%édkaam<moc& fnitten^cvgUaande 4u!atiteifen Ulsters, Winterjassen, Regenjassen enorm laqe prijzen STEEN KAMER' s KLEEDINGMAGAZIJN HAAS BOOG-AZIJN GOUDSCHE COURANT VRIJDAG 29 OCT. 1937 - TWEEDE BLAD n!^ HAREN, gegarm® Kleiweg 23-Gouda Ka eiken maaltijd. TANDHEELKUNDIG INSTITUUT HOLLANDIA Geheele Gebitten f 30.- Het is HET VOORDEELIGST Het is HET GEMAKKELIJKST Het is HET EENVOUDIGST ADVERTENTIE-BUREAU GOUDSCHE COURANT Markt 31 - Gouda - TeL 2745 Turfmarkt 108 l OieetndiiJmciten „Velo" Waschmachine M|j. N. V. BAKT BETER BROOD EET BETER BROOD „H. BROUWER DE KONING, Spieringstraat 151-153 N. V. Utrechtsche Hypotheekbank THANS VOOR ELKE BEURS EEN GOEDE SIGAAR. SCOTT ROYAL3 cent CHAMP CLARK KNAK3 cent CHAMP CLARK ENORM4 cent Gebr. v. d. Tooren - Gouda Wettelijk erkende Warkloozenkaa voor Ambtenaren LAGE TARIEVEN UITKEERING Sluit U aan Vraagt nog heden prospectus Vergadering van Middenstanders. Brengt schoonheid geluk Van zeer fijn cro- coleer, in pla leaustijl, keurig Schilterend pumpje. v gegarnee Zeer frfaai in bruin Tipie prachtig voorblad zeer apart In blauw suède Bijzonder sierlijk en eleaanl.keurig be werkt. In zwarten 11 blauw Buitengewoon chic model, zeer fijn bew.lets aparts. In zwart bruin blauw-suède Veterschoentje met fijne garneering rima pasvorm. In ruin en zwart Zeer voornaam en chic in plateaustijl. Schitterend voor blad, suède gar neering Iets aparts. Plateau model zee Fraai met croco leer gegarneerd In bruin SCHOENFABRIEKEN WAALWIJK Uiterst solide en bijzonder mooie pasvorm, prach model. In bruin en zwart Van zeer fijn calfsle der. Voornaam chic model. Zeer mooi Enorme keuze in kin derschoentjes. De leukste modellen en fijnste tinten In lak Vanaf Zeer leuk en apart Kinderschoentje met uits.tekende pas vorm. In bruin en zwart, lak Vanaf Maat 18 Maat 24 Café „HOLLANDIA" MARKT 40 GOUDA. Spreekuur Donderdag 912. met garantie Pijnloos trekken inbegrepen. wanneer U in meerdere bladen advertentiën hebt te plaatsen, hetzij hier, of welk blad ook in binnen- of buitenland, dat U de opgaaf daarvan toezendt aan het VAN DE Sierlijke Modellen met prima bewerking bij T elefoon 2828 WHWI- ZU WA5CHT NIET MEERI DAT DOET DE VELO WASCHMACHINE Vraagt gratis proefdemonstratie bij U thuis Hoofdkantoor Barendrecht MEER DAN 100 FILIALEN IN NEDERLAND luidlde de opgave voor deelneming aan de Actie voor Beter Brood, waarb\j wij als eewigste Goudsche bakkers een prijs verwierven. is de raad, die wij een ieder willen geven. Wij voeren steeds de kwaliteit van ons brood tot het hoogst bereikbare op. Profiteert daarvan door bij ons Uw dagelijksch brood te bestellen. U moet er hard voor werken. Eisch daarom, dat het aan de hoogste edschen voldoet. Voor de 8e maal bekroond. UTRECHT 3'/2 PANDBRIEVEN ïi 100'/, Alle nog niet uitgelote of aflosbaar gestelde 4'// pandbrieven kunnen tot nader bericht nog geruild worden in3'/2 pandbrieven a 100 De Directie Mr. A. J. S. VAN LIER. Mr. P. R. HOORWEG. Ook verkrijgbaar in doozen van 10 stuks. VERKOOP VOOR GOUDA EN OMSTREKEN: in particuliere bedrijven (geen werklieden) max. 1.65 p. mnd. max. ƒ5.— P- dag Binnen 5 jaar 1600 leden; kasbezit ruim 100.000. Voor inlichtingen Secretariaat Ned. Ver. v. Ambtenaren i. h. Part. Bedrijf» Oosteinde 37, Voorburg. Het Nationaal Comité tot beteugeling van het Cadeaustelsel te Utrecht bijeen. Onder leiding van den heer J. ten Berg, voorzitter van het nationale comité tot be teugeling van het cadeaustelsel, is te Utrecht een druk bezocht nationaal congres voor wettelijke beteugeling van het cadeau stelsel gehouden. De heer Ten Berg sprak een woord van welkom tot de aanwezige autoriteiten, onder wie zich bevonden de burgemeester van Utrecht en de secretaris generaal van het departement van Handel en Nijverheid als vertegenwoordiger van den minister van