DE PELIKAAN 3-0-6-6 Beurs van Amsterdam. Telefoon ZUID-AMERIKA. Prins van Bourbon in het huwelijk getreden. Prins Alfons van Bourbon, zoo als de Graaf van Covandönga zich thans noemt, is thans im Havana in den echt verbonden met Martha 'Rocafort, oud 23 jaar. Het hu welijk is in den afgeloopen nacht voltrok ken, in allen eenvoud ten huize van den mil- liowair Antonio Zamora, door den notaris v. José Luis PesSimo. ITALIë. Een verzoening tusschen Alfonso en de ex-Koningin van Spanje? Een kleinzoon geboren. Prinses Beatrice Torlonia, de dochter van den vroegeren Spaanschem koning, Alfonso XIII, heeft het leven geschonken aam een zioori. De vroegere koningin bevond zich op de kamer van de prinses, toen don Alfonso binnentrad. De ontmoeting, welke onver wachts was, was zeer hartelijk. Zij £eeft aanleiding tot geruchten over een verzoe ning. VEREENIGDE STATEN. Alle vliegtuigen van de Lexington op zoek naar Miss Earhart. Uit Santa Barbara (Californiië) wordt aan die New-York Times gemeld, dat het vlieg kampschip Lexintgton, dat daar is aangeko men om deel <e nemen aan de vlootweek gisteravond naar de Zuidzee is vertrokken. Alle vliegtuigen van de Lexington zullen er in. dienst worden gesteld van de naspo ringen naar de vermiste Amerikaansche vliegster Miss Amelia Earhart. De positie van de schatkist. Deficit in laatste belasting] 2.811.000.000 dollar. De schuldenlast gestegen tot 36.425 millioen. Het op 30 Juni geëindigde belastingjaar is afgesloten met een deficit van 2-811 mil lioen dollar. De ontvangsten bedroegen on geveer 5.294 millioen, de uitgaven 8.105 millioen dollar. De openbare schuld bedraagt 36.425 mil lioen, tegen 33.779 millioen dollar per einde Juni 1936. De goudvóorraden bedroegen 12.318 mil lioen, dX 2.300 millioen dollar meer dan verleden jaar. BINNENLAND. Drie nieuwe schepen voor de H.A.L. Twee motorvrachtschepen, met passagiersaccommodatie in Denemarken besteld. Onderhandsche plaatsing van 2 mil lioen aandeelen tegen 118 pet. De directie van de HollandAmerika- lijn te Rotterdam deelt mede, dat gecon tracteerd is met de Odense Staalskib- vaert ved A. P. Moller, Odense, Denemar ken. voor den bouw van twee motor vrachtschepen van ca. 10.000 ton draag vermogen, levering najaar 1939; verder voor een vracht-passagiersschip, dupli caat van het zich bij de machinefabriek en scheepswerf van P. Smit Jr. te Rot terdam in aanbouw bevindende m.s. „Noordam", met de N.V. Wilton-Fijenoord tWUton's machinefabriek en scheeps werf,, maatschappij voor scheeps- en werktuigbouw Fijenoord), Schiedam, voor levering 1938. Onderhandsche plaatsing van 2 millioen aandeelen ét 118 pet. In verband hiermede werden onder hands 2 millioen nom. nieuwe aandee len geplaatst tot den koers van 118 pet. netto, recht gevend op het halve divi dend over 1937. De nieuwe aandeelen hebben dezelfde rechten als de oude, doch zijn geblokkeerd tot na de alge- meerte vergadering der Mij., waarin de balans over 1937 wordt vastgesteld, ech ter uiterlijk tot einde Maart 1938. Met deze uitgifte acht de maatschap pij haar kapitaalbehoefte voor haar tegenwoordig bouw-programma gedekt. 9 Wijzigingswet rechterlijke organisatie. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging van enkele artikelen van de wet op do rechterlijke organisatie en het be leid der Justitie. Het gewijzigde artikel 3a schept dc mogelijkheid, dat een substituut-officier bij een arrondissements-rechtbank wordt aangewezen om bij een andere rechtbank als waarnemend substituut-officier van Justitie op te treden. Het nieuwe tweede lid "0an artikel 6a maakt het mogelijk, dat een officier van justitie- of -een -substituut-officier van justitie bij een rechtbank wordt aange wezen als waarnemend advocaat-gene raal bij een gerechtshof Door een andere wijziging wordt de benoeming van de beëedigde klerken ten parkette bij de kantongerechten overge bracht van de arrondissements-recht- baiiken naar den Minister van Justitie. De centrallseering van deze benoemin gen maakt het mogelijk, dat in déze meerdere uniformiteit wordt bereikt. Artikel lt>, 2de lid, schrijft voor, dat de leden van de rechterlijke macht zonder bijzonder verlof van den Koning niet naar het buitenland kunnen gaan. De ondervinding heeft uitgewezen, dat dit voorschrift gevoeglijk kan worden ge mist. Voorgesteld wordt daarom dit lid te schrappen. Om den wille van de uniformiteit wordt ten slotte ook ten aanzien van de beëedigde klerken ter griffie van de ar- rondlssemtns-rechtbanken, de gerechts hoven en den hoogen raad voorgesteld de benoeming te centraliseeren In han den van den Minister van Justitie. Prins Bernhard geïnstalleerd. Als eere-rider en rechtsridder van de Juhanniterorde. Op kasteel Doorwerth is Z. K. H. Prins Bernhard als eere-ridder en rechtsridder van de Johanniterorde geïnstalleerd. Er waren reeds vroeg in den morgen veie belangstellenden. De politie had de toegangswegen naar het kasteel, waar van de vlaggen wapperden, afgezet. Vijf tig kinderen van het Huis Heelsum van het Centraal Genootschap hadden een plaatsje gekregen om den hoogen gast te kunnen zien. Prins Bernhard kwam om half twaalf met zijn groote Maibach-auto aan, die door een chauffeur werd oesiuurü. De Prins wera verwelkomd door Jhr. E. H. van Loon, die de overige leaen van het convent der commenderij Nederland aan £urie ivoninanjKe fioogneiü voorstelde, m net aasteei volgde daarop de instai. iade, waar du de waarnemende comrneïi- dator, mr. w. J. baron van Lynaen, ae uisianatiereoe uitspruK en aan den priria net eere-teeKen vun de orde uitreiKte. Daarna werojn oe overige reehtsnaaers geinsiuueera. merop voigoe een noen maal m het Bezoek van Duitsche ministers