L CHEVROLET 'J burgerwoonhuis G. A. Be Ion je, L. Tiendeweg t öohh Jaarsma Inventa Germame JONGENEEL Philips Telefunken Erresl 10 JARIG BESTAAN J. DE JONG's Eerste Haastrechtsche Autobus Onderneming DIENSTREGELING Haarden en Haardkachels WARMTE V.V.G. Probeert U eens een „HAJERA" Polshorloge Ancerwerk* 8.75. gezonde varkens van besmette hoeven nette Werkvrouw DRAAGT KLEEDING ilmann MAGGIjus DE ZONE VAN HET VERHOOGD RENDEMENT Ruim Winkelhuis NET MEISJE CHR. VAN DAM, K. Tiendeweg 13, Gouda FLINKE VERKOOPSTER FLINKE DIENSTBODE. Speciaal verpakt voor VADERDAG ACTIEVE AGENTEN^ TE HUUR in Centrum: Groenten en aardappelzaak NU EEN Jv-d. VELDEN bouwondernemer, 19 TOT 23% MEER LAADOPPERVLAK AUTOHANDEL OVER EN - G. A. BELONJE LANGE TIENDEWEG 96 - Telef. 2235 Heerlijke jus bij gehakt gebombardeerd. En als dan de pseudo- 1 eeuwen opgesloten worden en echte In de kool verschijnen, gaan de lachsalvo's orkaanvormen aannemen. Een volmaakte clownerie, deze geestige tllm, met voortreffelijk spel van Heinz Rühmann, prachtig geassisteerd door Theo Llngen en Hans Moser, die opnieuw ï-askomleken blijken te zijn. Ook de tweede hoofdlilm is van luch tig karakter „Meisjes In het wit" ls de titel, maar de Inhoud valt anders uit. dan de naam zou doen vermoeden. Rond om de stijve kostschool speelt zich een amusante geschiedenis at met een Inge wikkelde intrigue, bij welks ontknooping zelts de wassenbeelden, die den scepter in het instituut zwaaien, tot lachende menschen omvallen. Maar daarvoor ls heel wat noodig geweest. De Hoemeen- sche zangeres Maria Ceborati, Oeorg Alexander, ditmaal van vorstelllken bloe de, Ivan Petrovich en Trude von Stolz geven een uitstekende rolbezetting Het was gisteravond druk in Reünie en dat verdient dit aantrekkelijk program ma, dat uitbundig laat lachen, ten volle. Volgende week de helaas verscheiden actrice Adele Sandrock in haar glansrol van „De getemde draak". Thalia-l heater. Massajustitie. Met Fury (Massajustitie) heelt Fritz Lang opnieuw een film gemaakt, die niet alleen is een gebeurtenis in het seizoen, maar, zooals het ook met zijn „Nibelun- gen" het geval geweest ls, een film, die bestemd is te blijven in de geschiedenis van de filmkunst. De film is een kunstwerk van bijzon dere be teekenis en tevens een felle aanklacht tegen de lynchmethodes, waarmfede het Amerikaansche volk bij tijd en wijle behept schijnt te zijn. Het teekent in schrille kleuren de domheid van de massa, die opgezweept door praatjes en vermoedens kan overgaan tot verschrikkelijke daden. Spencer Tracy, de acteur, van wien tot voor kort wetntg of niets gehoord werd, maar die b.v. in San Fransisco reeds be wees een groot karakterspeler te zijn, is de hoofdrol toebedacht en men had geen betere keus kunnen doen. Hij heeft met de vertolking van den garagehouder, die op weg naar zijn bruid gearresteerd wordt als verdacht van kinderroof en door een woedende menschenmenigte bijna gelyncht wordt, een pracht gele genheid om te toonen, dat hij inderdaad tot de eerste acteurs van het betere film genre behoort.' In het begin ziet men hem als de eerlijke, standvastige Ame rikaan, die op reëele wijze een bestaan tracht te scheppen voor hem en zijn toe komstige vrouw. Maar na de uren in de gevangenis, die door de dolle menigte in brand wordt gestoken, verliest hij zijn ge voel voor rechtvaardigheid en