R00DE*STEB De aspergeteelt in vollen gang. FILMNIEUWS. RECEPTEN. Zorg voor de oogen. Ouderkerk a. d. IJssel. wim nniTTfim Moercapelle. ger juist het z.g.n. „altern" bij de be reiding van broodbloem werd toege past en dit verouderingsproces bij de beoordeeling van de kwaliteit (bak- aard) der bloem een groote rol speel de. Dank zij de chemische middelen zijn de maalderijen in staat de brood- bloem voor meer dan de helft uit zachte tarwe te doen bestaan. Het menggebod niet de oorzaak. Onjuist is dan ook de bewering, dat het menggebod oorzaak zou zjjn van de slechte kwaliteit van de brood- bloem. Als het menggebod werd af geschaft, zou er geen enkele waar borg zijn, dat de 35 bloem van in- landsche tarwe door Amerikaansche patentbloem zou worden vervangen. Derhalve zou dus de bakker ook dan geen betere broodbloem ontvangen. Met een opheffing van het meng gebod zouden de bakkers dus niets opschieten. Waarom dan op ophef fing aangedrongen en aldus, de boe ren tegen zich in het harnas gejaagd? Niet alleen in het belang der boe ren maar ook om strategische rede nen toch kan het menggebod niet wor den gemist. Uit het oogpunt van voed selvoorziening van ons volk in tyd van internationale conflicten dient een zoo groot mogelijke aanbouw van tarwe in ons land te blijven gehand haafd. O.i. gaat de regeering in dit opzicht zelfs nog niet ver genoeg. Door het achtereenvolgens verla gen van den tarweprijs is men thans gekomen op een punt, waarbij de tar- weverbouw aan aantrekkelijkheid heeft ingeboet. Het tarweareaal in ons land, dat tot en met 1936 ruim 150.000 h.a. bedroeg, daalde in 1937 als gevolg van de verlaging van den richtprijs met ruim 20 tot rond 119.000 h.a. Uitbreiding van het tarweareaal gewenseht. Het is o.a. gewenscht, ,dat in ons land zooveel tarwe wordt verbouwd, dak het „technische maximum", dat ligt bij één derde van het voor tarwe- verbouw geschikte bouwland, wordt bereikt, hetgeen overeenkomt met een aeraal van ongeveer 150.000 h.a. Het ligt voor de hand, dat deze uitbrei ding van den tarweverbouw dient ge paard te gaan met een uitbreiding Van het mengpercentage voor inland sche tarwe. De thans gefabriceerde broodbloem wordt voor meer dan de helft uit zachte tarwesoorten gemalen en daar voor zou uitsluitend inlandsche tarwe kunnen worden gebruikt. De kwali teit van het brood behoeft daardoor niet „slecht" te zijn, omdat men de bloem toch kan verbeteren met pre paraten, zooals thans ook geschiedt. Daartoe behoeft men zelfs de tegen woordig veel gebruikte chemische middelen niet toe te passen, omdat er wel andere en betere middelen van i natuurlijken oorsprong ter verbete- ring van den bakaard der broodbloem zijn, namelijk de z.g.n. lecithine-pre- paraten. Het is thans mogelijk met deze pre paraten aan zachte tarwe bij benade ring dezelfde hakeigenschap te geven als het Amerikaansche meel heeft, zoodat in plaats van de in te voeren Amerikaansche tarwe onze goedkoo- pere inlandsche tarwe kan worden gebruikt. Verbetering der kwaliteit. Een tweede voordeel is, dat men bij het toepassen van een dergelijke lecithine-preparaat hier te lande eens afstand zou kunnen doen van het ge bruik van allerlei chemicaliën, met het doel te komen tot verbetering van de bloemkwaliteit. Het buitenland is ons op deze weg reeds voorgegaan door het gebruik van dergelijke che mische middelen bij de wet te ver bieden. Met lecithine-preparaten zijn goede resultaten verkregen. Zoo is ons be kend, dat met het lecithine-preparaat Eureka, dat met succes wordt ge bruikt, een normaal brood van be hoorlijk volume wordt verkregen, dat tegenover het gewone brood mooier van kleur, smakelijker, lichter ver teerbaar en voedzamer is, terwijl het ook langer versch blijft. Daarenboven worden per baal meel eenige brooden meer verkregen, zonder dat men in strijd komt met de wettelijke bepalin gen inzake gewicht, enz. Deze lecithine-preparaten zijn voor de gezondheid bevorderlijk, wat men van chemicaliën niet kan zeggen. Het Station voor maalderij en bakkerij te Wageningen heeft met het lecithine- preparaat Eureka mot bloem van