UNOX hoogendijk m HUIS Te bevr. bijT. DE BRUIJN, Burgvlietkade 55,Tel 2632- Een blijvend iets JONGENEEL N.V.HEES Co.-GOUDA Sint Nicolaas Artikelen We hebben ze weer! J. Hoogendoorn St. Nicolaas HOEKSTRA ^BaltA.deJong De Goudsche Fruithandel Anton Coops ZOON LEVERPASTEI Voor een goede Waschbehandeling „DE MODELWASSCHERIJ KALASIRIS MAATCORSET. D. A. VAN YPEREN - Markt 18 - Gouda - Telef. 2537. De toestand van Prins Bernhard. D E N I W S T E PHILljPS' RADIO - TOESTELLEN met ultra korte golf pan COnSatie! G PER WEEK Dr. BEeIT" hervat Dinsdag de practijk vlug en accur. Meisje, Aankomend Bediende (M.) Jongste Bediende (M.). RUIME ZITKAMER Evenals andere bieden wjj U ook thans weer een uitgebreide collectie Luxe dozen Bonbons Speculaas, Taai-Taai Marsepain - Sprits en Chocolade Letters KLEIWEG 54 TELEFOON 1102 TE HUUR: HEERENHUIS Oud Kabinet Vrije Zit- en Slaapkamer Hoogstraat 24 Komt U ook eens kijken FRUITMANDJES 10 &G. Puikbeste Eigenheimers a 0.40. Eerste Goudsche Aardappelhal J. W. HOEBEEJK, Naaierstraat 12 - Telef. 3018 koopt bij op de GOUWE! U ook? ill Toonkamers„Crabeth' Eau de Cologne Boldoot-4711 Subliem Coty J. C. LANGERAAR parfumerie toiletartikelen Oosthaven 29 - Gouda Kwlbogo-Campagne Koopt in Middenstandszaken RENTELOOS BOUWKAPITAAL EN HYPOTHEKEN. „Velo" Waschmachine Mij. N. V. Firma Wed. A. RIETVELD, Uw SCHOENEN behoeven GOEDE REPARATIE. Schoenmakerij H. VAN DER POOL, Drogist - Wijdstraat 31. Absorba- Rheumatiekverban" voor borst, rug, schouder, knie, arm, enz. geeft U een veilige belegging veel gerief verwarmde slaapkamers gasvrjje kelders voor biliyken prijs. Diverse typen bpna voltooid te zien, zoo wel voor huur als koop STADSNIEUWS. GOUDA, 4 December 1937. Levering van kleeding, schoeisel en dekking. Gunning aan 18 winkeliers. By de aanbesteding voor de levering van kleeding, schoeisel eau delkking aan Maat schappelijk Hulpbetoon en Crisiscomité B hebben ingeschreven 21 winkeliers voor kleeding en dekking en 9 voor schoeisel. De levering is gegund aan 15 winkeliers voor wat de kleeding en dekking en aan 3 winkeliers voor wat het schoeisel betreft Kleeding en dekking: Joh. Lafelber, A. L. J. v. d. Veer, A. H. Houtman, A. Vre- denburg, firma Cats (De Kleine Winst), P. J. Bertels,, P. J. v. d. Heuvel, P. Rozen dal, Th. v. d. Veer, E. Schouten, firma Van Buren, firma H. Krimpenfort en Zn., fir ma H. J. Vonk, Gebr. van Haeren (De Zon), en H. v. d. Zwalm. Schoeisel: firma B. van Tongerloo, firma Hoogenbosch eni firma Koemane. De levering geldt voor een jaar cm be treft de goederen, welke vanwege Crisis comité B zullen worden uitgereikt, tot een totaal bedrag van circa 10.000 en de goe deren, die Maatschappelijk Hulpbetoon in gevolge de spaarregeling zal verstrekken, waarvan het bedrag nog niet bekend is. Mevr. Meyer-Becker treedt af aJs directrice van het Oude Mannenhuis. Mej. G. Meyer opvolgster. Naar wij vernemen zal mevr. A. M Meyer-Becker met ingang van 1 Februari a.s. haai" functie van directrice van h«t Oude Mannenhuis aan de Spieringstraat neerleggen. Mevr. Meijer heeft 34 jaar aan hei hoofd van Goudsche tehuizen gestaant Van 190-1 af is zy opgetreden als directrice van de werkinrichting aan den Groeneweg en sinds 1932 is zy directrice van het Oude Mannen huis. Voor zy de leiding van de Werk inrichting aanvaardde, was zij hoofdver pleegster van het Stadszi kenhuis, zoo- dr.t zy in verschillende functies lange jaren de publieke belangen heeft gediend Als haar opvolgster is tot directrice van het Oude Mannenhuis benoemd mej. G. Meijer te dezer stede. Kerstfeest voor arme kinderen. 