HERII KING PEPERMUNT NIEUWS iergambacht HEüWERKERK lit blad verschijnt Deze Cou No, 19796 TWEE PROCLA Haastrecht «“bruiker ter Gouderak. Stolwijk. REErWIJK. RfeCEPTEN. Boskoop. Gemeenteraad. I uvnv v* aijib x’au w<ao luvi: uuiöihuvvoivx vxvxijii uixuvx- -r Wethouder Van Gelderen zegt zich te plaats met aftapkraan. cijfers geven. kende. Het college heeft zich beroepen gemeentepolitie van Krimpen a. d. IJssel Opdracht' van werk. PROCLAMA'. TOHNEMA CIE. FAM. VAN KING FEnUWNT - SMW Mtnlstei 06 Minister “'Mlhtat Een natuurlijke verku ikkir. /l Aanbesteding. De aanbesteding van het verzwaren van den polderdijk van polder Vetten en Nero van den gemeenteveldwachter C. P. Rey uit Capelle a. d. IJssel aan de ver- tooning deel. Het programma vermeldde 17 nummers, die in vlot tempo werden afge werkt. j houdt monter. “'Mlnlste, Mtalste: Minister Mlniste, Wij Wilhelmina, enz. Hier volgen een tweeti uit de Septemberdagen vi ste is van H. M. de Konl luidt als volgt: Keuringsdienst. Over 4e laatste week werd door de ge- zamelijke slagers in deze gemeente bij den keuringsdienst van vee en vleesch ter slachting aangegeven: 9 varkens en 3 koeien, terwijl ingevoerd werd 62 K.G. van Buitenla Minister Mededeelingen. B. en W. deelen o.m. mede, dat de heer W. C. van Kleef zijn benoeming tot lid der commissie ad hoe voor het instellen van een onderzoek naar de mogelijk heden van verbetering van den afvoer van vuil in onze gemeente niet heeft aangenomen. Zijn met redenen omkleed bericht lag ter inzage. Het lid van den Raad den heer Ha ring, die vervolgens door den Voorzitter werd aangezocht, heeft zijn benoeming aangenomen. De heer Boekraad vraagt of de Voor zitter deze commissie ad hoe bijeen zal roepen. De Voorzitter zegt, dat de commissie ad hoe aan het werk kan gaar» De heer Loef zegt een tegenstander te zijn van rioleering. Misschien had het voor de hand gelegen, dat hij tot Voor zitter zou zijn benoemd, wahneer hij zijn benoeming zich had laten welgevallen Dat zou hij zeer bezwaarlijk hebben ge vonden. Vandaar, dat hij zich de benoe ming niet heeft laten welgevallen. De Voorzitter merkt op, dat de instel ling der commissie feitelijk ontstaan is door een vraag van den heer Loef. B. en W. deelen verder mede, dat Ged. Staten mededeelen, dat naar hun mee- nlng met een verzekering van de ge meentegelden tegen benadeellng door plaatselijke ambtenaren en bedienden of anderen tot een bedrag van 13.000 per gebeurtenis niet kan worden volstaan. Gelet op het budget der gemeente is ge noemd college van oordeel, dat het be drag der verzekering tot 20.000 behoort te worden opgevoerd. Het college van B. en W. is van oor deel, dat het budgetbedrag niet beslis send behoort te zijn voor de bepaling van de hoogte van het bedrag der ver zekering. Aan andere factoren behoort in dit verband meer invloed te worden toegekend. B. en W. zetten dit nader uiteen. Voor normale risico’s oordeelt het col lege van B. en W. een dekking van 13.000 gulden voldoende. Het stelt voor aan Ged. Staten met handhaving van het besluit hiervan mededeeling te doen. De heer Boekraad wil aan -de oude vorth van verzekering de voorkeur geven wanneer Ger. Staten op hun bezwaren blijven staan. De Voorzitter leest een bfrlef van de fraude-onderlinge voor waaruit blijkt, dat dit lichaam hetzelfde standpunt in neemt als B. en W. Besloten wordt aan een bedrag van 13.000 vast te blijven houden. Aangeboden wordt de rekening van ontvangsten en uitgaven van het Bur gerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1937. Deze rekening wordt gesteld