Economische Zaken, leden der Eerste en Tweede Kamer. Voorts waren er vertegenwoordigers van meer dan hon derd organisaties op allerlei gebied en van tal van Kamers van Koophandel. De congresvoorzitter schetste in korte trekken de aanleiding tot de actie tegen het cadeaustelsel, welke actie moet worden ge tocht in het toenemende bezwaar tegen dit verkoopsysteem, dat geleidelijk aan een ern stig probleem voor verschillende bevolkings groepen is geworden. Het meest klemmend is wel het belangrijke financieele nadeel, dat er uit voortvloeit, in het bijzonder ook voor den handeldrijvenden middenstand. Spr. wees op het in 1926 opgerichte comité van actie ter bestrijding van den verkoop met cadeaux om dan te komen tot de om standigheden, welke leiden tot de benoeming van de regeeringscommissie tot onderzoek van het cadeaustelsel onder voorzitterschap van mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen, welke commissie in Maart 1928 werd ge- Deze commissie deed haar in November 1929 ingediend rapport vergezeld gaan van speciale commissie bracht op het a den Koninklijke Nederlandsche Middenstandsbond te Groningen in Septem ber 1930 verslag uit, adviseerende tot niet- aanvaarden van het rapport in zijn geheel. Zij stelde voor een nieuw onderzoek en het verleenen van sanctie door den wetgever aan vakgroeporganisaties of door middel van een vergunningsstelsel, waarvan de uit voering zou berusten bij de Kamers van Koophandel, gehoord hetadvies van erkende organisaties. Dit voorstel werd aanvaard. Doch sindsdien zijn de inzichten gewijzigd en vooral door een studie van het cadeau stelsel in het buitenland en de wettelijke maatregelen, welke daar zyn getroffen, zyn ten gunste van het grondbeginsel van het wetsvoorstel der commissie-Van Wyhbergen weer herhaaldelijk stemmen opgegaan. In November 1933 scheen ^het, of het streven van het comité succes 'a£u hebben, want de regeering deelde in die inaand by monde van den minister van Justitie in de Tweede Kamer mede, dat* het in haar voor nemen lag, eerlang een wettelijke regeling van 'het cadeaustelsel aanhangig te maken. Ondanks een gunstig advies van den Mid- denstandsraad waren de mededeelingen, welke de regeering sindsdien heeft gedaan, weinig bemoedigend, zoodat het comité het vraagstuk in voortdurende studie heeft ge houden en een gunstig oogenblik heeft af te wachten voor het zich nogmaals doen uit spreken van alle belanghebbende organisa ties en instellingen. Inleidingen en conclusies. Prof. dr. J. E. de Quay, hoogleeraar aan de Kath. economische hoogeschool te Til burg, hield een inleiding over: Ethische en economische aspecten van het cadeaustelsel. Spr. kwam tot de volgende conclusie: Het cadeaustelsel is als methode onwaar achtig en misleidend en dus ontoelaatbaar Zelfs indien het cadeaustelsel privaat eco nomisch voordeel zou opleveren, mag dit niet worden aanvaard, indien het wordt ver kregen met moreel ontoelaatbare middelen, wngezien het economische handelen gesu bordineerd moet zyn aan de ethische nor men. Voor de verbruikers zyn de nadeelen grooter dan de voordeelen. Economisch is het nadeel van een te vroegen en te groo- ten inkoop niet te onderschatten. Aan den normalen handel doet het ca deaustelsel een oneerlyke concurrentie aan. Na een aanvankelijk bedryfs-economisch voordeel voor den producent-cadeaugever, zyn thans deze voordeelen grootendeels ver dwenen. De voordeelen voor de vervaardigers van cadeaux moeten worden beoordeeld in ver houding tot den omzet van deze artikelen in den geheelen bedryfstak, waardoor dit voordeel zoo niet verdwijnt, dan toch be langrijk minder wordt. Mr. dr. E. Tekenbroek te 's-Gravenhage sprak vervolgens over de noodzakelijkheid van wettelijke beteugeling van het cadeau stelsel, uit een economisch standpunt