. Daartusschen door bracht het komi sche tafereel van de door Tyl ln elkaar gezette vertooning met den ezel van „tafeltje dek Je. ezeltje strek Je" een komische noot, die echter geen onont beerlijke schakel naar den climax van het spel was. Luid applaus weerklonk na afloop en opnieuw klonk het Wilhelmus togn de Prinses de loge verliet om zich naar haar auto te begeven. Tot drie uur in den nacht, het uur waarop de café's moesten sluiten, duurde daarna in de stad de feestvreugde nog voort. Met den gewonen- en met een extra nachttrein naar Rotterdam en Den Haag konden de vele bezoekers uit beide ste den en ook uit Gouda nog huiswaarts keeren. Donderdag gaat de tweede opvoering en na afloop komt de grootsche mas kerade. DE PLECHTIGE PROMOTIE DER EERE-DOCTOREN IN HET GROOT AUDITORIUM. Gisteren was het de dag, dat de Utrechtscne un versiteit ae nulde in ontvangst neen genomen van de ver tegenwoordiger oer universiteiten uit scnier alle deelen der'wereld. Vandaag neen zy op haar beurt hulde gebracht aan diegenen, die zich op verschillend gebied aer wetenschappen verdienstelijk nebben gemaakt in binnen- en buiten land, door hen te promoveeren tot eere doctor der Utrechtsche universiteit. De plechtige bijeenkomst daartoe werd te ruim half elf geopend in het groot auditorium, dat geheel gevuld was met belangstellendep Te ruim elf uur schreed de Senaat, voorafgegaan door de beide pedellen toen de leden van het college van cura toren binnen en nam piaats aan weers zijden van het spreekgestoelte, waarna de rector-magnificus prof. Vollgraff de zitting in het Latijn opende, den aan wezigen en in het1 bijzonder de promo vendi welkom heette en verklaarde dat het de Utrechtsche universiteit een voorrecht was op deze wijze uiting aan haar waardeerig voor het door hen ver richte wetenschappelijke werk te mogen geven. Vervolgens werd het podium betreden door den voorzitter der faculteit der let teren en wijsbegeerte prof. Bolkesteln, die eveneens in het Latijn sprak, ten einde daarna de hem door den rector- magnificus opgedragen taak te vervullen om de in deze faculteit benoemde eere doctoren met het doctoraat in de lette ren en wijsbegeerte te bekleeden. Van de ongeveer 40 eere-doctoren wa ren ongeveer 20 aanwezig. Tot de afwezi gen behoorden o.a. de Zuid-Amerikaan- sche ministers Hertzog en Smuts, De aanwezige eere-flöctoren der faculteit der letteren en wijsbegeerte traden naar voren en kregen Van proL Bolkesteln een in fraai omslag gebonden, doctorsbul uit gereikt, terwijl prof. Wagenvoort hun de capita, korte zijden schoudermantel in de rood-witte klfmrem der Utrechtsche universiteit omhing, die geheel nieuw is als onderscheiding ddbr een Nederland- sche universiteiten aan haar eere-doc toren toegekend. Op gelijke wijze werden in de overige faculteiten de aaWwezige doctoren door den voorzitter der faculteiten gepromo veerd en wel door prof..J. Roos in de faculteit der veeartsenijkunde, door prof. Severing in de faculteit der godgeleerd heid, door prof. Pompe in de faculteit der rechten, door prof. J. Boeke voor de medische faculteit en door prof. Kruyt in de faculteit dqr wis- en natuurkunae. De eere-doctoren der veterinaire facul teit en der beide laatstgenoemde facul teiten kregen de capita omgehangen door prof. Weve: De heer Maurits Sabbe dankte namens allen voor de hooge benoeming, die voor allen die de geschiedenis) der Utrechtsche universiteit kennen, als een groote on derscheiding wordt beschouwd. Te ruim half twaalf was de plechtig heid beëindigd ep verlieten de leden van den Senaat het groot-auditorium om zich naar de senaatszaal te begeven, met hl hun midden de nieuwe eere-doctoren, ge tooid met de teekenen hunner nieuwe waardigheid. Een huwelijksverbod. Cassatieberoep door den Hoogen Raad verworpen. Zekere K. te Haarlem wilde een huwe lijk aangaan met mej. B„ terwijl belden van Duitsche nationaliteit zijn. Een vroeger huwelijk van K. is echter door echtscheiding ontbonden op' grond van door hem met mej. B gepleegd overspel. De Duitsche autoriteiten hebben ech ter dispensatie verleend, waardoor zij naar Dultsch recht bevoegd zijn een hu welijk met elkander aan te gaan. De ambtenaar van den burgerlijken stand te Haarlem heeft evenwel gewei gerd het huwelijk^ te voltrekken, waarop K. zich wendde tot de Haarlemsche rechtbank, die afwees zijn verzoek om te verklaren, dat de overgelegde stukken voldoende zijn om tot de