HEES Go. T. Goedewaagen Zonen Aankomende Bankwerkers rtöfcnr KEUKENKLOKKEN van 1.60 tot 5.50. JONQENBEL V erkeersveiligheid en Bedrijfszekerheid. TOEKOMST- en LOTISICO- AGENTEN Toekomst Spaarstrooken Lotisico Polissen Haco Obligaties C. LAFEBER, WELBESPR. DAMES Kleiweg 54. Een goedkoope vacantie N.V. Kovex, Kleiweg 54 Middenstandswoning, SIGARENWINKEL NETTE JONGEMAN Een Koffergramofoon Kleiweg 54. AANBESTEDING. Honderden Vrouwen Koopt b(j ons Uw STOFZUIGER. Kleiweg 54. beschaafd Meisje, Gangmakers Honing (Koffie) Koek Gebr. KAMPHUISÈN N.V. Verkooping van Afbraak. AFBRAAK, GEVRAAGD. N.V. Carosseriefabriek VERHEUL, Waddinxveen. MONDORGELS. BRAVO's 60 CENT Hees Co., Kleiweg 54. •MARKT 37 TELEF. 2341/2. VREEMD BANKPAPIER TOERISTENMARKEN TOERISTEN LIRES DUITSCH ZILVER CARTES DE LéGITIMATION. STADSNIEUWS. De Nederltundsche Marineschepen in de Straat van Gibraltar. In verband met de zich geleidelijk ge wijzigd hebbende omstandigheden in Straat Gibraltar heeft de commandant van H. Ms. „Johan Maurlts van Nassau", na door den Minister van Defensie daar toe gemachtig te zijn, aan de hem toe gevoegde onderzeeboot O. 15 opdracht gegeven naar Nederland terug te keeren. H. Ms. „Hertog Hendrik" blijft geduren de haar oefeningsreis in de buurt der Atlantische eilanden, reserve voor den convooidienst in de Straat van Gibraltar. Per autobus naar de Wereld tentoonstelling. De hiervoor opgestelde bepalingen. De K.N.A.C. deelt ons de bepalingen mede, waarmede de organisatoren van reizen per autobus naar de wereldten toonstelling rekening moeten houden, teneinde in Frankrijk geen moeilijkheden teWmdervinden. Nederlandsche autobushouders mogen op hun reizen naar Parijs uitsluitend in Nederland thuis behoorende personen vervoeren Deze bepaling geldt zoowel voor de heen- als voor de terugreis. De reizen moeten ook inderdaad de wereld tentoonstelling tot doel hebben en elk der inzittenden moet voorzien zijn van een carte de legitimation. De autocars mogen voor niets anders dienst doen, dan voor het vervoer van de toeristen. Te dien einde moet de chauffeur van de autobus in het bezit zijn van een vol ledige lijst, bevattende de namen van de reizigers met de aanduiding van het nummer van hun legitimatiekaart. De reizigers zijn verplicht op aanvraag hun kaarten aan de autoriteiten te toonen. Zoodra bij de douane blijkt, dat «een der toeristen niet in het bezit is van een legitimatiekaart wordt door de douane de autobus aangehouden en de gendar merie gewaarschuwd die nader regelend zal optreden. Bij het verlaten van Frankrijk moet de chauffeur aan de douane een copie kunnen toonen van de hierboven ver melde naamlijst, welke door de grensbe ambten bij de binnenkomt in Frankrijk is geviseerd, zoodat kan worden aange toond, dat in de autocar dezelfde per sonen zijn gezeten die op de heenreis deel van het gezelschap uitmaakten. Bovenstaande regeling is niet van toe passing op besloten gezelschappen, als sportgezelschappen en dergelijke, doch deze zijn teneinde misbruik te vóórko men gehouden zich van te voren in ver binding te stellen met den prefect van het arrondissemtnt, waar zij Frankrijk denken binnen te komen. Men moet dan nauwkeurig opgeven wanneer de reis wordt gemaakt, waar de grens zal wor den gepasseerd, het doel van de reis, het aantal passagiers en de naam en het adres van het gezelschap. De leider hier van moet bij de Fransche douane een door den prefect geteekende verklaring kunnen overleggen. r Verwarrende aanduidingen langs de wegen. Paaltjes met roode koppen. De A.N.W.B. schrijft ons: Den 4den Juli a.s. zal de aanwijzing van voorrangswegen voor een groot ge deelte van ons rijkswegennet tot werke lijkheid zijn geworden. Automobilisten welke op deze wegen rijden zullen dan bij kruispunten voor rang hebben, zoowel boven het voor hen van links als boven het van rechts ko mende verkeer. Dat zij dezen voorrang genieten blijkt hun uit het feit dat de hectometerpaaltjes e.d. welke langs den weg staan, van oranje koppen voorzien zijn. Het is de A.N.W.B nu gebleken dat in verschillende gevallen langs wegen, wel ke in het geheel geen voorrangswegen zijn of zullen worden, paaltjes voorko men die wel niet van oranje, maar dan toch van een rooden kop voorzien zijn. Nu is het verschil tusschen deze twee kleuren niet zoo heel groot en 's avonds wordt dit bij het licht van de koplam pen, waarbij kleurennuanceeringen nog minder sterk uitkomen, nog geringer zóó, dat de mogelijkheid in het geheel niet denkbeeldig is, dat men de roode koppen voor oranje aanziet. Zooals van zelf spreekt zou dit, juist waar aan de aanwezigheid van oranje koppen de spe ciale voorrangsregeling verbonden is, tot ernstige gevaren kunnen leiden. De A.N.W.B. zal zich zooveel mogelijk direct tot de betreffende wegbeheerdeis zelve wenden, doch hoopt dat ook deze mededeeling op zichzelf reeds een ver wijdering van de gevaerlijke roode kop pen tengevolge zal hebben. Niet toegelaten als Poldermeester. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben vernietigd een besluit van het bestuur van den Beekpolder, waarbij de heer. C J. Speelman is toegelaten als poldermeester van dien polder. Bewerkingspremie vlas. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de bewerkingspremie voor vlas van oogst 1937, dat overeenkomstig de bepalingon van het reglement steun vlas oogst 1937 is verkocht, tot nadere aankondiging gemiddeld 40 per ha zal bedragen voor waterroot-bewerking, klasse <1. Voor andere bewerkingsmethoden zal de bewerkingspremie worden berekend op grondslag van de bekende véfrhoudin- gen. RECHTZAKEN. Naspel der Haagsche tribune exploitatie. Surséance-aanvrage handelmaatschappij C. de Ruiter. Gisteren werd, onder voorzitterschap van mr. J. G. de Vries, voor de derde kamer van de rechtbank te Amsterdam behandeld het verzoekschrift tot surséance van beta ling van de Handelmaatschappij de Ruiter, te Amsterdam, voor den duur van, ander half jaar, welke maatschappij door den af loop van de exploitatie der tribunes op 7 Januari jj., ter gelegenheid van het Prij selijk huwelijk, in moeilijkheden is geraakt. De raadsman van de maatschappij, mr. H. Mulderije, heeft het verzoek nader toe gelicht. ;#lj De bewindvoerder, mr. Bünker, brengt zijn verslag uit en ondersteunt het verzoek, er op wijzende, dat faillietverklaring de be langen der crediteuren zou schaden, wegens geforceerden verkoop der voorraden. Vervolgens wordt tot stemming overge gaan, waarbij aanwezig of vertegenwoor digd bly'ken 106 crediteuren, vertegenwoor digende een bedrag van circa 90.000. Na dat mr. Hendrix en mr. Nieuwenhuis heb ben verklaard, dat hun cliënten zich tegen inwilliging van het verzoek niet langer zul len verzetten, blijken alle crediteuren vóór de inwilliging te stemmen. Uitspraak over acht dagen. PREDIKBEURTEN. Zondag 20 Juni. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10u. vjn. Ds. J. Nien- htris, j Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Soc. „de Réunie", Ver. van Vrijz. Herv., 10/% u.. v.m. Ds. J. L. v. Mullem, Ned. Herv. Pred. te Akkersloot. Soc. „de Réuiae" Woensdag 23 Juni 8 u. n.m. Ds. J. Borger over Werkelijkheid èn Materie. V Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente. Stationslaan, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. De heerr A. Visser van Rot terdam. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe. 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. G. v. d. Zaal van deit Haag. Nederd. Geref. Gemeente, Turfmarkt 54, '10 u., 3 u. en 8 u. n.m. Ds. Joh. v. Weizen. Donderdag 24 Juni, 7% u. n.m. Ds. Jolh. van Weizen. Vrije Evangelische Gemeente, 10 u. v m. en 6 u. n.m. Ds. H. O. Leep. Donderdag 24 Juni 8 u. fl.Tn. Bijbellezing en Bidstond. Ver. Calvijn, Turfmarkt, 5% u. n.m. De heer J. Vroegindeweij van Middelharnis. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. P. A. H. de Boer. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. Dr. D. Jacobs. Remonstr. Kerk, Ver. v. Vrijz. Hervormden, 10 u. v.m. Ds. C. Met. GOUDEBAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. h.m. De heer G. Mouw. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. Erdman. y MOORDREOHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. n.m. Ds. B. Nieuw- burg. 1 "n WEERBERICHT. Verwachting: Meest matige Westelijke tot Zuidwestelijke of Zuidelijke wind, half 1 tot zwaar bewolkt of betrokken, nog kans op regenbuien, iets warmer. Verdere vooruitzichten: Afnemend buiig, iets warmer. LAATSTE BERICHTEN. Huis te Nieuwstadt ingestort Twee arbeiders gedood. NIEUWSTADT, 19 Juni. Vanochtend zijn door het instorten van een huls te Nieuwstadt bij Sittard twee arbeiders om het leven gekomen. Om negen uur was een viertal arbei ders bezig met de rioleeriixgwerken en wegverhardin aan de Millenerstraat te Nieuwstadt, welk werk wordt uitgevoerd door de Novomac te Heerlen. Zij waren vóór het huis van de familie Ubachs bezig met het graven van een sleuf. Deze sleuf whs pas één meter diep, toen plot seling de voorgevel van de woning geheel Instortte. Twee van de vier mannen kon den zich nog tijdig in veiligheid stellen, doch de overigen, de 34-jarlge L. Stevens en de 48-jarige K. Stefens, belden uit Nieuwstadt, werden onder het punt be dolven. Het dak van het huis bleef han gen aan een tweetal balken. Na een half uur had men de slacht offers uitgegraven. Een dokter kon bij belden slechts den dood constateeren. Het flelt, dat het dak van het huls aan een tweetal balken ls blijven hangen, is het behoud' geweest van drie kinderen van de famdlie Ubachs, die nog in bed lagen. GOUDA, 19 Juli 1937. Journalistiek. Met ingang van 15 dezer is de heer S. H. van der Kraats verbonden aan de redactie van de Goudsche Courant. De heer Van der Kraats was tot 1 Mei j.l. gedurende een tiental jaren redacteur verslaggever van het Dagblad van Gouda en het „Dagblad van Rotterdam". Burgemeester Gaarlandt met vacantie. De Burgemeester dezer gemeente zal van 20 Juni a.s. tot 20 Juli d.a.v. met verlof afwezig z(jn. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders doen te we ten: dat by hen is ingekomen de mededee ling der fa. P. van der Want Gz., dat be roep is ingesteld tegen een haar door hun college opgelegde voorwaarde tot verhoo ging van een schoorsteen van den oven van de by besluit van 22 October 1907 no. 1772 verleende vergunning tot uitbreiding der plateelbakkerij aan de Kuiperstraat no. 22- 24, kadastraal bekend gemeente Gouda, sectie D no. 373. Verkeesveiiigheid van vrachtauto's. Donderdag van de volgende week komt een auto in Gouda, teneinde de vrachtauto's te controleeren op verkeersveiligheid en bedrijfs zekerheid. Werken de remmen goed? Zijn de lich ten volgens de elschen van de Motor- en Rijwielwetgeving? Is het stuur goed in orde? Zijn er geen gebreken aan, raam of veeren? Het is een nieuw denkbeeld van den Bond van Bedrijfsautohouders in Neder land, dat deze uitgewerkt heeft in sa menwerking met het Wetenschappelijk Bedrijfsauto-Instituut naar het voor beeld van een automobilistenvereeniging in Frankrijk, die een wagen op den weg gebracht had met het doel de auto's te onderzoeken aan remmen, stuur, enz. ep waarbij gebleken was, dat niet minder dan 76 pet. niet beantwoordde aan de elschen van de wet. De auto door den B.B.N voor dit doel op den weg gebracht in samenwerking met het W.B.i. bevat verschillende apparaten voor deze con trole en komt Donderdag 24 Juni a.s. des morgens vroeg in Gouda, Hotel „De Utrechtsche Dom", Lange Tiendeweg 88, standplaats op den Groeneweg. Ieder, die met een of meerdere vracht auto's daar komt, zal zijn wagens kun nen laten onderzoeken tegen het luttele bedrag van 1.75 voor het eerste onder zoek, dat bevat onderzoek van stuurin richting, incl. fusees, voorwiellagers, stuurstangen, enz. remmen door bepaling remvertragixig, afstelling van den carbu rateur of algemeenen toestand diesel motor. En 1.40 voor het tweede, dat omvat: verlichting in verband met wettelijke voorschriften, algeheelen toestand van koppeling, gangwissel, transmissie- en achteras, controle van algemeenen toe stand motor, en verder een zeer laag tarief voof onderzoek van details, die noodig mochten zijn. Aan de éigenaars van deze auto's wordt binnen enkele dagen toegezonden een officieel rapport samengesteld volgens de reglementen van het wereldbekende bureau Veritas In Parijs, bekend door zijn maatregelen ter verhooging van ver keersveiligheid ter zee, welk bureau sinds eenige jaren ook een reglement heeft voor verkeersveiligheid te land, welk reglement het W.B.I. het recht heeft voor ons land toe te passen Het groote voordeel vap een dergelijk rapport is dat hiermede eventueel de politie kan wor den getoond, welke groote waarde de eigenaar hecht aan de verkeersveiligheid van zijn materieel, wanneer zijn wagen zou worden aangehouden. Het is een origineel idéé, dat bij de autoriteiten alreeds in goede aarde is gevallen en het is te hopen, dat vele wagens op de bovenvermelde plaats aan wezig zullen zijn, om voor dit luttel be drag van dezen bijzonderen dienst ge bruik te maken. De controlewagen zal zijn tocht vervolgen door alle districten in Nederland, om op marktplaatsen en overal waar bedrijfsautohouders tezamen komen, hup wagens te controleeren op verkeersveiligheid en bedrijfszekerheid. De B.B.N. wil zorgen, dat het goede renvervoer langs den weg verkeersveilig is in het belang van het publiek. Ver. van Vrijz. Ned. Hervormden. Reeds eenige jaren lang werd vanwege de Ver. van Vryz. Ned. Hervormden te Gouda (secr. Goejanverwelledijk 31) geregeld om de 14 dagen een godsdienstoefening gehou den in de groote zaal der Réunie, Oosthaven. Zondag a.s. wordt voor het laatst in deze zaal een bijeenkomst gehouden, daar voor taan te beginnen met Zondag 27 Juni de diensten gehouden worden in de Kleine Kerk in de Peperstraat. Zondag a.s. zal voorgaan Ds. van Mul lem van Akkersloot. Het bestuur der Ver- eeniging rekent erop, dat alle leden en vele belangstellende niét-leden dezen dienst zul len bijwonen. Toegang voor ieder vrij. Aan vang van den dienst half elf. Voorjaarg Foto-wedstrijd verlengd. D« Voorjaars Foto-wedstrijd 1937, die de Fa. Daems in samenwerking met de Ge- vaert-films voor haar cliënten heeft geor ganiseerd, is blijkens de elders in dit nur,- mer voorkomende advertentie verlengd tot 1 October 1987. Door het slechte weer lp de afgeloopen maanden, is nog niet iedereen in de gelegenheid geweest deel te nemen. Nu de vacantics voor de deur stann, zullen zeker vélen deelnemen, vooral ook ornaat vacantie-kiékjes nu eenmaal meestal leuke ongedwongen kiekjes zijn genomen in een omgeving vol natuurschoon. Bakkerszonen-congres te Gouda in 1938. Op het een dezer dagen te Gorinchem ge houden congres van de Bakkerszonepver- eenaging is besloten om hot congres een volgend jaar te Gouda te houden. De voor zitter van de afdeeling Gouda, de heer C. van Oei, die, door zijn, werkzaamheden voor de onlangs hier ter stede gehouden Ba-Zo- Ten, reeds toonde een energiek organisa tor te zijn, werd op dit congres benoemd tot lid van het Hoofdbestuur. Onderlinge Brandverzekering Maatschappij „Gouda". lp de gisterenavond in „Het Schaakbord" gehouden vergadering van deelhebbers in bovengenoemde Maatschappij werd door den secretaris-penningmeester verslag uitge bracht over 'het boekjaar 193C. Het aantal deelhebbers had een kleine vermeerdering ondergaan, terwijl het aan tal posten hetzelfde was gebleven. Het to taal verzekerd bedrag wees echter een ver laging aan, in hoofdzaak het gevolg der nog steeds voortgaande verlaagde waardeering der risico's. De rekening en verantwoording werd na gezien door de commissie uit de deelheb bers» de heeren W. Rietveld, H. de Jong en