HAAS 300G-AZIJN „Kon Vjieemde. ^tneitan. Rie Mastenbroek Olympisch kampioene. Willy den Ouden op de vierde plaats. Nederlands Polo-zevental in de kwart-finale. Onze estafette-ploeg heeft pech. Japansche successen bij de Marathonloop. lieurs van Amsterdam lijkheid te overwinnen. Bloedige strijd te Badajoz De speciale oorrespondent van de „Temps" meldt uit het gebied van Badajoz, dat het er naar uitziet, alsof de opstandelingen hier de overhand krijgen.. In de afgeloopen da gen heeft de strijd nog geen beslissend ka rakter gedragen. Tegen 'het einde van de vorige week zyn echter sterke gemotori seerde afdeelingen der nationalisten opge rukt. In de nabijheid van Zaffa, dat op 80 K.M. van Badajoz ligt is een der gemoto- riseerde afdeelingen in botsing gekomen met regeeringstroepen. Deze laatsten be schikten slechts over een stuk geschut, dat reeds dadelijk onbruikbaar werd. Na eeni- gen strijd moesten1 de regeeringstroepen toen vluchten. Toen de vluchtelingen in de stad terug keerden was daar groote owinding ontstaan Men nam onmiddellijk maatregelen om de verdedigingswerken te versterken en barri cades op te richten met zandzakken. Het is toen tot bloedige incidenten in de stad zelf gekomen. De mannen der guardia civil hadden uit schuilhoeken verborgen wapens te voor schijn gehaald en het vuur op de regeerings troepen geopend. Eerst na een felle worste ling van verscheidene uren, waarbij vele dooden zyn gevallen, zouden de regeerings troepen in de stad weer de overftand heb ben kunnen krijgen. succes der Witten. tiet radio-station 'letosan, oat in handen van ae „witten"is, bericht, dat de geneeie provincie Santander door de opstandelingen Kolonel Franco verklaarde in een inter- vieuw, dat indien de „witten" winnen, Spanje georganiseerd zai worden op gelijke wyze als Portugal, Italië of DuitschLaml. Het leger treedt op als geneesheer om Spanje van den dood te redden. De operatie in den vorm van een militair dictatorschap zal duren zoolang dit noodig zal blijken. Qneenigheid in het Catalaansche volksfront. De Paris Midi meldt uit Barcelona, dat daar het vakverbond en het Iberisch anar- ohistenverbond in den boezem van het volks front in conflict zyn geraakt, met de naar hun meening te verburgerlijkte Catalaan sche regeering, en verder met de civiele garde, die voor een deel opdacht heeft ge kregen, de anarchisten' en vakvereenigingen de kortgeleden verdeelde wapens weer af te nemen, en tenslotte ook met de andere ar beidersorganisaties. De leden van het vak verbond en' de anarchisten zouden van lei ders instructies hebben ontvangen, op ieder te schieten, die hun de wapens weer zou willen afnemen. Antwoord aan Portugal. Portugal ziet zich blybb^r bedreigd in dien het communisme of anarchisme in Spanje uitbreidt en wenscht in dit geval ga ranties van Frankryk en Engeland inzake de integriteit van zyn gebied De Britsche regeering bestudeert thans het antwoord, dat aan Portugal zal worden gezonden. Nu zyn' Frankryk en Engeland door het volkenbondspact gebonden de integriteit van Portugal te verdedigen. Een nieuwe be vestiging van deze verplichting zou dit land zeer geruststellen. Protest aangekondigd van het Vaticaan. In een niet onderteekende redactioneele aanteekening, welke op de eerste pagina gepubliceerd wordt, maakt de „Oüservatore Romano" bekend, dat de Heilige Stoel ener gieke protesten zal indienen bij de regee ring te Madrid in verband met heiligschen- nende daden, die tegen de kerk en de kloos terbevolking zyn gepleegd. Oorlogsmateriaal naar Spanje. Uit Antwerpen' wordt door A.N.P. ge- n den aanvoer van groote hoeveelheden oorlogsmateriaal in de Ant- werpsche haven kan het volgende gemeld worden: Het oorlogsmateriaal zal vervoerd wor- den door een Nederlandach schip, dat on der den naam van „Lodewyk" Zondagmid dag om drie uur is vertrokken en dat Maan dagmorgen om vyf uur in Antwerpen is aangekomen. Het schip ligt gemeerd voor de kade, waar de gesloten wagons met het oorlogsmateriaal staan. De Antwerpsche agent van' het schip is de firma, die tevens belast is met de verzending van het oor logstuig, de fa. Vulhopp. De officieele be stemming van „Lodewyk" is Guatemala. Bij nadere informatie is gebleken, dat de „Lodewyk" tot voor kort heeft toebehoord aan de Rotterdamsche fa.P. A. van Es en Co. en toen' nog de ,^Goote" heette. Het schip, dat bruto 1096 ton en netto 489 ton meet. is kortgeleden verkocht aan iemand in Den Haag, die naar men ons mededeelde, voordien nog nooit schepen bezeten had. Deze heeft het tot een oliestoker laten om bouwen en het thans voorgenoemd trans port naar Antwerpen gezonden. niTITENLANDSCH NIEUWS. JAPAN. Aanslag beraamd op generaal Terautsji en generaal Oegaki. Minoroe Koerado, een jongeman van 25 iaar is gearresteerd door de politie van Koeroeme in Kyoesjoe. op grond van de be schuldiging-, dat hy een aanslag beraamd heeft op het, leven van den minister van om - log, generaal Terautsji en van den afge treden gouverneur-generaal van Korea, ge neraal Oegaki. Naar verluidt heeft de jon geman tegenover de politie bekend, dat. hij voornemens ,was naar Tokio te komen met ruim 30 aanbevelingsbrieven, die aan ver schillende persoonlijkheden in de hoofdstad geadresseerd waren. In Tokio wüde hy dan een gelegenheid afwachten om met een dolk Terautsji en Oegaki neer te steken. De ge arresteerde, drie gestudeerd heeft op de particuliere school van dr. Sjoemei Okawa, welke een der leidende figuren' was in de zaak van de z.g. bloedbroederschap, voelde zich verontwaardigd over het dat Te rautsji kortgeleden ruim 3000 legerofficie ren overgeplaatst had. Ook ten aanzien van Oegaki was de gearresteerde verontwaar digd, omdat deze zich in de politiek wüde begeven. De aan den Japanschen handel in de weg gelegde belemmeringen. De Yomioeri Sjimboen meldt, dat admi raal Nagano, de minister van marine de aandacht van eersten minister Hirota en van minister van Buitenlandsche Zaken Arita gevestigd heeft op de dringende nood zakelijkheid van het formuleeren eener on afhankelijke, krachtige buitenlandsche poli tiek, met het doel, den Status Quo te ver breken, waaronder de Japansche koophan del bijna