voltrekking over te gaan 'Van deze beschikking is K. in cassatie gekomen bij den Hoogen Raad. Dit college heeft thans o.m. overwo gen, dat het verdrag tot regeling der wetsconflicten met betrekking tot het huwelijk den contracteerenden staten de bevoegdheid geeft om ook ten aanzien van vreemdelingen een huwelijksverbod te handhaven of te 'stellen. Bedoeld huwelijksverbod zegt de Hooge Raad strekt om dergelijke hu welijken, welkê de wetgever om redenen van openbare orde en zedelijkheid onge- wenscht acht, te voorkomen en geldt voor leder, die hier te lande een zoo danig huwelijk zou willen sluiten. Een wettelijk voorschrift, dat vreemdelingen aan het verbod van artikel 89 van het MEDEDELING AAN ONZE De King-attas is verschenen. Nu ligt Nederland voor U open. De King-atlas, waarvan hei formaat 20 X 26,5 cm is, bevat 25 kaarten: een grote kaart van Nederland, toeristen- kaarten en schoolkaarten van alle provincies, détailkaarten van de Veluwp en ^uid-Limburg. Verder een duidelijk aardrijkskundig overzicht. De kaarten zijn nauwkeurig bijgewerkt volgens de toestand op 1 Mei 1936 Het belangwekkende overzicht is bewerkt naar de laatste wetenschappelijke gegevens. Om in het bezit te komen van de aantrekkelijke King-atlas, een aardrijkskundige uitgave, zoals in Nederland nog nim mer is verschenen, behoeft U slechts het btewijs te leveren de fijne smaak en geur van King-pepermunt te waarderen. Dit bewijs levert U door bij Uw drogist of winkelier een rol, een ons of een busje King te kopen, waarna hij U tegen de geringe vergoeding van 25 cents de even leerzame als practische .King-atlas óf direct óf binnen enige dagen zal verstrekken TONNEMA C,E SNEEK FABRIKANTEN VAN KING-PEPERMUNT burgerlijk wetboek zou onttrekken, ont breekt. Op deze gronden heeft de Hooge Raad het ingestelde cassatieberoep verworpen. Beslaglegging op in den grond vast zittende gewassen. Een controleur van de Landbouwcrisis- wet heeft bij een bloemist te Wassenaar een aantal te velde staande schorsenee- ren, welke werden vermoed, in strijd met die wet en de te harer uitvoering ge geven voorschriften te zijn geteeld, in beslag genomen, uit den grond gehaald èn meegenomen. De bloemist heeft hiertegen bezwaar gemaakt op grond, dat deze beslagleg ging, waarbij in den grond vastzittende gewassen daaruit zijn gehaald en mee genomen, ln strijd is met de wet, welk bezwaar de kantonrechter te Leiden juist heeft geacht De kantonrechter overwoog daarbij, dat blijkens artikel 134 van het wetboek van strafvordering onder in be slagneming van eenlg voorwerp wordt verstaan „het onder zich nemen of gaan houden van dat voorwerp ten behoeve van de strafvordering", dat hieronder niet mede moet .worden begrepen eenige handeling, waardoor het betreffende voorwerp vernietigd of onbruikbaar ge maakt wordt, dan wel van aard veran dert; dat hier feitelijk een vernietiging van de gewassen heeft plaats gehad, daur die voorwerpen daardoor van onroerend roerend zijn geworden; dat die Inbeslag neming dus onrechtmatig was. De ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie -te Leiden is van deze uitspraak bij den Haagen Raad in cassatie geko men, welk college thans heeft overwo gen, -dat de wet geen bepaald vormvoor schrift geeft, waaraan hij strafrechte lijk inbeslagneming moet orden voldaan en dan ook een „onder zich nemen" in den zin van artikel 134 van het wetboek van strafvordering aanwezig is, indien de vrije beschikking over het voorwerp voor hem, onder wlen het in beslag wordt genomen, wordt opgeheven en het voorwerp onder de macht van den be- slagleggenden ambtenaar is gekomen; dat zulks medebrengt, zoowel dat er geen reden is om de inbeslagneming van on roerende goederen in strijd met de wet te achten, als dat een teniet gaan of van aard veranderen van het voorwerp, ge volgd op inbeslagneming, die inbeslag neming zelve rilet raakt en haar dus niet onwettig doet zijn. Op deze gronden heeft de Hooge Raad de bestreden beschikking vernie tigd en. ten principale recht doende, het verzoek om opheffing van het beslag van de hand GRMENGD NIBUW8. Politie-agent door trein overreden en op sl:i£ gedood. Gistermiddag omstreeks twee uur is aan de Broeksloot achter de Laan van Leeuwenstein te Voorburg de 43-jarige politie-agent H. B. door een trein ge grepen en op slag gedood. De man, die naast de spoorbaan aan het visschen was, wilde de rails oversteken met het bovenstaand noodlottig