uit sluitend Nederlandsche tarwe proe ven genomen, die zeer goede resul taten hebben opgeleverd en die heb ben bewezen, dat hiermede uit vele inlandsche tarwesoorten zonder bij voeging van buitenlandsche tarwe een behoorlijk, gezond brood kan worden gebakken. EEN GEMAKKELIJK COSTUUM VOOR SPORT EN SPEL. Smakelijk, doch weinig voedzaam. Asperges als geneesmiddel! Dit luchtig sportcostuum is met een cape tot een zeer decent geheel te maken. De aspergeteelt is in vollen gang. Ook in Nederland vindt men, hoewel nog niet op groote schaal, asperge teelt, zooals te Amerongen, Oostvoor- ne, Bergen op Zoom en zelfs in Bever wijk. Bij onze oosterburen worden de asperges vooral verbouwd in Bruns- Wijk, te Beelitz, in den omtrek van Hannover, nabij Mainz, enz. Verder wordt in Engeland, in Bolgië, en in Frankrijk de «asperge in het groot ge teeld. Wat zijn asperges Asperges zjjn de jonge, in den grond gevormde en uit den worte'- stok omhooggroeiende stengels van de Asparagus officalis, een overblij vende plant uit de familie der lüiu- ceën. In Nederland vindt de plant haar natuurlijken groeiplaats in de duinen. De zandgrond is voor de teelt verreweg de beste, daar de wortels van de asperge een groote lengte be reiken en dus gemakkelijk door den bodem moeten kunnen dringen en op die wijze de noodige vocht kunnen op nemen. Hiervoor moet echter de grond los zijn, wat bij zandgrond het geval is. Deze grondsoort heeft echter nog een ander voordeel, men gebruikt n.l, van de asperges althans in ons land, in België en in Duitschland) de witte stengeldeelen, welke deze kleur verkrijgen, wanneer zij tijdens den 'groei van het licht worden afgesloten. Daartoe worden de plantjes met zoo veel aarde bedekt, dat de stengels eerst boven de oppervlakte komen als zij een lengte van 25 a 30 c.m. hebben bereikt. In klonterigen kleigrond zou den die stengels krom groeien en in een veenachtigen bodem verkrijgen zij een roestig voorkomen, door wel ke beide gebreken de handelswaarde aanzienlijk lijdt. Dat de asgergeteelt in Nederland wordt aangetroffen op de reeds genoeiiide plaatsen, staat dus met den aard Van den bodem in ver band. Het vermenigvuldigen per plant jes. m Men vermenigvuldigt de asperges door zaad, niet door scheuren, zooals bij de meeste andere vaste planten 't geval is. Voor 'het scheuren zijn de wortelstukken te kort en kunnen zij dus niet ijl een voldoende aantal stuk ken worden verdeeld. Het aspergeeaad wordt van Maart tot April uitgezaaid op zaaibedden, waarop de jonge plantjes een geheel jaar en soms nog wel langer, blijven staan. Daarna worden zij verplant op een blijvende plaats. Waar asper ges worden geplant, kunnen zij bij goede verzorging gemiddeld 15 a 16 jaar lang goedé opbrengst geven. De asperges kunnen eerst worden ge oogst in het derde jaar van de plan ting. In den winter, welke op het aan leggen van de bedden volgt, worden de als greppels uitgegraven bedden met aarde gevuld, zoodat in het twee- Een seconde lang bleef mevrouwr Amaro staan en toen gaf ze een gil van afschuw. Direct daarna rende ze weg. I)c staarde naar het geborduur de tafelkleed. Er was een groot kruis in gesneden. Toen ik 's nachts in bed lag, fliam ik een vast besluit. Mevrouw Amaro was uit huis gesloopen en sliep bij 'n vriendin. Pas den volgenden morgen kwam ze terug. Ze antwoordde stug op een baar vragen, die ik haar stel de, maar ik was tevreden met wat ik gehoord had. Daarna ging ik naar Dr. Hyronimo Paz, den arts en vriend van den gestorvene. Ik had hem nog nooit gezien en wil de eerst eens zien, wat voor soort man hij was. Daarom hield ik me alsof ik patiënt was en vroeg hem om raad. Hij was ongeveer 45 jaar. Ziju oogen bevielen me niet. Een oogenblik, Senor, zei ik en haalde mijn notitieboekje Voor den dag. Dat zal ik even opschrijven. Heeft u misschien een mes voor me? Altijd als je je potlood gebruiken wilt is de punt eraf. Dr. Paz gaf me een zakmes. Het was vlijmscherp. U weet zeker ook wel iets van algebra af? vroeg ik, terwijl ik een punt aan mijn potlood sleep. Hij keek me verwonderd aan. Waarom wilt u dat