J.LBruns Nerveus :nn ";:srd:ep;t™:k— FOTO DAEMS KOUSEN predikbeurten. ALBERT HEIJN FLINKE JONGEN H.H. SCHOENMAKERS. 4 Singer Naaimachines AMANDELBROODJES VICTORIA'S Alle soorten GEBAKJES Gebr. KAMPHUISEN N.V. Tandarts TlJSTERMAN HERVAT DE PRACTIJK Woensdag 26 Augustus Nette Slagersjongen FILIAALHOUDSTERS. NU DE VACANTIE VOORBIJ IS ZOO'N MOOI FOTO ALBUM VAN ALBUMS IN PRIJZEN VANAF 40 CT. 39 59 Turfmarkt Gouda dactie van mr. M. M. Rost van Tonnin- gen. Daarnaast zal het weekblad Volk en Vaderland blijven bestaan Verkiezingsstatistiek. Door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek is gepubliceerd het statistisch overzicht betreffende de in dat jaar ge houden verkiezingen voor de PrQvinciale Staten en de Gemeenteraden. Naast tabellen, waarin voor iedere ge meente afzonderlijk o.a. is aangegeven, hoeveel stemmen op de verschillende partijen zijn uitgebracht, hoeveel leden van iedere partij in de Provinciale Sta ten en Gemeenteraden zitting hebben gekregen, worden een aantal staten aan getroffen, waarin vergelijkbare cijfers absolute en verhoudingscijfers omtrent vroegere verkiezingen voorkomen. Voor nadere gegevens zij verwezen naar de publicatie zelve, die verkrijgbaar is bij de algemeene landsdrukkerij te 's-Gravenhage. Lagere boete voor het vergeten van de belastingkaart gevraagd. De bestuurder van een motorrijtuig, waarvoor de verschuldigde belasting is betaald, maaf die de betreffende belas tingkaart bij het toezicht volgens art. 15 van de motorrijtuigenbelastingwet niet kan vertoonen, wordt na het opmaken van een proces-verbaal, thans gemeen lijk in de gelegenheid gesteld een schik king te treffen, waarbij de minimum boete is vastgesteld op 3. Aangezien deze minimum boete naar de meening van de K.N.A.C. voor een dergelijke overtreding naar verhouding zeer hoog is, heeft zij aan den Minister van Financiën verzocht, het bedrag van deze minimum boete tot b.v. de helft, zijnde 1.50 terug te brengen. Margarine-bereiding in de keuken neemt groote afmetingen aan. In negen maanden tijüs is de ver koop van tabrieksmargarine met ruim een vijlde deel verminderd. Naar het Handelsblad verneemt, heeft de Zuidvelcentrale aan minister Deckers een rapport uitgebracht, waarin o.m. wordt behandeld de invloed der door ae huisvrouwen bedreven clandestiene mar garine-bereiding op den verkoop van tabrieksmargarine (met lü pet. boter er in). Uit dit rapport blijkt, dat sedert het derde kwartaal van het vorige Jaar, toen de huismoeders met haar verboden handeling zijn begonnen, de consumptie van tabrieksmargarine is gaan dalen; in het tweede kwartaal van dit jaar be droeg deze daling reeds ruim twintig De gemiddelde consumptie van fa- brieksmargarine per week in de achter- eenvolgende kalenderkwartalen, ber 3de kwartaal 1935 per week HXX5 ton. 4de 1935 939 lste 1936 916 2de 1936 788 Het rapport spreekt van een zéér be langrijke vermindering en verklaart, dat de voornaamste oorzaak is de z.g. „huis bereiding". Het door de regeering aan de margar r lnef abrikanten toegestane productie- quantum bedraagt lüöO ton per week, zoodat de consumptie thans precies vijf- en-twintig procent daaronder blijft. De schade voor het Landbouwcrisis-' fonds ten gevolge der verschuiving van de fabrieks- naar de zelf gemaakte mar garine is zeer groot, want het verschil in accijns-opbrengst tusschen gemengde fabrieksmargarine en de grondstoffen van het clandestiene product bedroeg in het 2de kwartaal 39 centen per kilo. Het Landbouwcrisisfondsheeft der halve in het tweede kwartaal, vergeleken bij een normale consumptie van l(XX) ton ruim 85.000 per week aan inkomsten gederfd, overeenkomende met een be drag van ruim vier millioen gulden per Jaar. Het voordeel der huisvrouwen, die margarine maakten van 60 centen per kilo in plaats van deze voor 1.10 te koopen, heeft bedragen ruim 100.000 per week, overeenkomende met vijf mil lioen gulden per jaar. De binnenlandsche boter-afzet is omdat de huisvrouwen óók het mengge- bod ontduiken 4— verminderd met 2] ton per week, overeenkomende met ruim een millioen kilo per Jaar. Tenslotte blijkt uit het rapport, dat ondanks alle maatregelen de melkpro ductie nog steeds stijgt; in het tweede kwartaal was zij weer 2 pet. hooger dan in de zelfde periode van 1935! Uit het verslag blijkt tenslotte, dat de boterproductie in het 2de kwartaal bijna 1 pet. lager was dan in dezelfde periode van 1935 en ^e kaasproductie 4 pet. groo- ter. hetwelk elkander, gerekend naar melkvet, precies dekte, zoodat de groo- tere melkproductie tot uiting moet zijn gekomen in de stijging der fabricage van melkpoeder en gecondenseerde melk, ..hetgeen ook inderdaad het .geval is ge weest" -i- aldus het rapport, dat echter voor deze laatste productie geen cijfers geeft. Een sluwe oplichter in de val geloopen- 1 Een dezer dagen kwam in Oegstgeest i in een pension een persoon, een zekere M. van C. die later bleek genaamd te 1 zijn M. de W- zonder vaste woon- of \erblijfplaats ,die door middel Van adver tenties, vertegenwoordigers-sters) vroeg voor een groote firma te Gent (België) handelende in chemische-technische spe cialiteiten waarmede een goed salaris tn provide werd betaald. Het pension dep dra met sollicitanten over, terwijl de post handen met brieven aan het be wuste adres had te bezorgen. De sollici tanten werden een voor een binnen ge laten en moesten allen een bedrag van 25 storten als tegemoetkoming voor een spoorwegabonnement. Dit bedrug had zooals te begrijupen valt, nieman* bij zich en de afspraak was, dat zij den volgenden dag dit bedrag zouden bren gen. Intusschen had de politie hiervan lucht gekregen. Zij arresteerde „M. van C." voor nader onderzoek. Na zijn goede naam te hebben opgegeven, bekende hij, dat hu zelf bovengenoemde firma was, zonder vaste woon- of verblijfplaats door de wereld trok en de sollicitanten i 25.