N 28 N 50 90 35 90 90 90 50 78 1 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN PMOBUUT1, GOUDBRAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, WUK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. No. 19549 F Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen i DA I HEN, O E D ZIJN. De strijd in Spanje. De Gouden Brug. Jand(tasta BLUM VAN HET TOONEEL VERDWENEN. De Fransche Senaat weigerde de Regeering de finantieele volmacht die zij noodig oordeelde. Chautemps Kabinetsformateur. Maandag 21 Juni 193776e Jaargang BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN,- BOSKOOP, NJE’UWERKERK, OUDERKERK. OUDEWATER, i BUITENLANDSCH nieuws. I voor huis, hoek Cappener- Hoogstraat 22. welke zich zoo bij uitstek leenen om 65 hebben gemaakt, als Ik niet zelf van de een vrouw, die het leven kent, oud en U tehuis gezocht esjes. ien Zoutmanstr. 66-68. Kamer te huur voor iffr. <i>f dame, 2 p. w. Martènssingel 7. Renate’s bezoek aan de woning van de familie Royter duurt veel langer dan den bulten In de kou wachtende Ga- Schwarzer tynikt enthousiast, zooals hij trouwens alles zonder tegenspraak bevestigt, wat Renate in haar uitgelaten stemming beweert of voorstelt. Als dan na het middagmaal de koffie nu gaan we naar Sacher. Daar laten we ons een uitstekend maal klaar maken. lement zal ontvangen en dat hij reeds van ochtend om negen uur een politicus zal ont bieden wien hij zal opdragen een nieuwe regeering te vormen. geserveerd is, zegt Renate, plotseling ernstig U kunt uw vriend Szartossy het vol gende meedeelen: Ik heb via mijn oom, graaf Royter en door bemiddeling van diens vriend, baron Berlinger, die inten- symphonle het bestuur van het Phll- harmonisch Orkest doen toekomen. Daar Franco in Bilbao, Door de radio is bekend gemaakt, dat Te koop een Fineer- x 7Q c.m. iwe 1)01. had... -~ Ja, ja. je hebt het kranig zonder ons’ klaar gespeeld, kind.het goede ras verloochent zich nu „eenmaal niet.. Ik Speldemakerssteeg 2.25. I oogstraat 22. Weekblad voor TTEITSMIDDEL. tegen 1 Aug. door 2 I. ger. boven- of ben. Huurpr. ƒ4.25 a ƒ4.75 No.'2085 Bur. v. d. bl. ig Kippenvoeder voer 5 cent per pen< 48 cent, 100 pond 4UB 8. J. Wientjee, 59 Keizerstraat ENGELAND. J. M. Barrie overleden. De schepper van „Peter Pan”. De- Engelsche schrijver Sir James Mat thew Barrie is heden te Londen overleden. FEUILLETON. Roman van HANNO FLESSEN (Nadruk verboden). Advertentiebureaux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing Jureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn. en 60 CT. De Fransche Senaat, die reeds in eerste lezing goedkeuring had onthouden aan de door Minister-President Blum gevraagde volmachten, heeft na een ‘zitting die tot in den nacht duurde, een bemiddelingdlvoorstel van Périer met 168 tegen 90 stemmen ver worpen, en daarmede een eind gemaakt aan de regeering Blum. vrouw eerste viool speelt, gaat de liefde fluiten. id gevraagd een boerenknecht, nnende melken by burg, Tempel, Reeu- goéd onderh. Amer. Reg. spotprijs. ’s-Gra- 40, Nieuwerkerk a. Chautemps formateur? Algemeen gelooft men, dat Chautemps belast zal worden met de samenstelling van een nieuwe regeering. t Rijks Gedipl. Hor- de Gouwe is W. T. Hoekstra. don” (1892); daarna dramatiseerde hij zijn roman Little Minister” vervolgens kwam „Quality street” (in Nederland gespeeld onder den titel „Deftige Straat”), „The Admirable Crichton” en „Little Mary”. In 1906 kwam „Peter Pan” uit; dit kinderstuk waarvan men de kern reeds vindt in de novellei „The Little White Bird”, is - ook buiten Engeland beroemd geworden. De fantasie van Barrie komt hier op haar voor- wezen. Het