be schouwd. De regeering om een spoedige indiening van wetsontwerp van afdoende beteugeling Aan het slot van het congres werd voor lezing gedaan van een door het congres- bestuur geredigeerde samenvatting van de conclusies der verschillende inleiders, wel ke aan de regeering zal worden aangebo den. Deze resolutie luidt als volgt: Het nationaal congres voor wettelijke be teugeling van het cadeaustelsel, bijeen on der de auspiciën van het „Nationaal Comi té tot beteugeling van het Cadeaustelsel" en daarbij aangesloten organisaties, verte genwoordigende. belangrijke groepen fabri kanten, importeurs, distribuanten en con sumenten, concludeert gehoord de ver schillende uiteenzettingen tot de ontoe laatbaarheid van dit verkoopsysteem om dat: het cadeaustelsel als verkoopmethode on waarachtig en misleidend is; het cadeaustelsel in zijn huidigen omvang en veelzijdigheid ernstig afbreuk doet aan de eerlijkheid, oprechtheid en klaarheid van de verhouding tusschen producent, distribu te* en consument en hierdoor in ernstige mate de uit economisch- en maatschappelijk oogpunt van groote beteekenis zynde nut tige functies, welke de regelmatige handel voor de samenleving vervult, schaadt zon der daar iets beters tegenover te stellen; het cadeaustelsel door zyn wezen den prys der artikelen verdoezelt en het voor het publiek zeer moeilijk, zoo niet onmoge lijk maakt, zich eer^ goed oordeel te vormen over de waarde van hetgeen het koopt en het prikkelt tot het doen van onnoodige- onjuiste- en ontijdige uitgaven, waardoor een zoo goed en zoo nuttig mogelijk beste den van het inkomen wordt belemmerd; het cadeaustelsel een distributievorm is, waarby het belang van den distribuant by het cadeau of nevenartikel goeddeels ont breekt en voor zooverre aanwezig byna steds van tydetyken aard is en volkomen ondergeschikt aan dat by het hoofdartikel, waardoor niet de gebruikelijke en noodza kelijke behoedzaamheid in acht wordt geno men ten opzichte van de distributie dier by-artikelen, dat hierdoor vaak groot en blijvend na deel wordt toegebracht aan de publieke waardeering van deze artikelen, waardoor de normale handel der getroffen branches de noodige bedryfsstabihteit verliest en in voortdurende onrust wordt gehouden als gevolg van de oneerlyke concurrentie, haar door het cadeaustelsel aangedaan. BINNENLAND. Maatschappij tot Exploitatie van Jaarbeursgebouwen N.V. Utrecht. In de Woensdag gehouden gewone vergade ring van aandeelhouders derMaatschappy tot Exploitatie van Jaarbeursbzbouwen N. V. is zoowel het verslag van den raad van bestuur als de balans- en winst- en ver liesrekening over het boekjaar 1936/1937 goedgekeurd, onder decharge van het ge houden beheer. De balans sluit in debet en crediet met een bedrag van ƒ3.341.934.01. De gebouwen komen daarop voor met een bouwwaarde van 4.067.969.81, waarop afgeschreven 1.477.830.74, zoodat de boekwaarde pei 30 April 1937 bedraagt 2.590.139.07. De inventaris is opgevoerd met een boek waarde van 1. Ter aanduiding van de algeheele afschrij ving der aanschaffingswaarde op de lee ningen, hadden de verplichte aflossingen plaats: op de hypothecaire leeingbedragen, deze jn totaal thans 370.000.op de lociiing van de postchèque en girodienst 156.000.op de obligatipleenuig 1928 163.000.op de obligatieleening 1931 70.000.