Vanochtend arriveerden te Oldenzaal in een viertal open auto's de Duitsche rijksminister, dr. Kerrl, de regeermgspre- Mdenten dr. Eggers en dr. Musz, en e regeerings-commisaris van Osnabruck, dr. Hugie, met gevolg van een tiental personen. Zij stapten af bij de Rotter - damsche Bank en gebruikten daarna in hotel „De Gouden Leeuw" koffie. Ver volgens werd de tocht voortgezet vi& Hengelo, Almelo, Ommen naar Emmen en Ter-Apel. Het doel van dezen tocht was de be zichtiging van de verschillende kanalen en den woningbouw. Mr. J. J. I. Harte van Tecklenburg overleden. Op 83-jarigen leeftijd is hedenochtend te 's-Gruvenhage overleden mr. J J. I. Harte van Tecklenburg, oud-minister van financiën, oud-lid van den Raad van State. De heer J. J. I. Harte werd te Utrecht geboren op 15 October 1853. Hij studeerde aldaar in de rechten en promoveerde cum laude. Alvorens te promoveeren nad hij een antwoord geschreven op een door de Utrechtsche Universiteit uitgeschre ven prijsvraag over den rentestand, welk antwoord met goud werd bekroond. Na zijn promotie ging hij naar Amsterdam, waar hij zich als advocaat vestigde. Hij nam weldra deel aan de politiek, en zag zich gekozen tot voorzitter van de i'.k. kiesvereeniging „Recht en Orde". Op l Mei 1888 deed hij, voor de kies district Grave zijn intrede ito. de Tweede Kamer, waarin hij zitting heeft gehad tot Augustus 1901, in welk jaar hij be noemd werd tot minister van financiën in het kabinet Kuyper. Als minister was zijn opvolger mr. N. G. Pierson. Mr. Harte, die later het recht verwierf op den naam van Tecklenburg, heeft o.m. als Tweede Kamerlid in de zitting 1898—1899 een initiatief-voorstel inge diend tot aanvulling van titel 118 van het Wetboek van Strafvordering, betreffende herziening van arresten en vonnissen, welk wetsvoorstel heeft geleid tot de wet van 14 Juli 1899 Hij was lid van verschillende staats commissies o.a. van die voor de handels politiek, voor de statistiek en voor de pensionneering vap werklieden. Als minister was de heer Harte van Tecklenburg een voorstander van. be schermende rechten. Hij bleef minister van financiën tot in 1905, in welk jaar hij werd opgevolgd door mr. Th. H. de Meester In de katholieke gelederen is de heer Harte van Tecklenburg altijd een strijd bare figuur geweest en zijn bekwaam heden werden ook door zijn tegenstan ders gaarne erkend. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal plaats hebben. Woensdag a.s. op de r.k. begraafplaats aan de Kerkhof laan om 12 uur. Te voren zal in de r.k. kerk aan de Wassenaarscheweg een uit vaartdienst worden gehouden. MARKTBERICHTEN. Kaasmarkt Oudewater. 5Juli. Aanvoer 82 wagens, 3690 stuks, wegende 18450 K.G. Pry zen: le srt. 22 24, 2e srt, ƒ2021, zwaardere ƒ25. j Veemarkt Rotterdam. 5 Juli. Aanvoer in totaal' 1641 stuks. Vette runderen 558, vette kalveren 229, nuchtere kalveren 4, schapen en lammeren 394, varkens 456. Prijzen per KjG.: Vette koeien le bw. 78, 2e kw. 70, 3e kw. 54—64; Vette ossen le kw. 74, 2e kw. 68, 3e kw. 54—64; Vette «kalveren le kw. 90, 2e kw. 75, 3e kw. 55 60; Varkens (levend gewicht) le kw. 50, 2e kw. 49, 3e kw. 48; Schapen 52—46—36, per stuik 312620; Lammeren 65.5850, per stuik 181511, Vette koeien en ossen, aanvoer iets rui mer, handel stug, prijzen van vorige week Dinsdag, prima koe 82, prima'os 80 Vette kalveren, aanvoer korter, handel matig, prijshoudend, prima kalf 1.Schapen en lammeren, aanvoer iets kleiner, handel zeer traag pry zen dalend. Varkens, aanvoer kort, handel willig, prijzend stijgend, prima ex. ging nog 1 ct. boven noteering. Er werd een party tje schapen voor .export verkocht. WEERBERICHT. Verwachting: Zwakke tot matige zui delijke tot zuid-westelijke wind, gedeel telijk bewolkt, nog weinig of geen regen, warmer. GEMENGD NIEUWS. De in beslag genomen „ThorpehalT. I Wie heeft recht op de lading? Buitenlandse!! schip in beslag genomen. Zaterdagnacht is door oen officier van justitie te Middelburg in beslag genomen het Engelsche stoomscnip „Thorpehall" welk schip op de reeoe van Vlissingen 1 lag en een lading in had van kisten met waardegeld en juweelen, welke door het linkse he front der Spanjaarden in be slag waren genomen in. particuliere ban ken in Bilbao, voordat deze stad door de troepen van Franco was ingenomen. In deze banken waren ook Engelsche en Fransche belangen vertegenwoordigd. Deze schatten waren in drie schepen ge laden, welke schepen hebben zee gekozfn met onbekende bestemming. Twee dezei schepen zijn intusschen in de haven van Larocherre, in Frankrijk, in beslag ge nomen, doch het derde schip, namélijk het onder Engelsche vlag varende Spaan- sche schip „Thorpehall", heeft kaas ge zien, te ontsnappen, en kwam Vrijdag middag aan op de reede van Vllssingf?n, alzoo op territoriaal gebied. Hier wachtte het schip op orders, waarheen het de schatten moest vervoe ren. Intusschen waren de bewegingen van het schip goed nagegaan, met het gevolg, dat Vrijdagavond op hetbureau van politie te Vlissingen een conferentie werd gehouden tusschen den officier van justitie te Middelburg, baron Van der Feltz, en den commissaris van politie te Vlissingen, den heer Gasinjet, terwijl mede aanwezig waren een Fransch ad- vocaat, ter verdediging van de belangen van de banken van Bilbao, die ter zijde werd gestaa,n door een Nederlandsche collega, mr. Van der Beke Callenfels. Bij deze conferentie was voorts aanwezig de I Britsche onsul te Vlissingen, de heer De Bruine. i Besloten werd, beslag te leggen op de „Thorpehall". Daar de mogelijkheid niet was uitgesloten, dat het schip zich niet aan het Nederlandsche gezag zou onder werpen, is door de Justitie de hulp inge roepen van de militaire