NIEUV Dit blad ,1 t i DE V( Bluir Hervt 0ME1 No IBB53 BERGAMBA ftflEUWERK UIT DEN OMTREK. STAMNIEWS. GOUDA, 1 Juli 1936. SPORT EN WEDSTRIJDEN. f by Kon. besluit het raads- is geschorst. Deze schorsing J. FKUI Bloemententoonstelling. Geen gehakt in blik meer. De verkoop van gehakt in blik is stop ge zet, de voorraad is uitverkocht Voor het ontvangen van nieuwe voorraad komt deze gemeente niet in aanmerking, omdat de re geling alleen geldt voor proefgemeenten, waaronder Reeuwfjk niet is begrepen. Het leven scho zonder groote ins ABONNEM bezorging per Abonnement by.onze agen Onze bureai Interc. 2745. 1 Een schoolreisje. Het schoolreisje voor beide openbare la gere scholen te Reeuwyk-dorp en Sluipwijk is bepaald op 16 Juli a.s. Heb' doel van de reis zal zyn Den Haag en Scheveningen, met bezoek van eenige aantrekkelijkheden voor de jeugd. Elfhoeven aangesloten bij de waterleiding. Eifhoévenl, dat tob heden door middel van een eigen waterinstallatie zich van water voorzag, zal thans worden aangesloten aan dé gemeentelijke waterleiding. Met de werkzaamheden is reeds een aanvang ge maakt. R01 NORB1 8. L. C. H. Op- 39 Wat zoudt u zesbijna Huistere] u verzocht om, v kelljk goed blijk, wensch te vervul Elke wensch Dan zou ik v de niet meer te Verbluft kijkt h hij schuldbewust portier en neemt plaats. ’t Zou geen looven..., mompel zijn woorden nau het mezelf al een zonder eenig resu Zij’wil hem t< een ongeduldige 1 haar antwoord a De opgewekte belden verkeerde zakelijk herhaalt bereidingen, well Autotocht ouden van dagen. Het wordt tijd, dat de plannen voor den a.s. autotocht van ouden van dagen langzamerhand een vasteren vorm aan nemen en daarom worden allen, die daarin een woordje mee willen spreken, vriendelijk uitgenoodigd Donderdag a.s., 2 Juli, des avonds half negen in de pas torie samen te komen. Ds. Kanis zal voordien gaarne weten, op hoeveel ouden van dagen hij zal kun nen rekenen. Wie zich reeds bij den heer Hoogenboezem heeft opgegeven, behoeft dat niet ten tweeden male te doen. Ledenvergadering „Nut en Genoegen”.' De PluimveeVereeniging „Nut en Genoe gen” hield) gisteren avond ten huize van de wed. van Rietschoten een ledenvergadering. Het verslaig van de financieele commissie en het verslag van de afgevaardigde naar de algem. verg, der VjP.Z.H. gehouden te Rotterdam, wenden goedgekeurd. Besloten werd tot gezamélyke aankoop van serum voor zelf-enting van) kippen tegen pokken en diphterie. Bij de behandeling van inge komen stukken bleek, dat de afd. Boskoop bereid was gevonden tot het houden van een fokkers- en vragendag van de V.P.ZJI. in het aanstaande najaar, zulks in verband met de te houden JBondstentoonstelling ge durende de Kerstdagen. woners in De Tempel onder Zwammerdam, welke een gezamenlijk verzoek tot aanslui ting deden, 'kunnen thans nog niet worden aangesloten, aangezien de nog loopende concessie met de gemeente Bodegraven nog niet is geëindigd, en daarvan slechts af-, stand wordt gedaan tegen betaling van een som gelds. De concessie loopt echter over ruim een jaar af, waarop dan waarschijnlijk gelegen heid zal komen om aan te sluiten. hooibouwtyd, hetwelk onderling geregeld, zal worden. Het bleek, dat door de R.K. en modernen bond tdezélfde contractloonen wa- I ren bepaald. I Gevonden