Q. J. M. Heins. De heer Rietveld deelde mede dat alle boeken in orde zijn bevonden op zijn voorstel werd de administrateur ge dechargeerd. De heer F. Tieter, die aan de beurt van aftreding was, werd bij acclamatie als lid van het bestuur herkozen. De verloting ten bate van de Huisrlijttentoonstelling. Dinsdag 22 Juni n.m. 8 uur zal in het Blauwe Kruis in het openbaar de uitloting plaats vinden van de verloting ten bate van de Huisvlijttentoonstelling. De Zonnestraalcollecte. Men verzoekt ons onder de aandacht te brengen dat de „Zonnestraalcollecte" dit jaar op Zaterdag 10 Juli 1937 gehouden zal worden. Stad en Landschap van Zuid-Holland. Hedenmorgen, had in de raadzaal te Reeuwljk, onder voorzitterschap van Mr. K. F. v. d. Man de ie de jaariijksche alge- meene vergadering plaats van het Insti tuut btad en Landschap, van Zuld-Hoi- iand, gevolgd door de oestuursvergade- ring van ae stichting „Het Zuid-Hoi- ïandsch Landschap". Na een woord ter verwelkoming uit gesproken door burgemeester Lucasse werden de verschillende interne agenda punten afgehandeld. Na allodp der beide vergaderingen vereenigden de deelnemers zien aan een kofiie-maaitijd op „Elfhoe ven". in den namiddag werd het piassenge- bied in oogenschouw genomen, terwijl vervolgens een autotocht naar Oudewa ter werd gemaakt, waar het gezelschap door het gemeentebestuur werd ontvan gen. Gem. Handelsavondschool. Overgangsexamen. Bij de gehouden overgangsexamens zijn bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: Rie'van Ardenne (niet v. Duitsch), G. J. Bakker (n. v. D.), A. Bak ker (n. v. D.), L. van Damme, N. de Graaf, D. J. Hertog, L. C. de Knoop (n. v. D.), Truus Moons, J. Nieuwveld, H. Schopten (n. v. Fr.), Annie Stravers, J. van Wijk, Lies van Zijll Langhout, J. Binkén, R. Schrijvers en T. Baas. Niet bevorderd vier leerlingen. 1 Legaat aan het „Jan Schenkfonds" Het bestuur van het „Jan Schenk- j fonds" maakt dankbaar melding van een schenking van wijlen den Hoogedelgestr Heer J. F. Schenk, gepens. hoofdofficier van het Nederl. Leger, te Amsterdam groot 500 vrij van successierechten! „Het Volksbelang" 25 jaar. De Woningbouwvereeniging „Het Volks belang1" zal op 30 Juni 25 jaar bestaan, ^jj is de oudste van de vier te dezer stede be staande vereenigingen. „'Het Volksbelang" heeft 144 woningen gebouwd, 75 aan de Oornelis Ketelstraat en 69 in de wijk tus schen de Nieuwe Vaart en den Winterdijk. Examen onderwijzer. De heeren P. Lafeber en A. L. Ouweneel zijn aan de Rijkskweekschool te Schoon hoven geslaagd voor het ondérwyzersexa- Van de tweede naar de derde A. Bijkerk, A. Brouwer, H. de Jong (niet voor Engelsch), Jeanne van Loon, C. G. M. van den Nieuwendijk, H. P. Nieveld, W. den Os, Bep Scholten, Rie Schouten, Mien van den Steenhoven, G. Verbiest, en M. Naerebout allen te Gouda. G. de Jong te Ouderkerk a. d. IJssel en J. van Dijken te Waddinxveen. Niet bevorderd vier leerlingen Van de derde naar de vierde klasse: A. Baas, Johanna Baas, Annie Binnen dijk (niet voor Engelsch), A. J. v. Breu- kelen, C. de Haan, J. G. Hekker (her examen), C. J. den Hertog, J. Bollebeek (niet voor Fransch), Truus de Jong, P. C. Jongeboer, Corrle Kamps, H. J. van der Kroeft, M. J. van Loon (n. v. Fr. en D.), J. Ouweneel, Willy de Reus, C. Riet veld (n. v. D. en E.), P. J. Ruys, Lien Stalenberg, C. M. Streefkerk, Nel Ver hoeven, C. C. Voorspuy, G. Graafland en L. van der Meide, allen te Gouda. C. van Diest n. v. D. en E.) te Schoonhoven, P. van der Heyden, F. J. Modderkolk en W. van de Water (n. v. D.) te Waddinxveen. Niet bevorderd vijf leerlingen. Van de vierde naar de vijfde klasse: C. F. Bomhoff, Tinny van Breukelen, A. Broekhulzen, C. P. W. Deselng, J. M. Flux (n. v. Fr. en E.), J. J. Jager, W. S. Kersseboom, J. de Kleyn, Adri Klomp, Jeanne Lapoutre, A. Leeflang, J. van Lij den, T. G. Merkesteyn, D. H. Ntjhof, L. den Ouden, Johanna Polman, G. Ulten- broek, J. C. Verhoef, Jeanne Verstoep, Bep Visser, A. M. de Vries, Annie Wannet <n. v. Fr en E.), F. de Weger, Jannie van Wingerden (n. v. Fr.), Tlny IJssel- steyn, B. Zoeteman en A. Verwey, allen te Gouda. Marge Evegroen en Johanna de Vriés te Ouderkerk a. d. IJssel, F. Timmer te Moordrecht en C A. de Jong te Ammerstol. Afgewezen twee leerlin gen. Gift van duizend gulden. Ds. B. van Ginkel, Ned. Hervormd predi kant, heeft van een gezin uit Indië, dat vroe ger in Gouda woonde, een gift van duizend gulden ontvangen voor den bouw van een orgel in de Westerkerk in het stadsdeel „De Korte Akkeren". Het bedrag is gezonden onder het bijschrift „Van een gelukkig ge zin der Ned. Hervormde gemeente in Indië. Onze kerk is ons lief." Eindexamen H. B. S. De heer L. Rutten slaagde aan het Sint Canisiuscollege te Nijmegen voor het eind examen H. B. S. litterair-economische af deeling in diverse kleuren DOELESTRAAT Iff De heer Joh. Kalmaan. De heer Joh. Fabriaan heeft het Stede lijk Orkest, waarvan hij zijn functie op me disch advies heeft moeten neerleggen, en van welk korps hij, zooals gisteren gemeld, Donderdagavond voor het laatst een con cert dirigeerde, vijftien jaar geleid. Zjjn betrekking van directeur van de Stedelijke Muziekschool zal hij gedurende de tot slui ting van het instituut, dat met ingang van October a.s. helaas wordt