Verkouden Kinderen? De wijziging van de Crisisinvoerwet. Beurs van Amsterdam. pieren op den Zuider Strekdam geloopen en lek gestooten. Voer de opvarenden be staat geen gevaar. Het visschersvaartuig „Ro. 29", dat eveneens op den Zuider Strek dam was vastgeraakt, is in den loop van den vroegen ochtend door de sleepboot „Hector" vlotgesleept. De ramo van de „Westfalia". Geen spoor van de overlevenden. Hedenochtend te negen uur heeft de plaatselijke commissie van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappjj te IJmuiden van den schipper van de motor- reddingsboot „Neeltje Jacoba" draadloos- telefonisch bericht ontvangen, dat, hoewel men sinds vanochtend omstreeks half vier op de plaats van de ramp van de „West falia" naar drenkelingen had gezocht, geen spoor van overleveenden werd gevonden. De „Neeltje Jacoba" blijft nog eenigen tijd op zee om naar drenkelingen te zoeken docht -zal in den loop van den dag naar IJsnuiden terugkeeren. De „Schokland" weer vlot. Op eigen kracht losgekomen. In den loop van den morgen is de „Schok land" weer op eigen kracht vlot gekomen. Volgens mededeeling van den kapitein was het schip niet omhoog geloopen, maar <vas het, in verband met de hevige mist voor anker gegaan. Indien Uiw kinderen hoesten of verkouden zijn, wrijf dan 's avonds keel, rug en borstje in met DAMPO, dan zyn ze weer spoedig beter. Doos 30, Pot 50 et. Bij Apoth. n Drogisten. BINNENLAND. Het Prinselijk Paar uit Duitsehland teruggekeerd. Hedenochtend om 7.47 uur zijn H. K. dat Protest van het Comité van verweer uit den handel. H Prinses Juliana en Z. K li Prins Bernhard met den D-trein, uit Duitseh land te Apeldoorn aangekomen. Het Prinselijk echtpaar werd op het perron, dat in dichten mist gehuld was, door de Koningin verwelkomd. Per auto begaf de Kon. familie zich vervolgens naar Het Loo. Mr. A. N. Molenaar naar Zuid-Afrika. Als lid van een delegatie van den raad van beheer van het interna tionale arbeidsbureau. Op de in het begin van deze maand te Praag gehouden herfstzitting van den raad .van beheer van het Internationale arbeidsbureau is, naar aanleiding van een uitnoodiging der regeering van Zuid-Afrika besloten, dat een delegatie van den raad van beheer zich naar dit land zal begeven, om zich ter plaatse op de hoogte te stellen van de arbeids toestanden der inboorlingen. De raad van beheer heeft tot leden, van deze delegatie benoemd den raads- voorzitter Leggett, vertegenwoordiger Hige opsomming van wenscHehJkhedeji. van de Engelsche regeering, onzen iland- gpnóot m. A.A.- Molenaar, vertegen woordiger van de werkgeversgroep, en den Belg Mertens, vertegenwoordiger van de arbeidersgroep. De Zuid-Afrikaansche regeering had deze uitnoodiging gedaan in verband met het besluit van den raad van beheer van het internationale arbeidsbureau om de kwestie der reglementeering van de Stelde en ontdekte, dat de dieren In arbeidscontracten van inhoorltagen In, m de meesto )leR waren ïïLÏLSSft bonden, heeft hij den eigenaars en expe- In een dezer dagen te Amsterdam be legde persconferentie heeft een comité, dat zich uit den handel heeft gevormd en dat vele belangrijke organisaties uit de meest uiteenloopende branches en uit alle sjandsbelangen omvat, een krachtig protest doen hooren tegen de voorgesteld de wijziging van de Crisisinvoerwet-1931. Dit comité bestaat uit vertegenwoordi gingen van tal van federaties van gros siers, van importeurs, van winkeliers, van handelsagenten en van handelaars in den meest uitgebreiden zin des woords. In totaal zijn er 23 organisaties in ver tegenwoordigd. De conferentie stond onder voorzitter schap van den heer H. G. Hey, voorzitter van de federatie van textiel-grossiers- bonden, en wérd bijgewoond door een tiental leden van het comité. Volgens de opvatting van het comité vraagt de regeering, door de bedoelde wijziging in de Crisisinvoerwet voor te stellen, een blanco volmacht aan het Parlement, en nu verweert het comité zich er met kracht tegen, dat deze vol macht wordt gegeven, óók aan de meest betrouwbare en bekwame ministers. De volksvertegenwoordiging is de beroeps instantie, zoo redeneert het comité, wan neer een belangengroep-door het parle ment niet goed zal worden behandeld, of vergeten. Schakelt men nu' deze recht matige volksinvloed uit, zonder daar één enkele instantie voor in de plaats te stel len, met denzelfden invloed en dezelfde macht der bescherming tegenover een fout die gemaakt wordt, of onrecht dat geleden wordt, dan kan menniet langer meer spreken van democratie of van een parlementairen regeeringsvorm Bij de ide Crisisinvoerwet is het nu reeds zóó, sommige groote zakenlieden niet be reid zijn hun*naam te geven aan eenige actie ter verbetering van de bestaande toestanden, omdat zij meenen daardoor in Haagsche regeeringskringen uit de gunst te vallen. En dit risico willen zij namelijk voor hun bedrijf niet nemen. Daarbij komt, zoo merkte devoorzitter van het comité, de heer H. G. Hey op, dat de uitvoering van de wet geschiedt door ambtenaren en niet door een be paalden vertrouwensman van ons volk. Het comité wil iedere zakenman waar schuwen voor de mogelijkheid, die deze wet aan het departement en aan het Crisis-lnvoer-Bureau geeft. De hande laar laat zijn bedrijf niet graag binden aan de pooten van het bureau van een minister e» hij wil 'graag eenige zeker heid hebben, waarop hij kan rekenen bij het leiding geven in zijn zaak. Het comité ziet voor zijn leden In de fverandering van de considerans van het ontwerp der nieuwe Crisisinvóerwet zóó veel bezwaren, dat het zich genoodzaakt ■zag deze te formuleeren in een kernach- f Ten eerste dient in de wet te worden vastgelegd; 'dat voor den handel een "tijdige zekerheid bestaat ten aanzien van ide Invoermogelijkheden, terwijl er waar- borgen dienen te worden vastgesteld voor "een juiste verdeeling van de beschikbaar komende contingenten. Bovendien moet de handel worden ingeschakeld bij de jbesprekingen, welke aan de onderhande lingen met het buitenland voorafgaan. Vervolgens moet de regeering zich bul ten prijsregelen.de kwesties houden, en deze niet als voorwaarde stellen van eenigen