150 uit verkoop bosjes hout. De door de Goudsche verkenners gehou den verkoop van' bosjes hout ten bate van een Kerstfeest voor arme kinderen heeft f 150.50 opgebracht. Voor degenien, die voor de uitvoering van dit sympathieke plan" nog geen gift heb ben geschonken, bestaat hiertoe nog gele genheid door een girostorting op de reke ningen van oubaas P. J. A. Bijlo (Ned. Pad- vindersvereeniging) gironummer 228850, hopman C. G. Kamphuisen (Ghr. Padvln- dersvereeniging) gironummer 312081 en pater J. Groen O.F.M. (aalmoezenier KatJh. verkenners) gironummer 137616 met ver melding vaan het doel waarvoor de gift Is bestemd. J '|^jP HEREN POLSHORLOGES Ancerwerk 7.75 DAMES POLSHORLOGES Ancerwerk 10.75 PENDULES MET SLAG 8.45 VERLOVINGSRINGEN vanaf 7.15 DOELESTRAAT 18. Nationale Konijnententoonstelling. Vandaag en morgen Zondag 5 December houdt da Pluimvee- en Konynenfokkersver- eeniging Gouda en Omstreken in de garage van den heer van Dam a«n de Spoorstraat een nationaie konynententoonstelling. Ruim 300 dieren in alle rasserf en klei ingeschreven uit vele plaatsen van De kwaliteit is volgens heeren Steenhuis uit Stadskanaal en ker uit Haarlem, van hoog gehalte. De liefhebbers vinden in deze t ntoon- .-.telling een mooie collectie dieren. Ver. tot bestrijding der Tuberculose. Sanatoriumfonds. De propagandacommissie opgericht voor et aanwerven van nieuwe leden voor dat fonds, waarvan de gelden dringend noodig •zyh voor de uitzending v-n kinderen, zag haar pogingen aanvankelijk met succes ba- 'a-oond. Reeds konden 400 nieuwe contri buanten worden geboekt, terwijl het bestuur aan giften een bedrag van 9.50 bereikte. De propagandacommissie zet haar werk zaamheden voort, want d geheele stad is nog niet bereikt. Het secretariaat Kattensingel 62 ont vangt gaarne de aanmelding voor het lid- pi satschap van het Sanatoriumfonds. Levering handwerkbenoodigdheden De levering voor 1988 van handwerkbe noodigdheden voor de scholen te opgedra gen aan de firma Grootendoret en Co. be dezer stede, op twee na laagste inschrüf- «ter, voor 7*39.49. Bazar voor Blauwe Kruis brengt ruim 300 op. De bazar, welke de Nat. Chr. Geheel ont houd er svereerfging en1 de Ned. Chr. Jonge- Geheelonthoudrsvereaniging „De 'N VEELZIJDIGE DELICATESSE! Natuurlijk is UNOX Leverpastei een delicatesse op de boterham, maar daarnaast biedt de voor treffelijke UNOX Leverpastei U tal van andere mogelijkheden; verrassende nieuwigheden voor Uw toastjes, hors d'oeuvre of apéritief. Het receptenboekje, dat U daaromtrent nader inlicht, wordt U op aanvraag gaarne franco en gratis toegezonden. „Voor allerlei lekkere hapjes Thalia-Theater. Tusschen v(jf en zes. Wat gebeurd^ er tusschen vijf en zes? Daarover gaat het in de gelijknamige film, die den hoofdschotel vormt van heb nieuwe programma in Thalia-Theater. 