41üh levm.. IEUWS- Cou ze WS'!!- -‘I werden dat l^'agenten en loopers, L, bureaux afr E 2145. Postrekening 4 Plaatselyk Nieuws. ;blad verschijnt hangt van üw remmen «f! *^17 Vaderlandsliel VOOR VE Gar I Ivoroi - C 19820 Reeuwijk. Gouderak. in dien WADDINXVEEN. voor- wegena 4 de Jqq. In den 80-j Burgerlijke Stand. GEBOREN: Marrlgje, d. v. G. J Kluln- haar en M. Polinder. Willem Teunls, z. v. W. Sloof en A. Boelhouwer. Adrl- anus Johannes, z. v. C. Tlele en H. de Vlieg. Louis Barrtholomeps en Kees Hieronymus, zns van L. Houtzager en P v. d. Broeke. Ida, d. v. H. Kempkes en G. A. Kreupeling. Aaltje, d. v. C. Struik en L. Verhoeff. OVERLEDEN: P C Blnnekade. wedu we van M. Booij, 71 Jaar. GEHUWD: 8 Versloot en M. J. Beel- dens. A. Hilgers en W. H. Noorlander. J. Hoogendoorn en J. van Trlet. P. K Baas en E. v. d. Laan Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waddinxveen op Zaterdac Bouwvergunningen en een dankbetuiging van de Oranjevereeniging voor de verleende bijdrage. Ned. Herv. Kerk te Sluipwijk denkingsdlenst in verband me. 1 jarig Regeerlngsjubileum van H.*M, Koningin worden Behouden Ook de Zondagsschool gesloten. In verband met de voorgekomen geval len van kinderverlamming en sluiten van de scholen, is ook de Zondagsschool te Sluipwijk tot nader order gesloten. een schitterend vuurwerk op den plas Elfhoeven werd het feest besloten. Bijna duizend bezoekers op Elf hoeven. Het Oranjebal op Elfhoeven vermocht eveneens groote belangstelling te trek ken. Bijna duizend bezoekers hebben ge noten van het vroolljk vertier in den feestelijk versierden en verlichten tuin. Van de gelegenheid om een dansje te maken werd zoo’n druk gebruik gemaakt dat het voor goed dansen bijna te vol minst onder. Het hoogtepunt der feest vreugde Is wel bereikt toen het vuurwerk op de Plassen werd afgestoken. Vanaf het Elfhoeventerras had men een prach tig gezicht op het levendig spel van vuurpijlen, fonteinen, donderbussen e.d. Het feest duurde tot na middernacht. Meer dan voldaan trok een ieder huis waarts waai. öenendigheidsrijden per rijwiel, 49 deel nemers: i. w. van der weel, z. Stoi- wijk, o. C. Hogenelst en 4. a. v. d. Wal. öpneüoopen, m deelnemers; i. W öcoi- wijs, z. P. Bontenbal en o. A. Verkieij Wz. Herdenkingsdienst. Maandagavond 5 Sept. a.s. zal in J ■Marl Mnrv Xprlr .QliiinurlIU denklngadlenst In verband met hetï ifn de kleuren van de verp het zal ’s morgens en 's a Een horloge vermist. Bij de politie is kennis gegeven dat op het feestterrein Reeuwijk-dorp tijdens de 1 Hm voorstelling een horloge is verloren of gerold. Predicaat consumptiemelker. De veehouder W. N van Leeuwen, w- nende aan den Kerkweg te Reeuwift, heeft voor Reeuwijk het predicaat be- haald van consumptiemelker met de hoogste aantal punten en premie voor reinheid van stellen en melkwlnnlng. 6 Hy memoreert hierby de werking van de Zondagswet. Het heiligen van God’s dag is een van dom. Hij wil naast het bezorgen ook vent n verboden zien. Verschillende andere leden, in her bijzon der de heeren Schouten en Van der. Heueel, zetten de ganfc van zaken aan de Weth. Venteweg nader uiteen. De laatste vreest zelfs dat een eventueel verbod ckndescien bezorgen in de hand zal werken. Zij kunnen er hun stem dus niet aan geve,. Een voorstel van den heer Rijlaarsdam om tot verbod over te gaan wordt daarop verworpen met zeven, tegen vier stemmen Voor stemden de heeren Rijlaarsdam, Olie, man, van Roon en wethouder Hagen Een voorstel om tot verlenging van een ckening-ccurantovereenkomst over te. gain v. ordt daarop met algemeene stemmen aan genomen. Het betrof hier een crediet van maximaal 10.000, loopende tot 30 Novem ber 1938. ten behoeve van de uitbreiding Waterleiding. Verder wordt, eveneens z. h. st. besloten een dergelyke overeenkomst, tot een bedrag van 9000, aan te gaan voor de Blindeweg- werken. De