overal ter wereld beperkingen ont moet. De Yomioeri Sjimboen acht de voor stellen van den minister van marine van be lang in verband met de terughoudendheid, die tot dusverre door de admiraliteit in acht is genomen ten aanzien van aangelegenhe den, die buiten vlootzaken lagen. Minister president Uoemboes ontvangt de pers. Minister-president troemboes. die na een periode van rust zyn functies Jieeft hervat, zich ontvangen, tegenover wie hy o.m. het volgende verklaarde: 1 l>e gebeurtenissen van den laatsten tyd hebben tastbare bewijzen opgeleverd voor de goede resultaten, die de politiek van Hongarije bereikt heeft. Bijgevolg zal de regeering op Aepzelfden weg voortgaan. Goemboes voegde hieraan toe, dat de strijd tus§phèn de verschillende polities opvattingen niet geëindigd is, gelyk be wezen wordt door hetgeen in Spanje ge- De les, die men uit de iSpaansche gebeur tenissen kan trekken is, dat de staten meer dan ooit waakzaam moeten zijn en dat ae verschillende nationale vereenigingen hijna nooit vertrouwd kunnen worden. Tenslotte kondigde Goemboes aan, dat de regeering zal voortgaan met het toepassen van een hervormingsplan. Hij ontkende evenwel, dat men reeds gereed zou zijn ge komen met een hervorming van bet elec toraal systeem. HET VERRE OOSTEN. Hervatting van de besprekingen tusschen Mandsjoekwo en Buiten-Mongolië. Naar uit Tokio wordt gemeld hebben de regeeringen van Mandsjoekwo en Buiten- Mongolië besloten de onderhandelingen tot regeling van de betrekkingen tusschen beide de laaiden, welke na de mislukking van de conferentie Mansjoeli op 27 Novenmber verbroken, op 25 Aug. a.s. te DENEMARKEN. Staking van de Deensche boeren? De vertegenwoordigers van de groote Deensche landbouworganisatie „Landmae- nels Sammenjutning" hebben Zaterdag te Aarhus vergaderd en besloten op Zondag 13 September een m elks takingte. beginnen. Indien de boeren in meerderimm aan deze Staking meedoen, zal men/nogmaals de el- schen van de L.S. aan' <te regeering voor leggen. Worden deze emchen weer afge wezen, dan zal op 15 November een algp- meene staking van de boeren volgen. ÏTALIë. De hervatting der handelsbetrekkingen met Frankrijk. De te Rome gevoerde besprekingen ter hervatting van de handelsbetrekkingen it de opheffing der sancties .staan, naar uit ze- Vere inlichtingen blijkt, op het punt beëin digd te worden. De van oogenblik tot oo "enblik te verwachten overeenkomst r' dan de eerste zijn. die door Italië word4 aangegaan met een der sanctionnlstfsch'* Vinder. MEXICO. De werklieden willen een arbeidswee, oprichten. MEXICO-CITY, 10 Aug. (A.N.P.). In ar beiderskringen is men van meening, dat de goudhemden, werkgevers en militairen een staatsgreep voorbereiden, teneinde de op standelingen in Spanje te steunen. De po litie zoji een lyst met vele namen hebben ontdekt. De staatsgreep zou einde Augus tus pla ats moeten hebben. Het antwoord van de arbeiders op deze fascistische drei ging i-s de oprichting van een arbeidersweer, reeds hebben velen zich hiervoor opgegeven. 15 AJugustus zal een staking uitbreken, doch men wil niet dat deze revolutionair karakter neemt. ir waarnemingen verricht -in den mor- -gen van Dinsdag 11 Aug. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te de Bilt. Weersverwachting: In het Noorden zwak ke verander lyke wind, in het Zuiden zwakke tot matige wind uit West. richtingen, Jialf tot zwaar b ewollrt, waarschywlyk onweers buien, nog warm' in het Nooi*den, in het Zuiden koelq r. BERLIJN, lü Augustus 1936. Onze Olympische V.P.B.-correspondent schrijft uij Berlijn: Wanneer men in het Olympisch Dorp een praatje gaat maken met de leden van de Nederlandsche ploeg, die hier ge huisvest zyn, hoort men altyd weer bij zonderheden, die men van de perstribune af onmogelijk kan waarnemen. Zoo schreven wy in onzen vorigen brief iets over het teleurstellende loopen van Bras ser op de 1500 M. van den tienkamp, waardoor hy zyn vierde plaats aan den Duitscher Huber moest afstaan. Waar aan dit minder goede ioopen echter te wyten was, hoorden wy eerst later. By het polsstokhoogspringen had Brasser nl. een hinderlyke enkelblessure opgeloopen, maar in plaats van er het bijltje bij neer te leggen, heeft hy zyn tanden op elkaar geklemd en zich met den moed der wan hoop in het laatste gedeelte van den strijd geworpen. Vijftienhonderd meter heelt hy nog geloopen, met een branden den pyn ln den voet. wetend, dat het ging om Nederland's eer ziet, dat is de geest, die bergen verzet, die tot toppres taties kan leiden. Van een dergeiyken wil, die den strijd niet doet opgeven, vpor hy geëindigd ls, getuigde ook onze wielrenner Leene, die zich Zaterdag met Ooms ln den 2 K.M. tandemwedstryd zoo uiterst kranig ge houden heeft. Leeye voelde zich verre van goed. Maar hy moest en zou rijden. En hy reed met succes zelfs: de zilve ren medaille was de belooning voor zyn moed. Dat hy na de beide ritten tegen de Duitschers een half uur volkomen uit geput op een brits heeft gelegen, dat telde hy niet. ln het kamp onze wielrenners heerscht overigens de grootste vreugde over de reeds behaalde resultaten en men hoopt, dat er vandaag oj de l(X) K.M!. wegwed- stryd nog meer succes zal kunnen wor den geboekt AnderzUds zyn onze jon gens nog steeds stom verbaasd over de eigenaardige beslissing van'het scheids gerecht, dat Merkens, zooals bekend, be boette wegens onregelmatig rUden tegen Arie van Vliet, doch desondanks ver klaarde, dat de Duitscher de rit gewon nen had. Karei Lotsy, onze chef de mis sion, heeft zich mtusscheh eveneens met de zaak bemoeid en een krachtig protest laten hooren. HU heeft de heeren van de Internationale Wieier Unie laten weten, dat het bestraffen van amateurs met een geldboete, het einde van het ama teurisme in de wielersport be teekent. Is de overtreding klein, dan kan men den wedstryd desnoods over laten ryden, m de fout echter groot, dan moet zulks met dlsquaJlficatle gestyaft worden. Ueldboe- tes zyn echter hy amateurs' uit den boo- ze.' Dat riekt te veel haar professiona lisme, ln het Olympisch Stadion. bisteren is het Olympisch athletlek- toyrnooi beëindigd met den klassieken monsterrace, den,' Marathonloop. Om