voorwerpen. Gevonden is een1 zwarte regenjas, bij W Mastop, Kerkweg; een haarspeld bii veldw. Wondergem; een zilveren vulpotlood* bii de Hoog, Raadhuisweg; twee belasting- plaatjes bij veldw. van Dalen. Als verloren is by' de politie aangegeven een beige lange mantel en een belastingplaatje. De Rijzende Kerk. De afdeeling van de Rijzende Kerk al hier heeft Zondag j.l. met grodte voldoe ning deelgenomen aan den Gewestdag te Lekkerkerk. Ds van Dijk hield des morgens een treffende preek voor jong en oud. Daarna kwamen de jongelui in de bovenzaal van Gear Öijeen, die keurig versierd was, voor den gemeenschappe- lijken koffiemaaltijd. Vervolgens werd een wandeling op den Lekdijk gemaakt en daarna vereenigde men zich op een welland. Daar werden door de verschil lende clubs iets ten beste gegeven op ’t gebied van spel en dans en zang, ter wijl Ds. A. G. van Wijk, voorheen pre dikant te Berkenwoude, een pakkende rede hield over „Jeugd, Idealen loof”. Een zeer geslaagde dag! Een misplaatste grap. De heer G., die zich op de steiger vAn het diepe zwembad Elfhoeven tyevoyd en daar naar het waterpolospel stond te kij ken, werd plotseling in het diepe bassin ge duwd. Hoewel een 20-tal goede zwemmers het ongeval gade sloegen, werd luidkeels om hulp geroepen van den badmeester, die het genoegen smaakte, de drenkeling op het droge te brengen. De Engelsche kampioenschappen. Sterke Nederlandsche ploeg naar Engeland. De Koninklijke Nederlandsche Athle- tiek Unie heeft besloten in nauwe sa menwerking met de vereeniging „De Snelvoeters” een groote Nederlandsche ploeg af te vaardigen naar de Engelsche kampioenschappen, die Vrijdag ep Za terdag 10 en 11 Juli a.s. te Londen In het Wembley-stadion worden gehouden en waaraan ook door de Olympische, teams van Australië, Züid-Afrfka, Nieuw Zeeland en Canada zullen deelnemen. Bovendien zal naar alle waarschijnlijk heid ook een poolsche ploeg naar Lon den komen. Naar wij vernemen bestaat de Neder landsche ploèg voor Londen uit de vol gende athleten: Osendorp (Trekvogels), Boersma (A.A.C.), Geul (Vlug en Lenig), Mesman Schultz (A.V. 1923), Baumgar ten (Trekvogels), Klazema (Vlug en Le nig), Brasser (A.V. 1923), Van der Poll (A.V. 1923), w, Kaain (Haaklem), De Bruyn (Olympia) en Engelma (Pro Pa- tria). Op de volgende nummers wordt deel genomen: 100 yards: Osendarp, Boers, Geul en Mesman Schultz. 220 yards: Osendarp en voorts Eikema (A.A.C.) die voor eigen rekening gaat. 44.0 yard: Baumgarten. Vèrsprlngen en hink-stap-sprong: Klazema. Tienkamp en hoogspringen: Brasser. Speerwerpen: Van der Poll. 120 yards horden: W. Kaan. Kogelstooten, discuswerpen: De Bruyn. 2 Engelsche mijl snelwandelen: Engel man. 4 X 11 GOUDERAK. De plannen van de Commissie van Weg I en Brug. ate circuleert een adres ten in den Raad aangenomen i medewerking te verlee- van de commissie van dé voorstellen van de inzake het stofvrij maken te aanvaarden. Zooals be- „De drie Olmen” van eigenaar veranderd. By onderhandsche verkoop van Huize „De drie Olmen” a!an’ dén Platteweg, eige naar de heer Yspeert, is kooper geworden de heer de Dekker, tandarts te Gouda. Het frauduleus verhandelen van groenten. Ter zake het frauduleus verhandelen van groenten in verband met de toeslagregeling dér sierteeltcentrale, is thans tegen een alhier