weten? Omdat ik graag wil weten of je een derde onbekende waarde kan vin- denr als je twee bekende hebt. Dr. Hyronimo Paz trok nu een ge zicht, alsof hij aan mijn verstand be gon te twijfelen. - Dat kan, zei hij en de oogen ach ter de dikke brilleglazen keken me strak aan. Als iemand dus, ging ik. verder, door Zijn scheikundige kennis rozen laat verdrogen en ten tweede met een heel scherp zakmes kruizen in tafel- kleeden snijdt, kan men daaruit op maken, dat hij ook vazen kapot slaat, nietwaar? Ik ben nog steeds blij, dat Dr. Hy ronimo Paz niet op slag dood bleef. Het scheelde niet veel. de jaar het terrein geheel vlak komt te liggen. In het voorjaar van het derde jaar begint de oogst. In, het voorjaar wordt gedurende de maanden Maart en April uit de tusschenruimten.tus- schen de bedden zooveel aarde ge haald, dat de planten met de aardlaag van ongeveer 30 c.m. zijn bedekt en de bedden er uitzien als dijkjes, welke uit de lager liggende paden oprijzen. Omstreeks begin Mei kan de oogst be ginnen. De eerste stengels hebben dan de oppervlakte bereikt. De kwee kers moeten dit oogenblik nauwkeu rig waarnemen, want als de stengels even boven de oppervlakte uitkomen, nemen zij een blauwachtige kleur aan en hebben zij, hoewel voor het gebruik even goed geschikt, een derde van de handelswaarde verloren. In verband hiermede maken de as pergetelers door middel van een glad geschaafde plank of in de grootcui- tuur van een wals, den bovenkant van de bedden glad en effen, zoodat een stengel, die de oppervlakte na dert, kan worden waargenomen aan een barst. Zoodra dit zichtbaar is, verwijdert men de aarde tot aan den voet van den stengel en trekt deze vervolgens met de hand van den wor telstok. Vroeger werden de asperge stengels door middel van een „asper gemes" gestoken, maar tegenwoordig wordt dit werktuig niet veel meer gebruikt. De stengels en de knoppen der as pergeplanten ontspruiten n.l. alle zeer AVONDKLEED MET OF ZÓNDER SHAWL. Avondtoilet van bont gekleurde chiffon- zy'de. De shawl maakt dit op zichzelf aan trekkelijk zomertoilet tot een feestkleed van bijzondere elegance. pg MAN, DIE WONDEREN KON DOEN. Een filmscenario van H. G. Wels. Thalia-Theater. ELEGANT WANDELCOSTUUM. dicht bij elkaar uit den top van den wortelstok, zoodat men bij het steken van een leverbaren stengel groot ge vaar loopt onwillekeurig een of meer kleine stengels of knoppen te bescha digen en daardoor de oogst der vol gende dagen te verminderen. Het buitenland teelt groene as perges. De asperges worden niet altijd ge oogst in de witte kleur, waarin zy bij ons algemeen bekend zijn. In Frank rijk en Engeland houdt men meet van groene asperges, welke onder den in vloed van het zonlicht zijn opge kweekt. Het kweeken onder glas, in kassen en bakken, is in het buitenland veel in gebruik. Het eten van asper- i ge» is gezond, hoepel er niet veel J voedingswaarde in het gewas aanwe-1 zig is. De chemicus, die de asperges naar haar voedingswaarde onderzoekt komt tot de ontdekking, dat behalve de augurken er geen groente is, die j zoo weinig voedingswaarde bevat als de aspergesVan een kilogram asper ges zijn slechts 674 gram eetbaar en van die hoeveelheid zijn slechts 30 gram zuivere voedingsstoffen. Maar daarop komt het niet alleen aan. Want meer dan de helft van de in den kop van de asperge en in het weeke deel zich bevindende stikstof bestaat deels uit aspargine, een stof, welke de j eigenschap heeft in het menschelp lichaam de werking van zwakke en - zieke nieren opnieuw te prikkelen. D« i gunstige invloed van de asperge bij nierziekten is in elk geval zoo opva - j lend, dat de geneeskundige waarde Een elegant wandelcostuum met een spor- Van de asperge tegenwoordig als een tief karakter, gemaakt van pastelblauwe j vaststaand feit kan worden be- schouwd. Het is geen wonder, dat filmprod gich aangetrokken gevoeld hebben 10t den figuur van H. G. Wells, wiens «mans en verhalen een, uitgebreiden werskrlng hebben gevonden, omdat zij een rijke fantasie paren aan een vlslo- Qairen blik op problemen van vele tijden. Uiteraard brengt het vaak