import. Belangrijk is bovendien, dat de door de regeering voorgestelde considerans van het wetsontwerp worde gewijzigd, opdat geen goederen gecon- tingenteerd worden, die hier te lande niet worden gefabriceerd. Het comité heeft daarom een ontwerp-tekst voorge steld van een. considerans, waarin in overweging wordt genomen, dat 's lands belang vordert, dat het verminderen der handelsbelemmeringen en het afschaffen vani de buitengewone verdedigingsmid delen, die hier te lande en in andere sta ten zijn genomen, om zich te beschermen tegen de gevolgen van de crisis, geleide lijk en zoo mogelijk wederkeerlg moet geschieden; doch dat in afwachting, dat dientengevolge de omstandigheden haar overbodig maken, de bevoegdheid om overmatigen invoer van bepaalde goede ren uit het buitenland tijdelijk te beper ken, nog niet kan worden gemist. In de door de 'regeering voorgestelde considerans wordt daarentegen zooals bekend, in overweging genomen, dat de levensbelangen des lands vorderen, dat In de tegenwoordige omstandigheden tijdelijke maatregelen met betrekking tot den Invoer, ter vèrdediging en bevorde ring van het normale handelsverkeer kunnen worden genomen Tenslotte concludeert het éomité, dat de verrassingen, waaraan de handel komt bloot te staan, Indien dit ontwerp met zijn blanco volmachten aan den minister wordt aangenomen, den handel alle zekerheid van levering ontnemen en het geven van orders tot een speculatie maken. Op de conferentie kwam bovendien nog ter sprake, dal men de ondervinding heeft opgedaan, dat aan de wenschen vari den handel nog nooit zoodanig is tegemoet gekomen, dat de bezwaren wer den opgeheven. De zgn. „hearings" heb ben nooit het succes gehad, dat men er zich van had voorgesteld, want tellens bleek, dat met de handelsbelangen nooit voldoende werd rekening gehouden. Wél toont de commissie, die de regeering in deze zaken adviseert, voldoende belang stelling, doch de regeering negeert haar adviezen. Het blijkt, zoo werd nadruk kelijk op deze conferentie verklaard, dat het departement geen aandacht aan de wenschen van handel en Industrie schenkt. Bovendien biedt de samenstel ling van de commissie van advies geen waarborg voor de maatregelen, die de minister neemt, terwijl er bij andere be drijfstakken allerlei waarborgen zijn, dat er vele Instanties worden gehoord Anderzijds wordt ln een circulaire, wel ke door het comité is uitgegeven, opge merkt, dat het parlement, door aanne ming van de bewuste wetswijziging, de fundeering legt voor permanente over heidsinmenging het onderhouden van alle particuliere handelsbetrekkingen, zoowel met het buitenland als in het binnenland. Het comité roept derhalve alle belanghebbenden op hun Instem ming met zijn adtie te betuigen en zich er bij aan te sluiten. van de internationale arbeidsconferentle van 1938. CN. R. Ct.). GEMENGDE BERICHTEN- Mishandeling *an pluimvee. Op de markten te I'urmerend en Barneveld. Vereeniging tot bescherming van dieren in het geweer. Meermalen is reeds aanmerking ge maakt op het aanvoeren van ganzen met gebonden pooten en vleugels Thans heeft de inspectiedienst van de vereenl- ging tpt bescherming van dieren den eigenaars en expediteurs, welke ganzen naar de markt te Purmerend vervoeren, meegedeeld, dat de dieren de volgende week aangevoerd moeten worden in kis ten of manden, waarin de ganzen vol doende ruimte hebben om te kunnen zitten.of staan. Wordt hieraan niet vol daan, dan zal proces-verbaal worden op gemaakt. Ten hemel schreiend. Het hoofdbestuur van de Vereeniging tot bescherming van dieren deelt nog de volgende bijzonderheden mede: Het vervoer van pluimvee naar de vee markten te Purmerend en Barneveld, evenals de behandeling van deze dieren tijdens de markt zelf, is ten hemel schreiend. De boeren, welke hun ganzen naar oe markt wenschen te vervoeren, binden de pooten, reeds den aVond tevoren met dunne touwtjes bij elkaar. Gedurende den nacht liggen de beesten dan op den grond in afwachting van het oogenblik, waarop zij naar de markt zullen worden vervoerd. Deze touwtjes dringep door de huid,, waardoor de pooten opzwellen. Ook tijdens de markt worden de die ren met gebonden pooten op den grond neergelegd. Zij kunnen zich dan niet verroeren, eigenaars en koopers loopen in onverschillige houding langs de bees ten heen en het komt meermalen voor, dat deze raenschen op de ganzenpooten trappen of de- beesten met hun schoenen op zij schuiven. De boeren behandelen hun dieren op een dergelijke schandelijke wijze, omdat het hierdoor mogelijk is in een rit een groot aantal dieren te vervoeren. Wor den de beesten, niet gebonden, dan moe ten «e in groote manden en kisten ge borgen worden en dat kan uiteraard niet in een zoo groot aantal gebeuren. Toen de Inspectiedienst gisteroclteUd ln Purmerend wederom een onderzoek diteurs verzocht de touwtjes door te snij den. Voorts is den aanvoerders meege deeld, dat wanneer zij de dieren in de toekomst wederom ln gebonden toestand gaan vervoeren, procesverbaal zal worden opgemaakt. De vereeniging tot bescherming van dieren heeft ook de autoriteiten van een j en ander in kennis gesteld. Zij is vast besloten, alles in het werk te stellen om aan deze ergerlijke dierenmishandeling een einde te maken Mist veroorzaakt treinbotsing. Goederentrein op stilstaande loco^ motief geloopen. Groote mate- rieele schade. Gisteravond omstreeks kwart voor zeven heeft zich op het "stationsempla- cement te Apeldoorn, dat in. een dikken mist was gehuld, een botsing voorgedaan tusschen een goederentrein en een loco motief; gelukkig bleef het ongeval be perkt tot materieele schade. j Ter hoogte van de locomotlevenloods, eenige tientallen, meters voor den suoor- wegovergang op den Arnhemscheweg, is een goederentrein uit Zwolle ln volle vaart op een stilstaande locomotief ge'- 1 loopen. De botsing was zoo hevig, dat een groot gedeelte van den goederentrein derailleerde. Als door een wonder bleven machinist, stoker en conducteur onge deerd. Met lichte ontvellingen en bullen brachten zij het er af. De materieele schade ls aanzienlijk. Eenige wagens werden versplinterd, terwijl de locomotief geheel werd ver nield. Het treinverkeer op de lijn Apel doornZwolle ls volkomen gestagneerd. EK1 dienst wordt, zoolang het bergings werk duurt, met autobussen naar Zwolle en de tusschengelegen plaatsen onder houden Twist in ie«n woonwagenkamp- 1 Hedenochtend om half twaalf is tijdens een familietwist in het woonwagenkamp in Den Haag de 36-jarige vrouw M. B. geb. M< met een mes in het hoofd gestoken. De da- j deres, de 44-jarige E. G. geb. G. is door dé politie gearresteerd, terwijl de getroffene ter behandeling naar den centralen post is vervoerd. Gelukkig bleek de toegebrachte steek met ernstig te zyn. Voorts heeft de politie aangehouden dey 19-jarigen muzikant J. P. uit 'de Zuiling- straat, die van te voren de getroffen vrouw reeds met een séheermes had bedreigd. De zaak is nog verder in onderzoek. i diotooneel; 9.20 Berichten; 9.40 Causerie „What more do you wartt from the scien tist"; 10.