v VEE- EN ZUIVELTENTOONSTELLING 26—27 AUGUSTUS 1936 TE GOUDA. Beurs vftn Amsterdam BINNENLAND. Distributie van levensmiddelen gaat door. Groenten worden ingeblikt. (Jok tomaten zouden voor veretrekking in Aanmerking Pleidooi voor de nieuwe maatregelen. In het gebouw „Excelsior" te 's-Graven- hage is gisteren een vergadering gehouden van de Vereenfging van Directeuren van Maatschappelijk Hulpbetoon, afdeeling Zuid-iHolland, waarin de hger G. W. F. van Hoeven, hoofdinspecteur Voor de steunver lening, gesproken heeft over de maatrege len, vervat in <fe circulaire van den Minis ter van Sociale Zaken van 31 Juli 1936 en de Distributie van Levensmiddelen. De heer Van Hoeven wees erop, dat de bekende circulaire van 31 Juli veel stof heeft doen opwaaien. Intusschen hoort men alleen spreken ovef de afschaffing van den huurtoeslag en de regeling van de stan- daardloohen. Maar er zitten ook verbe teringen in de circulaire en daarom is het goed, dat een en ander eens wordt be keken, Spr. wees erop, hoeveel er kfhangt van het beleid van den socialen werker. Het laagste tarief is met 50 cents ver hoogd. De maxima zyn belangrijk verbe terd. Ten aanzien van de loonnormen der jonge werkloozen is veel verbeterd. Ver beterd is ook de rouleerregeling van de werkverschaffing. Voorts heeft de Regeering betoogd het noodige te zullen doen ten aanzien van de distributie van levensmiddelen. Deze dis tributie is gecentraliseerd ondergebracht bij het Departement van Sociale Zaken. Bij de versohe-groentedistributie bestaan eenige moeilijkheden. Men is daarbij afhan kelijk van het doorgedraaide product, dat enorm varieert. De verschergroenten kun nen daarom niet over het heele land wor den gedistribueerd. Deze groenten worden dan ook op de brandpunten gebracht. Wat nu nog opgevangen wordt boven het nor male quantum wordt niet vernietigd, maar ingeblikt. De fabrieken zijn reeds druk aan het werk. De kans is zeer groot, dat ook tomatensoep zal kunnen worden ^verstrekt. Daarmede komt er tevens eenn i e u w af zetgebied voor de tomaten. Ook zeide spr. nog, dat in verband met het uit de markt nemen van varkens, vijf tien fabrieken dag aan dag bez'g zijn, var kensgehakt te draaien. Ook met andere voedingsmiddelen is men nog bezig. Alles wordt erop gezet om den arbeider in den aanstahnden winter een uitmuntend product voor te zetten. Ten aanzien van den winkelier zeide spre ker, dat de Regeering wil medewerken in dien ook de winkelier medewerkt. Met een minimale winst zal hy, tevreden moeten zijn. In ieder geval, ook al zou er van zekere zijde tegenwerking komen, de distributie gaat in ieder geval door. De voordracht van den heer Van Hoeven was hiqrmee geëindigd. Spreker heeft voorts nog een aantal vragen beantwoord. De .wet houder van Dordrecht wees erop, dat van een groep van 100 personen in zyn gemeen te er slechts twee gesteunden vooruit gaan met een paar centen, terwijl de meesten be langrijk nadeel zullen ondervinden. De heer Van Hoeven zeide hierop, dat een deel van het beschikbare geld naar het platteland gaat. Dordrecht valt daar niet onder. Men kan dus niet in een bepaalde gemeente een zekere groep als voorbeeld nemen. Men dient het geheele samenstel te bezien. In iedere gemeente valt de toestand weer an ders uit. Bovendien wees spreker op de con ferentie, die de groote steden dgze week zul len hebben met den minister van Sociale Ook zeide spreker nog, dat er wel een andère verdeeling van margarine zal ko men. De verruiming der beschikbare hoe veelheid zal wellicht tengevolge hebben, dav ook kleinere gezinnen voor de distributie in aanmerkingzullen komen. Ook* deelde de heer Van Hoeven tenslotte nog mede, dat er op het oogenblik overleg wordt gepleegd met het departement van Landbouw en Visschery om te komen tot verhooging der winstmarge voor den ver koop van goedkoope margarine door den winkelier. De verhooging: van de benzine belasting met Zi cent en de heffing van veer- en tolgeld. De B. B. N., BonJd van Bedrijfsautohou ders in Nederland' schrijft: Uit al hetgeen om en over het destijds in gediende wetsontwerp betreffende tolhef fing op de bruggen is gezegd', is door velen niet geheel zonder reden de gevolgtrekking gemaakt, dat de landsoverheid de opvat ting js toegedaan, dat bruggen een deel uitmaken van dien weg, waarin zij liggen, en dat van, die bruggen dus gebruik ge maakt moet kunnen worden, zonder dat er nog eens extra ^bor betaald wordt. Wat ten deze voor de bruggen geldt, is ook van toe passing voor andere soorten rivierovergan gen, en wel de veren. Dat bovenvermeld wetsontwerp is terug genomen en de autogebruikers in de plaats ervan cent meer op de benzine moeten betalen, behoeft aan de gevolgtrekking over het z.g. kosteloos gebruik maken van bruggen en veren niets af te doen. Integen deel. Een van de voornaamste overwegin gen. waarom het wetsvoorstel betreffende de heffing van bruggeld is terruggenomen, was, dat de autogebruikera in de 'buurt van de met tolgeldheffing bezwaarde 'bruggen er minder gunstig aan toe waren dan zij, die wellicht wooit in werikelyken en dan te vens overdrachteliiiken zin over de brug moesten komen. Men achtte «dit terecht een onbillijkheid. Daarmede was in feite erkend, dat het wegennet en d« verbindingen daar, waar water den vasten weg even onderbreekt, hetzjj brug of boot, er voor die geheele ge meenschap zijn en dat de grootte der offers, die gebracht moeten worden voor aanleg en onderhoud, niet afhankelijk mag zijn van de min of meer toevallige omstandigheid, dat zij,,, die .offeren, al of niet dichtbij zoo'n onderbreking in het wegennet zijn geves tigd. Op dit laatste werd in de zomerzittmg van de Provinciale Staten van Zuid-Holland door het lid A. J. ten Hope, tevens Alge meen Voorzitter van» den