rente by de N V. Bank voor Ned. Gemeenten bedraagt 3% en een goedkooper en gemakkelyker regeling is olgens de Voorzitter moeilijk te vinden. Weth. Hagen betoogt hierop nadrukkelyk het billyke van de rente omdat het hier z.g. los geld betreft. Nadat de heer Vis op aanmerkelijke be zuinigingen by het Burgerlijk Armbestuur had aangedrongen wordt daarop de begroe ting voor het loopende dienstjaar z. h. st gewijzigd. By de voorkomende zaken wordt besloten ue gemeenschappelijke overeenkomst t«t hulpverleening by brand, opnieuw vast te stellen, nadat in de redactie enkele onderge- pchikte wijzigingen zyn aangebracht. Ver der wordt aan een reclamant gedeeltelijke ontheffing van zyn aanslag in de honden belasting verleend. Thans is aan de orde de rondvraag. De heer Groenendijk vraagt enkele in lichtingen Ibetreffende het venten met ijs binnen de gemeente. Hij is het er niet med° Gemeenteraad. Onder voorzitterschap van Burgemeester Lueasse kwam de raad der gemeente Reeu- wi k, Vrijdag 26 Augustus 1938, de", na middags te half acht, in openbare vergade ring bijeen. De Voorzitter opende de geheel voltallige vergadering met gebed. De notulen der vo rige vergadering werden onveranderd vast gesteld. Medegedeeld werd o.m. eei. schrij ver van Ged. Staten tot goedkeuring van de begrooting voor het dienstjaar 193S; enkele missieven tot goedkeuring van wyzi- gi gsbesluiten der begroetingen 1937 en 1938; een Koninklijk besluit tot goedkeu rt: g van de verordening op de leges van Mond- en klauwzeer. Het eerste geval van mond- en klauw zeer onder het vee werd bij de Burge meester aangegeven, In deze gemeente, en wel bij den veehouder W. van Os In de afd. De Tempel. De bestrijdingsmaat- reegelen zijn genomen. Gemeenteraad. Vrijdagavond kwam de gemeenteraad onaer voorzitterschap van burgemeester H. Bergman in voltallige vergadering ten raudnuize oijeep. ue voorzitter deelde na de lezing en vaststelling der notulen mede, dat deze veigauenng m hooidzaak was belegd voor net benoemen van een gemeente onuvanger, welke zaak als punt 3 op de agenaa stond. ten tot den Raad gericht verzoen om in verband met de feestelijkheden de straatverlichting te laten branden werd ingewllilgd. Eveneens werd goedgunstig bcocnikt op een verzoek van de Oranje vereniging om het lokaal van de o. 1. scnool te mogen gebruiken als kleedka mer voor de deelnemers aan den od- tocht. levens werd vergunning verleend tot het mogen gebruiken van het terrein voor het gymnastieklokaal tot het hou den van een ringrijderij. Gedep. staten keurden behoudens dat zij slechts tot 1 Mei 1939 gold, de school verordening goed, benevens de verorde ning op de opcenten van de Gemeente- londsbelasting. Verder deelde de Voorzitter mede, dat te Gouda weder de poiitle-vakcursus zal worden gehouden, en wenschte van den Raad te vernemen, of zij haar reeds jaien hiertegen ingenomen standpunt wenschte te wijzigen. Dit bleek niet het geval te zijn, zoodat hiervoor geen gelden werden beschikbaar gesteld. Hierna wercj de gemeente-rekening dienst 1937 alsmede de rekeningen der beurijven over genoemd dienstjaar aan- geooden. De gemeenterekenlng sloot met een batig saldo van 3046.— op den ge wonen dienst en met een batig saldo van 1290.— op den kapitaaldlenst. De rekening van het electrlciteitsbedrijf had een winst van 2393.en de rekening van het waterleidingbedrijf een batig saido van 28,15. in de rekening 1936 werden eenige administratieve wijzigin gen aangebracht. Veervolgens werd conform het stel van B. en W. een nieuwe gemeen- scnappelijke regeling aangegaan met Gouda in geval van hulpverleening bij brand. Een meerderheidsvoorstel van B. en W. strekkend om aan de gemeente Berken- woude het restant van de rekening we gens hulp bij den brand van de firma H. Boers aan de Vereeniglng voor Onder linge Brandverzekering