beraamt een helsch plan, dat 22 menschen, het leven kan kosten. Dan is hij niet meer de eenvoudige nobele man, maar Iemand die alleen denkt aan wraak op hen die hem in het ongeluk hebben gestort. Op dit moment treden ook de uitnemende Werknemers-borgstellingsfonds. In een op 30 Sept. j.l. ten stadhuize alhier, onder leiding van den wethouder der bedrijven, den heer W. Sanders, ge houden vergadering van vertegenwoor digers van verscheidene instellingen van weldadigheid, diaconieën, middenstands- en vakcentrales, van het departement van 't Nut en van de Nutshulpbank te dezer stede, is na een inlehfcg, gehou den door den heer P A. van Aggelen, secretaris van de Nederlandsche Vereeni- gtng voor Volkscredietwezen en Woeker bestrijding, over doel en beteekenis van borgstellingsfondsen voor arbeiders en kleine zelfstandigen, In principe beslo ten tot oprichting van een dergelijk fonds in deze gemeente. Staande de vergadering is een Comité gevormd, hetwelk de voorbereiding van het fonds zal ter hand nemen. De ver tegenwoordigers der aanwezige instellin gen en corporaties zullen aan de bestu ren daarvan verslag uitbrengen, waarna het voorloopig Comité berichl verwacht of al dan niet aan de vorming van atn stichting Goudsch Borgstellingsfonds voor Werknemers en kleine zelfstandigen wordt deelgenomen. In de tweede helft van deze maand zal daarom kunnen worden vastgesteld, wel ke instellingen en corporaties hare mede werking zullen verleenen. In het Comité van voorbereiding heb ben zitting genomen de heeren W. San ders, voorzitter, C. J. van As, referen daris ter secretarie, secretaris, H. P. 0. de Balbian, directeur der Nutsbanken, P. de Mol, vertegenwoordiger van het Departement Gouda van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, J. J. Kolenbrander, ver tegenwoordiger van den Goudschen, Be- stuurdersbond, terwijl nader zuUen wor den aangewezen de vertegenwoordigers van den Chr. Besturenbond, den R.K. Volksbond en de Middenstandscentrale. De bovenbedoelde borgstellingsfondsen hebben ten doei den woeker te bestrijden en mede te werken tot de voorziening in de gerechtvaardigde volkscredietbehoefte op maatschappelijk en zakelijk juiste wijze met uitsluiting van winstbejag, in het belang der credietbehoevenden. Zij gaan het leenkwaad tegen; helpen hen, die geen zekerheid, behalve moreele borgen, kunnen stellen,' maar die per soonlijk credietwaardig zijn; handhaven de zakelijkheid in de verhouding tus- schen voorschotgever en -nemer en ver binden saneerings- en bemiddeltngswerk met credietverleening. Naast de wettelijke regelingen bij de Geldschieterswet en de Wet op het af- betalingsbedrijf blijft aan dergelijke fondsen groote behoefte bestaan in den strijd tegen de uitwassen van leenbedrijf en afbetalingsbedrijf. De door hen versterkte credieten heb ben over het algemeen een consumptief karakter en betreffen blijkens de elders opgedane ervaring hoofdzakelijk kosten voor aanschaffing van noodzakelijk en onmisbaar huishoudgerel, meubilair, bed dengoed', kleeding, enz. of aanvulling van door werkloosheid, ziekte, crisis, e.d. ont stane te korten. St. Jtutskerk. Uitvoering van liederen uit de litur gie der Russisch-Orthodoxe Kerk VERTROUWD VAKKUNDIG GOEDKOOP 3 punten om te overwegen als U gaat VERHUIZEN. Vraagt vrijblijvend prijsopgave. POLDERVAART TURFMARKT 1 TELEF. 