wonende tuinder een onderzoek gaan de. Gebleken zou zijn, dat deze tuinder eerst groenten naar de veiling te Gouda zond waarop toeslag werd gegeven, terwijl dan na de veiling dezelfde groenten weder in ’t bezit kwamen van dezen tuinder die de groenten dan weder naar de veiling te Utrecht zond. In beidé gevallen werd dan voor dezelfde* groenten de toeslag in reke ning gebracht «en uitbetaald. In deze ge gunste van voorstel om nen aan de plannen Weg eri Brug, [maar Krimpenenwaaridi i van de IJsseklyk kend is heeft de burgemeester het in den Raad aangenomen voorstel ter vernietiging aan de Kroon voorgedragen. STOLWIJK. Hooibroei. Bij den landbouwer K. de Mik in Boven kerk begon hét hooi in de berg zoo te broeien, dat de brandweer werd gewaar schuwd. Deze achtte het leeghalen van den berg noodzakelijk, waarmede het gevaar dan ook geweken was. De motorspu’t der onderl. brandweer behoefde geen dienst te doen. •■«F Wedvlucht met jonge duiven De PostduiveTWereeniging „De Snelpost”, alhier, hield Zaterdag jj. een wedvlucht met jonge duiven vanuit Zevenbergen (Af stand 47 KM.). De prijzen werden behaald' als volgt: 1, 5, 8 en 10.- G. de Boer, Krimpen a. d. Lek; 2, 3, 6, 7 en 9. J. v. d. Ham, Krimpen a. d. IJssel; 4, 13, 26 en 27 G. Houdy'k; 11, 12, 14, 17, 19, 22, 24, 25 en 29. L. C. Steu nen, Krimpen a. d. IJdsel; 16, 18, 21, 23 en 28. G. Vis; 20. K. Jansen, Krimpen a. d. IJssel; 30. G. Melgers en M. Kreuk. HAASTRECHT. Ongewasschen en zonder thee de deur uit! Vrijdagmorgen vroeg ia de grondbek van degraafmat hine op den! nieuwen weg ach ter de hoottibuis van de waterleiding ge komen, waardoor de verbinding afbrak. Een groote hoeveelheid water ging verloren al vorens meri den hoofdafsluiter kon dicht draaien. Intusschen van drinkwater veis pompwater half elf wa$ de breuk weer gelast en daar mede die toevoer normaal. i was hét geheele dorp verstolken), zoodat regen- en weer opgeld deed. Omstreeks OUDERKERK a. d. IJSSEL. I Benoemd. De heer C. P. van der Velden, ambte naar ter gemeente-secretarie alhier, is met Ingang van 1 Augustus benoemd tot klerk tweede klasse ter gemeente-secre- tarie te Zeist. Gemeentendag Vrijz. Hervormden. De gemeentendag van de Vrijzinnig Hervormde gemeenten en Kringen in de Krlmpenej’aard zal dit jaar te Ammer- stol gehouden worden en wel Zondag a.s. Voor ’t eerst zal de bijeenkomst niet des morgens aanvangen, maar des mid dags half drie. De bekwame voorganger van de Vrijzinnig Hervormden te Am sterdam, Ds. B. J. Arls, bij velen zoo geliefd vanwege zijn bijbelvertellingen voor de radio, zal een rede houden over „Wezen en Taak der Kerk”. Ongetwijfeld zullen velen het op prijs stellen, dat zij nu in de gelegenheid zullen zijn den man niet alleen te kunnen hooren, maar ook te zien. Het onderwerp is bovendien m deze dagen uiterst actueel, gezien de politieke problemen, die in binnen- en buitenland aan de orde zijn. Het Bondshuis te Soesterberg. Men zal zich herinneren, dat van de vier vrouwen, die zich voor een tlen- daagsch verblijf in het Bondshuis van den Protestantenbond te Soesterberg hadden aangemeld, slechts twee in aan merking konden komen als gevolg van de groote aanvraag. Een paar dagen vóór den aanvang moest echter een van deze zich terugtrekken wegens famllie-om- standigheden, zoodat