gevolg Zijn kind om het leven gebracht. Bekentenis van een gevangene; het kindje leed aan een onge neeslijke ziekte. In Mei 1935 is, oogenschijnlijk onder norinale omstandigheden, aldus meldt de Tel., het circa l-jarig dochtertje Sytske uit het gezin K. te Wieringen overleden en op de begraafplaats te Westerland ter aarde besteld. Thans heeft de vader bekend, dat hij zijn kind heeft vermoord. De weaerzydsche betrekkingen tus- schen man en vrouw uit het gezin K. waren niet gelukkig. Het eenige uit het huwelijk voortgekomen dochtertje was ongelukkig en ieed aan een ruggenjerg- ziekte, welke haar onherroepelijk ten grave zou sleepen De vader heeft, nu ruim een Jaar geleden het proces willen verhaasten onder wele motieven is nog niet bekend en heett zijn ongelukkig kindje den verstikkingsdood doen ster ven door het den mond met stukken brood vol te proppen en daarna over den mond een kussen te binden. Daar bekend was dat het kindje ongeneeslijk ziek was, bestond er geen aanleiding argwaan te koesteren en is als doodsoorzaak de ziek te van het "kind vastgesteld. Veertien dagen na zijn afschuwelijke dood is de echtgenoote van K. van haar man weggeloopen. K. zelf vertoeft in de strafgevangenis te Leeuwarden, waar hij, waarschijnlijk uit wroeging, zijn daad aan een mede-gedetineerde heeft ver teld. Ais gevolg hiervan kwam de Justitie achter het misdrijf. Zij heeft het lijkje doen opgraven, waarop door dr. Hulst sectie is verricht. K heeft een volledige bekentenis afgelegd Verduistering van Staat. Tegen den 28-jarigen B en 28-Jarige vrouw W„ met wie hij samen woont te Haarlem is proces-verbaai opgemaakt wegens verduistering van staat. Zij had den een uit de samenleving geborfn kind laten inschrijven op naam van een vriendin van de vrouw, van wie zij ofti- cieele papleren in hun bezit hadden. Het geval is vijf jaar geleden gebeurd, Eerst nu kwam het aan het licht ter gelegen heid van een aanvraag ingevolge de Woonwagenwet. De inbraak in de kiosk. De beide agenten blijven in hechtenis. De Amsterdamsche rechtbank gelastte de gevangenhouding van de beide Am sterdamsche agenten, die ervan verdacht worden ln een kiosk op het Mercator plein té hebben Ingebroken. Zij zijn onlangs op bevel, van den rech- ter-commissaris in hechtenis genomen, t Driejarig kind levend verbrand. Op de uitlaat van een benzine pomp gevallen. Gisteren omstreeks vijf uur is het drie jarig dochtertje van den heer W. van der Meulen in een onbewaakt oogenüB* op de uitlaatpijp van, een benzinemotor gevallen en levend, verbrand. Op de banen der Noordwijksche golf club waarvan het onderhoud door den heer Van der Meulen wordt verzorgd, is in een schuur een benzlnemotorpomp opgesteld, welke hedenmiddag ook m werking was. De uitlaatpijp van dezen motor komt uit ln een op.en put buiten de schuur. Waarschijnlijk heeft het meisje over den rand van de put gehan gen, waarbij het door de uitlaatgassen is bedwelmd en vervolgens in de punt op de gloeiende uitlaatpijp en' knalpot van de motor is gevallen Daardoor hebben haar kleertjes vlam gevat en is het kind verbrand. Toen de heer Van der Meulen den mo tor kwam afzetten vond hij het geheel verkoolde lijkje van zijn driejarig doch tertje. Kranige redding. Een 17-jarig meisje redt twee meisje» uit zee, ma^r een 18-jarige Jongeman kon niet geholpen worden en ver dronk. Zondagmorgen is de 18-jarige Geldof- fer, wonende aan de Korte Keizersdwars- straat te Amsterdam jammerlijk ver dronken, toen hij met twee meisjes in zee aan het spelevaren was. Aan het van de 17-jarige Truus uit Amsterdam was wt te danken, dat de belde meisjes kon- Jen worden gered. Zoowel de jongen ais de beide meisjes enoeiden in het tentenkamp aan het arana onder ae gemeente neemskerk. 7» waren op een breede plank in zee 480 het speievaren en sloegen er geen ent op, aat zij zich vrij ver uit de kusi «gagaen ondanks dat geen hunner kon nremmen. Op een zeker oogenblik be- jnerate een van de twee meisjes, dat zij geen grond meer onder zich voelde. Door jchrik bevangen lieten ook de anderen de plank los, zoodat alle drie in ernstig levensgevaar verkeerden. Op het hulpge roep swom de 17-jarige Truus Gronday naar de plaats van het onheid. Met in spanning van alle krachten bracht zij een van de meisjes aan het strand, waar na zij zich opnieuw te water begaf en ook het andere het Jeven redde Door oververmoeidheid was het voor het dap pere meisje niet mogelijk om