i i NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN ouoaw.’, QOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, 1-HEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWUK. SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUI bergambacht, B8RKENW0UDK, bodegraven, boskoop, M, en* Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen CHAUÏEMPS’ regeeringsverklaring. Door den Kabinetsraad aanvaard. DE GEBOORTE VAN EEN PRINS OF PRINSES LET OP HET SEIN! Valsoh Spel. I No. 19631 Vrjjdag 21 Januari 1938 76e Jaargang nomen. het jonggehuwde paar zal gaan. FEUILLETON. De tijd is gekomen! toeval krijgen! Maar ik geef er niets om. (Wordt vervolgd), EKBMMé DUITSCHLAND. Hef proces tegen ds. Niemöller. Zal waarschijnlijk drie weken duren. Een cogenblik keek Annabel wanhopig, niet wetend wat te doen. Jack Safford was teleurgesteld, toen hij den schrik op haar gelaat zag, want hij had naar deze ontmoeting verlangd. Ben ik niet welkom? vroeg hij, niet trachtend zijn teleurstelling te verber gen. Wanneer de geboorte en 7 uur 's morgens Wij wil’en de meisjes er in oefenen met beide voeten op den grond te staan en be reid te zijn offers te brengen voor hun idealen”. „Het is de wil van den Rijks jeugdleider (aldus Jutta Ruediger), dat elk meisje van de B.d.M. een huishoudcursus volgt. Dit is niet om van de koekepan een opvoedkundig EGYPTE. Koning raioea gehuwd. De bevolking verrukt over zijn Koningin. Het huwelijk van den Egyptischen Ko ning Faroek met de zeventienjarige Farida Zuliikar, dat gisteren in het Koebben-Paleis zware straffen waren varoorueeid, bij Per- pignan over de Fransche grens gewacht. Ay zullen naar Hendaye worden vervoerd, vaar zy zullen worden uitgewisseld tegen H aanhangers van de regeering, die door f de reehtschen gevangen worden gehouden. BUITEN LANDbCJti NIEUWS. lijk zullen zy worden uitgewisseld tegen aanhangers van de regeering, die door de regeermgstroepen gevangen worden gehou- 1 den. Vanmiddag zijn onder auspiciën van hut mer worden voorgelezen door Chautemps en m den Senaat door Daladier. Onmiddellijk daarna zullen de interpellaties over de s*_ naar het Koebbeh-Paleis. Haar vader, bracht mensteling van de regeering worden inge- ue toekomstige koningin van Egypt families van bruid en bruidegom by een of ficieus diner, opgeluisterd door de beroemd ste zangers van Egypte. De bevolking is verrukt over de foto's, waarop de koningin zonder sluier wordt af geheeld deze foto wordt zelfs officieel ver spreid door de postzegels, welke ter gele genheid van het huwelijk worden uitgege ven. Men beschouwt dit als een groote schrede vooruit op den weg naar emancipa tie van de Egyptische vrouw. Gisteravond zouden koning Faroek en zijn bruid, slechts vergezeld door een ad ju- dant des konings, een/ rijtoer door de stra ten der stad maken,, om de verlichting en het vuurwerk te bewonderen. De politie was niet op de hoogte gesteld langs welken weg bracht in een klooster by Barcelona, op kus- ten van de Fransche regeering. Vermoede- i Het is op het oogenblik een beetje lastig, dat is alles. Zou je het erg vinden even een paar minuten te wachten, hier in de keuken? Ik hoop, dat je het niet kwalijk neemt! Heelemaal niet. Waarom zou ik? Ik vind het wel aardig! Annabel opende de keukendeur, draai de het licht aan en liet hem binnen. ’t Is maar voor een oogenbllkje, tot ik even afscheid genomen heb van mijn bezoek, zei zij haar vinger op.de lippen uittrok, alsof hij zich volkomen thuis Voudend. Ik kom zoo terug. Zij sloot de deur, moest moeite doen om niet zenuwachtig te lachen en kwam diendf, waarna zal worden overgegaan tot het debat. Slechts twee sprekers staan in- geschreven, de communist Jean Renaud en oe socialist Serol. Dit de neev'len zal de dag Eenmaal zeker rijzen. DE GENESTET. sloten zijn, dat de pers vergunning krtfg+ verslagen van het proces te maken. De taak van het Duitsche meisje. Zij moet zich er op voorbereiden vrouw en moeder te worden in het nat.