.THALIA. Heerenkleeding enz.! Ontvlekken en Oppersen van DE PELIKAAN HET SPOOKKASTEEL Torpedo-aanval op de Leipzig- Beurs van Amsterdam. qI&. ■SiiStew'wfei Heerencostuum ontvlekken en oppersen f 1.80 STOOMERIJ EN VERVERIJ Telefoon 3066 Gouda van 1907 Lionel! Barrymore in de toekomst, 'diewij ons vredelievend wenschen, op u zal kunnen rekenen, op uw edelmoedigheid, op uw discipline en op uw geloof". „Dan, zoo besloot Mussolini, zeg ik u, dat er geen hinderpaal meer zal zijn in den zegevierenden opmarsch van het Italiaansche volk." 4 Berlijn eischt geen repressailles, doch verlangt wel waarborgen tegen herhaling. Duitsche bewering ridicuul volgens sterdam, dat thans onddr^Se* off^rlfBinKfe 1*"TWP fcUWhissie, odd-minis- Zaterdagavond j.l. heeft Duitschland er zich !bü de andere mogendheden over be klaagd, dat de laatste dagen tot vier kee- ren toe de kruiser Leipzig in de Spaansche wateren met. duikboottorpedo's is aangeval len, die echter geen doel troffen. Op verzoek van Von Ribbentrop, den Duitschen ambassadeur te Londen, zijn de vertegenwoordigers der vier mogendheden, die deelnemen aan den controledienst Za terdagmiddag om 5 uur op het Foreign Office bijeengekomen. Naar Reuter verneemt, heeft Von Rib bentrop duidelijk omschreven opdrachten ontvangen inzake de verlangens en inzich ten van de Duitsche regeering in verband met de aanvallen op den kruiser Leipzig. Duitschland zal zeker geen repressailles zoeken, zooals bij den aanval op de Deutsch- land. doch in welingelichte kringen wordt vernomen, dat waarborgen worden ge vraagd tegen een herhaling van een derge- 1 ijken aanval. Dit verlangen wordt gesteund door Italië. Het Spaansche persagentschap deelt mede, dat de beweringe nvan Berlijn,, dat een Spaansche duikboot torpedo's zou heb ben afgeschoten op den kruiser Leipzig, door gezaghebbende kringen te Valencia belachelijk worden genoemd. Men beschouwt ze als het zoeken naar een, excuus voor nieuwe vijandige acties van Duitschland te gen de Spaansche republiek. HONGARIJE. Treinongeluk. Vijftig, gewonden. Zondag is het nieuwe vliegveld onder groote belangstelling ingewijd. Na afloop zijn in de buitenwijken twee treinen met elkander in botsing gekomen. Voor zoover tot dusverre kon worden nagegaan zijn daarby vijftig personen gèwond. •ik «feu VEREENIGDE STATEN. De moeilijkheden te Johnstown. Ondanks de afzegging van den marsch naar Johnstown heerschte in de stad gister avond toch een zenuwachtige stemming. De gouverneur van Pennsylvanië heeft dan ook besloten den staat van beleg be handhaven. De weigering van' den president der Beth lehem Seel Cy. gehoor te geven aan de sommatie van den gouverneur de fabriek te sluiten, heeft den gouverneur aanleiding gegeven de fabriek door 500 politiebeamb ten te doen sluiten, daar h$ vreesde dat zich anders incidenten tusschen stakers en werk willigen zouden kunnen voordoen. Hij heeft eveneens bevolen, dat d«^ bur gers van Johnstown, die door den (burge meester van Johnstown als hulpagenten waren' geëngageerd, zouden worden ontwa- P""14 ii j. In de fabriek der Bethlehem Steel te Johnstown, vindén 15.000 arbeiders werk. Honderden betoogers, voor het meeren- deel vrouwen van stakers, 'hebben de werk willigen, die de fabriek wilden binnengaan, aangevallen. De politie heeft onder gebruik making van traangas, ingegrepen. Ver scheiden vrouwen hebben brandwonden op- geloopen. Zy moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Een betooger is aan, de bekomen wonden 'bezweken, vier-en-vyftig werden ernstig gewond. Een politie-agent werd door een, revolverschot gewond. BINNENLAND. Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs. Naar aanleiding van het in de pers ver schenen bericht, dat er gegronde verwach tingen bestaan om aan te nemen, dat Z. K. H. Prins Bernhard de eerstvolgende Jaar beurs zal openen, deelt de Raad van Beheer der Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs mede, dat het Jaarbeursbestuur dit bericht niet kan bevestigen. Zooals bekend veron dersteld mag worden, is het de gewoonte om de opening van de Jaarbeurzen zonder eenige ceremonieel te doen plaats vinden en het ligt niet in de bedoeling voor de ko mende najaarsbeurs hierin verandering te brengen. Het ressort Noord-Holland heeft zijn eigen Opperrabbijn. Instaliaitie van den WelEerw. heer Ph. Frank. In de gistermiddag gehouden buitenge wone bijeenkomst der reBsortale vergade ring van het synagogaal ressort Noord- Holland, gehouden in Restaurant Brink- mann te Haarlem, is de WelEerw. heer Ph. Frank te Hilversum, die onlangs benoemd is tot opperrabbijn van het nieuwe ressort Noord-Holland als zoodanig geïnstalleerd, waarmede een 25 jaar lang gekoesterde wensch in vervulling is gegaan. Het oude ressort NooreteHolland der Ne- derlandsch Israëlitische hoofdsynagoge, dat in 1814 was ingesteld, werd n.l. verleden jaar September gesplitst in een ressort Am- leiding staat van den heer L. H. Sarlouis, en het ressort Noord-Holland (buiten Am sterdam). De voorzitter van het ressort Noord-Hol land, de heer A. de Lieme Bzn., opende de buitengewone bijeenkomst met een woord van welkom aan de aanwezige civiele en kerkelijke autoriteiten. Met eenige toepasselijke woorden, waar in hy een overzicht gaf van de administra tieve regelingen, welke aan de benoeming waren voorafgegaan, verklaarde de heer De Lieme onder aanbieding van de beste wen- voor den arbeid van den nieuwen functionaris den WelEerw. heer Ph. Frank