in han den van de commissie voor het onder zoek van begroetingen en rekeningen. Voorstel tot vaststelling van een veror dening op het beheer der bedrijven. De heer Brand zou evenals de heer ’t Hart een bepaling willen toevoegen, waarbij de mogelijkheid tot Instelling broek en Broekvelden zal nletAioor het polderbestuur gehouden worden, maar door de Ned. Heide Maatschappij, aan wie het werk te? uitvoering is opgedra gen. Hij ziet gaarne, dat B. en W. om ver betering zullen vragen. De Voorzitter zegt, dat dit reeds ge daan is, doch dat het verzoek is afge wezen. Wethouder Guldemond zegt, dat de heer Boekraad hem in een vorige ver- gadering in gebreke heeft gesteld ten aanzien van de voldoende verzorging van het bijzonder onderwijs, met be trekking tot de toepassing van art. 101 der Lager Onderwijswet. Ter oriëntee- ring van den heer Boekraad en ter reha- j bilitatie van zijn beleid wil spr. eenige cijfers geven. - De vergoeding per leerling bedroeg van 1930 tot en met 1932 gemiddeld 11.84. Dat was toen burgemeester Colijn onder- Arbeidsbeurs. Bij de arbeidsbemiddeling staan deze week 118 werkzoekenden ingeschreven, tegen 114 vorige week. W. I v&n Jushtltle Cort van Binnenla H. Goer. Marine, In naam van Hare Ms nina, bij de gratie Gods Nederlanden, Prinses van Mia, enz., enz. Wij Emma, Koningin-^ es van het Koninkrijk, De hefbrug te Gouwsluis. Het beweegbare deel tusschen de torens. Zaterdagmorgen vroeg was men reeds bezig aan de voorbereidende werkzaam heden, om het beweegbare deel, dat een week geleden was aangevoerd, tusschen de heftorens te plaatsen. Reeds om 7 uur waren vele der leiden de technici aanwezig en werd het ver keer te water gesloten, om de hefbrug op zijn plaats te brengen. Aan de Noorderkant lag de drijvende bak Meeuw, met een capaciteit van 75 ton, van v. d. Tak’s.Bergingsbedrijf te Rotterdam, terwijl aan de Zuidzijde de bok Labor II, 70 ton, van GijSbers uit Zwijndrecht zou assisteeren. Beide bok ken bleken uitstekend voor hun taak be rekend, want, toen ze ieder een kant van het beweegbare deel in de takels hadden, ging het keurig geleidelijk omhoog en konden de vaartuigen er onder, verhaald worden. De constructeur, Kloos Kinderdijk, had zuiver volgens teekenlng gewerkt, er mankeerde geen centimeter aan en de brug paste tusschen de torens „of ze er voor gemaakt was”, merkte iemand uit de talrijke toeschouwers op. Toen de bokken klaar waren met hun taak, nam een kleinere, van de fa. Kloos zelf de rest over. Deze brug is namelijk breeder, dan die te Boskoop. De trottoirs zitten er buiten- aan en die werden later aangebracht. Alles had zoo’n vlot verloop, dat om half drie alles gereed was. De machines hebben gelijk proef ge draaid en de hefbrug meteen boven in de torens gehangen, zoodat alle verkeer weer door kon. De weg te Gouwsluis is 2 M. hooger, uit ’t water gemeten, dan die te Boskoop. Daarom heeft men de heftorens 2 M. lager gemaakt. De constructie is echter zwaarder, omdat deze hefbrug met de trottoirs aan de buitenkant, 150 ton weegt tegen die te Boskoop 100 ton. Men heeft de machinerieën niet in die zelfde mate zwaarder genomen, zoodat deze brug li seconde over een meter doet terwijl die te Boskoop een meter per se conde rijst. Gouwsluis zal een heel ander aanzien krijgen, als de oude bruggen gesloopt zullen zijn en het moderne verkeer over de nieuwe brug geleid zal worden. Een mooi stuk oude geschiedenis zal er mee verloren gaan, maar de nieuwe tijd vraagt nu eenmaal moderne zake lijkheid. Daar ontkomt men niet aan. van een mt. King irige, de Stukjes rabarber afwasschen en gaarko ken in het aanhangende water, suiker bij voegen en binden met de sago, daarna even door laten koken en koud laten worden. 