autoriteiten, waarna de ondercommandant van de marine te Vlissingen, kapitein ter zee Van der Stad, H. M.'s „Brinio" ttr be- schikking stelde, onder commando van den luitenant ter zee eerste klasse, Van Nleuwenhuizen. De officier van justitie, de commissaris van politie en de Britsche consul zijn daarop tegen middernacht met de zee- sleepboot „Boliath" naar het schip ge- - varen, aan boord waarvan geconfereerd is met den Engelschen kapitein. Intusschen voer H. M.'s Brinio rond het schip, zoo nu en dan haar felle zoek lichten op het schip richtende voor eventueele gevallen van tegenstand en ter beveiliging van de aan boord zijnde autoriteiten. Door een deurwaarder is daarop beslag ,op het schip gelegd en "door twee sleepbooten is het onder oe- geleiding van de „Brinio" naar de bui- tenhaven te Vlissingen gesleept, waarna het schip Zondagmorgen vroeg naar een i der binnenhavens is overgebracht. Het 1 schip is aldaar onder strenge bewaking van de politie gesteld Niemand van de bemanning, bestaan- j de uit Spanjaarden, mag het schip ver- I laten. i Het gevolg van deze in beslagneming zal zijn, dat verscheidene processen zul len worden gevoerd over de vraag, wlen. de schatten, welke het schip aan boord heeft, zal worden ter hand gesteld. Uit het nader onderzoek Is gebleken, dat het schip met vijftig vluchtelingen uit Bilbao was vertrokken. Deze zijn in Frankrijk, in La Falise, de voorhaven van j La Rochelle, van boord gegaan Tot de i vluchtelingen behoorde ook een der Bas- j kische ministers en zijn familie Men vermoedt, dat te La Falise een gedeelte van de waardevolle lading het schip ver laten heeft. Van de bemanning maakt ook een Ne derlander deel uit, een 57-jarlge hofmees ter uit Rotterdam, die zes maanden ge leden met hetzelfde schip van Rotterdam naar Bilbao was vertrokken. De beman ning bestond toen uit nog eenige Neder landers, een aantal Arabieren en een Engelschman De politie zorgt er streng voor, dat de épaansche opvarenden nipt in. aanraking komen met den wal. Aan den hofmeester is echter verlof gegeven het schip te ver laten en huiswaarts te keeren, doch de man wenschte van dit recht geen gebruik te maken en bleef aan boord. Zooals men weet ls het voorloopige be slag van zuiver clvielen aard en houden de politiemaatregelen uitsluitend ver band met de bepalingen der Vreemde lingenwet. Op een nadere beslissing van de rechtbank wordt gewacht. De belan gen van de tegenpartij, welke nog niet bekend is, zijn in handen gegeven van den Middelburgschen advocaat mr. P. Dieleman In een zweminrichting verdronken. Droevig ongeluk te Zeist. In de gemeentelijke zweminrichting aan de Blikkenbergerlaan te Zeist heeft zich vanmiddag een droevig ongeval voorgedaan. De gebroeders Van de W. waren daar, terwijl het in de inrichting zeer druk was, gaan zwemmen. De oud ste van hen keerde na korten tijd huis waarts, de jongere, de 15-jarlge broer wilde nog eenigen tijd in de inrichting blijven. Toen deze echter na verloop van tijd niet thuis kwam, ging men een onder zoek Instellen in de zweminrichting. De kleeren van den vermiste bleken in het kleedhokje te hangen. Terstond ging men dreggen en weldra had men het lijk van den jeugdigen J. B. van de W. boven ge bracht. De politie heeft het naar het zieken huis doen vervoeren. Ernstig auto-ongeluk te Voorhout. De bestuurder gaf gas inplaats van te remmen. Vijf personen naar het ziekenhuis. Zaterdag omstreeks kwart over negen is onder Voorhout een ernstig auto-onge luk voorgevallen, dat zijn oorzaak vond in het feit, dat de bestuurder op de ver keerde pedaal- trapte, en in plaats van te remmen, gas gaf. Een vierpersoons Citroën, gemerkt G 47828, thulsbehoorende te Amsterdam, bezet met zes personen kwam op dat oogenbllk van Sassenheim ln de richting Noord wijk gereden. Bij de driesprong in de Teylingerlaan beging de autobestuur der zijn noodlottige vergissing, met net gevolg, dat de wagen kantelde en aan de overzijde tegen deh betonnen kadewand botste. Een der inzittenden slaagde erin uit de auto te komen Toegesnelde voorbij gangers brachten de vijf overige inzit tenden op het droge; zij waren deerlijk toegetakeld. Bloed en modder hadden 'hun gezichten geheel onherkenbaar ge maakt. Vier van de verongelukten waren bewusteloos. Per particuliere auto heeft men hen ijlings naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Na het onderzoek bleek dat het onge luk nog vrij goed was afgeloopen. Drie of vier leden van het gezelschap zullen het ziekenhuis spoedig kunnen verlaten, de overigen zullen nog in observatie moeten blijven. De bestuurder F. P. uit Amsterdam, is vermoedelijk door de in zittenden afgeleid, waardoor hem het waarschuwingsbord op 200 meter voor den driesprong is ontgaan. Overigens ligt het voor de hand, dat een vierpersoons Citroën-wagen geen behoorlijke plaats aan zes personen biedt. De wagen zal Maandag uit den sloot worden gehaald. Geheime distilleerderij ontdekt. Een oude bekende aan het werk. Op een achterkamer van de derde ver dieping van een perceel van de Fokke Slmonszstraat ln Amsterdam heeft de brandweer vandaag met enkele emmers water een brandje gebluscht, dat was ontstaan door het vlamvatten van spi ritus tengevolge van het overkoken van een distilleerketel. Met deze ontdekking stond tevens vast, dat in het perceel een geheime distil leerderij was gevestigd, zoodat de dienst der invoerrechten en accijnzen werd ge waarschuwd. Weldra verschenen een in specteur van dezen dienst met enkele rechercheurs, waarna kon worden vast gesteld, dat het hier een distilleerderij betrof, waarmede reukwater werd ver vaardigd. De eigenaar van deze dlstlleerderij, die bij de door hem aangewende