groote pro blemen van velerlei aard met zich mee, de fantastische gebeurtenissen, die opgenomen moeten worden, te en- jceneeren, maar daar tegenover staat, 'til het publiek zulks films zeer waar deert, wat blijkt uit het succes van „De zichtbare man" en „Things to come". Alexander Korda, die reeds van Wells j)e wereld in wording" heeft geprodu ceerd, gevoelde ervoor om wederom Iets tan Wells op het witte doek te brengen, maar dan een ietwat luchtiger stof. On derhandelingen met den schrijver leid den ertoe, dat deze beloofde een speciaal filmverhaal te zullen schrijven. Als on derwerp nam hij een thema, waarmee vermoedelijk iedereen zich wel eens hei melijk bezig houdt: de gedachte, wat men zou doen, als men de macht kreeg, rronderen te kunnen doen. Wellö schreef een amusant verhaal over een nietige winkelbediende, die door goden als proefkonijntje gebruikt wordt en de macht krijgt, om alles te laten geschieden zooals hij het wil. Aan vankelijk staat hij zeer verbaasd over plotseling gave, dan b<|zwaart het hem, omdat hij niet weet, hoe dit ge schenk van de goden op de beste manier tot hell van de menschheid aan te wen- tot hij den knoop doorhakt en de wereld naar eigen Inzicht gaat hervor- Hetgeen op een Jammerlijke catas trophe uitloopt. Hoewel Roland Young In de film de nan ls, die de wonderen doet, werden dj ln werkelijkheid verricht door Ned Hann. Ned Mann begon zijn loopbaan in den lijd van de smijt- en goolfllms en werd spoedig de rechterhand van Mack Ben nett, die toen veel gebruik maakte van [filmische trucjes. Ned Mann was de man, die Douglas [Fairbanks liet zweven met het vliegende tapijt ln de „Dief van Bagdad", die de wndvloed deed losbarsten in „Deluge", die Robert Donat door een dikke stee- nen muur tooverde ln „Spoken te koop" en die de moderne beschaving vernietig de ln ,iDe wereld in wording". Maar dit was nog niets vergeleken bij het aantal „wonderen", dat noodig was voor „De man, die wonderen kon doen". Voor de ze film moest Ned Mann er niet alleen voor zorgen, dat horloges, konijn tjes en katjes kwamen en verdwenen op bevel, maar ook, dat een lamp zich om draaide en omgekeerd bleef branden, dab (en agent, die naar de hel verwenscht ns, ook daadwerkelijk door gloeiende vlammen omgeven werd, dat een be- schelden winkelmeisje plotseling Cleopa- tra werd en dat een tijger eensklaps op een haardkleedje stond. Maar het zwaar ste waren wel de scènes, als een prach tig paleis moet worden getooverd uit de brokstukken van een ln elkaar gevallen huls en voorts het tafreel, waarin de hoofdrolspelers Roland Young, de aarde beveelt om stil te staan. Door dezen plot- sellngen stilstand vliegt natuurlijk alles van den aardbodem af en men ziet Ro land Young rondbultelen in een chaos van menschen en dingen. De trucs, die hiervoor gebruikt werden, worden zelfs ln de studio's geheim ge houden en Ned Mann, doet zelfs veel van het laboratoriumwerk zelf om zijn geheimen te bewaren. Het publiek komt dan ook niet te weten, hoe alles gebeurt, maar kan slechts de verbluffende resul taten bewonderen. „SPECIAAL VERLOF". Een film vol ontroerende momenten. Schouwburg-Bioscoop. In den laten herfst van het jaar 1918 na dert een trein vol zingende soldaten Ber- lyn, de stad waar de meesten hunner thuis- hooren, de stad waar zy maandenlang van gedroomd hebben. Zy zingen en juiehen in het vooruitzicht van een lang ontbeerd ver lof, door te brengen by vrouw, verloofde of kennis. Maar de legerleiding heeft geen tijd om aan dergelijke sentimentaliteiten te denken; het Westelyk fro-nt heeft dringend versterking noodig en dus: geen verlof, maar wachten op den trein, die then over zes uur naar de loopgraven zal brengen... Dronken van vreugde en dankbaarheid stuiven de soldaten in alle richtingen de Duitsche hoofdstad door. Daar springt er een op de tram om toch maar zoo gauw mogelyk by zyn jonge vrouw te kunnen ajjn en het weerzien is een en al zonnig ge luk. Een ander holt naar zijn verloofde, maar vindt haar samen met een ander en gebroken keert hij terug naar het station en meldt zich bij den luitenant; hij