— BBC-orkest en soliste; 11.05 Fransche declamatie; 11.20 Jack Jackson's Band; 11.50—42.20 Dansmuziek. Radio-Paris 1648 M.: 710, 8.20 en 10.35 Gramofoon; 12.50 Staf- muziek van de Garde Républicaine en zang; 4.20, 5.10 en 5.P0 Gramofoon; 7.50 Viool ert piano; 8.5C Zang; 10.50 Gramofoon; 11.20— I.2Q Orkeetconcert. Keulen 456 M.: 5.50 Schupo-orkest7.50 Omroepschram- mel-ensembie; 11.20 Omroeporkest en so list; 1.35 Gevarieerd concert; 3.20 Omroep- Amusements-oiktst435 Gramofoon; 6.30 Omroeporkest en orkest var» de Rijks arbeidsdienst; 8.30 Zang en piano; 9.50— II.20 E. Bauschhe's orkest en Pianoduo. Deutschlandsender 1571 M.: 7.05 Radiotooneel met muziek; 8.20 Be richten; 8.35 Omroepkamerkoor, sprekers en solisten; 9.20 Berichten; 9.50-11.20 E. Bauschke's dansorkest en het pianoduo Thomassen; Om 10.05 Weerbericht. VAN HET HAAGSCHE RADIOPROGRAMMA'S. Vrijdag 22 October. Hilversum I, 1875 M. Algemeen program ma, verzorgd doer de NCRV: 8.— Schriftlezing, mediteait, gewyde muziek (gr.); 8.30 Gramofoon; 9.30 Geluk- wenschen; 9.45 Gramofoon,; 10.30 Morgen dienst; ll.-H Gramofoon; 11.15 Altviool voordracht; 12.Berichten; 12.15 Gramo foon; 12.30 Enfeemble van der Horst en gramofoon; 2.30 Christelijke lectuur; 3.— Orgelspel; 4.Berichten, gramofoon; 5. Sopraan en piano; 6.Gramofoon; 6.30 Tuinbouwpraatje; 7.— Berichten; 7.15 Li teraire causerie; 7-45 Reportage; 8.— Be richten ANP; Herhaling SOS-Berichten; 8.15 Kamerorkest „Ars nova et antiqua" en solist; 9.— Bybelflcihe causerie; 9.30 Ver volg concert; 10.05 Berichten ANP; 10.10 Gramofoon; 10.45 Causerie over paarden sport; 1112 Gramofoon; Hierna Schrift lezing. Hilversum II, 301 M. 8.— VARA, 10.— VPRO, 10.20 VARA, 12.— AVRO, 4.— VA RA, 7.30 VPRO, 9.VARA, 10.40 VPRO, 11—12 VARA: 8.— Gramofoon; 10.Morgenwijding; 10.20 Declamatie; 10.40 GVamoofon; 11.10 Vervolg declamatie; 11.30 Orgelspel; 12.— Gramofoon; 12.30 AVRO-Dansorkest; 1.— De Palladians; 2.— Kniples; 2.20 Het Om- 8.— Zang en piano; 3.30 AVRO 4.05 Gramofoon; 5.Kinder uurtje; 5.30 Ongelspel; 6.Optreden van amateurs; 6.30 Politiek radiojournaal; 6.50 Gramofoon; 7.— Causerie over rassentheo rie en erfelijkheid; 7.20 Gramofoon; 7.25 Berichten ANP; 7.30 Berichten; 7.35 Lezen" in den Bijbel, causerie; 8.— Pianovoer- dracht; 8.30 „Dierentaal", causerie; 9.— The Lucky Birds en solist; 9.30 Radiotoo- nleel met muziek; 10.— Fantasia en soliste; 10.30 Berichten ANP; 10.40 Avondwijding;' 1LCemibalovoordracht en' gramofoon; 11.3012 Gramofoon. Droitwich 1500 M.: 11.40—ll'.SO Pianosoli; 12.10 Viool en orgel12.60 Henry Hall en zyn Band; 1.35 —2.20 Birminghamsch Philharmonisch Srijkorkest en sliste; 4.20 Causerie over jazzmuziek (met gr.); 4.50 Phil Green's kwintet en solisten; 5.20 Zang; ^.40 Ch. Brill en zyn orkest; 6.20 Berichten; 6.45 Duitsche uitzending; 7.06 Populair con cert; 7.30 Muzikale causerie; 7J50 Claude Bampton's orkest m.m.v. solisten; 8.20 Ra- BINNENHOF. De Tweede Kamer heeft de grondwets herziening afgehandeld. Over de herzie- ningsvoorstellen, welke in acht wetsont werpen waren samengevat, werden geen besprekingen meer gevoerd. Zooals te verwachten was hebben twee der wets ontwerpen de vereischte meerderheid van twee derden niet gehaald. Het waren het, vijfde ontwerp, betreffende de wering van revolutlonnaire volksvertegenwoor digers en het zevende, het zoogenaamde verzamelontwerp, dat verworpen werd omdat het bepalingen bevatte, die de parlementaire onschendbaarheid zouden beperken en de uitsluiting van verkies baarheid wegens politieke delicten zou den mogelijk maken. De houding van de S.D.A.P. en van de Vrijzinnig-Democra- ten, die tegen deze twee ontwerpen stemden, gaf den doorslag. Het overige gedeelte van den middag ls goeddeels besteed aan het ontwerp tot, wijziging van de motorrijtuigenbelasting wet en van de wet van 6 October 1954 tot instelling van een verkeersfonds. Dit ontwerp, dat Inzonderheid met het oog op het belang der tertiaire wegen, de uit- keering beoogt te regelen, welke uit de opbrengst der verkeersbelastingen voov dit doel aan de provinciën zal worden verstrekt en tevens bepalingen omtrent de verdeeling dezer ultkeering over de provinciën bevat, ls met eenige wijzigin gen door de Kamer goedgekeurd. De wij zigingen waren deels van, reaactioneelen aard. Een door de regeering overgeno men ameadement-De Geer bracht wijH- ging ln de breuk, welke als basis zou dienen voor de bespreking van de uitkee- ripg aan de provinciën. Een amehde- ment-Bongaerts, dat door schrapping van het woord „bestaande" de toepas sing der wet ook op nog aan te leggen wegen mogelijk maakte, werd eveneens door de regeering overgenomen. Een ander amendement van den heer De Geer had een ietwat ingewlkkelden, doch kortstondigen levensloop. Het be oogde de verdeeling der ultkeering over de provinciën, welke volgens het wets ontwerp voor de helft naar de maatstaf der belastingopbrengst en voor de andere helft naar het oppervlak der provinciën zou geschieden, naar denzelfden maat staf te doen plaatsvinden als voor de secundaire wegen het geval was Een •door den heer De Geer bij de verdedi ging van dit amendement geopperde vraag, of een wijziging van het regee- rtngsontwerp in dezen zin, dat de ult keering voor 60 pet. naar het oppervlak en voor 