ten slotte slechts eén persoon onze gemeente heeft ver tegenwoordigd. Maar deze heeft dan ook voor vier genoten. Vooreerst door het prachtige zomerweer, dat er van ’t begin tot ,’t einde heerschte. Maar voorts door het uitstekende pension, de zeer gezellige sfeer en vooral de voortreffelijke leiding van professor van Mourlk Broekman en mevrouw en hun helpsters. De dagen werden ingezet met een morgenwijding en verder gevuld met kleinere en groo- tere wandelingen, gezellige onderonsjes, waarbij soms de dolste pret heerschte, zang en muziek. Het vliegveld te Soes terberg werd bezocht en men maakte een autotocht naar Arnhem en omstre ken, waar alle bezienswaardigheden een beurt kregen. Den laatsten avond een onvergetelijke afscheidsfulf, waarbij alle vrouwen o.a. op de weegschaal moesten en er natuurlijk ook een prijs te winnen viel. Onze vertegenwoordigster was wel niet zoo gelukkig, maar maakt toch met haar drie pond een zeer goed figuur. Hoogst voldaan is zij in haar gezin terug gekeerd, haar voorbeeld ter navolging aanbevelend aah al haar colléga’s. Kindervacanties. Voor deelneming aan de kindervacan- tieweken te Soesterberg worden thans gegadigden opgeroepen. De eerste week heeft plaats van 12 tot 19 Augustus, de tweede van, 20 tot 27 Augustus. In aanmerking komen alleen gezonde kinderen van 7—12 jaar, die op geen enkele andere wijze van eenige vacantie kunnen profiteeren. Het onderwijzend personeel wil gaarne zijp bemiddeling verleenen. Opgave uiterlijk 15 Juli. 110 yards estafette: Osendarp, Boersma, Geul en Mesman Schultz. Re serve Klazema. Berger heeft men niet uitgezonden, omdat de Engelsche kampioenschappen beschouwd worden als onderdeel van het Olympisch trainingsprogramma en Ber ger hieraan niet meer deelneemt. Van Be veren is verhinderd de tour mee te maken. Engelman is de eenige athleet, die niet in 4e Olympische trainingsploeg is opge- nomen, doch men achtte het toch goed 1 hem internationale ervaring te laten op doen. Leider van de ploeg is de secretaris van de „Snelvoeters” Wm. Mulder, als coach gaat mee de heer Korvet, als mas seur de heer Ouwerkerk. WIELRENNEN. G.R.C. „Steeds Hooger”. Trainingsrit over 99 K.M. f De Goudsche Rennersclub „Steeds Hoo- ger” hield gisteren een rit over 99 K.M. i De uitslag is: 1. J. Hofstede 2 uur 30 min.; op 4 wiel P. Biesheuvel. G. Wlllemse en Berkouwer niet uitgereden. De B-klassers reden 66 K.M.: 1. Welze- nis 1 uur 45 min.; op wlellengte 2. Ferwerda; 3. C. de Bruin, 4. Versluis. Voor bestuurdersfunctie bedankt. De heer Joh. vaij der Star Jzn. heeft als bestuurslid en als Secretaris van do Pluim- veevereeniging „yut en Genoegen” bedankt. Miltvuur. Bij een gestorven koe van der. veehouder F. Verkerk is een geval van miltvuur ge constateerd. Het cadaver is ter vernietiging naar den verbrandingsoven te Overschie vervoerd. Ini de zitting van teren de Franscht woord gevoerd. Frankrijk, zoo zei stellen of te aanvi regeling of uitlegg doelmatigheid 'van (toen toenemen en sneller aan zijn doe sen. Frankrijk geeft woord' gestand zal zal bijdragen! tot de kenbond, Blum preesi zichji cente besprekingen stemming van inzie met dé meeste verb heden. Het is het dat de landen drijf] ning, maar collectie op een coalitie van zich vernetten tegei op een voortdurend