heeft reeds genoeg van zijn verlof. Weer een an der rent de trappen op van het muziekcon servatorium waar zijn oude leeraar met i'n positie in te studeeren én groot is het ge- klas druk bezig is, zijn eerste groote com- luk van den jongen soldaat, wanneer hy zyn eigen schepping dirigeert. Een vierde verlofganger stort zich hals over kop in een driest vermaak met drank en vrouwen, ter wijl een vyfde van het eene einde van de stad naar het andere holt op zoek naar zyn meisje, maar het noodlot dryft een wreeden spot met den verliefden jongeling en maakt dat het meisje steeds net vertrokken is als de jongen op de plaats komt, waar hy ze ker gedacht had haar te vinden. Zoo verstrijken de uren, waarin de jonge j luitenant van een aantal superieuren een geduchten uitbrander krijgt, wanneer zij van hein vernemen, dat hy zoo lichtzinnig is geweest zyn ondergeschikten een verbo den verlof toe te staan en zy voorspellen hem het ergste, indien hy zyn schapen niet op tyd by elkaar zal hebben. Uur na uur, kwartier na kwartier gaat voorbij en ihet wordt zes uur. Nog geen enkele verlofgan ger heeft zich gemeld. Maar zy komen in derdaad. De film zal het u vertellen. HOLLYWOOD HOTEL". Een grootsch opgezette musical met o.m. Dick Powell en Benny Goodman en zijn Swing band in de „cast". Réunie-Bioscoop. Het verhaal begint als de beroemde lei der van het Swing-orkest Bennie Goodman met zyn boys op het vliegveld van Kan sas City afscheid nemen van één van de leden van deze band, Ronnie Bowers (Dick Powell, den zanger en saxophonist, die naar Hollywood vertrekt, omdat hy een filmcon tract gekregen heeft. Als Ronnie op het vliegveld van Holly wood arriveert, wordt hy begroet door Ber nie Walton (Allyn Joslynj, den publicity man van de „All-Star Film", die hem naai het befaamde Hollywood Hotel dirigeert. Men kent het recept van Berkely voor Dick Powell, Rosemary Lane en Hugh Herbert in „Hollywood Hotel". Aardappelommelet. K.G. aardappelen, peper, gehakte pe terselie, 6 eieren, zout, 75 gram boter, 6 «tlepels water. Aardappelen achillén en aan kleine dob belsteentjes verdeelen, die ongeveer in de kift van de boter in een pannetje worden fiargesmoord (niet laten bakken). Eieren met water, zout, peper en gehak te peterselie kloppen en ;de in boter ge smoorde aardappelstukjes. Met de rest van Ide boter twee drie ommedetten bakken, die op een verwarmden schotel dubbel ge- jersey met coquette zakjes en zoomgarnee- ring. Onder de verwarde vragen, die ik pas tevoren adm mevrouw Amaro ge steld had, was er maar één van be lang geweest. Dat was deze vraag: Heeft Dr. Hyronimo Paz u ten hu welijk gevraagd? Ze antwoordde toen dat het zoo was. Niemand behalve Dr. Paz, wist de laatste woorden, die de stervende tegen zijn vrouw gezegd had. Het was voor my duidelijk, dat de verliefde dokter mevrouw Amaro door angst tot een huwelijk wilde overhalen. Wpnt hij wist ook, dat haar man gedurende zijn ziekte dik wijls had gezegd: Ik wil nog lie ver dat je hertrouwt dan niet! Mevrouw Amaro leidde een onbe rispelijk leven. Maar Don Hyronimo had bedacht, hoe hij haar het beste zou kunnen 'beïnvloeden. Hij ver moedde, dat ze bij de „geestverschijn- selen" langzamerhand haar kleine fouten zou gaan zien en gaan over drijven. En dat ze, als ze heelemaal wanhopig was geworden, bij hem rust zou zoeken. Voor een gedeelte had hy goed gezien, maar de ge- wenschte gevolgen bleven uit. V, Dr. Paz was zoo overrompeld, dat hij er zelfs niet aan dacht tegen spreken. Ik liet hem zijn woord erop geven, dat hij voortaan geen stille be zoeken door open 'vensters meer zou afsteken. Daarvoor in de plaats be loofde ik hem, geen namen aan me vrouw Amaro te noemen. at-K Ik vertelde haar alleen dat ik den te <feder gesnapt had, dat hij een leven wezen was en dat ze in de toekomst niets meer van hem te vreeën aou hebben. Ze heeft me niet heelemaal geloof». 'ouwen worden opgediend, Peterselie. bestrooid met ik heb mijn lucifers Kunt U me een beetje vuur geven geten Bouillie met mosterdsaus. 