40 pet. naar de belastingop brengst zou geschieden, niet ln overwe ging kon worden genomen, deed den heer Van der Waerden (s.d.) een sub amendement, indienen, waarin deze ge dachte werd belichaamd. De Voorzitter maakte van dit subamendement een af zonderlijk amendement, waarop de heer Van der Waerden het gewezen subamen dement door intrekking van zijn for- meele leven beroofde. Doch hef heele amendement-De Geer werd met het In gelijfde gewezen subamendement ver worpen. De verdediging van het wetsontwerp werd gevoerd door den minister van Waterstaat den heer Van Buuren, die aldus zijn maidenspeech in de Kamer hield. De agenda werd afgewerkt, zoodat de Kamer niet meer in openbare vergade ring bijfeen zal komen vóór Dinsdag 9 November. RECHTZAKEN. I Een jaar geëischt tegen burgemeester van Ouddorp. Gistermiddag werd door de Rotterdam- sche rechtbank de strafzaak tegen den 40- jarigen burgemeester van Ouddorp, G. J. F. G. du 'S. voortgezet en beëindigd, i Om kwart voor twee ving de officier van justitie, mr. J. F. Hoeffelman, zyn requi- sitoir aan. Hy ging aan de hand van de verschillende verklaringen van getuigen en verdachte zelf de strafbare handelingen van verdachte na. Hy' merkte hierbij op, dat het aan den brigadier veldwachter van Ouddorp te danken is geweest, (fat deze zaak aan het rollen werd gebracht. Naar aanleiding van zyn rapport aan den officier voornoemd gedaan, ia deze er toe overgegaan de zaak gerechtelijk te ver volgen. Weliswaar heeft verdachte al het moge lijke gedaan om de zaak buiten de justitie te houden, doch het O.M. kon dit niet toe- De officier van justitie hield een requi sitoir, dat twee uur duurde. Hy achtte de zes aan verdachte ten laste gelegde feiten bewezen en eischte derhalve een gevange nisstraf voor den tyd van een jaar. De raadsman van verdachte, mr. Fokm», wees in zijn pleidooi op de onbetrouwbaar heid van verschillende getuigen en de het ze, die er in het dorp tegen den burgemees ter gevoerd werd en nog gevoerd wordt. ■Deze hetze hield verbamd met de kerke lijke en politieke opvattingen van den bur- 1 gemeester. Een toppunt is wel, dat hy aan niemand een cent schuldig is. PI. conclu deerde vrijspraak. Uitspraak 2 Novembeer «.s. Van poging tot inbraak vrügespuikcn. In den nacht van 18 op 17 Augustus za gen twee surveilleerende agenten in de Su- rinamestraat te- 's-Gravenhaga een >m:>n van de straat af door een geopend rad in van een woning naar binnei kijken. Hoewel er niets in de woning vermist werd, volgd' een arrestatie en wegens poging tat inbraak heeft de man zicfi voor do rechtbank te vt. - antwoorden gehad. De rechtbank sprak hem evenwel van het tenlastegelegde vrij en btvtu opheffing van de preventieve hechtenis. I Liet de agent zich omkoop™? j Gisteren stond een Amsterdamsche poli tieagent in hooger beroep voor het Amster damsche gerechtshof terecht, omdat hy van eep bakker aldaar een rijksdaalder zou heb ben aangenomen en uit dankbaarheid een streep zou hebben gehaald door een proces verbaal, dat hy.den vorigen nacht tegen den bakker had opgemaakt wegens overtre ding van de Arbeidswet. De rechtbank had den agent, die volhield volkomen onschuldig te zijn, conform den eisch van den officier van justitie, veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf. Van dit vonnis teekende hy hooger beroep aan. De agent, die geschorst is, -verklaarde ook voor het Hof onschuldig te zyn. De procureur-generaal mr. dr. D. Reiling achtte evenwel de ten laste gelegde feiten bewezen. Verdachte heeft een smet op het politiecorps geworpen. Spr. requireerde be vestiging van het vonnis (zes maanden ge vangenisstraf. De verdediger mr. K. P. van Westen con cludeerde tenslotte tot vrijspraak. Arrest 2 November. i SPORT EN WEDSTRIJDEN Goudsche Voetbalbond. le klasse: ONA .V-Gouderak 2, 11.30 uur; Gouda 4—-Groot-Ammers 1, li uur; Bergambacht 1Groeheweg 1; Moerca- pelle l—Nieuwerkerk 1Oudewater 1— Nieuw veen 1. Overgangsklasse: ONA 4—Stolwijk 1, 11.30 uur; Lekkerkerk 2Moordrecht 2, 11.30 uur; Zwervers 2Dilettant 2; Nieuw koop 1Haastrecht 2. 2e klasse A: Voorwaarts 1—ONA 5; Woerden 2—Bosk. Boys 2, 2.30 uur: Gou da 5Oudëwater 2, li uur; Stolwijk 2— Waddlnxveen 2. 2e klasse B: Nieuwerkerk 2—Gouderak 3; ONA 6Schoonhoven 3; Olympta 4— Lekkerkerk 3, U uur; Waddlnxveen 3— Ouderkerk 1. 3e klasse A: Woerden 3Bosk Boys 3, 12.30 uur; GSV 4Voorwaarts 2, 11 uur; Groeneweg 2Gouda 6. 3e klasse B: Moordrecht 3—ONA 8; Bosk. Boys 4—-Nieuwveen 3, 2.30 uur; Groeneweg 3—Gouda 7, 11.30 uur; Moer- capelle 2Zwervers 3, 11.30 uur. i 3e klasse C: Ammerstol 3Stolwijk 3, 11.30 uur; Groot-Ammers 2—Oudewater3 Ouderkerk 2—Nieuwerkerk 3; Haastrecht 3—Bergambacht 2, 12 uur; Olympla 5- Schoonhoven 4. G.V.B. op 31 October stil. In verband met den interlandwedstrijd Nederland—Frankrijk op Zondag 31 Oct. te Amsterdam, zullen op dien dag geen competitiewedstrijden voor dèn Goud- schen Voetbalbond worden vastgesteld. MARKTBERICHTEN. Veemarkt Gouda. 21 Oct. Aanvoer in totaal 1450 stuks, waarvan 8 slachtvarkens. Vette 3030^ ft per pond levend met 2 korting; 549 ma gere varkens 30—50; 795 biggen 16—20; Géldersche 20 -24; 2 runderen 160-200; 25 nuchtere kalveren 7—11 71 fokken en geiten 2—6 per stuk. Handel redelijk. I Kaasmarkt Gouda. 21 Oct. Aanvoer 834 partüen. Prijira: le kw. met r.m. ƒ30—32; idem 2e k*. 27—29; zware tot 34. Handel n,at« EIEREN: Aanvoer 58.000 stuks. Pr#*»] Kipeieren 4.90—5.40, kleine kipeieren I' —3.60, eendeieren 3—3.60 per 100 stol» Handel vlug. R0TER: Aanvoer 165 ponden. Prijten: Goeboter 75—80 ct, weiboter 70-75 ct. f" pond. Handel vlug. I Coöp. Zuid-Hollandsche Fierveilinj G. A. te Gouda. 21 Oct. Aanvoer 68.500 kipeleren. Pre zen; 66-58 K.G. 4.80-4.90, 58-60 K G- 4.90—5.10, 60-62 K.G. 5.10-5.15, 62-M K.G. 5.15-6.40, bruine 60-68 K.G. —5.50 kleine eieren 3.50-4.75 per H» stuks. Heneieren 2.75—3.50 per 100 stuk»- Eendeieren; Aanvoer 500 stuks. ïrtji»- 3—3.20, kalkoeneieren 0.20 per WO ft- Nederlandsche boternoteerin,. De commlsslenoteerlng voor Neder- landsche boter is heden vastgesteld. 102 cent per K.G. Officieele Deensche boternoteerin*. De officieele notee/ing voor Deense boter bedroeg heden 272 kronen of 1UÖ per K.G. I Graanmarkt Gouda. 