is noodig, dat u een en ander weet.en als ik bepaalde details voor u 1 verborgen wilde houden, zou dat dom en kinderachtig zijn Ik ben tenslotte .Ha hnk Invnn Vont nuri 1 Bij de debatten in den Senaat waren de tribunes tot de laatste plaats bezet, terwyl de opkomst der senatoren groot was. In de regeeringsbank hadden Blum, Vincent, Auriol en verschillende andere ministers plaats genomen. koopst adres 'ielen en Onderdeelen 9 en blijft bij ARIE KOK, X- Reeuwyk. Voorts zijn zy Loldio voorby ge trokken. De opmarsch wordt voortgezet. Ruim 500 man militietroepen zijn op dit front over- geloopen. GOIJDSGIIE (IIIKVM En dat ik mij uw achtervolging als die van een trouwen beschermengel, gaarne ITALIë. Mussolini spreekt 60.000 fascistische vrouwen toe. Van het balcon van het Palazzo Venezia heeft Mussolini 60.000 fascistische vrouwen toegesproken. Eén ontzaglijk „ja” weer klonk, toen, dé Duce hen vroeg, of 'de op voeding, die zy hun kinderen zouden geven Romeinsch en fascistisch zou zijn, evenals op de vraag „of het bewind voor de werken unameublement aangeboden. 100. r een net Huis s 5/7, 3 kam., zol .76 p. w. Te bevr. W. ig, Kattensingel 35. hoogte gesteld van het oordeel van den bekenden dirigent, Ernst Rung en deze was een en al lof Nu is de symphonie aangenomen. Ik zal meneer Vonberg van een en ander In kennis stellen... —r Mevrouw, Ik voel me werkelijk ver- legen De wijze, waarop u mij te ver staan gaf, dat u reeds lang van mijn taak op de hoogte was, doet mij welis waar de hoop koesteren, dat mijn vriend Szartossy's goede bedoelingen- ten op zichte van u niet in twijfel worden ge trokken. maar desondanks weet ik nu bouwen, zoolang het puin niet is weg niet, of u geen aanstoot neemt aan mijn daardoor noodzakelijk geworden inmen ging. als... ik bedoel, omdat... 1 - Maakt u zich daarover maar niet i ongerust, meneer Schwarzer. Laat het Volgens een later bericht heeft de Pre sident der Republiek Albert Lebrun Chau temps, den senator der democratische lin kerzijde, belast met de vorming van een nieuwe regeering. Emitle Chautemps heeft deze opdracht in beginsel aanvaard. II en den wipbrug, die twee weken geleden in dienst genomen was, vernielden. Genie troepen hebben gistermorgen een onder zoek ingesteld om na te gaan of er nog meer mijnen liggen. De stad wordt nog niet voorzien van electrischen stroom uit voor- Men'meëntTdat Lebrun niet, zooals dat zorg, teneinde te vermijden, dat helscte uil. -1 j---j; machines, die door den stroom tot ontplof fing zouden kunnen komen en die wellicht door de aftrekkende troepen opgesteld zyn, President Lebrun pleegt overleg. Om half vier kwam de president van den Senaat,Jeanneney, by het Elysée aan. Vijf minuten later vertrok hij. Na hem arrjveer- de de voorzitter van de Kamer, Herriep ongeveer een half uur by den president, dwrt republiek bleef. Men meent, dat Lebrun niet, zooals dat gewoonlyk het geval is, de vertegenwoordi- gers der voornaamste groepen van het par- zouden explodeeren. De strijd in het Noorden. Het officieele communiqué van het groote I rechtsche hoofdkwartier meldt, dat de recht- sche troepen aan het front van Biskaye hun opmarsch voortzetten en Amurrio en de hoogten ten westen van dit dorp bezet heb- Iben. ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal ƒ3.15. Abonnementen worden dagelyks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bjj onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zyn dagelyks geopend van 96 uur. Administratie en Redactie 'helef. Interne. 