-soc. gezin. Amerikaansch ideaal als tegen- stelling. „De taak van onzen bohd van Duitsche meisjes is de meisjes er op voor te 'bereiden toortsdragers te worden van het nationaal- socialististóh geloof, meisjes, wier lichaam, ziel en geest harmonisch ontwikkeld zijn, die door een gezond lichaam en een even wichtig wezen laten zien, dat de mensch een Goddelylkei schepping is. Wij willen fiere meisjes vormen, die later een strijdvaardig man tot echtgenoot kiezen”. A Idus volgens een Reirterbericht Jutta Ruediger, een der leidsters der B.d.jfï. (Bund deutscher Madel) in een radiorede. Zy zei verder: De jongens worden geoefend om politieke soldaten te worden en de meis jes worden geoefend om krachtige dappere vrouwen te worden, die goede kameraden zijn van die politieke soldaten, die het na tion aal-socialisme in hun gezin willen be leven als vrouwen en moeders en die op deze verzekerd zijn. Jij hebt nooit iemand liefgehad. Als dat zoo was, zou je wel betér weten. O neen? Misschien ben ik niet zoo gevoelig als jij, zei zij droogjes, terwijl zij opstond; maar ik heb ook kwade dagen gehad. Ik had ook gegronde ver wachtingen dat ik op dezen tijd al ge trouwd zou zijn. Maar het gebeurde niet. Hij liet mij zitten. Dat is jou tenminste niet over komen. Jij bent vrij, zei Jessie. Maar zij keek Annabel Colwyn toch met grooter belangstelling aan. Zij voel de de koorden, die hen te zamen bon den, een verwantschap in denken en voelen, zooals zij nooit tevoren onder vonden had. Het gesprek had ontegen zeggelijk een goede uitwerking op haar gehad. - Nu weet ik pas, hoe zelfzuchtig ik ben! zei zy, terwijl zij haar stoel achter uit schoof. Nooit zal Ik vergeten wat je vandaag voor mij gedaan hebt, lieve. Ik ben niet in staat jé wenken nauw keurig op te volgen, maar ik zal er ern stig over nadenken. En kom Je nu ook eens naar Hardacres? Annabel hoorde een voetstap bulten en wachtte tot men op de deur klopte. Het zal de krantenjongen zijn! Wil Je qyen wachten tot ik mijn hoed opge zet heb, dan wandel Ik met Je mee tot de markt. Jessie keek naar de klok. Kwart over vijven! En William staat Heelemaal niet. Adieu! Annabel streek haar haren glad, wierp een blik in den spiegel en deed de keu kendeur open. Je mag uit Je gevangenis komen, Zei zij met een poging vroolijk te zijn. Ik vond het Jammer, dat ik je hier binnen moest laten, maar het kon niet anders. Wil je een kop koffie? Ik heb juist in de Groene Draak gegeten en er ook ten lekkere kop thee gedronken, zei hij, terwijl hij zijn overjas Naar het Engelsoh van ANÏHE S. 8WAN. Nadruk verboden. gevoelde en van plan was een poos te blijven. de vrouwen tegen de mannen. Wy weten, dat er geen internationale rechten van den man bestaan en geen inter- ideaal te maken. Er zijn al 22 huishoudscho- nationale rechten van de vrouw, maar dat wy tezamen onzen plicht moeten doen in kameraadschap. We willen een jeugd, die hard is, wanneer het njjpt en bly als het leven troohjk is. Wy willen geen meisjes, Jie opgaan in droomeryen, die alleen maar kunnen schilderen, zingen en een beetje dansen of die het leven verwrongen zien. Ja, natuurlijk wacht Ik even. Ik ga niet weg voor