precies drie uur viel Miller's startscuot en legden de 56 athleten, van wier krach ten wel het meest gevergd wordt, de eer ste meters van deA ruim 42 K.M. langen atstand af. Onder hen bevonden zich Zaballa, de overwinnaar van Los Ange los in 1932 en de geduchte Finnen Mul- monen, Tamlla en Tarkialnen. Het par cours leidde hoofdzakelyk om de beken de Avusbaan en whs zoo uitgekozen, dat de loopers byna overal in de schaduw liepen. En dat was wel noodig ook, want het goede weer, waar speciaal de athle ten uit zuideiyke landen een week lang op hebben zitten1 wachten, is gisteren gekomen. Niet tot vreugde van de Mara- ihonloopers echter. Die voelen meer voor de koelte. Nadat de baan ëen keer rond geloopen was verlieten de kampioen van den lan gen alstand het stadion door den Marathonpoort en was de sintelbaan weer vry voor de loopnummers, die men van zyn zitplaats kan volgen. In de eer ste plaats voor de 4 x ïuu M. estafette, waarin U.8.A., Argentinië, Italië, Dultech- land, Canada en Nederland om de me dailles moeten stryden. Dit nummer heeft vopr ons land een ongelukkig ver loop gehad. Reeds na den eerèten wissel, die zoowel van Nederland als van Dultschland uiterst slecht was, lagen ge- noemde ploegen op de laatste plaatsen. Na den tweeden wissel konden onze Jon- gens Boersma, v. Bever en en Osen- darp het verloren terrein weer wat herwinnen. Na dep laatsten wissel lag natuuriyk de wonderploeg van de V. S. voorop, daarop volgden de Italianen, de Duitschers en Nederland, üsendarp, onze laatste man, lag, toen Berger hem de estafettestok overstak een meter of drie J achter den Duitscher Homberger. Na 1 een fenomenalen sprint wist onze land- genoot den Duitscher nog op den eind- 1 streep te slaan. Dit mocht echter niet meer baten. Onderweg had Ttnus helaas de estafettestok verloren, zoodat onze ploeg gedisquallficeerd moest worden, wat natuuriyk groote teleurstelling ln het Nederlandsche kamp opwekte, wy j voor ons vonden het laten vallen van den estatettestok een ongelukje heel wat minder erg, dan het slechte wisselen. Een estafetteploeg, die zulke snelle loopers bezit als de onze, had na Amerika op de tweede plaats moeten eindigen De Amerikanen maakten met 39,ö sec. een nieuw wereldrecord Op het middenveld was ondertusschen een aanvang gemaakt met het hoog springen voor dames. Hier traden mej. Koopmans en mej. Koen voor Nederland in het stryüperk. Mej. Koopmans was al spoéïïlg uitgeschakeld, maar mej. Koen hield zich taaier. Slechts i dames spron gen de 1.55 m. en daaronder was ook zy. Over ï.bü m. kwamen nog slechts de Dultsche mej. Kaun, de Engelsche Odam en de Hongaarsche Gsak 1.62 M. bleek voor de dames een onoverkomeniyke hoogte. Na de voorgeschreven drie spron gen was de stryd nog onbeslist. Eerst na den steekproet gelukte het Ae kleine Hongaarsche 1.62 M. te springen en daar mede de gouden medaille voor haar land te veroveren Tweede werd tenslotte mej. Odam (Engeland) en drie mej. Kaun CDuitschland) Beziet men de prestatie^ van de winnaressen dan ls het duldeiyk, dat mej. Koen met haar 1.55 M. een al leszins behoorlijk tlguur heeft geslagen. Oop de 4 x iu> M. estafette voor dames vermocht Neaeriand geen nieuw succes te brengen zy eindigden ais vytde ach ter de dames van Amerika, Engeland, Canada en Italië. Den Duitschen dames, die ver vooraan lagen, trol eenzelfde tragisch lot als onze heeren-estafette. De laatste Dultsche dame het ln gewonnen positie haar stok vallen. De tijd van Ame- rika's dames was 46.y sec., die van de Ne derlandsche dames 43.8 sec. De 4 x 400 M. estafette werd een succes voor Engeland. Mc Cabe, Rampllng, Ro-. berts en Brown wonnen voor Amerika, Dultschland, Canada, Zweden en Hon- garye. De tijd was 3 min. 11 sec. Erwnu kwam zoo langzamerhand de tijd "an, dat de eerste Marathonloopers binnen de mureh van het stadion terug verwacht werden. Door de luidsprekers, die ons voortdurend van het verloop van den stryd op de hoogte hielden, wisten wij al, dat de kleine Japannees Son, een onbekende ster aan den athletlekhemel, nadat oorspronkeiyk Zaballa, de wereld recordhouder tot op 30 K.M. afstand de kop had gehouden, de leiding had over genomen Als tweede volgde toen op dei» zoon van Nippon, Harper, de Engelsen- man. Zaballa zat toen derde, daarop ais vierde de Zuid-Amerikaan Coleman en dan de Finnen. Zaballa heeft dan klaar- biykelijk te veel van zy» krachten ge vergd, hy zakt meer en meer af en als de laatste kilometers nog moeten worden geloopen, zit Son nog no. l, Harper no. 2 en daarop volgt dan weer een Japan ner, Nan. Hle"rop volgen de Finnen Ta mlla en Muinonen. Tarkialnen ls wat af gezakt. Even over half zes komt er be weging in het stadion. De Marathonpoort wordt opengezet en eenlge minuten daar na komt Son binnen, klaarblijkeiyk ln het geheel niet vermoeid, want hy zet er n.tg een fllnken eindspurt in. Het pu- bllfek Juicht den Japannees enthousiast toe, de bazuinen weerklinken van den Marathdntoren en nauweiyks ls het lawaai verstomd, of er is al weer reden tot applaus: Harper, de Engelschman komt binnen. Kort daarop verschynt de tweede Japanner, Nan, als no. 3 binnen het stadion. En dan volgen met korte tusschenpoozen Tamlla, Muinonen, Cole man, Robertson (Engeland), Gfbeon (Zuld-Amerïlca), Tarkialnen en de oxe- rigen. Langs' het parcours was alles schitterend geregeld. Overal stonden wachtposten, waar de loopers zich kon den verlrisschen en ln eenige auto's, die met de loopers medereden, was al het mogelijke aanwezig om dterct hulp te kunnen bieden. Sensatie in Let zwemstadion. Het water ln het zwemstadion is helder blauw en in dit blauwe water liggen ree pen bruin rubber, die het bassin ln ba nen voor de verschillende zwemmers en zwemsters verdeelen. üp de startplaatsen zyn kleine steenen verhoogingen aange bracht. De starter roept: „Auf de Piat- zel". Nu staan zy klaar, marmeren beel den op granieten voetstukken. Daar spat het water omhoog, men ziet een schuimend spoor. Het gaat ontzagiyk snel. Voordat de leek nog begreep, wie eenige tiende seconden sneller was, is de 100 M. reeds afgelegd en 10.000 menschen loeién. Deze K.000 wenschen nameUjk zyn voor het