geïnstalleerd als opperrabbijn van het nieu we ressort. Opperrabbijn Frank sprak de hoop uit zijn taak te mogen vervullen voor zoover zijn krachten he mdat zullen veroorloven in overeenstemming met de tradities van zijn voorgangers, de groote opperrabbijnen der oude gemeente van Amsterdam. By zonder e dienBf in de Synagoge. nl de synagoge der Nederlandsch-lsarë- litische Gemeente van 'Haarlem, in de Lan- Begyne8traat, werd hierna een bijzon dere kerkdienst gehouden. Het aardige ge bouw was met planten versierd, terwijl bo ven den ingang de Nederlandsche driekleur wapperde. In de kerk waren luchters ont stoken. Het koor der groote synagoge te Amster dam zong onder leiding van zyn directeur, den heer S. H. England er een begroetings zang toen de nieuwe opperrabbijn werd bin nengeleid. De voorzanger der gemeente, de heer M. Petzon, igng vervolgens voor in het middag gebed, dat door enkele speciale gezangen werd opgeluisterd, waarna de WelEerw. heer G. de Yange namens het waarnemende opperrabbinaat in de bevestigingsrede den nieuwen opperpriester op den ernst van zijn taak en de veelomvattendheid daarvan wees. De nieuwe opperrabbijn dankte voor de hooge onderscheiding, welke hem door deze benoeming is te beurt gevallen. Spr. heeft evenwel een groot vertrouwen, dat de ver schillende civiele en kerkelijke autoriteiten hem by zyn taak hun medewerking zullen verleenen. hun aanwezigheid in deze bijeen komst beschouwt hy een goed voorteeken. Na een dankzang en het gebed voor het Koninklijk Huis, uitgesproken door den WelEerw. heer opperrabbijn, werd de kerk dienst met een paar feestzangen besloten. Prinses Armgard te Soestdijk. Op het paleis Soestdijk logeert tbans "Prinses Armgard, de moeder van Z. K. H. Prins Bernhard. Zij arriveerde gistermid dag omstreeks vijf uur per auto en werd ontvangen door Prinses Juliana. Prins Bernhard was op dat oogenblik niet thuis. Men deelt ons mede, dat Prinses Arm gard tot na den verjaardag van Prins Bern hard op het paleis Soestdijk blijft logeeren. Kerk en Vrede. Algemeene jaarlyksche vergadering te Zwolle. De vereeniging Kerk en Vrede, vereeni- gin.gr yan Christen-anti-militaristen heeft ^aterdag in het gebouw voor Vrye Evange lisatie te Zwolle haar algemeene jaarlyk sche vergadering aangevangen. De vergade ring werd door ds. J. J. Buskes Jr., gedefor meerd predikant in Hersteld Verband, ge opend. Gezongen werd Psalm 12 vers 1 en voorgeleien werd uit het Evangelie van Mattheus en voorts den brief aan de Efezen. Na het uitspreken van een gebed, besloot de vergadering een telegram te zender, aan prof. 'Heering. Op voorstel van het hoofdbestuur is dr. M. van der Voet te Haarlem tot voorzitter gekozen. Aan hem droeg ds. Buskes de verdere leiding van de vergadering over, j alsmede de leiding der vereeniging. De nieü ter ir. M. C. E. Bongaerts, zal een openings woord spreken;^ ook de voorzitter der Na tionale Landstormcommissie luit.-gen. L F. Duymaer van Twist zal een korte toe spraak houden. 12e Congres R. K. Middenstandsbond. Op het 12e congres van de Ned." R.K. Middenstandsbond, dat op Dinsdag en Woensdag 22 en ^3 Juni te 's-Hertogenbosch zal bijeenkomen, zal op Dinsdag 22 Juni des ochtends te 10.16 uur de eerste congresèit- ting worden gehouden in het Casino-gebouw. In deze huishoudelijke zitting zal na de opening door den voorzitter en een wel komstwoord door den. voorzitter van de -& K. Middenstandsvere^mging te 's-Herfo- genbosch aan de orde Komen het rapport inzake „handels- en valwpleidnig vo.»r den middenstand in verband met de vestigings wet kleinbedrijf". Om acht uur 's avonds zal het congres of ficieel door het gemeentebestuur van 's-Hertogenbosch ten raadhui ze worden ont vangen. In verband met receptieruimte zal aan deze ontvangst sleobts een beperkt aantal bestuurders kunnen deelnemen. De avond van den eersten dag zal beslo ten worden met een feestavond in het Ca sino, welke om 9 uur zal aanvangen Op Woensdag 23 Juni zal des ochtends te 9 uur in de Basiliek van iSt. Jan tot intentie van den Ned. R.K. Middenstandsbond een H. Mis worden opgedragen door den Zeer- Eerw. heer Pastoor L. J. van der Heyden, geestelyk adviseur van den Ned. R.K. Mid denstandsbond. Te 10 uur volgt de tweede congreszitting. Na de congresrede van den voorzitter en de aanbieding van het verslag over de werk zaamheden van den N.R.K.M. in de afge- loopen twee jaren. In deze zitting zal het prae-advies over de bescherming van het zelfstandig kleinbedrijf in den detailhandel in behandeling komen. Om 7 uur des namiddags zal het congres worden gesloten. RECHTZAKEN. De dubbele moord te Merkel bach. Huishoudster, die door de recht bank tot 15 jaar is veroordeeld, staat in hooger beroep terecht. Opnieuw vijftien jaar gevraagd. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch behandelde vandaag in hooger beroep de strafzaak tegen de 64-jarige huishoudster Maria Clara van Helden, die doof de' rechtbank te Maastricht conform den eisch van den officier van Justitie wegens doodslag tweemaal gepleegd tot vijftien jaar gevangenisstraf is veroordeeld. De vrouw en ook het O. M zijn in hooger beroep gekomen. Een vreeselijk drama heeft zich op 22 November van het vorig jaar in de wo ning van den 73-jarigen M. A. F. Buijsers te Merkelbach afgespeeld. Op dien Zon dagochtend doodde de vrouw, die thans terecht staat en die door de "bevolking „de heks van Merkelbach" zou worden genoemd, den man, waarbij iij als huis houdster in dienst was en diens 71-jarige schoonzuster. Op dien noodlottigen dag was het ker mis in Merkelbach Buijsers' schoonzus ter was overgekomen uit Neerbeek. De verhouding met de huishoudster liet te wenschen over. Er was herhaaldelijk geld verdwenen, en-'de huishoudster die men -verdacjit, had steeds „een man" in de nabijheid van het huis gezien. Zondagavond kwam dg huishoudster zeer opgewonden bij de woning van de buren. Er waren indrin gers in huis, zij had. hulp noodig... de buren spoedden zich naar de woning van Buijsers en kwamen tot de ontstellende ontdekking, dat de schoonzuster van B. met afgesneden hals in de keuken lag. laail''de 'Vöftihdhte ten-faste gelegde be wezen geacht, wikrbl] 'üljTiffaf*1 öofööbl1 o.m. baseerde op een brief dien verdach te aan haar dochter en schoonzoon ge schreven. heeft, in welken brief zij een volledige bekentenis aflegde, welke be kentenis aangevuld en bevestigd is ge worden door andere verklaringen, van de verdachte, van diverse getuigen en door de rapporten der getuigen-deskundigen. De rechtbank overwoog in haar vonnis voorts, dat de vrouw een hard en wreed mensch is, hetgeen haar verwijdering uit de maatschappij voor geruimen tijd wen- schelijk maakt. De belangstelling voor deze zaak was buitengewoon groot. Geen plaatsje bleef op de publieke tribune onbezet. De ver dachte, voorgele!,d, maakt een diepe bui ging voor het hof. Onbewogen hoort zij de uitvoerige dagvaarding aan, die door den advoca'at- generaal wordt voorgelezen. De president, mr. A. J. Vliegenthart, vraagt daarna aan de verdachte: „Waar om bent u in hooger beroep gekomen?" Verdachte: „Omdat ik onschuldig ben. Ik heb van die menschen geen haar op het hoofd gekrenkt. President: „Het wordt hoe langer hoe mooier. U hebt toch een bekentenis af gelegd?" Verdkchte: „Dat is zoo, maar dat heb ik gedaan om mijn schoonzoon te red den. Hij werd er van. verdacht, de men schen te hebben vermoord. Hij heeft zes kinderen, en ik wilde niet, dat hij in de gevangenis kwam. Toen heb ik de schuld maar op mij genomen. Maar ik heb het niet gedaan" De vrouw, die rad van tong is, protes teert met verheffing van steift tegen de beschuldigingen, tegen haar ingebracht. Zij vertelt dan nog, door een onbekende te zijn overvallen, deze man moet de dader geweest zijn. Ook haar heeft deze man geslagen en gestompt. Zij kreeg van hem nog even den tijd om een akte van berouw te bidden, President: „U hebt niet alleen voor den rechter-commlssaris bekend, maar in het huis van bewaring schreef u ook aan uw familieleden een brief, waarin u een bekentenis aflegde." Verdachte: „Dat is zoo, maar dat heb ik gedaan om mijn schoonzoon te red- j den." I Na het getuigenverhoor vroeg het O. M. eveneens 15 jaar gevangenisstraf. I LUCHTVAART. Amelia Earhart in Singapore. Tien minuten vlugger dan de K.L.M. fINGAPORE, 20 Juni (Reuter), melia Earhart is hier, komende uit Rangoon, geland. Zij was tien minuten eerder hier dan het K L.M.-toestel, de „Ibis". De beide lijnvjiegtuigen van de K.L.M. en de Imperial Airways zijn op hetzelfde oogenblik als Amelia Earhart te Bangkok gestart. De koene vliegster verteld, dat zij een weddenschap aange gaan had met de piloten der verkeers vliegtuigen den afstand van Bangkok naar Singapore het vlugste te zullen af leggen. Lachende nam zij een foto van de „Ibis" toen dit toestel na haar op het vliegveld neerstreek. Te 10.05 G.M.T. is Amelia Earhart naar Bandoeng vertrokken. De vlucht van Amelia Earhart. we voorzitter wees op het vele goede, wat I De huishoudster spelde naar boven en zyn voorganger heeft gedaan. Ds. A. J. Wartena en ds. G. Oldeman werden als bestuursleden herkozen. In de vacature, ontstaan door het aftre den van ir. K. Hondius werd gekozen de heer J. J. Wentink te Amsterdam; in de vacature-mr. P. J. de Kanter, ds. L- H. Ruitenberg te Surhuisterveen kwam even later vertellen dat ook Buij sers vermoord was. Ook hij lag met af gesneden hals ln bed. De huishoudster deed een vreemd ver haal tegen de politie. Zij was zoo ver klaarde ze dien ochtend naar de bus halte gegaan, terwijl de schoonzuster van B. naar de kerk was. Zij had echter haar portemonnaie vergeten en keerde De congressisten hebben zich 's avonds t terug. Er kwam haar een man tegemoet aan een, gemeenschappelyken maaltijd in hotel Peters veVeenigd. Daarna is een kerk dienst gehouden. Bijzondere Vrijwillig® Landstorm viert den jaardag van Prins Bernhard. Een luchtvaartfeest op Ypenburg. De Landatormeo-mmissie 's-Gravenhage heeft besloten, omi, ter gelegenheid, van den eersten verjaardag van Prins Bernhard in ons land, op 29 Juni a.s. op het vliegveld Ypenburg samen te komen, van 2 tot uur 's namiddags. Dank zy de welwillende medewerking van het departement van Defensie zullen vlieg tuigen van de iuchtvaartafdeeling te Soes- terberg en van de marine te de Kooy, ver schillende demonstraties uitvoeren. Ook de civiele luchtvaart zal toonen waartoe zy in staat ht Het voorloopig programma luidt als volgt: openbare les door een leerling vlieger met een instructeur; zweefvliegde- monstratie met de lier, door de Haagsche Zweefvliegclub; bommenwerpen door sport vliegers op een bepaald doel; zweef demon stratie met de nieuwiei „Condor", opgetrok ken door een motorvliegtuig; parachute- demonstratie; stunt-demonstratie; dGmon- i stratie met autogiro-vliegtuig. Voorts zal de K.L.M. verkeersvlieguigen gereed stellen Itot het maken van rondvluchten. Den eer sten en iederen