5 ons staartstuk, 10 gram zout, worteltje 'oor ile saus, 76 gram boter, lts lepel mos- pl.m. 1 L. water, peterselie, L. braillon, 66 gram 'bloem. Vleesch wasschen en opzetten met onge- 'eor 1 L. kokend water, zout toevoegen, worteltje en enkele takjes peterselie en in Besloten pan pl.m. 2 4 2% uur zaeht- l« laten koken. Wanneer het gaar is, het 'leesch uit de pan nemen, doch warm hou- en bouillon zeeven; de saus maken van Pl m. 94 L. vocht> die over is gebleven. Boter smelten, bloem toevoegen en lang- "«m de bouillon toevoegen en alles ge- vijf minuten laten koken, tiet vleesch aan plakken snijden en de «taardoor men eerst de mosterd ge- »nl .heeft vo°r een de uren. Croqwtjes van fctjj en rijst. "Ud wergebleven restjes kippenvleesch eine 8tukjes, vermeng ze met in water gekookte ryst en wat kerjy gesmol- T boter tot een samenhangend geheel. Werva" ronde balletjes of croquetjes, door paneermeel, geklopt eiwit en 1 n°£ aan alle kanten door pa- "*™«1 en bak ze in heet frituurvet knap 's brum. «Wooi met tomatensmes. j flinke Moemkool op de gewone dikSfcr:hetzif 1,1 stukje8 of *€heel-Maak Ws ^naten8aus» doe er een paar eet- imtte^raspte oude kaas door en bedek o de goed uitgelekte en warmge- 1 bloemkool. gieten; althans Rest in de juskom presen- Asperges d la crème. 1 Vs» K.G. asperges, 3 d.L. kooknat, 40 gr. boter, 20 gr. bloem, l'A d.L. room, 2 eier dooiers, zout. We maken de asperges schoon, door de kopjes dun af te schrappen en de rest dun te schillen, waarna wy de onderste harde stukken afsnijden. We snyden de asperges nu in stukken van pl.m. 6 c.m. en houden de koppen achter, die wy allen het plaatste kwartier meekoken; de rest wordt opgezet in water met zout, doch zóó, dat ze nat even bedekt zyn; het gaar worden duurt ongeveer drie kwartier, zoodat wy de kop pen dus na een half uur byvoegen. We ma ken een sausje van bloem en boter, waar- by w(j 3 d.L. aspergewater voegen, steeds roerende, om te voorkomen dat er klontjes in komen en laten dit ongeveer 10 minuten nakoken. De eieren worden geklopt en hier mede wordt de saus voorzichtig vermengd; het laatste komt de zeer styf geklopte room erdoor. De asperges, die in een pan water warm zijn gehouden, worden nu met de crème-saus overgoten en dadelyk opge diend. Vanille met aardbeien. Wasch pond aardbeien en laat ze goed uitlekken; kook een niet te dikke vanillevla van Mi L. melk, 2 eetlepels custard en 5 eetlepels basterdsuiker, laat c.a. 5 minuten doorkoken en onder af en toe roeren afkoe len. Doe de aardbeien in een compoteschaal en giet er de koudgeworden vanillevla over- Custardpudding met aardbeien. Zoek V» pond aardbeien goed uit, verwtf1- der steeltjes enz. en zet ze c.a. lfc min. in een schaal met water; schep ze voorzichtig met een schuimspaan uit het water en laat ze na overspoelen met koud schoon water, uitlekken. Kook op de gewone wyze pudding van Vi U melk, 5 eetlepels suiker en 4 eet lepels custard, welke met eidooier en een paar eetlepels fnelk tot een glad papje zijn uitgeroerd. Doe de helft van de. pudding in een omgespoelde steenen puddingvorm, leg hierop een laag uitgelekte aardbeien, en stort er de rest van de pudding overheen Garneer de pudding by het opdienen met overgebleven aardbeien. Van de uitdrulddng der oogen hangt een groot deel van het goede uiterlyk van een mensch af. Het oog is afhankelijk in zyn wer king van de omliggende gezichtsdee- len en daarom moet hfëraan bijzon dere zorg worden besteed. „Kraaienpootjes", rimpels en bla zen om de oogen mogen nimmer met massage bestreden worden, aangezien de huid om. de oogen uiterst gevoelig is. Gezorgd moet worden dat men de huid vet houdt, hetgeen kan gebeuren door met de vingertoppen vette crè me in te kloppen voor het naar bed gaan. Zeer leelyk staan ontstokén oog randen, waaraan vaak veel te weinig aandacht wordt besteed. Men denkt, „nu ja, m'n oogranden zijn wat rood, doch dat zal wel overgaan!" Verge ten wordt, dat deze het gelaat ontsie ren en het gelaat een geheel andere uitdrukking geven. Zelfs de kleine huidschilveringen langs de oogran den moet men verhelpen, hetgeen men d.a. met boor- of met zinkzalf kan ^oen. 