—. De exploitatie-rekening sluit met een voordeelig saldo van 1.113.54, dat naar de winst- en verliesrekening is overge bracht. Na boeking ten laste dezer rekening van 1000.ten bate der reserve bedoeld in art. 18 der statuten, sluit de winst- en vee- liesrekening met een winstsaldo van 931.25, dat op nieuwe rekening is over gebracht. De vergadering verleende goedkeuring voor het oprichten en in exploitatie bren gen van een jaarbeurshal op erfpachts- grond. De katholieke arbeidersbeweging en de Dienstplicht. Het belang der groote gezinnen. Het R.K. Werkliedenverbond heeft zich met een schrijven gericht tot den Minister van Defensie en daarin eenige opmerkingen gemaakt en wenschen naar voren gebracht ten aanzien van de so ciale kanten van het bij de Tweede Ka mer aanhangig gemaakte wijzigings voorstel-dienstplicht, waarbij wordt voor gesteld een verhqoging van het jaarlijk- sche contingent tot 32.000 en het brengen van den eersten oefentijd voor het hoofd wapen van vijf en een half op elf maan den. Zoowel door het een als door het an der. aldus schrijft het R.K. Werklieden verbond wordt de last voor de gezin nen .waaruit de dienstplichtigen zullen genomen worden, aanmerkelijk ver zwaard en door de omstandigheden wel in bijzonder sterke mate voor de grootere en groote gezinnen. Indien het voorgestelde contingent en de langere eerste oefentijd door de nood zaak gevorderd worden, zal het wel moei lijk zijn de persoonlijke lasten, uit een en ander voortvloeiende, zoodanig te ver- deelen, dat alle gezinnen daarvan een ongeveer gelijk deel te dragen krijgen De daling van het geboortecijfer leidt er immers toe, dat de persoonlijke lasten reeds meer worden verschoven naar de grootere gezinnen. Dit zoo zijnde, schijnt het ons noodzakelijk, dat aile geschikte wegen worden bewandeld om die per soonlijke lasten tot het noodzakelijk mi nimum te beperken jgn. de financieele lasten vooral voor de groote gezinnen te verlichten. Met het oog daarop heeft onze aan dacht getrokken, dat van het beschik bare kantal jongemannen jaarlijks een zoo groot percentage wordt afgekeurd voor den militairen dienst Wij begrijpen, dat de eischen ten op zichte van de lichamelijke gesteldheid niet gering kunnen zijn, gezien de ver moeienissen enz., welke de militaire dienst met zich brengt en vooral bren gen kan, maar toch vragen wij ons af, of de eischen niet wat kunnen wordeii verminderd. Wij verzoeken Uwe Excellentie beleefd dit punt nogmaals ernstig te willen over wegen. Milder keuringseischen openep. de mogelijkheid de grootere gezinnen tegemoet te komen door de vrijstelling wegens broederdlenst in een of anderen vorm te handhaven Nederland geen slagveld van Europa, aldus minister Patijn. Op vragen van het Eerste Kamerlid den heer Van Vessem naar aanleiding van de door de Belgische regeering aan vaarde verklaring van de Dultsche regee ring betreffende de onschendbaarheid en integriteit van België en de eerbiedi ging van het Belgische grondgebied, heeft de minister van Buitenlandsche JÊSX*" Zaken laken geantwoord: De regeering staat nog altijd op het standpunt, dat de onaantastbaarheid van het Nederlandsche grondgebied een exioma is, dat niet het onderwerp kan zijn van met onze medewerking tot stand te brengen regelingen. Dat deze ongewijzigde houding, vooral na de aanvaarding door de Belgische regeering van de Dultsche verklaring en de daaraan voorafgaande Britsche en Fransche verklaring van 24 April, den indruk zal kunnen wekken van een be schikbaarstelling van het Nederlandsche grondgebied als slagveld van Europa, komt de regeering uitgesloten voor. GEMENGD NIEUWS. Paard slaat op hol. En maakt twee slachtoffers. Gistermorgen stond in de Fraunhoferstraat in Amsterdam, een zijstraat van den Mid denweg, oen met paard bespannen melkkar ietwat naar het midden van den weg. Waar schijnlijk is het paard geschrokken van een slagersjongen, die pal langs hem fietste, want op dat moment sloeg het dier op hol. De melkboer, die naast de kar stond, ktelde nog pogingen in Jiet werk paard en kar tegen te houden. Hy kwam daarby' ech ter te vallen en de wielen van den wagen gingen over hem heen .Met een gebroken onderarm en een schouderfractuur werd hy opgenomen en naar het O. L. Vw Gasthuis vervoerd. Het paard