vyftigsten deelnemer zal de vlucht gratis worden aangeboden door de K.L.M. die een revolver en een mes ln de hand hield. Hij sloeg haar op het hoofd en zij vluchtte naar de zolder. Den heelen dag had hij de trap bewaakt, alleen had hij I haar gedwongen een boterham voor hem te maken.nadat hij haar nog gedwon gen had een rijksdaalder te geven was hij verdwenen. Het lugubere verhaal van de vrouw vond weinig geloof bij rij ksveldwacht en marechaussee. Haar hoofd immers ver toonde wonde noch buil. Het vee ln de staljen was goed verzorgd, wat onmoge lijk zou zijn geweest waijpeer zij den ge- heelen dag opgesjpten was geweest. i In de dagvaarding was aan verdachte ten laste gelegd, dat zij, met het oog merk om Maria Arnold Ferdinand Buij sers van het leven te berooven, dezen met een Engelschen sleutel of Iets der gelijks een slag qp het hoofd heeft toe gebracht waardoor een zoodanig ernstige wonde ontstond, dat dit met het toe- brengen van zwaar lichamelijk letsel valt gelijk te stellen, althans dat zij hem opzettelijk met een scheermes althans met eèn scherp voorwerp zoodanig in den hals heeft gesneden dat verschei dene teere deelen daardoor op doodelijke wijze zijn verwoest Tweedons was aangevoerd, dat zij met nat oogmerk om Maria Josepha Huber- tina Benden van het leven te berooven, deze insgelijks met epn scheermes of iets soortgelijks meerdere malen in den hals heeft gesneden met een even noodlottig gevolg als bij haar zwager het geval was. De rechtbank te Maastricht heeft het De' commandant van de „Ibis", de heer Stork, deelde mede, dat Amelia Earhart, na van het vliegveld te Singapore te zijn opgestegen, daarheen weer is terugge keerd, naar aanleiding van motorpech. Zij was daar nog aanwezig toen de „Ibis" vertrok. Ten aanzien van de berichten omtrent een zoogenaamden vriendschappelijken wedstrijd tusschen Amelia Earhart en de „Ibis" van de K.L.M., deelde hij mede, dat met K.L.M.-toestellen nimmer wed strijden worden gehouden, terwijl boven dien het traject Rangoon.—Singapore voor de „Ibis" geheel anders was dan voor de Amerikaansche aviatrice. De „Ibis" toch maakte tusschenlandingen te Bangkok, Penang en Medan, op welke plaatsen men pponthoud heeft voor het innemen van post, het laden van ben zine, etc., terwijl Amelia Earhart be houdens een tusschenlanding te Bang kok rechtstreeks naar Singapore vloog Tevens vaït op te merken, dat de „Ibis" een snelheid heeft van 270 K.M. en Ame lia Earhart met haai' Wasp Junior motoren ;van 237 K.M. Het gehe'ele weddenschap-verhaal moet daarom ook beschouwd worden als ge heel onjuist. i i Amelia Earhart te Bandoeng aangekomen. ueliviatrice Amelia Earhart landde op haar vlucht rond de wereld hedenmor gen te 10.56 uur te Bandoeng. Zij bleef een kwartier boven het vliegveld ckrke- len, vermoedelijk omdat de verschillende aanwijzingen op den grond doof $e laaghangende wolken onzichtbaar wa ren. Tqen stegen eenige toestellen van de lucbtyaartafdeejipg op, die een lan ding uitvoerden, teneinde Amelia aan te toonen, hoe geland moet worden. Op het vliegveld was zeer groote belangstelling. De vereeniging „Bandoeng Vooruit" bood bloemen aan. Miss Earhart zal hier drie dagen verblijven, omdat de K.L.M. te Bandoeng de eenige outillage heeft waar zij het instrumentarium van haar mo derne machine aan een grondige revisie kan laten onderwerpen. Miss Earhart zal hedenavond de Tang- koeban Prahoe bezichtigen. KERKNIEUWS.. Nederlandsche predikant te Weenen. Onze Weensche correspondent schrijft hier twee malen In het Nederlandsch ln predikt, in welk kefkgfcbdüto'W} het vo rige jaar ook een Nederlandsche dienst geleid heeft naar aanleiding van de ver loving van Prinses Juliana en Prins Bernhard, welke toen door bijna de ge- heele Nederlandsche kolonie en verschil lende Oostenrijksche autoriteiten werd bijgewoond. Bij een dezer twee predikbeurten heeft de Amsterdamsche predikant ook cën 5è-jarig Nederlandsch meisje, Valerie de Josselin de Jong, gedoopt. De heer Van Hoogenhuyze heeft even eens in dezelfde kerk een belangwekken de lezing gehouden over „Juliana van Stolberg, de moeder der Oranjes", waar in hij er met nadruk op wees hoeveel Willem de Zwijger en met hem de Ne derlanden aan deze groote vrouw te dan ken hebben MARKTBERICHTEN. Rotterdamsche Veemarkt. 21 Juni. Aanvoer in totaal 1746 stuks. 636 vette runderen, 235 vette kalveren, 6 nuchtere kalveren, 94 schapen en lamme ren, 617 varkens, 149 zuiglammeren, 9 big gen. Prijzen per K.G.: Vette koeien 79—68— 5260; vette ossen 73665462; vette kalveren 68—73—53—58; varkens levend gewicht) 49-48—47; schapen 52-46-36, Prijzen per stuk: Schapen 35-23-23; zuiglammeren 201612. Vette koeien en ossen aanvoer grooter, handel zeer stroef, pry zen iets lager, prima koe 82, prima os 78; vette kalveren aanvoer gewoon, handel willig, pry zen iets hooger, prima kalf ƒ1.—; schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijs houdend;'varkens aanvoer iets ruimer, han del tamelijk, prijzen stijver; tuiglammeien aanvoer iets grooter, handel vlug prijzen stijgende. Er werden eenige partijen schapen voor export verkocht. KaasmarktOudewater. 21 Juni. Aanvoer 99 wagens, 4455 #uks wegende 22275 K.G. Prijzen: le art. ƒ22— 24, 2e art 19—21. Handel matig. WTSSE I .KOERSEN. 18 Juni. li Juni. Officieel. Ned. Herv. predikant A. G. H. van Hoogenhuyze uit Amsterdam houdt zich op het oogenblik te Weenen op en heeft Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Praag 8.9834 72.90 8,1014 30.71 41.69 40.1234 46.1234 45.15 1.81% 6.34 8.98V,, 72.91 8.10 30.70 41.70 40.10 46.30 45.1&34 1.81"/.. 