— liet betalen, om daarna zonder I achterlating van adres te vertrekken. I Ook den pensionhouder zou hij vergeten I te betalen. Toen hij in arrest was kwa- 1 men inderdaad verschillende sollicitan- j ten aan het adres met de 25— om I deze te storten. Zij waren de politie 1 dankbaar dat deze hen was voor ge weest. M. d. W is naar het Huis van Bewaringjin den Haag overgebracht. i Het ongeluk bij de artillerie-inrichtingen aan de Hembrug. I Een tweede slachtoffer overleden. Gistermiddag om half zes is de ploeg- baas K. Onrust uit Oostzaan aan de verwondingen, welke hij 's morgens bij het ontploffingsongeluk in de artillerie- inrichtingen aan de Hembrug opliep, overleden Onrust was 50 jaar oud en i ongerftwd. Hij werkte reeds 3b jaar aan het Staatsbedrijf der artillerie-inrich- I tingen en zou over twee jaar den dienst I met pensioen hebben verlaten. Ernstige val van een toren. Leidekker met het kruis omlaag gestori. I De leidekker V. uit Sittard, die bezig was met herstellingswerkzaamheden aan aen toren en hei torenkruis van de pa- rochiekerk te Guttecoven, heeft om streek half zes het ongeluk gehad met het torenkruis omlaÉTg te storten. Pastoor Van Kan, die terstond na het ongev al was gewaarschuwd, was spoedig ter plaatse en trof den ongelukkige in bewusteloozen toestand aan, hij diende i V. het h. oliesel toe. De toestand van V. is hopeloos. Koningin en Prinses in Nederland terug. STADSNIEUWS. Hartelijks: begroeting Met den D-trein van 9.10 uur zijri hedenmorgen H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana, komende van hun vacantleverblijf in Zwitserland, te Nij megen gearriveerd. Op het perron had zich een groote menigte belangstellenden opgesteld, die de vorstinnen, toen zij den trein verlie ten, hartelijk toejuichten. GEMENGDE BERICHTEN. In een zweminrichting verdronken. Gistermiddag is de 12-Jarige G. A. Pol der, wonende te Nieuwer-Amstel, in het ondiepe bassin van de zweminrichting „De Pool" verdronken. Niemand heeft iets van het verdwijnen van/den jongen gemerkt. De knaap moet reeds eenigen tijd op den bodem van het bassin heb ben gelegen, toen enkele badende jon gens hem ontdekten. Onmiddellijk heb ben zij den badmeester gewaarschuwd, die naar den drenkeling dook en een dokter liet komen. Pogingen om de le vensgeesten van den Jongen op te wek ken bleven zonder resultaat. Zondag 23 Augustus. GOUDA Remonstr. Kerk, 10.30 u. v.m Ds. J. Nien- huis. Woensdag 26 Aug. 12 uur Huwelijks inzegening door Ds. F. E. v. Leeuwen uit Amsterdam. Kleine Kerk, 10 u. v.m. de heer H. Gor- dean van Bussum. Jeugddienst. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. J. Kooyman te Amsterdam Soc. De Réunle Ver. van Vrijz. Herv., 10.30 u.'V.m. Ds. P. van Wijnen, Herv. pred. te Ureterp. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5.30 u. n.m, Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5.30 u. n.m. Ds. A. de Blois Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. de heer W. Ruiten, theol. student te Apeldoorn. Nederd. Geref. Gemeente, 9.30 u v.m. Ds. Joh. v. Weizen. 2.30 Ctechisatie 6 u. n.m. Ds van Weizen. Woensdag 26 Augustus 7.30 u. n.m. Ds. Joh. van Weizen. Vrije Evang. Gemeente 10 u v.m. en 6 u. n.m. Ds. J. Dallinga. Donderdag 27 Aug. 8 u. n.m Bijbel lezing en Bidstond. Ver. Calvijn, Turfmarkt 5.30 u. n.m. de heer G. Klaayssen van Dordrecht. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 9.30 u. vjn en 6 u. n.m. Ds. G. J. Poot van Bunschoten. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. G. J. Hoenderdaal. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. Oosterbrug. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10.30 u. v.m Ds. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk, 10.30 u. v.m. en 7.3ü u. n.m. Ds. Berends, em. pred te Amersfoort. MOORDRECHT Ned. Herv. Kerk, 10.30 u. v.m. de heer Van Loon van Voorburg. STOLWIJK Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw, 9.3« u v.m. en 6.30 u. n.m. de heer De Jong van Krimpen a. d. iJssel. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10.30 u v.m. en 6.30 u. n.m. Ds. Koolhaas van Chaj-lpis. Remonstr. Kerk: Geen dienst. GOUDA, 22 Augustus 1936. FEESTVIERING KONINGINNEDAG 1936. De Commissie voor Oranje- en anüerc Openbare Feesten heeft het programma voor de feestelijkheden op den a.s. verjaar dag van H. M. de Koningin vastgesteld. Getracht is, rekening houdende met de tijdsomstandigheden, die op meer dan één wyze de Commissie beperking in de samen stelling van haar programma's oplegt, de Goudsche burgerij in staat te stellen op een gepaste wijze den jaardag van de Lands vrouwe te herdenken. Het feestprogramma is zeer gevarieerd. De feestelijkheden zullen als gewoonlijk geopend worden met beiaardmuziek van onzen St. Janstoren. Daarna volgt te half tien een Zanghulde van leerlingen van open bare en bijzondere lagere scholen op de Markt, met medewerking van het Stedelijk Orkest; het geheel onder de beproefde lei ding van den heer Joh. Fabriaan. Van 10.3012 uur Kinderspelen op de Markt; gevolgd van 1213 uur door een ringrydery op tandems voor heer en aame om kunstvoorwerpen. Voor de mooist ver sierde tandem wordt een extra prijs toege kend. i Des namiddags zwemwedstrijden, tobbe