2745. Postrekening 48400. Blum verliet den- Senaat na een onder houd te hebben gehad met de communis tische afgevaardigden Duclos en Gitton en begaf zich naap het gebóuw van den pre mier, waar terstond de kabinetsraad bijeen kwam en waarin besloten werd het ontslag der regeering aan den president der republiek aan te bieden. Om drie uur vannacht zyn Blum en zijn medewerkers op het Elyssée aangekomen, waar zy ©ogenblikkelijk door president Lebrun werden ontvangen, wien zy het ont slag van het kabinet aanboden. De president der republiek vérzocht hun zich met de afwikkeling der loopende za- \en te willen bezig houden. Om kwart over drie verlieten de' demis sionaire ministers het Elysée. de, dat door Perrier c.s. e?n amendement is ingediend, strekkende het vervangen van den tekst der comm.ssie door een nieuwen tek-.t, n.l .dien van Hymans-Canipi’icld. Fer rier jette uiteen om welke redener. hy den senaa*. vroeg dezen tekst, die eer. schikking beteekent, en die door de republikemsche meerderheid der Kamer is goedgekeurd, te aanvaarden. mille-ongelijk wel in. Ik heb nu wat in verbinding stelt.. Maar wij tweeën nieer tijd dan vroeger om over een en drinken nu eerst eens gezellig een glas ander na te denkenen met de jaren Tokayer.. - j - v -- ------ i mens vnena, oaion xjciimgei, cue uiten - hoplg zijn achtste sigaret op, als me- dant van de Staatsopera is, Vonberg’s vrouw Lien eindelijk verschijnt. I Lachend steekt zij de straat over, loopt regelrecht op den detective toe en 1 vóór echter heb Ik mij in Dresden op de kleine, moedig lachende vrouw, in wier reikt hem stralend de hand. teere, van geest bezielde trekken zich de I Dag meneer Schwarzer Natuurlijk, kind! Ondanks de vleien- gelijkenis van vele generaties openbaart. De aangesprokene weet niet, wat hem de critlek van Rung, die je me met de 1 Hj.i reinigt eenigszins verstrooid het glas overkomt. Hij laat zijn sigaret vallen en muziek zond, zou ik er nooit werk van J hebben gemaakt, als ik niet zelf van de 1 weuiu, spci bijzondere beteekenls overtuigd was. Pro- Eerst heb ik mijn tectle in de kunst, dat bestaat bij mij niet, weet je. Daarvoor staat de kunst me te hoog t Is heel wat» anders, of ik een of anderen kennis, al is het nog zoo’n kameel, door m’n relaties aan'een amb tenaarsbaantje help... Ja, dat weet ik en daarom heb ik ook juist tn’n verzoek tot u gericht, en Ik ben u zeer dankbaar. Nou. ik heb het graag voor je ge daan, Renate, want eigenlijk hebben we ons tot dusver maar bitter weinig aan je 1 gelegen laten liggen. i tengewoon genoegen Zorgwet dus maar ervaren genoeg om te weten wat nuttig en noodig is, een vrouw van over de veertig Een koningin bent u.ontglipt het Gabriel Schwarzer. En nu hij dit een maal gezegd heeft, is er ook geen houden meer aan. Hij moet zijn vereering onder woorden brengen, zijn vereering voor de vrouw in haar meest idealen vorm. Zijn beroep heeft hem meestal in aanraking gebracht met den zelfkant van het leven. Voor het eerst ontmoet hij hier den zie lenadel in zijn smettelooze reinheid... Renate laat hem rustig uitspreken. Als hij eindelijk een pauze maakt in zijn huldebetuiging zegt ze met een fijn glim lachje: Een koningin ben ik toch neusch niet. Slechts een zeer eenvoudige brug- genbouwer, die een brug van wederzijds begrijpen slaat van mensch tot mensch. zichte van u niet in twijfel worden ge- En aangezien men nu eenmaal niet kan leer je over zooveel ook anders oordee- len. Het is mij Immers altijd goed ge- Jaan, oom ik heb nooit iets noodig ge- van zijn monocle st&art Renate aan. te verbaasd om een Welnu, sper je oogen maar open: woord over zijn lippen te brengen. Deze ’T oordeel over de sym- x- phonie getoetst aan die van mijn vriend Berlinger. Nou, en die was er