overgroote deel geen leeken. Het is de zwemgemeente van byna geheel Europa, Amerika, Australië en Japan, vooral niet te vergeten. Ook de Neder landers zyn sterk vertegenwoordigd. En enthousiast, dat zij zyn! Men had hen eens te keer moeten hooren gaan, toen Rle Mastenbroek eerste in haar serie van de halve finale werd. De sensatie van den dag bracht de 100 M. vrye slag voor heeren. Een leder had de overwinnaar op dit nummer willen zoeken onder de Japanners of de Amerikanen. Maar niets van 'dit al. Csilj, de Hongaar, bracht de gouden medaille aan Europa, zyn tyd was 57.6 sec. Tweede ei\ derde waren de Japanners joesa en De belangstelling van ging natuuriyk ln hoofd damesnummers. In de hï schoolslag kon mej. Wa eerste serie slechts tot brengen en werd dus uit] Mastenbroek deed het beter. In serie werd zy weliswaar geslagen door de Dultsche mej. Oenenger, doch de 2de plaats verzekerde haar een plaatsje ln de finale. Mooier was Rie Mastenbroek's succes op het nummer ïoo M. vrye slag. zy won de eerste serie van de halve finale ln den besten tyd van den dag, 1 min. 6.4 sec. Mej Wagner, die no. 4 in deze serie werd, wist zich ook nog Juist in de finale te pladtsen. In de tweede serie startte Wllly den Ouden, die er ln den laatsten tyd wat uit schijnt te zyn. uit naar de auo m. het ln de 'Zij werd tweede achter de Argentynsche miss Campbell, ook al een nieuwe ont dekking. Willy's tyd van 1 min. 6.7 sec. was echter verre van slecnt en laat ons alle hoop beh» uden. Miss Campbell's tijd was slechts 0 sec. sneller. Onze waterpoloploeg, die reeds giste ren van de Vereenigde Staten gewonnen had, leid zich ook vanaaag uitstekend door tegen de sterke Belgen geiyk te spe len. Nederland nam door Franken het eerst de leiding Nog voor de rust maak te België door Coppieters echter geüjk. Nederland behoudt nu zyn kans op een plaats in de halve finale In de groep, waarin Nederland speelt, verloor Uru guay van de Vereenigde Staten met'14—1. Onze hopkeyploeg in de halve finale- Onze hockeyploeg, die ln zijn wedstrij den tegen Belgie en Zwitserland tot nog toe een weinig overtuigenden indruk had gemaakt, is gisteren flink uit zijn slof geschoten door met <3van Frankrijk te winnen. Zooals onze ploeg gisteren speelde, hadden wy het ook gaarne de voorafgaande keeren gezien. Intusschen schynen onze hockeymannen op tyd te hebben ingezien, dat een Olympisch tournooi geen vriendschappeiyk wed- strydje is en dat is vooral voor de nu komende wedstryden van groot belang. Daar Zwitserland in groep C geheel on verwacht van Belgie gewonnen heeft, komen Nederland en Frankryk dus ln de halve finale Van het Olympisch hockey-tournooi BERLIJN, 11 Aug. 1936. Onze Olympische V.P B.-correspondent schryft uit Beriyn: Na het ajhletiek-tournooi ls gisteren nu ook het wleler-tournooi geëindigd met een marathonrace. namely k de wegwed- stryd over ïou K.M. Ieder land was ge rechtigd. om vier renners ln het veld te sturen, die dan konden stryden om twee gouden medailles. Een was er voor den overwinnaar van de race, de andere voor de snelste ploeg. Vanzelfsprekend waren er ook zilveren en bronzen medailles te winnen. Aan den start verschenen 29 landen, waaronder Nederland met de renners Schuite, Vethaak, üageldonk en v Hove. Alvorens iets over den wedstrijd zelf te zeggen, moeten wy nog in herinnering brengen, dat vroeger in den Olymplschen wegwedstryd de renners niet te gelijk tijdig. doch om de beurt startten en dus tegen het horloge reden. Een methode, waaraan verre de voorkeur moet worden gegeven boven den massastart, omdat hier het zuivere kunnen der renners ge heel tot uitdrukking komt, terwyi bU den massastart een goed tacticus met spurtvermogen de beste renners kan slaan. De U.C.I. is echter na de wereld kampioenschappen te Kopenhagen, waar bU zich onregelmatigheden hebben voor gedaan, van het ryden tegen het horloge afgestapt. Men moet zich natuuriyk bU een dergehjk gegeven feit neerleggen, al is er tameüjk veel critlek tegen deze maatregel geweest Critiek, die nu ach teraf gebleken, volkomen juist was. Een wedstrijd als die van gisteren kan onmogeiyk een Juiste krachtsverhouding weergeven. Over den geheelen ïuu K.M. langen afstand ls het veld byeen geble ven Dat was ook een gevolg van het telt dat de weg den renners weinig moeliyk- heden bood en dus ook een middelmatige kracht het tempo van de leiders wei, 100 - K.M. kon bybeenen Was het traject 2U0 K.M. lang geweest, dan hadden de zaken een beter verloop gehad, want na iw> K.M. vallen de minder sterken meestal wel af. Het is begrypelijk, dat er by den finish een verschrikkelijk gedrang ontstond, waarby ongelukken wonder boven won der nog uitgebleven zyn, Indien men dan tenminste wil afzien van het vallen van den Engelschman Bevan, wat Vethaak, die nu moest uitwyken om een algemee- ne valparty te voorkomen een plaats on der de drie eerst aankomenden kostte Hoe de situatie aan den finish was, be- grypt men het best, indien men weet, dat eerst de film over de plaats van de meeste renners kon beslissen. Wellicht dat dit alles er de I.C.U. toe zal doen besluiten ln Tokio weer tegen het horloge te laten rijden. Anders is de eenige oplossing, dat men van de 100 K.M. 200 K.M. maakt. De uitslag tenslotte was: 1. Charpen- tier (Frankryk) 2 33.05 uur: 2. Lapeble (Frankryk) op 1 wiellengte; 3. Nlevergelt (Zwitserland) op 1 wiellengte. Voor wat de Nederlanders betreft ls reeds gezegd, dat Vethaak's kans op een van de eerste drie plaatsen door den val van Bevan was verknoeid. Schuite had reeds in het begin bandenpech en onze andere twee renners passeerden met de groote hoop de eindstreep. Rie Mastenbroek wint. Zwemmers zyn biykbaar matlneuze menschén. Op den derden wedstryddag traden de schoonsprlngers tenminste reeds om B uur aan. Voor het geestdrif tige zwempubliek was dat echter niet te vroeg, want om dien tyd waren er zeker al 3(Jüo toeschouwers ln het heerhjke sta dion. En een uur daarna ls dan elk plaatsje bezet en worden de springers telkenmale na een mooie prestatie toe- gejulchd door 20.000 menschen. Neder land was op dit nummer vertegenwoor digd door Haasman, die, zooals wel te verwachten was, tegen