2% kopje melk aan de kook brengen en rest achterhouden en hiermede de custard- poeder en de suiker tot een papje vermen gen, kokende melk bij voegen, alles terug in de pan, en roerende even door laten koken. Af laten koelen. Een laag rabarber wordt in een glazen vleeschschotel gedaan, hierop de biscuits, rest rabarber en tenslotte de vla, nadat deze met de garde nog eerst, flink opgeklopt is. 6 vaartverkeer. Dit is Inderdaad juist. Het verkeer neemt toe. Spreker heeft dit aan de hand van de cijfers nagegaan. Er is een verzoek ingediend door 520 personen, die het zwemmen in de Gouwe begeeren. Echter wenschen deze in geen geval excessen, zooa.ls het mede laten sleepen met booten en het loopen in badpak langs de wegen. Zij zullen nooit dingen verdedigen, welke niet door den beugel kunnen. De heer Van Kleef heeft opgemerkt, dat verschillende kweekers gelegenheid hebben gemaakt om bij hun kweekerijen te zwemmen. Hij heeft gehoord, dat velen liever in de sloot bij hun kweekerij zwemmen, dan in het badhuis. Voor een massa menschen, die van goede wille zijn is het echter een teleur stelling, dat zij niet meer in de Gouwe mogen zwemmen. Het is jammer, wan neer sommigen van de volle, vrijheid, welke gegeven werd, misbruik hebben gemaakt. Tenslotte hebben B. en W. dan voor een enkelen belhamel het zwemmen in de Gouwe verboden. De heer Haring is het eens met B. en W. Het zwemmen in de Gouwe blijft met het oog op het scheepvaartverkeer ge vaarlijk. Wethouder Van Gelderen heeft zich juist voor het verbod van het zwemmen in de Gouwe verklaard, met het oog op de gevaren, welke verbonden zijn aan ht zwemmen in de Gouwe. Dat was voor hem het hoofdmotief. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van de heeren Noest en ’t Hart in stemming gebracht en verworpen met 8 tegen 5 stemmen, die van de heeren Noest, Grootendorst, ’t Hart, De Ruyter en Van Kleef. spek. Door den heer B. van Bodegom werd een gestorven schaap ter vernie tiging aangegeven. Vergunning verleend. Burgemeester en Wethouders hebben bekend gemaakt, dat aan de American Petroleum Compagny te ’s-Gravenhage vergunning is verleend tot het plaatsen van een ondergrpndsche benzine be waar- nlants mpf. aftanlcrnan KRIMPEN a. d. IJSSEL. I Politiehondendemonstratie. Zaterdagavond is te Krimpen a. d. IJssel I onder auspiciën van de dresseerhondenvfo. I eeniging Rotterdam-Zuid een groote de- I monstratie gehouden met politie- en speur- I honden. Honderden toeschouwers zoowel I van hier als van elders bevolkten het voet- I baiterrein van D.V.S. Het geheel stond on- I der leiding van den voorzitter der vereen!- I ging den heer D. de Bruin, agent van poli- 1 tie te Rotterdam, die met Due den kaïn- I pioen van Nederland 1914 een actief aan- I deel in de demonstratie had. Met Dnc na- I men ook de honden Preston, Brian cn Tomi I mie uit Rotterdam, Roelant en Due van de RONDVRAAG. De heer Noest vraagt ernstig de aan dacht van B. en W. voor het adres van 520 personen uit deze gemeente, die ver zocht hebben weder de gelegenheid open te stellen om in de Gouwe te mogen zwemmen. De heer Van der Staak zou ter gelegen heid van het Regeeringsjubileum iets willen doen voor de armlastigen en werkloozen in de gemeente. Verder zou hij gaarne zien» dat door B. en W. het verzoek aan de werkgevers werd gedaan om op 6 Sêptember aan het personeel vrij te geven met behoud van loon. De heer Brand deelt mede, dat