1 n ffen FEESTELIJKE VIERING TE GOUDA land De verloving van Prinses Juliana met Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld k! at 31 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN Woensdag B.-September I8S6 75e Jaargang Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen kwaliteit Prinses Juliana stelt haar verloofde voor. BffliGAMBACHT, berkenwoude, bodegraven, boskoop, gouderak, haastrecht, moordrecht, moercapelle, fjffiUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADD1NXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. H. M. de Koningin spreekt tot het Nederlandsche Volk. Prins Bernhard van Lippe- Biesterfeld dankt voor de hulde. Wordt vervolgd). li i 4 de goede eigenschappen, die Mijne iHoees TE PAS! tdsche breekt werk- vraag irijven 4eder- koopt, I’ stoffen Prinses Juliana heeft zich met de volgende uit het hart voortvloeiende woorden, tot het Nederlandsche Volk gericht om haar verloofde voor te stellen Hoe kan ik U beschrijven, wat een blij moment het voor mij is, U mijn verloofde voor te kunnen stellen. Ik ben heef gelukkig, nadat wij el kander in den loop van dit jaar in alle stilte heel goed hebben leeren kennen. Het eerst ontmoetten wij el kaar in de wintersport, daarna her haalde malen hier in het land, ten slotte onlangs in de bergen. Geleide lijk aan zijn wij het samen „eens” ge worden en wel zeer eens. Nu wij vanuit deze stilte plotseling gekomen zijn in de feestvreugde te onzer eere gisteren nog geheel on opgemerkt radende naar mijn ouder lijk huis nu maken wij uren mee, die onder de mooiste van ons gemeen schappelijk leven gerekend zullen blijven. Wij staan verrast en over weldigd door wat ons hier opwachtte I en ik dank U bij dezen hartelijk voor 80 per H.L. 95 per H.L. 65 per H.L. 30 per H.L. er 100 K.G. 70 per H.L. 1LEF. 2955. De plechtigheid in de P.T. en T.-studio. Precies om nan een is de Koningin, de Prinses en Prirjs Bernhard per auto van net paleis woordeinde vertrokken naar de P.l'.T.-studio in net hotfiagebouw van de posterijen aan de Kortenaerkade. Er was veel belangstelling voor het paleis. Vele rijen dik stond net publiek te wachten om het vertrek van de Vor stelijke personen gade te slaan. Gereden werd via net koordeinde, Hoogewal, Piet Heinpleln, naar de Kor tenaerkade. Langs dep geneeien weg stonden vele menschen, die de Komnggi en den Prins en de Prinses hartelijk''toe juichten. De ingang van het gebouw van het hooldbestuur der P.T.T. aan de Korte naerkade was met groen versierd. Er was een baldakijn gemaakt, waaronder de Vorstelijke personen ontvangen werden door minister De Wilde, den directeur- generaal der P.T. en T., Ir. Damme, den algemeen secretaris van het Staatsbe drijf, mr. Van Royen, en den hooidinge- nieur-directeur ir. Boetje, alsmede door den adjudant van H. M., kapitein Phaif. Om kwart over één kondigde een luid gejuich van het personeel der P.T.T., dat in de mm was opgesteia, de terugkomst van de Vorstelijke familie aan. Men Ju belde en het lang zal zij leven, weer klonk. De Koningin had een bouquet met prachtige orchideeën en werd uitgeleide gedaan door Minister en Ir. Damme eOlIDSCHE (01 KAM. vangst, welke mij in Nederland ten deel is gevallen. Ik begrijp natuur lijk volkomen ,dat die hartelijkheid in de allereerste plaats de Prinses geldt en niet mij, die voor U een onbeken de ben. Maar toch heb ook ik reeds zoovele hartelijke gelukwenschen ont vangen, dat ik niet kan nalaten, er hier mijn diepgevoelden dank voor uit e spreken. Maar ik wil trachten, mij zoo spoe dig mogelijk met mijn toekomstig vaderland vertrouwd te maken, en ik hoop, dat men mij rustig den tijd zal willen laten, om mij hier in allerlei belangen in te werken. Ik hoop, dat wij dan na twee of drie maanden kunnen trouwen. Ik ben heel gelukkig en mijn stre ven zal er op gericht zijn, mijne aan staande vrouw tot een werkelijken steun in het leven te zijn. In mijne betrekkingen met het Ne- lerlandsche Volk neem ik mij voor, mij te laten leiden door het voorbeeld van de zoo bijzondere verhouding, welke vanouds ftts&hen Nederland en het Huis van Oranje bestaat. 