persing, kan geen in zamen stabielen vn .zouden de wereld na ren. Daar staat té sijnsche drama gek nationale overeenk die mogendheden, d ben, niet tot het uit het risico wiillen ai log. De eventualite dus aanvaard word vredé. Dit altorni alle mogendheden i voorstellen tob’rege mogendheden, die ii opzichb het dichtst gendiheid liggen. r. algemeen het oorlo dig bewust en vol Blum, moet men stand van «aken di zien. Hoe moedige: wordt, des te zwal collectieve veilighei kei oorlogsgevaar d.wjz. dat, om volk ve veiligheid met moet samengaan. Rijnland aangaat: log tot herstel van Een zéker midde deeren, is een nieuv Zijn de staten, die pleegd, bereid deze den? Het Italiaans in dit opzicht een dat het Duitsche Vrijwillige Landstorm. Uitslagen van de schietwedstrijden. Bij de gehouden veihandwedstryd schie ten van den Bijzonderen Vrywilligan Land storm in het landstormverband „Gouda" zyn dé voornaamste prijzen als volgt be haald: Koningschutters: 1. M. de Haan, Berg ambacht, 99 p.; 2. M. G. van Duyvendyk, Bergambacht, 97 p.; 8. D. v. d. Wolf, Bos koop, 97 p.; 4. A. A. Boot, Gouda, 96 p.; 5. C. Vermeer, Ouderkeric a. d. IJssel, 96 p.; 6. J. Westerhof, Gouda, 96 p.; 7. C. Klerk Jzn., Lekkerkerk 96 p.; 8. Aj Versloot, Haastrecht 96 p.; 9. J. P. v. d. Bree, O tide water 96 p.; 10. L. A. Boot, Gouda, 95 p.; 11. T. C. Boot T. Czn., Gouda, 95 p.; 12. B. Slotkamp, Gouda, 95 p.; 13. A W. Kok, Goudia, 95 p.; 14. R. L. Koelman, Gouda, 95 p.; 15. J. Brouwer, Moercapelle, 95 p.; 16. G. van Veenenldaal, Rietveld, 95 p.- 17. W. v. d. Wind, Rietveld, 95 p. Scherpschutters: 1. D. J. Bac, Moerca pelle,'98 p.; 2. W. de Jong, Lekkerkerk, 97 p.; 3. J. Boomsma, Capelle a.d. Ussel, 96 p.; 4. W. Kelderhuis, Boskoop, j96 p.; 6. J Verkade, Boeikoop, 96 p.; 7. J. Hailing, Gou- derak 96 p.; 8. L. W. Bank, Boskoop, 95 p.; 10. J. W. Suzenaar, Krimpen a.d. Lek 95 p.; 11. C. G. v. d. Berg, Bergambacht 95 p.: 12. J. Potuit T?n. Bergambacht, 95 p. Schutters 1ste klasse: 1. C. D. de Groot, Krimpen a.d. Itek, 96 p.; 2. A. de Rek Gouda 93 p.; 3. P. J. v. d. Berg, Moordrecht, 92 p.J 4. Joh. Graveland, Haastrecht, 92 p.; 5. J. A. Koen, Krimpen a. d.' Lék, 92 p.; 6. A. Kuilman, Boskoop, 92 p.; 7. J. P. v. d. Graaf, Krimpen a. d. Lek, 92 p.; 8. P. Hoo- gendoom, Gouderak, 91'p.; 9. J. Schep, Haastrecht, 91 p.; 10. A. Vermeer, Krimpen a. d. Lek, 91 p. Schutters 2de klasse: 1. J. F. Kompeer, Rietveld, 92 p.; 2. J. Dercksen HMzn, Gou da, 92 p.; 3. K. A. van Eeuwen, Boskoop, 92 p.; 4. D. v. d. Spek, Moercapelle, 92 p.; 5. R. Prummel, Gouda, 92 p.; 6. K. Hoogen- dam, Oapelle a. d. IJssel, 91 p.; 7. H. G. de Hoog, Driébrugge, 91 p.; 8. N. van Tol, Moercapelle, 91 p.; 9. C. v. d. Spek, Zeven huizen, 91 p. Vrye baan: 1. J. H. Wansink, Loeman b. d. Veliuwe; 2. A. Ruygrok, Gouda; 3. D. A. Ponsioen, Gouda; 4. A A. Boot, Gouda; 6. J. Schreuder, Waddintxveen; 7. J. Wester hof, Gouda; 8. J. van Wengerden, Boskoop; 9. T. C. Boot, Gouda; alien serie 90. Vaste baan: 1. J. Westerhof, Gouda; 2. T. C. Boot, Gouda; 8. D. J. Bac, Moerca pelle; 4. D. A. Ponsioen, Gouda; 5. A. Ruyg rok, Gouda; 6. J. H. Wansink, Loenen o. d. Veluwe; 7. A. Vermeer, Krimpen a. d. Lek; 8. A. Hoogendjjk, Oudewater; 9. M. G. van Duijvendtflk, Bergambacht; 10. M. Binnen dijk, Gouda. Gelu.ksbaan: 