zoo totaal weg van, dat hij stante pede naar de Philharmonic is gerend... Enfin, om kort te gaan, het stuk is aangenomen enr zal reeds in het komende Mei-concert wor den uitgevoerd. I Ach, oom, wat is dat heerlijk. Heel zachtjes komt het over de lippen van Renate, terwijl zij den ouden heer stra lend aanziet. Ja, kind, het doet mè zelf ook bult- Bilbao vormt. Men verwacht, dat de spoor lijn, die van Triana in het Zuidoosten naar San Julian Musquets loopt de linie dci krijgsverrichtingen zal vormen. Een speciale correspondent van Havas meldt: De Rechtsche troepen zyn om twaalf uur met de requetes aan het hoofd, Bilbao binnengemarcheerd. Zoodra zy in de stad waren, hebben Zij ,op den Paseo del Arsenal een zuil opgericM^ op den top waarvan een borstbeeld van generaal Mola staat. Voor hun vertrek hebben de regeerings- troepen vier en dertig mynen tot ontplof fing gebracht, die o.m. de brug van Isabela Kom oom... voor, dat die monsieur Vonberg zich zoc Nee, nee. ’t is zoo. Ik zie ons fa- 1 spoedig mogelijk met directeur Seeger milie-ongelijk wel in. Ik heb nu wat L. -“~ briel Schwartzer lief is. En juist hier, in deze deftige wijk, bevindt zich geen en kele van die gezellige Weensche café’s, vciiuuuiiciiL gum. “u „wiuuacu me».xn welke zich zoo bij uitstek leenen om hoop van harte, dat het je ook verder I de^een, die hij volgt, in het oog te hou- steeds goed zal gaan in het leven... i den Hij steekt juist min of meer wan- begon te schrijven. In 1883 werd hy jour nalist aan het „Nottingham Journal” en de „St. James Gazette”. Spoedig ging hij naar Londen, waar zyn eerste boek, „Better Dead”, het licht zag.’Daarna schreef Barrie nog tal van romans, maar zyn grootste 1 cnnraoaAn nnorat.La hii innh als tonneelSC.hrii- Zondagmorgen uit Valencia ontvangen. In ver. Zyn eerste blyspel was „Walker, Lon- zyn van meenmg, aat alles in net wofk is j gesteld om mede te werken aan de verde- diging van Bilbao en men toont zich vast- j geruimd, was deze reis, waarop u mijn trouwe Ekkehart bent geweest, noodza- kelijk^c dank u daarvoor En nogmaals: schrijfT'U vooral aan Stefan Szartossy Schril f hem alles Ook dat en hoe wij elkaar hebben ontmoet en ons heoben uitgesproken. Ik zal het hem liever telefoneeren. Net zoo u wilt maar nu is mijn tijd helaas om. Ik moet terug naar m’n hotel. Mag ik u vergezellen...? Neeliever niet ik verwacht na melijk bezoek een familielid, de jonge barones Geitler-Hattorf... (Wordt vervolgd). Abel Gardey, de rapporteur van de finan- cieele commissie, begon met zijn rapport uit te brengen over den nieuwen tekst, zoo- als die door de senaatscommissie voor fi nanciën wordt voorgesteld. De Kamer, zoo zeide hy, heeft ongewijzigd haar geheelen tekst weer aangenomen. De commissie van financiën was van meening, dat het haar plicht was de regeering te verzoeken haar een tekst voor te leggen, die een overeen stemming tusschgn beide kamers tot stand kon brengen. Voortgaande gaf Abel Gardey aan, welke nieuwe beperkingen de senaatscommissie opgenomen heeft in het qntwerp. Door de bepaling omtrent het vervallen der decre ten, wilde de commissie de. controlerechten van het parlement voorbehouden. Spr. be sloot met een beroep op den senaat zyn op dracht ten uitvoer te leggen. De Minister van Financiën. Als eerste spreker nam de minister van financiën. Vincent Auriol, vervolgens het woord en verklaarde zich niet te kunnen neerleggen,by den,tekst van de commissie voor financiën. Hy besloot met de woorden: „Ik heb myn plicht gedaan. Ik heb er naar gestreefd een beroep te doen op interna tionale medewerking. Ik heb de driemogend- heden-overeenkomst geteekend, welke