Je den dag vastgesteld hebt, dat je naar Hafdacres komt. i Er werd op de deur geklopt, twee vin nige tikken als van iemand, die onge duldig wacht tot men openmaakt. Annabel liep door de gang, draaide het electrlsche licht aan en deed de deur open. En op de stoep stond Jack Safford, lachend en met een glans van geluk op het gelaat, toen hij haar zag. te Cairo is voltrokken, was vooral merk- I waardig door de afwezigheid van de bruid I by de huwelijksceremoniën. In overeenstem- mmg me^ de Mohammedaansohe ritus had i de religieuze ceremonie en de onderteeke- j ning van het huwelijksverdrag in besloten i plechtigheid en slechts in aanwezigheid van de naaste mannejyke verwanten van den Koning en Zijn Bruid plaats. Tydens deze huwelijksplechtigheid hield de Bruid zelve met de Koningin-Moeder, de zusters van den Koning, en de hofdames in een andere zaal van het Paleis een ontvangst, waar slechts dames waren genoodigd. De huwelyksfeestely kheden, die vier da- ABONNEMENTSPRUS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal ƒ8.15. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bjj onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zijn dagelijks geopend van 96 uur.^Administratie en Redactie Telef. Interne. 2745. Postrekening 48400. I mu TrnuioviujimjK uiie WCM.1I UUTCIl. Het proces tegen d». Niemöller, dat op 7 Februari a.s. aanvangt, zal naar word' verwacht drie weken duren met mogelijk korte tusschenpoozen. Et is een groot aantal getuigen gedag In de Kamer zal vervolgens de mote worden ingediend, welke gistermiddag door de delegatie der linksche fracties is aange- nomen. Vluchtelingen in de Fransche am bassade. Vanochtend zijn 280 personen, die een toevlucht hadden gezocht in de Fransche ambassade te Madrid in achttien vracht auto’s en 34 particuliere wagens naar Va- 1 lencia gebracht. By na allen zyn nog in den dienstplicht.- gen leeftyd en zy zullen worden onderge- Daar ben ik blij om. U moet de zaak I duidelijk onder de oogen zien. Ik ben I nog niet oud, maar Ik heb toch al heel I wat ellende meegemaakt en ik weet, dat veel verdriet te voorkomen Is, als men zijn gezond verstand maar gebruikt. U z^gt, dat u niet gelukkig bent als de vrouw van Hugo Safford. Hugo Safford w geen slecht man; hij is zelfs geen zwakkeling en hij heeft veel goede eigen schappen. Maar een vrouw, die zóó vreemd tegenover hem staat als u, zal dat goede in hem verstikken. En u hebt zelf ook plichten. U hebt beloofd hem te achten en te beminnen. Ik geloof niet, dat u een van beide doet. Jessie kromp ineen. Ik... had niet gedacht, dat u zóó zou spreken, zei zij ademloos. Ik dacht, dat wij meer met elkaar gemeen hadden Juist daarom spreek ik zoo, zei An nabel met moeite. Zij stond op,viel naast Jessie op de knieën en keek haar smee- aan Luister, lieve. Je bent een flinke verstandige vrouw en je moet den moed niet laten zinken. Veronderstel eens een oogenblik, dat je werkelijk een GOllkSGlECOURANT. len opgerioht, waar de meisjes een heel jaar onderwijs krijgen in huishoudelijke aange legenheden, sport en de nat.