blusschings- pogingen brandwonden aan de handen had opgeloopen, had zich bijtijds uit de voeten gemaakt. Men weet echter, dat hij dezelfdè persoon is, tegen wien reeds vroeger in een ander gedeelte van dc stad proces-verbaal is opgemaakt, we gens het frauduleus vervaardigen van reukwater, welk goedje echter van infe- rieuren kwaliteit is Het perceel in do Fokke Slmonszstraat had hij sinds Kort betrokken Alle toestellen zijn door den dienst van invoerrechten en accijnzen in beslag genomen en naar 't Oost-Indisch Huis overgebracht Wielrüdster door motorfiets aangereden. Drie gewonden. Zondagavond om zes uur ls op den rijksweg ter hoogte van de Wasbeeker-, laan een motorfiets, welke uit de rich ting Leiden kwam, ln botsing gekomen met een wielrüdsterdie zonder op het verkeer te letten plotseling den weg wil de oversteken. Het gevolg was, dat be halve de wielrijdster ook de bestuurder van het motorrijwiel en de dame, die op de duo zat. tegen den grond werden ge smakt waar het drietal gewond liggen bleef. Dokter P. le Grand was spoedig aanwezig om de eerste hulp te verleenen. De berijder van de motorfiets, zekere Van L. uit Leiden, was bewusteloos en had vermoedelijk een schedelbasisfrac- tuur opgeloopen, terwijl zijn echtgenoote, die eveneens buiten kennis was, een sleu telbeen had gebroken. De wielrijdster, mej. Van T. uit Hillegom, was er met vrij ernstige huid- en schaafwonden afge komen. Het echtpaar Van T. is per zie kenauto naar het Academisch Zieken huis te Leiden vervoerd en daar opge nomen, terwijl mej. Van T. naar het Dia- conessenhuis te Lelden ls overgebracht, j De motorfiets en het rijwiel zijn ern- stig beschadigd. Twee personen door een motorrijwiel gegrepen. Gisteravond omstreeks kwart over 9 zijn in de Linnaeusstraat nabij den overweg een man en een vrouw, belden ongeveer 56 jaar oud door een motorrij der aangereden De man kwam er met eenige ontvellingen af, de vrouw was ern stiger gewond, doch kon na verbonden te-zijn, naar huis worden vervoerd. De motorrijder treft geen schuld aan het ongeval, aangezien het echtpaar bij het oversteken van den weg zoodanig aarzelde, dat een aanrijding niet te ver mijden was. Noodlottige weddenschap. Om half zeven Zaterdagavond waren eenige jongens in de Eerste Katen- drechtsche haven te Rotterdam aan het zwemmen. Zij wilden zich reeds weer aankleeden, toen een der knapen met eenige kameraadjes een weddenschap aanging, wie het langst onder water Kon blijven. Dit is den 12-Jarigen A. Koster, gewoond hebbende aan den Sumatraweg Rotterdam, noodlottig geworden. De Jon gen bleef zoolang onder water, dat zijn kameraadjes ongerust werden, hun ver moeden bleek bewaarheid geworden-, de Jongen ls niet meer boven gekomen. rMen^s^tèr"iüaat^^w|^Jiet"idreggen~ge- I gaan. Het stoffelijk overschot is tot op dit moment niet gevonden. SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Juniorencompetitie G.V.B De uitslagen van de voor de junioren- competitie van den Goudschen Voetbal bond gespeelde wedstrijden luiden als volgt AFDEELING A. Groep l: Dilettant ABergambacht C—5: Lekkerkerk O.N.A. A 2—2. Groep 2—G.S.V. A—Oudewater A 1—1; Woerden A—Oudewater A, uitgesteld. Groep 3: O N.A. B—Gouda C l—1. AFDEELING B. Groep 1: O.N.A. C—Moordrecht A l—4; Gouda DOlympia B 4—3; Groeneweg A G.S.V. B 2—2. Groep 2: Gouda E—Bodegraven A 3—4 Waddlnxveen A—Haastrecht A ultgest. Om Zilveren Bal te Stolwijk. Zondag is het tournool om den Zilvte- ren Bal te Stolwijk voortgezet. De uit slagen waren: G.S.V. 4—Moordrecht 2 1—2, Stolwijk 1 —Schoonhoven 3 2—winnaarswedstrijd Moordrecht 2—Schoonhoven 3 2—0. (Moordrecht in halve eindstrijd.n). Olympia tegen de politie. Hedenavond 7 uur wordt op het Olym- pia-terrein een wedstrijd gespeeld tus schen een Olympia-combinatie en de Goudsche Politie Sportvereeniglng. Succes van scheidsrechters. De gisteren te Schoonhoven gespeelde wedstrijd tusschen de Schoonhoven- veteranen en een elftal van de Scheids- rechtersvereeniging Gouda en Omstre ken eindigde in een 5—1 overwinning voor de scheidsrechters. WATERPOLO. Niet opgekomen. De voor Zaterdagmiddag voor de com petitie van den Kon. Ned. Zwembond vastgestelden wedstrijd Elfhoeven-D.Z.V. is niet doorgegaan, daar D.Z.V. niet op kwam. Programma vèor deze week. Het competitie-programma voor deze week luidt: Kon. Ned Zwembond. Woensdag: Poelmeer—G.Z.C., A.Z.C.-— Elfhoeven, A.Z.C. 2—G.Z.C. 3. Donderdag: G.Z.C.—S.V.H., G.Z.C. 2- S.V.H. 2. Vrijdag: Maas 2—G.Z.C. 2. Zaterdag: Elfhoeven—H.C.Z. Zwemkrlng Gouda. Woensdag: A.Z.C. 3—Elf hoeven 2, S.Z. en P.C. 3—G.Z.C. 4. Zaterdag: Elf hoeven 2—S.Z. en P.C. 3. De competitiestanden. De standen in de polo-competitie lul den momenteel als volgt: Kon. Ned. Zwembond. 2e klasse C. S.V.H. 5 5 0 0 10 22—1 R.Z.C. .4 3 0 1 6 S»j-=6 G.Z.C. 3 2 0 T "4 11— De Zijl 5 1 0 4 2 10il L.Z.C. 3 0 12 1 0—14 Poelmeer 4 0 13 l 2—12 3e klasse D. H.C.Z. 4 3 1 6 14—12 A.Z.C. 5 3 0 2 6 20—13 Elfhoeven 4 1 0 3 2 6—8 De Gouwe 3 1 0 2 0» j_7 D.Z.V. 2 10 12"» 4—7 Reserve 2e klasse D S.V.H. 2 3 3 0 0 6 16—1 G.Z.C. 2 3 2 0 1 4 3—5 R.Z.C. 2 3 1 0 2 2 3-6 Maas 2 3 0 0 3 0 0—10 Reserve 3e klasse E. Z.I.A.N. 5 2 1 1 C 3 5—2 H.Z. en P.C. 5 2 1 0 1 2 5—4 A.Z.C. 2 3 1 1 1 3 4—4 G.Z.C. 3 3 1 0 2 2 4—8 Zwemkrlng Gouda. S.Z. en P.C. 3 3 3 0 0 6 5—2 G.Z.C. 4 5 3 1 1 7 124 De Gouwe 2 6 4 1 1 7» 1259 Boskoop 7 4 0 3 8 21—8 Elfhoeven 2 5 0 1 4 1 1—11 A.Z.C. 3 6 0 1 5 1 4—22 twee winstpunten in mindering. M vier winstpunten in mindering. Nederland klopt België. Het Nederlandsche zevental heeft Zon dag te Ostende met 2—1 van België ge wonnen. Ook in de estafette 4 x 200 M. borstcrawl zegevierde Nederland. De tijd was 9 min. 52.2 sec., terwijl België er 10 min. 