den Jongen hulp te bieden. Deze zonk weg in de gol ven en verdronk op jammerlijke wijze. Zijn lijk is nog niet aangespoeld. Geen mug meer op den afsluitdijk. Eerlige weken geleden heeft een ern stige muggenplaag den afsluitdijk van het IJsselmeer, welke de. hoofd verkeers weg tusschen Holland en Friesland ls, een kwade reputatie bezorgd Op het oogenblik is het leed eenter gansch en al geleden, er is de laatste weken geen mug meer te bekennen, zoodat voor het mijden van den afsluitdijk geen enkele reden meer ls. Het zomerweer maakt hem meer dan ooit bezienswaardig. SPORT EN WEDSTRIJDEN. ZWEMMEN. Het zwemfeest van de G.Z.C. Pryzen kampioenschappen. Van de voor de op ltt en 12 Juli te hou den wedstrijden om de nationale kampioen schappen beschikbaar gestelde prijzen, zal de medaille van H. M. die Koningin ver- ails kampioensprijs op het 4 x 100 M. vr\je slag estafette voor dames; de medfaille van Prinses Juliana als Jcampioenspryp op tiet nummer 4 x J00 M rrye slag estafette voor heeren en de me- daille van het 'gemeentebestuur van Gouda als kampioensprijs op het nummer 4 x 200 M. vrije slag edtafette voor herren en do medaille van tiet gemeentebestuur van Gou da als kampioensprijs op het nummer M \- 200 M. vrije slag estafette voor heererj VOETfcAL. G. V. B. Nagekomen uitslagen. Jonioreseompetitie: Ammerstol a—Dilet tant a 12. Zilveren Bal-tourrtooi te Stolwijk, 4e se» rie: G.S.V. 4—Moordrecht 2 0—5 regleïnerff talr; Stolwijk 2Bodegraven 3 21; iwin- naftrsronde Moordrecht 2—-Stolwijk 2 lte-2. De KennemersOlympia. Voor Zondag a.s. is vastgesuA. de \ved- strijd de Kennemers—Olympia. WIELRENNEN. Zomeravond-competitie E. de Jong winn mr. De G.R.C. Excelsior heeft een zömer- avondcorwpetitie verreden, bestaande uit 4 tlrniningsritbetn. De uitslag hfervan iis als volgt: t. E. de Jongi met 18 punten; 2. G. de Wilde 16 p.; 3. Rietveld 14 p. Afdeeling II: 1. J. v.'Vliet 18 p.; 2. Pic- ters en Wensveen, beide 1 lip.; A A. Was sing 8 p.; 5. A.lv. Leeuwen «n Scheepbou wer. beidien 5 p. r j.l. werd1 een 60 K.M. koppeltijd- eMce werd gewonnen door E. de Jong—'Rietveld in den tijd van 1 uur SI min. 58 2/5 sec.- 2. J. v. Vliet -Wassing 1 uur 38 min. 39 2/5 sec. WATERPOLO. De competitie. Voor dfd oompetitie speelt G.Z.C morgen tegen R.Z.C. in Rotterdam. De wedstrijd R-Z.C. 2—G.Z.C. 2 wondt Vrijdagavond ge speeld in de Wilgenpias. Op dien avond vindt ook dè ontmoeting G.Z.C. 3S.Z. en P.C. 2 m de Stied. Zweminrichting plaats. RADIO-NIEUWS. Woensdag 24 Juni. Hilversum II, 301.5 M. V-A.R.A 5.30 Or- vibropia; 6.— The Ludky Stars; 6.30 Orvl- tropia; 7.Spdrtuitzenlding; 7.15 De Rood borstjes; 7.40 Causerie; 8.15 VAJLA.-or- kest; 9.15 Radiotooneel10.—-v Nieuwsbe richten; 10.05 Artisi-FestivaJ1112 De Flierefluiters. Hilversum L 1875 M. N.CR.V. 5. Kinderuur; 6.Causerie; 6.30 Afgestaan; 7 Berichten; 7.15' Lawdbouwhalfuur; 7 45 Reportage; 8.Berichten; 8.15 Jongvdn- meazangeluib „Con Amore" en het H.E.M.0 orireet; 9.— Causerie; 9.30 Vervolg concert; 10.— Berichten- 10.051150 Gramofoon. Donderdag 25 Juni. Hilversum II, 301.5 M. A.V.R.O. 8-9 Po pulaire ^namofoodimuziek; 910 Klassieke muziék; 1010.15 Morgenwijding; 10.15— 10.30 Gramvofoon; 10.30—11 Pianomuziek; 11—11.30 Knipcursus;1 11.30—12.15 Lyra- 'Orio; 12.15—1 Kovacs Lajos; 1—1.30 Gra mofoon; 1.303 Omroeporkest; 8^-4 Cau serie; 4^—4.30 Voor zieken en thuiszitter.den; 4.30—4.45 Gramofoon;'4.45—5.30 Radiot >o- neel voor kinderen. Hilversum I, 1875 M. K.R.O. 8—9.15 en 10— Gramofoon; N.CLR.V. 10.16 Morgen dienst; K.R.O. 10.45 Gramofoon; 11.3012 Godsd. halfuur; 12-16 KJt.O.-orkest en gra mofoon; N.C.R.V. 2.Orgelconcert; 8 3.45 Gramofoon; 4.Bijbellezing. GOUDA, 24 Juni 1936. Eervol ontslag verleend aan den Commissaris van Politie den heer A. Bertheux. Bij Kon. besluit van 22 Juni 1936 is aan den heer A. Bertheux op zyn verzoek met ingang van 1 Juli 1j936 eervol ontslag ver leend als Commissaris van Politie alhier, met dankbetuiging voor de door hem by de politie bewezen diensten. Ontheffing Winkelsluiting. Wegens een bazar in „St. Jan". Burgemeester en Wethouders brengen ter algemeene ikienms, dat ziy op grond' van artikel 9, 5e Kd dier Winkelsluitingswet 1930, S. 460, ontheffing van winkelsluiting hebben verleend) op 26, 27 en 28 Juni a^., uitsluitend voor de door het RJL Jongens- patrohaat „St. Jan", aldaar, in het perceel Cratietbetraat no, 10 te organiseeren fancy- fair. 4 Hinderwet. Oprichting