-soc. wereldbe schouwing. Elk meisje van 17 jaar moet deelnemen aan een Koode-Kruiscursus of em cursus voor 1 ichtbeschermlng. Tot 18 jaar moeten alle meisjes twee terug in de zitkamer, waar Jessie intus- schen haar mantel had aangetrokken en bezig* was haar handschoenen vast te knoopen. Was het de krant? Ik wil graag even wachten, tot Je de artikelen gelezen hebt, zei Jessie. - Neen, antwoordde Annabel, trach tend haar stem te beheerschen. Het is Iemand voor zaken. Hij is in de keu ken. Het spijt mij, ook. Welnu, lieve, tot weerziens en hartelijk bedankt! Je hebt j vandaag meer voor mij gedaan dan je zelf weet. Ik zal het niet vergeten. Mis- I schlen zullen je woorden goede vruchten dragen. En Jessie boog zich voorover om An nabel Colwyn te kussen. Kom nog eens gauw terug en zoo dikwijls als je wilt. Na half vier ben ik altijd uit school thuis en 's Zaterdags den heelen dag. Je vindt het toch niet erg alleen te moeten gaan? O, ja, toch wel, zei Annabel haastig. Uitvoering der soiale maatregelen naai- de mate van het mogelyke Tijdens de eerste beraadslagingen van het nieuwe kabinet heeft de Fransche premier Ghautemps gisteravond de regee- ringsverklaring voorgelezen, die vandaag door den ministerraad zal moeten worden goedgekeurd alvorens in het parlement te worden voorgelezen. In groote lijneh zou dit communiqué over eenkomen met hetgeen Chautemps reeds bekend gemaakt heeft in, het communiqué,, dat gepubliceerd is na de vorming der re geering. a De verklaring zou hulde brengen aan Blum’s poging tot vorming van een natio nale vereeniging rondom het volksfront, terwyl te kennen zou worden, gegeven, dat Internationale Koode Kruis 41 gevangenen Van de regeering, die tér dood of tot andere vaard in dit proces, dat volgens veler ver. wachting de meest opzienbare cause celebre zal worden sedert het Ryksdagbrandproces. Drie beroepsrech+ers van aanzien zullen het geechtshof presideeren, terwijl ds. Niemöl ler verdedigd zal worden door drie der uit- i muntendste advocaten. De rechters zuller beslissen over de vraag of het proces open baar zal zijn. Wanneer geen publiek zal worden toegelaten, zal het n’et uitge- ADVERTENT1EPRUS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring) 16 regels 1.30, elke regel meer ƒ0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 1— 5 regels f l.bo, elke regel meer ƒ0.30. Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 bjj&Lag op den prijs. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN1—4 regels ƒ2.25, elke regel meer ƒ0.50. Op de voorpagina 50 booger Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen bjj contract tot zeer geieduceerden prys. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boek handelaren, Advertcntiebureaux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zijn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zjjn. de menschen maar willen. Je hebt zoo veel gekregen, dat veel vrouwen er af gunstig op zijn. Ik denk, dat je op het verkeerde pad bent. Wat je te doen staat is: opnieuw beginnen, naar huls gaan en aan Hugo Saiiord zeggen dat Je voor taan in werkelijkheid zijn vrouw wilt zijn, dat je met hem door dik en dun wilt gaan en als het noodig moèht zijn, alles wil doen om den stembusstrijd voor hem te winnen. Dat is de manier om een man aan zich te binden en hem te hou den. Ik zal hem nooit helpen tegen zyn broeder te vechten. Ikzou het gewoon weg niet kunnen, Annabel Vraag dat niet van mij. Je zult toch moeten. Het is je plicht en je mag je daaraan niet onttrekken, was het besliste antwoord. Er is zelfs nog Iets meer, dat je kunt doen en dat is aan Jack Safford vragen of hij zich wil terugtrekken. Hij zal het dan doen. Dat zal hij niet! Hij haat mij. Ik zou hier wel willen wegloopen en naar Londen teruggaan om er mijn vrij, zelf standig bestaan terug te winnen. Maar dat gaat niet. Waarom wil Je het onmogeiyke? vroeg Annabel kalm. Neen, ik ben niet hard, noch ongevoelig, maar Ik moet zeggen, dat je de zaken overdrijft en dat Je de oogen sluit voor het goede, dat Je voor het grijpen hebt. Het