B.B.N. gezinspeeld), toen door hem gratis overtocht over rivie ren en stroomen werd' bepleit, waarbij hij er op wees, dat de autohouders in Neder land jaarlijks reeds aan allerlei heffingen ongeveer 70 millioen opbrengen. In aansluiting hierop heeft de B.B.N. tot de colleges van Ged. Staten in alle provin cies het verzpek gericht, hun invloed te wil len aanwenden, opdat de heffing van veer geld en tolgeld op bruggen, waar dit nog bestaat, geheel' wordt afgeschaft. Aan 'den Minister van Waterstaat is gevraagd, te willen bevorderen, dat de overtocht over do rijksveren eveneens vooraan zonder beta- Hpg van veergeld zal kunnen plaats hebben Een nieuwe statistiek van de onderwijzersopleiding. Sterke vermindering van leerlingen- tal aan de Kweekscholen. Dezer diagen gaf het Centraal Bureau voor de Statistiek een nieuwe statistiek van, de onderwijzersopleiding in het licht, wel ker gegevens zich uitstrekken over het schooljaar 1935—1936. By den aanvang van dit. ja»1" waren er 105 kweekscholen voor onderwijzers en onderwijzeressen. Zy worden, voorzoover de A-afdeelingen betreft, door 7005 leerlingen bezocht. Te genover het vorige jaar beteekent dit een vierminderirg met bijna 18 procent. Uit de gegevens omtrent de toelating van nieuwe 1 leerlingen blijkt, dat de trek naar de kweek scholen tegenover vorige jaren «belangrijk is verminderd. De resultaten van de eindexamens de - kweekscholen waren in 1935 iets minde»- gunstig dan in het voorafgaande jaar. De B-afdeelingen telden 3077 leerlingen Hft aantal leerkrachten^ aan kweekscho !en verbonden,. bed^roeg 1171. een cijfer dat iets blijft beneden dat van het voorgaande iaar. Tenslotte bevat de nieuwe uitgave Jffg'- vens omtrent de 17 normaallessen, welke ons larJd telt on die door 369 leerlingen worden «bezooht, alsmede aangaande de staatsexamens voor diverse akten. Economische voorlichtingsdienst. In aansluiting op hetgeen wierd bericht omtren tde reorganisatie van den Économi seren Voorlichtingsdienst kan thans wor den medegedeeld, dat de afdeeling econom- sche vooruchtmg van liet Departement van tfjandel, iNyverneid en Scheepvaart met 'in gang van 1 September a.s. definitief ge vestigd 'zal zijn: Rijnstraat 24, 's-Graveh- hage (tegenover het station Staatsspoor). Belanghebbenden zullen goed doen, ter vermijding van ormoodige vertraging in oe afdoening, hun correspondentie aan dit adres te richten. Het telefoonnummer van den dienst is 720060 (interlocaal letter g), het telegram adres „Aconinf". Dr. G. H. €oops. t Oud-Inspecteur van het Middelbaar Onderwijs. Te 's-Gravenhage is overleden Dr. G. H. Coops, oud-inspecteur van het Middelbaar- en Gymnasiaal Onderwijs. Dr. G. H. Coops is op 6 Februari 1870 geboren en bereikte dus den leeftijd van 66 jaar. Langs zyn on derwijzerschap dat in 1888 begon, was hij tot zijn hooge positie gekomen. Hy bekleed de tal van betrekkingen iby het Lager, Mid-, delbaar- en Landbouwonderwijs en kende door zyn veelzijdigheid de practtfk van het onderwijs door ert door. Met ingang van 1 November 1912 werd hij tot inspecteur by het M.O. benoemd. In Maar 1934 werd deze inspectie omgezet in de inspectie voor gymnasiaal en middelbaar onderwijs. Als inspecteur van deze takken van on derwijs stond Dr. Coops' algemeen in zeer hoog aanzien. De thans ontslapene was Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben a.s. Zaterdag op Nieuw Eik en Duinen. De stoet, vertrekt van 'het sterfhuis aan den Valkenboschlaan om 2 uur. Nedertand's handel met Hongarije in het eerste halfjaar van 1936. Naar uit de .jongste publicatie van het Homgaarsche Centrale Buraeu voor Sta tistiek blijkt, was de waarde van Neder land's invoer naar Hongaryte resp. in 1934 en 1935 6.017.000 pengoe en 9.241.000 pen- goe, terwijl die in de eerste helft van 1935 en 1936 resp.: 4.473.000 en 6.085.000 be droeg. De waarde van de uitvoer naai Ne- «lerlantf steeg van 4.472.000 in 1934 or 4.988.000 in 1935 en van 1.676.000 in de eer ste helft van 1935 op 2.876.000 in de eerste helft van 1936. Het invoeroverschot ten gunste van Nederland steeg van 1.545.000 in 1934 op 4.278.000 pengoe in 1935 en van 2.797.000 op 3.228.000 van de eerste l.elft van 1935' tot de eerste helft van 1936 Uit Nederlandsch Indië werd in de be treffende vier tijdperken resp. voor 2 .000, 7000, 2000 en 10.000 pengoe ingevoerd, 'ter wijl in dden fyd voor274.000, 372 000, 161.000 en 507.000 pengoe aan Hongarije waren naar daar werd uitgevoerd. Het vertrek van den nieuwen Gouverneur-Generaal. De nieuwe Gouverneur-Generaal vau Ne- derlandsch-lndië, Jhr. Mr. A. W. L' Tjarda van Starkenborgh Stachouwer is Woens dagmiddag, vergezeld van zijn echtgenoote en beide dochters, met den boottrein van l.alf vier van het Staptsspoorstaion te den Haag naar Genua vertrokken, waar hy zich vandaag op Johan van Oldenbarnev U zal inschepen. Naar men weet is het vetrek van het schip, waarmede de nieuwe Gouverneur Ge neraal ée reis naar Indië zal maken, één dag vervroegd mei het oog op de bestuurs- ovjporacht, welke op 16 September zal plaats vinden. Omstreeks kwart over drie betrad Je nieuwe Gouverneur^Generaal en" Mevrouw van Starkenborgh en hun beide do rhters de eerste klasse wachtkamer, welke voor dit afscheid gereserveerd was. Hipr waren el. autoriteiten bijeen, de meesten vergezeld van hun dames om den nieuwen Gouv&r- neur-Generaai een goede reis en benouden aankomst in Nederlandsch-Indie toe te De Minister van Koloniën, Dr. [-! C lijn, vergezeld van den Secretaris-Gene ra at van zijn Departement, Jhr. Mr Six, waren n ier de eersten, die op .het perron kwamen om van den vertrekkejiden Gouverneur Gene raal afscheid te nemen. Voorts was aanwe zig de Belgische zaakgelastigde, B.uon.van den Bogaerde van Terbrugge, die in op dracht van Koning Leopold