21 Oct. Tarwe f 8.50—8.75, haver 7.25—7-76, erwt» 10.50—12.50, bruine boonen 13— 100 K.G. GOUGaT#! Oct 1937. Vernieuwing van een deel der stoomketel-installatie der Electrische Centrale. Koeten begroot op 220.000. fcetelinstallatie van de Electrische „ÏLu voldoet nog slechts gedeeltel#k l. voor het bedr#f en volgens de v-ct ri Slen elschen, doonlat t I stoomketels reap. 20 en 24 jaar 1,ordelijk zijn geworden. inspectie van het stoomwezen bn- ondeugdelijkheid aan het licht. _a_ 4-rtolrntnst. zal de T dé f via I on- STADSNIEUWS. j Oudewater, als een belangrijke schakel in dé 1 route Rotterdam en Den Haag—Utrecht Gouda, waarvan in de naaste toekomst w»,- getwyfeld een druk gebruik zal worden ge maakt als een betere en snellere verbinding tusschen de hoofdsteden. Nu,dó verbetering van de zeer onvoldoende traverse door Gou- nog! Botsinj? tusschen auto en wet twee r oud, 0ndeugoeiijK"c'u naaste toekomst zal de oorspronkelijk f "stat* stoomdruk, als gevolg van in- teing®11 in de bftvenketels' moeten worf,en CDe /trouderde roosters zyn voorts oor- lk van het gebruik van dure kolen en be ïnvloeden den regelmatlgen gang van hot wiriif ongunstig. "en veroorzaakt die lage atoom der loetels van 12.4 Atü, welke 'rt nog zal moeten worden verl »agd, ZJte «owltfkheden voor de samen,wer- king met do nieuwere stoomketels in het bedrijf, waardij een'atoomspanning van 16 wsp, 2.1 Atü is toegestaan. Deze ur.standigheden, hebben zoov el n» Directie als de Commissie vant Bijstand a. het beheer der Gemeente-Lichtfabrieken n leiding gegeven B. en W. te advisö»ren bevorderen, dat ce stoomketel-instaün ,ie der Centrale wordt gewijzigd, door rrn- schaffing vaneen nieuwen stoomketel in de plaats van de bovenbedoelde twee oude kf- tels, web e resp. in 1928 en 1932 wfcren at- jesehreven, er. phiatsmg van dezen nie i -vi n ketel van eer. grootere stoomcapaciteit van normaal 25.000 k.g. stoom/uur en maximaal 30.000 kg- stoom/uur naast de bestaande stoomketels op de plaat», waar thans ae #ude directeurswoning zich bevindt. De kosten van deze vernieuwing inclusief veranderingen in de ketelhuis-installatie door de Directie aanvapkeiijk be- p rond 220.000.—wejk bedrag is in de ontwerp-bedryfsbegroo- tirg voor het jaar 1938. Hoewel de ingekomen, voorloopige ketel- aanbiedingen door Nederlandsche firma's voor den ketel van 25/30 ton stoom/uur, 25 Atü bedryfsspanning, een hooger bedrag noteeren dan iri éfa begrooting werd aan genomen, bestrit nog de mogelijkheid, dat re totaalkosten het op de begrooting uit getrokken bedrag niet zullen overschrijden. Fen definitief cijfer it 'eerst tfe geven, wanneer op de basis van een besluit vaft len raad, terzake van deze aanschaffingen f.a. tot het voeren van definitieve onder handelingen kan worden overgegaan. B. en W. achten het geiwer.scht, dat met hel cog op den langen duur der voorberei ding en den zeei langen leveringstermijn roor stoomketels van de aangegeven, capaci teit reeds thans een beslissing door den raad wordt genomen. Hierbij merken B. en W. nog op, dat door het afïoopen der afschrijvingen voor enkele belangrijke objecten van het bedrijf, de las ten door de uit deze kapitaalsuitgaaf voort vloeiende nieuwe lasten, niet boven.de hui dige zullen stijgen. B. en W. stellen den raad voor overeen- het bovenstaande te besluiten. Geldlening 300.000.— en 1 150.000.—. B, en W. schrijven aan den Raad Krachtens uw besluiten van 28 Sep tember 1932 en 9 December 1932 werd een geldleening aangegaan: le. met de N.V. Rotterdamsche Ver- wkerlngs Sociëteiten te Rotterdam <R. V. S ten bedrage van f 150.000, pro reslo grtot op i Januari 1938 131.250, tegen een rente van 5 pet.; 'ie. met de Algemeene Friesche Levens verzekering Mij. te Leeuwarden, ten be drage van f 300,000, op 1 Januari 1938 pi1» resto groot 190.000, tegen een rente van H pet. Beide leeningen zijn aflosbaar, zonder aat van het extra afgeloste bedrag boete verschuldigd zal zijn, nè 31 Dec 1937. In verband hiermede zijn met geld- geefsters onderhandelingen gevoerd tot net bestendigen der leeningen tegen een Jager rentetype. Deze onderhandelingen nebben er toe geleid, dat geldgeefsters «ch bereid hebben verklaard resp. vanaf December 1937 en 1 Januari 1938 de rente te bepalen op 3^ pet Verbetering weg GoudaOudewater nadert voltooiing. A.s. Zaterdag voorloopige r openstelling Naar wy vernemen, zal a.s. Zaterdag de «sluiting van het gedeelte Haastrecht— tyriewater van den provincialen weg Gouda- udewater opgeheven en de weg voor het verkeer worden opengesteld. Het werk voor de reconstructie van den HaaBtrechtschen dyk begint zyheindsta- flium te naderen. Het is thans zoover gevor- •krd, dat het verkeer van den weg kan ge bruik maken. Daarom zal na het komende weekend zooals nien weet kon tijdens de uitvoering van de reconstructie des Zater dagsmiddags en des Zondags het verkeer van den weg gebruik maken de afsluiting lend n<k werkdagpn niet worden ver- voltooiing van het werk zal nog on- Kuveer drie weken duren. Omstreeks half ovember is de oplevering te verwachten. In aansluiting op het vorig jaar reeds be handelde gedeelte Gouda—Haastrecht, zal aan de weg HaastrechtOudewater een foote verbetering hebben ondergaan. Be houdens een onvoldoende doorrit door Haastrecht, ontstaat een goede weg Gouda Mevr. de Wilt Wynen met dochte.je gevallen, d<.