TONICUM NOURY ®oe 1 ttnuwachtjg nieuws bergambach IjÓEUWERKER NILLMIJ^ vah1859 Deze Coi MODEVAKSCHOOL No. 19760 Bit blad verschiji Mooie dan zal Tonicum Noury U goed doen! verdubbel Uw energie neem I I Selo EERSTE B Geen verhoo heffing op aai Blijft verder achterw aan de moeilijkhet handel tegemoet Uit de Staatscour blijkt, dat is bes! ging van de invi fing der aardappe achterwege te lat De minister van Ec. artikel 12 van het crisis- 1933 en op zijn beschikk 1938, zooals deze laatste heeft goedgevonden ge king te wijzigen in die daarin bepaalde wordt i „Het prijsverschil v waarvan de invoer pla tijdvak, aanvangende n April 1938 en eindigende 1 Augustus 1938 vast te 100 kg netto”. Foto’s maken - Agfa - Kodak J. C. LANGER A AR, Erkend Fotohandelaar, Boskoop. Gemeenteraad. Emigratie vai landers naar 1 D. ADVERTENTIES. TEL. 2839. O HI4O gelaten en een zakelyk argument aange grepen om practisch het zwemmen en ba den in de Gouwe te verbieden. Examencommissie. Bij de beschikking van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen zijn in de commissie, welke in 1938 belast is met het afnemen van het exa men ter verkrijging van de akten tot bekwaamheid tot het geven van lager onderwijs in de beginselen der land- en tuinbouwkunde, o.m. benoemd de heeren ir. C. C. Harmsen, ir. C. Ph. Moerlands en ir. W. A. Nleuwdorp, alhier. Collecte gewapende dienst. De alhier gehouden collecte voor het fonds tot ondersteuning van den gewa- penden dienst heeft 18.68 opgebracht. maar deze te Neem eens een tijd lang regelmat! Tonicum Noury. Onderga de weldadig kalmeerende werking op het zenuw stelsel. den pittig opwekkenden invloed op den geest. Ondervind hoe Uw ge- heele wezen na het gebruik van Tonicum Noury wordt verkwikt. Hoe Uw werklust en veerkracht worden verhoogd. Dan zult U tot Uw vreugde bemerken, wat het beteekent, volkomen gezond, sterk en fit te zijn; geen last te hebben van moeheid, prikkelbaarheid en gejaagd heid. Dit nummer bestaat i Een onovertroffen middel bij slapte, oververmoeidheid, nervositeit, overspanning, lusteloosljfid. Ein theelepeltje voor den maaltijd. 11.50 per flacon Dubbele flacon ƒ2.25. FabrikanteN. V. Nourypharma. Deventer. nM holvt fl«i kwart fit» (nd M verzoek van het om aan het wel; Geslaagd. Te Rotterdam slaagden onze plaatsge- nooten de heeren H. Koetsier, H. Bou- man en,JL Asscheman voor het.midden- standsdïploma. Liberale werknemers-organisatie. De afd. Boskoop van de Liberale Staats partij heeft Woensdagavond een propagan- da-vergadering belegd, waarin 'als sprekers optraden de heeren Groenewoud en Merke- lyn. Resultaat was, dat een Liberale werk nemersorganisatie werd opgericht, met een bestuur van 5 leden. De heer M. C. v. d. Laan, Zijde 186 is secretaris. Zondagsdienst Doktoren. De Zondagsdienst op 26 Juni wordt waar genomen door P. du Buy, arts. Tblef. 40. J. de Rijk, 67 jaar. Cornells Konlng, i 62 jaar. ONDERTROUfVDG. Nederhof 25 jaar en A. W. Verweij 25 Jaar. GETROUWD: J. Griffioen 27 jaar en A. Oudshoorn 24 jaar. P. Pit 28 jaar en M. van Hoff 37 jaar. J. Kleijn 33 jaar en G. Vermeulen 25 jaar. Eindvonnis. In „De Boskooper” van 4 Maart j.l. hebben v» het proces beschreven, dat aanhangig was tusschen den heer Joh. Spek Jr. en de gemeentebedrijven te Bos koop. De heer- Spek weigerde de rekening te betalen aan de gasfabriek voor de lei ding van de hoofdbuis naar zijn in 1936 gebouwd perceel aan de Zijde no. 159. Hem was de helft van die 50 M. lange dienstleiding in rekening gebracht, ter wijl volgens de voorschriften der eerste 25 M. voor rekening van de gemeente bedrijven zijn. Die eerste 25 M. betroffen juist de lan ge zinker door de breede sloot, waardoor de rekening hooger werd dan de heer Spek wenschte te betalen. Omdat toen gas- en watertoevoer wer den afgesloten, betaalde de heer Spek Proces Joh. Spek contra gemeente Boskoop. dan met een GOEDE FILM. 55 en 65 CENT. RADIO RECLAME FILM 40 cent. BURG. MARTENSSINGEL Trekvogels. Vrijdag zal door de voetbalvereeniging „Trekvogels” een feestavond aan de leden en donateurs worden gegeven, waarbij o.a. het Boskoopsche gezelschap „The Rythm Swing Boys” zal optreden. Een humorist, enkele voordrachten door leden en eenige attracties zullen dezen avond tot een gezellige feestvergaderlng maken; er is bal na. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Woensdag 22 Juni 1938, des voormiddags om half twaalf. Voorzitter: de heer mr. E. P. Verkerk, werking te verleenen. Het comité rekent by voorbaat op deze zoo noodige mede- en sa menwerking. Reeds thans wekt het de bevolking op om ditmaal zoo actief mogelijk aan de feeste lijkheden deel te nemen. Met name denkt het daarby aan de gondelvaart. Laten zich nu reeds groepen en clubs e.d. vormen om aan deze gondelvaart deel te nemen. Boskoop, het land van bloemen en water, leent zich zoo uitstekend voor een groot opgezette gondelvaart, welke in wijden om trek de aandacht zal trekken. Waar ditmaal twee dagen feest zal wor den gehouden, is het te begrypen, dat de uitgaven voor de feestelijkheden veel groo- ter dan gewoonlyk zullen zyn. Daarom: geef, wanneer straks de heeren collectanten zullen komen, ditmaal iets ex tra’s. Het liefst het dubbele van hetgeen anders voor het Koninginnefeest wordt af gezonderd, opdat Boskoop ook in zyn feest viering niet achteraan kome, vergeleken by de omliggende gemeenten. abonnementsprij: bezorging per looper get Abonnementen worden bjj onze agenten en loope Onze bureaux zyn dagf latere. 274&. Postrekenin, Sir Earl Page op Waarnemend premier bezocht landbouwte te Kopenha De waarnemend pren lië, Sir Earl Page, die t georaent aan cic groot toonstelling te Kopenha daarneen j.l. Dinsdag rt in Amsterdam vertoefde middag te 15.20 met het ae PH-ARX „Xema” O] Hij was vergezeld van s Page, en secretaris mr. De hooge gast werd door den nieuwen Enge Den Haag, mr. Dible, n: van bestuur der K.N.I.L.l G. van Egmond, in plaa Heer Enthoven, die verl Namens de K.L.M. we Maltin aanwezig, terwij land, die door mr. Dit: Page werd voorgesteld, van Sociale Zaken vertei In een kort onderhol Sir Earl Page mochten fc de deze naar Kopenha. weest om met de daarl Stanties besprekingen te verschillende methoden opening van de Austi zooals men weet als poo M. en K.N.I.L.M. wordt 28 Juni a.s. zal plaats hem naar Nederland, o: Page door drukke werk persoonlijk a.§. Dinsdag van het Indië-vliegtui kunrten zijn. Het is n Thomas White hem zal ook dat staat allermin, De luchtlijn zelf ziet 1 een groote vooruitgang zijn isolement van de ai len, en gezien de goed Sir Page zoowel van d van de K.L.M. heeft g« deze luchtlijn het bestx isolement te helpen oph Er bestaat overigens keer tusschen Australië Indië, dat door de luel zal toenemen. Zoo zijn gangers, die wederkreer. aan de andere zijde doorbrengen. Ook bestaat de gelegc gratie van Nederlander! speciaal in verband me Wat betreft den oorlc zelde de heer Page, dat j evenals b.v. Nederland g toeschouwer speelt, al 1 natuurlijk wel een scha doordat van belde landt is gedaald. W. METTAU ('RABETHSTRAAT 54 (bij het Station) GOUDA. (Aangesl. bij de Kon. goedgek. Verg, van Modevakscholen in Nederland.) DAG- EN AVONDLESSEN. ONDERWIJS in het KNIPPEN en VERVAARDIGEN van eigen Heeding. OOK APARTE KNIPCURSUSSEN. OPLEIDING voor de examens: Lingerie, Costumière, Coupeuse en Leerares PATRONEN NAAR MAAT VERKRIJGBAAR. Volledige inlichtingen worden ten allen tijde gaarne verstrekt. W. METTAU, Leerares. G Het officieele bericht: van de verzoeken, tot richt, om maatregelen 1 den tot verlaging var aardappelen, luidt; De prijzen van de aai jaar inderdaad aanziei in denzelfden tijd van Laat U eens vrijblijvend inlichten door: NV LEVENSVERZEKERINGMIJ W Inspecteur P.WPIETERSE Krugerlaan 