2534 GOUDA. spelkwaliteiten van Sylvia Sydney naar voren ale de verloofde, later als de vrouw die mpt het geboren geluk voor oogen, niet wraakzuchtig kan zijn, maar haar man aanzet om ook vergiffenis te schen ken. Naast het prachtig spel van Spencer Tracy en Sylvia Sydney dient evenwel ook het spel van Walter Abel genoemd te worden, die- de rol van de officier van Justitie vervult. Dit gedeelte van de film geeft een prachtige kijk op de recht spraak, zooals die In Amerika plaats vindt. De grootste hulde komt echter toe aan de regisseur Fritz Lang, die hulde ver dient voor het werk dat hij tot stand bracht. Men moet dezen regisseur bewon deren als agitator, als de man, die het sociale kwaad open en bloot onder de algemeene aandacht brengt, als den psy choloog, die ook in het scherpe beeld, dat hij voor oogen oproept, de vele nuan ces heeft weten te bewaren, die de ver- scheldenheid van den menschelijken geest daaraan in werkelijkheid meedeelt. Deze hooggestemde film ls gansch door drongen van realiteit, de realiteit van het alles weten, dat alles begrijpen is. De kracht van deze aanklacht schuilt in dit begrijpen, dit vermogen om den misda diger even menschelijk te zien als zijn slachtoffer, verschoonende, objectiviteit, die geen verzachting van het oordeel heeft te zijn en hier niet is. Een uitgebreid programma gaat aan deze prachtfilm vooraf. Marguerite Gauthier. Volgende week wordt in Thalla-Theater de bekende Metro Goldwyn Mayer film Marguerite Gauthier vertoond, ipet Gre - ta Garbo en Robert Taylor In de hoofd rollen. Alle bezoekers ontvingen, thans reeds bij wijze van attentie een fraaie foto van Robert Taylor, de jonge film acteur die groote populariteit geniet. De melk duurder. - De melkprijs wordt met ingang van Zondag met 1 cent per liter verhoogd en op 12-cent gebracht. Ned. Ver. E.H.B.O. De nieuwe cursus. D« afdeeling Gouda van EJH.B.O. deelt medeWt de begincursus aal aanvangen half October a.s. Zij, die aan deze cursus willen deelnemen) of inlichtingen wenschen, kunnen zich wenden tot de heeren J. A. Nieuwland, Fluweelensingel 104 of bij H. v. d. Neut, Walestraat 18. t PJ, 405 Sollicitanten I Voor twee vacante betrekkingen van on derwijzer aan de Prinses Julianaschool heb ben zich 405 sollicitanten aangemeld. Tot onderwijzers aan de Prinsee Julianaschool benoemd. Tot onderwijzer aan de Prinses Juliana school zyn benoemd de hsèren A. J. Klein Ikkink te Eefde en A.Krommendijk te Plotseling^ dood. Gistermiddag is de 63-jarige mej. H. Hersche-Zorg, toen zij na van den groenten- boer aardappelen te hebben genomen, haar aan de Tweede {Schoolstraat wiMe plotseling ineengezakt en Zy was door een hartverlam ming getroffen. Oud ijzer gestolen. Ten nadeele van een smid is een hoeveel heid oud ijzer gestolen. De politie heeft in verband hiermede twee te dezer stede woon achtige Jongelui aangehouden. Beiden heb ben een bekentenis afgelegd. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor werd gedurende de maand September ingelegd ƒ5151.63, terug betaald 6854.70. Het laatste door dat kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 4319. Werkloozeuconitrole. In samenwerking met de gemeenten Am- merstol, Bergambacht en Lekkerkerk zal op aandrang van den betrokken Minister een werkloozencontroleur worden aange steld. Lezing ds. Kleyne voor Geref. Bond. A.s. Donderdagavond 8 uur hoopt in „Daniël" ds. Kleyne uit Oud-Beijerland te spreken over „Augustinus". Dit is de tweede lezing van de reeks, welke de Gereformeer de Bond ook dit winterseizoen houdt. Natuurkundig Genootschap voor Gouda en Omstreken. Winierprogramma. Het Natuurkundig Genootschap zal in het c s. winterseizoen spreekbeurten: doen ver vullen op de Donderdagen, 21 October, 25 November, 3 Februari en 17 Maart. Als sprekers zullen optreden de üeeren A. F. J. Theologische Hoogeschool t« Parijs Verheugend was het, dat velen waren op gekomen om dezen avond bij te wonen; naar schatting bedroeg het aantal aanwezigen om en bij de 600. De Russische stemmen hebben onbegrensde mogelijkheden en als het niet was, dat we de zangers, die in 'n paar banken onder het orgel hadden plaats genomen, hadden kunlnen waarnemen, zou den we aanihet voortgebrachte klankvolle zeker niet hebben gezegd, dat hun aantal slechts uit zeven personen bestond: Teno ren, baritons en bassen, de laatsten van on gekende diepte, waardoor de zangen in wij ding en sonoriteit wonnen. Het waren alle liturgische gezangen van onderscheidene Russische componisten, o.a. van Rimsky- Korsakov: 'n kerkgezang uit Kiev, onge kunstelde, vrije muziek; verder van A. Gret- chananov, I. Denissov (den dirigent), Tches- nokov, Archangelsky, Balakirev en Gla- zounov. Prachtig klonk deze a capella zang bij de uitnemende acoustiek onzer kerk. Wie, als schrijver dezes, meerdere malen in 'n Russische kerk dienst heeft bijge woond ,zal moeten toegeven dat vooral daar inl die bizondere omgeving de wijding dier specifieke muziek het beste wordt onder gaan, beter dan in 'n eenig ander kerk gebouw, hoe zeer onze Sint Jan ook by uit stek voor gewyden zang 'n ideale gelegen heid is, waarbij deze muziek uit het Oosten, gezongen in, 'n taal die voor vrijwel allen absoluut vreemd is, teweegbrengt. De opzet dezer Russische Kerk-avonden is; wijding, te brengen; tot het geven van 'n critisch verslag leent zich deze uitvoe ring alerminst en m&g deze zich ook niet leenen, immers het religieus beleven, dat beoogd wordt, vraagt niet naar deze of gene stijl, doch dient zich aan zooals het ls. De zangirs, behoeft het nog te worden ge zegd, vertolkten hun) muziek met piëteit, want voor hen waren ze in het bizonder j thans in hun ballingschap gebeden. De leider was gekleed in 'n groen, en in de zelfde kleur geborduurd, Russisch priester lijk gewaad, de 6 andere zangers in lange zwarte soutanes. De heer de Man maakte zich verdienste- lük door by het bepin, gedurende de korte pauze en bij het einde, orgelsoli te geven'. Ds. Verheul opende den avond met 'n kort inleiden^ woord, waarin hij wees op de moeilijke omstandigheden waaronder deze verbannen idealisten hun studies verrichten en hoezeer de Russische Hoogeschool te Parijs den algemeenen steun behoeft, waar bij Ds. Verheul tevens de collecte aan den uitgang, waarvan de opbrengst geheel strekte ten, behoeve dier instelling, warm aanbevalmoge de collecte aan de verwach tingen hebben beantwoord! maand Septl WOLLEN DEKENS, PLAIDS, VOETZAKKEN, artikelen die U zullen helpen de kou te verdrijven. Veel nieuws is er, vooral in plaids leuke Schotsche ruiten in bonte kleuren. Zie deze week onze etalages even in, en bedenk dan goed dat de dagen korter enkouder worden. FRANS BIK K. TIENDEWEG 18 - TEL. 3286 ten van