roeien en kano-wedstrijden in de Kattensin- gelgracht, opgeluisterd door muziek van „St. Caecilia". Deze wedstrijden vangen aan te 14 uur. Te 17 uur is er een ballonwedstrijd op de Markt. Van 1820 uur zal op het Sportterrein aan den Graaf Florisweg een voetbalwed strijd worden gespeeld tusschen „Olympia" en „GoudaHiervoor is door de Commissie een zilveren wisselbeker uitgeloofd. Van 1920 uur maakt het Goudsche Ven del van de „Oranje-Garde"' onder leiding van den Hopman-Commandant, de heer W. van Eijk, begeleid door het muziekkorps „De Bazuin" een marsch door de stad. in de St. Janskerk zal het gebruikelijke Orgelconcert plaats hebben. De dag zal worden besloten met ee» Concert van het Stedelijk Orkest op de Markt en een groot en schitterend vuur werk! Voor de inschrijving van de kinderspelen en de wedstrijden in de Kattensingelgracht wordt verwezen naar de groote aanplak biljetten en cte berichten in de pers. De Commissie vertrouwt dat de Goudsche burgerij aan dezen Koninginnedag luister zal bijzetten door een algemeen uitsteken onzer nationale kleuren en het aanbrengen van versieringen. De Goudsche jeugd melde zich in groöten getale voor deelneming aan voor de spelen en wedstrijden! Zij vraagt aller steun; degenen die nog niet zijn „penningske" bijdroeg voor deze feestviering, wordt er op gewezen dat het adres van den penningmeester der Commis sie is: de heer J- Reneman, Kattensingel 33; postgiro no. Ily531. Oranjefeest in de Keizerstraat. De buurtvereeniging „Burgemeester Gaarlandt" in- de Keizerstraat organiseert op Koninginnedag feestelijkheden. Des mor gens van 8 tot 9 uur is er muziek in de versierde straat. Van 2 tot 5 uur worden kinderspelen om prijzen gehouden, opge luisterd met muziek. Tot slot volgt des avonds 8 uur een concert door een groot muziekkorps. Feestviering Buurtvereeniging „Ridder van Catsweg". De Buurtvereeniging „Ridder van Cats weg" heeft voor Donderdag 31 Aug. ook ten programma van feestviering opge steld, waaraan de gansche buurt, jong en oud kan meedoen. Er zullen eeh hen- gelwedstrijd, een optocht met fietsen, alleerlel aardige kinderspelen, volksspe len, w.o. een wedstrijd op waterfietsen gehouden worden. 's Avonds is er een optocht met lam pions en overal verlichting. Aan muziek zal het natuurlijk niet ontbreken. De Vee- en Zuiveltentoonstelling op 26 en 27 Augustus. Het Comité van de te houden Vee- en Zuivel tentoonstelling op Woensdag en Don derdag 26 en 27 Augustus a.s. bericht ons: Sinds de laatste publicatie zyn nog meer dere inzendingen van vee binnengekomen en de verschillende attracties die aan deze tentoonstelling zyp verbonden, zullen een feestelijk karakter aap deze dagen geven. In totaal zyn beschikbaar gesteld 34 me- Eigenaars van de beste paarden van Ne derland hebben voor het Concours^Hippique ingeschreven en zullen aan het concours 'deelnemen. Ook vóór de ringrydery, het aloude Hol- landsche vermaak, wordt reeds groote be langstelling getoond. Behalve voor het ringryden is ook een Prijs voor het originejlsta costuum beschik baar gesteld. De optocht van den Goudschen Melk- en Kaashandel, welke Donderdagmiddag wordt gfehouden, wordt opgesteld in de Kruger- laan eD zal de volgende rmte nemen: Kru- gerlaan, Karnemelksloot, Lange van Wijn gaai denstraat, Zoutmanstraat, B. Martens- singel, IJssellaan, Karnemelksloot, Fluwee lensingel, Doe^ebrug, Poelestraat, Groene- weg, Lange- én Korte Tieydeweg, Markt, Wydstraat, Dubbele Buurt, St. Jansbrug, Westhaveri, Veerstal, Hooge Schielandsche WEERBERICHT. Weersverwachting: Zwakke tot matige noord-westelijke tot westelijke wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichtenAfnemende bewolking, iets warmer. Zeedijk, Boschweg, Vorstmanstraat, Prins Hendrikstraat, Wachtelstraat, Bolwerk, Kattensingel, Crabethstraat, Stationslaan, Spoorwegstraat, Kleiweg, Turfmarkt, Hoo- j ge Gouwe, Lange- en Korte Groenendaal. Markt, waar de stoet ontbonden, wordt. Op de tentoonstelling zullen 4 rubrieken j vee en 1 rubriek varkens, tezamen onge veer 500 stuks, geëxposeerd worden. j In 5 klassen zijn 60 inzendingen kaas. 1 Ter opluistering zal in één der bovenloka len van de voormalige kazerne van da Pluimvee- en Konynenhoudersvereenigmg Gouda en Omstreken een groote expositie van Pluimvee en Konijnen aanwezig zijn. Zeventig prachtige dieren van verschil- lend ras en kleur zullen de bewondering van de bezoekers opwekken. i I De tentoonstelling die in alle deelen goed is voorbereid, staat onder het bescherm heerschap van Z. Exc Mr. Dr. L. N. Dec kers, Minister van Landbouw en Visschery. i Tot het eere-presidium hebben zich be reid verklaard Jhr. Mr Dr. H. A. van Kar- nebeek, Minister van Staat, Commissaris 1 der Koningin in de provincie Zuid-Holland I en den EdelAchtb. Heer E. G. Gaarlandt, 1 Burgemeester van Gouda, j Het programma voor deze dagen luidt I als volgt: Woensdag 26 Augustus. I 9% uur v.m. Ontvangst van autoriteiten, comité's en genoodigden in het restaurant op het Veemarktterrein (in de voormalige Kazerne).' 9Vt uur v.m. Openingsrede uit te spre ken door den EdelAchtb. Heer E. G. Gaar- land, Burgemeester van Gouda, Eere-Voor zitter van het Tentoonstellingscomité. 9% uur v.m.: Rondgang met autoriteiten en genoodigden over de tentoonstellingen. 10 uur v.m.: Openstelling der tentoon stelling voor het publiek. 12 uur 's midllags: Uitreiking der pry zen in het restaurant Veemarktterrein. 1% uur n.m. Sluiting der Vee- en Zuivel- tentoonstellingen. 