Jhr Starken borgh, die naar men weet ons land bij het Belgische Hof vertegenwoordigd heeft vaarwel te zeggen Opgemerkt werden de Nederlandscl«e g zant in' Parijs, Jhr. Dr. Loudon, de otyl.. ministers van Koloniën S. de Graeff en Dr. Koningsberger, de secretaris-generaal van vL-Coolsmgel opgen. het Departement van Ruitenlajidsche Zaken. Jhr. Mr. Snouck Hurgronje met den chef van de afdeeling diplomatieke zaken, Mr. van Kleffens, de chef van den generalen staf, luitenant-generaal Reynders, de Chi- neesche zaakgelasti|fde de heer Wang teh Yen, de militaire attache by het Nederland- sche gezantschap te Brussel, de kapitein van Voorst Bvekink, Raden Mas Soejono, lid vani den Volksraad, de directeur van de Hand els-M aal schapp ij te Amsterdam de heer Pauw, de directeur van de Maatschap pij Nederland, dé heer Hengel, de chef van den Regeeringsperadienst, de heer Lieve- goed, de voorzitter van de Nederlandsche Journalistenkring, de «heer D. Hans, de di recteur van het Perebureau Aneta, de heer H. Salomonson, de procuratiehouder van de Maatschappij Nederland, de heer J. de VSpies, die den nieuwen Gouverneur-Gene raal tot Emmerich zal vergezellen en vele familieleden en vrienden van den vertrek- kenden Gouvemeur-Genèraal. Mevrouw van Voorst Evekink heeft me vrouw Starkenborgh een fraaie bouquet roode rozen aangeraden. Otn vyf minuten voor «half vier begaf Jhr. Mr. Tjarda van Starkenborgh Stachou- Wer, 'vergezeld vaal' minister Coly-n, zich maar het voor hem gereserveerde, rytuig. Na elven voor de fotografen té hebben ge poseerd^ stapte de heer Starkenborgh in de Wagon, waarin zijn echtgenoote en beide dochters enkele oogenblikken later plaats namen. Er was van de zijde van het publiek veel belangstelling! en 1 de politie had voor de goeden gang van talken voor een afzetting gezorgd. Nadat de .heer en mevrouw Starkenborgh van he, gezelschap .dat hen uitgeleide deed, afscheid had genogen, verliet de trein om precies half vier het station. ZÜ, d'e den vertrekkenden Gouverneur- Generaal uitgeleide deden en het belang stellend publiek juichten de heer en mevr. Starkenborgh bij hün vertrek hartelijk toe Personeelraad Nederlandsche j Spoorwegen. Het vrije vervoer van het In de gisteren gehouden vergadering van de bij den raad aangesloten organisaties van personeel in dienst der Nederlandsche Spoorwegen, werd de voorloopige overeen komst inzake het vrye vervoer behandeld. Van het vrye vervoer blyft bestaan, ten behoeve van het personeel en hun gezin twee verlofkaarten per jaar, welke slechts kunnen gelden voor dén duur van het ver lof van den man. Eveneens zal vrjj vervoer van welke maatregelen, gelijk bekend is, een voornaam bestanddeel vormt de afschaf fing van den huurbyslag. In dit schrijven wordt te kennen gegeven, dat, in aanslui ting op de eind Juli gehouden besprekingen in de Contactcommissie van Ryk en Ge meenten voor steunverleening en werkver schaffing. De Vereeniging in samenwerking met naar provinciale afdeelingen en ge noemde commissie een onderzoek heeft in gesteld naar de werking van evenbedoeld? maatregelen in een aantal gemeenten var, verschillende structuur. In verband daar mede heeft de vereeniging aan den Minis ter verzocht een beslissing over het al of niet opnieuw opschorten van de maatrege len na 16 September te willen aanhouden, totdat zy in de gelegenheid is ge weest den Minister in kennis te stellen met de resul taten van het door haar ingestelde onder zoek. GEMENGD NIEUWS. Echtelijk drama. Vrouw verbrand. Zij stak in een keuken vol benzinedamp fo< De man verdacht. Gisteravond was de 46-jarige mevrouw J. C. M. van Z.IB. in haar woning aan de Delftschestraat te Rotterdam bezig haar kleeren met benzine te reinigen, toen deze plotseling vlam vptten, waardoor zy zeef ernstige brandwonden over het geheele lichaam bekwam. In zorgwekkenden toestand is mevrouw van Z. naar het ziekenhuis aan den Cool- singel overgebracht. Haar man ,de 46-jarige heer J. M. van Z., die zyn echtgenoote te hulp snelde, liep brandwonden op aan hoofd en nek. Ook hy is ter verpleging in het ziekenhuis aan den i met een Een begin van brand beeft straal kunnen blusschen. Nader wordt gemeld: De 46-jarige J. C. M. ,van Z.-dB., die in haar woning in de Delftschestraat ernstige brandwonden heeft opgeloopen, is in den loop van den avond in het ziekenhuis aan den Coolsingel, waarheen zy was vervoerd, overleden. Over de toedracht der feiten, die een heel ander licht op het gebeurde werpen, kun- jien de volgénde bijzonderheden worden' me degedeeld: Hoewel de man en de vrouw besloten had den te scheiden en het proces daartoe reeds aanhangig was gemaakt, zouden zy Woens dagavond samen thuis koffie drinken De man was naar den keuken gegaan om kof fiewater op te zetten. Daar bedacht hij zich, 'dat hy nog eenige kleédingstukken met ben zine moest wasschen, waartoe hy eenige dagen geleden een blik waschbenzine ge kocht had. Hy stortte daarop de benzine in een emmer en deed de kleeren in een teil met water. Nadat-de kleeren waren (foor- gespoeld, gooide hy het water weg en deed vervolgens de benzine in den teil. Na ver loop van eenigen tyd hing de keuken vol benzinedamp. Toen de man wat lang wegbleef, ging de vrouw naar den keuken, die in het sous- terrain was gelegen. Ondertusschen had de man zich naar den kelder begeven om waschknypers te halen, terwijl hy het kof fiewater op een heel flauw pitje had gezet. De vrouw, in dén keuken komend, heeft daarna de gaskraan geheel opengedraaid en op hetzelfde moment ontstond een hevige ontploffing, waarop de kleeren van de vrouw vlam vatten. Even later keerde de man in den keuken terug. Maar daar komen de en zyn door vlammen omgêven Vrouw ziende, maakte hy onmiddellijk rechtsom keert, niet zoo vlug echter of ook