beroemdheden als de Amerikanen Degener, Wayne en Gree ne en de Japan'ners SJibahara en Koja- nagi niet opkon ïfa de verplichte oefe ningen stond hij in het algemeen klasse ment no. 20. No. l en 2 waren de "Ameri kanen Degener en Wayne, met resp. 74.86 en 72.47 punten. No. 3 was de Japanner SJibahara met 70.02 punten. Haasman's puntenaantal was 48.24. De beslissing op dit schoone nummer valt vandaag na het vrije springen Nadat alle schoonsprlngers hun vijf sprongen gemaakt hadden, riep de star ter de serie voor de 4 x 200 MM. estafette aan den start. Een zeer goeden indruk maakten de ploegen van Amerika, Japan (die het Olympisch record verbeterde en op 8.56.1 bracht) en ook van Frankrijk). In de finale. "3Ie Tfeden verzwommen wordt, plaatsten zich Frankrijk, Canada, USA. Hongarije," Japan, Dultschland, Engeland en Zweden. En dan 's middags komt voor ons Ne derlanders het groote oogenblik. De finale 100 M voor dames, waarin zich niet minder dan drie onzer landgenoo- ten, te weten Rie Mastenbroek, Wllly den Ouden en Tiny Wagner, geplaatst had- deh. Doodsche slïlte "heerscht er in het stadion als het „Auf die Plfttze" weer klinkt Hoe zal het verwachte duel tus schen Rle en het mooie Argentynsche zwemstertje Campbell afloopenï Want tusschen die belden zal het gaan, dat voelt men. Dat Wllly den Ouden, nadat zij Zondag door de Zuid-Amerikaansche geslagen ls. nog een woordje ten aanzien van de bezetting van de eerste twee plaatsen zal meespreken hopen wy wel, maar gelooven doet eigenlijk niemand het. En dan spat het water op, de banen schuim teekenen zich in et water af, uiterst snel gaat het en dan na een minuut van overgroote spanning sprin gen al die nuchtere Hollanders de lucht ln Rle heeft gewonnen! Rle heeft ge wonnen! En wanneer dan biykt, dat zij nogmaals het door haar Zondag ge maakte Olympische record heeft ver beterd en nu op 1.05.9 min. heeft gebracht stttijnt er aan het gejuich geen einde te De zilveren medaille werd gewonnen door mej Campbell, wier tyd 1.06.4 was. Derde was de Dultsche mej Arendt En Wllly? Willy was no. 4 in den tyd van 1.07.6, dus byna 3 sec. boven het eens door haar gemaakte wereldrecord, dat Intusschen tot dusverre nog onaangetast ls gebleven. Tiny Wagner eindigde op de vijfde plaats. Haar tijd was 1.06.1. Naast onze dames hebben ook de Ne derlandsche waterpolo-spelers zich goed gehouden Na hun overwinning op de Vereenigde Staten en het geiyke spel tegen België speelden zy vandaag weer tegen Uruguay gelyk. waardoor zy zich ln de volgende ronde hebben geplaatst. Het eenige Nederlandsche doelpunt werd gemaakt door Hans Haler ln de eerste helft van den strijd. Na de rust maakte CoStemané" voo:r "Uruguay gelyk. Met het al, een mooie dag voor de Nederlandsche zwemsport. BINNENLAND. Werkkamp te Apeldoorn. Aan den Stoppelenbergweg te Beekber gen, gemeente Apeldoorn, ls het negende werkkamp van den centralen raad voor werkloozenzorg, gesticht op lniatlef van kerken voor practisch Christendom, In gericht. Het draagt den naam van De Kuil en ls het eerste Vrijz. Chr. werk kamp. Het kamp biedt plaats aan honderd jongens. De eerste groep ls Maandag 3 Augustus voor een verbiyf van 2 maan den aangekomen. De bedoeling is, dat de Jongens in de omliggende particuliere bosschen zullen arbeiden door deze van dood hout te ontdoen, de paden schoon te maken, nieuwe wegen aan te leggen en aanplant te verrichten. De omgeving van De Kuil biedt voor tien Jaar derge lijke werkgelegenheid. Voor het verbiyf en rle verzorging van het personeel en de Jongens zijn zestien barakken opgetrokken. De bewoners heb ben muziek, lectuur, gezelschapsspelen en een sportveld ter beschikking. Woensdagmorgen zal de heer Meyer de Vries als vertegenwoordiger van den, mi nister van Sociale Zakei|i het kamp offl- De aanbesteding van de K.R.O. Naar men ons meedeelt, ls de bouw en verbouw van de K.R.O.-studlo te Hilver- I sum gegund aan den laagsten lnschrij- I ver den aannemer R. Fennls, te Bussum. De aangekondigde wijzigingen in de Rijkssteunregeling voor werkloozen. Wethouders van groote gemeenten beraadslagen. De wethouders voor de sociale aange legenheden der gemeenten Amsterdam, Rotterdam, den Haag, Utrecht en Haar lem hebben gisteren ten stadhuize te Amsterdam, onder voorzitterschap van wethouder F. van Meurs, een conferentie gehouden over de door den Minister van Sociale Zaken aangekondigde wyzigin- gen ln de Rykssteunregeling voor werk loozen. Naar aanleiding van de gevoerde beraadslaging werd eenstemming beslo ten. telegratlsch den Minister van Soci ale Zaken de verzoeken op zeer korten termijn een onderhoud aan de gezamen- ïyke wethouders toe te staan AUTOMOBILISME. De Internationale Alpenrit. De K.N.A.C. meldt, dat de inschrijving voor den Internationalen Alpenrit, welke van 1827 Augustus a.s. in Zwitserland wordt verreden, thans is gesloten. Het aantal deelnemers bedraagt niet min der dan 75. Nederland komt met elf in schrijvers uitstekend voor den dag. GEMENGDE BERICHTEN. Fabrieksbrand te Schiedam. Bluschwater richt grooter schade aaji dan het vuur. I Gisteravond omstreeks half zeven ontdek te een surveilleerend agent van politie I brandversbhymselen in een opslagplaats var/ de kwasten- en borstelfabriek der firma J. Jacobs, staande aan de Westerkade 2b. De opslagplaats, die gelegen is in de beneden verdieping, was gevuld met verschillende grondstoffen voor het vervaardigen van borstels en kwasten, tow. teer, hars, olie en 1 andere ingrediënten, die het vuur een wel kome prooi boden. De agent waarschuwde onmiddellijk de fabrieksbrandweer van de naast de kwastenfabriek gelegen breeuw- werkfabriek. Deze snelde toe en ving aan stond het blussingswerk met eenige stralen aan. De eveneens gealarmeerde Schiedam- sche brandweer rukte met groot materieel 1 uit. Twee motorspuiten, een babyspuit en een ladderwagen haastten zicih naar de brandende fabriek. Door de sterke rookont- wikkeling was de vuurhaard zeer moeilijk te bereiken. Met 12 stralen werden groote hoeveelheden water in het vuur geworpen, zoodat men na een half uur den brand on- der de knie had. In hett fabrieksgebouw, waar een dertigtal personen werk vin.lt