2 uur n.m. Concours-hippique op het ter rein aan den Rotterdamschen Dyk. 7 uur n.m. Heropening der Zuiveltentoon- stelling in het kazernegebouw. 10 uur n.m.: Sluiting der Zuiveltentoon- stelling. Donderdag 27 Augustus. 10 uur v.m. Heropening der Zuivelten- toonstelling. 2% uur n.m.: Ringrydery met tilbury's op de Markt om het Stadhuis (by genoeg zame deelneming). 5 uur n.m. Sluiting der Zuiveltentoonstel- ling. 8 uur n.m. Concert op de Markt door het Stedelijk Muziekkorps. In den middag tusschen lVfe en 4V4 uur zal een optocht worden gehouden voor de propaganda voor het gebruik van zuivel producten, welke optocht is georganiseerd door de Propaganda-Kern voor de Provin cie Zuid-Holland van het Crisis-Zuivel- bureau. Als attractie zal voor de jeugd op de Njeuwe Markt een draaimolen worden ge plaatst. Het concours-hippique. Betreffende het op Woensdag a.s. te houden concours-hippique kunnen wij nog de volgende mededeeling doen. In den voormiddag worden door ver schillende landelijke ruiters de dressuur- wedstrijden gereden, die ongeveer 12 uur geëihdigd kunnen zijn. Daarna beginnen om 's middags 2 uur de eigenlijke hoofdnummers zoowel van tuigpaarden als van landbouwrljpaarden o.a. parade en springen. Voor alle nummers is een voldoende deelname verzekerd en belooft het con cours een der belangrijkste van het sei zoen te worden. Waar bij gunstig weer een groote toe loop mag worden verwacht, heeft het Comité gemeend, om gedrang voor de loketten te vermijden, reeds een dag te voren toegangsbiljetten verkrijgbaar te moeten stellen en zullen deze vanaf den vorlgen dag bij de firma P. G. v. d. Jagt, Hoogstraat 15, het bekende sigarenma gazijn, beschikbaar zijn. Opheffing winkelsluiting, op Woensdag en Donderdag a.s. Burgemeester en Wethouders van Gou da brengen ter algemeehe kennis, dat op grond van het bepaalde bij artikel 9, 5e lid der Winkelsluitingswet 1930, 8 460, gewijzigd bij die van 27 Juli 1934, s 450, algeheele ontheffing van winkelsluiting voor alle winkels is verleend voor Woens dag 26 en Donderdag 27 Augustus 1936. Het tuinfeest op Elfhoeven. I Hedenavond om acht uur. Wij vestigen nog even de aandacht op die elders in dit nummer voorkomende advertentie van het recreatie-oord Elf- hpeven, waarin wordt bekend gemaakt dat bok hedenavond een tuinfeest zal plaats vlpden. Als bet weef meewerkt zal ook dit tuinfeest zeker een supces worden. Instelling jeugd-zangklassen d°or Toonkunst Caecilia. Men deelt ons mede dat binnenkort gelegenheid zal worden geboden Jeug dige leerlingen in te schrijven voor het ontvangen van zangonderricht, uitgaan de van de afd. Gouda en omstr. van de Mij. tot bevordering der Toonkunst. Bij voldoende deelname zal dit onderwijs hier ln Gouda gegeven worden onder persoonlijke leiding van aen heer Henrl Blokbergen, directeur van het Toon kunstkoor alhier en leeraar aan het Con servatorium voor Muziek te Rotterdam. Het lesgeld zal zoo laag zijn, dat het on der ieders bereik valt. De bedoeling is, een Jeugdkoor voor meisjes en Jongens (vooral deze laatsten ook!) te vormen en de Jongelui, als zij (Jen daarvoor gescMkten leeftijd hebben gekregen en voldoende opgeleid zijxi, ge legenheid te geven werkend lid van het Toonkunstkoor te worden. Plannen Toonkunst Caecilia. Medegedeeld kan worden, dat het Toonkunstkoor voor het a.s. seizoen in studie neemt „die Jahreszeiten" van Haydn voor koor, solisten en orkest. Schouwburg-Bioscoop. Uitvoerige reportage van de Olympische Spelen. Hoewel het officieelè hoofdnummer een film was met Eddie Cantor, bleek voor het publiek het hoofdnummer ditmaal vóór dé pauze te zyn en wel de buitengewoon om vangrijke reportage van de Olympische Spelen, waarvan in dit programma de eer ste actes worden vertoond. Voor die niet het voorrecht hadden zelf een groo- ter of kleiner deel van dit festijn by te wonen, zal deze interessante en groote film stellig een welkome vergoeding zyn. Zij óm vat reportage-beelden van een groot aantal deelen van de sport, zooals die op de Olympische Spelen wordt getoond. Natuur lijk waren er ook opnamen van het plech- overspannen, onrustig slapeloos. Men gebruike zenuwstillende en zenuw- hiertegen sterkende Mijnhardt's Zenuwtabl«tUn Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten tige openingsfeest, al zou men gaarne hier- van wat meer hebben gezien. Verder op namen van de zwemsport (o.a. Rie Masten broek!), hardloopen, discuswerpen, ge- wichtsheffen, Marathonloop, hordenloop, hoog- ey verspringen, hink-stap-sprong, paardensport en nog wel enkele, die ons niet allemaal meer te binnen schieten. Sportliefhebbers zullen deze week vooral hun vreugde hebben aan deze film, die vol gende week weer, op dezelfde uitgebreide wijze, zal worden vervolgd, zoodat men toch een indruk kan krijgen van de grootsche wijze, waarop men in Duitsehland de Xldè Olympiade heeft gevierd. De hoofdfilm is getiteld „De Millioenen erfenis" en Eddie Cantor fungeert hierin ais het ietwat onnoozele zoontje van een oudheidkundige professor, die hem een mil- lioenenerfenis heeft nagelaten, welke even wel nog uit Egypte moet worden gehaald. Eddie gaat op reis, maar er komen tal van kapers op de kust. Hy beleeft uitzonderlijke avonturen, maar al zingend slaat hy er zich doorheen en komt tenslotte heelhuids, be laden met de schat weer in Amerika terug, 't Is een typische showfilm, waarin tal van grootsche revue-scènes werden onderge bracht, die imponeeren door kostbare aan kleeding en grooten omvang. Een amusante film, inhoudloos, maar doorspekt met tat van aardige momenten, die telkens een schaterlach aan het