's Morgens wascht men dc oogen met lauw Eau de Goulard, 1 gr. op 250 gr. water, terwijl men voor beide oogen steeds nieuwe watjes ge bruikt. op vooooAnos MM AAMDUIDIMft vooftRAnasv/BttJrt z'jweo Ingeborg: Teek en Heinz Wetzel in „Speciaal verlof". f dergelyke films, veel menschen, zeer veel vaart, veel muziek, een nauwkeurig afge wogen dosis vondsten en een verteedering aan bet einde en ail deze dingen zoo goed mogelyk, of zoo mogelyk goed. En het go.de komt dit keer 'hoofdzakelijk van de manier waarop Berkely de filmgrooten, hun omgeving; en hun aanstellerij parodieert van de filmdirecties rare, zenuwachtige en overal van alles afhankelijke schepsels maakt. Hy heeft zich dit keer weer om ringd met groote kringen van deskundig» med werkers. Dick Powell speelt de rol van den jongen zanger met brio en de noodige zelfironie, Lola Lane is een beroemd film ster, Rosemary Lane een lieve geliefde, Benny Goodman's orchest is af en toe ver wonderlijk meesleepend, hoewel wat sani tair hier en -daar en verder loopen een paar prachtige dwazen van Hugh Herbert, Allen Mowbray en Mabel Todd door de zeer amu- seerende film. EEN DUBBEL BRITSCH DEBUUT in „Mademoiselle Docteur". Binnenkort zal in Nederland de Engel- sche United Artists film „Mademoiselle Docteur" door Loet C. Barnstijn's Film distributie in roulatie worden gebracht. Hierin debuteeren twee groote Euro- peesche favorieten tesamen. Het zijn de blonde schoonheid van. vele Duitsche films, Dita Parlo en de groote figuur, die Jaren geleden in de Hollywoodsche filmwereld domlnieerde alsschrijver, regisseur en acteur: Erich von Stroheim. De verdere rolbezetting bestaat uit John Loder als tegenspeler van Dita Parlo, Claire Luce, Gyles Isham en Clifford Evans. „Mademoiselle Docteur" is het geliefkoosde onderwerp van een film ge weest van producer Max Schach, die reeds twee jaar geleden van plan i een film te maken over de avonturen van dr. Anne Marie Lesser, de Duitsche spionne, die tijdens den wereldüorlog de bijnaanfc verwierf van Mademoiselle Doc teur. Maar Dita Parlo, die Max Schach al dadelijk voor den titelrol had uitgezocht, was contractueel elders verbonden en dus duurde het eenigen tijd, alvorens de film in productie kon gaan. Inmiddels zocht Schach naar een goede figuur voor den rol van het hoofd van den geheimen Duitschen dienst en hij herinnerde zich plotseling, dat in Parijs een welbekende figuur, die eens wereldberoemd was, weer aan het filmen was. Dit was Von Stroheim, die genoeg geld wilde verdienen om zijn vrouw de kost bare operaties te doen ondergaan, die noodig waren om haar van de fatale ge volgen van een ongeluk af te helpen. Max Schach bood Von Stroheim de rol aan en binnen een week was de groote acteur in Engeland voor zijn Engelsche UIT DEN OMTREK. Als directeur bedankt. De heer A. Verrijp te Rotterdam heeft wegens zijn berioeming tot dirigent van het Hervormd Kerkkoor te IJselmonde, bedankt als. directeur van Chr. gemeng de zangverecniglng'„Oefening en Stich ting". Het bestuur der vereeniging hopt spoe dig in deze vacature-te kunnen voorzien. Het jaarlijks onderzoek van dienst plichtigen thans de lichtingen 1927 en 1929 zal voorzoover het betreft dienst plichtigen uit deze gemeente plaats heb ben op Woensdag 15 Juni a.s. des v.m. 10.15 uur in de o. 1. school a. d. Dorp straat 33 te Krimpen a. d. Lek. Luchtbeschermingscomité. De burgemeester dezer gemeente heeft in het voorloopig comité van actie, om te komen tot oprichting van een plaat selijke afdeeling van den luchtbescher mingsdienst, de navolgende personen benoemd: P.; G. Visser, cand.