6.34 Prolongatie 1, Part. disc. Daggeld 14, Regiatermarken 37%, Crediet Spermarken 16%, Effectensperrmarken 1634, Reismar ken 51, Bankpapier 46. Beursoverzichii. Verdeelde markt. Stemming valt be trekkelijk mee. Afwachtende hou ding van het imbüek. Toonaan gevende fondsen weinig verandering. Aku on Deli Batavia aangeboden. Amerikanen lager. Beleggingen goed prijshoudend. Er hing heden boven de markt een sterk weifelende en onzekere stemming, welke haar oorzaak vond in de politieke situaties in Frankrijk, evenals in Londen gingen de koopers met uiterste voorzichtigheid te werk en aangezien ook voor de arbitrage geen aanleiding scheen te bestaan, iets te ondernemen, droeg de "handel ter beurze op nieuw een ongeanimeerd karakter. Toch viel in het licht van de jongste feiten bezien, het koersverloop betrekkelijk mee, want de luie stemming van Wallstreet en het uitblij ven eener regeling in de Amerikaansche ar beidsconflicten, waatby zich heden de Fran- sche kabinetscrisis voegde, waren allerminst er toe geschikt een behagelyke stemming te- 'weeg te brengen. Hedenmorgen deden deze feiten zich dan ook op aanzienlijk gevoelige wijze gelden, want Polies waren toen b.v. tot 412 teruggeloopen, terwijl thans de ope ning op 41634 kwam.. De ongezonde positie van de markt kwam in het officieele effec tenverkeer dus op duidelijke wijze tot uiting en hoewel men een afwachtende houding aannam eb de affaire een zeer geringen om- Vang hield, was de algemeene stemming niet onbevredigend. Zooals gezegd viel voor al Koninklijke Olie mee. Dit fonds werd afgedaan op 41634 k 417. Ook andere voor aanstaande fondsen als Philips, Unilever en H.V.A. verschilden niet sterk van de koersen van Vrijdag, vertoonden althana een goed herstel ten opzichte van hedenmorgen. Op de scheepvaartmarkt werden scheep vaartunies 2.1 ex-dividend verhandeld op 10134 en waren dus zwak. Holland-Amerika Lijn en Java-China-Japan Hjn blevan or- varanderd. In de tabakaafdeeling was de stemming verdeeld. iDelfs waren 4 beter, Senem- bah's waren iets gedrukt en voor Batavia scheen eenig aanbod te bestaan, dat in de zeer stille markt een koersverlies van 11 veroorzaakte. Van Industrieelen was Aku vast gestemd op 6234. In rubbers ging zeer weinig om, op lichtelijk gedrukt koerspeil. Suikerfonü- sen vertoonen geen wijziging van beteeke-- nis. Cultuurbanken lagen vaster met name Indische Bank die op 164 ex-dividend 5 verhandeld werden. In het koersverloop kwam later geen gr<?ot$ wifalglng meer. Amerikanen waren lager hi navolging van Wallstreet. Qp d® b^teggingsmarkt heerncht een iptp aangenamer stemming. De meeste belangstelling ging weer uit naar de nieu we 3 Nederland, die vaster lagen op 94% k 95. Ook de integralen waren iets beter. Prolongatie 1 STADSNIEUWS. girnrmrrmrttr yiüwJiiKJ^jjinu '-t GOUDA,'21 Jutfi 1937. Kapperszaak van den heer van Wijngaarden 40 jaar. Vandaag bestaat de kapsalon van den heer H. P. van Wijngaarden op den Klei Weg veertig jaar. Dat de zaak niet alleen hekend is, maar dat de eigenaar ook: ge waardeerd wordt, is vanochtend treffend gebleken uit hulde welke namens de be zoekers aan den heer van Wijngaarden word gebracht. Er was uit de cliëntèle een comité gevormd, bestaande uit de heeven J. H .de Wilde, J. van Galen en F. Treter, dat een kapstok met kleed en, parapluio standaard en een door Goedewaagens Kón. Hollandsche Pypen- en Aardewerkfabrieken vervaardigd gedenkbord aanbood. Dit ge schiedde in tegenwoordigheid van den heer en mevr. van Wijngaarden, hun zopn en diens echtger.oote, verschillende bezoekers en het personeed. De heer de Wilde heeft in een hartelijke toespraak den jubilee renden eigenaar gelukgewenscht. De heer van Wijngaarden heeft op dezen feestdag nog tal van blijken van sympatme ondervonden. Een groot aantal bloemstuk ken en schriftelijke gelukwenschen werd ontvangen en voorts hebben velen de fami lie van Wijngaarden de hand gedrukt. Er heerschte in de zaak een feestelijke en har- Vanmiddag is'het jubileum in intiemen kring verder gevierd. .1, i JL ..A Ruit ingeslagen. Een Amsterdammer, die bij een firma op de Markt in betrekking was, ontslag gekre gen had en daardoor in opgewonden toe stand was geraakt, wilde Zaterdagavond een anderen bediende te lijf, toen bij dezen nabij de zaak ontmoette. De bedreigde knecht vluchtte den winkel binnen, waarvan de deur gesloten werd. De achtervolger sloeg de ruit in en stapteeveneens naar binnen. Tot handtastelijkheden is het echter niet gekomen. De politie heeft den man naar het bureau gebracht. Toen hy gekal meerd was, is hy heengezonden. Eindexamen Rijks H.B.S. Voor het Zaterdag gehouden eindexamen Afd. B slaagden: A. v. Bruggen, R. van Det, G. Dogterom, F. v. Eijk, F. Kruim- mink, K. Kruimmink, Ca. Barentsen. A. Perdyk, D. Stuurman, Ye. den Uyl, J. Y'er- kaaik, Jc. de Vries, allen te Gouda; II. v. Gent, Waddinxveen; H. van Hees, Reeu- wijk; J. Hendrikse, Groot-Ammers; F. v. Luyk, Boskoop; AI.