opgeheven, res- teerende maanden nog blijven vervullen. Schouwburgbioscoop. Historisch meesterwerk met Katherine Hepburn „Maria Stuart". In een interessante bijdrage in ons blad van gisteravond is een schets ge geven van de historische positie van Mary Stuart, koningin van Schótland. Dit ontslaat ons van de taak hier een inleidend woord te schrijven over de his torische achtergrond van dit meester lijke filmepos. Het is de eerste maal, dat het leven van Schotlands schoone konin gin is verfilmd en ook hier zijn „Wahr- heit und Dichtung" dooreen gemengd. In 't algemeen kan men zeggen, dat haar figuur door een idealiseerende bril is ge zien. Maar gegeven eenmaal deze opvat ting heeft Katherine Hepburn het ka rakter zoo onbevangen wilskrachtig en met vrouwelijken adel uitgebreid, als maar weinig filmdiva's haar dit zuileri kunnen verbeteren Zoo het ai mogelijk is een Juiste kijk op historische persoon lijkheden te krijgen, dan is het nog de vraag of alle zijden van hun karakter in een film voldoende kunnen worden belicht, gesteld dat zulks geischt werd John Ford heeft in zijn teekening van Schotlands vorstin den nadruk gelegd op den tragischen loop van haar leven en in dat licht bezien haar eenigszins geïdealiseerd. Daarnaast heeft hij haar tegenstanders zoo zwart mogelijk afge schilderd: de Schotsche edelen hebben weinig edels, zij schreeuwen luid, gedra gen zich onbehoorlijk en zijn belust de vette baantjes onder elkaar te verdeelen. Het historische karakter van de film heeft de regisseur Ford evenwel nergens te kort gedaan. Er zijn passages en ze zijn groot in aantal en voortreffelijk gespeeld waarin men het menschelijk gevoel omhoog voelt wellen, maai* tel kens weer wordt deze ontroering over spoeld door de stroom van de historie, die onafwendbaar z'n gang gaat. De film geeft natuurlijk niet den loop der ge beurtenissen regelmatig weer, noch den gang der psychologische ontwikkeling; de regisseur moest episode-gewijs te werk gaan. Het resultaat van langen arbeid is een zeer monumentaal opgezette film, waar in de spelers zich met grooten ernst van hun taak hebben gekweten. Hoog boven allen staat daarbij Katherina Hepburn, die met bewonderenswaardige vorsteiijK- heid de figuur van Mary Stuart heelt uitgebeeld. Frederic March was Bosweu, de ridder zonder vrees of blaam, die be geleid door zijn spreekwoordelijke doe delzakspelers, imposante intochten nouai in sombere Schotsche kasteelen. Konin- I gin Elizabeth werd indrukwekkend ge- i speeld door Florence Eldrigge. (Hoe m- drukwekkend was niet de ontmoet»! tusschen de beide koningingen!) KJ®"» werd vertolkt door John Carradine, Darnley door Douglas Walton. I De Schouwbufgbloscoop was gisteren- avohd goed bezet. i Het voorprogramma bevatte o.a. e« gekleurde teekenfilm, terwijl het Jour naal onder meer een reportage gaf vsu de onthulling van het monument voo wijlen Koningin Emma te Baarn. Thalia-Theater. j De wandelende Jood. In' Thalia Theater wordt deze week een j brill an t filmwerk vertoond. Het is de ve- i filmde Christuslegende „De wandelen j JoodT', naar het treurspel van E. Temp Thurston „The Wandering Jew". Deze film neemt een aparte plaats in on der de talrijke rolprenten, die week in we uit op het witte doek verschijnen, wijl dez film een eerste geslaagde poging genoeg mag worden om de religie als film Ie be naderen. Wat het leekespel thans w®*8 ruimen kring MS «Ün, voren brengen van de Chnstus-gedachte niet alleen door het gesproken woord, ma. ook door het spel, Wordt in deze film, zij het dan op meer schuchtere ,wyze, ook be reikt. Wij Bchrijven schuchter, omdat het opvalt dat bij die gedeelten, waar Christus moet verschijnen of waar hij de woorden i spreekt: „Zend deze vrouw terug naar haren echtgenoot en zij zal genezen" en later: „Ik zal op u nipt wachten, maar gij zult wach ten op mij, totdat ik tot u Wederkeer", dé verbeelding en net gedrukte woord moeten aanvullen wat hier nog ontbreekt. Toch zijn wij ervan overtuigd, dat ook de film, al zal het nog 'even duren voordat een ieder daar rijp voor is, een middel zal worden om de religie, de Christus-figuur in de geschiede nis van den Bijbel naar voreh te brengen. „De wandelende Jood" mag in dit verband een stap in die richting genoemd wordpn. Het scenario is uitstekend, ongetwijfeld ook wel door de medewerk.ng die de schrijver van het oorspronkelijk treurspel hieraan heeft verleend. Conrad Veidt geeft een prachtige vertol king van den Jood, die door de eeuwen heen rust zocht voor zyn ziel. Wij zien hem in de eerste phase als Ma- tathias, de rijke koopman, die Jezus het middel vraagt om zijn vrouw Judith te ge nezen en die op het hierboven geschreven antwoord Hem bij zijn kruisweg in het ge zicht spuwt, om daarmee zyn lijdensweg te beginnen, die slechts een einde neemt als „öhrist s tot hem terugkeert". In de drie volgende phasen ziet men den man als de onbekende ridder op het tour- noei van Bohemund van Tarente; in 1290 als een ryk koopman in Sicilië, die zoowel zijn vrouw als zyn kind verliest en ten slotte in Spanje in het jaar 1560 als dokter Battadios, een geliefd geneesheer, die zich opoffert voor de armen. Maar dan neemt zijn lijden een einde, want Christus is tot hem teruggekeerd... Aan