1 Het is voor H. M. de Koningin een vreugde geweest de verloving van Haar »ot, waarmee ze 'ereteken. Ze wa« en haar ongekun- mgedwongen ma de lieveling van e ze tegen haar vas nog niets ver- P nauwelijks, hoe maanden in het- te wonen ten rengen. enden in al de looien zonsonder- fte Rosalie’s ont- ar ze voelde zich door de ontelbare ►P elkaar stonden, steen gewend oze vlakten. chen in dergelijke ■ndde ze zich tot r trotsch op zijn nelinge waseven- mee zijn pogingen vader te brengen, end hoor, en het tdenaars heel gl imlachend gerust sseerde de groote is om hen af te 1 Fortland Place groot eq deftig e rest van de we- ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal ƒ3.15. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUD.L bij onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zijn dagelijks geopend van 96 uur. Administratie en Redactie Telef. latere. 2745. Postrekening 48400. Na de Prinses sprak Hapr verloof de, Prins Bernhard van Lippe-Bies terfeld in de Nederlandsche taal al dus: In de eerste plaats een woord van innigen dank voor de hartelijke ont- ADVERTENTIEPRUS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring) 15 regels ƒ1.30, elke regel meer ƒ0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 15 regels ƒ1.55, elke regel meer ƒ0.30. Advertentiën in het Zaterdagnmmer 20 bijslag op den prijs. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1—4 regels 2.25,'elke regel meer ƒ0.50. Op de voorpagina •éO hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen bij contract -tot zeer gereduceerden pry's. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boek handelaren, Advertentiebureaux en onze agenten en moepen daags vóór de plaatsing aa het Bureau zijn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn. dit alles en tevens voor mijn deel van de tallooze schriftelijke en telegra fische gelukwenschen en het paradijs van bloemen, die wij hier gevonden hebben, en wat sindsdien nog steeds aangegroeid is. Mijn verloofde wil zich eerst nog eenigen tijd rustig wijden aan de stu die van ons land en zijn overzeesche gewesten en die, geleid door zijn per soonlijken aanleg, speciaal van de economische zijde aanvatten. Wij zijn zoo gelukkig en ontvan gen zooveel blijken van hartelijk me deleven, dat onze grootste wensch is, zooveel mogelijk geluk te verspreiden waar wij de mogelijkheid zullen vin den, dit te doen. Thans zal mijn verloofde eenige woorden tot U spreken. Dochter aan het Nederlandsche Volk mede te deelen. De Koningin hield voor den zen- der de volgende rede, wel ke met een enkel woord door Minister Mr. J. A. de Wilde werd ingejeid IngezeteT^Jvan alle deelen des Rijks, T\e bladen hebben U I J gisteren de blijde tijding kond gedaan van de verloving mijner Dochter met Prins Bern- hard van Lippe-Biester feld. In groote en beslissende oogenblikken in Mijn leven £1 m in dat der mijnen, ge-jl oei ik mij meer-dan ooitp met U nauw verbonden, H dank zij Uw medeleven met ons in lief en leed. Het is voor Mij daarom eene diep gevoelde behoef te in dit gelukkig oogen- blik, waarop ik, vergezeld van het van blijdschap stralend verloofd paar voor den zender sta, enkele woorden tot U te richten, opdat gij in ruime mate zoudt kunnen deelen in onze vreugde. Ik kan U niet zeggen, hoe dankbaar ik ben, dat deze verloving eene is, die uitsluitend berust op bei- derzijdsche genegenheid, de beste waarborg voor eene gelukkige toekomst. Het