167, GOUDA Telefoon 2280 huis, doch in zijn auto gehouden en aan Binnen korten tyd zullen verschillende vereenigingen e.d. een - Oranjecomité ontvangen slagen van deze feesten de noodige mede- I wpflrirto- f.A varloonAn Ilnf «vsVatiI- Li. I handeld werden, liepen met wat gerin ger straf los. Daar bleek, dat de hier terechtstaande verdachten allen eerder een vergunning tot in het bezit hebben van een vuurwapen hadden ontvangen voor onbepaalden tijd e zij hiervoor later een andere vergunning kregen met vast stelling van een zeker aantal jaren, doch hierbij verzuimd werd de vorige vergun ning voor onbepaalden tijd In te trek ken, werden alle verdachten van rechts vervolging vrijgesproken. Ook dezen wer den bijgestaan door mr. Loef. burgemeester. Secretaris: de heer W. Trapman. Afwezig zijn de heeren O. Grootendorst en H. Haring. Dc Voorzitter opent de vergadering en stelt vervolgens aan de orde het voorstel tot het treffen van eenige voorzieningen ter bescherming van de instandhouding en de bruikbaarheid van wegen binnen de bebouwde kom der gemeente. Dit voorstel beoogt de wegen in de be bouwde kom der gemeente, niet zijnde provinciale wegen, in te deelen in weg- klasse B, en voorts om die wegen geslo ten te verklaren voor motorrijtuigen en aanhangwagens, waarvan de belasting van eenig wiel het maximum van 1200 K.G. overschrijdt, met uitzondering van den Zijdeweg (voor zoover deze niet deel uitmaakt van den provincialen weg) van Reijerskoop (voor zoover gelegen binnen de bebouwde kom der gemeen te); van de Galerij en van de Dorpstraat Westzijde. De Voorzitter zegt, dat met betrekking tot dit voorstel een schrijven van den heer Abbenbroek is ingekomen. In ver band hiermede stellen B. en W. mede voor tevens te besluiten aan hun college machtiging te verleenen om in bepaalde gevallen ontheffing van de vast te stel len bepalingen te kunnen verleenen. De heer Loef is bang, dat hierdoor de door den gemeenteraad te nemen beslui ten eenigszins krachteloos zullen worden gemaakt. De Voorzitter wijst er op, dat dit voor stel juist gedaan wordt om wegen als de Jullanastraat en de Boezemlaan te red den. De heer 't Hart zegt, dat wanneer de vast te stellen bepalingen niet gehand haafd worden, zij uiteindelijk een pas kwil zijn. Daarom verlangt hij ook een streng toezicht. De Voórzitter antwoordt, dat voor dit toezicht gedurende den tijd, dat de Zijde in verband met de verbreeding voor het verkeer zal zijn afgesloten, een rijksveld- wachtcr meer politietoezicht zal uitoefe nen. De heer De Ruyter is bevreesd, dat tengevolge van de verbodsbepalingen de kosten van het vervoer zullen stijgen. Hij zal zich niet tegen het voorstel verzetten, doch neemt tevens nota van de toezeg ging van B. en W., dat zoo noodig ont heffing van de verbodsbepalingen zal wórden verleend. Wethouder Van Gelderen is van oor deel, dat het eerste gedeelte van de Bur gemeester Colijnstraat voor vrachtauto’s opengesteld dient te worden. Hij heeft daarbij het gedeelte van de zaak van de gebrs. Van der Geur tot de overscheping voor oogen. De heer Brand is er op tegen, dat het verkeer bemoeilijkt wordt. Hij zal zich echter niet tegen het voorstel verzetten, doch rekent daarbij op het wijs .beleid van Burgemeester en Wethouders. Tenslotte wordt het voorstel met alge- meene stemmen aangenomen. Niets meer aan de orde zijnde, besluit de Voorzitter de vergadering. onder protest, doch wende zich tot den kantonrechter te Alphen, om de te veel betaalde gelden terug te ontvangen. Deze stelde hem in ’t gelijk, doch nu protes teerde de gemeente Boskoop tegen het bedrag dat de heer Spek terug vorderde, groot 22. Drie getuigen van den heer Spek wer den eind Maart te Alphen gehoord en de advocaat van de gemeente zegde toe, met tegengetuigen te komen. Dat is echter niet geschied en nu is de heer Spek ook dat betreft het bedrag van zijn