't Is een uit stekende film, die van het begin tot het einde boeit en bekoort. De rolprent heeft iets zeer aantrekkelijks omdat zy, hoe pa radoxaal het ook klinken moge, geen. myste rie en toch een mysterie, geen detective en toch eem detective is. Zy valt buiten het gewone genre, van een, vermoorde' en dan een stuk of tien menschen op een rijtje, van wie ieder de dader kan zyn. De zaak staat hier klaar en duidelijk en toch valt er veel op te helderen. Dat gebeurt zonder overdreven filmfantasie en zonder weeë bij komstigheden. De film is zeer consequent en zuiver, zij blijft voortdurend bij het gege ven. Met volkomen logica wordt de spant ide geschiedenis afgelwerkt en juist de. begrijpelijkheid en zakelijkheid maken het volgen zoo aantrekkelijk. De scherpe rol- Schakel" ten bate van „Het Blauwe Kruis" hebben gehouden, heeft netto 311.72 op gebracht. Stads-Spaarbank en Stortingsdienst over November 1937. Inleg in 6» Spaarbank 85.14J.43s Stortingsdienst 115.616.90, totaal 200.758.33. Terugbe taald in 2656 posten: Spaarbank 48.595.30, Storttagsd. 99.615.98, totaal 148.2ll.28. Meer ingelegd dan terugbetaald 52.547.05. Saldo tegoed per 1 Nov. 1937 1.012.965.36. Saldo te godd per ultimo November 1.065.512.41. Ultimo November 1937: Spaarboekjes ia omloop 3575, Rekeninghouders 2125, totaal 6700. Ultimo October 1937 5632, meer 68, Vierde Lustrum Goudsche H.B.S.-Vereeniging. Naiar wij vernemen, zal het vierde lustrum van de Goudsche H.B.S.-Vereeni ging op 15 Januari a.s. op waardige wijze herdacht worden door een groote feestavond in den Nieuwen Schouwburg. Met eigen krachten zal opgevoerd worden een tooneeï- spel in vier bedrijven en een voorspel „De Brievenbus" van den bekenden Nederiand- schen tooneelschryver A. den Hertelg. Na afloop zal er een groot luffrumbal zijn in de zaal Kunstmin, onder leiding van den heer M. van Tijn, en waarvoor de bekende Amsterdamsche band „The Melody Makers" in een uitgebreide bezetting van 8 personen geëngageerd is. De introductie voor deze feestavond moet vooraf aan het bestuur of de lustrum- Schouwburgbioscoop. Der Vogelhandier. Een kostelijke rolprent is het hoofdnum mer in de Schouwburgbioscoop in alle op zichten. Prachtige opnamen, uitstekend spel van de medewerkend-» filmsterren, een fleu rige, weelderige entourage zoowel in het paleis van den Sakaischen keurvorst als in de mooie bosschen van Schwanau. Wolf Ah bach-Retty speelt de hoofdrol van den vo gelkoopman Adam en dat gaat hem best af. Hij jodelt met zyn Tiniers, dat het een lieve lust is, en zingen kan hij ook al, ge tuige het lied van dP Rozen in Tirol", waar mee hy de keurvorstin voor zich wist in te nemen. Zijn tegenspeelster was Maria An- lergast, een lieftallige vrrschijning, die van de rol van Christl iets zeer aantrekkelijks wist te maken. Lil Dagover was als keur vorstin een hoogst charmante en waarlijk vorstelijke verschijning. We leven in den pruikentijd en i^der hof functionaris draagt zooiets op z'n ragebol, soms staat dat niet onaardig, maar het maakt een lichtelijk komischen indruk on zen welbekenden vriend Georg Alexander in statie-g.waad met een pruik op te zien! 't Staat hem niet bepaald flatteus. Wy hebben in ons nummer van Donder- d gavopd reeds een uitvoerige omschrijving van den inhoud dozer film gegeven; wy ver oorloven ons balangstellenden daarnaar te verwijzen. Wy herinneren er slechts aan dat de film wordt geïllustreerd met de prachtige muziek van de gelijknamige ope rette van Carl Zeiler, waarmee de inhoud natuurlijk in groote trekken overeenkomst vertoont. In het voorprogramma draaiden de ge bruikelijke journaals en een musical show. Volgende week wordt in het jubileum- :ht O. K. Mr. Deeds". DAMES, Wanneer U alles geprobeerd heeft en nimmer