van een zakkenstopperij. Burgemeester en Wethouders doen te we ten dat zij vergunning hebben verleend a<;n de firma W. Koemans Zn. en hare reent- verkrygenden tot het- oprichten van een zakkenstopperij en Jkloppery en hét 'hebben daarin van 2 eüectromotoren met een ver mogen van -3 P.K. voor het drijven van zakrkenötopmachines en een zakkenklopmo- len in het perceel plaatselijk gemerkt Nieu we Gouwe O.Z. no. 1, kadastraal bekend gemeente Gouda sectie G no. 1228, behou dens het recht van belanghebbende(n) t;t het instellen van beroep binnen 14 dagen bij H. M. de Koningin. Vrijzinnig Nederlandsch Hervormden. Een gemeenschappelijke bijeenkomst. De Nederlandsch Hervormde Vrijzinnige gemeenten uit de Krimpenerwaard en om trek organiseeren eetn gemeenschappelijke bijeenkomst op Zondag 5 Juli a.s. Ook de Goudsche vrijzinnigen zullen hieraan deel nemen. De bijeenkomst wordt gehouden In de Ned. Herv. Kerk te Ammerstol te 2.30 uur nam. De tocht door de Rrimpenerwaard op een mooie zomermiddag is op zichzelf reeds een genat dat) velen die houden van natuur schoon, zai aantrekken. Hoeveel te meer wanneer het einddoel is een samenzijn met geestverwanten, 't Programma vermeldt o.a. een rede van dfe ibekende Amsterdamsche predikant bs. B. J. Aris, bij velen geliefd om zijn boeiende bybelvertellingen voor de V. P. R. O. Het Goudsche zangkoor, onder leiding v&n den heer de Beun, zal eenige liederen zingen. De toegang is voor iedereen vrij. Voor hert die „niet per fiets kunnen gaan, bestaat de mogelijkheid voor een zeer klein bedrag te. reizen op een gezelschapsb.ljet (vertrek, trein 13.44). Hirvoor kan mem zich opgeven by dien heer J. Schot, Vijverstraat 1. Het Nederlandsen Bijbelgenoothchp. Voor deze instelling, waarvan .'il lange» dan een eeuw een afied nf in GuuJa bc. sitaat. zal %.s. Zaterdag 27 Jcni op beschei den wyze een inzamei..ig gehouden worden. Vooral door de groote uitbreiding van het werk van deze vereeniging in Indië met de door den tijd gepaard gaande vermindering van inkomsten maa^t deze „nationale inza meling" zeer noodig. Mogen 4e geestvei- wanten in Gouda nv" hun gaven niet ach terblijven! Ledenvergadering Algemeen Ziekenfonds. Het Algemeen iekenfonds voor Gouda en omstreken houdt V'ydag 26 Juni a.s. des avonds 8 uur een algemeene ledenvergade ring in Café „Central", ingang 7engestraat. Kantongerecht Gouda. Zitting van Woensdag 24 Juni. Een niet bewezen botsing. Allereerst werd hedienmorgen de aange houden zaak tegen P. V., chauffeur te Gou da, behandeld:. V. zou met zijn vrachtauto van óen Boschweg komende, links door de bocht naar den Prov. Verkeersweg zyn ge reden en volgens een tweede dagvaardiging by tiet inrydlen van dezen weg nóet naar rechts z(jn uitgeweken, waardoor een aan-, rijding ontstemd met de auto van H. F. uit Rotterdam die van tegenovergestelden kant kwam. Na óe plaats gehad hebbende reconstruc tie op bedoeld punlt', zou de kantonrechter hedenmorgen uitspraak doen. Verdachte bleef ontkennen, iets van de aanrijding tie hebben 'bemerkt. De ambtenaar van het O.M. achtte het getluiigenverihoor uit del vorige zitting niet voldoende om bewijs te leveren voor een Strafrechtelijke veroordeeHng. Er zit z.i. iets mysterieus in deze kwestie. Hy achtte het den verdachte ten laste gelegde niet wettig en overtuigend bewezen en vorderde daarom vrijspraak. Verdachfte's raadsman, mr. C. Jonker Sloot zich in groote trekken by het requi sitoir van het O.M. aan, doch merkte op dat de inhoud der beidie dagvaardigingen het zelfde materieele feit bevatten, hetgeen door het O.M. by repliek werd ontkent. De kantonrechter sprak de verdachte in beid? gevallen vrjj. 1 De gemeente wil rijk worden... C. van V. uit Gouda was geverbaiiseerd omdat hij zyn) auto op den Graaf Florisweg nabij de voetbal vélden heeft geparkeerd „zoodat) het verkeer gestremd werd". Verdacibte merkte op, diait) dte straat breed genoeg is voor (bet verkeer, en 'hij ontkent dat bet procesverbaal voldoende rechts- grond voor veroordeling zou /bevatten. De verbalisant, de nolitieagent W K. werd géhoord die verklaarde dat de ge meente dichtbij de plaats waar verdachte zyn auto had geplaatst, een parkeerterrein heeft aangelegd, waar men voor een kwari tje zyn auto kwijt kan. De kantonrechter was van meening, dat <Rt met deze zaak niets te maken heeft, want al heeft óe gemeente daar nu een par keerterrein, dan is nog niet bewezen dat verdachte de doorgang