-notaris, tevens hoofd van den plaatselijken dienst, J. de Jong Cz., wethouder, C. Eve- groen, wethouder, en de heeren A. W. van Capellen, Art. de Jong, P. C. van der Woerdt, Pl. van Reeuwijk, wijkzuster C. de Booy, dr. W. Maraman en J. Dek ker. Dit comité zal tot taak hebben o.m. leden te werven voor de plaatselijke af deeling. Brandweerpersoneel. Het personeel van de brandweer is aangevuld met personen, die in tijd van mobilisatie of oorlogsgevaar niet in de termen vallen, om als dienstplichtige onder de wapenen te worden geroepen, teneinde te bevorderen dat de brand weer ook in die dagen intact kan blijven. De werkverschaffingsobjecten. De door den Raad in zijn vergadering van 22 Dec. J.l. goedgekeurde twee werk verschaffingsobjecten, n.l. het uitdiepen van de vaargeul van het gemeenteveer het egaliseeren en van rioleering voorzien van de IJsellaan, zullen voor loopig, in verband met de Rijkswerkver schaffing in de Spreeuwenhoek, waarbij ook een aantal plaatselijke werkelopzen zijn tewerk gesteld niet worden uit voer d. v, Wedvlucht „De Snelpost". Zaterdag hield de postduivenvereend- ging „De Snelpost" alhier een z.g. tus- schenvlucht vanuit Roosendaal. Afstand 47 K M. Deelname 43 duiven. Gelost wer den de vogels te 1.30 uur. De eerste duif kwam aan l.50.13 uur en de laatste 2.08.47 uur. De prijzen werden behaald als volgt l, 6 K. Jansen, Krimpen a. d. IJssel; 2, 10 H. Ritskes; 3, 4, 11 G. W. T. den Boer, Krimpen a. d. Lek; 5 H. Opschoor; 7 J. Opschoor; 8 Jac. van der Ham, Krimpen a. d. IJssel; 9 w. Westbroek, idem. Bijna stipt in orde. Bij de door het bestuur van den polder „De Nesse" alhier gehouden voorjaars- schouw over de wateringen en vlieten langs den Lageweg en den Tiendeweg werd slechts bij één ingelang een over treding van de polderkeur geconstateerd, waaryan proces-verbaal werd opgemaakt Herschouw 14 Juni a.s. Schietoefeningen B.V.L. Zaterdagavond hield de plaatselijke afdeeling van den B.V.L. in het lokaal van de voormalige o. 1. school weder schietoefeningen onder leiding van de heeren C. Horsman en C. Vermeer. Over het algemeen was het behaalde punten aantal niet zoo hoog als 'n vorige keer. Het was de tweede serie voor de 2 uitgeschreven 3 maandelijksche wed strijden om kunstvoorwerpen. Aan den arbeid. Nagenoeg alle werkeloozen die een schop hanteeren kunnen, uitgezonderd enkele oudere menschen. zijn Maandag bij de Rijkswerkverschaffing in de Spreeuwenhoek aan het werk gegaan. En hoewel het loon niet bijzonder hoog kan worden genoemd, elke bonafide wer- kelooze zal toch bij de uitbetaling van het loon de moreele voldoening smaken van het met niet z'n hand behoeven op te houden, maar loon te ontvangen voor gepresteerden arbeid Natuurvriend zijn. dat maaht je haruiig, Blijmoedig, praciisch en zelfstandig. Je leert de dingen hier op aardt Te schatten naar hun juiste waarde. Je houdt, op tijd. van je gemak Maar 't méést van Roodt Ster Tabak! NIEMKIJSft'S 6, 10, 13 ct. per half ons. Landstorm a vond. De vorige week Maandag 30 Mei j.l. had in het Raadhuis alhier, een vergadering plaats van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm. De heer Mr. S. Holland, bur gemeester dezer gemeente, opende de ver gadering, waarna als spreker optrad, de heer Dercksen uit Gouda, die opwekkende woorden tot de vrijwilligere sprak. Vervol- gvrns werd het woord gevoerd door den heer Mr. van Meehelen, kapitein in het verband Gouda, die memoreerde het begin der o) - riehtiig tot nu toe eti vervolgens met een toespraak de prijzen der schutters u'treikte. De prijswinnaars waren als volgt: Groep 1; Joh. Brouwer le; B. Camme raat 2e; W. van Helden 8e; F. Hertog 4s en een prijs met lof. Groep 2: A. Bac le; D. Bac 2e; F. Schip per 3e; C. Cammeraat 4e; C. Breedyk 5e- D. v. d. Spek 6e; T. van Helden 7e; M. Ver beek 8e prijs; C. Broer en J. v. d. Spek kre gen een eervolle vermelding. PREDIKBEURTEN. Zondag 12 Juni. Ned. Herv. Kerk,, 10 u. v«m. Ds. M. Ver kerk. 7 u. n.m. Ds. Pot van Kralingen Oud-Geref. Gemeente, 10.30 u. v.m3 u. en 7 u. n.m. Ds. M. Hofman. Een reuze karper. Maandag 6 dezer had een lid van d«- 7/uid-Holl. Hengelaarebond het geluk in c >te plas to Moercapelle-Zevenhuizon «vet eer. hengel een karper te bemachtigen, die een. kolossaal gewicht vai? 18 pond hau. Van een ander lid nam de karper zijn hengel mede, naar het midden d*r plas, ren ltd die de zwemkunst goed verstond zwom de hengel na, en wist hengel en karper t» grijpen,, de hengelaar was tevreden met de hengel, en gaf de zwemmer voor zyn moeite de karper, die een gewicht had van 12 pona.

Goudsche Courant | 1938 | | pagina 4