deze mooie film gaat een uitgebreid programma vooraf. EINDEXAMEN RIJKS H B S. yoor b.den*«houd«n eindexamen Afd. B «laafden l A. v. Bruggen, R. v. Deth, G. Dog- terom, F. v. Eijk, F. Kruimink, K. Kruimink, Ca. Barentsen, A. Perdijk D. Stuurman, Ye. den Uyl, J. ver- kaaik, Jc. de Vries, allen te Gouda. H. v. Gent, Waddinxveeu; H. van Hees, Keeuwyk; J. Hendnkse, Groot Ammers; F. v. Luyk, Boskoop; M. Meijer, Lekkerkerk; A. Niennuis, Schoenhoven; L. van Omme, Wa. van Omme, Ouderkerk a.d. IJsel; F. Ro- sendaal, J. Bruggeman, Schoonhoven. Afgewezen werden 4 leerlingen. Politie presenteert zich met De politie-agenten, die de oefeningen met de, kort geleden aangeschafte gasmaskers hebben gevolgd, hebben vanochtend opnieuw met de groenkleurige maskers op pen toent per fiets door dc stad gemaakt, na aiioop v. aarvan zy zich op de Markt voor het s:au- l.ais opstelden. Burgemeester E. G. Gaar- landi neett in tegenwoordigheid van den commissaris van politie, den neer C. Hess, de troep geïnspecteerd. De bedoeling van dit optreden is geweest aun het publiek te laten zien, dat de over heid diligent is om by onverhoopte aanval len uit de lucht de bevolking te otsciiormen. Luchtbescnerminig bestaat uit een actief en een passief gedeelte. Voor het actieve zorgt de militaire macht, het passieve.is een burgerlijke aangeiegenneid. net is te ver deelen in overheidszorg en zelfbescherming. In de overneidszorg vervult de politie een belangrijke rol. Al net luchtalarm gegeven wordt dat wil zeggen, dat de vliegtuigen vlak by de stad zyn blyven maar weini gen op straat. Dat zyn de agenten, die met gasmaskers op rondgaan en wier taak net is te zorgen voor oescnernung van eigen dommen en voor het dooven der lichten en die de aangerichte schade hebben op te ne men om deze te Kunnen meiden. Voor deze medeueeliiig is uc puutie net aangewezen Johannes, z. v. Th. Houdjjk en E. Tranz- j feld, iL. Tiendeweg 7. Willy, d. v. W. J Vader en A. A. de Trojje, Burgvlietkade 44. 1 Willem, z. v. W. Rabouw en A. J. C. de Ronde, Vondelstraat 38; Dina Agatha, d. H. J. Brokking en M. C. de Bruih, Turf markt 69. ONDERTROUWD: 17 Juni: J. van der Wihik en C. r. de Gruyl. Th. van der Burg en G. H. C. Geukes. G. de Grauw en C. van den Oever. J. J. H. van der Bruggen en S. H. Fortuin. OVERLEDEN: 17 Juni: Lena van der Haar, wed Th. Van der Starre, 72 j. AiiENDA. Thalia-Theater „De "Wandelende Jood". Schouwburg-Bioscoop „Maria Stuart". 22 Juni, 10% u. Ver. v. Huisvrouwen. Ex cursie naar Doorn naar het Maarten Maartenshuis. Vertrek Autobusstation. 23 Juni, 8 uur. Oef. E.H.B.O, Rotterd. dyk naby de watertoren. 28 Juni 8 uur Zaal Kunstmin. Ledenverga dering Soc. „Ons Genoegen". 23 Juni 2 uur Gebouw Crabethstraat 3. Ver gadering Kamer van Koophandel en Fa brieken. Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 1.2 uur vervoege men zich bij afwe zigheid van den huisarts bij de doktoren: H. A. M., Eykman, Westhaven 63, Telef. 258 A. J. Kettler, Gouwe 95, Telef. 3358. Apotheken. Vanof Zaterdag tot en met volgende week Vrijdag zal de avond-/ nacht- en Zondaap- dienst worden waargenomen dopr apotheek E. Grendel, Lange Tiendeweg 9 en Prin« Hendrikstraat 15. In een dergelyken tijd van hoogspanning moet vlug en resoluut gehandeld worden dan komt het er op i direct te kunnen vaststellen wat er gebeurd is en hiervan door te De oefeningen, die momenteel ge houden worden, beoogen vertrouwd te raken met het «eta»1'' der eö te Verken in de taak die hopelijk nooit komt maar komen kan. De troep bestaat uit 32 man, vier hoofdagenten en 28 agen ten. Zooals we deze week reeds schreven, voldoen de maskers uitstekend en is de politie met het gebruik reeds vertrouwd. De agenten kunnen geruimen, tijd met de maskers op hun werk verrichten. Naast de overheidszorg staat de zelfbe scherming. Het kan niet van één kant ko men, ook het publiek moet wat doen.-Het dient zelf beschermende maatrégelen t" treffen en zich in kleine reparaties in te werken. Als een brandje ontstaat of ei komt «en lek in de waterleiding, dient men zelf te kunnen optreden, want het gaat na tuurlijk niet aan voor allerlei kleine onge makken het apparaat van brandweer en wa terleiding in werking te «tellen.^Dlt dlenl voor de groote gevallen cbaar te UIT DEN OMTREK. Met hedenmorgen te laten zien, dat. de overheid paraat is, zat tevens de bedoeling voor het op de bevolking rustende deel van de luchtbescherming te onderetreepen. 33 werklooaen minder. Het aantal werkloozen ls deze week ge daald van 1746 tot 1713. Burgerlijke St&nd. GEBOREN: 16 Juni: Joseph Antonius REEUWT JK. 40-jarig jubileum. De le Juli a.s. hoopt de heer M- Kreft, hoofd der Chr. School te Reeuwyk, zyn 40-jarige loopbaan bij het Chr. onderwijs te gedenken. *PORT EN WEDSTRIJDEN SCHAKEN. Het internationaal tournooi op den Semmering. Euwe neemt niet deel. Op 20 Augustus a.s. vangt op den Sem mering een internationaal schaaktour- nooi aan, dat buitengewoon sterk bezet zal zijn. Reeds hebben Capablanca en Lasker definitief toegezegd te zullen deelnemen, terwijl uitnoodigingen zijn gezonden aan Aljechin, Bogoljubow, Botwinnik, Fine, Flohr, Reshevsky, Keres, Eliskases, Tartakower, Lilienthal, Kash- dan, Sir, Hhomas, Vidmar, Gruenfeld, Stahlberg en vele andere