ei'voets ONZE PRIJZEN ZIJN LAGER zijn onze kwaliteiten en afwerking beter dan wat U elders voor een hoogeren prijs geboden wordt. Bervoets' Kleeding koopen.beteekent dus een dubbel voordeel GARANTIE BERVOETS. Waddinxveen. naast eii« fcyer ncu,« Wij garandeeren, dat de binnen bewerking van dit kleedmgstijk is geschied volgens de meest moderne methodes en met gebruikmaking van uitsluitend pnma kameel en paardehaarweefsels, zoodat wij voor de vormvastheid en blijvend goede pasvorm volledig instaan Behoudens enkele goed- koope series zijn al onze costuums voorzien van bovenstaand garantie bewijs. ONDERWIJS. lijknamigen roman van Rudyard Kipling. Rudyard Kipling is de kromdekschrij- ver geweest van beteekenis. In dicht en proza heeft hij den gang van het Brit- sche wereldrijk beschreven, Engeland's lot in vijf werelddeelen en op alle oce anen. Hij was het bij uitstek meer dan eenig ander schrijver die John Buil op zijn best heeft geschilderd, be paaldelijk in het kleurige Voor-Indië. Kipling kende Engelsch-Indië zóó bui tengewoon goed, als geen anderen En- gelschman en als geen Indiër doet. Hij kende de Maharadjah's en de Fakirs, de boeren, de priesters, de schuwe woudbe woners en de Paria's, de trotsche Pa- than's uit de bergstreken, daar waar de uitloopers vafri de machtige Hilmalaya zich gaan afteekenen en de grenzen van Britsch-Indtë naderen. Dit onmetelijk gebied is zijn veld van arbeid geweest, hij heeft zijn leven ge wijd aan de beschrijving van menschen en dingen in Indië, maar niets is zoozeer representatief geweest voor zijn uitge breid oeuvre als: „Wee Willie Winkle". „Wee Willie Winkle" (mag men zeggen „zijn meesterwerk", waar Kipling's let teren zoo gaaf en zoo gelijkmatig goed anders is. Op een goeden dag arriveeren twee artsen op Puertorico. Zij willen trachten, de koorts-bacillen te overwinnen, die ieder jaar zoo veel menschenlevens eischen. Een hunner is dr. Nagel, ook uit Noorwegen en een oud vriend van Astrée. Astrée vat het plan op met haar zoon tje naar haar vaderland terug te kee- ren. Haar man komt er achter en ver hindert de reis. Het gelukt dr. Nagel, ondanks alle tegenwerking van de auto riteiten ter plaatse, een middel tegen de koorts te vinden. Hij houdt nog steeds van Astrée en ziet hoe ongelukkig zij is. Don Pedro krijgt een koortsaanval. Als dr. Nagel hem helpen wil blijkt, dat men zijn geneesmiddelen in beslag genomen en vernietigd heeft. Don Pedro sterft en dr. Nagel keert met Astrée en haar zoontje naar hun vaderland terug. „LA HABANERA". Schouwburg-Bioscoop. „La Habanera" is een boeiende en diep ontroerende tropentragedie. Het tragi sche timbre van Zarah Leander's donker geluid, de exotische sfeer van „La Haba nera", het weergaloos pracjjtig spel van allen maakte dat deze nieuwe Ufa-film overal een overweldigend succes oogste. Zarah Leander is in deze rolprent een jonge vrouw die, vergezeld van haar tan te, het prachtige eiland Puertorico be zoekt, waarvan voor deze jonge knappe Zweedsche vrouw een zeldzame bekoring uitgaat. Vlak voor haar vertrek leert zij Don Pedro de Avila kennen, die onder de be volking van het eilahd een buitengewoon belangrijke plaats inneemt. Zij raken verliefd op elkaar en een minuut voor dat de boot vertrekt gaat Astrée weer aan wal. Zij trouwt met Don Pedro, die een held, dapper en ridderlijk is. Tien jaar later. Astrée is niet meer gelukkig Zij heeft zich toch niet kunnen verplaatsen in de romantiek van dit zuidelijk eiland en haar noordelijke natuur komt lh botsing met dat van Don Pedro, dat zoo geheel lUITSLAG DATUM GRATIS KOOPDAG! Blijkens acte van Notaris A J. H van Clarenbeek te Rotterdam, d.d 4 April 1938 was inden brief, die bij acte van gemelden Notaris d.d 14 Maart 1938 door ons in verzegeld couvert was gedeponeerd, als Gratis Koopdag in onze speciale reclame aangewezen leder, die dus op dien dag in één van onze magazijnen in den lande gekocht en contant betaald heelt, ontvangt het bedrag van dien aankoop, tegen inlevering van den koopbon met het speciale datumstempel, in contanten terug De uitbetaling geschiedt vanaf morgen. in de vergiet en schenken er eerst een ge deelte der melk in, later de rest. Zien we, dat er al wat van de vloeistof is wegge- j druppeld, dan scheppen we met een zilve ren lepel (of een slalepel) de uitgezakte dikke melk uit en doen deze in een kom; is al het water uitgedruppeld en slechts de dikke melk of hangop over, dan vermengen wij deze met 1 d.L. stijfgeklopte room en dienen de hangop met gestampte beschuii en basterdsuiker op; sommigen vinden ka neel erover gestrooid heel smakelijk, doch dat moet naar ieders persoonlijken smaak bijgevoegd worden. UIT DEN OMTREK. ge aanvragen moeten worden