zyn klee ren werden door de vlammen gegrepen. De man rende naar lioven en toen de straat op. de buitendeur achter zich dichttrekkend, zoodat de vrouw er niet uit kon. De vrouw rende ondertusschen als een brandende fak kel door het huis en probeerde zich de klee ren van het lijf te scheurejj. Buren, die de knal van de ontploffing gehoord hadden, liepen naar beneden en zagen de wanhopige positie, waarin de vrouw verkeerde. Zy sloegen een ruit in om de vrouw hulp te bieden. Met een brandbluschapparaat van een juist passeerende postauto zyn daarna de brandende kleeren van de vrouw gedoofd. De vrouw en de man zyn toen, zooals reeds gemeld, naar het Ziekenhuis Coolsin gel overgebracht. Onnoodig te «eggen, dat het gebeurde in de anders zoo rustige Delft schestraat geweldige cbnsternatie heeft veroorzaakt. In het ziekenhuis, zoo goed en zoo kwaad het ging, werd de vrouw verhoord, die daarop een bezwarende verklaring voor den blijven gelden bij verplaatsing en ouderbe- zoek. Het laatste evenwel sterk beperkt, i Alle ander vervoer gaat voorts uit van het 1 -. - beginsel ,a„ sterke beperking en betaling. 1 het sp'ri^ ZZt zy het tegen gereduceerden prijs. Dit zal 1 e P geweest, gelden voor particuliere reizen, markt- en maar 7 "T verloor het bewustzyn en zonder by kennis te zijn gekomen, is zij l&ter in den avond overleden. kerkbezoek. Benevens voor schoolgaande kinderen, hetgeen tot nu toe gratis werd verschaft en als zoodanig een onderdeel der arbeidsvoorwaarden van 't personeel vorm de. Ofschoon vanzelfsprekend deze verslech tering der arbeidsvoorwaarden zeer groote teleurstelling in den kring van het personeel heeft teweeg gebracht, hebben de hoofdbe sturen besloten, inverband met den bedryfs- toestand en om verder zoo vaak ongemo tiveerde critiek op hun z.gji. voorrechten van vry vervoer te ontgaan, den leden \e adviseeren de nieuwe regeling, welke dus uitgaat van het beginsel van betaling van het vervoer, te aanvaarden. Steunverleening en werkverschaffing voor werkloozen. De Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten heeft zich dézer dagen met een schrijven tot déh Minister van Sociale Za ken gewend inzake de voorgenomen maat regelen ten aanzien van de steunverleening en de werkverschaffing voor werlcloozen, De politie achtte voldoende termen aan wezig om den man, nadat hij in het zieken huis behandeld was, in arrest te stellen. Hy ontkende alle schuld, ofschoon hij toegaf hoogst roekeloos met de benzine te hebben omgesprongen. Een koe liep in den weg: de tram reed in den sloot. Gistermiddag omstreeks vier uur reed een tram van Oosterwolde naar Steeifwijk, toen onder Nyensleék in de gemeente Vled- der plotseling een koe van den landbouwer Jubbega te Nijensleek uit den naasj. de trambaan gelegen sloot te voorschijn kwam en vlak voor die tram overstak. Er volgde een geduchte botsing, waarhij dë onvoorzichtige koe het lielven liet. Door den schok ontspoorde de locomotief en de daarachter volgende postwagen, wel ke beiden, in den sloot kantelden. 'De overi ge wagens bleven op de baan staan. De ma. ohinist kwam er wonder boven wonder on I gedeerd af. Het tramverkeer is geheel gestremd. Het personenvervoer wordt Onderhouden door autobussen van de Nederlandsche Tramwè» Maatschappij. LNüJfiZUN DJfiN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) De Zwemwedstrijden in de Kattensingel. Geachte Redactie, Mag ik nogmaals uw gastvrijheid inroe pen? Nogmaals onzen dank. Het door den heer G. J. J. pot 9peci tegen ondergeteekende persoonlijk gerichte antwoord op het ingebonden stuk van Za terdag j.l., hetwelk afkomstig was van het volledige bestuur der G.Z.C., eischt een korte repliek. Ons bestuur wil het overigens hieihii laten. u Het komt ons onjuist voor om punt voor punt het betoog van den heer Pot na te gaan, omdat een dergelijke wyze van be handeling de kwestie, waar het om gaat, in woqjden doet verdrinken, terwyl wy jujrt onze gronden, onze motieven in 't volle licht willen houden. Wij zullen verschillende onjuistheden i£ het door den heer Pot gehouden betoog laten voor wfet ze zyn, doch moéten één enkel feit uitzonderen, dat is het gelijkstel len van het water in de Gouwe met dat in de Singelgrachten, omdat dit het hart van de zaak raakt. In de Gouwe monden geen particuliere riolen uit, het water staat niet stil en er is geregeld doorstrooming. Het water in de Singelgrachten daarentegen wordt geregeld verontreinigd door riolen, die daarmee in open verbinding staan, Rijn lands stoomgemaal maalt het water in die grachten sedert langen tyd niet meer weg, het stinkt en de vervuiling wordt steeds erger. Waar de toestand dus eer slechter dan beter is geworden sedert het oogenblik, dat ons gemeentebestuur besloot een van de Singels afgesloten zwembassin te doen ma ken, zijn eveneens de redenen, die ons ge meentebestuur noodzaakten om keer op keer verzoeken van de G.Z.C. en de Goudsche Reddingsbrigade tot het houden yan wed strijden in de Singels af te wyzen, op dit oogenblik in versterkte mate aanwezig. De houding door de Commissie voor Openbare Feesten in deze kwestie aangenomen wordt gelukkigerwijze vrijwel algemeen veroor deeld. Aan dit alles kunnen de vele woor den van den heer Pot niets veranderen. Het is wonderlijk dat een medische auto riteit in deze omstandigheden bereid is ge- yonden het houden van dergelijke wedstrij den te bevorderen door het uitbrengen van een gunfetig advies. Bij een onderhoud, hetwelk ondergetee kende voor korten tijd heeft gehad met een bacterioloog, een pharmaceut en een medi cus, verbonden aan de Utrechtsche Univer siteit, is de leekenmeening van ondergetee kende te dezer zake slechts bevestigd ge worden. Ontdaan van alle onnoodige franje komt de* houding van het G.Z.C.