<Ji ongedeerd. Op de Westhavm ia vanmiddag om streeks kwart voor één een botsing ontstaan tusschen een personenauto en e-n kindei wagen ven mevr. dr. M. 0. de Witt Wynen-Koumans, echtgenoote van mr. H. P. C. M. de Witt Wynen, wethouder van financiën. Mevr. de Witt Wynen viel en het kind kwam onder den auto terecht, doch het ongeluk is gelukkig zeer goed af- geloopen. Ter hoogte van de apotheek Dee had de bestuurder van een in de richting van de Veerstal rijdende personenauto, een rfiavkt- koopman uit Den Haag, op de kleine ster nen langs de huizen gestopt, omdat hy ver keerd was gereden. Hy moest op de Oost haven zijn en wilde daarom achteruit gaan om bij de Sint Jansbrug den goeden weg te nemen. Op de stoep voor de apotheek ètond mevr. de Witt Wijnen met haar kinderwa gen, waarin een meisje van tie" maanden lag. Toen de automobilist zijn voertuig terug zette, reed de auto tegen denj kinderwagen, •waarvan het voorgedeelte buiten de stoep boven de kleine steenen stak. De moeder kreeg een duw van den stuuébeugel en viel met haar achterhoofd op de stoep. De wa gen sloeg om, waai*by het kind er pit viel en onder'den auto tusschen de achterwielen terechtkwam. De chauffeur bracht den wa gen oogenblikkelyk tot stilstand en daar mede werd erger voorkomen». Mevr. de Witt Wijnen was onmiddellijk weer opgestaan. Door den val was zij ©enigszins versuft, maar zy had geen let sel. Wel was haar borst bezeerd ten ge volge van den duw van het stuur. Het kindje bleek geheel ongedeerd te zyn. De kinderwagen was licht beschadigd. Alles bijeen liep de botsing dus gelukkig af. De politie stelt 6611 onderzoek naar de schuldvraag in. KANTONGERECHT GOUDA. üverstapie. Een chauffeur van een autobusdienst stond gisteren terecht, omdat hy aan een slager te dezer stede een hoeveelheid rund-, vet had afgeleverd, dat niet van invoer- stempe's was voorzien. De zaak zat zoo, dat de slager regelmatig vet uit Oudewater betrok, dat met de auto bus medegegeven werd en dat de chauffeur bij dep vleeschhouwer bezorgde, die het ver volgens op het slachthuis van invoerstem- pqJsJiet voorzien. J)e weg is, dat het yleqsch direct naar het abattoir wordt gebracht, maar. dit gebeurde niet, omdat het slacht huis Tiiet in de route van de autobus ligt. Overigens was aan het vet geen luchtje, als steeds was het in de plaats van afzending goedgekeurd en gestempeld. De éhauffeür beriep zich er op, dat men* de gevolgde wyze van invoeren op het slachthuis al jaren lang had goedgevonden. Ook de slager vertelde dit, het was gewoon te, dat het vet in de slagery bezorgd werd en dat hy het dan op het abattoir liet stem pelen. De kantonrechter wenSchte over het meer of minder gewenschte van de gevolgde me thode nader te worden ingelicht. Ten einde den keurmeester te hooren, werd de zaak tot 3 November aangehouden. Veldslag. Een Waddinxveener had voor hulselyk gebruik e^n varken geslacht, doch zonder kennisgeving en daarvoor stond hij terecht. De verdachte verklaarde met de land bouwcrisisregeling niet zoo goed op de hoogte te zyn, maar de kantonrechter, mr. Tj. de Jong, verwierp dit motief, want het is sinds jaar en dag verplicht van huis slachtingen op de" secretarie kennis te ge ven en da8ü staan de'crisiswetten geheel buiten. De rechter vertrouwde overigens de zaak niet. Volgens het proces-verbaal had de verdachte verklaard, dat hem by de koop was medegedeeld, dat het dier ziek was en maar gauw geslacht moest worden. Verdachte: Het was niet ziek, het had ge vochten. Kantonrechter: Zelft varkens zyn zichzelf niet meer. Maar is het niet zoo gegaan, dat de verkooper gezegd heeft: slacht het maar gauw en geef het niet aan, want anders haalt het dier het niet meer. Zoowel de verkooper als de kooper ont kenden dit. De verkooper deelde mede, dat het varken geslacht was, omdat het na de vechtpartij niet meeY kon loopen. Kantonrechter: Er was anders volgens de verklaringen aan de politie by een verkocht koppel van negen een dier dat niet tierde en dat kon dit wel eens geweest zyn. Maak mij niet wys, dat het varken in den veld slag is gesneuveld. Dat varken had wat on der de leden. Getuige sprak dit tegen. De kantonrechter zeide van gevoelen te zyn, dat hier een net geweven wordt, dat hem slecht aanstaat. Daarom wMde hy den verbalisant hooren. Hiertoe werd de zaak tot 8 November aangehouden. - De tragedie van het biggeije. Er was nog een varkensgeschiedenis, maar deze droeg een geheel ander karakter. Een boer had-onder zyn varkens een big getje dat niet wilde groeien. De landbouwer gaf het dier weg aan een armen drommel, een 50-jarigen man te Haastrecht, die in den zomer van eenige negotie en in den winter van den atettft leeft en die den koning te ryk was met zyn bezit, waarvan hy vleesch en spek in het vooruitzicht zag. Hy bracht het dier met de speen groot, verzorgde het liefderijk en ziet, het varken begon te groeien en daarmede steeg de kans op spëk en vleesch. Doch in den groei zat het juist, waarvoor de man voor den rechter moest verschijnen. Het dier werd grooter en grooter en op een dag werd het vastgesteld: het varkep had geen oormerk en de eigenaar geen vergun ning om het te houden. Weg vleesch, weg spek, het dier werd in beslag genomen. De ambtenaar van. het 0. M. vorderde tien gulden of vier dagen met verbeurdver klaring van het beest, met welken eisch slechts de wet werd uitgevoerd, doch die het gevoel van een soort heffing op liefderijke verzorging wekte. De kantonrechter begreep de omstandig heden en legde tot blijdschap van den ver dachte de gevraagde boete voorwaardelijk op met een proeftijd van een jaar. Maar aan de verbeurdverklaring van het varken viel niet te ontkomen. Zoo gaat het toch den weg der consumptie op, maar het zal de tong van het koopmannetje niet streelen. Oude zaken. Uitspraak doende in de tegen den direc teur van een aannemers-maatschappij te. Ridderkerk aanhangige zaak wegens over treding van de wet op de evenredige vracht- verdeeling op een heistelling was een hoeveelheid hout medegevoerd, dat men by het uit te voeren werk noodig had heeft de kantonrechter 1 boete subs. 1 dag hech tenis opgelegd en daarmede uitgesproken, dat ook voor het transport van eigen ma teriaal in de gegeven omstandigheden ver gunning van de Bevrachtingscommissie noo dig is. De ai eenigen tyd loopende zaken tegen een kweeker te Reeuwijk >vegens het kwee ken verhandelen van witlofwortelen' zon der vergunning en tegen een slager te Gou da wegens het in voorraad hebben van be dorven vleesch, werden wederom aangehou den, ditmaal tot 24 November, teneinde den verdediger gelegenheid te geven aanwezig te zyn. Verkeerd verkeer. De verdere zitting was vrywel geheel ge vuld met de behandeling van aanrijdingen. De oorzaken waren velerlei: geep, voorrang v. ileenen, niet voldoende uitwijken, het met een te breed opgeladen voer hooi ryden, het voorbijrijden zonder op het tegenliggend verkeer te