33.4 sec over deed. ATHLETIEK. Goudsche athleten op tournooi. Bij de Zaterdag en Zondag te 's-Gra- venhage gehouden nationale wedstrijden, georganiseerd door de vereeniging „Te Werve" leverden Goudsche deelnemers de volgende prestaties: 1000 M. hardloopen klasse C: 2. J. v. d. Heuvel (Vlres et Celeritas) 2 min. 49 sec., 4. P. Dubbeldam (Achilles). Verspringen klasse C: 3. K. Eikelen boom (Achilles) 6 15j M. Verspringen meisjes: 2. s. v. d. Meer (Vlres et Celeritas) 4.61 M. 800 M. hardloopen klasse B: 1. G. Mid delkoop (Vires et Celeritas) 2 m. 4.7 sec. 500 M. hardloopen: 2. A. de Ruyter (Vlres et Cel.) 16 mlna 12.1 sec. MUZIEK. De vacature bij het U.S.O. De heer Van Beinum neemt de uitnoodiglng niet aan. Het bestuur van het Utrechtsch Ste delijk Orkest deelt mede, van den heer Van Beinum bericht te hebben ontvan gen, dat hij de uitnoodiglng van dit be stuur tot zijn leedwezen niet kan aan nemen. De heer Van Beinum meent, hoe zeer de taak, die in Utrecht voor hem zou zijn weggelegd, hem aan trekjeelij k voorkomt, zijn werkzaamheden bij het Concertgebouw-orkest hiervoor niet te mogen opgeven GOUDA, 5 Juli ml. I ERNSTIG ONGELUK. Vrouw door Schoonhovenschen trein aangereden. Slachtoffer overleden. Een tragisch ongeluk is Zaterdagmiddag op den onoewaakten overweg aan de Kar nemelksloot in da tramlijn Gouda—Schoon hoven gObeurd en heeft het leven gekost aai. een 57-jarigA vrouw, die door een trein werd aangereden en korten tijd later in het ziekenhuis aan 'haar verwondingen is be zweken. Omstreeks kwart over vijf naderde uit -Schoonhoven tramtrein 649, die om 17,18 uur te Gouda moet aankomen. Voor de ge vaarlijke overgangen aan de Karnemelk- sloot gelden verschillende veiligheidsvoor schriften. Zooals voorgeschreven is, gaf de trein fluit- en betsignalen en reed met een snelheid van 6 K.M. Voorts stond hij den overweg de overwegwachter A, Verkerk, die eveneens in overeenstemming met de voorschriften met een vlag zwaaide. Gelijktijdig, dat de trein bij den overweg in de breede atjde van de Karnemelksloot was, kwam uit de richting IJssellaan aan- loopen de r>7-,iarige mevrouw A. v. d. Bijl- van Zwieuen,'wonende in de IJssellaan. Zij was met haar man op weg naar Rotterdam. Het echtpaar maakte meermalen de reis en stapte dan gewoonlijk aan de halte Karne melksloot in om de wandeling door de stad uit te sparen en gemakkelijk het station te bereiken. Ook Zaterdagmiddag was het de bedoeling aan de Karnemelksloot in te stap pen en het echtpaar wilde den trein nemen, die juist aankwam. Op den weg naar de halte had het in de IJssellaan bemerkt, dat het een pakje vergeten was, waarom de heer v. d. Bfll naar huis was teruggegaan om het pakje te halen. Zijn echtgenoote was vast vooruit geloopen. Toen z(j hij den overweg aankwam, schijnt zij het fluiten en hellen van de locomotief niet gehoord en evenmin erg gehad te heb ben in het zwaaien met de vlag van den overwegwachter. In eik geval liep zij door. Op het laatste oogeirblik riep de overweg wachter. merkende, dat de vrouw niet bleef staan, haar nog toe om haar op den nade renden trein opmerkzaam te maken, maar ook deze waarschuwing heeft de voetgang. ster niet bemerkt. iZy was eenigszins hard- hoorend en vermoedelijk heeft zy het ge roep van den wachter niet gehoord. De vrouw liep de spoorbrug naar de an dere zyde van de Karnemelibsloot over, ter- wijl de trein achter haar aan kwam. On danks de geringe snelheid reed de trein harder dan de vrouw liep. Niettemin was zij net de brug over toen de trein by haar was. Juist toen zij op den smallen k(ant van de Karnemelksloot van de rails wilde gaan om zich naar de halte te begeven, reed de trein haar «aan, De vrouw kreeg van de locomotief een duw in den rug ert viel met haar achter hoofd op de straat naast de spoorbaan aan den kant van de Boelokade. Zy bleef be wusteloos en bloedend liggen. Door het geroep van omstanders opmerk zaam gebracht* stopte de machinist onmid dellijk, hetgeen door de geringe snelheid «gemakkelijk viel. Nog voor het perron aan de halte bereikt was^ stond de trein stil. Het ongeluk was' evenwel al gebeurd. De machi nist had van het «gebeurde niets bemerkt Op de locomotieven die op de lijn Gouda Schoonhoven rijden, staat maar één man en diens vaste plaats is aan den «kant van de Tiendewegsbrug. De machinist had de van de IJssellaan komende vrouw dus niet ge zien en haar evenmin voor zijn locomotief -bemerkt. Door de 'hoogte van! zyn machine^ kan hij niet vlak voor de locomotief zien. Hy ziet eenige meters verder op den weg. Toen hij bij het oprijden van den overweg de brug zag, liep de voetgangster daar nog niet. Eveir nadat de trein stilstond, kwam do heer v. d. Byl den hoek van de IJssellaan en de Karnemelksloot om. Toen hy by den overweg was, wachtte hem een wel zeer smartelijke gewaarwording. Onmiddellijk na het ongeluk was om me dische «hulp getelefoneerd. Spoedig was dr. Briekhuizen aanwezig, die juist passeerde, en weldra kwam odk de G.G.D. ter plaatse. Recids dadelytk bleek, dat het slachtoffer er zeer efnstig aan toe was. Zy had een zware hersenschudding en verschillende verwon dingen. Met den auto vani den G.GD. is ztf naar ^^eTson Ziekenhuis vervoerd. Medi sche hulp heeft echter niet meer mogen baten. Kort na aankomst is zü, zonder tot bewustzjjn te zijn gekomen, overleden. Het is onbegrijpelijk, dat de vrouw den rc'n, ver8chillende waarschuwingen met heeft bemerkt. De omstandigheden dui den er niet op, dlat zij trachtte nog vóór den rem over de brug te gaan. Weliswaar was zij om met den trein mede te gaan laat, doch zij liep In kalmen pao de brug over en daardoor is het het meest waarschijnlijk, dat ZIJ zicih van het gevaar