was bg het uitbreken van den brand nie- man daanwezig. Over de oorzaak tast men in bet duister. De benedenverdieping, waar het vuur het eersf. is gezien brandde geheel uit, terwijl de kantoorlokalen goeddeels een prooi der vlammen zijn geworden. Het naar bove- doorslaaiïde vuur heeft in de zoldering van de tweede verdieping een gat gebrand, zoo- dat. de brand een oogenblik uitslaand is ge weest. De schade, welke door het blusch water is aangericht, is naar schatting groo ter dan de brandschade. Om half acht kon de brankJweer inrukken. STADSNIEUWS. MARKTBERICHTEN cleel De snelheid van electrische treinen. Het staat vast dat by de Invoering van de electriflc&tle op de baanvakken Rotterdam en Den Hakg—Utrechte-Arn- hem en Amsterdam—utrechts-Eindho ven de snelheid van de treinen zal wor den vergroot. Hiermede zal een opvoe ring van de snelheid op de thans reeds geëlectriflceerde ïynen gepaard gaan. De veiligheid moet tot eiken prijs be houden biyven. De spoorweg is berekend op een zekere maximum snelheid, maar de vraag ls of alle bruggen en andere kunstwerken een veel grootere snelheid gedoogen Ook zal nagegaan moeten wor den, ot de bochten niet te scherp zyn. Bovendien ls de kans groot, dat bU een aanmerkelijk grootere snelheid dan thans de onderlinge afstand van de sei nen en andere bevelllglngsinrichtingen zal moeten worden herzien. Aanklacht tegen de N.S.B. Het verspreiden van Uodslasteriijke Afbeeldingen. EéM R.K Ingezetene van Amsterdam heerebp grond van artikel 147a Wetboek van StrafrecJ^L. dat betrekking heeft op het ln voorraad hebben en verspreiden van Godslastenyke afbeeldingen, by de Politie aangifte gedaan van het feit dat in den N.S.B.-slgarenwinkel „de Drie hoek" te Amsterdam ten voorkoop wordt aangeboden en ln voorraad gehouden het geschrift.,, Wordt ook uw kerk een paardenstal?", waarin eenige godslaster lijke afbeeldingen staan afgedrukt. Gelddeclaratlë in Polen. K.N.A.C. heeft van haar zusterver eniging in Polen bericht ontvangen, aat buitenlandsche toeristen verstandig aoen met contant geld zoowel als gelds waardige papleren bij binnenkomst ln Polen by de betrokken douane-autori teiten aan te geven. Men mag n.l. niet meer geld uitvoeren dan het bedrag, dat op het declaratie- bewys staat aangegeven. Veemarkt Rotterdam. 11 Aug. Aanvoer in totaal 3291 stuks. Paarden 171, veulens 4'1, magere runderen 991, vette runderen 693, vette kalveren 167, I graskalveren 319, nucht. kalveren 500, schapen en lammeren 351, varkens 10, bok ken en geiten 48. Prijzen per K.O.: Vette koeien le kw. 61, 2e kw. 55, 3e kw. 40—46; Vette ossen le kw. 65, 2e kw. 53, 3e kw. 43—47; Stieren le kw. 54, 2e kw. 49, 3e kw. 43—45; Vette kalveren le kw. 80, 2e kw. 76, 3e kw. 50 55; Schapen 39—35—27, per stuk 19—15-r 11; Lammeren 38—37—34, per stuk 13—10 8; Graskalveren 4535; Nucht. kalveren 39-35—28; Slachtpaarden 44—38—36. Prijzen per stuk: Nucht. slachtkalVeren 1087; Nucht. fokkalveren 151810; Slachtpaarden 18013595; Werkpaarden 250150110; Hitten 120—90—70; Veu lens 120—80—50; Stieren 270—210—105; Kalfkoeien 225—185—125; Melkkoeien 265 —200—140; Vaarzekoeien 150—130—100; Vaarzen, 135—95—75; Pinken 110—85—70; Graskalveren 453020; Biggen per week 7—5—1.5 0. Vette koeien en ossen, aanvoer iets rui mer, handel tamelijk, prijzen staande, prima koe 65, os 58. Stieren, aanvoer iets korter, handel vlot, pry'zen hooger, prima ex. 85. Vette kalveren, aanvoer ruimer, handel 'stroef, prijzen le en 2e kw. lager, 3e kw. onveranderd. Schapen en lammeren, aan voer veel ruimer, handel redelijk, prijzen als gisteren. Nucht. slacht- en fokkalveren, aanvoer aanmerkelijk ruimer, handel rede lijk, prijzen minder. Veulens, aanvoer kor ter, handel goed, prijzen hooger. Paarden, aanvoer minder, handel stug, prijzen slacht paarden en hitten iets lager, werkpaarden onveranderd. Kalf- en melkkoeien, aanvoer als vorige week, handel vasthoudend, prij zen hooger. Vaarzekoeien, aanvoer onver anderd, handel matig, prijzen stijver. jfe.Kaasmarkt Bodegraven. •tF'Aug. Aangevoerd 369 partijen, 161608 stuks, 149.445 K.G. Prijzen: le kw. 22—23; 2e kw. 19—21; zwaardere tot /'24.50. Handel matig. Kaasmarkt Oudewater. Maandag 10 Augs. Aanvoer 63 partijen, tezamen 2385 stuks, wegendei 11925 K.G. Zware geen aanvoer. Prijs: met R/M. le soort 21-23, idem 2de soort 19—20, Handel matig. GOUtDA, 11 Augustus 1936. De burgemeester afwezig. De burgemeester zal van 12 tot en met 23 Aug. niet in de gemeente aanwezig zyn. Begin van brand in benzinetank. Schuimbluschapparaat voorkomt erger. Gistermiddag omstreek half vyf was de 26-jarige chauffeur LU van de Wasichery N.V. M. Peeters vanuit de benzinepomp van de Garage Gebr. Zevenhoven aan Je Spoor straat bezig de tank van de vrachtauto te vullen. Door het in aanraking komen van ijzeren staaf met een stroomdraad van de accu ontstond kortsluiting. De vonk deel de zich aan de benzine mede en tegelijker tijd sloeg een reusachtige vlam uit de ca bine. De heer W. v. Zevenhoven, die zich juist in het vlakby gelegen kantoor bevond, greep direct een schuimbluschapparaat, en mocht inderdaad het genoegen smaken den brand, die zich door de vlakbij opgestel de benzinepomp en de wegvloeiende bran dende benzine ernstig liet aanzien, te blus- schen. De vrachtauto had betrekkelijk wei nig schade geleden. Alleen was de rechter kant totaal geblakerd. Verzekering dekt evenwel de schade. De chauffeur v. L. bekwam enkele brand wonden aan gezicht en handen. Door de snelle werking van het schuimbluschappa raat is zeer zeker een ernstige brand voor- Inzet verkooping Notaris van Kranenburg. Het pand en erf aan de Gouwe 79 en Aaltje Baksteeg, waarvan de verkooping zal plaats hebben 17 tufg- a.s. is ingezet op 12.000.