publiek ontlokken. Thalia-Theater. „Eva's huwelijk. Voor de verfilming van Franz LéHar'i vroolyke operette „Eva's huwelijk" heeft men een keuze gedaan uit de meest popu laire acteurs Magda Schneider, Hans Söhn- "ker, Adèle Sandrock en Heinz Rühmann, en daardoor is een film tot stand gekomen die een -aaneenschakeling iv van vroolyke momenten en met de aantrek kelijke muziek van Léhar tot een uitnemend geheel is geworden. Het gegeven van den jongen bedrijfseige naar, die als gewoon employé in zijn inrich- 'ting gaat werken, en dan onbekend voor het personeel onder hen verkeert, hebben we reeds vaak in de film zien benutten. In „Eva's huwelijk" is dit motief op een ver makelijke wyze uitgewerkt. Onnoodig te peggen, dat de knappe jonge directeur, die incognito in zijn porceleifalbriek arbeidt, daar een alleraardigst arbeidstertje ont moet; een rol, die uitstekend wordt vertolkt door Magda Schneider. Het eind is, zooaU dat te doen gebruikelijk is, dat de directeur ïyn incognito moet prijsgeven, eerst ont- r goocheling van het meisje en dan komt alles 'best in orde en deelt de directeur aan zyn personeel mede dat het spoedig dok een 'directrice zal krijgen. De journaals geven ditmaal veel landsohe en binnenlandsche sport. Voorts ia ter een flimpje met knap acrobatenwerk en ^kan men weer eens lachen om Thelmo T ondervindingen, die nu eens niet slecht ai- loopen, maar een succes worden. Jan van Berkel opent een sigarenwinkel in de Walestraat. Jan van Berkel, als pianist en aefcor- deonist hier ter stede wei bekend, heelt ln de Walestraat no. 2A een sigarenwin kel geopend, waar hij zijn bekenden gaarne zal voorzien van rookerijen en al wat daartoe behoort. Een uitgebreide sorteering rookartikelen zal bij heip voorhaqdep. zjjp. wij verwijzen voort* naar de aankon diging daarvan ln de advertentiekolom men. Drankwet 1931 S 476. Burgemeester en Wethouders van Gou da brengen ter openbare kennis, dat op 13 Augustus 1936 bij hen ls ingekomen een verzoekschrift van A. Cristoffel, wo nende te 's-Gravenhage, voor deze aan vrage domicilie kiezende te Gouda, Klei weg no. 33, om een verlof A ingevolge de Drankwet 1931 8 476 voor de yolgende lokaliteit: de benedenvoorlokallteit van het perceel Kleiweg no. 33. Binnen twee weken na de dagteeke- ning dezer bekendmaking kan leder tegen het verleenen van dit verlof schrif telijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Godsdienstoefening Ver. v. Vrijs. Herv- In de extra godsdienstoefening van Zondag as. half elf uur, te houden van wege de Vereen, van Vrljz. Hervormden ln de grooté zaal der Sociëteit „De Ré- unie" zal voorgaan onze oud-stadgenoot Ds P. van Wijnen, Ned. Herv. predikant te Ureterp. Onderwerp „Vertrouwen on danks alles". Toegang vrij. Het 6e Volksconcert wordt eerst Donderdag gegeven. Men verzoekt ons mede te deelen, dat liet r n 6.VolkJ»rn*rt door hot Stodeltfk Muz.rac. Ee,n kraanwagfn heeft van den nacht gewerkt om den wagen over- corps, dat Zondag a.s. sou worden gegeven, is uitgesteld tot a.s. Donderdag. I De weg te Een zware vrachtauto uit Limburg is op I den smallen Bilwykerweg verzakt en om- J geslageh, waardoor de weg over een groot gedeelte werd vernield. Het gewone auto- verkeer is daarop tydelijk over den Haas- trechtschen dyk geleid, terwijl het zware verkeer over Bodegraven werd gezonden. groot gedeelte m wagi eind te krijgen en weg te sliepen. Het programma zullen* wy nog nader pu- bliceeren. De wijziging in de Steunregeling. In verband met de door den Minister aan gekondigde wijzigingen in de steunregeling, is door de Christelyike Besturenbond „Gou da" een verzoekschrift gezonden aan Bur gemeester en Wethouders, waarin met de meeste klem er by, den Minister op wordt aangedrongen, den voorgenomen maatregel inzake afschaffing van dien huurtoeslag in te trekken of althans door andere maatrege len (b.v. door verhooging van de steun- ttormen voor gehuwden en kostwinners) zoodanig te compenseeren, dat de steunbe dragen, die de gezinnen thans aan steun plus huurtoeslag ontvangen, in het alge- meer ziet worden verminderd. Burgerlijke Stand. GÏBOREN: 20 Aug.: Gijsbertus Karei, z. v. J A. Nleuwland en K. Kalkmgn, Fluweelensingel I04ben. 21 Aug.: Jacomina Elisabeth, d. v. A. de Kruijt en A. üostveen, P. U. Both- straat 13. ONDERTROUWD: G. IJ. van Dijk en A. B. L. Brubmüller. C. Roos en G. Anders A. Reparon en E. C. H. Ha verkamp D. van Bergen Bravenboer en C. H. van der Laan. J. A. W. Kes- sels en C. J. Helsen. J. van Loon en j. W. Plomp. H. M. Bosman en M. A. Kromme A. F. IJsselstein en D. A. Pols. OVERLEDEN 20 Aug. Jan Priem, 64 J. AGENDA: Schouwburg-Bioscoop „Om een erfenis" Thalia-Theater „Eva's huwelyk". 22 Aug., Elfhoeven. Tuinfeest. Muziek van „ihe Blue Birds". 24 Aug. 8 uur Sted. Zweminrichting. G.R.B. Demonstratie Reddend zwemmen. 25 Aug. 8 uur Voorm. Kazerne. Cursus Transportcolonne Roode Kruis. 26 en 27 Aug. Café Restaurant „Ter Gouw 31 Aug., 7 uur. St. Janskerk. Orgelconcert. Zondagsdienst doktoren. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zi ndag- avond 12 uur vervoeg? men zich by af we ligheid van den huisarts by de doktoren: Dr. H. Reedijk, Crabethstraat 45. Am. Reek, L. Tiendeweg 54. Tel. 3181 Van Zaterdag tot en met volgende week Vrijdag zal de avond-, nacht- en Zondags' dienst worden waargenomen door apotheek Teepe, Gouwe 136. SPORT EN WEDSTRIJDEN. SCHAKEN. Het Schaaktournooi te Nottingham. Euwe remise met Flohr. De uitslag van de gisteren te Nottingham gespeelde partijen luidt als volgt: Winter verliest van Aljechin. Euwe remise met Flohr. Vidmar-Capablanca uitgesteld wegens ziekte van Vidmgr. Reshevsky wint van Tylor. Thomas verliest van Lasker. Alexander wint van Tartakower. Fine wint van Bogoljubow. Botwinnik was vrij. !TT DEN OMTREK HAASTRECHT. Raadsvergadering. De gemeenteraad kwam j.l. Donderdag middag in openbare vergadering byeen. De heer G. J. Broere was met kennisgeving af wezig. Na mededeeling van enkele door dó Gcd- Staten goedgekeurde raadsbesluiten van vorige vergaderingen, worden de jaar rekeningen over 1935 van het electriciteits en het waterleidingbedrijf vastgesteld. De commissie van onderzoek der gemeente rekening 1935 adviseert tot voorloopige vaststelling daarvan, n.l. in ontvangsten op 95.535.60, in uitgaven op ƒ82.221.66, batig slot ƒ13.313.94, de kapitaaldienst in ont vangsten op 17.733.80, in uitgaven ƒ17.611.30, batig slot ƒ122.50. De Voorzitter licht toe dat het noodzake lijk is in verband met het nieuwe besluit Bevolkingsboekhouding Stbl. 1936, no. 342 «e legesverordening aan te vullen, waqrtoe wordt besloten. Conform hét voorstel van B- en W. wordt besloten aap de Kroon te verzoejeep om optheffipg van de verplich- tmg |ot vaststelling van een Capitulanter- verordening, In verband met de beschikbaar ftrinng van go c/c ,jer geschatte waarde der heide bijzondere scholen ingevolge art. 205 der L. 0.-wet 1920 wordt een geldleening ingegaan tot een bedrag van ƒ54.000.- de Olveh van 1879 te 's-Gravenhage. de wordt .aangenomen het voorstel om voor twee kinderen van S. Kooyman alhier, me een bijzondere school te Oudewater be zoeken, een bedrag van ƒ0.25 per week en Per rijwiel, met aftrek voor vaconties, be schikbaar te stellen, waarna een tweetal tegrootingswyzigingen 1936 wordt vastge- d en de vergadering wordt gesloten. Hij had zijn leven te lief. Een slachtkoe van den slager Goudkade 8 vu Verk°°8 haai" leven nog een poosje te ken, ruk|e zich los en ging de straat op, ^r'e mannen haar ternauwernood in ^dwang konden houden. Ten einde erger voorkomen, heeft de slager het dier 8 vaat met een schietmasker gedood, waar °P het naar de slachtplaats werd gesleept BODEGRAVEN. Gemeenteraad. In de op Woensdagmiddag 2 uur gehou den openbare raadsvergadering waren 12 leden aanwezig. Nadat de voorzitter op de gebruikelijke wyze de vergadering had ge opend, zyn de notulen onveranderd vastge steld. De heer de Mars had bericht van verhin dering gezonden wegens het bijwonen van een jaarvergadering van een N.V., waarvan hij Directeur is. Ingekomen stukken, inzake goedkeuring door Ged. Staten van genomen raadsbeslui ten, werden bij acclamatie voor kennisge ving aangenomen. Reclames tegen aanslag van de honden belasting werden afgewezen. Opnieuw moest stemming gehouden wor den inzake het al of niet toestaan van een crediet van ƒ25.voor een beker aan de Boreftsche Ruyters. Thans werd met 7—6 stemmen besloten deze 25.toe te staan. De gewone dienst de» rekening 1935 werd afgesloten met 15.159.78 en de kapitaal- dienst met een batig saldo van ƒ11.528.64, terwijl op het electrisch bedrijf vor 1935 percies 10.000,winst is gemaakt. Besloten werd ontheffing te verleenen, op schoolgeld van het gezin Boulogne, wel ke naar elders vertrok. Zeer breedvoerig werd gesproken over het voorstel der lichtcommissie dat door B. en W. is overgenomen, inzake de vaststel ling van een vastrechttarief bij het electr. bedrijf, waardoor, na betaling van genoemd recht 5 ct. per K.W.U. electriciteit ver bruikt kan worden. Meerdere leden vreesden by inwerkingtreden van het voorgestelde vastrechttarief, vergrooting van het aantal K.W.-belasting, maar na twee uur bespre king werd het voorstel aangenomen, het geen een succes mag heeten voor wethouder d. Pol, welke namens B. en W. het voor stel op duidelijke wyze heeft verdedigd. Het nieuwe tarief zal vanaf 1 Juli 1936 gelden. Het suppletoire kohier der rioolbelasting; gaf geen aanleiding tot bespreking. Zonder debat ging de vaststelling er door van de driejaarlyksohe afrekening der Ver hoef-Rollamnschool (afd. U.L.O.) over de jaren 1931 t.m. 1933. B. en W. stelden voor over te gaan tot aankoop eener nieuwe motorbrandspuit, welke nog even beneden ƒ6000.— te koop is en waarmede met fi slangen tegelyk water kan worden gegeven tot op 30 Meter. Deze spuit kan tevens dienst doen als sproei wagen. Voor de thans dienstdoende brand spuit werd ƒ600.— geboden, welk aanbod B. en W. willen accepteeren. De heeren Jongeneel en v. d. Marei acht ten deze zaak te onvoorbereid en vroegen tstel van behandeling, hetgeen werd ver worpen. Daarna is met 2 stemmen tegen besloten tot aankoop eener nieuwe ei koop der oude brandspuit. Na sluiting der openbare vergadering ging de raado ver in geheime zitting. Concours hippique. De rijvereeniging „beyaert" uit Albiasserdam kampioen van Zuid-Holland. De L- R- <*e Boreftsche Ruiters heeft op het voetbalterrein een ruiterfeest ge organiseerd, dat goed geslaagd mag hee ten. Er was veel belangstelling van de zijde der landelijke ruiters en er werd goed gereden Het verrijden van het kampioenschap van Zuid-Holland was natuurlijk eveneens een attractie. Des morgens werd de dressuurproef voor afdeelinigen en de indlvldueele proeven afgenomen. Van de laatste proeven was die der kl L. tevens het kampioenschap van Zuid-Holland, het geen eveneens het geval was met de af deellngsproef. In verband met de aan staande nationale kampioenschappen te Utrecht was er uiteraard veel belang stelling voor de afdeellngen De drie hoogstgeplaatste achtttallen liepen nle veel uiteen en