tegen- rekening in het gelijk gesteld, zoodat de gemeente de kosten zal moeten dragen. De voorschriften zullen dus veranderd moeten*worden, of de gemeentebedrijven kunnen hun methode van prijsbereke ning niet ongewijzigd handhaven. Overtredingen Vuurwapenwet. Door den kantonrechter te Alphen a. d. Rijn werden verschillende zaken be- I treffende de Vuurwapenwet behandeld, waaronder ook die van v. E., wonende I alhier, aie terecht stond wegens overtre- ding van de Vuurwapenwet. Verdachte liet zich vertegenwoordigen door zijn raadsman mr. C. M. Loef, die naar voren bracht, dat verdachte geen vuurwape nen in zijn huis had gehad, zonder ver- 1 gunning. Voor het vuurwapen dat hij wel i in zijn huis had gehad, had hij ook een 1 machtiging. Het andere was van zijn zoon, hiervoor had hij geen vergunning, I maar dit wapen was ook door hem ont vangen ter inlevering aan de politie, I daar de machtiging reeds verloopen was. Zwemmen en baden |n de Gouwe. Op warme zomerdagen krioelde het te Boskoop van zwemmers en zwemsters in de Gouwe. Dit was ten deele geoorloofd. Krachtens art. 51 van de algemeene politie verordening is het verboden te zwemmen of te baden, anders dan in behoorlyk zwem- of badeostuum, in de Gouwe op andere plaatsen, dam door Burgemeester en Wet houders daarvoor aangewezen. Deze plaat sen waren: vanaf het gebouw der v.m. aero- geengasfabriek tot aan het koepeltje bij het woonhuis van den heer Greiner en vanaf het huis Zuidkade 246a tot aan de grens der gemeente Waddinxveen. Practisch beteekende dit het grootste ge deelte van de Gouwe binnen deze gemeente. Maar zooals met zoovele zaken, niet iedereen was het hier mede eens. Verschil lende bewoners van de Voorkade vonden het minder prettig, dat voor hun woningen ge zwommen werd. Daarnaast stond de actie van de R. K. zyde tegen het zwemmen in de Gouwe. .In dit verband zij gewezen op het voorXeenige jaren geleden ingezonden adres vanXde R. K. Propaganda Club „St. Michel”, waarin bezwaren werden ontwik keld tegen het zwemmen in de Gouwe en het zich in badeostuum op den openbaren weg bevinden, ,weik adres in den gemeen teraad een onderwerp van langdurige be spreking is geweest. Daarbij werd tevens aanmerkingen gemaakt op de kleedij van de leden van de Ohr. Gymnastiekvereeni- ging „Hercules”, gedurende een marsch op den openbaren weg. Het debat was betrekkelijk heftig, maar werkte niet verhelderend. In feite bleef de toestand, zooals hy was. In de laatste verg>adering van den ge meenteraad 'heeft de heer Van der Staak, een der R. K. raadsleden, de vraag gesteld of nog overwogen werd het zwemmen in de Gouwe te verbieden. De voorzitter heeft daarop toen geant woord, dat het de bedoeling was, dt kwestie in de vergadering van B. en W. bezien. Het resultaat hiervan is geweest, dat B. en W. met ingang van 19 Juni 1938 hun besluit tot aanwijzing van plaatsen in de Gouwe, waar het zwemmen of baden was toegelaten, hebben ingetrokken. Het.college heeft dit blyTcens de over weging van hun besluit gedaan met het oog op het gevaar verbonden aan het steeds drukker wordende scheepvaartverkeer, ter wijl er op andere plaatsen in de gemeente voldoende bad- en zwem gele genheid be ll. en W. hebben derhalve het begrip „openbare zedelijkheid” buiten beschouwing Regeerin gsj ubileum H. M. /de Koningin. In de op Donderdagavond gehouden ver gadering van Boskoop’s Oranjecomité is het programma voor de te houden feestelijk heden ter gelegenheid van het 40-jarig Re- geeringsjubileum van H. M. de Koningin voor deze gemeente voorloopig vastgesteld. De feestelijkheden zullen worden gehou den op Dinsdag 6 en Woensdag 7 Septem ber 1938. Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Maandagavond hield de afd. Boskoop van bovengenoemde vereeniging haar gebruike lijke vriendschappelijke bijeenkomst in ho tel „Neuf”. Met algemeene stemmen werd besloten een vakcommissie samen te stel len, om exameneischen te ontwerpen, die speciaal voor den Boskoopschen kweeker van belang zijn. 