is my eene voldoe ning, hieraan te kunnen toevoegen, dat ik de keus Müner Dochter van harte toejuich en eene alleszins verstandige acht, gezien 0X1 rr/lzxztn -J aanstaande schoonzoon bezit. Ofschoon hij onlangs eerst den pty'd van 25 jaar bereikte, heeft M blijk gegeven, een degelijk en hard werker te zijn. Aanstonds na vol- woiïng van zijne studie in de rechten ïn zijn vaderland, heeft hij Iwerk ge acht en gevonden op economisch ge bied. Een jaar geleden werd hij te werk gesteld te Parijs en het lag in bedoeling, de daar aangevangen arbeid en studie te Amsterdam voort te zetten. Zijn verloven gebruikte hij voor buitenlandsche reizen tot ver dere ontwikkeling en bezocht o.a. Ne derland en Marokko. Waar het slechts Mijne bedoeling is, het verloofde paar bij U in te lei den, wensch ik dit thans aan het woord te laten komen. Ik besluit met den uit het hart op wellenden wensch, dat Juliana en ^rnhard door het smaken van een f00* eigen geluk in ruime mate de rj mogen verstaan, anderen ge- «UKkigr te maken en tot een zegen te vn en veel, zeer veel voor ons Volk n a> zijne geledingen te kunnen doen. Daartoe sterke hen God. Ik heb gezegd. T^\e verloving van H. K. H. Prinses Juliana met Prins Bernhard van Lz Lippe-Biesterfeld is hier heden op feestelijke wijze gevierd. De Commissie voor Oranje- en fcndere Openbare Feesten heeft met medewerking van velen in deze gemeente gisteren direct een programma van feestviering opgesteld, waardoor op eenvoudige doch spontane wijze uiting wordt gegeven aan de vreugde, die de heugelijke tijding der Vorste lijke verloving’alom heeft gewekt. De kinderen der Openbare en Bijzondere scholen kwamen hedenmiddag te 3 uur in h|Unne schoollokalen bijeen, vanwaar zij, onder begeleiding van hunne onderwijzers (essen) naar de Markt trokken, waar te 4 uur een nationale zanghulde plaats had. Voor zoover zulks bij den korten tijd van voorbereiding mogeljjk was, zijn alle plaatselijke vereenigingen uitgenoodigd om HEDENAVOND te HALF ACHT bijeen te komen op het VEEMARKTTERREIN (Kleine Vest) om vandaar met banieren en vlaggen en onder begeleiding van meerdere muziekkorpsen en fakkeldragers een RONDGANG TE MAKEN DOOR DE STAD, waarvoor de volgende route is vastgesteld: 8 UUR: Afmarsch van het Veemarktterrein langs de Nieuwe Markt, Achter de Waag naar de Markt Zuidzijde, langs het Stadhuis, waar de gansche stoet zal défileeren voor den burgemeester. Vervolgens trekt de optocht door de Dubbele Buurt, langs de Oosthaven, over de Minder- broederbrug, langs Westhaven, Hooge Gouwe, Bolwerk, Kattensingel, Kleiweg, Hoogstraat naar de Markt. Vereenigingen, welke geen uitnoodiging tot deelname mochten hebben ontvangen, worden verzócht zich toch op het Veemarktterrein bij den stoet aan te sluiten. HEDENAVOND te 9 UUR zullen vanaf het achterbordes van het Stad huis HERDENKINGSTOESPRAKEN worden gehouden door Ds. J. J. Simon, predikant der Evang. Luth. Gemeente en Voorzitter der Christe lijke Oranje-Vereeniging, vervolgens door Deken B. J. M. van Rooy, daarna door den heer G. J. J. Pot, Voorzitter der Commissie voor Oranjefeesten, waarna Burgemeester E. G. Gaarlandt een slotwoord spreken zal. Door een versterkingsinstallatie zal het gesproken woord voor ieder duidelijk verstaanbaar zijn. Deze toespraken worden voorafgegaan door een GEMEEN- SCHAPPELIJKEN ZANG van het Wilhelmus door alle deelnemers aan den optocht, met begeleiding met het Stedelijk Orkest, terwijl dit orkest ter afwisseling tusschen de verschillende sprekers nationale liederen zal uitvoeren. Deze Nationale Hulde zal worden besloten met gemeenschappelijken zang van het Volkslied, onder BENGAALSCHE VERLICHTING van het Marktveld. ONZE PRINSES EN fl AAR VERLOOFDE.

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 1