-bestuur slechts hier op neer, dat zij, geleerd door een sedert 10 jaar daarin voorgaan van Ge meentebestuur en medici, meende niet an ders te mogen doe(i dan op de ernstige ge varen te «wijzen, vfelke verbonden zyn aan het houden wan zwemwedsttijden in het vieze, sterk verontreinigde water der Sin gels. Onze club heeft in de 50, jaren van haar bestaan bewezen zeer veel over te hebben voor de propaganda van de door haar voor gestane sport. Zy wil met haar streven, ook ten koste van dikwijls persoonlijke offers van haar bestuursledeh blijven doorgaan, docoh zij weigert categorisch haar mede werking te verleejien aan wedstrijden, wan neer daardoor de kans zou ontstaan, dat ook slechts één onze medeburgers bedreigt wordt met de ziekte van Weil of andere ziekten. Namens het Bestuur der G.Z.C. w S. H. SMIT, Voorzitter. MARKTBERICHTEN Veemarkt Gouda. 27 Aug. -— Aanvoer in totaal 969 stuks, waarvan 65 slachtvarkens. Vette 19—20 ct. per pond levend met 2 korting; Londen- sche 16—17 ct. per pond levend met 2W korting; 306 magere varkens 18—26; o26 biggen 9-11, GeldersChe 11—14; 3 run deren 125—190; 45 nuchtere kalveren 5—12; 1 schaapj 23 bokken en geiten f 1—5. Handel stug. Kaasmarkt Gouda. 27 Aug. Aanvoer 459 partijen. Prijzen le kw. met r.m. 21-23 idem 2e kw. 19- 20, zware tot ƒ26.— Handel matig. - BOTER: Aanvoer 380 ponden. Pry zen: Goeboter 70-75, weiboter 66—70 per pond. Handel matig. EIEREN: Aanvoer 117.000 stuks. Pry- zen: Kipederen 3—3.30, eendeieren 2— 2.40 per 100 stuks. Handel matig. Coöp. Zuid-Hollandsche Eierveiling G.A. te Gouda. 27 Aug. Aanvoer 76.500 kipeieren. Prij zen: 56-58 K.G. ƒ3—3.05; 58-60 K.G. ƒ3.05 —3.10, 60-62 K.G. 3.10-3.15, 62-68 K.G. ƒ3.15—3.55; bruine 58-68 K.G. ƒ3.053-65; kleine eieren 2.85—2.95, heneieren 1.90— 2.40 per 100 stuks. Eendeieren: Aanvoer 500 stuks. Prijzen f 2jBO—2.80, kalkoeneieren 3.70 per 100 stuks. i Boternoteering Kopenhagen. De officieele Deensche boternoteering be droeg heden 227 kronen, zijnde 75 ct. per K.G. i paganda voor het gebruik van zuivelproduc ten en wat daarmede samenhangt" zeker Een kijkje op de Vee-T| Foto Studio, ntoonstelling op het Veemarkt-terrein. te 1 burg Jr. van 1 Qmcouis-Hippique en Springconcours. Ter gelegenheid van de tweedaagache Vee- en riuiveltantoonstelling is gisteren des imudaga se" Nationaal lioncours-Hippi- e „houden, dat buitengewoon goed is geslaagd- Met inschrijvingen uit het ge heele land waren de verschillende nummers uitstekend bezet. De prestaties bewogen ,ich 01) een hoog peil, waardoor het in groo- len getale opgekomen publiek van een zeer aantrekkelijke paardensport heeft kunnen genieten. De Wkomende paaiden waren over l»t algemeen van prima kwaliteit. Naast fraaie dressuurproeven en keurig groepsspringen bood het concours een voor treffelijke parade en sierlijke rijkunst hij de spannen. De uiterwaard aan Schietand's Hoogen Zeedijk, waar de wedstrijden ge houden werden, leende zich uitstekend voor dit concours. Het geheel had een zeer vlot verloop en mede door de goede organisatie is het een succesvolle propaganda voor de paaidensport geworden. De uitslagen luiden als volgt: lndividueele dressuupproef klasse N: LPb. v. d. Most van de Landelijke Rijver- eeniging „Beyaert" te Pnrmerend' met Rei- na; 2. K. de Jong van Landelijke Rijvereeni- ghg „Ritmeester de Kruiff" te Halfweg me, Hans; 3. J. Verdegaal van Landelijke Hjvereeniging „Amstelruiters" te Boven kerk met Napoleon; 4. M. Kamper van Lan delijke Rijvereeni^ing „Ritmeester de Kruiff" te Halfweg met Caesar; 5. G. van Raamshors, van Landelijke Rijvereeniging „De Neude Ruiters" te Nijkerk met Nada, Reap Dressuurproef open voor de i B an L; 1. G. Griffioen van Lande lijke Rijvereeniging „Amstelruiters" te Bo venkerk met Tommy; 2. Mej. N. L. Oskam van Landelijke Rijvereeniging „Siegfried" ia«ht met Nelly V; 3. P. Meer- n Landelijke Rijvereeniging .Ka pitein van der Wal" te Hoofddorp met No- ra; 4. A. C. yan Nieuwenhuijzen van Lan delijke Rijvej-eeniging „Kapitein van der Wal" te Hoofddorp m«t Akbar; 5. D. Bode- gom van Landelijke Rijvereeniging „Sieg fried" te Beijgambaeht met Pari; 6. H. W. Bouwman vijn Landelijke Rijvereeniging „De Neude Ruiters" te Nijkerk met Noor; Eervoile vermelding; A. Ph. v. d. Breggen van Landelijke Rijvereeniging ,,De Gouwe Ruiters" te WadHiiütveen met Pirinska en S. Geraen van Landelijke Rijvereeniging „De Neude Ruiters" to Nijkerk met Cora 12. Dressuurproef voor afdeelingen achttal len: 1. Landelijke Rijvereeniging „Amstel ruiters" te Bovenkerk; 2. Landelijke Rijver eeniging „rie Neude Ruiters" te Niikerk; 3. Landelijke Rijvereeniging „De Gouwe Ruiters» (o Waddinaveen4. Landelijke RiJ- yereeniging „Pegasus" te Bovenkerk; 5. „De Overmaa*- Landelijke Ry- v vereeniging „Hippos" te Gorinchem. Dressuurproef voor afdeelingen viertal- e Rijvereeniging „Beyaert" 2. Landelijke RijvereeRi- wruit" te Gouda: 3. Lande Berg. 4. [Landelybe Rijvereeniging „Rit- *r de Kruiff" te Halfweg. Gewilligheldsproef voor aangespannen 1. 