thans door allen wordt opgeroepen en die de kiem in zich draagt van een nieuwe politiek. Ik heb er de laatste dagen naar gestreefd een plan voor de toekomst, op te stallen tegen over het gevaar. Ik kan noch wantrouwen, noch een beperkend vertrouwen aanvaarden. Ik ben in den steek gelaten in deze dagen onder netelige omstandigheden door man nen, die misschien hadden kunnen aarzelen. Ik wil de gedachten, waarvooi i'< geijverd heb en gestreden biet verraden, myne hee- ren, dat kunt gij my niet vragen.” De voorzitter der vergadering, Jeanneney, las vervolgens het oatw^-rp voor, dat door de commissie was uitgebracht en deelde me- Blum aan het woord. Het woord was toen aan den minister president Leon Blum. Hy bracht in herinnering, dat de Kac.er et zor.der wijziging in :;an te brengen haar tekst weder had aangennu. n, zonder aai- zelen cn zelfs zonder debat. De linkscke de- l.g&tis heeft een anderen tekst uitgawerkt,, die raar haar meening door den Senaat kon worden aangenomen. „Ik vraag u dien tekst te aanvaarden. Ik heb my de gevoelens van den Senaat jegens onze regeering niet verheeld. Of men dit nu wil of niet, wy zijn een regeering van het Volksfront en de meerderheid van den Se» naat is niet populair. De meerderheid van den Senaat,heeft in feite nooit zonder re serve haar goedkeuring gehecht aan de richting, die wy aan de regeering hebben gegeven. Zy verwachtte bijna Voortdurend van ons, niet een laten varen of verlooche nen ,maar een soort verstandig warden door de ervaring, welke dart op diepgaande wyze den inwendigen bouw van onze actie in den lande zou wyzigen. Deze onuitgesproken verwachting toont zich sinds een jaar voort durend, ondanks alle waarborgen, die wy voor onzen wil om de natie te dienen hebben gegeven. Zij kwam tot uiting in een reeks beperkingen juist op het oogenblik, waarop het optreden der regeering zich in heel zyn breedte zou hebben moeten toonen om wer kelijk doeltreffend te zijn. Het land heeft niet opgehouden zijn vurig vertrouwen te toonen in de Regeering van het volksfront.” Wy hebben in haar geheel een sociale wetgeving opgebouwd, die de menschelijke persoonlijkheid haar waardigheid hergeeft. Wy hebben de Fransche koloniën uit den seleur gehaald. Wy hebben het begin van een financieele herstel mogelijk gemaakt. Wy wachten rustig het oordeel af van onze tydgenooten. Wil de Senaat, dat men terug komt op de aangenomen wetten of dat men er practisch de uitwerking van teniet doet Wil hy een wijziging van de meerderheid, een diepgaande wijziging van de betrekkin gen tusschen de regeering en de arbeiders organisaties? Dat is de kwestie. De Senaat zal daarop antwoord geven door de stem ming, waarvan hy alle consequenties kan nagaan. Na Blum sprak Cailleaux, die den minister president voorhield, dat hy de medewerking had gekregen van de commissie van finan ciën. Hij verweet de regeering gedeva lueerd. te hebben, terwyl zy aangekondigd had daartegen te zyn. Spr. herinnert ér aan, dat de woorden van Blum vaak door zijn daden zijn tegen gesproken. „Wy wijlen verstandige, voor zichtige maatregelen. Geeft den Senaat het zelfde vertrouwen, dat gij de andere ka mer geeft. Wij willen slechts één ding: een regeering, die ons een duidelijk en klaar financieele program brengt en die ons zegt hoe zij uit de financieele impasse wil ge raken, waarin het land zich bevindt. Wij willen, dat ons een financieel pro gram wordt gegeven, dat geen enkele ge heimzinnigheid laat ten aanzien van haar bedoelingen en dat zij het land de waai heid zegt. Na deze rede van Caillaux ging de Senaat over tot stemming. Met 108 tegen 96 stem men werd het amendement Pen er verwor pen en met 198 tegen 82 stemmen werd de tekst van de commissie voor de financiën aangenomen. Ten slotte werd met algemee- ne stemmen het crediet voor d staatsbe grafenis van oud-president Doumergue goedgekeurd. ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring): 1—5 regels 1.30, elke regel meer f0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 1—5 regels 1.55, elke regel meer 0.30. Advertentiën in het Zaterdagpummer 20 byslag op den prys. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN1—4 regels ƒ2.25, elke regel meer ƒ0.50. Op de voorpagina 50 hooger Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen by contract tot zeer gereduceerden prijs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede handelaren, aan het Bui besloten de krijgsverrichtingen te Versnel len en de antwoorden met den aanval, ten einde de uitwerking van het verlies van Bil bao te verminderen. Volgens de laatste berichten uit Bilbao zal de strijd worden voortgezet in het myn- - - - - gebied, dat de bron voor den rykdom van ^eeligst uit. Hy behandelde deze stof later a»*- ennnr. nog in' „Peter Pan in Kensington Gardens” en „Peter and Wendy”. Wij noemen van Barries werker, nog: „The Professors Love Story”, „What Every Woman Knows”, ,;The Wedding Guest”, „The Old Lady shows her Medals”, dat in ons land veel gespeeld is onder den titel De medailles van de oude vrouw, „Dear Brutus” en „Mary Rose”. Barrie behoorde tot de sociabele Engel sche auteurs, al loopen de opinies over zijn literaire verdienste tamelyk uiteen,. Zyn goede smaak voor het fantastische, zyn kennis van1 het Schotsche leven zijn echter wel boven iederen twyfel verheven. In 1913 werd Barrie in den adelstand ver heven en tot rector van de St. Andrews Universiteit benoemd. In 1922 ontving nij de Order of Merit steeds goed zal gaan in het leven... Renate glimlacht. Graaf Royter verzet zich tegen de I ontroering, welke zich van hem meester I maakt bij het aanschouwen van deze James Matthew Barrie werd op 9 Mei 1860 te Kirremuir in Schotland geboren, al 1 heet in zyn romans deze plaats Thrums. ge^Ml''Fr^o’"zëëitag'ta’B*ibaö"is’iuui- I HÜ Dumfries en studeerde gekomen. Hjj begaf zich naar de basiliek vervolgens te Edinburgh, waar hij reeds van Begona om er te bidden voor het beeld «>hri™n Tn laats word h« innr- van de Heilige Maagd van Begona. Vervol gens trok hy door de stad. De indruk van den val van Bilbao te Madrid. In Madrid Reeft men den val van Bilbao kalm opgenomen. Het officieele bericht is successen oogstte hij toch als tooneelschry- militaire kringen toont men zich vastbeslo ten den strijd te verhevigen. De Madrileenen zijn van meening, dat alles in het werk is teere, van geest bezielde trekken zich de I van vele generaties openbaart. stkart Renate aan. te verbaasd om een echter zegt vroolijk: I Ik stel voor om den terugweg sa men te doen. U hebt moeite genoeg ge had om me op de hielen te blijven. Ik meen uw zware taak, waarvan u zich zoo trouw hebt gekweten, nu wel wat te mo gen verlichten Schwarzer drukt Renate’s hand met dezelfde emphase, waarmee hij verzeKert. Ik heb van het begin af gezien, dat u de voortreffelijkste vrouw van de we reld bent. Daarvoor bent u ook de beroemde u genoeg zijn, als ik u verzeker, dat ik detective met den scherpen blik, plaagt Stefan Szartossy's bezorgdheid voor mij Renate, terwijl ze opgewekt vervolgt: En op de juiste waarde weet te schatten. I Dat hebben we toch wel verdiend, waar? heb laten welgevallen, heb ik immers be- Wiilrt'. «ïnrvnlc nravan Wol. 1c nnnrlicr dat. n non An, anripr

Goudsche Courant | 1937 | | pagina 1