in een vorige vergadering door wethouder Van Het jubileum van H. M. de Konintfn I Naar wij vernemen heeft het Haas I trecht’s feestcomité besloten in haarvet gadering van 28 Juli J.I., het 40-jMJ jubileum van H. M. de Koningin te her denken op 13 en 14 September a.s. h verband hiermede zal in het begin van Augustus gecollecteerd worden bij de fc. woners. Het comité spreekt de hoop dat een leder naar vermogen Zoo ruim mogelijk zal bijdragen. ABONNEMENTSPRIJS: taoreing Per l’oper grach Abonnementen worden de bii ome agenten en looners Ome bureaux zün dagelil latere. 2745. Postrekening velen dit een groote teleurstelling betee- kende. Het college heeft zich beroepen op het steeds drukker wordend scheep- I j versie verbonden onkosten door de wo- en met 1935 waren deze cijfers gemid- hebben laten inlichten door een lid van 1 kalfsvleesch, 157* K.G. vteesch en^ 26 I$.G. het schoolbestuur. De heer Boekraad wijst op de ongun stige aansluitingen op de groote s>»den bij de nieuwe zomerdienstregeling der spoorwegen. 1 deld 9.09. Dat was onder het beleid van spreker. In 1936 gedurende het beleid van wethouder Van Gelderen was dit cijfer 9.78. Hij wil dit uitdrukkelijk vaststel len, omdat de heer Boekraad ook de op merking maakte, dat de Ned. Herv. School met een rekening van 6.— per leerling in moeite kwam. Voorts zijn er nog de uitkeeringen ex. art. 72 der L. O.-wet, welke aanzienlijke bedragen hebben gevraagd. Spr. vertrouwt, dat de heer Boekraad na het gehoorde zijn oordeel wat zal matigen. Niets meen aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. van ir van Financlë: “e van Oorlog, van Watersts NI ,ter ’an Koloniën dat d Staat«ou en 1 Qedaan 30stei van een bedrijvencommissie wordt ge opend. Voorts wil de heer Brand een artikel tusschenvoegen, waarbij wordt bepaald, dat ten aanzien van bouwplannen en gere school, verdere alle vernieuwingen ten behoeve van de bedrijven de directeur alle ge gevens met opgave van kostenberekenin gen aan den Raad overlegt, alvorens tot uitvoering wordt overgegaan. De Voorzitter antwoordt, dat dit laat ste een kwestie van bestuur is en aan B. en W. toekomt. De gemeentewet regelt overigens de instelling van de door den 1 heer Brand begeerde commissie. De heer Noest vraagt nog inlichtingen omtrent de afschrijvingspercentages, welke de Voorzitter en wethouder Van Gelderen verstrekken. Tenslotte wordt het voorstel ongewij zigd aangenomen. Voorstel tot het treffen van een nadere gemeenschappelijke regeling tot onder linge hulpverleening in geval van brand. Na eenige bespreking wordt overeen komstig het voorstel besloten. Voorstel tot nadere regeling van de annuïteiten van voorschotten, verleend aan woningbouwcorporaties. De heer Boekraad spreekt er zijn te- Bessen en frambozen met room. 250 gram bessen, 150 gram suiker, 100 gram koekkruim of oude stukjes cake, 250 gram frambozen, 1 eetlepel’ ’sago, 2 dl* room, 1 eetlepel suiker. Bessen wasschen, afrissen en met de frambozen, die nagezien zijn of er zich g®6” wurmpjes in bevinden, opzetten met enkele eetlepels water, even laten doorkoken en binden met sago, nadat eerst de suiker ‘n de vruchtenmassa is opgelost; daarna de helft in een glazen sdhotel doen, bedekken met de koek of cakekruim en de rest van de compote koud laten worden. Room stii kloppen met een tikje zout en vermengen met een eetlepel suiker en op de vruchten laag overbrengen. Gelderen gezegd is, dat het gymnastiek lokaal der R.K. school niet werd gebruikt. Dit is niet juist. Het werd wel Aegelijk gebruikt door de leerlingen der R.K. la- PREDIKBEURTEN. Zondag 7 Augustus. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u n.m. nog onbekend. Dinsdag 2 Aug. 7.30 u. n.m. Ds. W. J. van der Linde van Kootwijk, beroepen predikalit. Openluchtsamenkomst. In de pastorie <van ide Ned. Herv. Kerk. Zaterdagavond a.s. zal er een openlucht samenkomst in den tuin van de pastorie ge houden worden, waarin twee kundige en bekwame sprekers de doelstelling van de politieke party „Recht en Vryheid” zullen uiteenzetten, n.l. de heeren S. Sevenstar en H. Kolthek. Laatstgenoemde van beroep journalist, is hier by velen geen onbekende, daar hij reeds tweemaal in een vergadering is opgetreden en verder met de pen velen! gedurende meer dan een half jaar bereikt heeft. De eerste is een boer uit Friesland, die behalve de schop ook de pen uitstekend weet te hanteeren, gedreven door een groot'idealisme voor een samen leving, gegrondvest op Recht en Vryheid. Niemand verzuime deze belangrijke bijeen komst. De aanvullingsreserve. De Burgemeester heeft bekend ge maakt, wie, behoudens onvoorziene om standigheden op 1 Oct. a.s. naar de aan vullingsreserve zullen overg&an ie. gewone dienstplichtigen der land macht, behoorende tot de lichting 1923, met uitzondering van hen, die de eerste oefening hebben beëindigd met een an dere lichting; 2. gewone dienstplichtigen der land macht van andere lichtingen, die met de lichting 1923 de eerste oefening heb ben beëindigd, met uitzondering van hen, die reeds eerder naar* de aanvul lingsreserve zijn overgegaan. De rijksgoederen verstrekt aan de dienstplichtigen die naar de reserve zijn, overgegaan, zullen, met uitzondering van schoenen en haarkam, in de 2e helft van September of in October 1938 moe ten worden ingeleverd. Nader zal worden bekend gemaakt wanneer en waar de inlevering moet plaats hebben. In hun eigen belang wordt aan de dienstplichtigen aanbe volen er intijds voor te zorgen, dat hun goederen bij de inlevering geheel in orde zijn. Het onder profiel brengen van den Blindeweg is door B. en W. gegund aan den laagste inschrijver de heer A. P. de Klerck. Examen Veilig Verkeer. Donderdagnamiddag werd voor de Ver- eeniging voor Veilig Verkeer voor Gouda en omstreken op de openbare school A Reeuwijk-dorp het examen afgenomen voor veilig verkeer en 'over de verkeers- voorschriften. Als commissie voor ver- keersexamen traden op de heeren: A. C. Coster te Gouda, M. v. Maaren en J; de Jong, beiden te Moordrecht, terwijl veld wachter F. J. v. Dalen van hier dienst deed als verkeersagent. Een negental kinderen werden geëxamineerd, 6 jon gens en 3 meisjes. Het examep werd zoo wel schriftelijk als mondeling en prac- tisch afgenomen. Later zal de uitslag worden bekend gemaakt. Gekookte eieren met tomatensaus. 6 eieren, 1 klein uitje, 1 laurierblad, zout, 30 gram bloem, 3 tomaten, 40 gram boter, 1 kruidnagel, peper, water. De tomaten worden gekookt met het ge snipperde. uitje, laurierblad, kruidnagel, zout en peper en als ze gaar zijn, worden de kruiden verwijderd en tomaten en uitje door een zeef gewreven; de purée wordt aangevuld met water, tot men ongeveer 4 dL. heeft. Boter en bloem worden tezamen verwarmd en vermengd met de purée, daar na moet de saus, die tamelijk dik moet zyn, nog eenige minuten doorkoken en wordt over de gepelde, gekookte warme eieren ge goten, -die op een schaal gelegd zyn. We geven hierby spinazie, die wy ditmaal eens pikanter maken en gelooven, dat deze be reiding zeer in den smaak ial vallen. We snipperen een uitje, fruiten dit goudgeel, doen er de gehakte spinazie met een weinig van het water by, strooien er een lepel bloem overheen, zout naar smaak en laten dit een minuut of 10 zachtjes stoven. ^Hamommelet met groenten. 