1>. Bodegom van Landelyke Rij- .Siegfried" te Bergambacht G. van IJzeren van Landelyke Rijvereeniging „Hippos" te Gorinchem met C. Oskam van Landelijke R\j- Siegfried*" te Bergambacht 4. A. P. Bras van Landelijke „Dubbeldam en Omstreken" met Papelotte; 5'. G. Baan Rijvereeniging „Beyaert" te met Semmon. spannen lamdbouwtuigpaar te Berkenwoude met Nijsje; gf te Berkel met Saddy; 3. L A- Vergeer te Gouda niet Nannie4. C. v. d. Heuvel te Ouderkerk a. d>. TJssel met Unol- 6*"6 „xcgoaua te DUi Landelijke Rijvereeniging „De sche Ruiters" te Brielle; 6. Lan wreeniging fet Pari; 2. l ia- Eervolle (lding; P. Jongerius te WWita met Nelly en C. Verkerk-te Stolwijk «ie. Jan. s ;énspannen warmbloed: 1. J. de Nooy to 's-Gravenhage met Kwinta;' 2. G. Wtje Holzijt te Enschedé met Excellence 8. H. W. Hoejenbos te Utrecht met. Orrie; 4. Gebr. Bruynls te Nieuw-Vennep met Jet. ta. Eervolle vermelding: M. Hak te Ber kenwoude met Nijsje en D. v. d. Lugt te Berkel met Saddy; extra prijs best ges plaatste stamboekmerrie H. W. Hoejenbo: te Utrecht met Orrie. Concours éénspannqn tuigpaarden: 1. G. Otjens te Dongen met Lady Love; 2. Gebr. v, d. Haar te Zeist met Non Pareil; 3. Th. Gieten te Zeist met Cherr 4. J. de Nooy te den Haag met Kwinta; 5. G. Lutje Holzik te Enschede met Excellence; 6. M. Hak te Berkenwoude met Nijsje. Eervolle vermel ding: Gelbr. Bruynis te Nieuw-Vennep met Jotta en H. W. Hoejenbos te Utrecht met Orrie. .Springen voor groepen van drie: 1. D. Bo- degom met Pari, mej. N. L. Oskam met Nelly V en P. A. Voorsluis me* Wildfried van Landelijke Rijvereeniging „Siegfried' te Bergambacht; 2. en 3. A. Spoon met Ramdola, mej. G van Beek met Soer en L. Noordermeer met Torzia van Landelijke Rijvereeniging „De Overmaassche Ruiters' te Brielle en P. Noordam met Bets, C. Eindl hoven met Maecottt en J. Oudflk met Nora van Landelijke Rijvereeniging „De Gouwe Rutiers" te Waddmxveen; 4. G. Baan met Ogula; B. Burggraaf met Tommy en H. J. de Haan met Hydinda van Landelijke Rij vereeniging „Beyaert" te Alblasserdam, Concours tweespannen tuigpaarden: Gebr. v. d. Haar te Zeist met Non Pareil en Theo Gieten te Zeist met Cherry; 2. G. Lutje Holzik te Enschedé met Excellence en Constance; 3. Gebr. Bruynis te Nieuw-Ven nep met Jetta en Oldova; 4. Gebr. Haar te Zeist met Victor en Majesteit. Eer. volle vermelding: O. v. d. Heuvel te Ouder kerk a. d. IJssel met Unolja, C. Oskam te Bergamhaent met Romana en H. Muilen- berg te Gorinchem met S. Earolien en Tï- nela. Gelukspringen: W. Los van Landelijke Rijvereeniging „Borefsche Ruiters" te Bode graven met Marie; 2. mej. N. L. Oskam van Landelijke Rijvereeniging „Siegfried' te Bergambacht met Nelly V; 3. P. Verhoek van Landelijke Rijvereeniging „Beyaert" te Alblasserdam met Tommie; 4. J. F. Kool an Landelijke Rijvereeniging „Hippos» te Gorinchem met Mirza en G. Griffioen van Landelijke Rijvereeniging „Amstelruiters' te Bovenkerk. Veel levendigheid. De beide tentoonstellingsdagen hébben heel wat levendigheid teweeggebracht.. IJ Vee- en Zuiveltentoonstelling trok gisteren leer dan 1000 betalende bezoekers, waar van het overgroote deel uit de omliggende .gemeenten; het concours-hipplque op het terrein aan den Hoogen Schielandschen Zeedijk was druk bezocht. De tribune was geheel bezet, terwijl een breede haag van menschen, van heinde en verre was geko men om dit schouwspel van paardendres- suur, springen en draven bij te wonen, dat tot zeven uur des avonds heeft, geduurd. Tal van kramen stonden op het groote ter rein O") )1» massa bezoekers te kunnen voor- -Zien Vair eet-- en drinkwaren en curiositei ten.* In de- avonduren heeïc dö^uWeltentoon- stelling een deel van deze bezoekers tot zich getrokken. En de draaimolen heeft lustig gedraaid. Vandaag is het met recht feest: markt- dag met buitengewoon veel bezoekers, mu ziek op straat, ringfijderü, tentoonstelling en vanavond concert op de Markt. Een ge- zellige drukte. Vanmorgen voor 12 uur hadden al meer dan 700 betalende bezoekers de tentoonstel ling bezocht. De propaganda-optocht. Te half twee zou volgens mededeeling in de kranten de optocht ter propaganda voor de zuivel en zuivelproducten vanaf de Kru- gerlaan vertrekken, om een rondgang door de stad te maken, maar blijkbaar is daarm vertraging gekomen, want een aar later was deze propaganda-optocht nog met op gesteld. De belangstellenden bleven echter wachten, in de overtuiging dat de stoet toch komen zou. Hun geduld .is wel op de proef gesteld, maar ten slotte toch beloond. Want de stoet was bijzonder aardig en at tractief. En daardoor zal zij haar doel „pro- De stoet werd geopend door een aardige van ,4)e Próducent", een rots met kaboutertjes, die ieder en met elkander het gebruik en de toepassing van zuivel op smakelijke wyze toonden. Dan volgde het muziekkorps, de Harmonie „St. Caecilia", die zorgde voor de onontbeerlykè opgewek te stemming. Daarna kwamen de melkhan delaren met bakwagens, fietsen en andere transportmiddelen, vele met bloemen ge tooid of op andere wijze attractief gemaakt. Een pracht reclame-wagen van de Goud sche Melkinrichting, op kunstige wyze met melk- en zuivelproducten gedecoreerd, was een lust voor de oogen. Na dtm melkhandel kwamen de bakkers, allen in witte" pakken gestoken en met de hoogoe witte muts op het hoofd, alle met hun transportwagens, dié een reclame voor het melkbrood voerden. De groepen van de bakkerspatroons vereeni ging „De Eendracht", van de firma Kra nendonk, maar vooral de keurig verzorg de, byzonder aantrekkelijke wagen van de firma G. Th. Steeniand die wel zeer origi- 1 was met zyn korenhalmen, hadden wel de byzondere belangstelling. Ook de N.V. Kaashandel-Maatschappij Gouda is op een heel byzondere wyze voor den dag geko men. Voor wie het nog niet mocht weten, in dezen optocht wel heel duidelijk ge demonstreerd dat deze onderneming, die „de Blauwe Haan" als handelsmerk en aan haar gebouwen voert, tot de grootondernemingen in den kaashandel behoort. 