niet bewust is ge weest. trein kreeg tienI minuten vertraging. Het droevig ongeluk heeft uiteraard al- gemeene deernis gewekt. De begrafenis van het stoffelijk overschot geschiedt morgenmiddag om 2 uur op de Algemeene Begraafplaats. Julianas! uis. In Juni zijn door de Julianasluis geschut 4888 schepen met een inhoud van 897.012 ton. Herbenoeming. Personeel Handelsavondschool met 5 j. cursus. De directeur der Handelsavondschool met 5 j. cursus heeft B. en W. voorgesteld de tijdelijke leeraren der school O. van Dyk, W. van Lingen en M. Dykwel voor het schooljaar 1987/38 te herbenoemen. B. en W. hebben, over dit «voorstel het advies ingewonnen van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs, wel ke zich daarmede kam vereenigen, terwijl ook de Minister van Onderwijs de voor dracht eveneens goedkeurd. In verband hiermede stellen B. en W. voor het schooljaar 1937/3® als tijdelijke leeraren aan de «Handelsavondschool te con- tinueeren O. van Dijk;, W. van. Lingen en M. Dykwel. Verhuur woningen. B. en W. stellen den Raad voor opnieuw te vephuren de woningen Nieuwehaven 85 ein Nieuwehavem 89 aan M. Bontenbal en W. de Jong, tegen eem huurprijs van 4.50 per week. Verhuur van grond van de Gemeente, in het Van Bergen IJzendoornpark. Burgemeester en) Wethouders stellen den Raad voor opnieuw te verhuren aan den heer J. R. A. Wolff, alhier, het in hat Van Bergen IJzendoornpark gelegen perceel grond, kadastraal bekend gemeente Gouda, sectie H no. 1186, voor een tijdvak van 5 jaren, in huur gegeven, tegen een jaarlyk- sche huursom van 50. Nederlandsche Sierteeltcentrale 1 Bloemkweekerscrediet. De Nederlandsche Sierteeltcenitrale deelt mede, dat het met medewerking van den Raad aan een alhier gevestigden bloem- kweeker verleend crediet inmiddels is af gelost. Thans is weder door dezelfde firma e"n, crediet aangevraagd tot eem bedrag van 2600.waaraan kan worden voldaan, In dien deze gemeente wederom 10 van het eventueel nadeelig saldo van het te verlee nen crediet voor haar rekening neemt. In verband daarmede stellen B. en W. voor te besluiten: a. tot het verleenen van. de by; artikel 4 der Crisis-bloemkweefkerscrediebbeschiikklng 1935 I vereischte machtiging, om het ge vraagd credet ad 2600.uit de middelen van het Landbouwcrisisfonds toe te staan; b. voor rekening der gemeente te nemen 10 Vr van het eventuee' nadeelig saldo van het sub a bedoeld crediet. Aanbesteding bouwen winkel- en woonhuis Graaf Florisweg. Door den bouwkundige A. Steenwinkel is heden aanbesteed het bouwen van een win kel- en woonhuis aan den Graaf Florisweg voor den heer J. D. Verkerk alhier. Ingeschreven werd door de volgende fir ma's: T. de Bruin, Gouda ƒ5767.06 Firma Slegt, Gou'da „6450.— P. Bokhoven, Goudd „6480. Th. v. Dyk, Gouda „6500.— Chr. G. F. de Jong, Gouda „6687. J. Peeters, Gouda „6740.— Firma Chr. v. d. Linden 6760. A. Bontebal, Reeuwyk „6828. C. Bontebal, Reeuwyk ,0900. Firma Nieuwveld Co., Gouda „7250. Techn. Bur. v.h. J. H. de Wilde, Gouda „7275.- Frauduleuze slachting. Ambtenaren van den keuringsdienst heb ben bij een veehouder aan den Voorwillens een hoeveelheid vleesch van een frauduleus geslacht varken in beslag genomen. Het tekort aan goedkoope groenten. Het bestuur van den R.K. Volksbond hee<"t een schrijven aan B. en W. gezonden met het verzoek aandacht te schenken aan het tekort van groenten voor werkloozen en armlastigen,, zulks in verband met een nood der betrokkenen en het feit, dat de werk loozen de moodige bonnen bezitten. jOngelukken op straat. In de Dubbelebuurt is een 48-jarige voet ganger door een auto uit Schiedam aange reden. Hy kreeg een kleine hoofdwonde. In de Wijkverpleging is hy verbonden en daar- Weer ongeluk op overweg in Schoonhovensche lijn. Vrachtauto gegrepen, bestuurder >or bemiddellngs- kosten, onkosten en taxatiekosten vooruit en laten dan gewoonlijk na hypotheken te Op den Kleiweg is een handwagen aan gereden door een vrachtauto. De 25-jarige bestuurder van den handwagen «kwam te vallen. Hy kreeg ontvellingen aan beide enkels en voorts is zyn kleeding gescheurd. Naby de Witrechtsche brug ls van een i uitWaddimxveen «vrachtauto uit Waddimxveen dief vooras ge broken. Het omgeluik liep goed af. Met ver eende krachteh is het voertuig aan den kant gezet» waarna het verkeer, dat eenigen tyd Zaterdagavond is ten huize van den heer P. de Vos aan de Raam een brandje ont staan. De slang van het gasstel vloog in brand, waarop het uitstroomend gas vlam- vatte. Omwonenden hebben met emmers water het vuur gelbluscht. Een gordijntje en een tafelzeiltje zyn verbrand. De met een motorspuit uitgerukte brandweer behoefde geen dienst te doen. Azynextract gedronken. Een 2-jarig meisje uit een gezin van den heer P. J. Zwanenburg aan de Heerenstraat heeft tijdens afwezigheid van de moeder uit een flesch met azynextract gedronken «n daardoor inwendige verwondingen ge kregen. De kleine1 is naar het Van Iterson Ziekenhuis gebracht. Haar toestand is re delijk. Hedenmiddag om kwart over drie is op een onbewaakten overweg in de tramlijn Gouda-Schoonhoven opnieuw een ongeluk gebeurd, ditmaal aan den Haastrechtschen dyk by Stolwykersluis, waar een vracht auto door een' trein is gegrepen. De bestuurder, de 32-jarige W. van Ben- turn, wonende in de Keizerstraat, eigenaar van den auto en eenige inzittende, die stee- nen vervoert voor de Aannemersfirma Gebrs. de Bruyn te Utrecht, welke de nieu we weg Ha^strecht-üudewater aanlegt, kwam met een beladen vrachtwagen uit de richting Gouda en hoorde niet de belsig- nalen van tram 646, welke om 14.35 uit Schoonhoven was Vertrokken en om 15.18 u. te Gouda moet arriveeren. Op minder dan 20 meter afstand van de rails