4 eieren, zout en boter, 4 eetlepels water, 75 gram ham. H|am aan kleine stukjes snyden. Eieren met water en zout schuimig kloppen en ver mengen met de ham. Boter in de koekepan verwarmen en de ommelet aan één kant lichtbruin bakken. Pan op asbestplaatje en afdekken. Ommelet in drieën gevouwen in het midden van een verwarmden schotel la ten glijden en garneeren met rand van groenten, b.v. worteltjes en do'perwten, prinsesseboonen, enz. A Melklimonade. 2% d.L. limonadestroop (liefst een roode soort, byv. frambozen- of aardbeien), L. koude melk, naar verkiezing eenige druppels citroensap. Roer de melk zorgvuldig door de limo nadestroop; voeg er, als het mengsel te zoet blykt, wat citroensap by. Laat de li monade (in den kelder 'of in een bakje met koud water) goed koud worden, presenteer ze in glazen (met een rietje er bij). Bananendrank. 3 bananen, 1 citroen, 1% af gestreken eet lepel lichte basterdsuiker, L. melk. Wrijf met een vork de bananen fyn en klop ze met het citroensap tot een gelijk mengsel. Voeg er de suiker by en klop er langzamerhand de koude melk door. Laat den drank koud worden (zie vorig recept), schenk ze in g’laxen en presenteer die met een rietje er bij. ^Rabarberschoteltje. 500 gram stukjes rabarber, 2 eetlepels sago, 15 gram custardpoeder, 125 gram sui ker, 3 dL. melk, 1 volle eetlepel suiker, 50 gram biscuits (Bonne Mère). LANDGENOOTENI he taak, die mij in 189 trouwd, is weldra geëindig onwaardeerbaar voorree Mijne Beminde Dochter ilen beteken, waarop Zij' iSchrifv der Grondwet to wordt geroepen. In .dagen rouw trad Ik op als Reg Koninkrijk, thans schaar neele Volk in vreugd om d on«e Koningin. God hee wen gesteund. Mijn dierl 18 vervuld. hüïS aUen’ die M« nebben terzijde gestaan «teund hebben door hunn hechtheid, breng ik Mijm •wn e Set ons Land met KnVn.Koloniën onder <le tatogta WUhelnilna wel eoot ta mies, waarin 00k 2 Koot kan zijn! a( van de hex Staatswezen hel nïï8^™1<ien WeUSC1 VoUc samen, dt Gods ze X^me’n e- x is, aangeplakt te 's-Gravenh£ in Augustus 1898. Reeuwijk-dorp. i De buurtvereeniging „Reeuwijk-dorp” heeft haar te houden feestelijkheden vastgesteld op Woensdag 24 Augustus a.s. Na des voormlddags de kinderspelen van beide scholen op het dorp Reeuwijk te hebben afgehandeld, zullen des namid dags volksspelen voor grooten worden •gehouden en des avonds een openlucht- fllmvertoonlng. De buurtvereeniging „Middelburg” heeft haar feestelijkheden vastgesteld op Woensdag 31 Augustus a.s. Na de kln- x derspelen zullen ook volksspelen voor jij Kv i grooten worden gehouden met ’s avonds - een openluchtfilmvertooning. I Het algemeen feest te houden aan de Reeuwijkschebrug Is vastgésteld ,,op Dinsdag 30 Augustus a.s. Verslag van de openbare vergadering van den Raad der gemeente Boskoop op Vrijdag 28 Juli 1938, des namiddags om 7 uur ten gemeentehuize. Voorzitter de heer mr E. P. Verkerk. Secretaris de heer W. Trapman. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen der vergaderingen van 30 Mei en 22 Juni 1938 worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Ingekomen is o.m. een brief van de raadsleden P. D. Noest en L. 