sterke mees ters. Ook de wereldkampioen, onze landge noot dr. M. Euwe, heeft een uitnoodiglng voor dit tournooi ontvangen Naar wij vernemen is de kans, dat Dr. Euwe aan dit tournooi zal deelnemen, practisch -nihil Tot 15 Augustus duurt het landentournooi te Stockholm en het zal onmogelijk voor Euwe zijn om vijf dagen later weer aan een lange wedstrij denserie als die van den Semmering is, deel te nemen. VOETBAL. West Europa—Centraal Europa. De definitieve samenstelling van beide ploegen. De elftallen van West Europa en Cen traal Europa, die Zondag 20 Juni in het kader van den Olympischen Dag in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen elkaar zullen uitkomen, zijn, naai' wij vernemen, als volgt definitief samenge steld: Weste Europa: Doel: Jakob (Duitschland). Achter: Paverick (België) en Calden- hove (Nederland). Midden: Kitzinger (Duitschlandï Goldbrunner (Duitschland) en Delfour (Frankrijk). Voor: Lehner (Duitschland), Braine (België), Bakhuys (Nederland), Smit (Nederland) en Van, den Eynde (België). Centraal Europa: Doel: Olivierl (Italië). Achter: Sesta (Oostenrijk) en Schmaus (Oostenrijk). Midden: Serantoni (Italië), Andreolo (Italië) en Lazar (Hongarije) Voor: As (Hongarije), Meazza (Italië) Piola (Italië), Sarosy (Hongarije) Nejedly (Tsjeého-Slowakije). Aanvoerder van het West Europeesche elftal is de doelverdediger Jakob, terwijl Van den Eynde als tweede captairf op treedt. G.S.V. naar Boskoop. Voor de seriewedstrijden van Boskoop sche Boys wordt hedenavond half acht voor de demi-finale gespeeld de strijd Boskoopsche BoysG.S.V. Veteranen spelen griliik. Gisteravond is te Schoonhoven een wed strijd gespeeld tusschen de Schoonhoven- veteranen en de Olympia-veteranen. De-uit slag was 1—4. ZWEMMEN. Nederlagen van G.Z-C. Van gisteravond voor de K.N.Z.B.-com- pëtitie gespeelde wedstrijden luiden de uitslagen als volgt: S.V.H.G.Z.C 4t—l, S.V.H. 2—G.Z.C. 2 50. Driedaagsche wielerwedstrijd. Op Dinsdag 22, Woensdag 28 en Donder dag 24 Juni zal op de Goudsche Wielerbaan een driedaagsche wedstrijd worden gehou den. Elkan avond zal van half acht tot half tien worden gereden met acht koppels, waarvan de volgende reeds zijn gecontrac teerd: Verhoef—Westbroek (Utrecht), MeyndersBiesheuvel, E. de JongJ. Riet veld, Jac. van Vliet—Adrie Wassing, P. d. Meer—Verburg, SchulernrWensveen. RADIONIEUWS A.N.P. Zondag 20 Juni. Hilversum 1, 1875 M. 8.30 KRO, 9.30 NC KV, 12.15 KRO, 5.05 NCRV, 7.45—11 KRO: 8.30 Morgenwijding; 9.30 Gewijde mu ziek (gr.); 9.50 Ned. Herv. Kerkdienst; Hierna orgelspel; 12.15 KRQ-orkest; (Om 1.Boekbespreking); 2.— Vragenhalfuur; 2.30 Sted. orkest van Maastricht en gramo- foon; 4.15 Graanofoon; 4.30 Ziekenhalfuurj Sportnieuws; 5.05 Geref. Kerk- Hierna gewijde muziek (gr.); 7.46 Missiepraatje; 8.10 Berichten ANP, Mede- deelingen; 8.25 KRO-orkest en zanggemeen schap „Melos"; 9.30 Gramofoon; 10.30 Be richten ANP; 10.40—11 Epiloog. Hilversum II, 301 M. 8.55 VARA, 10.— VPRO, 12.AVRO, 5.— VARA, 8—12 AVRO: 8.55 Gramofoon; 9.— Postduivemueuws; 9.05 Tuinbouwpraatje; 9.30 Gramofoon; 9.46 Lezing „Van Staat en maatschappij"; 10.Zondagsschool; 10.30 Protestantsche Kerkdienst; 12.Orgelconcert; 12.10 Film- praatje; 12.35 Kovacs Lajos' orkest; 1.15 AVRO-strij korkest2.— Boekbespreking; 2.30 Sportreportages; 5.— Gramofoon; 6 Sportuitzending; 6.15 Sportnieuws ANP; 6.20 Fantasia; 7.— „Tusschen Ze\en en Acht"; 8.—.Berichten ANP, Mededeelingen; 8.15 Residentie-orkest en solist; 9.— Radio journaal; 9.15 AVRO-Operette-orkest. klein koor en solisten,; 10.20 Causerie; 10.30 Viool en orgel; 11.Berichten ANP; Hierna tot 12.— AVRO-Dansorkest. Maandag 21 Juni. Hilversum I, 1875 M. NCRV-Uitzending: 8.Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.)8.30 Gramofoon; 9.30 Geluk- wenschen; 9.45 Gramofoon; 10.30 Morgen dienst; 11.— Christelijke lectuur; 11.30 Gramofoon; 12.— Berichten; 12.15 Gramo foon; 12.30 Orgelconcert; 2.— Gramofoon; 3.Causerie over kamerplanten; 3.40 Gra mofoon; 3.45 Bijbellezing; 4.45 Gramofoon; 5.30 Zangkoor van de Christ. H.B.S., Al phen a. d. Ry'n; 6.30 Vragenuur; 7.— Be richten; 7.15 Vragenuur; 7.45 Reportage; Berichten ANP^ Herhaling SOS-Ber.; 8.15 Koninklijke Militaire Kapel; 9.— „De beteekenis vani het Koningschap voor ons staatsleven; 9.30 Vervolg concert; (Om 9.55 Berichten ANP); 10.20 Gramofoon; 10.45 Gymnastiekles; 11—12 Gramofoon; Hierna Schriftlezing. Hilversum II, 301 M. Algemeen program- a, verzorgd door de VARA. 10—10.20 v.m. VPRO: Gramofoon; 10.— Morgenwijding; 10.20 Declamatie; 10.40 Gramofoon; 11.10 Vervolg declamatie; 11.30 Orgelspel; 12. Fantasia; 12-30 VARA-orkest; 1.15—1.45 Vervolg Fantasia; 2.Zang, piano en gra mofoon; 2.30 Gramofyon; 3.— Declamatie; :.15 Pianovoordracht en gramofóon; 4.— Gramofoon; 4.30 Voor de kinderen; 5.