—. voerd, alwaar hy' spoedig weer de oude was Het meisje dat in 't water was gevallen, werd intusschen door een anderen voorbij ganger opgepikt en kwam 'er,' behalve met een nat pak, met den schrik af. Dë politie heeft aangehouden de heer R. w. W., die nojr 4 maanden tuchtschoolstraf moet ondergaan. Hy is naar het Huis van bewaring te Rotterdam overgebracht. Te vens heeft de politie aangehouden de 42-ja- rige mej. Z. M., die ook nog wat te ver effenen had. Zy had de keus tusschen 12 boete of 4 dagen hechtenis, van welke twee kwaden zij het eerste maar koos. Leelyke val. Een 36-jarige kantoorbediende uit Rot terdam, die op de Veerstal op zyn rywiel reed, kwam daar ernstig te vallen, doordat hy tegen een trottoirband reed. Hy kwam zoo leelyk; terecht, dat hy niet meer in staaat was op te staan. Per auto is de man op dokters-advies naar zyn plaats van bestemming vertrok ken. Burgelyke StancL GEBOREN: 8 Aug.: Martinus Antonius, z. van M. A. de Korte en C. M. van Werk- hooven, Vlamingstraat 20. 9 Aug.: Jan, z. van J. Eerland en J. Burg graaf, Gr. Jacobastraat 35. Willem Adrianus, z. van M. Cozyn en W. J. Goris, Walvisstr. 76. 10 Aug.: Catharina Maria Theresia, d. van W. den Edel en C. M. Mimpen, Kui perstraat 48. Cornelis Jacobus, z. van C. J. van Amsterdam en C. M. Groenendaal, Uitslag Notaris Nagtglas Boot. -De gisteravond in Hotel „de Zalm' Notaris Nagtglas Boot gehouden verkoo- j ping had den volgenden uitslag: l Het winkel- en woonhuis, Markt 54, werd gekocht door A. van Eyk te Gouda voor 6750.-. Het huis Bockenbergstraat 42 door E. Radix q.q. te Gouda voor 1550.—. OVERLEDEN: 8 Aug.: Hendrik Laurens Luynenburg, 44 j. 7 Aug.: Johanna Geertruida de Gruyi, geh. met D. Vergeer, 35 j. 9 Aug.: Johannes van Let, 57 j. 472e STAATSLOTERIJ. 2e klasse. Trekking van 11 Aug. Hooge prijzen: 20.000.—: 16028 2000.— 13995 1500.—: 3594 9104 101 Krimpenerwaard. Hedenochtend had te 10 uur in Hotel „de Zalm" te Gouda, de aanbesteding plaats van het leveren van 3000 M3. fyne onder- houdsgrint volgens monster by den Fabriek- Landmeter te Stolwykersluis en op de aan besteding, pp de verschillende daartoe be stemde bergplaatsen in de Krimpenerwaard in acht perceelen. De inschryving was als volgt: M. Speksnydêr te Ouderkerk a. d. IJssel perc. 1 tot en met 8 resp. 1.72, 1.94, 1.70, 1.70, 1.70, 1.96, 2.36, 2.14. D. Versloot te 'Bodegraven perc. 1 tiejn. 8 resp. 1.65, 1.92, 1.76, 1.85, 1.70, 1.87, 2.40, 2.25. Samenwerking ZandacM^persbond perc. 1 t.e.m. 8 resp. 1.77, 2.02, 1.79, 1.78, 1.83, 1.97, 2.43, 2.24 C. Trouwborst te Krimpen a. d. IJssel perc. 1 t.e.m. 8 resp. 1.84, 1.93, 1.67, 1.66, 1.68, 1.96, 2.46, 2.26 A. v. d. Ben te Ouderkerk a. d. IJssel perc. 1 t.e.m. 8 resp. 1.98, 2.14, 1.72, 1.72, 1.83, 1.94, 2.37, 2.19. A. de Waardt te Ouderkerk a. d. Ussel perc. 3 tie.m. 8 resp. J 1.84, 1.87, 1.79, 1.96, 2.69, 2.47. A. Speksnyders Jr. te Ouderkerk a. d. IJssel perc. 1 t.e.m. 8 1.60, 1.87, 1.73, 1.69, 1.73, 1.94, 2.33, 2.13. Gebr. van Nieuwpoort te Gouda perc. 1 t.e.m. 8 resp. 1.65, 1.90, 1.69, 1.75, 1.85, 1.85, 2.30, 2.25. De gunning werd verleend als volgt: Perc. 1 D. Versloot te Bodegraven voor 1.65 (by loting). Perc. 2 A. Sppksnyder Jr. te Ouderkerk a. d. IJssel voor 1.87. Perc. 3 C. Trouwborst te Krimpen a. d. IJssel .voor 1.67. Perc. 4 dezelfde voor L66. Perc. 5 dezelfde voor 1.68. Perc. 6 Gebr. van Nieuwpoort te Gouda voor 1.85. Perc. 7 dezelfde voor 2.80. Perc. 8 A. Speksnyder Jr. te Ouderkerk a. d. IJssel voor 2.13. Volksconcert „St. Caecilia". Donderdag 13 Aug. a.s. 's avonds 8.15 uur geeft de R.K. Harmonie „St. Caecilia" directeur den heer P. J. Oomes, op de Markt 100.- 19517 19 4133 4694 9630 17175 18612 19324 10346 13020 13772 16909 19105 12 I'ryzen van 30. Het volgend programma zal worden uit gevoerd: 1. Sons of the Brave, Marsch T. Bidgood. 2. Ouverteure Jayeuse Keler Bela. 3. Gold und Silber, Walzer Fr. Lehdr. 4. Fantasie sur l'Opéra Rigoletto, G. Verdi. 5. Orphic aux 'Enfers, Ouverture, Jac. Offenbach. 6. Am Meeresstrande, ValBe de Concert, N. Fischer. 7. Fantasie sur lK>péra Le Baron Tzigane, Joh. Strauss. 8. Gala Marsch. Aanrijding. Mej. M. E. C. K. heeft by de politie aan gifte gedaan, dat zy op de Spoorstraat is aangereden door een haar achteropkomende auto. Haar fiets werd beschadigd; zelf bleef zij Een ongeluk komt zeMen alleen. Op den Graaf Florisweg is een voetganger door een motorrijder aangereden, doordat eerstgenoemde plotseling de straat over 30 88 93 149 155 162 177 199 234 247 266 313 344 371 457 467 560 572 581 684 725 728 729 737 770 813 820 837 842 844 866 875 965 985 1013 1046 1089 1202 1234 1332 1340 1351 1381 1390 1420 1513 1541 1555 1559 1566 1568 1578 1606 1651 1657 1693 1711 1712 1777 1811 1838 1843 1855 1867 1893 1904 1931 1932 1989 1998 2007 2027 2077 '2124 2198 2203 2221 2236 2266 2273 2325 2395 2490 2505 2540 2546 2558 2577 2593 2602 2616 2680 2690 2701 2702 2713 2741 2922 2821 2935 2824 2940 2837 2945 2863 3017 2890 3030 2907 3079 2919 3082 30*8 3225 3316 3341 3346 3369 3384 3408 3469 3473 3483 3491 3496 3497 3519 3532 3542 3544 3563 3587 3624 3679 3680 3689 3691 3702 3710 3751 3770 3787 3805 3809 3845 3854 3884 3909 3948 3985 3994 4014 4023 4045 4060 4075 4096 4125 4197 4204 4215 4264 4286 4308 4317 4321 4368 4435 4474 4476 4596 4624 4657 4723 4743 4745 4757 4778 4808 4810 4851 4861 4903 4936 4978 4994 5028 5034 5035 5040 5056 5076 6098 5106 5139 5152 5162 5169 5184 5214 5277 5328 5342 5355 5411 5417 5451 5457 5482 5520 5654 6567 5576 5584 5593 5600 5621 6627 5645 6650 5716 5719 5729 5780 5791 5855 5857 5976 5992 6019 6060 6099 6122 6143 6155 6161 6179 6196 6282 6283 6311 6350 6359 6452 6454 6607 6522 6622 6660 6677 6792 6799 6812 6814 6825 6889 6860 6915 6925 6929 6979 6989 7023 7074 7151 7189 72(*2 7241 7258 7311 7322 7323 7345 7359 7372 7380 7397 7402 7417 7478 7500 7540 7557 7560 7596 7602 7607 7630 7633 7637 7740 7755 7762 7812 7825 7830 7846 7848 7852 7868 7923 7944 7952 7969 7981 8047 8138 8153 8175 8228 8251 8263 8272 8282 8306 8308 8315 8323 8337 8342 8344 8347 8397 8419 8535 8574 8618 8634 8710 8732 8789 8806 8818 8860 8867 8868 8894 8952 8974 8992 9003 9012 9046 9068 9087 9101 9110 9138 9191 9215 9251 1)271 9272 9311 9315 9331 9341 9361 9373 9384 9398 9429 9527 9588 9598 9606 9638 9639 9673 9993 9704 9706 9707 9909 9921 9967 9990 10004 1004 4 10090 10127 10185 10218 1030C 10329 103 41 10J 43 10386 10402 10424 stak om een meisje dat in het water viel, eruit te halen. De man werd tegen den grond gesmakt en bleef versuft liggen. De motorrijder kwam ook te vallen, maar kwam er kwetsuren af. De voetganger S. is