op den Graaf Florn»- weg belemmerde. Spr. kon zich voorstellen aat men zondejr het verkeer tie stremmen zyn auto plaatst en een kwartje in den zak houdt... De ambtenaar van het O.M. was het daar mee volkomen eens en zei de dat hier van belemmering geen sprake was. Conform den eisch werd verdi vrijgesproken. Een lastig geval. De expediteur E. L, te Gouda vervoerde op een zes-wieliige vrachtauto heipalen die meer dan acht meter over die straat staken, terwijl zulks maar pl.m. 3 M. het geval mag zyn. Verdachte betoogde vanmorgen dat het niet anders kari. Met een paard is het vee' te gevaarlijk, daar by het optrekken van een hoogte, het gevaar bestlaat dat het paard de vracht niet houden kan en alles achteruit valit en omgekeerd bestaat de groote kans dlat by het) van een hoogte rij den hét paard de vracht niet .kan tegen- Daarom is een vrachtauto de beste oplos sing. Het vreemde is echter dat hy voor dergelijk transport geen vergunning kan tawen. De kantonrechter begreep de moeilijke situatie, maar verdachte moet er mee reke ning houden dat het) nu eenmaal niet mag. Hy adviseert hem, den Commissaris der Ko ningin te schryven op welke wij'ze hij als nog vergunning kan bekomen en veroor deelde verdachte tot een voorwaardelijke boete van een rijksdaalder met een jaar proeftijd. Veel op prinsen geen betrouwen B. S. uit -Gouda was met zijn auto de Haastrechtsche dyk opgereden, ofschoon deze voor het verkeer gesloten is. Verdaohte verweerde zich en trachtte aannemelijk: te maken dlat hy toch op dezen dijk was gaan rijden. Hij had namelijk den brugwachter gevraagd of hy er rijden mocht, waarop een bevestigend antwoord werd ontvangen. 1 De kantonrechter antwoordde hem dat hij op het blauwe bord had moeten letten, waarop staat dat het verkeer gestremd was en verder adviseerde hy den onfortuanlyken chauffeur: Vest op prinsen en brugwach ters geen betrouwen. Op prinsen niet om dat het vroeger beschreven is en op brug wachters niet omdat zij daar niks te ver tellen hebben... Eisch en vonnis: 1.— boete sutev 1 da* hechtenis. Tegfi» den draad in C. J. A. V. uit Gouda-was met zijp carrier vanaf den Tiendeweg de Rleekerssingel op gereden. Dat mag Piet, 'want hier 'S 6én- richtingverkeer. De man wist tiet niet. K(j had zes jaar in die Kaarsenfabriek gezeten... Nou, de kan. tonrechter kon begrypen dat hy het daar door nipt wiat Voortaan j^oetf uitkijken, dan kr(jg je deze keer geen straf, luidde het vonnis. Remmen niet in orde. P. F. uit Oudewater en C. van O. uit Pa- pékop werden beide tot voorwaardelijke straf van 26.boete subs. 5 dagen hech tenis veroordeeld omdat zij de remmen van hun auto's niet heelema/l in orde hadden Aanbesteding, gehouden door IMjkgraaf en Hoogheemraden van de Krimpenerwaard. Hedenmorgen hebben Dijkgraaf en Hoog heemraden van de Krimpenerwaan. in Hotel ,jDe Zalm" alhier aanbeiteed het herstellen van gezeebraakte en beschadigde dyken, neervoeten, buiten- en binnenbermen en kaden in de verschillende gemeenten, langs de rivieren de Lek, Nieuwe Maas en IJssel gelegen, alsmede het maken van 715 M. lengte dijkverhooging lang den IJssel in perceelen. Ingeschreven werd door de volgende fir ma's: Perc.l, Perc. II Perc. UI C. J. Boon, Bergambacht ƒ3376 H. J. Scholten, Ammerstol 4096 6485 21600 Gebr. Heuvelman, Krimpen a. d. JJssel ƒ4015 ƒ5010 ƒ19423 D. Gouwens, Krimpen a. d. IJssel 4025 6200 20500 F. v. d. Dool, Ammerstol f3700 ƒ5900 18900 P. Stigter, Ammerstol ƒ3800 ƒ5800 ƒ20600 A. de Man, Ammerstol 3200 5039 17250 P. de Man, Ammerstol ƒ3070 ƒ5400 C. Zanen, Ammerstol 3275 f 16800 W. Ooms Cz., Ammerstol ƒ3375 ƒ6200 f 19800 Joh .de Vos, Ammerstol ƒ3390 ƒ5968 ƒ19180 G. van Harten, Ammerstol ƒ3520 ƒ18237 L. Koot, Stolwyk ƒ3495 ƒ4795 -A. Teeuw, Slledrecht ƒ25083 N.V. Mabuwat, Willemstad ƒ21700 P. de Kwaadsteniet, Gouderak 15253 H. Nooteboom, Hooge Zwaluwe 20400 C. A. Langeveld, Alphen a. d. Ryn ƒ21400 W. Bakker, Gouda 118530 Zanen ep Verstoep, Gouda 17890 H. de Jong, Hadinxveld 20775 Aan de volgende firma's is het werk ge- guhd: Perc. T: P. de Man, Ammerstol voor ƒ3070; perc. II: Gebr. Heuvelman te Krim pen a. d. IJsseL voor ƒ5010.perc. If: P. I de Kwaadsteniet, Gouderak voor 15253. Openbare verkooping gehouden door Notaris J. van Kranenburg. By de gisterenavond door notaris J. van Kranenburg gehouden verkooping is van de vflla met erf, voor- en achtertuin Ridder van Catisweg 65, groot 920 M2kooper ge worden de heer J. Pe-e