— De Flierefluiters en solist; '5.45 Melody Circle; Muzikale causerie; 7.10 Biologische causerie; 7.30 De Krekeltjes en gramofoon; ,05 Herh. SOS-Berichten; 8.07 Berichten ANP; 8.16 Opnamen van het Muziekcon cours te Sappemeer; In de pauze causerie over Zonnestraal; 9.15 Radiotooneel; 10. Berichten ANP; 10.05' VAR A-Grootorkest en soliste; 11.Damndeuws; 11.10 Orgel spel; 11.40—12 Gramofoon, DANKBETUIGING. Oprechte en diepgevoelde dank aan Mevrouw de Directrice en Assistente, aan Dominee ELZIENGA en Dokter J. KROON DIJK, voor de uitnemende en liefderijke verzorging van Mej. BETJE VAN DER MEY, op 85-jarige ouderdom overleden als hospi- tante van het Oude Dameshuis, Kleiweg. A. P. L. v. d. SANDEN pr. CONTROLE van BEDRIJFSAUTO'S. Laat Uw bedrijfsauto controleeren op DONDERDAG, 24 JUNI, GOUDA. Hotel „De Utrechtsche Dom", Lange Tiendeweg 88, Standplaats op den Groeneweg. BEDRIJFSAUTOHOUDERS Laat Uw wagen onderzoeken voor het te laait is. Bond van Bedrijfsautohoudere in Neder land (B.B.N.) in aamen werking met het Wetenschappelijk Bedrijfsauto Instituut W.B.I.) geven er de voorkeur aan hun vorediensten te verhoogen door naast de plaatsing van de bekende en de WETTIGE te verhandelen met een winstkans gelijk aan de Ned. Staatsloterij. Inl. te verkrijgen by Hoofdagent LotiBico ADVERTENTIEN. Heden overleed onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. CORNELIA PETRONELLA VAN IJSSELSTIJN, geboren VAN OOSTEROM, in den ouderdom van 71 jaar. Gouda: A. IJSSELSTIJN Dzn.. A. IJSSELSTIJN. Vreeswijk: D. IJSSELSTIJN. C. J. IJSSELSTIJN— VAN ZIJVERDEN. en Kleinkinderen. GOUDA, 18 Juni 1937. Achter de Vischmarkt 1. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Maandag 21 Juni, des namiddags 2 uur vanaf het sterfhuis, op de ^1- gemeene Begraafplaats te Gouda. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wy onzen hartelyken dank voor de betoonde belangstelling by de ziekte en het overlijden van onzen lieven Man en Vader J. VERMEIJ, het bijzonder aan Dr. B. J. BROEK HUIZEN, Zr. IDA en Ds. G. ELZENGA, FAM. VERMEIJ. GOUDA, 19 Juni 1937. Gr. v. Bloisstraat 4. GEVRAAGD v. Gouda en omstr., v. colpor tage v. Kunstphotovergrootingen. Zeer gun sti'ge voorw., aangen. werkw. Sch. aanb.: ATJEHSTRAAT 118, Den Haag. STOOFSTEEG 10- Teief. 2825 -12 - GOUDA. Giro 235817. Desgewenseht op gemakkelijke betalingscondities. OFFICIEELS CRISIS PUBLICATIE. Steunvergoeding Erwten en Veldboonei De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten, gedenatureerd in het tyd vak van 14 Juni 1937 tot en met 19 Juni 1937, zal bedragen: voor kwaliteitsklasse A 3.15 per 100 K.G. voor kwaliteitsklasse B 2.65 per 100 K.G. voor kwaliteitsklasse C 2.15 per 100 K.G. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in hetzelfde tijdvak gedenatureerd, bedraagt de steunvergoeding 1.65 per 100 K.G. VOORLOPIG KOSTELOOS. By vonnis van de Arrondissements-Recht- bank te Rotterdam van 16 Juni 1937 is VERMEIJ, timmerman te Vlist (Z.-H.), staat van failliseitient verklaard, met be noeming van Mr. A. DIRKZWAGER tot rechter-commiBsaris en van ondergetekende tot curator. De Curator: Mr. A. A. J. RIJKSEN GOUDA, 19 Juni 1937. Kleiweg 34. bezorgen wy' U met een prima RIJWIEL van bekende fabrie ken. Vanaf 1per week. Vraagt inlichtingen Voor een half jaar wordt gezocht een gem. of ongem. voorzien van vaste wasohtafels. Br. onder No. 178 VAN BURK's Adv. Bureau, Kleiweg 39. TER OVERNAME AANGEBODEN goedbeiklante met voorraad en inventaris. Br. onder No. 2018 Bur. Goudsche (Jourant, Markt 31. zoekt een bestaan in zaak, filiaal, ver tegenwoordiging of iets dergelijks. Even tueel met borg, deelname of auto. Brieven onder No. 2014 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. is en blijft voor iedereen een prettig bezit.Maar koopt een goede van Reeds voor ƒ12.50 een prima koffer met onbreekbare platen voor 10 ct. HET BESTUUR der Bouwvereenl- ging „HET VOLKSBELANG" is voornemens aan te besteden: HET UITVOEREN VAN DIVERSE SCHILDERWERKEN de panden der Vereeniging aan de Willem Tombergstraat. Bestekken vanaf heden verkrijg baar Kanaalstraat 8. Aanwijzing Dinsdag 22 Juni 1937, des avonds 7 uur. Inlevering der biljetten Vrijdag 25 Juni, des avonds 8 uur in „Het Blauwe Kruis". Namens het Bestuur, R. v. d. BRUG, Secretaris. behoeven zich niet meer af te sloven, omdat zij voor hun huis houding de moderne techniek te baat nemen. Wanneer schaart U zich ook bnder hen? PRIMA MERKEN. Betaling reeds vanaf 60 ct. p. w. N.V. KOVBk De eenige uitdeelingsljjst in het faillis sement der Nalatenschap van DIRK VER BOOM Dzn. te Moordrecht is gedeponeerd ter griffie van de Arr. Rechtbank te Rotter dam en in afschrift ter griffie van het Kantongerecht te Gouda en ligt aldaar ge durende tien dagen ter kostelooze inzage der schuldeischers. Mr. R. RENSMA, Curator. GOUDA, 19 Juni 1937. Voor administratieve werkzaam heden wordt gezocht een tenminste met Mulo- of gelijkwaardig diploma. Br. onder No. 177 VAN BURK s Adv. Bureau, Kleiweg 39. 7 CENT PER STUK 30 CENT PER STUK TELEF. 2754 - GOUDA. Deurwaarder B. J. N. AKKERSDIJK te Gouda (kantoor Burg. Martens- straat 10), zal op MAANDAG 21 dezer, des middags om half drie, op het terrein van het voormalige per ceel HEERENSTRAAT no. 139 te Gouda, publiek a contant verkoopen, de van dat perceel afkomstige als: balken, planken, deuren, ramen en verder houtwerkdakpannen, steenen, enz. Kij'kdag Maandag a.s. van half twee tot half drie. GROOTSTE SORTEERING LAAGSTE PRIJZEN BESTE MERKEN MOB «0 cent ECHO LUX vanaf 90 cent PICOLO's vanaf 39 cent CBOMATISCH MONDORGEL met handleiding 3.50 HOHNERS kleinste mondorgel als reclame deze week 20 cent Is bespeelbaar.

Goudsche Courant | 1937 | | pagina 4