geweigerd. Men zij dus gewaarschuwd. „WEE WILLIE WINKIE". In Reunie-BioScoop- In de Reünie-Bioscoop wortlt vanaf hedenavond vertoond „Wee Willie Win- kie" met de kleine Shirley Temple als Princille Williams. De filrp werd vervaardigd naar den ge- Nieuws van de luchtbescherming. Voor een tot in de uiterste hoeken ge vulde zaal van het Vereenigiingsgebouw in de Burg. Trooststraat heeft de r C. A. Muller, hoofdinspecteur van politie te Rotterdam en hoofd van den luchtbe schermingsdienst aldaar een causerie met lichtbeelden gehouden over zelfbe scherming tegen aanvallen uit de lucht. Deze deskundige heeft in een vlot en prettig te volgen betoog de gevaren uit- eengezt, die kunnen ontstaan door het werpen van verschillende soorten bom- f men, en de uitwerking welke deze kun- i nen hebben. Hij gaf daarbij aan hoe in de dan te ontstane situaties te handelen. Tijdens de pauze werd gelegenheid ge boden om zich op te 'geven als lid van de afd. Waddinxveen der Ned. Vereeni- ging voor Luchtbescherming. Een groot aantal aanwezigen ging daartoe over. Uitvoering Dienstplichtwet. De burgemeester van Waddinxveen brengt ter algemeene kennis: 1. dat door den Minister van Defensie bij diens beschikking van 28 Maart 1938 Vile afd. No. 231 V is afgewezen het ver zoek van Nicolaas van Dam, gewoon dienstplichtige van de lichting 1938 dezer gemeente, om vrijstelling van den dienst plicht wegens persoonlijke onmisbaar heid; 2. dat door den Minister van Defensie bij diens beschikking van 28 Maart 1938 VII afd. No. 275 V aan Pieter van Er*, gewoon dienstplichtige van de lichting 1938 dezer gemeente met ingang van 3* Maart 1938 voor één jaar vrijstelling is verleend van den dienstplicht wegens kostwinnerschap. Binnen tien dagen, te rekenen vanaf 30 Maart 1938, kan elk der voor dezelfde lichting ingeschreven persoon of hun wettelijke vertegenwoordiger bezwaren inbrengen. Het bezwaarschrift, dat met redenen omkleed moet zijn, moet wor den ingediend bij ondergeteekende, die voor doorzending aan H. M. de Koningin zorgdraagt. Emmastraat. r'Onder de bewoners van de Emmastraat circuleert een verzoek aan het gemeen tebestuur om aandacht te schenken aan de bestrating en rioleering. Zijn wij goed ingelicht, dan wordt zeer binnenkort met de werkzaamheden, ver band houdende met straat en riolen, be gonnen, zoodat inzending van het ver zoek overbodig moet worden geacht. Melkprijsverlaging. Met ingang van Maandag 11 April wordt de melk verlaagd tot 10 cent en de karnemelk tot 5 cent. Besckuitkoek. 1 pak groote ronde beschuit, 2 eetlepels gesmolten boter, 2 eetlepels suiker, 1 eet lepel kaneel. Voor de vulling: 4 eieren, 2 d.L. melk, ,2 etlepels bloem, 100 gram suiker, geraspte citroenschil. We hebben voor de bereiding van deze koek een vuurvaste schotel noodig, die wij vooraf invetten, daarna de bodem bedekken met de fijngestampte beschuiten, die we vermengen met de gesmolten boter, 2 eet lepels suiker en kaneel. De bovenlaag of vulling, zooals wy ht willen noemen, maken wij als volgt: De eierdooiers worden flink schuimig ge klopt met «ie suiker, waarna het citroensap en de bloem hiermede vermengd wordt en bij scheutjes de melk, ztfodat een gelijk mengsel ontstaat, waarbij tenslotte het stijf geklopte wit van de 4 eieren wordt geroerd en alles op het beschuitlaagje gegoten. Ten slotte wordt de koek in een •matig warmen over gebakken. Bouwen zonder vergunning. Meermalen komt het voor, dat reeds voorbereidende werkzaamheden worden verricht in verband met bouwaanvragen als graafwerk en dergelijke zonder dat de vereischte vergunning van het ge meentebestuur is ontvangen. Ook is al enkele makai geconstateerd -dat men met tundeeringswerken bezig was voordat men wist of er bedenkingen tegen de plannen bestonden. Met nadruk wordt er op gewezen dat dit verboden is en tot veel onaangename gevolgen leiden kan. Meestal zal de betrokkene zelf de dupe zijn, aangezien hierdoor voor hem groot nadeel kan ontstaan. Immers het gemeentebestuur is niet verplicht om elke aanvraag in te willi-' gen. Bovendien zijn er verschillende voorschriften op grond waarvan sommi- Een auto, die bezig hem rijdende auto in mag niet worden voorbij bij 't Inhalen dus géén de) auto's naast 5lkaa verbode»! Een speelscène uit de film „Ben-Hur" in het Thalia-Theater. „Ben-Hur", thans als geluidsfilm, draait vanaf Maandagavond.-Zij werd gemaakt haar den roman van Lew Wallace, de regie Is van Fred Niblo. Ben-Hur is zooals men weet, de verfilming van het Bijbelsch verhaal, waarin verhaald wordt de tocht van Jozef en Maria naar de grot van David, als voor hen geen plaats meer is ln de herberg. Ben Hur wordt gespeeld door Ramon Novarro.

Goudsche Courant | 1938 | | pagina 4