ers voor f 7800. Goudsche Vereniging voor G ezond hcidekoloniên. Resue „Hup Oi« .vpu". Dai.r er geruchten gaan, dat a.!e kaarten voor hedenavond uitverkocht zyn, be richten we, dat er nog enkele kaarien ver- krygbaar zijn van z", 50 en 7ö cent. Deze zyn beschikbaar oy e Sigarenwinkels van Hooge veen en Van -Jer Jagt en aan Turf markt 120, Tel. 2455 Loketten geopend 7 uur. De Gemeentelijke aanplakborden. Aanbesteding. Gistermiddag heeft! ten atadhuize de aan besteding plaats gehad van het recht van aanplakken op de Gemeerttelyike aanplak- plaatsen. Eenige inschryfster was Mejuffrouw de Wed). B. J. Boer voor 250.per jaar, die tot hellen deze taak op zich nam. AGENDA. Thalia-Theater. Het geheim van Eleonore Prentice. 24 Juni, 814 u. Nieuwe SchouwburgJweede opvoering van de revue „Hup Olympia". 24 Junji 7.30 uur Ned. Geref. Gqjneente. Spreekbeurt1 ds. Joh .van Weizen. 24 Juni 8 uur Zwembad. Oefenavond Goud sche Reddingsbrigade dames. 24 Juni 8 uur School 7. Repetitie Gemengde Zangvereeniging Euterpe, 24 Juni 8 uur, Jacob van Lennopkade Buitenoefening E.H.B.O, 25 Juni, 814 uur. Bovènzaal „Het Schaak bord". Ledenvergadering „Vryheidsbond". MARKTBERICHT. Kaasmarkt Woerden. 24 juni. Aangevoerd 447 partijen Prijzen: m. r.m. le kw 21—», m. r.m. 2e kw 19—20.50, zware f 25. Handel matig. LAATSTE BERICHTEN. raad zal geen bezwaar maken tegen de aanwezigheid van den Negus te Genève, indien hij het noodig acht, derwaarts te komen om zijn zaak te verdedigen bij de aanstaande zittingen van Voikenbonds- raad en -vergadering. Twee militaire vliegtuigen neergestort. V(jf dooden. CHERBOURG, 24 Juni. Tydens een oefen- vlucht van een groep van vier militaire watervliegtuigen zyn twee der toestellen met elkaar in botsing gekomen en neerge stort. Vyf inzittenden, onder wie een zee officier, werden gedood. Staking bü de N.V. Holland Radium Rubberfabriek te Maastricht. MAASTRICHT. 24 Juni Hedenmorgen hebben de arbeiders van de N.H. Hol land Radium Rubberfabriek aan de St. Pieterskade alhier het werk neergelegd. Deze staking is ingeleid met het niet- opkomen van de nachtploeg vulcani- seurs, die Dinsdagavond moest beginnen. De vulcaniseurs hebben een oude loon- grlef, waarbij thans ook de kwestie van het collectief contract voor alle tewerk gesteiden naar voren wordt gebracht. Dit contract was begin van dit jaar al- geloopen en werd door de directie alhoe wel zij de bepalingen ervan bleef nako men, niet hernieuwd. Tot op het oogen blik betreft het hier een wilde staking, waarbij ongeveer driehonderd man' zijn betrokken Hedenmorgen hebben de sta kers met de afdeelingsbesturen van hun vakvereenigingen vergaderd. De vakver- eenigingsleiders moeten zich thans ln verbinding stellen met de hooldbesturen, waarna vastgesteld zal worden, welk standpunt de organisaties zullen inne men. De vergadering had overigens een rus tig verloop. Hedenmorgen was de politie bij de 'fabriek en verspreidde de arbei ders, die zich laten naar hun vereni gingslokalen begeven hebben. In buurt van de fabriek is het ze«r kalm. DISCONTOVERL AGIN G NED. BANK. AMSTERDAM, 24 Juni. Naar wij verne men, heett de riederlandhche Hank met in. gang van morgen haar rentetarieven over ae geheele linie met een half percent ver laagd. Het wisseldisconto wordt derhalve terug, gebracht van 4xh tot 4 procent. Eisch van de Vereenijsde Lias- fabrieken afgewezen. Vonnis in kort geding. AMSTERDAM, 24 Juni. De president der arr. rechtbank, mr. J. W. Huysinga, 'heeft vandaag vonnis gewezen in het Zaterdag jl. gehouden korte geding, dat de N.V. Vereenigde Glasfabrieken te Schiedam aanhangig heeft gemaakt tegen de N.V. Nederlandsche Trustmaat schappij te Amsterdam als trustee van de obligatleleening ten laste der Glas fabriek Leerdam. De „Vereenigde Glasfabrieken" traden in dit geding op ais obligatiehouders van de N.V Leerdam, daar zij eigenares zijn van een kwart der nog uitstaande obli gaties. Op 25 Mei jl. hebben de aandeelhou ders van de Glasfabriek Leèrdam voor waardelijk een voorstel tot reorganisatie aangenomen. Dit saneeringsplan komt naar het oordeel van de Vereenigde Glasfabrieken neer op een verandering van de rechten der obligatiehouders. Door uitvoering van dit plan zou name lijk de aflossnig der obligaties tien Jaar worden uitgesteld. Nu heeft de Trust- maatschappij gepubliceerd, dat zij als trustee haar medewerking aan dit plan zal verieenen, ook al zou de vergadering van