geslaagd zü' met een goed en prettig zittend corset en vraagd gratis advies by onze CORSETSPEC1ALISTE welks aanwezig is DONDERDAG 9 DECEMBER van 9.30 tot 1.30 uur. Geen harnassen, geen elastiek, maar met een KALASIRIS MAATOORSÉT gevoelt U zich als herboren. Gaarne zenden wij' U een gratis prospectus. SPECIAALZAAK IN CORSETTEN. I sensatie heeft men er buiten gehouden en mede daardoor is „Tusschen vyf en zes" een prettig-onderhoudende film van een goed soort gewordeni. De rolbezetting Is uitstekend. Loretta. Young, Franchot Tone Lewis Stone, Jessie Ralph en Roland Young spelerl de hoofdfiguren en ?ij doen het vlot en knap. Hun goede vertolkingen dragen er toe by het alleraardigste scenario geheel tot zyn recht te doen komen. Een pakken ie film.' Het voorprogramma brengt naast de twee journaals twee onderhoudende verha len, „De geschiedenis van den Jonker-dia mant", welke geschiedenis op populairs wijze wordt verteld en Het plan, dat faal de", de verfilming van een avontuur van een detective. De speurder vertelt hoe hy eens drie sluwe misdadigers ving en de film laat zien hod het politioneel optreden met succes bekroond werd. Men ziet hier ver filmd een verhaal, zooals men 'dat bij de oplossing van een misdaad in de krant leest: hoe de politie stapje voor stapje tot de ontmaskering komt. Ook in deze film treffen nuchtere zakelijkheid en strakke logica. Alles byeen een heel goed program- ma. j Réunie-Bioscoop. Een uitnemend programma. De Réunie-Bioscoop brengt twee films van uiteenloopende soort, en van déze twee is wel by zonder geslaagd de nieuwe kleu- ren-Foxfilm Ramona. Toen wy qenige we ken geleden in dit theater Oké Don Juan hadden gezien, moesten wy erkennen dat de kleurenfilm een eind in de goede rich ting was opgeschoten. Maar Ramona levert het bewy's, dati Wen in de studio's zoover gevorderd is, dal het „natuurlijk" byna bereikt. f e In het schoons Caljfornië met haar ro mantiek, haar charmante bewoonsters en haar prototypes van Adonis, haar meeslee- pende muziek Speelt de geschiedenis zich af, die soms sprankelt van levenslust of ontroert door eei^ gebaar, van moederliefde, maar tevens ook} een schrille aanklacht is tegen de mentaliteit der Amerikanen in het laatst der 19e eefiw, toen elke Christen eert groote afkeer had van de oorspronkelijke bewoners van dit land, de Indianen en een soort rassenstryd het gevolg was. In deze film komt dit tot uiting in de tegenwerking die een half-Indiaansche ondervindt van haar Christen-tante, als zij met een rasge noot wil trouwen. Maar,ook verder in de geschiedenis komt dit telkenmale weer tot uiting, vaak schril en rauw, hard en koud zooals de waarheid nu eenmaal is. Loretta Young en Don Ameche vervullen de rollen van de-» twee Indiaansche gelief den. Evenals Kent Taylor hebben zy een buitengewoon sympathieke rol, waarvan iets goeds is gemaakt. Niet alleen spannend, maar ook zeer gees tig is de andere hoofdfilm „Dank je, Jee- •ves". Het is de verfilming van het gelijk namig verhaal v4n den bekenden schrijver Wodehouse. Arthur Treacher, die voor kort nog te zien was in de detective-film „M'n man is detective", geeft ook nu weer een kostelijke creatie als de-styvs onbewogen butler Jeeves, Alles byeen een uitstekend programma. God Diggers 1937 komt. De liefhebbers van show-, en jazzfilms zullen wel met genoegen vernemen, dat de volgende week in dit theater de grootsche show-productie „Gold Diggers 1937" komt. Loop der bevolking. Gevestigd: C. Hol, röiziger, van Wil lige Langerak, A 94, maar Westhaven 41; P. H. Mijderwijk, koopman, van Reeuwyk, Breevaart H 15, naar Da Oostakade 54; A. M. v. d. Heuvel, dbe., van Rotterdam, Mathenesserlaan 453, naar Pretoriaplein 39; T. Kisman» mattenmaker, van Moor drecht, Ringdijk C 43c, naaij Tollensstr. 