zag de heer van Bmtum de tram na deren, doch de snelheid waarmede zyn auto reed was te groot om tydig te kunnen stoppen. De vrachtauto werd door de locomotief gegrepen, een kwart slag omgedraaid en tegen een paal naast de spoorbaan gedrukt. De trein schoof den auto als het ware weg en dit was het geluk voor den chauffeur. De man bleef ongedeerd. De auto werd aan do voorzijde ernstig beschadigd. Een kraan wagen van den neer J. L. Hulleman heeft het voertuig weggesleept. De eigenaar is niet verzekerd. De locomotief kreeg aan de voorzijde ver schillende beschadigingen. De machine kon op eigen kracht verder ryden. De trein, die gestept heeft, had tien minuten vertra ging en vertrok een kwartier te laat weer van Gouda naar Schoonhoven, waar de loco motief buiten dienst gestehi is. Mej., C. J. Terlouw is aan de Koningin Wilhelmina Kweekschool te Rotterdam ge slaagd voor het examen onderwijzeres. 250 Padvinders op bezoek. Zondag hebben de Schiedamsche en Vlaardingsche padvinders een uitstapje naar Gquda gemaakt. Het circa 250 leden tellende gezelschap maakte de reis met de stoomboot „Maasnyniphen werd by aan komst om 10 uur verwelkomd door de Goud sche padvinders, die zich ten getale van zestig man by de gasten voegden. Er werd naar de jeugdherberg „De Waterhaan" te Reeuwyk gewandeld, waar de padvinders zich in den aangrenzenden plas met zeilen en zwemmen vermaakten. Des middags wandelde het gezelschap naar Gouda terug. Uitgeleide gedaan door de Goudsche leden, keerden de bezoekers om 5 uur na een ge noeglijken dag per boot naar huis terug. G.W.V. „Elfhoeven". Onderlinge wedstrijden. Onder begunstiging van fraai zeil weer hield „Elfhoeven" Zaterdagmiddag j.l. een onderlingen zeilwedstrijd, die uitstekend slaagde. Des avonds vond in het theehuis van Restaurant „Elfhoeven" de prijsuitrei king plaats en laat in den avond, de film- vertooninig, die een groot succes was, on danks de tropische temperatuur die in het theehuis heersohte. De pry zen, alle beschik baar gesteld door de leden, werden: behaald als volgt: Klasse A, scherpe vaartuigen: 1. Flits st C. Kooy; 2. X st. B. L. v. Veen; 3. Dof ine st. Th. Steenland. Klasse «B, Sharpie's: 1. Kobold st. E. Haftg. Klasse C, geregistreerde N.N. 16 M2.-. 1. Flottant st. J. E. Jaspers; 2. Hewi st. A. A. C. Haverkamp; 3. Zonnekind st. C. J. Boer; 4. Ame Virile st. H. E. de Kok. In deze klasse moesten drie deelnemers worden uitgesloten wegens verkeerd ronden eener boei; deze onoplettendheid is des te meer'te betreuren, daar deze zeilers op dat oogenblik ook respectievelijk 1, 2 en 3 lagen. Klasse D, Niet-Geregistreerde N.N. 16 M2.: 1. Vedöte st; P. H. Woerlee; 2. Rob bert st. J. Hoogend«oorn. Klasse E, B.M.'s 12 M2.: 1. Nellie st. B Burger. Tjotters: 1. Rival st. F. A. Ernst. Klasse F, Niet-Geregistreerde B.M.'s 12 M2.: 1. Draufganger st. C. Groen; 2. Am- phitrite st. J. v. Loon; 3. Snip st. H. den Uyi; 4. Wip st. E. Baas. Wedvlucht postduiven. De postduivenvereniging „Hei Westen' hield een wedvlucht uit Limoges, afstand 732 K.M. De duiven werden gelost Zater dagmorgen om half 6. Eerste duif 4.32.37 uur, laatste duif 6.34.56 uur. De uitslag is: H. Versteeg 1, 6, 7, 10, C. P. J. Boer; 2. J. v. d. Meer 3, 4; W. C. Luynenburg 5; W. J. dQ Haan 8, 12, 13; W. Navis 9, 11. Goudsche Vacantiekinderfeest. Jubileum Ten einde haar lezers voor eventueele te leurstellingen te behoeden, wordt admi nistraties van periodieken en meer speciaal vakbladen op het gebied van laiul er. tuin bouw en veeteelt uitdrukkelijk aangeraden, opneming te weigeren van door genoemde personen, ter plaatsing aangeboden adver tenties, welker tekst gewoonlijk luidt: „Gelden voor hypotheek beschikbaar tegen 3 pet. rente". Sportfeest op de Wielerbaan. Zondag is op de Wielerbaan een sport- feest gehouden, uitgaande van de R. K. ver- eenigingen S.B.L., D;O.S. en Ursus. Onge veer vier honderd turners en turnsters, die van de Peperstraat met muziek voorop naar den Bodegraafschen straatweg marcheerden, hebben verschillende oefeningen gedemon streerd. Een talryk publiek woonde het sport- feest by. AGENDA. Thaiia Theater t.m. Woensdag „De man die zyn verstand verkocht". Réunie-lBioscoop: Martha Eggerth in '„Mad- dalena". Woensdagmiddag 2 uur Matinee. Charlie Chaplin. Schouwburg-Bioscoop: „De nacht na de opera". 5 Juli, 8 uur, School 7. Repetitie gemengde zangvereeniging „Euterpe". 6 Juli, 7.30 uur. Verenigingsgebouw, Hee renstraat. Spr. ds. Toes van IJsselmonde. 6 Juli, 8 uur, cursus transportcolonne Ned. ltoode Kruis in v.m. Kazerne. 7 Juli, 8 uur, bovenzaal Réunie. Ds. Bor ger spreekt voor Logosverband. 8 Juli, Ned. Geref. Gem., 7.30 uuijr. Spr. ds. Joh. van Weizen. 8 Juli, 8 uur, Vrye Evang. Gemeente. Bij bellezing en Bidstond. 9 Juli, 7.30 uur, Heerenstraat 5. Spr. de heer C. Faas uit Amsterdam. 9 Juli, 8 uur, bovenzaal Hollandia. Repetitie Gouda's Liedertafel. 9 Juli, 8 uur, gebouw Daniël. Rep. Mannen- kpor „Apollo". 