rende intusschen met den melkwagen achter zich aan blindelings over den weg. Het wilde den Middenweg in de richting Linnaeusstraat opzwenken, dcoh nam daarby de bocht te groot, zoodat paard en kar ongeveer een in volle vaart naderen de auto raakte. Ongelukkigerwijze bevond zich tusschen deze een wielrijder, die niet meer weg wist te komen. HU geraakte tus schen kar en auto bekneld en werd ernstig gewond. Dit slachtoffer werd met een hoofdwonde en een hersenschudding even eens door den G.G. en G.D. naar het O. L. V. Gasthuis overgebracht. Nog was het niet mogelijk geweest het dier op zyn noodlots- weg tot staan te brengen. Het lamoen was gebroken, doch het paard holde verder met de leidsels ©n een deel van het lamoen ach ter zich aan. Het rende verder den Midden weg op, de Linnaeusstraat in, den spoor wegovergang over. Reeds hadden zich 'hier agenten en burgers op zyn weg geplaatst, doch het gelukte niet het dier te grijpen. Het rende de Dapperbuurt in, passeerde daar weer een spoorwegovergang en be landde eindelijk by het eindpunt van een trambaan, waar een conducteur met een langen stok gereed stond. Hier werd het paard in zijn vaart gestuit en het gelukte een agent van het politiebureau Linnaeus straat het dier bij de teugels te pakken te krijgen. Deze bracht zyn arrestant over naar het bureau, waar het op de binnen plaats in de gelegenheid werd gesteld tot bedaren te komen. Bliksemtrein ParijsAmsterdam. Fransche Die&el, 140 K.M. per uur, Zaterdag met voetbalsupporters in ons land. Een spoorweg-novum. Voor het internationaal spoorwegver keer worden nieuwe perspectieven ge opend dank zij den modernen Diesel- trein. De pionier is een Fransche Diesel, de uit drie deelen bestaande „Automo- teur Rapide" die Zaterdag a.s. met eefl snelheid van 140 kilometer per uur haast In één ruk door van Parijs naar Amster dam zal rijden. Deze tocht is zoo meldt de Telegraaf iets geheel nieuws In de geschiedenis van het treinverkeer tusschen de landen onderling. Het Fransche personeel zal tijdens den geheelen tocht op den trein blijven en de machinist zal tot Amster dam „aan het stuur van zijn „rapide" blijven. Extra maatregelen zijn hiertoe natuur lijk i>oodig. De Fransche machinist kent onze baanvakken niet, en is allerminst op de hoogte met de signalen der Neder landsche Spoorwegen. Te Roozendaal zal een Hollandsche machinist, die deze lij nen zeer goed kent, naast den Franschen collega plaats nemen en tevens zal een ingenieur in de cabine meerijden. De „Automoteur Rapide" vertrekt weer Zondagavond te 177.® uur. Hij legt den afstand tot Roosendaal met stoppen te Rotterdam inbegrepen in niet meer dan één uur en 55 minuten af! Verwacht wordt dat deze proefrit ook in ons land aanleiding zal zijn om te overwegen Dieseltreinen voor het inter nationale verkeer in te schakelen. Om een poes te redden. Redder aan de gevolgen van zijn val overleden. Gistermorgen wilde een voorbijganger aan de Laan van Nieuw Guinea in Utrecht een kat. die in een boom zat en er niet uit durfde, redden. De man viel uit de boom en is gisteravond aan de ge volgen van de bekomen verwondingen overleden. De nieuwe ambtswoning van Z. Exc. J. A. N. Patyn, minister van Bui tenlandsche Zaken, aan het Lange Voorhout 38 te Den Haag. Hooger dan schoonheid staat het karakter. Schoonhei! en liefde hoo velen toeenen, dat beide onafscheidelijk met elkander verbonden zyn, ongetwijfeld ten onrechte. Wanneer wy rondom ons zien in ^ste omgeving en daarbuiten, dan kunnen wy vaststellen, dat ware lief- ezich niet bekommert om uiterlijke •"tooonheid, doch dat veel meer de goe<*e karaktereigenschappen deze zullen weten te winnen. Schoonheid streelt het aesthetische lï^oel, dat ons aangenaam aandoet, en kan zeer zeker de diepere gevoe- e&8 opwekken, die de mensch