- Meyer, Lekkerkerk; A Nienhuis, Schoonhoven; L. van Omme, V a. van Omme, Ouderkerk a. d. IJssel; F. Ro- sendaal, J. Bruggeman, Schoonhover. Afge wezen werden 4 leerlingen. (Reeds in een gedeelte van o.is Zaterdag- nummer opgenomen). Openbare Leeszaal eat Bibliotheek. Waar naar toe Ut de vacantie? Het reisseizoen nadert! In ons dagclyksch icven met zyn drukke werkzaartheden schenken wy er nog wein.g aandacht :uin; maar «.p straat of thuis by het lezen "van de courant, vrtrdt ons ooe getrokken door een fr'gekleurd reclame-affiche, een aan- lekkende advertentie, een hoofdartikel of illustratie en wy gevoelen de lust tot rei zen ontwaken. Ja, waarheen in onze va antie Wendt Uw schreden na ir Je Openbare Leeszaal, Oosthaven 54, alwaar dc reis- tentoonstelling, als zoovele jaren, opgesteld is. Hier kunt U uw reisplan maken ïftet be hulp van vele boeken, reisgidsjes, kaarten, krantenuitknipsels e.d. Vooral is de nadruk gelegd op de Wereld tentoonstelling te Parijs, de tentoonstelling „Schaffendes Volk" te Dusseldorf en de Wereldjamboree 1937 te Vogelenzang. Dezo drie staan wel zéér in het middelpunt van de algemeene belangstelling. Voorts wyzen wy op de aanwezigheid van: Ik zie, ik zie wat gij Wet niet door J. W. F. Werumeus Buning (kort geleden besproken voor de radio door Dr. F. 11. ïütter Jr.), Zwerftochten door ons land Hoe Parys Parijs werd door M. C. M. Voor- •beytel en Parijs door W. J. M. Linden (in de serie Ik reis mee!...), Reisboek voor Ne derland (uitgegeven door de A.N.W.B., met plattegronden van verschillende steden), de Reisboeken van de verschillende Reisver- eeniglngen, Gids voor Schoolreizen, Hand boek A.N.W.B. 1937 en Jeugdherberggi is 1937. Een bezoek aan deze tentoonstelling is voor ieder die zich grondig in zijn reisplan wil inwerken, van groote en blijvende waar de. Loop der bevolking. Gevestigd; A. Dekker wed. C. v. Delft, van Haastrecht, Wyk C no. 215, naar Gr. Jacobastraat 3; J. van Werkhoven, auto-monteur, van 's-Gravenhage, Colum- husstraat 27, naar Crabethstraat 71; J. J. BeeJen, expediteur, van Utrecht, Ooster kade 14bov., naar Krugerlaan 211; H. M- v. Hofwegen, van Utrecht, Oude Gracht ®40bis, naar de La Reylaan 18; M. M. de Bles, off. L. d. H., van Kerkrade, Scha3»* bergerstr. 51, naar Turfmarkt 111; M. Bus, ass. werkm N.S., van Maartensdijk, Prof. v. Bemmelenlaan 7, naar Van Itersonia.in 38; P. Zwanenburg, van Boskoop, Reyers koop 14, naar Wilhelminastraat 70; G. Lot gering, bouwk., van Rotterdam, Bergsehe- laan 322c, naar Fluw.singel 74; J. M. Dorst, ven Stryen, Oudendijk 45, naar Boe'ekaoe 246* J. H, Gerritsen, voerman, van Ham- born (D.), naar Boschweg 108; W. Scheu ten, grondw., van Waddinxveen, Kleikade mpkerjrwaft -Rotterdam; Haverïaniistr. 5B, naar C. Huygensstr. 67; E. van Duyvendijk, van Krimpen a. d. IJssel, Tuinstraat C4, naar R. v. Catsweg 204; M. van dor Berg, van Waddinxveen, Oranjelaan 6, naar Goej. dyk 29; R. de Wolf, van 's-Gravenhage, 4msterd. Veerkade 43A, naar Oosthaxen 43A, naar Oosthaven 31; M. de Wolf, van 's-Gravenhage, Amsterd. Veerkade 43A, naar Oostihaven 31; A, D. van den Berg, van 's-Gravenhage, Van Mierisstr. ISO, naar Nobelstraat 61; A. J. Overes, autohande laar, van Reeuwyk, 's-Gravenbr.weg F 4, naar Tuinstraat 5; J. Troost, verz. agent, van Spijkenisse, Voorstraat 40, naar Pr. Hendrikstr. 21; M. de Jong, van Stolwijk F 25., naar Kamemelksloot 93; D. Groenv- weg, koopman, van Schoonhoven, Schapen straat 7, naar Raam i59; Th. AI. van Vei- sen, dienstbode, van Bodegraven, Emmakade 73, naar Hoogstraat 10; P. C. Wyn, kapper, van Bodegraven-, Noordstraat 34, naar Doe lenstraat 25; L. Oudshoorn, dienstbode, van iHillegersberg, Plasoord 21, naar Oosthaven 40; J. Alphenaar, dienstbode, van Waddinx veen, Zuidkade 236; naar Van Iterronlaar 7; L. C. Sitters, van Amsterdam, Amstel- laan 30 2hg., naar L. Tiendeweg 76; W. H. Palsgraaf, van Moordrecht, Ringdyk C 46, naaf Van Bergen iJzendoompark 1; P. Rootert, slager, van Zaandam, Westzijde 77, naar Gouwe 190; G. W. M. Huskem winkelcheffin, van Hoorn, -Koepoortswtg 102, naar De Ia Reylaan 10; J. G. H. v. d. Bovenkamp, kant.bed., van Rotterdam, We teringstf. 51a, naar Joubertstraat 202; G J. F. Huinink, dienstbode, van Lichtenvoor de A 97, naar Fluw.singel 24; J. B. Poppe, vol. wasschery, van Zwolle, Badhuis wal 7, naar Gouwe 162; G. L. RoUfs of Roelois, ll.verpl., van Rotterdam, Westerlaan 2, naar rtstraat 162; P. Kooy man, huish., van IJsselmonde, Koninginneweg 202, naar A, de Vischm. 7; P. Drost, meubelm., van Waddinxveen, Kerkweg 61, naar Helmer- it 2; D. Fahner, verkoopster, van Zwol- le, Vechtstr&at 10, naar Groenendaal P. Vertrokken; S. P. Groenendijk, van Hehnerstr. 2, naar 's-Gravenhage, Van Dijckstraat 48; G. Versluis, van Vest 109. naar 's-Gravenhage, Van Dijckstraat 48; H. Versluis, van Helmerstr. 17, naar 's-Graven hage, Van Dijckstraat 48; A, Buitelaar, van Nobelstr. 16, naar 's-Gravenhage, Beeklaan 18; J. E. van Wingerden, van R. v. Catsweg 3, naar Woerden, Valkbouwmanlaan 74; E. H. Leeflang, van Fluw.singel 50, naar ivenhage, L .v. Meerdervoort 758; M. E. Jaspers wed. W. Verweij, van Westha- 3, naar 's-Gravenhage, Goudenregen straat 172; B. de Bruin, van woonwagen no. 4425, naar Roosendaal c.a,, woonwagen kamp; KI. v. d. Knokke, van Tollensslr. 147, naar Montfoort, Achterdijk B 190; A. A. Kooderings Clemens, van C. Ketfelstr. 33, naar Rotterdam, Zwaanshals 329b; A. J. Van Schalk, van R. v. Catsweg 166, naar 'g-Grayenhage/ Teylprstr. 7?; L. J. dé Pa ter, van Raam 142, naar Amsterdam, N<we. Keizersgracht 60hs.; R. Roelofs, van W. Tombergstr. 53, naar Zuilen, Hermanus El- coniusstr. 71; S. M. Radder, van Dutoitstr. 3. naar 's-Gravenhage, Luloffstraat 45; C. J.-Klaassen, van C. de Wethstr. 22, naar Susteren, Vincentiuslaan 6; KJ. de Kwaaste- niet, van Singelstr. 