9 Juli, 814 uur Gebouw Leger des Heile, Turfmarkt, Jubileumvergad. Goudsch. Vacantie Kinderfeest. UIT DEN OMTREK. HAASTRECHT. Niet op gerekend. De bekende kersenooomgaard „De Kleine Betuwe" te Haastrecht kreeg Zondag plot seling een overstelpend bezoek. Buiten de gewone bezoekers kwamen er 35 jachten en 5 groote autobussen, by elkaar een 80 personen. Op een dergelijk groot, en niet vooraf aangekondigd bezoek was natuurlijk niet gerekend, zoodat enkelen teleurgesteld moesten worden. Er is thans echter weer de geheele week gelegenheid tot kersen eten. Men zie de betreffende advertentie'in LAAI al'hi HKiUteiiiliN. Het Comité voor het «Goudsch Vacantie kinderfeest organiseert een jubileumverga dering op Vrijdag 9 Juli a.s. te 8% uur in het Gebouw van het Leger des Héils" aan de Turfmarkt. De agenda vermeldt o.m. Film over het kampleven, finantieele uit eenzetting van den penningmeester en me dedeel ingen van den hoofdleider. De politie ontraadt net aangaan van re laties met Hendrik Anton Peter Versteeg, geboren te Amsterdam 21 Januari 1894, wo nende Aalsmeerderweg 12i ent Johannes Antonius de Mulder, geboren te Mook 2 Maart 1896, wonende Govert Flindkstraat 174, beiden te Amsterdam- Zy noemen «zich assuradeurs en bieder hun bemiddeling aan voor het verstrekken van hypotheekgelden, doch eisohen betaling De hoop, Amelia Earhart terug te vinden, herleeft. SAN FRANCISCO, 5 Juli (Havas). Een te Rock Springs (Wyoming) wonende 12- jarige radio-amateur heeit Amelia Ear hart herhaaldelijk hooren seinen „Ame lia Earhart op een riï ten zuiden van den evenaar vraagt hulp van een schip" Een andere radio-amateur te Cincin nati heeft het departement van handel medegedeeld, dat nij Amelia Earhart verscheidene malen had gehoord. Zij had geseind, dat zij op een rif gedaald was De hoop,'de vliegster terug te zullen vin den, begint thans te herleven. De kustwachterkotter „Itasca" heeft medegedeeld, dat zij op 120 mijl ten noord-oosten en noord-westen van het eiland Howland heeft gekruist zonder iets te zien. Toestel van Amelia Earhart zinkt langzaam. HONOLOELOE, 5 Juli. Officials van de Amerikaansche marine hebben alhier brok stukken opgevangen van een radiogram, dat naar zy meenen afkomstig is van Amelia Earhart. Zy lezen er uit, dat het radiogram doet blyken, dat het toestel zich bevindt op 281 mijl ten noorden van Howland en mede deelt, dat het vliegtuig langzaam zinkt, het geen Amelia Earhart dwingt op te houden met het zenden van radiogrammen. Dit laatste bericht is opgevangen om 2 uur 30 G. M. T. Contingenteeringsovereenkomst met de Belgisch-Luxemburgsche Economische Unie. De Regeeringspersdienst deelt mede: Dezer dagen is te Brussel een nieuwe contingenteeringsovereenkomst tusschen. Nederland en de Belgisch-Luxemburgsch Economische Unie onderteekend. Deze overeenkomst komt in de plaats van de op 30 April Jl. afgeloopen overeenkomst van 6 Mei 1936. De nieuwe overeenkomst komt in groote trekken met de oude over een.. Wijzigingen van ingrijpende betee- kenis zijn er niet in aangebracht. In overeenstemming met den huldigen gang van zaken is, daar waar zulks ver antwoord was, over en weer een aantal contingenten verhoogd. De bestaande bepalingen over de wederzijdsche steen koleninvoeren werden aan de sindsdien 1 gewijzigde marktsituatie aangepast. I Ten einde mogelijke te plotselinge prijsstoringen voor enkele tuinbouwartl kelen op de Belgische markt te voorko men, ls men overeengekomen, een ge mengde commissie in te stellen, die tot taak zal hebben de belangen van de bei de landen op dit speciale gebied tegen elkander af le wegen en met élkander ln overeenstemming te brengen. De nieuwe geldt tot 1 Mei 1938. VV1SSELKOERSUN. Amstérdamsch Beur&overzicht. Goed prijshoudende stemming. Kalme handel. Philips aandeelen en Konink lijken iets hooger. Beleggingsmarkt stil. 3 pct.-obligatiën Nederland lö-i? opnieuw gevraagd. Amerika vast. Ten opzichte van de fondsenmarkt werd heden klaarblijkelijk weer een gereserveer de houding aangenomen. Tenminste was er een groot gebrek aan orders, zoodat de han del van bescheiden afmetingen bleek. De stemming was echter goed prijshoudend en diverse fondsen soorten konden zich een klei nigheid verbeteren. De aandeelen die een internationaal ka rakter dragen en die de vorige week enkele diagen onder invloed van de gebeurtenissen in Frankrijk aan eenig aanbod onderhevig x waren, waren thans «goed gedisponeerd. Zoo liepen Koninklijken na op ongeveer het vorige slot te zijn ingezet, onder beurs- tyd langzaam aan enkele punten naar bo lt. Van de Industrieelen waren de Philips aandeelen goed gedisponeerd en deze be haalden een koerswinst van enkele punten. A.KU.'s en Unilevers werden op zeer kleine schaal verhandeld doch konden zich meao iets verbeteren. Op de Suikerafdeeling ontmoetten H.V A.'s eenige vraag. Ook de specifieke Suiker- aandeelen zooals aandeelen Javacultuur en Nisus hooger genoteerd. De affaire in Rubberfondsen bleef zeer beperkt. De ongeanimeerde stemming voor het product rubber oefende echter geen in vloed uit. Amsterdam lubbers liepen meei- dere procenten omhoog. Ook diverse min der courante soorten werden wat «hooger ge noteerd. U.S. Steel en Bethlehem Steel werder. slechts op kleine schaal verhandeld, doch waren niet onbelangrijk hooger. Republic Steels, die eveneens een avance boekten, ga ven wat meer affaire te zien evenals Ara conda's. De Beleggingsmarkt had een kalm voor- De 4 pct.-obligatiën Nederland lagen eer der iets gedrukter in de markt, de 3 pet. obligatiën soorten waren prdijshoudend obligatiën soorb en waren prijshoudend aan den dag wer dgelegd, z oodat die de opwaartsche beweging konden continueeren en ruimschoots boven 96 pet. kwamen. Pro longatie 1 pet. 3 Juli. 5 Juli. Officieel. Londen 8.99 8.99 Berlijn 72.97% 72.97% Parijs 6.98 7.001; Brussel 30.62% 30 62 Zwitserland 41.62 41.52 Kopenhagen 40,15 40.17% Stockholm 46.35 46.40 Oslo 45,17% 45.22% New-York 1.81u/m Praag ,6.34 6.34 Prolongatie l, Part. disc. Dag- geia 74, IVCglSMJOIUUIMJIi VICU'CV i - marken IfiHEffecttnsperrmarken löU Reismarken 53IC Bankpapier 45%. ADVERTENTIES. De Heer en Mevrouw JOSEPHUS JITTA— IJSSEL DE SCHEPPER Keven met blijdschap kennis van de Keboorte hunner Dochter MARIA HENRIETTE. Den Haag, 5 Juli 1937. De Mildestraat 43. Tijdelijk Villa Elisabeth. enz. enz. Dat alles doet al bijna 30jaarln Gouda Prima, vlug en goedkoop

Goudsche Courant | 1937 | | pagina 2