het verhaal: karakterernst, water vlakten, wyde lucht. M. Brod. Rëubeni, Fürst der Juden; eine Levensdrama van een jongen jood, die reeds als kind in het Prager ghetto in op stand komt tegen de lijdzame onderworpen heid van zijn ras. dat om eigener zonden wil de verbanning duldt. Met het gevoel een hooge zending fe moeten vervullen voor zyn volk, reist hij naar Venetië en Rome, waar DOELESTRAAT 18. de renaissance hoogty' viedt. Gelijk Miche langelo is hy zijn tyd ver vooruit en als zyn zelfvertrouwen hem begeeft, verliest hy zyn macht en wordt aan de Inquisitie overgeleverd. Spreekbeurt Vrijz. Nederl. PLAIDS vanaf ƒ2.90 DEKENS „4,5o BERKENWOUDE. Mond- Cn klauwzeer. Vervoer gezonde varkens. Naar ons gemeld wordt ls het met In gang van. Maandag. a.s. geoorloofd des Maandags en Donderdags na 7 uur des morgens gezonde varkens van door mond en klauwzeer besmette hoeven te Rot terdam in te voeren aan het abattoir, mits onder politiegeleide. PREDIKBEURTEN. - ,'l Portielje, Dr. J. Kunst, J. W. Schotman en Jan Strybos. De titels der voordrachten zulen nog nader worden bekend gemaakt. Mond- «n klauwzeer. Deze week zyn tien nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer aangegevan. Het totaal aantal is hiermede tot 23 gestegen. Nutsspaarbank. Overzicht over de maand September. Gedurende de maand September zijn 'n_ gelegd en terugbetaald de nlavolgende be dragen: Tnleg in 12.565 posten 275a661.98, bijge schreven rente 645.48, totaal 376.007.46 Terugbetaling in 387S posten 216.217.83, meer ingelegd dan terugbetaald 59.789.63. Aan het einde der maand Augustus was ten name der inleggers ingeschreven 3.606.223.87, zoodat hun tegoed ultimo September bedroeg 3.666.0.13.50. In den loop der maand September zyn 98 nieuwe boekjes afgegeven, |91 oude boekjes opnieuw in gebruik gesteld en 173 boekjes geheel afbetaald, zoodat aan het einde der jtBKber 12.481 boekjes in omloop De godsdienstoefening van de Vereeni- ging van Vryzinngi Nederlandsch Hervorm den te Gouda zal Zondag a.s. te half elf in de Kleine Kerk in de Peperstraat geleid worden door Ds. C. P. Thojnsen te Gouda. I Burgerlijke Stand. GEBOREN29 Sept.: Petrus Johannes Anhhonius, z. van G. Th. de Vos en J. A. Bawnank, 4e Kade 73. Elisabeth, d. van A. J. Sas en M. Cl van der Graaf, Bosch- weg 114. Wilhelmina, d. van W. A. van den Berg en W. Scharleman, Karn.sloot 141. 30 Sept.: Jeanette Maria, d. van k. H. Faay en M'. A. J. de Zeeuw, Krugerlaan 145. ONDERTROUWD30 Sept.M. van Heij- ningen en E. H. M. Welsöhoff. J. L. Klomp en C. van Groningen. A. Perdyk en P. Visser. OVERHEDENGeen. Zondag 3 October. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. J. Nien- huis. 9 u. v.m. Jeugdkerk. Kleine Kerk, Peperstraat 128, 10% u, v.m. Ds. C. 5. Thomseni. I ufhersrhe Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. S'mon. Jeugddienst. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 6^ u. n-m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente Stationslaan, 10 u. v.m. en u. n.m. Ds. A. de Blois. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, K) u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. Holtrigter van Woerden. Oud-Geref. Kerk, Turfmarkt 54, 10 u. v.m., 8 en 6 u. n.m. Ds. Joh. van Welzer 6 Oct. 7% u. n.m. Ds. Joh. v. 1 Vrije Evangelische Gemeente, 10 u. vm. en 6 u. n.m. Ds. H. C. Leep. Dinsdag, Woensdag en Donderdag 9 u. v.m. en 8 u n.m. Sprekers: Ds. C. J. Hoekendijk, Ds. P. J. Mietes en Ds. Waardenburg. Ver. Calvyn, Turfmarkt, 10 u. v.m. Ds. D J. v. d. Graaf van Schoonhoven. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. W. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 6% u. n.m Ds. Erdman. Aardige verrassing. Door de winkeliers van de Doele-, Wale- en Noodgodstraat worden vanaf 2 tot 23 October bonnen verstrekt. Reeds bij aan koop van 0.25 ontvan(gt men een bon, 25 dezer bonnen geven gratis toegang tot een film- en variété-avond. Voor nadere bijzon derheden verwijzen we naar de desbetref fende advertentie in dit blad. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. „Elck wat wils" uit de bibliotheek. Gudmundsson. De eerste lente. •De geschiedenis van een jonge man, die na veel rondzwervipgen eindelijk slaagt een bescheiden werkkring te vinden. A. Helman. De dolle dictator. Juan Manuel de Rosas, een Argentynsch boerenzoon, wiens ervaringen en geaardheid hem den weg naar de dictatuur opdrijven, is een goedwillende, veel belastterd man, wiens leven, na een catastrophe, die een eind maakt aan zyn bewind, in ballingschap eindigt. A. van Schendel. De waterman. Schrijver verhaalt van een door demoni sche macht van het water gebonden bin nenschipper. Het leven van den eenvoudi- gen, taaien held wordt uitgebeeld in mees terlijk proza, dat past by de grondelemen- AGENDA. 4 Oct., 8.15 uur. Café-Rest. „Ter Gouw" Openb. Vergadering Soc. Volksparty. 4 Oct. 8 uur Geb. Daniël. Ledenvergadering Propagandaclub „Groen van Prins tere r". 5 Oct. 8 uur Voorm. Kazerne. Cursus Trans portkolonti© Roode Kruis. 6 Oct. 9 uur Manege iFluw. Singel. Aanvang streekwedstryden Landfelyke Rijvereen. 6 Oct. 3 uur Ridder van Catsweg 61. Ope ning jeugdfarm „Catharina". 6 Oct., 8.15 uur. Blauwe Kruis. Gemeente avond Remonstr. Geref. Gemeente. Spre ker Ds. P. D. Tjalsma. 7 Oct., 8 uujr. Daniël. Lezing ds. Kleyne voor Gereformeerde Bond. 7 October, 8% uur. Nieuwe Schouwburg. Eerste Tooneelavond. N.V. De Rotterdam mers in Het Café'tje. Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich by afwezig heid van den huisarts by de doktoren: H. A. M. Eykmani, Westhaven 63, JÏH F Tel. 2582 C. van Elk, Kattenisingel 79, Tel. 2561. Apotheek. Van Zaterdag tot en met volgende wo«k Vry'dag zal de aivond-, nacht- en Zondags dienst worden waargenomen door Apotheek P. Weijer, Gouwe 135. UIT DEN OMTREK. BOSKOOP. Groote Bloemententoonstelling. Wy vernemen dat thans definitief de duur der in het voorjaar van 1938 te hou- den tentoonstelling van in bloei getrokken i heesters is bepaald van 14 tot en met 30 épril. Een internationale jury zal de inzen- dingen bekronen. Behalve door de omstandigheid, dat ver- I echeidene nieuwigheden! getoond zullen wor- j den, belooft de tentoonstelling interessant te worden door de fraaie wyze van opstel len der onderscheidienie groepen. WEERRERTCTTT Verwachting: Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen, nevelig tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen regen ln het noorden, in het zuiden meer kans op regen, weinig verandering ln tempe ratuur. ADVERTENTIEN. Bezoeken in verband met onze 12 Vz - jarige Echtvereni ging zien wij gaarne tegemoet op DINSDAG 12 OCT. a.s. van 21/2!H/2 en van IV29 Va uur n.m. W. T. J. ABBEMA. A. ABBEMA— VAN DEN