bezie- en tot het scheppen van kunst. j*ar, vragen wij ons af, is het le- Ven 11 ZRenschen, die begiftigd zijn uiterlijke schoonheid, inderdaad Wükkiger, dan dat van den gewonen sterveling? Een bitter lachje zal wellicht om de 'PPen spelen van oude menschen, die eenmaal de kroon der schoonheid heb ben gedragen. Zy hebben de stormeh des levens meegemaakt, bewondering geoogst, harstochten opgewekt, wel licht hebben zij kunstenaars tot scheppen geïnspireerd, doch ware liefde en echt geluk hebben slechts weinigen gevonden. Gelooft gij, lezeressen, dat het le ven eener schoonheidskoningin wint aan duurzaam geluk ondanks de reAs van triomfen, die zij oogst?... Eenzaam, verlaten, verbitterd zijn vele beroemde schoonheden man nen zoowel als vrouwen gestorven. Tooneelspeelsters, danseressen, film sterren, zangeressen, die eenmaal de gansche wereld door haar buitenge wone schoonheid en gratie in verruk king brachten, raken op lateren leef tijd vaak in de vergetelheid en meer malen aan de grootste ellende bloot gesteld. Schoonheid kan een demonisch ge schenk der goden zyn, indien zy op overdreven wijze gekoesterd wordt en zelfzuchtige, eigenlievende menschen kweekt. De verstandige mensch zal niet aan uiterlijke schoonheid hechten, slechts innerlijke kracht vormt de basis voor liefde en trouw, waarop het geluk ge bouwd wordt Een „mooi" kind zal zich slechts zelden tot een krachtige persoonlijk heid ontwikkelen en de overschatting van het uiterlijk wreekt zich dikwijls door de vorming van zeer onaange name eigenschappen. Indien derge lijke bewierookte „mooie" kinderen later in het volle leven staan, zullen zij allerlei teleurstellingen ervaren en zich niet gelukkig voelen, indien zij niet steeds in het middelpunt der be langstelling staan. De practyk des levens geeft voor beelden genoeg van mannen en vrou wen, wier huwelijksleven tot een mis lukking heeft geleid, omdat zy zich te zeer van hun schoonheid bewust waren. 2iy zyn gevierd, hebben triomfen behaald, zyn verwend en stellen zich niet meer tevreden met de liefde van één enkeling. De ontgoocheling volgt, de teleur gestelde „mooie" man of vrouw is on tevreden en verlangt naar afwisse ling, naar avonturen. De knappe man de mooie vrouw behoeven volstrekt niet slecht te zyn ,om het slachtoffer te worden van hun zucht naar vereering. Hun ge voel wordt her- en derwaarts geslin gerd, zy willen gaarne trouw blijven aan den huwelijkspartner, doch hun trouw heeft wankele grondvesten. Een nieuwe verovering wacht hen en de ijverzuchtige verwijten van den echtgenoot prikkelen vaak tot tegen stand en het dramatisch einde van het huwelijksgeluk is gekomen. Na een tweede en derde episode zullen de stormen des levens en dei- liefde niet nalaten fijne rimpeltjes af te teekenen in het eens schoone ge laat. Een kleine, verbitterde trek om den mond en doffe oogen verraden, dat de droom van geluk niet vervuld is geworden... Het machtige gevoel van geluk, dat de innerlijke mensch kan beleven, wanneer hy liefheeft, blijft bij opper vlakkige zielen uit. De sterke verbondenheid van mensch tot mensch is hun vreemd. Wil de tragiek; die menschelyke schoonheid brengeii kan, ophouden te bestaan, dan moet men deze niet ais bovennatuurlijk blyven verheerlijken, ken. Heel begrijpelijk is het, dat ouders zich verheugen over het bezit van knappe wel gevormde kinderen, doch laten zij bedenken, dat goede karak ter-eigenschappen de grootste waarde vertegenwoordigen. Deze aan te kweeken en in goede banen te leiden, is een deel van de groote taak ,die hun op de schouders wordt gelegd. Kinderen moeten schyn en waar heid loeren onderscheiden, terwijl hun gemeenschapszin aangekweekt moet worden, waardoor zy zich niet het middelpunt gevoelen, waaromheen aller draait.

Goudsche Courant | 1937 | | pagina 3