klinkt als een les op een Zondags- - school en ik geloof haast, dat het ook j sinds vier uur bU Deedes te wachten! zoo is. In elk geval: in. die richting moet Als mrs. Safford dat wist, zou zij een je het geluk zoeken, daar kun je van toeval krijgenMaar ik geef er niets om. w- N spanning wachten wij het bericht van de geboorte van de nieuwe Oranjetelg. Wanneer het zal komen? We weten het niet, het kan even goed heden als morgen of een lateren dag zijn dat het alarm signaal van den Telex-dienst ons oproept dat de blijde tijding komen gaat. Wij zyn gereed voor directe publicatie van het verblijdend bericht. Wij herhalen onze vroegere mededeeling dat het aller eerste sein dat de bly de gebeurtenis heeft plaats gehad, wordt gegeven door de fabriekssirene van de - N.V. DE GOUDSCHE MACHINALE GARENSPINNERIJ Dank zy de zeer gewaardeerde medewerking van de Directie der N.V. de Goudsche Machinale Garenspinnerjj en met de wel willende toestemming van den Burgemeester en den Commis saris van Politie is het ons mogelyk de Goudsche ingezetenen door middel van de krachtige drietonige stoomfluit van de Goudsche Machinale Garenspinnery hetzij by dag, hetzij bij nacht, direct na ontvangst, de heugelijke tijding bekend te maken. Deze stoomfluit blyft bedrijfsklaar om het sein der geboorte terstond te doen hooren. Dit zal aldus geschieden TER AANKONDIGING: EEN- ATTENTIESE1N, van 30—40 aeeonden. DAARHA; 10 KORTE FLUITSTOOTEN, elk van 5 seconden bij de geboorte van een PRINS OF 5 KORTE FLUITSTOOTEN, dk van 5 seconden bij de geboorte van een PRINSES, plaats heeft tusschen 11 uur des avonds NA V|IJF MINUTEN HERHALING DER VOLLEDIGE SIGNALEN. REDACTIE GOUDSCHE COURANT. het aftreden van de vorige regeering niet het gevolg is geweest van een leerstelling conflict en dat de opvatting van het nieuwe kabinet gelyk zyn aan die van de beide vorige regeeringen, zoodat zich continuïteit van actie voordoet. Het werk van den minister van binner- landsche zaken voor de verdediging der re publiek zal wordert voortgezet. De muntvryheid wil de regeering hand haven en het financieel saneeringewerk van Bonnet wil zy voortzetten. De verkregen sociale hervormingen gullen onaangetast blijven en er zal gestreefd v orden naar toepassing van het volksf rent program in de mate, waarin de omstandig heden dit veroorloven zullen. Het ontwerp I voor een arbeidsstatuut zou Dinsdiag reeds I worden ingediend. Het aanblyven van Del- I bos bewyst den wensch der regeering tot ^voortzetting van diens tot dusverre ge wijze ceni nieuwe generatie zullen vormen die hard is en fier. 1 „Te allen tijde heeft de internationale te genstandér welk kleed hij ook droeg getracht het Duitsche volk te verdeelen, de i mannen tegen de vrouwen op te zetten en voerde politiek, De landsverdediging zaJ verstrekt wor den door coördinatie van de diensten der ministeries van oorlog, luchtvaart en mari- he, dié onder de hooge leiding van Daladier zullen komen. Minister-eele besprekingen te dien, aanizim hebben gisteravond reeus plaats gevonden. Het kabinet heeft daarna eenstemmig de regeeringsverklaring goedgekeurd, De Regeeringsverklaring. regeeringsverKiarfng zal in de na- gen duren, zyn eigen] yk reeds gisteren be gonnen met het overbrengen van de bruid top bracht >te in een feestelyken optocht, geëscorteerd door een detachement der koninkiyke lijfwacht en I andere troependeelen naar haar toekomsti ge woonplaats en later vereemgden zich de -vergissing begaan hebt. Welnu, vergis-. I singen kunnen vaak hersteld, worden als

Goudsche Courant | 1938 | | pagina 1