BERG. Gouda, 3/16 October 1937. Van Bergen IJzendoorspark 9d. DAMES IEDEREEN KIJKT naar Uw figuur als U voorby komt. Zorgt dat U er goed uitziet. Met een C.C. Maat- corset herkrygt U de slankheid van de jeugd. U kleedt beter en Uw voorkomen wint er beduidend door. Nieuwe brochure num. 29 gratis op aan vraag. Tel. 12836, Rotterdam. De BURGEMEESTER van BERKENWOUDE maakt bekend dat onder politiegeleide des Maandags en des Donderdags na 7 uur voormiddag mogen worden ingevoerd aan het ABATTOIR te ROTTERDAM. TERSTOND GEVRAAGD een Br. onder No. 3295 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. KOOPT IN DE DOELE-, WALE- en NOOOfiODSTHAAT Gratis Film- en Variété-avond (alleen voor personen boven 18 jaar). VRAAGT INLICHTINGEN BIJ DO WANO-WINKELIERS. 't VERTROUWDSTE ADRES voor aankoop van Uw radio is REEDS VANAF ƒ94.Bet. desgew. in overleg. ZIE ETALAGE. TELEF. 2235. PHILIPS RADIO in huur 5 0.65 p. w. (geen lampenrisico). \eO ^l® wtlai.P)fS Ven - «tiatef* SA— «eere» «•- eil®-"~ .n hoog®1 «egeni»s^rs 9&1— 1 „Je» COUDA DAMES!! NAAIMACHINES merk „KOVEX" Schitterende inzinkmachines, iets aparts! Komt ze eens zien in onze aparte toonkamer! Gemakkelijke betalingsvoorwaarden N.V. KOVEX" HANDELSONDERN. KLEIWEG 54 GOUDA Wegens ziekte TE HUUR met woning, plaats en schuur. Te bevragen: PK. HENDRIKSTR. 105rGoiida. GEVRAAGD: voor halve dagen, Vrijdags den ge- heelen daig. Aanm. Zaterdagavond 7-8. Mevr. KRAMP, Burg. Martens- singel 2. PHILIPS- EN ERRES-RADIO 1937-'38 reeds v.a. 1 Gulden per week Uw eigendom Wij bij komen gaarne deze serie U thuis demonstreeren N.V. HEES Co. KLEIWEG 54 - TELEFOON 2110 1 OCTOBER 1927 Ter gelegenheid van ons 1 OtTOBER 1937 geven wij gedurende de maand OCTOBER aan iedere koopr een CADEAU NAAR KEUZE. COMPLETE WONINGINRICHTING VANAF HEDEN WEER VERKRIJGBAAR: de bekende fijne Geld. Rookworst Frankforter vorstjes Prima fijne blanke Zuurkool Wiener worstjes Aanbevelend, A. J. OPSTELTEN, TELEPH. 3082 - HOOGSTRAAT 8 GEVRAAGD: NIET ONDER 18 JAAR ONZE RECLAME. B6 aankoop van 25 ct. vieeschwaren 2 CROQUETTEN van 25 cent VOOR 15 CENT. Ia ook vandaag geldig. Aanbevelend, A. J. OPSTELTEN, TELEPH. 3082 - HOOGSTRAAT 8. DANKBETUIGING. Langs dezen weg betuigen wy onzen har- telijken dank voor de warme belangstelling en het medeleven by het plotseling over^ lyden van onzen geliefden Zoon, Broeder en Behuwdbroeder, LOUIS BERNARD HUGO. Uit aller naam, L. VAN DAMME. GOUDA, 2 October 1937. Kleiweg 5. Mevr. HAMBURGER~te Boskröp VRAAGT een Aanmelden Zaterdagavond na 8 uur. worden Uw SIGAREN, TABAK en CIG ARETTEN Ruiine sorteering. Sig. Mag. Luchtpost" K.L.M Burg. Martenssingel- Telef. 2839. Assurantiekantoor VRAAGT Zij, die in het verz.-vak bekend zijn, gemeten voorkeur. Directe «verdiensten. Br. onder No. 3270 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. OFFICIEELE CRISIS-PUBLICATIF,. Oenaturatievergoeding erwten en veldboonen oogst 1937. Be Nederlandsche Akkerbouwcentrale •naakt bekend, dat de denaturatievergoeding !