'Wat een gewel dige reclamekaas werd- er op deze wagen meegevoerd. Eqp alleraardigst idee, dat keurig is uitgewerkt! De optocht had langs den geheelen weg, die zy passeerde, veel bekyks, niet het minst op de Markt tijdens het uur dat daar ringrljdery plaats had. Aan den Zuivelpropaganda-optöcht nj :el: De Producent, A. de Hey, C. J. H« eist, W. de Bruin, C. G.' Höogendoorn, C. de Vos, A. J.' den Boon, J. Lexmond, M. Jonge, P. T. Th. van Geest, A. den Boon, W. Verwey, H. Stilting, Firma Neugebau- wer, J. Mimpen, G. Uljee, J. A. Goedewaa- gen, A. Verwey, F. in 't Hout, J. Snoelj, J. van Aalst, T. Rook, J. Hogenelst, Kaas handel My. „Gouda", G.M.I., Steeniand, R. K. Coöp. „Ons Belang", Goudsche Melk inrichting. De Rinsiijderij. Vanmiddag htjlf drie is de ringryderij op tweewielige voertuigen op de Markt aan vangen. Reeds een uur tevoren verschenen er de tilbury's en dogkarren, het meerf 1- deel met bloemen getooid aan het voertuig en zweep en ook de inzittenden zagen er feestelijk uit. Hei ringrjjden blijkt altyd voor de bewoners van het platteland zoo- wel als voor de stadsbevolking een groote attractie te zijn; de plattelnndshewoners doen er graag aan mee en de stadsbevol king ziet het met vee! genoegen aan, om- dht deze nu eenmaal niet over de voor dit vermaak noodige voertuigen beschikt. Van middag waren er rutm deftig paren inge schreven om aan de rimirijderij mee te doen. Dat ia dus een heele wedstrijd gewor den. Drommen menschen hebben vanmiddag de wedstrijden gevolgd, Wanneer een der deelneemstecs het geluk jiad een ring te bemachtigen, d»n ging er een kreet van plezier op onder de omstanders. De uitslag der ringrijderü, waaraan door 38 paren is deelgenomen, is aldus vastge steld: le prijs ƒ30—: de heer A. Bodegom met Mej. de Jong, Stolwijk; 2e prijs, 20 -: de heer Vonk Noordegraaf met Mej. de Wilde, Ouderkerk a. d. IJssel; 8e prijs, 10—; de heer A. J. Hailing met Mej. Hal llng, Gouderok; 4e prijs, ƒ6—: de heer L. de Boer en Mej. de Boer, Waddlnxveen. 4 tilt te voeren onder leiding van den heer Joh. Fabriaan zal plaats hebben op aa. Za- terdagmiddag te 3 uur op het Veemarktter- De deelnemende kinderen worden daarom vóór 3 uur allen op het Veemarkt terrein verwacht. De Carillonbespeling. De Carillonibespeling, waarmede de feest- iering op Koninginnedag aanvangt, zal ditmaal wegens ziekte van den heer G. van Zuylen, geschieden door den heer Henri C. J. de Man, organist der St. Janskerk en leeraqr aan de Stedelijke Muziekschool. De heer de Man vrevangt den heer Van Zuylen reeds eenigen tyd als beiaardier, nu de«e 4 door ziekte verhinderd is deze functie te vervullen. Aanrijding op den Fluweelensingel. Hedenmorgen omstreeks half tien is op den Flwyeelensingel een ongeluk gebeurd. De bejaarde c.a. 60-jarige B. Rietveld uit de Vlist, kwam op zyn rijwiel door den uit- gang van de magazijnen der N.V. Wolff en Co., toen uit de richting Stolwijkersluis de vrachtauto van de Bodedienst op Utrecht C. de Ruiter erf Zn naderde. Blijkbaar heeft Rietyeld geen signalen ge hoord tenzij de chauffeur deze niet ge geven heeft want by het oprijden van de straat werd hy door de aüto in den rug ge grepen <?n van) zyn fiets geslingerd. Gelukkig werd hy' door den bumper ge raakt en kwam hij tiussehen, de voor- en achterwielen van den wagen terecht, zon der dat de voorwielen over hem heen waren gegaan. Door krachtig remmen wist de be stuurder den wagen onmiddellijk te doen stoppen, zoodat een ernstiger ongeluk voor- RADIO-NIEUWS. Donderdag 27 Augustus. Hilversum I, 1875 M. A.V.R.O. 5—5.30 Voor groote kinderen; 5.306.30 Kovacs Lajos; 6.39—7 Sportpraatje; 7—7.30 Staal meesters Kwintet; 7.308 Franeche liede ren; 88.10 Nieuwsberichten; 8.109 Om roeporkest; 99.30 Voordracht; 9.3010.2O Omroeporkest; 10.2011 Gramofoon; 11 11.10 Nieuwsberichten; 11.1012 Dansmu ziek. Hilversum II, 301.5 M. N.C.R-V. 5.Han denarbeid v. d. jeugd; 5.30 Stiehtsch Salon- orkest en gramofoon; 7.15 Journ. weekover zicht; 7.4 ötReportage; 8.Nieuwsberich ten; 8.15 Orgelrecltal; 9.Causerie; 9-30 Gramofoon; 9.46 Nieuwsberichten; 9.50 Ka mermuziek; 10.5011.30 Gramofoon. Vrijdag 28 Augustus. Hilversum I, 1875 M. VjAJUA. 8.Gra mofoon; V.P.R.O. 10.Morgenwijding; V. AJR.A. 10.15 Voordracht; 10.35 Gramofoon; 11.—" Voordracht; 11.20 Gramofoon; A.V.R. 1212J10 Gramofoon; 12.30—2.15 Ko vacs Lajos; 2.152.46 Gramofoon; 2.45 3ul5 Kamermuziek; 3.154 Dansmuziek; V.A.RoA. 4.Gramofoon. Hilversum II, 3016 M. N.C.R-V. 8.— Schriftlezing en meditatie; 8.15—960 Gra mofoon; 1060 Morgendienst; 1112 Cello- recital; 12.15 Gramofoon; 12.30 Ensemble d. Horst; 2.Gramofoon; 2.30 Chr. lec tuur; 3.Kimderkoorzang; 4.Orgelspel. STAD8NIEUWS. GOUDA, 27 Aug. 1986. HET KONINGINNEFEEST 1936. De Zwem- en Cfyiowedstrijden. De Commissie voor Oranje en andere Openbare Feesten deelt ons mee, dat 'loor een misverstand het Boterfwis, waar Woens dagavond 7 uur de inschrijving zou plaats hebben voor de Zwam- en Canowedstrijden en tobbe-roeien een half uur later is open gesteld dan op ae biljetten is aangegeven, waardoor de mogelijkheid bestaat dat er inschrijvereü-ters) zich tevergeefs aan liet Boterhuis hebben vervoegd! Hoewel er voor de opengestelde banen op een- enkele uit zondering na voldoende inschrijvingen zijn, om deze te doen doorgaan, bestaat er voor de teleurgcstoiden alsrtog gelegenheid zich op te geven tot Zaterdagavond 10 uur in het Sigarenmagazijn van den heer P. v. d. Jagt, Hoogscraat. Ook voor de Canowed strijden staat de gelegenheid tot inschrij ving nog open. De Cano-vaardera worden opgewekt zich spoedig op te geven, opdat dit aardig? nummer een flinke deelname nebben zul. Ring rijden op tandems. De tandem-rydiers zijn ook nog niet in voldoende mate by de inschrijving opgeko men. Het ringsteken op land ems is voor Gouda een nieuw nummer op het program ma. Nu de animo voor het tandem rij don toe neemt, verwacht de Commissie dat een vol doend aantal dames en heeren zich nog voor dit nummer zullen "opgeven. De deelne- mers(stera) kunnen ziéh daarvoor tot en mef Zaterdag nog aanmelden by den heer A. Quant, Kleiweg hoek Turfmarkt. De Kinderspelen. Nakomers voor deelneming aan de kin derspelen, waarvoor reeds een groot aantal jeugdige deelnemers(sters) zich hebban aangemeld, kunnen zich odk nog tot en met Zaterdag opgeven bij den heer Quant. Generale Repetitie Zanghulde. De generale repetitie