letten, passeeren zonder voldoen de ruimte, linjts van den weg ryden, bot singen, waarover vele verdachten en nog meerdefe getuigen het hunne hebben gezegd en oorzaken, welke wy hier vermelden ter leering van andere weggebruikers. Met ge tuigen ben je niet altijd klaar, want er wa3 er een, die, het zy curiositeitshalve vermeld, op een vraag of hy den auto tegemoet kwam, ontkennend antwoordde en vertelde, dat de auto hem tegemoet kwam! Dat ook voetgangers niet altyd verkeers- fahig zijn, zoo men heti nog niet mocht we ten, bewees het geval tegen een automo bilist uit Roósendaal, wierf ten-laste was ge legd, dat hy op den hoek Markt-Korte Tien- deweg zoo dicht langs het trottoir was ge reden, dat de portierkruk dep mantel van een juffrouw, die stond te wachten om naar de Stoofsteeg over te steken, had gegrepen. Tegen den bestuurder viel feitelijk niets in te brengen. Er stond een kar geparkeerd en de geringe ruimte noopte hem zooveel mogelijk rechts te houden en vlak langs het trottoir te rijden. De juffrouw had den auto, naar zy' ver klaarde, zien aankomen, -maar zy was op het randje van het trottoir blijven staan. Een stapje achteruit moeten gaan, dan was er niets gebeurd, aldus de kantonrech ter, die dem. bestuurder niets te verwijten vond en hem vrijsprak. 't Is een gentleman geweest, deze auto mobilist, want ofschoon hy niets aan de bot sing kon doen, had hy de voetgangster de ƒ7.50 voor de schade aan den mantel ver goed. Rotterdamsche Rechtbank. Racepartij op fietspad. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft terechtgestaan een 34-jarige bankwerker uit Rotterdam wegens het veroorzaken van li chamelijk letsel door schuld. Het had op het fietspad langs den provincialen weg met een vriend om het hardst^, gereden en was to?n in botring gekomen met een voetgang ster, mej. M. W Pauw;, die op het kruispunt van fietspad en zijweg op haar verloofde stond te wachten. Met een hersenschudding werd zij in het Van Itersofi-Ziekenhuis op genomen. Het O. M. eischte 40 boete subs. 20 dagen hechtenis. Uitspraak 1 November. Nieuwe slagerij geopend aan den Graaf Florisweg. Heden wordt aan den Graaf Florisweg 8a een nieuwe sjagery geopend. By ministe rieel beschikking is aan den heer" J. Doele- man, gediplomeerd slager, toestemming verleend een nieuwe slagery te vestigen. Zooals bekend is voor de vestiging van een nieuwe onderneming tegenwoordig een ver gunning noodig, die alleen wordt verstrekt wanneer de aanvrage aan de by de wet ge stelde eischen voldoet De heer Doeleman heeft thans aan den Graaf Florisweg een rund-, kalfs- en var kensslagerij geopend. Verkeer efacht oplettendheid. In de Erasmusstraat is gisteravond een handwagen tegen een vrachtauto gereden. De botsing ontstond doordat de handwagen uit een pakhuis kwam zonder dat de be stuurder er op lette of de weg vry was. Materieele schade aan den auto en een proces-verbaal voor den man met de kar waren het gevolg. Nieuwe Schouwburg. Tweede tooneelavond. Op Donderdag 4 November te 8J uur zal ln den Nieuwen Schouwburg, door 14.22—14.32; 15.41—16.14; 17.40—18.14; 19.40—19.54; 21.41—22.35; het Rotterd. Hofstad-Tooneel, directie Cor van der Lugt Melsert, "ten tooneele worden gebracht „Christian", een come- die ln drie bedrijven door Y. van Noe, in de vertaling van Bets Ranuccl Beekman. In „Christian" treden opAdolphe En- gers in de titelrol en verder Myra Ward, Fle Carelsen, Plets Rienks, Gerhard Alexander, Gerard Arbous en anderen. Gemeenteraad. De raad dezer genrfente zal worden bij eengeroepen tegen Dinsdag 26 Oct>ber a.s., des namiddags te 7% uur. Openstelling; spoorbrug over Gouwe voor de scheepvaart. Gedurende de winterdienstregeling van de Nederlandsche Spoorwegen kan de spoor brug over de Gouwe op de volgende tijd stippen worden geopend: 23.55—0.23 A; 1.01—1.07 B; 1.14—2.33 C; I.20—2.33 B; 2.47—3.10; 3.24—4.25; 4,39— 4.50; 5.57—6.20 D; 6.09—6.24 E; fo.57— II.04; 11.16—11.22; 11.52—12.00; 14.52— 15.06 G; 19.57—20.09. A Zaterdags van 0.09 af. B Van 33/11 t.m. 27/2. C Niet van 30/11 t.m. 27/2. D Niet van 30/11 t.m. 27/2; Di. tot 6.12. E Van 30/11 t.m. 27/2, doch niet op Dins dag. G Op Donderdag 21/10, 11/11, 2/12, 23/12, 1S71, 3/2, 24/2, 17/3, 7/4 en 28/4 van 14.56 af; Zaterdags van 14.57 tot 15.02. De spoorbrug over de Gouwe by Alphen a. d. Ryn kan op de volgende tijdstippen worden geopend: 23.52—5.48; 6.22—7.11; 7.20—7.32; 7.40— 8.12; 8.21—8.32; 8.38—9.12; 9.21—9.32; 9.40—10.15; 10.87—11.10; 11.19—11.31; 11.39—12.14; 12.23—12.33; 12.40—13.12; 13.21—13.32; 13.40—14.13; 14.39—15.13; 15.22—15.33; 1939—17.12; 17.21—17.32; 18.40—19.11; 19.2019.31; 20.05—20.15; 20.24—21.15; 22.49—23.16. In verband met het loopen van buitenge wone treinen, eventueeele vertraging in den loop der treinen, benevens afwijkenden trei- nenloop op Zon-, Maan- en Feestdagen, worden in de openingstijden de daarmede overeenkomende wijzigingen aangebracht. Bovendien zullen openingstijden geheel of gedeeltelijk kunnen vervallen indien een vaartuig nog zoover van de brug verwijderd is, dat het niet openen'geen extra oponthoud geeft. FILMNIEUWS. Schouwburg-Bioscoop. J De Schouwburg-Bioscoop zal vanaf Vry- I dagavond vertoonen „Wat het leven ver- eenigt" -(^Genadebrood") met Renate Mid ler, de helaas op zoo jeugdigen leeftijd over leden begaafde actrice, in de hoofdrol. In dit aangrijpend iilmwerk, worden de overige hoofdrollen vervuld door Gustav Fröhlich, Harr- Lietke, Gyna Fallenberg en anderen. Op het voorprogramma staat als extra attractie vermeld Alfred Heller, sensatio- neele kunstwielryders. Zondagmorgen ia er iu de Schouwburg- Bioscoop voor het eerst weer ocntenlvoor- stelling. Vertoond zal wonden „De nieuwe Culliver", het door 1500 poppen gespeelde kunstfilmwerk. Thalia-Theater. Het Thalia-Theater brengt een groote avonturen-film van de Metro Goldwyn- Mayer, een geheel nieuwe Tarzanfilm met Johnny Weismuller en Maureen O'Sullivan in de hoofdrollen. Deze Tarzanfilm moet alle andere ver overtreffen en is ook weer geheel anders dan de vorige. Een uitgebreid voorprogramma gaat aan deze rolprent vooraf. Kéunie-Bioscoop. De Réunie-Bioscoop heeft een nieuwe film van Franciska Gaal op het programma voor de komend? dagen. De film, een nieuwe Weensche succesfilrn, heet „Fraulein Lily" Tegenspeler van Franciska Gaal, die de ti- i telrol vervult, is Szoke Sznknll. Als tweede hopfdHl.n draait „Jeugd en onderwereld" met Bi'ly Maugh in de hoofd rol. Zondagochtend draait een reprise van „Meisjes in Uniform", met Dorothea Wieck en Hertha Thiele. j Woensdagmiddag is er zooals steeds ma tinee. Men zie verder de Detyeffende adverten- ties. j Burgerlijke Stand. GEBOREN: 19 Oct. Cornelis Johannes zn, van C. J. v. Dam en E. Hoeksel, Kei zerstraat 23; Anna, dr. v. A. P. Boere en A. C. Nuvelstyn, J. Kottensteeg 2. GETROUWD: 20 Oct. J. H. Sluyter en 'g. v. Eeuwen; A. Boer en C. de Jong; J. M. de Jong en C. Vos; W. Jonkers en M. Sluiter. OVERLEDEN: 18 Oct. Cornelis van Raaltne, 68 j.; Catherina Zijderveld, wed. L. Houdyk, 82 j. AGENDA. 