107; W. J. Kisman tapijtwever, van Moordrecht, Stevensstr. E 54, naar Gr. v. Bloisstraat 59; G. E. Welschoff, dbe., van Oberhausen- Osterfeld, Arminstr. 35» naar Keizerstraat 61; II. N. J. Rietveld, vaat Nieuiwerkerk a. d. IJssel, B 200, naar Gr. v. Bloisstr. 81; E. Blok ge!b. v. d. Velde, van Zeist, Aristo- telcsl. 15, naar Oostihavem 01; L. Schoon hoven, dbe., van Hillegersberg, Burg. Lef. de Montigniypl. 4» maar Ajdhter Willens 4; J. W. Vaatstra, chemicus, van Amersfoort, Arnh.weg 72, naar Krugerioan 121; E. W. Leendertse, van Ermelo, D 100A, naar le Kade 57-, A. M. Daudt», van Zwyndrecht, Rotterd.weg '187A, naar Zeugstraat 62; K. J. Revet, van Bleiswijk no. 151, naar de la Reijiaan 80; H. K. A. Kortekaas, filiaalh., van Bussum, Havenstr. 49, naar L. Tiende- wog 6; A. v. d. Veldq, caféhouder, vam Am sterdam, Grensstr. 49hs., naar Veerstal 12; Het minste tandbederf, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL. H. J, Hogenes, kapper, van Maarssen, Bo- lensteinschestr. 20, naar Reigerstraat 62; E. J. Jasper geb. de Bruijn, van Amster-. dam, Westlainidgr. 197 I, naar Parkstraat 18; L. H. van Wyhe, fabr.arb., van Maastricht, Hoogfranücryk 30, naar N. Beetsstraat 9; H. S. Camfferman, koopman, van Delft, Abtsw.weg IA naar Bogen 23; G. Wijnen» dbe,, van Nieuwerkerk a. d. IJssel, B 295. naar Krugerlaaot 35; M. J. Huisman, plaat werker, van Stolwijk, C 1, na.r Gouwe 140; A. Koskoolhaalder, van Voorburg, Gr. v. Prinstererlaan 28, naar Gr. Florisweg 33; J. W. L. v. Daal wed. J. Vermey, van Utrecht, Schutstr. 11, naar R. v. Catsweg lliboven; A. F. Knyff, groentenkoopman, van Lange Ruige Weide, Hoogeind 134, naar Goejanverw. dyk 14; M. de Ridder geb. v. Stam, van Polsbroek, no. 85, naar Gouwe 170; P. W. Bos, orderwyzer, van Bussuon, K. P. C. de Bazelstr. 67|, .nlaar Joubertstraat 130; P. v. Tol, koopman, van Bodegraven, Noordzijde 3, naar Pr. Hendrikstraat 4; P. Boere, van Moordrecht, Oosteinde P 22, naar Karnemelksloot 82; E. Cap geb. Be- rièret, van Maastricht, Ridderstr. 16, naar N. Beetsstraat 54; P. Gap, plateelsch., van Maastricht, Hoogfran'kryk 30, naar N. Beetsstraat 9; H. P. Haute, van Bussum, N. Hilversumseheweg 26, naar Tollensstr. 54; A. Binnendijk, winkeljuffr., van Rotter dam, Voorburgstr. 152c, naar Kleiweg 87; H. de Boer, van Steenwk, Gasthuisstr. 32, naar Wydstraat 28; G. C. Droog, boomkwee- ker, van Waddinxveen, Kleikade 14, naar Verlorenkost 9; M., v. Vliet, dbe., van Ha- zerswoude C 7, naar Gouwe 71; F. W. His- scheanÖUer, sch.edk.ing., van Utrecht, Rijn- laan 227» naar Bodegr. straatweg 6; N. G. de Jong geb. Kuif, van Zoetermeer, Sta- tionsstr. '196, naar Zoulmantetr. 26. It J Vrije. Evang. Gemeente. De kerkeraad der Vrije Evangelische Gemeente deelt ons mede dat do collecte deze week gehouden pn bestemd voor de Zondagsschool heeft opgebracht 122.76. Zak kolen ontvreemd. Ten nadeele van een brandstoffen- handelaar ls een zak kolen, welke hij in een open gangetje tusschen kantoor en opslagplaats had neergezet, waar een klant de kolen zou afhalen, ontvreemd. Burgerlijke Stand. GEBOREN: l Dec.: Nicolaas Leendert, z. van L. W. van der Klis eni P. Verhoef 2 Dec.: Maartje, d. van F. A. C. Uitten- ibogaard en M. Koerts, Hoogstr. 