1. D. J. Bac, Moercapelle, serie 298; 2. J. H. Wansink, Loenen o. d. Veluwe, 294 p.; J. van Riemsdijk, Lekker kerk, 292 p.; 4. R. L. Koelman, Gouda 286; 5. J. C. Blonk, Boskoop, 281; 6. J. Wester hof, Gouda, 279; 7. J. van Mechelen, Gouda, 279; 8. J. K. Begeer, Gouda, 279; 9. A. de Rek, Gouda, 275; 10. W. F. Blok, Zeven huizen, 275. Korpswedstrijd: 1. Gouda 1, serie 241; 2. Bergambacht 1, serie 236 3. Oudewater, serie 236; 4. OudekeHc a. d. IJsel, serie 235, Chr. Arbeidersbond. De Chr. Arbeidersbond afd. Reeuwyk N.C.L.B. heeft haar ledenvergadering ge houden in de consistoriekamer van de Ne- deri. Herv. Kerk Reeuwyk-dorp, onder voor zitterschap van den heer W. van Dam. Na opening ©n notulen werd mededeeling ge daan- van de ingekomen stukken. Wegens vertrek naar elders van den penningmees ter de heer P. van ’t Hoog, werd in diens plaats tot penningmeester benoemd de heer St. Slappendel en tot secretaris de heer P. van 't Hoog. Het looncontract werd met algemeene Stemmen vastgesteld en goedge keurd en geteekend. Voor de vaste arbei ders werd het loon voor een jaar bepaald op 15,per week, terwijl voor de losse arbeiders het loon voor de maanden April t/m September werd bepaald op 2.75 per dag met uitzondering echter van den en ge- BERGAMBACHT. Aanbesteding. Bij de alhier gehouden aanbesteding voor het bouwen van vier middenstanos- wonlngen voor den heer A. Renes alhier waren de laagste inschrijvers: Timmerwerk: M v. d. Blom te Ouder kerk a. d. IJssel, voor 3885; metselwerk: Gebr. v. d. If’auw te Schoonhoven, voor f 4959; schilderwerk: T. Brink te Schoon hoven, voor 856; smidswerk: C. Burger, alhier, voor \f 156; loodgieterswerk: J. Scholten, alhier, voor f 131.85. De gunning is aangehouden. Examen Nederlandsche Vereeniging voor I Gemeentebelangen. Te ’s-Gravehhage is geslaagd voor het examen gemeeute-administratie, de heer A. Verkerk alhien. G. Vis; 3. J. van Brandlwyk; 4. J. van der Ham, Krimpen a. d. IJsel; 5, 7 pn Steynen, Krimpen a. d. IJssel; 6. schoor. Eierveiling. Aan de eierveiling waren aangevoerd ruim 9000 eieren. Prijzen die besteed wer den waren 2.60 tot 2.85 en 3.15 per 100 stuks. Loop der bevolking. Ingekomen: M. de Bruu'n in E 96, uit ’s-Hage. Vertrokken: E. van oer Ban en gezin uit D 16 naar Texel, Koogerstraat 21; A. S. Uittenbroek uit B 134 naar Den Helder. Califomiestraat 63; C. Faase uit D 76 naar Boskoop, Middelburgscheweg 19; B. Her mans uit H 92 a near Amsterdam, ambts halve afgeschreven. Een ongeval. Dinsdagavond kreeg een zoontje van den heer S. de Greef, wonende in de Schans alhier,leen kan met heete koffie over zijn armpje. Het lichaamsdeel werd deerlijk met brandwonden overdekt. De rijksveldwachtèr die juist passeerde, ver leende eerste nulp. Makelaar. De heer F. van Wingerden aam den ’s-Gravenbroeksc'henweg alhier is benoemd tot beëedigd makelaar in roerende goede ren. Naar wij vernemen zal half Juli een tentoonstelling! worden gehouden, waar aan tevens een wedstrijd zal verbonden zijn van de stekken, die de leerlingen der o. 1. school dit voorjaar ter verzorging ontvingen. Op die tentoonstelling (tevens ouder avond) zullen gezelschapsspelen met prijzen worden) gehouden, om op dit ma nier de onkosten te bestrijden. Het be looft dus een prettige avond te worden, waartoe ouders en