15, naar Utrecht, Albert Neuhuijsstraat 14; I. M. Szuppan, van Klei weg 108, naar Haarlem, Rijksstraatweg 21; P. J. Bron, van P. G Botihstr. 90, naar Rot terdam, Boschje 6A; H. v. Zutphen, Kattensingel 7, naar Sommelsdijk, Lange- weg B 120; L Braun, van Walestraat 10, naar Schiedam, W. de Zwijgerlaan 2 van Wijngaarden, van Vondelstr. 56, naar Hoorn, Drieboomlaan 80; C. Roeloffs, van Winterdijk 13, naar 's-Gravenhage, Beukelsz.plein 21; J. Bouter, van Van Ber ken IJzendoompark 9c, naar Gouderak B 272; S. Nol, van Oosthaven 31, naar 's-Gra venhage, Oranjeplein 59; S. van Eek, L. Tiendeweg 9, naar 's-Gravenhage, Ga ranhwnstr. 47; S. M. Koolsbergen geb. ThieL, van Kattensingel 62, naar Rotterdi 2e Middellandstr. 26; Wr. Slont, van Qouwe 140, naar Waddinxveen, Bod.straatwe^ 75; C. P. Maree, van P. C. Hooftstraat 6, naar Schiedam, Buijs Ballotsingel 9b; A. A.' va'n den Berg, van "Westhaven 25, naar Ouden bosch A 368; A. A. M. van der Boorten, van Raam 189, naar Waddinxveen, Bod.straat- weg 95; G. M. Rernmig, van Vossiusstr. 46, naar Woerden, Rcüzenstraat 15; W. AT. Verkaaik, van iSipieringstraat 13, naar Haarlem, Gasthuiasingel 64; W. A. Rosen brand, van a. b. IJssel 14, naar Rotterdam, Randweg 76; M. J. de Hoog, verpl., van Gouwe 70, naar 's-Gravenhage, Boschbesstr. 24; W. A. G. C. Sluyter, van Karnemelk sloot 62, naar Utrecht, Houtenschepad A. Renzenbrink, van Cappenersteeg 30, naar Rotterdam, Stokroosstr. 1; P. H. Ver nes, van Gr. v. Bloisstr. 63, naar Utrecht, 2e Daalschedyk 167; J. G. Tesser, van Tol- lensstr. 63, naar Leiden, Haagweg 13. Jazz-prominenton in het Kiirh*\us. Zooals ieder jaar organiseert het maand-, blad „De Jazz-wereld" een groot jazz-feest in het Kurhaus te Scheveningen op Zater dag 10 Juli a.s. Niemand minder dan Stephon Graphelly en Dja'igo Reinhardt met hun kwartet van de Hot Ouh de France zullen dit ftJest opluisteren. Ver ter treedt nog op Ernst van 't 'H-off, de fameuze pia nist van 'de A.V.R.O.-band, terwijl de dans muziek wondt verzorgd door De Colletrians nit Antwerpen onder leiding van Jac Klu- ger, een der meest tekende bands van liet continent. Gezien dit bijzonder programma heeft de afdGouda van de Ned. Jazz Liga f-sTnïrrr- It eddinMboot tow do- DE GOUDSCHE POLITIE PARAAT BIJ GASAANVALLEN. De uit 32 man bestaand- troep, 4 hoofdagenten en 28 agenten, ia Zaterdag j.l. door Burgemeester Gaarlandt en Commissaris Hess vóór het Stadhuis geïnspecteerd. besloten het feest gezamenlijk per autobus te bezoeken. Ook niet-leden kunnen deelne men. Kantongerecht Gouda. Uitspraken van 16 Juni 1937. Veroordeeld werden wegens overtreding van: Art. 22 Leerplichtwet: J. A. te Nieuwer- kerk a. d. IJ., schuldig zonder toepassing van straf. Art. 1 Trekhonden wet: K. V. te Krimpen a. d. IJ. 3 x 1.U x 1 d. en 1.subs. 1 d. h. Art. 13 Alg. Regl. Vervoer: J. v. d. G. te IJmuiden ƒ216.subs, 10 d.; L. v. V. te 'Heinenoord ƒ7.50 subs. 3 d. Art. 9 Motorwet: J. G. J. v. d. W. te Gou da 3 subs. 1 d.; N, L, v. d. H. te R'dam 5 subs 1 d.; M. Th. v. d. W., te Utrecht 5 subs. 2d.; B. v. V. te Foercapelie 3 subs. 1 d. Art. 21 Motorwet: P. B. te R'dam, C. B. te R'dam, H. J. S. te' R'dam, W. F. G. L. IC. te R'dam, L. v. d. D. te Hillegersberg, iider ƒ1.— subs. 1 w. t.; C. J. v. d. W., P. J. W., W. W„ J. K., L. J. B., L. M. K., alle te R'dam, J. v. S. te Hillegersbrg, allen 2.— subs 1 d.; K. V., J. G. en L. C., allen te R5dam, ieder ƒ15.— subs. 3 d. Art. 27 Motorwet: N. S. te Waddinxveen 1.— subs. 1 d. Art. 3 Motor Regl.; A. Z. te Reeuwijk, vrijspraak; G. J. K. te Wassenaar ƒ5. subs. 1 d. Art. 4 Motor Regh: S. A. V. te Gouda ƒ2.subs. 1 d.; J. v. H. te Moercapelle ƒ3.— subs. 1 d.; L. H. te Gouda ƒ0.50 subs. 1 d.; W. V. te Waddinxveen ƒ2.— subs. 1 dag. Art. 5 Motor Regl.: J.' B. F. L. te Gouda ƒ10.— subs. 2 d. Art. Gbis Motor Regl.: E. B. M S. te NituW Lekkerlan'd 20.subs. 4 d. Art. 7 Motor Regl.: J. R. te Góuda ƒ3. bs. 1 d. Art. 11 Motor R^gl,^. H. te Gpuda 3. subs. 1 d.; F. H. J. de R. te Schiedam 3f subs. 1 d.; J. G. te Gouda, P. S. te Gouda en G. F te Waddinxveen ieder ƒ3.— subs. 1 d.; J. A. te Gouda, M. A. S. te Gouda en G. v. d. N. te Schiedam ieder 0.50 subs. 1 d. Art. 12 Motor Regl: M. W. te Gouda ƒ0.50 subs. 1 d. Art. 14 Motor Regl.: A. de H. te Gouda ƒ5.— subs. 2 d.; G. M. v. G. te Ridderkerk ƒ5.subs. 2 d. Art. 27ter Motor Regl.: G. C. v. d. H Gouderak ƒ3.subs. 1 d. Arta 58 Motor Regl.: C. J. G. te Gouda ƒ1.50 subs. 1 d. Art. 59 Motor Regl.: M. v. d. S. te Wad dinxveen 0.60 subs. 1 d".; C. H. te Gouda 2.subs. 1 d. A,rt. 35 Arbeidswet: H. F. te Gouda ƒ3.- subs. 1 d.; H. J. v. d. V te Gouda 3.— sub 1 d. en 2.— subs, ld.; J. v. d. B. te Gouda 15.subs. 3 d.; J. M. te Gouda ƒ15.— subs. 3d. Art. 4 Arbeidsbesluit: J. de G. te Wad dinxveen ƒ9.subs. 3 d. Art. 34 Vleeschk. Wet: P. de V. te Reeu wyk, vrijspraak. Artt. 35, 40 en 42*Vleeschk. wet: F. T S. te Rotterdam een wttÉ hechtenis. Art. 2 Boterwet: C. de J. te Stolwijk ƒ20 subs. 4 d.; P. in 't V. te Gouda 2 x 100 subs 2 x 20 dagen; J. V. te Willeskop 10 subs! 2 d.; H. W. V. te Willeskop 40, subs. 8 d. Art. 17 Visscherijwet: H. C. v. d. B. te R'dam on J. C. te R'dam, ieder 3.— subs. 1 d.; E. F. D. te Ouderkerk a. d. IJssel 1.50 subs. 1 d., verbeurdverkl. voorwerp; C. v. B. en A M. te 'R'dam .ieder ƒ3.— subs. 1 d.; G. V. te Delft ƒ2— subs. 1 d., verbeurd verkl. voorwerp. Art. U Visgcherij Regl.: A. v. S. te Bleis ■wyk f3.— subs. 1 d., verbeurdverkl. voorw Art. 32 Visscherij Regl.: Ph. J. v. W. te R'dam 2.