voor de Zanghulde door de kindere* d#r verschillende scholen Het rijwiel was zwaar beschadigd, de mpn klaagde over pijn in den rug, doch is er blijkbaar nog al goed afgekomen. Per luxe auto is de man naar het Van Iterson Ziekenhuis vervoerd, waar dr. J. van Woerden hem onder behandeling heeft genomen. De politie die direct gewaarschuwd werd, heeft procesverbaal opgemaakt. Filinnieuws. Thalia-Theater. Het Thalia-Theater brengt vanaf mor genavond een amusementsfilm van het goe de soort getiteld „De geheime zender". „De geheime zender van Londen" is in handen van een vroolyk drietal dat op waarlijk in- genieuse wijze replame maakt voor een Iv,nehroom en voor nieuwe songs van een van de drie kameraden. In die film ziet en hoort men Roy Fox eït zyn bandi, bekend van de radio én de tournée van deze band door Nederland. Eeni uitgebreid programma gaat aan deze geestige film vooraf. Schouwburg-Bioscoop. De Schouwburg-Bioscoop zal vanaf mor- genavond vervolgen de «buitengewone Ufa- reportage van de Olympische Spelen o.a. vim de succesvolle Nederlandsche ploeg. Als hoofdfilm wordt verdiej? vertoond de Ufarfilm ,Jterfktmanouvres", een oer- geestige militaire klucht met Ida Wüst, Leo Slezak en vele anderen. Hetis een vlotte luchtige Adprent, waar- Wj men zich kostelijk kan vermalken. Voor meerdere bij jfmderheden raadplege men de betreffende advertenties. 1,11 w*"11 Opdracht van wrk. Door Burgemeester en Wehouders gemeente Voorburg is opgedragen als 4e schrijver, aan de firma E. Sanders en Ca. alhier, het bouwen van dienstgebouwen op het terrein van de in aanleg zynde alge- meene «begraafplaats aan het verlengde van de Itoodelaan te Voorburg voor de somma van f 18 243. Verhuur sportterrein, aan den Hoogen Schiel. Zeedyk. De afdeeling Gouda van den Nederlana- scHen Arbeiders Sport Bond heeft gevraagu een gedeelte van den opgeihoogden uiter waard, gelegen aan den Hoogen Schielantl1- schen Zeedijk, alhier, ter grootte van 6300 M2., te mogen huren ten einde dit te gebruiken als sportterrein. B. en W. hebben tegen inwilliging van dh verzoek geen bezwaar en stellen derhalve, mede gelet op het betrekkelijke voor den Raad ter visie gelegd advies van den direc teur van Gemeentewerken yoor bovenbedoeld terrein aan adressante te verhuren tegen een jaarlijksche huursom ad 100.en voorts onder de voorwaarden, opgenomen in het ter vaststelling aangeboden concept besluit. I Bur gelijke Stand. GEBOREN: 22 Aug.: Leerdert, z. van J Lekkerkerik en C. Hofman, Hamerstraat 17. 24 Aug.: Corlina Teunttje Catharina. van H. J. Hardij en M. W. van der Werff, Tollenstr. 149. 25 Aug.: Cecilia Elizabeth, d. van D. Geukes en C. E. Smith, M. Tiedeweg 4a. Heil'tje. d. van E. Muilwijk en J. den Otter, Vondelstraat 33. GETROUWD: 26 Aug.: P. van Leeuwen en W. L. Schot. H. Wulffraati en A. J. van den Bosch. R. Holvast en J. Radder F. Hofman en A. H. H„ de Buhr. - H. Snaterse en S. van Leeuwen. D. Jon- geneel en C. W. Hofstede. OVERLEDEN: 23 Aug.: Jan Huibert Verkerk, 74 j. 25 Aug.: Neeltyé Kramer, wed. W. Riok. 81 J. AGENDA: 26 en 27 Aug. Gafé Restaurant „Ten Gouw" Avondconcert. 27 Aug., 8 uur, Markt. Concert Sted. Orkest. SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Programma Junioren-Com petitie voor Zaterdag 29 Augustus. Afdeeling A: Groep 1. Gouda A'Woerden A, 4 uur. Groep» 2. Gouda BO.N.A. B, 5 uur. Moercapelle AHaastrecht A, 4 uur. GJ3.V. B«Oudewater A, 3.30 uur. Groep 3. Gouda CLekkerkerk A, 6 uur. Groep 4. Waddinxveen AGroeneweg A, 4 uur. Olympia AMoordrecht A, 4 uur. Afdeéling B: Groep 1. Bosk. Boys B—«Bodegraven B, 6.30 uur. Voor Dinsdag 1 September. G.S.V. A—Gouda A, 7.15 uur. Bodegraven AWoerden A, 7 uur. WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Par ij 8 Brussel Zwitserland Stockholm Oslo New-York Praag Prolongatie 1, Part. disc. 114l*/*, Dag geld y», Registermarken 3414, Crediet Sperrmarken 1314, Effecten spermarken 1314, Reismarken 4014, Bankpapier 37%. Beureoverzkht. Algemeen lpréremarkt. Handel 26 Aug. 27 Aug. Officieel. 7.41% 7.41% 59.22% 59.22% 9.70 9.69% -24.87 24.86 48.02 48.01% 38.22% 38.22% 37.25 37.25 1.47*/.. 1.477* 6.08% 6.09 stil. Tj Koninklijke] Ameriki vaster. Ook heden o] beurze in kalme achterwege, handhaven. Zelfs vast cie Zuid-Holland verwachten was, zyri. Het gevraagde overschreven, «akken aangeboden. Olie op lager peil. gedrukt Beleggingen de beleggingsmarkt ter •mming en bleef aanbod de koersen zich konden aren integralen bepaald De leening der provin- zooals trouwens te ucces geworden te tg is belangrijk aanzienlijke re- ctactte bij de toewijzing üt«^ I>laafe ben. De leeningen van deze provincie vin den in doorsnee altijd een goed onthaal en voor het betrekkelijk beperkte bedrag van millioen gulden werd dan ook gemakke lijk plaatsing gevonden. In het verdere verloop kreeg de geheele beleggingsmarkt een vaster aanzien en kwam de 4 Nederland op 997». Staalaandeelen wisten zich hest te hand haven, Betlehem was zelfs vaster, evenals Wall street. De vraag naar staal is zoo groot, dat de industrie de orders niet kan afwerken, ter wijl verwacht wordt dat de activiteit nog zal toenemen. H.V.A. was eerder iets beter op 282 en wist deze koersverbetering t£ bewaren. Unilever wist het vorig niveau niet vol komen te handhaven. Philips moest na kal me opening 1 Vc prijsgeven. Duitsche leeningen vrijwel onveranderd. Prolongatie 1 74. WEERBERICHT. 27 Ang Hoogste stand 773.6 te Karlstadt. Laagste stand 767.4 te Janmayen. Weersverwaihting: Zwakke tot matige Noofdoostelijke tot Oostelijke wind. Helder tot half bewolkt, droog weer, koele nacht, warm overdag. advkrtentiïn. Ondertrouwd; JANE goedewaagen en M. H. IDSINGA. Huwe! ijk svolt rekk itier 11 Sept. Gouda, 27 Aug. 1936.

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 2