belangstellenden wor gden opgewektin grooten getale op te komen. Gaarne worden prijzen, bestemd voor die spelen in ontvangst genomen. Wedvlucht met oude duiven. De postduivenvereeniging „De Snelpost” 1 alhier, hield Zaterdag j.l. een wedvlucht ll-arm oude duiven vanuit Noyon (Fr.). Af stand 287 K.M.De vogels werden 10 uur gelost. Aankonkst 1ste duif 3.07.23 uur; laatste 3.30.42 utur. De prijzen werden be-4 w vail haald als volgt: 1. G. van Duü'vendük; 2. waterleiding voorzien. De huizen van de be- REEUW1JK. De Waterleiding. De uitbreiding van de waterleiding in de afd. De Tempel, Tocht en Rede is thans tot stand gekomen en zijn de huizen aldaar van Gemeenteraad Vlist. In de j.l. Woensdagmorgen gehouden raadsvergadering -deed de voorzitter o.a mededeeling van een schrijven van de Ged. Staten dezer provincie met een voorstel tot nadere regeling van de jaarwedden van den Burgemeester, de Wethouders, den Secre taris en den Ontvanger, waarmede de raad zich vereenigde. Overeenkomstig het voor stel van B. Ten W. werd besloten tot ver koop aan dé gemeente Polsbroek van het eigendomsaandeel in de gebouwen der voor malige gemeenschappelijke openbare lagere school en do hoofdonderwyzerswoning te Polsbroek voor een 2%% inschrijving N.W. S. groot 4000.nominaal. Van de com missie voor Weg en Brug was ingekomen een verzoek om terug te komen op het raadsbesluit om niet deel te nemen/ in het te vormen wegschap, en alsnog te willen medewerken. I Zonder hoof de lijke stemming handhaafde de Raad ztfn afwijzend stand punt. By' de rondvraag wees de heer van Spen- gen op den slechten toestand van den Slan genweg; onderzocht zal worden of zonder te groote kosten verbetering mogelyk 13. OUDEWATER. Vestiging van winkels. Het gemeentebestuur heeft bericht ont vangen, dat by Kon. besluit het raads besluit tot beperking van de vestiging van winkelzaken duurt tot 1 October a.s. Arbeiders» teun. By de arbeidsbemiddeling staan deze week 149 werkzoekenden ingeschreven, te gen 147 vorige week. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Johanna Maria, d. v. A. ae Vos én M. C. Hoogeveen. ONDERTROUWD: I. van Wyk, 24 j. al hier en M. Tetterloo, 29 j. te Bloemendaal. Gevonden Voorwerpen. Aan het Bureau van Politie zyn te be,« vragen de navolgende aldaar als gevonden gedeponeerde voorwerpen: 1 ceintuur, 1 zw. damestasch, 1 ports- monnaie, 1 bajonetscheede, 3 sleutels en 2 Lips sleutels. Voorts aan de navolgende adressen: 1 bl. muts en ceintuur, J. Heeren, Tollens straat 98; 1 rozenkrans, C. van Rossem, St. Josephstraat 46; 1 rood kindertaschje, v. d. Kaa, Stolwykersluis H 17; 1 relequi, H. ed Jong, Coornhertstraat 24; 1 vulpotlood, dhr. Ringeling, Burg. Martenssingel 47; 1 br. ceintuur, B. den Ouden, Peperstraat 66; 1 koperen wieldop, A. Waardenburg, Burg. Martenssingel 100; 1 zw. alpinomuts, A. van Werkhoven, Keizerstraat 73; 1 zw. ceintuur, J. iZorg, Wilhelminastraat 44; 1 zilv. ketting met medaille, J. van Schaik Zoutmansplein 6; 1 portemonnaie met inh., De Rooy, Bleekerssingel; 1 bl. portemon- naietje, Juffr. v. d.' Meiden, Pr. Hendrik straat 119; 1 gl. gouden ring, Juffr. Soet, St. Anthoniestraat 10; 1 br. portemonnaie, M. Jansen, Wachtelstraat 16; 2 gummi werpringen, Chr. Brem, Pr. Hendrikstraat 33; 1 groentenkaart, Boogert, Bogen 54; 