22bov. Geeitruida Maria, d. van A. M. Engelhard en C. J. van der Draaij, Hoogstraat 13. ONDERTROUWD: G. J. P. Smaling en H. H. M. Mul. J. Andera en M. Baas J. A .Bron en M. P. Vermeulen. A. G. Vermij en M. Koek. i W. Kröger en C. W. Blok. T. C. Michaëlis en F. A. J. E. de Reuver. OVERLEDEN: 3 Dec.; Adriana Alidade Jong, 9 j. AGENDA. 5 Dec. 2.80 uur Kunstmin. Sint Nicolaaa- feest kinderen sociëteit „Ons Genoegen". 6 Dec., 8.15 uur. Schaakbord. St. Nicolaas- clubavond G. C. en F. C. „Olympia". Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich by afwezig heid van den Huisarts bij de doktoren; D. A. B. Blokhuis» Gr. Florisweg 30a, Telef. 355%* P. de Boeir, Gouwe 115, Telef. 2278. Apotheek. Van Zaterdag bot en met volgende week Vrijdag zal de avond-, nacht- eirl Zondags dienst worden waargenomen door apotheek E. Grendel, L. Tiendeweg 9 en Prins Hen drikstraat 15. PREDIKBEURTEN. De particuliere secretaris van Z. K, h. Prins Bernhard, jhr. mr. C. Dedel, ver strekte ons hedenochtend te 10.15 uur het volgende communique: „De algemeene toestand blijft goed. Prins Bernhard heeft in den afgeloopen nacht goed geslapen. De hoofdpijn ver schijnt met tussehenpoozen." 5% u. n.m. Ds. A. de Bloia. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 6 u. mm. Prof. J. W. Geels van Apeldoorn. OudsGeref. Gemeente, 10 u. vm., 3 u. en 6 u. n.m. Ds. Joh. v. Weizen. Vrye Evangelische Gemeente, 10 u. v.m. en 0 u. n.m. Ds. H. C. Leep. In de ochtendd. Avondmaal, in de avond dienst opwekkingsdiénst met zangkoor. Donderdag 9 Dec. 8 u. 's av. Bijbellezing Ver. Calvjjn, Turfmarkt», S% u. n.m. Ds. P. Steenbeek van Oudewater. Woensdag 8 Dec. 7% u. njn. De heer W. v. leeuwen, van Schoonrewoerd. Vrijdag 10 Dec. Ge(b. Daiïiël, 8 u. 's av. Ds. H. J. Grienigt van Harderwijk. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. vun. Ds. de Boet. Ntd. iHerv. Kerk, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. Dr. D. Jacobs. Romomstr. Kerk, Ver. v. Vryz. Hervormden, 10 u. v.m. Ds. C. P. Thomsen. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. T. H. Oosberihrug. In de ochtendd. Doopen. I 'T\! 1 HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m De J. F W. Erdman. MOORDRECHT Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. M. C. van Mourik Broekman. STOLWIJK Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. J. Kanis Evangelisatiegebouw, 9% u. v.m. De heer v. d Hoeven g.o. te Molenaarsgraaf. 6M: u. n.m. Ds. de Graaf uit Schoonhoven. GEMENGD NIEUWS. Zondag 5 December. GOUDA. Remonstr. Kerk, 101% u. v.m. Ds. J. Nien- huis. Kleine Kerk, Peperstraat, Ver. v. Vrijz. Ned. Hervormden, 101% u. v.m. Ds. J. Hu- genholtz vaan Ammerstol. Luthersche Kertc, 10 u. vjm. Ds. C. de Meijere van leiden. Soc. „de Réunie", Woensdag 8 Dec. 8 u. n.m. Ds. J. Borger over 't Evangel^ van on<ze tijd. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Stationslaan, 10 u. v.m. en Geknoei met suikerbieten. Verschillende landbouwers opgelicht. In de eerste week van November ver voegde zich bij den landbouwer Van der V. te Barendrecht de 25-jarige chauffeur H. W. van K., die vroeg of Van der V. er iets voor voelde 20.C0O kg. suikerbieten te koopen. De landbouwer had hier wel ooren naar. Er werd vastgesteld, dat de suiker bieten zouden worden geleverd bij een suikerfabriek te Oud-Beierland. Op de weegbriefjes van deze fabriek zou Van der V. dan de overeengekomen prijs be talen. De chauffeur beschikte echter ov*r niet één suikerbuit en ook zijn drie hel pers, de 33-Jarige P. v^n de M., de 29- jarige J. van der M., en de 27-jarige C. van der M., drie broers, hadden geen suikerbleten. Van K. moest echter voor verschillen de landbouwers partijen bleten naar de reeds genoemde suikerfabriek in Oud- Beierland vervoeren. O.a. was daarbij een partij van vijf ton, welke behoorde aan den landbouwer A. C. M. te Pernis Deze vijf ton suikerbleten kwamen op regelmatige wijze bij de suikerfabriek aan, maar het weegbriefje liet het 4-tal niet stellen ten name van A. C. M., doch ten name van Vdn der V. Hierna begaf dè chauffeur zich naar Van der V., die hèm bij het toonen van het weegbriefje betaalde. Hetzelfde trucje paste het viertal toe op een partij bloten, welke zij te vervoe ren kregen voor K uit West-IJsselmonde en op nog eenigc andere partijen van A C. M„ totdat zij het totaal bedrag, verschuldigd voor levering van 20.000 kg. suikerbieten, van Van der V. hadden kunnen incasseeren. Bij de levering heeft zich nog een merkwaardig feit voorgedaan. Van der V., die zelf slechts weinig suikerbieten verbouwt, liet zijn oogst iveneens door het viertal vervoeren, dat het zoo wist te plooien, dat Van der V. zijn eigen sui kerbieten betaalde. De* suikerbietenvervoerders hadden evenwel ten nadeele van A. C. M. zulke enorme hoeveelheden verduisterd, dat deze het manco van bijna tien ton be merkte en de zaak ter kennis van de politie bracht De betrokkenen zijn in bewaring ge steld. WEERBERICHT. Verwachting: Meest matige oostelijke tot noordelijke wind, zwaar bewolkt me tijdelijke opklaring, kans op regen oi natte sneeuwbuien, kouder. Verdere vooruitzichten: Onzeker. 18 circa twee J«ar Uw «olie eigendom "^tlzooals hier afgebeeld m—mmmim—mHmmmammmmm—m Ondertrouwd E. H. DE BLOUW en A. M. MAC DANIEL. GOUDA, van Bergen iJzendoorpark 7. jÓSKDÓpT Burgemeester Colynstraat 143. Ontvangdag: Zondag, 19 Dec. a.s. van 3—5 uur te Gouda. Huwelijksinzegening Donderdag 23 Dec. as. door Prof. Dr. L. J. van Holk, Hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, in de Remonstrantsche Kerk te Boskoop, te kwart over twaalf. LANGE TIENDEWEG, *-i GEVRAAGD per 1 Januari of eerder c.a. 18 j„ goed kunnende rekenen, voor het maken van calculaties enz. Br. met uitv. inl. onder opg. van verl. sal. onder 'No. 4109 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. "Handelskantoor VRAAGT voor spoedige indiensttreding; en Br. onder No. 4112 Bur. Goudsohe Courant, Markt 31. GEVRAAGD: met aangrenzende slaapkamer. Br. onder No. 4115 Bui'. Goudsche Courant, Markt 31. Vraagt Inlichtingen bi] Gedurende twee jeer lampen-eervlcs I FABRIEK VAN RADIO EN MUZIEKINSTRUMENTEN PAND WESTHAVEN 66. Nieuw ingericht winkelpand, met daarnaast flink pakhuis en ruime binnenplaats. Pakhuis zeer geschikt voor werk plaats. En PAND WILHELMINASTRAAT 44. Ruim nieuw pakhuis, geschikt voor garage of werkplaats. Te bevr.: N. P. J. ENDENBURG, Veerstal 18, Gouda. TE KOOP: Een selied gebouwd en goed onder houden met grooten tuin en vrije poort en riant uitzicht in het centrum dei' stad. Br. onder No. 4100 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. Bij de N.V. P. ROND Pzn., Zeuge- straat, Gouda, is te bezichtigen een mooi Dit is door een hunner klanten daar tiideliik neergezet voor verkoop. Moet dus vlug weg. HEER VRAAGT met degelijk* pension, gelegen in de om geving van Burg. Martenssingel. Brieven met voll. inl. onder No. 4107, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. NIEUWE, MODERNE SALON- BIJZET- EN UITSCHUIFTAFELS! - 'n Gelegenheid! 