°°T erwten van oogst 1937, welke zyn ge- JTS-W in het tydvak van 27 Septem- w 1937 tot en met 2 October 1937 zal 'agen 1.20 per 100 K.G. voor groene n, welke door handelaren jjyh gade- ureerd en voldoen aan het voorloopig 8tan^aar^imonater van kwali teitsklasse C en ƒ0.70 per 100 K.G. voor ererwten, door telers gedenatureerd, he steunvergoeding voor veldboonen wel- e aan d* daartoe gestelde eischen voldoen cn we e door telers dan wel handelaren zyn eaa^ureerd in bovengenoemd tydvak zal Per 100 K.G. bedrage'n. Winkel-Woonhuis a 7.50 p. w. Ruime Bovenwoning a 5.50 p. w. Winkelhuis a 4.00 p. w. Werkplaats a 1.00 p. Te bevragenC. "NOORDEGRAAF, Groenendaal 62, Gouda. TE KOOP of TE HUUR sinds jaren bestaande met winkelopstand. Br. onder No. 3259 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. NOG TE KOOP TEGEN LAGEN PRIJS NIEUW GEBOUWD DE V. D. PALMSTRAAT. BEVATTENDE v TE BEVRAGEN IB; PALMSTRAAT 85. KAMER EN SUITE, DE GANG, KEUKEN, EN W.C. MET TEGELS BEZET, OPEN TRAP, 3 SLAAPKAMERS MET WA^CH- TAFEL EN OVERLOOP MET OPENTRAP NAAR DE ZOLDER, VOOR- EN ACHTER TUIN MET VRIJE POORT. HYPOTHEEK BESCHIKBAAR. met de 5 nieuwe Chevrolet modellen met naar voren ge plaatst stuur. Voortaan Chevrolet- bedrijfszuinigheid id 20 verschillende mo dellen, zelfs voor zwaar vervoer tot 14 T. totaal treingewicht) Fluweelön Singel 59 Telef. 2824 - Gouda INVENTA, delfia, asta, JAARSMA HAARDEN EN HAARDKACHELS Vakkundig geplaatst reeds vanaf 49 GULDEN Desgewenscht betaling naar keuze N.V. KOVEX HANDELSONDERN. KLEIWEG 54 GOUDA Op aanvraag gratis geïllustreerde prijscouranten verkrijgbaar OUDEWATER 9.30 10.30 11.50 2.30 3.30 5.30 0.30 7.30 10.00 HAASTRECHT 9,45 10.46 12.05 2.45 3.46 5.45 6.45 7.45 10.15 G0ÜDA 10.00 11.00 12.20 3.00 4.00 6.00 7.00 8.00 10.30 De vetgedrukte diensten alleen op Donderdag. De vertrektijd te HAASTRECHT is bff benadering aangegeven. Aantal beschikbare zitplaatsen by den aanvang van iedere rit: 20. Herfst en Mode ziedaar twee begrippen bij ons nu in het teeken von dé groote belang stelling slaan! Bijzondere modieuze schakeeringen in Japonnen, sportieve en gekleede Mantels (écht charmante modellen) zullen li in onze groote Herfst- Exposilie reeds direct opvallen. Inderdaad wal de Mode ook deze Herfst voor-i schrijft, in variatie van model en fijne Modekleu ren. U zult in onze ruime sorteering altijd een prettige keus kunnen doen! Het is ons een genoe gen U daarvan Ie mogen overtuigenl AANVANGENDE 3 OCTC >BER 1937 GOUDA 6.15 DIENST OP WERKDAGEN 7.45 9.00 10.00 11.15 12.00 12.46 2.00 3.00 4.00 5.00 6.00 7.00 8.00 9.30 HAASTRECHT 6.30 8.00 9.15 10.f5 11.30 12.15 1.00 2.15 8.15 4.15 5.15 6.15 7.15 8.15 8.30 9.45 OUDEWATER 6.45 8.15 9.30 10.30 11.45 12.30 1.15 2.30 3.30 4.30 5.30 6.30 7.30 10.00 OUDEWATER 6.45 8.15 9.30 10.30 11.50 12.30 1.15 2.30 3.30 4.30 5.30 6.30 7.30 8.30 10.00 HAASTRECHT 7.00 8.30 9.45 10.45 12.05 12.45 1.30 2.45 3.45 4.45 5.45 6.45 7.45 8.45 10.15 GOUDA 7.15 8.45 .10.00 11.00 12.20 1.00 1.45 3.00 4.00 5.00 6.00 7.00 8.00 9.00 10.30 GOUDA DIENST OP ZONDAGEN 9.00 10.00 11.15 2.00 3.00 5.00 6.00 7.00 9.30 HAASTRECHT - 9.15 10.15 11.30 2.15 3.15 5.15 6.15 7.15 9.45 OUDE WATER 9.30 10.30 11.45 2.30 3.30 5.30 6.30 7.30 10.00 Betaling desgewenscht in overleg. i ZIE ETALAGE! HOOFDSTEEG - ROTTERDAM Daar hebt U zeker ook wel eens moeite mee. Maar maakt U dan jus van een MAGGI' Jus- tablet - dat is nu juist wat U hebben moet: een smakelijke, bruine jus, die niet alleen goed past bij ge hakt, maar ook het genot van de overige geréchten op bijzondere wijze verhoogt. M^GGI' Jus is een uitkomst! Let op de geel-rode etiketten en de fabrieksmerken: de naam MAGGI en de Kruissfer A T

Goudsche Courant | 1937 | | pagina 4