21 Oct, 8 uur. Chr. Geref. Kerk. Lezing ds. H. Janssen ten bate van Comité tot Le niging van stille armoede. 21 Oct. 8 uur Gebouw „Concordia": Na tuurkundig Genootschap. Tweede Blo- logische Artisfllm, toegelicht door A. F. J. Portielje. 22 Oct. 7 uur Markt. Paardenmarkt. 25 Oct. 7.80 uur „De Zalm". Verkooping notaris J. van Kranenburg. 27 Oct. Nieuwe Schouwburg: Propaganda- 2 Z.d uir Kamer van Koophandel. Verkiezing leden der Kamer. HAASTRECHT. Een mooie opbrengst. De ten behoeve van Simavi (Ver. Steun in Medische aangelegenheden voor Inheem schen) gehouden speldjesverkoop heeft in Haastrecht en Vlist tezamen opgebracht niet minder dan 106. LAATSTE BERICHTEN. Het zoeken naar Lijntje Huizer. ROTTERDAM, 21 October. Omtrent het onderzoek door de politie naar het verdwenen meisje, de 7-jarige Lijntje Huizer uit de Brielschelaan, kan worden medegedeeld, dat nog steeds geen resultaat is bereikt. De stroom van brie ven en aanwijzingen begint te luwen. Ook vandaag worden de verkregen aanwijzingen nagegaan, doch men helt steeds verder over naar de meening, dat het kind door verdrinking om het leven ls gekonfcfi Radiorede van den heer G. W. F. van Hoeven, hoofdinspecteur voor de steunverleening. 's-GRAVENHAGE, 21 Oct. A.s. Zater dagavond zal de heer Van Hoeven te 9 uur over den K.R.O.-zender, in aanslui ting aan de rede, die door den minister van Sociale Zaken, prof. mr. C. P. M. Romme, is gehouden, een vervolgrede houden over het kleeding-, schoeisel- en dekkingslonds voor werkloozen. Italië en de negen-mogendheden- conferentie. ROME, 21 Oct. (Reuter). Gezaghebben de kringen verklaren, dat het niet on waarschijnlijk ls, dat Italië de uitnoodi ging tot deelneming aan de negenmo- gendhedenconferentie te Brussel zal aanvaardlen. Er ls echter nog geen be vestiging ontvangen, dat het Italiaan- sche antwoord reeds naar Brussel Ls ge zonden. Aanbesteding. 's-GRAVENHAGE, 21 Oct. Heden werd door den Rijkswaterstaat aanbesteed het aanbrengen van verhardingen op den rijksweg no. 4 (Amsterdam—Sassenheim Haagsche Schouw—'s-Gravenhage), gedeelte Postbrug--Ringvaart, ln de ge meente Sassenheim. Laagste inschrijf ster was de N.V. fed. Basalt Mij-, te Zaandam, voor 256.400. WISSELKOERSEN. 20 Oct. 21 Oct. Officieel. Londen 8.96 Va 8.96% Berlijn 72.66 72.62 Parijs 6.11 6.12% Brussel 30.50 30.53 Zwitserland 411.64 41.70 Kopenhagen 40.02 40.02% Stockholm 46.22 46.25 Oslo 45.05 45.05 New-York 1.80% 1.80% Praag 6.34 6.34 Milaan 7.40 7.40 Prolongatie Part. disc. Dag geld Registermarken 36%, Crediet Sperrmarken 13%, Effecfênsperrmarken 13%, Reismarken 50%, Bankapler 39%. Amsterdamsche beursoverzicht. Willige markt. Kleine omzetten. Aanmerkelijk hooger koersen. Amerika boven pariteit. Beleg- gingsmarkt stil. Ter beurze van Amsterdam vlei heden eenenlijke stijging waar te nemen, die echter niet gepaard ging met groote omzetten. De belangrijke koerswinsten, welke heden werden gemaakt, waren dan ook het gevolg van het geringe aanbod, zoodat slechts matige vraag een bijzon der stimuleerende uitwerking had. Voor namelijk moest de willige stemming wor den toegeschreven aan het herstel in Wallstreet en aan de optimistischer be oordeeling van de internationale politie ke situatie na de verklaringen van Italië. Verschillende fondsensoorten waren he den in de gelegenheid een enorm avance te boeken en winsten van 20 tot 30 pro cent waren geen uitzondering. Zoo liepen van de suikerfondsen H.V. A.'s ten opzichte van het vorige slot een dertigtal punten naar boven, terwijl de diverse minder courante soorten even eens beduidend hooger werden genoteerd. In industrieelen ging niet veel om en de Philips-aandeelen werden slechts mondjesmaat verhandeld, hetgeen echter niet verhinderde, dat zij een sprong van een kleine dertig procent naar boven maakten. A.K.U. en Unilevers waren be langrijk verbeterd. Voor Koninklijken bestond goede be langstelling, doch de affaire in dit fonds kon toch niet belangrijk worden ge noemd Na zeer willige opening werden onder beurstijd slechts kleine schomme lingen meegemaak t. De Amerikaansche petroleumaandeelen bewogen zich zonder uitzondering boven het vorige peil. Scheepvaartaandeelen werden op klei ne schaal verhandeld, doch waren vast gestemd, vooral aandeelen Koninklijke Boot, Nederlandsche §pheepvaartunies en de aanverwante soorten. Aandeelen Java—China—Japan-lijn kwamen voor de afwisseling wederom eens boven den parikoers. Rubberaandeelen ontmoetten eenige vraag. Amsterdam Rubbers waren een twintigtal punten hooger. De incouran- ten konden vrijwel zonder uitzondering groote winsten boeken. De affaire in tabakken was van kleine afmetingen. De Sumatra-aandeelen wer den algemeen op een verhoogd peil af gedaan. In diverse Amerikaansche fondsen ont wikkelde zich nogal wat affaire vooral ln de staalwaarden en de koperwaarden, waarbij meerendeels boven New-York- sche pariteit werd verhandeld. De beleggingsmarkt was stil en weinig veranderd. Fransche fondsen waren prijshoudend. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 769.8 Boedapest Laagste barometerstand 744.0 Ingö. VERWACHTING: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen, nevelig tot licht} of half bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur.

Goudsche Courant | 1937 | | pagina 2