't Hart, in houdende het voorstel om het college van B. en W. te verzoeken het genomen besluit inzake hét ztfemmen In de Gouwe in te trekken en dat zwemmen toe te staan vanaf de Dwars Nieuwstraat tot de grens met Alphen aan den Rijn en vanaf het Zuiderbad tot de grens met Waddlnxveen. i De heer Noest zegt, da£ toen ’t zwem- men in de Gouwe verboden werd voor I leurstelling over uit, dat de aan de con- wijs voor zijn rekening had. Van 1933 tot VPrsÏA vprhnnripn nnVnctpn Hnnr rio on mot 1QXR moron rlnao niiforc cromirl_ ningbouwvereenlglngen in 10 jaren tijds moeten worden gedelgd. Spreker zou deze kosten willen bereke nen over den looptijd der bouwvoor- schotten. Dit zou inderdaad voor de bouwvereenigingen beteekenis hebben. Dan zullen zij een behoorlijke huurver- laging kunnen doorvoeren. Hierover ontstaat een langdurige dis cussie. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met acht stemmen voor, die van de heeren Kranenburg, Grooten dorst, De Ruyter, Haring, Loef, Van Kleef, Van Gelderen en Guldemond. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening, regelende het verleenen van pensioen aan de wethouders. Dit voorstel is gedaan door den Burge meester, op verzoek van den heer Brand. Het percentage van het pensioen is gesteld op 2j pet. voor elk zittingsjaar, met dien verstaaide, dat de aanspraak op het pensioen eerst ontstaat na 4 volle zittingsjaren. De heer De Ruyter verklaart zich ten derde male tegen het voorstel. Het voorstel in stemming gebracht wordt aangenomen met 8 tegen 3 stem men, die van de heeren Kranenburg, De Ruyter en Loef. De beide wethouders onthouden zich van stemming. Voorstel tot het verleenen van mede werking aan het bestuur der vereeniging tot stichting en instandhouding van Chr. Ned. Herv. Scholen te Boskoop tot het aaaileggen van een speelplaats. De heer Loef wil dit punt in besloten vergadering behandelen. Hierover zal In besloten zitting wor den beslist. De vergadering gaat hierop in comité, doch wordt na eenige oogenblikken weer geopend. De heer Loef acht de koopprijs van 3000 voor het stukje grond veel te hoog. Omgerekend beteekent dit 60.000 per H.A. De heer Van Kleef heeft het voorstel gelezen en zich daarna afgevraagd of de cijfers wel juist zijn. Hij gunt van harte de schoolvereeniging haar schoolplein, doch wil anderzijds niet graag genomen worden. De prijs, welke de heer H. van Gelderen voor zijn grond vraagt, acht spr. te hoog. Ook het aanbod van mej. Van der Wll- lik, die 2000 vraagt voor den aankoop van den toegang tot het gemeentelijk terrein, is abnormaal hoog. Verschillende leden spreken zich uit tegen den hoogen koopprijs van den grond. De heer Kranenburg gelooft, ,dat deze kwestie zoo zachtjes aan een kwestie van vraag en aanbod is geworden.. Het voorstel van B. en W. schijnt hem thans het beste. Na nog eenige discussie wordt tot stemming overgegaan. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen met 12 tegen 2 stemmen, die van de heeren Kranen burg en Guldemond.. Wethouder Van Gelderen was gedurende de behandeling van dit voorstel afwezig. Voorstel tot wijziging en aanvulling van de begroetingen der gemeente en der bedrijven. De heer Boekraad is tegen de geraam de 16.000 voor de Zijdeverbreeding, om dat de Raad hierover te weinig is inge licht. Er ontstaat eenige discussie. Tenslotte wordt het voorstel aangeno men. Eenige leden verklaren zich daarbij tegen bepaalde posten. Zonder discussie wordt besloten tot verhuur van de woning Burgemeester Colljnsctraat 39, aan den heer D. H. J. Kluis. Aangeboden wordt de rekening van ontvangsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1937 met bljbehoo- 1 rende bescheiden. Deze rekening et bijlagen wordt ge steld in handen van de raadscommissie voor onderzoek van begrootingen en re keningen. smak vere.

Goudsche Courant | 1938 | | pagina 4