2e Hands goederen, PEPERSTRAAT 16 - TELEF. 3109. PHILIPS fVADIO Dit ia ook Uw adres voor de komende feestdagen. vanaf 98.50 Typ 461A 137.667A I 175.— 750A I 249.890A 249.802A 345.— 803A Si men Luit|*a ERKEND PHILIPS HANDELAAR VOSSIUSSTRAAT 32 GOUDA TELEF. 3704. Desgew. in overieg. OFFICIEELE CRISISPUBLICATIE. Doo^tni*fltievergoevüng Erwten en Veld— boonen ooüst 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt beleend, dat de denaturatievergoeding voor erwten van oogat 1937, welke avin ge denatureerd in het tijdvak van 29 November 1937 tot en met 4 December 1937 0.96 per 100 K.G. zal bedragen voor groene erwten .door handelaren gedenatureerd e" voldoende aan het atandaardmonater vgn kwaliteitaklaase C, en f 0.45 per 100 K.G. voor voedererwten, door telera gedenatu- reerd. De «teunvergoeding voor veldboonen, welke aan de daartoe gestelde eischen vol doen en door telers of handelaren zijn ge denatureerd in genoemd tijdvak, zal 2.50 per 100 K.G. bedragen. ,8 December 1937. ONZE ETALAGE IS GEREED. Wii hebben een RUIME SORTEERING VOOR ELKE BEURS. Onze AARDAPPELRECLAME is een succes, daarom nog steeds Gedipl. Horloger. Prachtige nieuwe KLEURETSEN Serviezen - Aardewerk Sieraden - Leerwerk CRABETHSTRAAT 8. Telefoon 2020. in flacons on Luxe dozen Telef. 2839 Burg Martenssingel Hier volgt de VIERDE LIJST van de gelukkigen die in het bezit kwamen van een WAARDE-BON: SCHUTTELAAR, Markt 24, Gouda P. VAN GRONINGEN, Voorwillens 57, Gouda D. WESTDORP, Onder de Boompjes 9, Gouda J. C. JANSSEN, Pr. Hendrikstraat 121, Gouda J ENGELBREGT, Buig. Martenssingel 46, Gouda VAN WIJK, Steunkade 35, Gouda J C JANSSEN, Pr. Hendrikstraat 121, Gouda GRAVESTKYN, Gouwe 42, Gouda H. C. SWANENBUKG, Vrouwenvestesteeg 1, Gouda J A BEERENS, Keizerstraat 64, Gouda Mej. v. d. LELIE, Voorwillens 79, Gouda 11. KOOMANS, Kievitstraat 3, Gouda CÓBIE VERKERK, Kleiwegstraat 6—8, Gouda Mevr. DUYM, Gouwe 60, Gouda F>. DE MINK, Westhaven 54, Gouda N. OKKERSE, Hencgouwerweg 109, Waddinxveen F. DE GRUIJL, Stolwjjkersluis H 2 ƒ40.- 20.- Ë0.- „20.- 10- 10- 10- 6- 5.- 5- 5- 5- 5- 5- 6- 5- 6- Door snaren zich een eigen huis vergaren en wel binnen enkele jaren dat zouden wij U gaarne nader verklaren. Hoofdvertegenwoordiger voor Gouda en omgeving N.V. BOUWKAS „ROHYP JOHAN DESSING, Gouda, Westhaven 45. Ministerieel goedgekeurd. Bankier: De Twentsche Bank N.V., Utrecht. ZUWASCHT NIET /AEER.i DAT DOET DE VELOWAWHMACHINE Vraagt gratis proefdemonstratie b(j U thuis Hoofdkantoor' Barendrecht MEER DAN 100 FILIALEN IN NEDERLAND BLAUWE DRUIVEN BANANEN i TAFELPEREN TOMATEN TAFELAPPELEN NIEUWE VIJGEN SINAASAPPELEN VRUCHTEN IN BLIK EN GLAS CITROENEN DIVERSE SOORTEN NOTEN OUDSTE ADRES VOOR OPGEMAAKTE FRUITMANDEN. BLIKGROENTEN van prima kwaliteit tegen scherp concurreerende prijzen LANGE TIENDEWEG 27 TBLEF. 3316. Probeert DAAROM eens bij RAAM 107—109.

Goudsche Courant | 1937 | | pagina 2