'De examenvragen, door de „Koninklijke My.” samengesteld, passen weinig bij -het boomkweekersbedryf. Als dit ontwerp door den bond wordt ge sanctioneerd, zal zoo’n gediplomeerde groo te promotiekansen krjjgen, wanneer er voo* goede betrekkingen bekwame gediplomeer den gevraagd worden. Het diploma wordt echter lang niet ca deau gegeven. Voor 2e knecht moet men diploma Tuinbouwcursus hebben en 3 jaar praktijk benevens flinke handigheid in vele ter kweekery voorkomende werkzaamheden. Voor le knecht moet men allround kweeker zyn Vele leden hadden weer mooi planten- materiaal meegebracht, dat aller belang- steling trok, te veel om alles op te noemen. Een klein druppelsfleschje met ’n bouquetje van de allerkleinste witte dwergioosjes, die nog geen naam hadden, prykte naast een groote vaas geweldige Irissen, pracht-pa- pavers en de heel oude, werkelijk ouder- wetsche Anjer Dianthus plumaris, met fijne geur. Rhododendrons, rozen, spirea, deutzia, kolkwitzia en andere bezienswaardigheden passeerden de revue. De voorzitter dankte allen, die met hun materiaal en hun kennis hadden medege werkt deze avond weer tot een prettige en leerzame te maken. Een verstandig vader zorgt niet alleen voor het „heden", maar ook voor de„toekomst", van zijn gezinmet'n tijdig gesloten levensverzekering. Een verzekerd gezin heeft minder zorgen. Oranje-comité. Het Oranje-comité zal Maandag een vergadering beleggen, waarop alle be sturen van plaatselijke zang-.en tooneel- vereenigingen zullen worden genoodigd, benevens die van de twee gymnastiek verenigingen, van de Padvinders en de K.J.C. Als algemeen leider Voor den bonten Oranje-avond ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsj ubileum van H. M. de Koningin zal de heer L. Boekraad een kort exposé geven van wat men van plan Is dien avond te doen, yoor het welslagen van dien avond zal men de medewerking der uitgenoodigde vereeni- glngen niet kunnen missen, zoodat Maandag een dringend beroep op hun welwillendheid en werkkracht zal wor den gedaan. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Johanna Jacobus Gerar dus, z. v. G. Th. J. Romijn en J. H. Gerts. Lambertus, z. v. N. J. van Tol en M. van Leeuwen. Hugo Wlllebrordus, z. v. J. van Es en E. Bax. OVERLEDENA. Vuurens weduwe van PREDIKBEURTEN. Zondag 26 Juni. Ned. Herv. Kerk, 9.30 uur v.m. en 6 uur n.m. Dr. D. Jacobs. Geref.- Kerk, 9.30 uur v.m. en 6 uur n.m. Ds. Tj. Petersen. Ohr. Geref. Kerk, 9.30 uur v.m. en 6 uur n.m. Ds. L. Kleisen. Rem. Gemeente, 10 uur v.m. Dr. P. Tjalsma van Rotterdam. Dit wapen had verdachte niet in zijn huis, rinch in iziin nntn oehniirlpn pn aan de politie ook af geleverd. De kantonrechter veroordeelde hem evenwel tot 5 boete subS. 5 dagen hech tenis, met teruggave van het vuurwapen, j De andere zaken wegens overtreding van de Vuurwapenwet, welke hierna be- Voorloopig programma. 6 September. Des morgens: Reveille door ruiters; Klokluiden; Koraalmuziek; Aubade van de schoolkinderen voor het Gemeente huis; Feestelyke kinderoptocht, opgeluis terd met muziek, gevolg door versierde fietsen, autopeds e.d.; Tractatie der school kinderen. Des middags: Kinderspelen en demonstra ties door gymnastiekvereenigingen. Des avonds: Bonte Oranje-avond. Opge voerd zal worden; Oranje-Boom in Holla, d’s Tuyn, bestaande uit twaalf tafereelen. 7 September. Des morgens: Estafetteloo- pen voor schooljongens. Gecostumeerd snel wandelen voor grootere jongens en meisjes Des middags: Gondelvaart door de Gouwe van met bioemgn versierde vaartuigen. Des avonds: Concert. Dezelfde gondel vaart, thans feëeriek verlicht. Tot slot: Groot schitterend vuurwerk. Op beide avonden: Sprookjesachtige ver lichting van het dorp.

Goudsche Courant | 1938 | | pagina 5