het waren toevallig al* vereenigingen, die te Utrecht zullen uit komen. Uit de verrichtingen te Bodegra ven maken wij op, dat er een zeer span nende strijd te verwachten la om het kampioenschap vax> Nederland De Amstelrulters werden eersten vóór Beyaart, welke vereniging den tweeden prijs daarmede behaalde en tevens als hoogst geplaatste Zuid-Hollandsche af deeling den kampioenstitel verwierf. Siegfried moest ditmaal zich met' de derde plaats tevreden stellen. De Indlvldueele dressuur was eveneens heel goed en men kon goede cijfers ult- deelen. Vooral in de kl. L zag men uit stekend werk. waarbij degenen, die naar Utrecht zullen gaan 9 Sept. a.s., ultblon ken. Bodegom plaatste zich nu boven mej. Oskam van dezelfde rijvereeniging. In de nieuwelingen-klasse kwam J. v. Beest der L. R. Hippos-Gorcum en Boer der Boreftsclie Ruiters hebbep bel den op de eerste plaats. Het „Klavertje-drie", waarmede het middagprogramma begon, was goed Het patrouillespringen viel niet tegen. De parade verliep goed onder leiding van Instructeur Blom. Er zat „model" in. In galop Bpeelde de jeugd enkelen af deelingen nog parten. De wedstrijd voor aangespannen paar den was nieuw in de annalen der lande Uke ruitersport in Nederland. De L. R. „Gouda Vooruit" kwam daar bij goed voor den dag en won den eer sten, tweeden en vijfden prijs. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Zwemwedstrijden op Koninginnedag. Mijnheer de redacteur. Namens het bestuur der Goudsche Zwem- club roep ik uw gastvrijheid in voor het olgende, waarvoor ik U by voorbaat dank Sedert ongeveer 10 jaar organiseert de G.Z.C. op 31 Augustus onderlinge zwem wedstrijden in het Gemeentelijk Zwembau aan de Houtmansgracht, waaraan onze club polowedstrijden met sterke teams buiten Gouda, enz. doet aansluiten. Voor die wedstrijden verkreeg zy tot nu toe altijd de toestemming van B. en W. gemeente. In vroeger jaren heeft ons bestuur dié wedstrijden dikwijls in de Singells gehou- totdat men vóór circa 10 jaar, tenge volge van het optreden dear ziekte van Weil en betere hygiënische inzichten, van over heidswege het organiseeren der wedstrijden de Singels aan ons verbood, omdat het Singelwater te sterk vervuild was. Daarna is er in de vervuiling van het Singel water geen verbetering ten goede ge komen, ja zelfs het tegendeel geschiedde, zoodat dezelfde redenen, die el- voor jaren bestonden om wedstrijden in de Singels te weigeren, heden ip versterkte mate gelden. Toch heeft de Commissie van Openbare Feesten, wier voorzitter Secretaris is van het College van B. en W., van dit laatste gedaan weten te krijgen, dat haar toestem ming werd verleend om dit jaar z.g. volks- wedstryden iy de Goudsche Singels te hou den. De G.Z.C. heeft, zooals al jaren achter een gebruikelijk was, oak om dfe toestem ming gevraagd, doch als gewoonlijk voor wedstrijden in de meer hygiënische Bad inrichting. Heel verwonderlijk heeft het col lege van B. en W. de toestemming aan ons geweigerd. Wy meenen op goede gronden, dat de toe- emming om de wedstrijden wel in het vuile Singelwater en niet in het gereinigde water der Inrichting te mogen houden, be rust op het feit, dat aan B. en W. de rede nen zijn onthouden, die het bestuur der G. Z.C. unaniem tot haar (beslissing hebben ge leid. om haar medewerking aan de Commis sie van Openbare Feesten niet te verleenen. Wy stonden en staan op het standpunt, dat het niet aangaat om wel de z.g. volks- wedstryden in de Singels te organiseeren, terwijl ons bestuur, gerugsteund door haar leden:, weigert om zelf of met hun kinderen n het vuile Singelwater te gaan zwemmen. Ten aanzien van gevaren die de volksge zondheid bedreigen geldt vopr ons het „ge lijke monniken, gelijke kappen". Onze vereeniging had, indien aan haar hygiënische bezwaren zou zyn tegemoet gekomen, alle noodige medewerking aan de Commissie van Openbate Feesten toege zegd. Zij wilde de Commissie voor Opênb. Feesten de opbrengst van eventueele plaats verhuring geheel ten gotóe doen komen, Men heeft echter willen doorzetten en ten gevolge daarvan komt men nu voor het feit te staan, dat onze club h*ar jarenlang stee vast op 31 Augustus georganiseerde goec geslaagde wedstrijden niet kan houden, ter wijl wèl mogen worden gehouden wedstry den, die, indien ouders en voogden sléchts even hun plichten t.a.v. kinderen en pupil len kennen, tot een absoluut echec moeten leiden. Het doel van dit schrijven is om onze medeburgers te doen -begrijpen, dat wij- door de beste motieven geleid niet aan de organiseeritig der z.g. volkswedstrijden mochten en konden medewerken en dat voorts de toestemming aan de .Commissie voor Openbare Feesten haar door B. en^W. slechts verleend kan zyn door aan dit Col lege een verkeerde voorstelling te geven van onze houding in deze zaak. Het is immers anders niet te begrypen: dat ons de in vroeger jaren altijd gegeven toestemsfiing voor het gebruik der Gemeen telijke Badinrichting nu plotseling is ge weigerd. m S. H. SMIT, Voorzitter G.Z.C. foon; 6.20 Joum. weekoverzicht; 6.45—7 Grainofoon; 7.16 Causerie; 7.35 Aetueele aetherflitsen; 8.Nieuwsberichten; 8.10 Overpeinzing en concert; 8.30 Gramofoon; 9.Voordracht; 9.20 K.R.0.-orkest; 9.5u Sportoverzicht; 10.05 The Hawaian Friends; 10.15 Gramofoon; HX30 Nieuwsberichten; -0.36 The Hawaian Friends; 10.45 K.R.O.