obligatiehouders het plan verwer pen. de N.V. Vereenigde Glasfabrieken te Schiedam eischte, dat de president de trustee eenvoudig voorloopig verbiedt, haar medewerking aan het plan te ver leenen, indien de obligatiehoudersverga- dering het plan afwijst Voor de Vereenigde Glasfabrieken trad op mr. Ph. 8. Frenken en voor de Trust maatschappij mr. H. T. Asser. De president heeft den eisch van de Vereenigde Glasfabrieken afgewezen De president overwoog in zijn vonnis, dat het niet zeker is, dat de opvatting be treffende de trustacte onjuist was, of schoon over de bedoeling van het stel len van de acte twijfel kan bestaan De trust heeft aannemelijk weten te maken, dat door toewijding van de vor dering onherstelbaar nadeel zou worden toegebracht aan de fabriek te Leerdam en niet slechts aan de obligatiehouders Naar het oordeel van den president zijn de belangen van eischeres niet zoo danig, dat ze door afwijzing van de vor I dering ernstig zouden worden benadeeld. Indien de trust onbevoegd zou handelen zou men een actie tegen deze N.V kun j nen instellen. 1 Zwitserland verzoekt den Negus zün s bezoek uit te stellen. BERN, 24 Juni (A.N.P.). Het Zwitser- sche Telegraafagentschap verneemt van officieuze zijde dat de bondsraad den Negus verzocht heeft, te willen afzien van zijn voornemen om zich in Zwitser land te vestigen, „^oolang het ltaliaansch Abessijnsc"he geschil niet definitief ge liquideerd is, daar de bondsraad niet zonder moeilijkheden een duurzame gastvrijheid kan verieenen aan het hoofd van een staat, die zich nog als in oojrlog met een zijner naburen beschouwt. De WI&BEI KOERSEN. 23 Juni. 24 Juni. Officieel. Londen 7.40% 7.42 Beriijn 59.40 59.43 Parys 9.74% 9.75% Brussel 25.96 24.97% Zwitserland 48.05 48.12% Kopenhagen 38.05 33.12% Stockholm 38.17% 58.27 Oslo 37-20 37.30 New-York 1.47% 1.47% Madrid 20.20 20.20 Praag 6.12 6.12 Prolongatie 3%, Part. disc. 8%~ Dag geld 1, RegiPtermarken 31, C -ediet Sperr- marken 16%. Effectensperni.tirken 14%, Reismarken 41, Bankpapier ''7. Beursoverzicht Amsterdam. Kalm beursverloop. Prijshoudende stemming. Tabakken vast. Leven dige handel ln rubberfondsen. Staatsohligatiën meerendeels prijs houdend. Amerikaanscbe Shares ongeanimeerd. De effectenbeurs was heden kalm ge stemd. Het publiek hield zich op den achtergrond en de omzetten waren van bescheiden afmetingen. Voor beleggings fondsen bestond over het geheel geno men een gunstige stemming. De 4 pro cents obligatiën Nederland werden welis waar fractioneel iets lager genoteerd, doch daartegenover bestond goede vraag voor de 4 procents obligatiën Ned.-Indië. De Oude Schuld trok een kleinigheid aan Gemeentelijke en provinciale obli gaties maakten dooreengenomen slechts' weinig variaties mee De Nederlandsche spoorwegobllgatiën werden meerendeels wat hooger geno teerd in verband met de algemeene stem ming op de beleggingsmarkt Van de buitenlandsche fondsen waren de Fransche obligatiën wat beter gedis poneerd. Voor locale fondsen was de be langstelling niet groot Tijdens de mid daguren echter ontwikkelde zich een op gewekte handel in rubberfondsen, waar van Amsterdam Rubbers in een grooten open hoek werden afgedaan Daarbij kon een koerswinst van enkele procenten worden geboekt. De verbeterde tendenz hield verband met het verloop van de rubbermarkt. Ook Tabakken waren goed van toon. De verschillende Sumatrasoor- ten konden opnieuw een koerswinst be halen en enkele soorten monteerden verscheidene procenten Ook in Scheep- vaartaandeelen ging iets om Speciaal in Nederlandsche Scheepvaart Unies die eenige vraag ontmoetten Industrieelen hadden een zeer beperkte markt Van de Suiker fondsen waren het H.V.A.'s dfe eenige beweging veroorzaakten en zich daarbij iets konden verheffen. De petro- leumafdeeiing was stil. Koninklijken be wogen zich binnen zeer nauwe grenzen. Amerikaansche Shares werden op kleine schaal verhandeld. In Cities Service ech ter vonden opnieuw flinke omzetten plaats De geldmarkt was wederom ruimer en de prolongatiekoers daalde tot pet WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met Inst. te De Bilt. Naar waarnemingen ver richt in den morgen yan Woensdag 24 Juni 1936. Hoogste stand 767.7 te Reykjavik. Laagste stand 754.2 te Kuopie ln Finland Weersverwachting: Zwakke tot matige wind uit noord richtingen, gedeeltelijk bewolkt, mogelijk eenige regen, Iets koe ler.

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 2