1 etui met spiegel en kam, A. v. d. Pauw, Groenendaal 14; 1 beursje met sleuteltje, L. Veerman, K. Tiendeweg 11; 1 kinder- schoentje, J. de Bruin, Kamemelksloot 179; 1 fantasieschortje, F. Vermeij, Nobelstraar 69; 1 hoofdkap zakkendrager), J. van Sta veren, Wachtelstraat 44; zw. gl. hand schoen, M. Verwey, Pr. Hendrikstraat 72; 1 rozenkrans, C. H. van Le.euwen, Nieuwe Gouwe 4 W.Z.; 1 zilv. theelepeltje, H. Lugt- hart, 2e Kade 34; 1 bril, 2 potl, 1 duimstok, N. Herwynen, Groenendaal 60; 1 kerkboek-' je R.K., A. de Wit, Peperstraat 102; 1 kin- derschoentje, C. Roetman, Da Costakade 19; 1 zilv. kettinkje, W. C. de Pater, West- haven 5; 1 zw. damesportemonnaie, A. van 't Hoog, P. C. Bothstraat 15; 1 roode cein tuur, A. Kraayeveld, LazeruskadeJtö; 1 slot van motorrywiel, Chr. v. d. Linde; Gr. Flo- risweg 82; 1 damesparapluie, Th. Schoon- derwoerd, Weth. Venteweg H 157; 1 bl. muts, B. Schenk, Kamemelksloot 62; 1 br. portemonnaie, W. Oskam, Turfmarkt 116; 1 nikkel armbandje, H. Terbeek, Weth. Ven teweg 58; 1 zw. ceintuur, C. F. A. van Et- tingen, Heerenstraat 11; 2 gewichten, Der- nee, Gouwe 211; 1 br. portemonnaie, de Jong, C. l^etelstraat 38; 1 badpak en hand- doeku Mej. Sanders, 2e Schoolstraat 3; 1 gummi bagageriem, Amsingh, Groeneweg 85; 1 zwempak, S. v. Veen, Robüarsteeg 8; 1 kraag van japon, De Bruin, Singeistraat 9; 1 badpak met handdoek, van Vliet, Lage Gouwe 118; 1 bl. kindertaschje, H. Verzijl, K. Tiendeweg 1; 1 R.K. kerkboekje in étui, G. Flux,'Tollensstraat 107; 1 kindeiporte- monnaie, E. van Dam, v. Heusdestraat 53; 1 portemonnaie, M. Gebuis, Gr. Jacobastraat 19; 1 postduif, Th. Houdyk, Moordr. Tien-’ deweg 71 rechter damesschoen, K. Hille- mans, Weth. Venteweg 145; 1 damespara pluie, Busch, Markt; 1 gryze muts, P. Bos- telaar, Gr. v. Bloisitraat 90; 1 portemon naie, Redegeld, IJsellaan 120; 1 lorgnet in étui, Kulik, Groeneweg 42; 1 bl. portemon- naietje, H. de Lange, Tuinstraat 42; 1 zw. handschoen, B. Kalmejjer, P. C. Bothstraat 28; 1 wit kinderschortje, B. Schoenmaker, Oosthaven 20; 1 zilv. kettinkje, J. van Blok land, Wachtelstraat 52; 1 theezeefje, J. vhn •Blokland, Wachtelstraat 52; 4 dop van een Ford auto, D. Aret, Vierde Kade 8; 1 zw. vulpenhouder, M. C. de Heer, Steinkade 17; 1 zilv. collier met hanger, Mej. Keller, N. v. Goorstraat 17; 1 stoplicht van autobus, D. v. Kesteren, H. v. Alphenstraat 17; 1 kinderportemonnaie, L. Mimpen, Kuiper straat 44; 1 damesportemonnaie, P. van Vuren, Dorpsstraat 99, Waddinxveen; 1 lid maatschapskaart, K. de Jong, Bockenberg- straat 56; 1 R.K. kruis, R. Vreeswyk, J. v. d. Heydenstraat 24. Als*verloren werd aangegeven: 1 zwart gelakte damesportemonnaie inh. 2 bank biljetten van 10.ryksdaalder en loterij briefje; 1 br. lederen heerenportemonnaie inh. totaal 13.75, bestaande uit 2 ryks- daalders, 5 gulden, rest kwartjes en dub beltjes, verder nog een zakje vischhaakjes, welk zakje den naam Loef vermeld, 1 gou den horloge met ketting. Een landdag in ’t zicht. Op Zaterdag] 8 Augustus e.k. zal naar we vernemen op het land van den land bouwer J. W. vjin Dorp aan den Kerkweg alhier een lahddag worden gehouden door de Nat. Soc. Beweging. Naar ver luidt zou de leider Ir. A. A. Mussert tot de sprekers béhooren.

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 4