per 10462 10476 10497 10524 10546 10565 10588 10648 10687 10716 10738 10853 10869 10897 10948 10983 11Ó47 11035 11053 11062 11091 11092 11137 11166 11192 11269 11273 111333 11359 11415 11439 11462 11501 11656 11673 I 11715 11720 11745 11760 11768 11775 U78> 11808 11810 11818 11837 11846 11847 11867 11901 11910 11964 11997 11998 12012 12097 12115 12124 12141 12190 12241 12310 12441 12484 12490 12509 12528 12527 12645 12561 12558 12566 12741 12745 12803 12904 12910 12912 12964 12972 12986 12990 12998 13004 13112 13178 13190 13286 13384 13427 133446 13464 13477 13481 13488 13540 13594 13650 13676 18680 18705 13706 13720 13736 13779 13847 13893 13977 13981 13984 14000 14029 14076 14077 14081 14093 14112 14150 14185, 14254 14302 14307 14350 14408 14463 14492 14622 14536 14666 14695 14726 14743 14835 14861 14883 1907 14948 14969 14970 14994 16028 15059 15113 16126 15148 15165 15276 I 15288 16321 15387 15490 15534 15542 15547 1550 15563 15683 15624 16645 15799 15811 15862 15878 15888 15960 15967 16010 16026 16056 16064 16075 16103 16108 16112 16139 16279 16323 16334 16968 16381 16444 16457 16482 16517 16552 16559 '16583 16650 16758 1 16759 16779 16786 16811 16820 16846 16872 16880 16918 16977 17011 17018 17047 17057 17075 17140*17147 17163 17186 17203 17215 I 17299 17317 17845 17467 17486 17556 17557 17575 17604 176*19 I7ta3 17657 17703 17707 17763 17770 17797 17807 17811 17892 17894 "17930 17968 17969 17978 18099 18133 18280 18287 18800 18326 lö347 18348 18391 18408 18409 18440 18459 18486 18488 18496 18536 18551 18585 18596 18601 18703 187-66 18826 18836 18846 18876 18885 18904 18910 18966 18985 18987 18995 19044 19050 19071 19079 19142 19147 19167 19185 19277 19319 19346 19348 19368 19370 19436 19494 19516 19518 19538 19565 19599 19604 19608 19617 19695 19753 19774 19777 19806 19827 19873 19882 19924 19947 20021 20044 20093 20118 20143 20146 20155 20161 20181 20214 20284 20300 20319 20335 20367 20370 20395 20420 20507 /20535 20538 20560 20580 20584 20626 20706 20710 20719 20762 20771 20790 20808 20863 20911 20939 20942 20954 20960 RADIO-NIEUWS. Dinsdag 11 Augustus. Hilversum I, 1875 M. A.V.R.O. 5—5.30 Kinderhalfuur; 5.30—6.30 The Palladians; 6.30—6.55 Dansmuziek; 6.55—8 Olympische spelen; .88.10 Nieuwsberichten; 8.10 10.30 A.V.R.O.'s Bonte Dinsdagavondtrein; 10.30—11 Zwitsersche volksmuziek (gr.); 11—11.10 Nieuwsberichten; 11.10—12 Dans muziek. Hilversum II, 301.5 M. K.R.O. 5.— K.R. O.-Melodisten; 5.45 Felicitatiebezoek; 6.— Graimofoon; 7.15 Causerie; 7.35 Sportpraat- je; 8.— Berichten; 8.10 K.R.O.-'orkest; 8.40 Gramofoon; 8.50 Zang; 9.05 Gramofoon; 9.15 Vervolg 'orkestconcert; 101K.R.O.- Melodisten; 10.30 Nieuwsberichten; 10.35 K.R.O.-Troubadours; 11.30—12 Gramofoon. Woensdag 12 Augustus. Hilversum I, 1875 M. V.A.R.A. 8.— Gra mofoon; V.P.R.O. 10.— Morgenwijding; V.A.R.A. 10.15 Voor arbeiders in de conti- nubedryven; 12—1.45 E. Wal> en zyn or kest en gramofoon; 2.— Orgelspel; 2.30 Voor de vrouw; 8.Voor de kinderen; 4.30 Gramofoon. Hilversum I, 1875 M. V.A.R.A. 5.— Or- vitropia; 6.— The Lucky Stars; R.V.U. 6.30 Causerie; VAR.A, 7.— Sportui,tzending; 7.20 Kamermuziek; 7.40 Causerie; 8.— Herh. S.OjS.-ber. en Nieuwsberichten; 8.15 V.A.R.A.-orkest; 9.15 Radiotooneel; 10.— Nieuwsberichten; 10.20 De Flierefluiters; 1112 Dansmuziek (gr.). Hilversum II, 301.5 M. N.C.R.V. 8.— Schriftlezing en meditatie; 8.15—9.30 Gra mofoon; 10.30 Morgendienst; 11.— Concert door de jeugdkoren der C.O.V. Hosanna", Hillegersberg; 12.15 Gramofoon; 12.30 Or gelspel; 1.30 Gramofoon; 1.45 Rotterdjrmsch Pianokwartet en gramofoon; 3.— Uitz. v. h. Grifformear frysk Selskip; 3.30—3.45 Gramofoon; 4.— Zang en piano. Hilversum II, 301.5 M. N.C.R.V. 5.— Kin deruurtje; 6.1— Chr. Muziekvereen. „iHarpe Davids", Ridderkerk; 6.30 Afgestaan; 7.— Berichten; 7.16 Vervolg concert; 7.45 Re portage; 8.Nieuwsberichten; 8.15 Staf- muziek 5de Reg. Inf.; 9.25 Gramofoon; 10.— Nieuwsberichten; 10.05 Vervolg con cert; 10.30—11.30 Gramofoon. De aankomst van Osendarp op Schiphol. De A.V.R.O. zorgt voor de reportage. De A.V.R.O. zal hedenavond, na de om eit uur uitgezonden nieuwsberichten, een korte reportage geven van de aankomst van Osendarp op Schiphol. WISSELKOERSEN. 10 Aug. 11 Aug. Officieel. Londen 7.39% 7.39% Beriyn 59.25 59.24 Parys 9-69% 9-70 Brussel 24.82 24.81% Zwitserland 48.48.01 Kopenhagen 33.05 33. Stockholm 38.17% 38.15 Oslo 37.20 37 17% New-York 1-47% Praag 609 Prolongatie 1%, Part. disc. 1 Daggeld Registermarken 33, Crediet Sperrmarken 14%, Effectensperrmarken 14%, Reismarken 42%, Bankpapier 36%. Overzicht Amsterdamsche effectenbeurs. Nadat de markt hedenmorgen reeds biyk gegeven had van eenige reactie kwam dit bU opening van het offcieele effectenverkeer nog duldeiyker tot uiting Het verloop van Wallstreet droeg er niet -toe by om de markt te stimu- leeren. De tendenz was aldaar afbrok kelend en tenslotte onregelmatig. Amerlkaarische fondsen waren over eenkomstig Wallstreet verdeeld Op de locale markt was de ondertoon overheer- schend zwak en wel in de eerste plaats voor H.V.A., die den gisteren behaalden koerswinst weer geheel moest prijsgeven. Ook de ineourante suikerwaarden waren aan de zwakke kant. De rubbermarkt bood een verlaten aanblik. Alleen in Am sterdam Rubber was eenige beweging waar te nemen, waarby een koersverlies van anderhalt procent werd geboekt. De tabaksmarkt was lusteloos en 3 procent lager voor Senembah. Op de markt der industrieelen was Aku prijshoudend. De statistiek over Juli voor kunstzyde luidt gunstiger, want de uitvoer ls naar waar de en gewicht aanzienlijk gestegen. Uni lever was practisch onveranderd en ver toonde weinig fluctuaties. Philips werd tusschen 160 en 162 gedaan en was dus aan de vaste kant. Olk hiervoor is de Juli-statistiek beter, want zoowel van radio-artikelen als van gloeilampen ls de export gestegen. De scheepvaartmarkt was van wéinig beteekenis. Koninklijke Olie bleef op het vorig niveau goed ge- handaafd bU zeer weinig affaire. Op vle beleggingsmarkt heerschte een vastere stemming voor de 4 pet. Nederl.-Indlë. Oude Schuld was prUshoudend.

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 2