- Boys; 1L1512 Gramofoon. Zondag 23 Augustus. Hilversum I, 1875 M. V.A.R-A. 8.55 Gra mofoon; 9.Fostduivenberichten en tuln- bouwpraatje; 9.30 Viool en piano; 10. oordracht; 10.15 Gramofoon; 10.30 V.A.R. 11.16 Voordracht; 11.30 Vervolg A.V.R.O. 12—1.15 Omroeporkest; .151.30 Uij; Nottingham: Vraaggesprek Dr. Max Euwe; 1.3Ö2 Concert; 2 2.30 Boekenhalfuur; 2.30l—3 Luistervinken- >r uit Amsterdam; 3—4.30 Kunhaua te leveringen; 4.30—6 Gramofoan en Sport uitslagen; V-A-R.A. 5.Fantasia; 5.30 Sportuitzending; 5.50 Sportnieuw; V.P.R.O. 6.Causerie^ 6.30 Gramofoon; 6.45 Kerk dienst; A.V.R.O, 88,15 Nieuws- en Sport berichten; 8.15—9 Kovacs Lajos; 0—9.15 Gramofoon; 9.1510 Kurhaus te Schevenin- 1010.16 Radio-Journaal; 1010.15 10.16—11 Aeolian-Orkest; 11 11.10 Nieuws- en Sportberichten; 11.10 12 Dansmuziek. Hilversum II, 301.5 M. K.R.O. 8.30 Mor genwijding; léCJLV. 9.30 Gramofoon; 9.50 Kerkdienst; KJLO. 12.15 K.R.O.-orkest; boekbespreking; 1.20 K.R.O.-Melodis- 2. Gramofoon; 2.30 K.R.O.-Sympho- 3k15 Gramofoon; 3.20 Vervolg urt; 4.15 Gramofoon; 4-30 Voor zieken: N.CJR.V. 5.— Gewijde muziek; 5.50 Kerk dienst; K.R.O. 7.45 Gramofoon; 7.50 Cause rie; 8-10 (Nieuwsberichten; 8.20 Gramo foon; 8.30 Kees Borry in rijn repertoire; 8.45 K.R.O.-Melodisten; 9.10 Vervolg optre den Kees Borry; 9.25 Gramofoon; 9.45 K. R.O.-orkest; 10.30 Nieuwsberichten; 10.35 Gramofoon; 10.40 Epiloog; 1111.30 Espe. ranto-uitzenddng. Maandag 24 Augustus. Hilversum I, 1875 M. A.V.R.O. 8—10 Gra mofoon; 10—10.15 Morgenwijding 10.15 10.30 Gramofoon; 10.3012 Octophonikers; 121-30 Kovacs Lajos; 1.302 Gramofoon; Gboisch Symphonie-Orkest44.45 Aansluiting met Grand-Hotel „Gooiland" te Hilversum; 4.466.30 Gramofoon. Hilversum I, 1875 M. A.V.R.O. 5.30—7.30 De Violiers; 7J308 Vioolvoordracht; 8— 8.10 Nieuwsberichten; 8.109 Omroepor- leden Italiaiansche Opera; 99.30 Voordracht; 9.3010.15 Vervolg concert' 10.15—10.45 Dansmuziek; 10.45—11 Not- Schaakwedstrijden1111.10 'hten; 11.1011.45 Dansmuziek 11.45—12. Orgelspel. Hilversum II, 301.5 M. N.C,R.V. 8.- Schriftlezing en meditatie; 8.15>9.30 Gra- i; 10.30 Morgendienst; 11.Chr. lectuur; 11.30—12.15 Gwainofeon; 12.80 Het Amaterdamsoh Kamermuziekkwartet; 1.45 Gramofoon; 2.15 Chr. Fanfarecorps „Excel Bior"; 2.45 Wenken voor de keuken; 3.15— 3.45 Vervolg concert; 4.Bijbellezing. Hilversum II, 301.5 M. N.C.R.V. 5.- Vitoolrecital; 6.Gramofoon; 6.30 Orgel concert; 7.Ned. Chr. Persbur.; 7.15 Ver volg concert; 7.46 Reportage; 8.Nieuws berichten; 8.15 Grarpofoon9.Causerie 9.30 Zangvereen. en kinderkoor; 10.30 11.30» Gramofoon. i Het faillissement van D. A. v. d. KIST, te Gouda is door het verbindend worden van de enige uitdelingslyst geëindigd. 1 De Curator: Mr. M. DE MOL. GOUDA, 22 Augustus 1935. Kleiweg 34. RADIO-NIEUWS. Zaterdag 22 Augustus. Hilversum I, 1875 M. V.A.R.A. 2. E. Walis en zyn orkest; 2.40 Causerie; 3.- Vervolg concert; 3.30 Gramofoon; 4.50 Cau. serie; 5.05 Viool en piano; 5.40 Literaire causerie; 6.— Orgelspel; 6.30 Gramofoon 7.03 Arb. Muziekvereen. „Voorwaarts"; 7.2 Causerie; 7.35 Vervolg concert; 8.— Herh S.O.S.-be'r.8.03 Nieuwsberichten; 8.15 V.A R.A.-orkest; 9.-- Optreden van Guus Keddy 9.15 V-A.R-A.-orkest; 9.50 Gramofoon 10.05 Vervolg concert; 1112 Gramofoon. Hilversum II, 301.5 M. K.R.O. 2. Vooi de rijpere jeugd; 2.30 K.R.O.-orkest; 3. Kinderuurtje; 4.t- Accordeonclub;- 5. Jeugd-Esperanto-uitzending; 6.05 Gramo- VRAAGT voor Bezorg- en Winkel werk. Leeftijd pl.m. 16 jaar. Aanbieding-en MARKT 51. TE KOOP, als nieuw, 25, 35, 45, 55 gulden. Ook genegen te ruilen. A. VAN MAAREN, Lederhandel, Peperstraat 48, Gouda., 8 CENT PER STUK. TELEF. 2754 GOUDA. ADVERTENTKN. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wy onzen hartelijken dank aan Heeren Doktoren alsmede aan de Directrice, Hoofdzusters en Zusters van het Van Iterson^Ziekenhuis, voor de zorg vuldige en liefdevolle behandeling betoo°nd tijdens ziekte en overlijden van onze ge liefde Zuster PETRONELLA MARIA DE JONG. Dank ook aan allen, waarvan wy zoo veel blijken van belangstelling en mede léven mochten ontvangen. Uit aller naam, A. DE JONG. GOUDA, Voorwillens 31. KLEIWEG 98 GEVRAAGD: eenigszins met het vak bekend. Jb. MAARLEVELD, Westhaven 64 BTO„d. e„ 'banketbftkkerijbedrijf vma*t ™r één FILIAAIHOUaSTRBS. In „nin»rtan| kranen 2 of 3 Verplicht tot aanbeveling. Lerftüd to, 35 jaar. Zondap» vrt). Hotgatortmg 300. No. 2980 Bureau Goudsche Courant, Markt 31, Gouda. ZEUGESTRAAT GOUDA <8Ö"iX>6<><^<X><X><><X><><><><XX><>0<XXX><>ö <xxxxxxxxxxxxxxx><xx>ooooooooo Vele moderne tinten, betrouwbare kwaliteiten, goede pasvorm en billijke prijzen, zijn de factoren waardoor U voor KOUSEN het best slaagt bij BRUNS. ZIJDEN DAMESKOUSEN Diverse modëtinten en grijs 34 28 ZIJDEN DAMESKOUSEN met geminderde naden en ver sterkte voetdeelen alle modetinten DAMESKOUSEN zijde geplatteerd, zeer fyn weefsel, nieuwste kleuren 69 MATZIJDE DAMESKOUSEN prima fabrikaat, m. elas- 89 5 tische boorden DAMESKOUSEN Bemberg zijde, non-ladder, alle modetinten en grijs, voor ieder paar dat laddert gratis nieuwe 140 115 DAMESKOUSEN Fil d'Ecosse kwaliteit in na div. moderne tinten 34 DAMESKOUSEN Zijde met Fil d'Ecosse, goede pasvorm, met versterkte deelen in zwart, grijs en beige ^0 DAMBSKOUSEN Zijde met Fil d'Ecosse, zeer fyn weefsel, met geminderde naden, alle kleuren en gg zwart 85 DAMESKOUSEN Zijde geplatteerd, met ver sterkte deelen, zeer elastisch, uiterst solide in ge- gg bruik 115 GROOTE SORTEERING SKI-SOKJES voor Dames en Kinderen. Bij zonder billijke prijzen. Doet Uwe kinderen een bij zonder genoegen, laat hen meedoen aan onzen RALONNENWEDSTRIJD 26 prijzen, waaronder 6 autopeda. Bij aankoop van 2 gulden een GRATIS deelnemers- kaart.

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 4