— subs. 1 d., verbeurdverklaring voorwerp. Art. 453 Wetb. van Strafr.: H. B. te B -rg schenhoek, ƒ4.— subs. 2d. Art. 460 Wetb. v. Strafr. en Art. 17 Vis scherijwet: J. A. v. d. H. te den Haag 2 x 1.60 subs. 2 x 1 d, Voorw. verbeurd verkl of ƒ0.50 subs. 1 d. Art. 460 Wetb. v. Strafr. en Art. 17 Vis scherijwet: L v. E. te Den Haag 2 x 1.50 subs. 2 x 1 d., verb, verkl. voorw. of ƒ0.50 subs. 1 d. Art. 460 Wetb. v. Strafr.: H J te Warmer meer 2.stïbs. 16. Art. 43 Vaarwegen Regl.: P. G. W. v. D te R'dam, P. B. te Sliedrecht, G. A. H. te Sliedrecht, L. de J. te Gissendam, J. v. B. te R'dam, S. S. te A'dam, J, B. K. te Gouda allen ƒ3.— subs, ld.. Art. 31 A.P.V. Gouda: H >de K. te Gouda ƒ3.subs. ld. Art. 66 A.P.V. Gouda: E. B. te Deventer ƒ3.— subs. ld. Art. 83 A.P.V. Gouda: J. v. L. te Gouda huldig zonder toepassing van straf. Art. 111 A.P.V. Waddinxveen: A. S. te Waddinxveen ƒ3.— subs. 1 d.; O. T, te Reeuwijk 2.50 subs. 2 d. Thalia-Theater. Uonell Barry more in Het Spookkasteel. KX Thalia-Theater heeft voor heden, morgen en Woensdag een nieuwe hoofdfilm op haar programma. Inplaats van, „De Wandelende Jood' wordt gedurende deze drie avonden ver toond „Het Spookkasteel" met de bekende Lionell Barrymore in de titelrol. Men zie de betreffende advertentie in dit nummer. AGENDA. Thalia-Theater „Het Spookkasteel". Schouwburg-Bioscoop „Maria Stuart". 22 Juni, lOte u. Ver. v. Huisvrouwen. Ex cursie naar Doorn naar het Maarten Maartenshuis. Vertrek Autobusstation. 1 Juni, 8 uur. Oef. E.H.B.O. Rotterd. dijk nabij de watertoren. 28 Juni 8 uur Zaal Kunstmin. Ledenverga dering Soc. „Ons Genoegen". 23 Juni 2 uur Gebouw Crabethstraat 3. Ver gadering Kamer van Koophandel en Fa brieken. 24 Juni Hotel de Utr. Dom L. Tiendewei; Controle Bedrijfsauto's. 27 Juni 10% uur. Aanvang Gewestelijke Remonstrantsche Broederschapsdag m"t een godsdienstoefening in de Rem. Kerk. LAATSTE KERK HTEN. Ontslag gehandhaad. Hoofdinspecteur van politie. ROTTERDAM, 21 Juni. By .besluit van den burgemeester van Schiedam werd in December j.i. de toenmalige hoofdinspecteur van politie, E. N. H. Dasoul aldaar wegens ongeschiktheid ontslagen. Tegen dit besluit?, teekertdé de ontslagene bij het ambtenaren gerecht beroep aan. De behandeling van dit beroep heeft op 31 Mei 'j.l. plaats gehad. Hedenochtend deed het ambtenarenge recht, bij monde van zyn president, Mr. Dr. H. J. D. van Lier, uitspraak. Hierbij bleek, dat het gerecht het oordeel van den bur gemeester van Schiedam deelde. Het ontslag werd bevestigd op grond van ^geschiktheid. N.Z.H.R.M. Vorstelijke gitit van t AMSTEkOAM, 21 Juni. Naar wy ver is aan den penningmeester van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maat schappij door een onbekenden schenker een bedrag van ƒ15.000.— gezonden voor de aanschaffing van een motorstrandredding- boot. Onmiddellijk heeft het bestuur van de N.Z.'H.ll.M. opdracht gegeven aan de fa. Gebrs. Taal te Katwijk aan Zee tot den bouw van een motorstrandreddingboot voor de noordkust van Terschelling. Voor dit station zal ook een nieuwe wa terdichte motortractor worden aangeschaft van het model zooals de Engelsche Redding maatschappij er na vele proefnemingen een heeft aangeschaft en waarvan de secretaris de heer H. Th. de Booy enkele proefnemin gen heeft bijgewoond. De tractor is bestemd om de 5 tons zware boot, die op een wagen met rupsbandwielen wordt vervoerd, in de branding te ryden. De nieuwe tractor zal de naam „Het Zeepaard' dragen. De kosten van dit mechanische zee paard zijn zeer hoog. Misschien wordt het voorbeeld van den onbekenden gever ge volgd om de reddingmaatschappy in staat te stellen in snel tempo haar materiaal up to date te maken. Een volksfrontcombinatie onder leiding der radicalen. PARIJS, 21 Juni. Volgens Paris Midi zou Chautemps er naar streven een combinatie van het Volksfront te vormen onder leiding der radicalen. Het blad zet uiteen, dat alle groepen deze buitengewone crisis zoo spoedig mogelijk willen oplossen. De president der republiek, aldus ver zekert men in goed ingelichte kringen, zou gaarne zien dat Chautemps reeds vandaag zijn ministerie gereed zou hebben, dat on verwijld zijn taak moet aanvatten. Men verklaart, dat Chautemps de aangewezen man was om Bluni op te volgen, wien hij een jaar lang als minister van Staat met loyaliteit en toewijding, welke overal wor den geprezen, heeft ter zijde gestaan. WEERBERICHT. Verwachting: Meest matige noordwes telijke tot westelijke wind, half tot zwaar bewolkt, aanvankelijk nog kans op regen of onweersbuien, weinig ver andering in temperatuur. ADVERTENTIEN. Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, onze innig, geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante HELENA JOHANNA MARIA VAN NAHUIJS, in den ouderdom van 58 jaar. 1 Uit aller naam: D. D. VAN NAHiUIJS. Gouda, 20 Juni 1937. Gouwe 203. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats heb ben Donderdag a.s. te 2.15 uur vanaf het van Iterson Ziekenhuis op de Algemeene Begraafplaats te Gouda ONZE PERSEN staan den geheelen dag onder stoom van 8 atmosfeer; tot Zaterdags 1 uur kunnen wti steeds DIRECT ontvlekken en oppersen'. Uitstekende bewerking; van alle kleeding wordt na het machinaal persen de voering uitgestreken en ALLES MET DE HAND BIJGEWERKT! CC Gouda Klaïwag Tsisioon aaao MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG vertoonen wii in de hoofdrol SPANNENDE SENSATIEFILM.

Goudsche Courant | 1937 | | pagina 2