aldaar niet uit te koeren, werd na discussie waaraan de beide wethouders en de heeren Vleggeert, Noorlander en Boer deelnamen, verwor pen met 34 stemmen. Vóór de heeren wethouder A. Huisman, J. J. Boer en M. van Dam; tegen wethouder Jac. de Bruin, C. Noorlander, P H. Hofman en J. C. Vleggeert. Hierop volgde een meerderheidsvoor stel van B. en W. om met Ingang van 1 October 1938 tot gemeente-ontvanger te benoemen de heer P. van der Leeden, eveneens ontvanger van Ouderkerk a. d. IJssel, zulks op advies van Ged. Staten, nadat een vorig besluit tot de benoeming van den heer A. Offerman als zoodanig door de Kroon was vernietigd. Het bleek al spoedig uit de discussie, dat dit voorstel bij meerdere leden geen Instemming vond. Wethouder De Bruin adviseerde, nu men er alles aan gedaan had wat men kon, Gedep. Staten niet langer dwars te zitten, en noodgedwongen dit voorstel te aanvaarden. Wethouder Huisman was echter niet voornemens het hoofd nu maar in den schoot te leggen. Gedep. zouden dan zeg gen: Men heeft daar te Gouderak wel een groote mond, maar men legt er zich toch spoedig bij neer Op een vraag van den heer C. Noor lander, wat er zou gebeuren als de Raad ook dit voorstel verwierp, zeide de Voor zitter dat dit afgewacht moest worden. De heer J. C. Vleggeert was evenmin een voorstander van dit voorstel. Hij me moreerde nog eens de belangen welke èn de gemeente èn de door haar in eerste Instantie benoemde persoon hierbij heb ben, en noemde de voorstelling van de Kroon als had de Raad dezer gemeente gehandeld in strijd met het algemeen belang en het college van Gedep. den pas afgesneden voor bezuiniging, onjuist. Spr. was over de houding der Kroon, die een met algemeene stemmen genomen besluit negeerde, diep teleurgesteld De heer J. J. Boer was van meening dat Gedep. Staten dan den heer Van der Leeden maar moesten benoemen. Maar wij doen het niet, aldus spr Het voorstel van B en W. werd daarop in stemming gebracht en verworpen met 3—4 stemmen. Voor de heeren weth. Jac de Bruyn, M. van Dam en C\ Noorlander Tegen de heeren weth A.’ Hulsman, J. C. Vleg- geert, J. J. Boer en P. H. Hofman. Daarna sluiting. De huldiging van H. M. de Koningin. Als deputatie voor de gemeente Reeu wijk naar Amsterdam tot het brengen van hulde aan H. M. de Koningin bij het 40-jarig Regeeringsjubileum, zijn door Burgemeester en Wethouders aangewe zen de heeren: J. Ballerlng, voorzitter van de buurtvereeniglng Reeuwijk-dorp; J van Roon, voorzitter van de buurt- vereeniglng Middelburg en J. G. Romeijn, voorzitter van de Oranjevereenlglng aan de Reeuwijkschebrug neemsters: 1. L. van Os, 2. Tr de Bruin en 3. Cathr. Stolwijk; heeren, 27 deelne mers: i. T. Kok, 2. D. Vergeer en 3. T. Dnondt. jviastkllmmon, 6 deelnemers: 1. C. Ho? i oer Volksspelen. De dag werd vervolgens doorgebracht met het houden van volksspelen. Ook gaf de Reeuwyksche Reddingsbrigade een de monstratie in de Breevaart. Zooals altijd hadden een groote stroom van menschen zich opgesteld) langs de Breevaart om het werken van de brigade, zoowel ernst als luim, gade te slaan en het mag gezegd, de brigade liet zich weer van zijn biste kant bekijken. Eenige uitslagen van volksspelen volgen hieronder. Ringryden, per rywiel. Dames: le prijs mej. M. Verkieij; 2e pr. mej. A. van Dijk, 8e pr. mej. A. Boeref yn4e pr. mej. C. van Roon5e pr. mej. L. van Os. Heerenle pr. KI. Groenendijk; 2e pr. J. van Bodegraven; 3e pr. D. Buitelaar; 4e pr. J. de Wit; 5e pr J. vander Bas; 6e pr. Th Kok. Tobbetje steken. Heeren: le pr. W. van Os; 2e pr. W. Bosman; 3e pr. A. Verbaas; 4e pr. H. Schoonderbeek. Damès: le pi. mej. L. van Os; 2e pr. mej. Engels uit Voor burg. Met ta veertig jaar geleden hetaina tot den troon W de Goudsche Coura iWven feestnummer: „Wij hebben weder ee het Oranjehuis, die veel toekomst en bereid is h; aanvarden, gedragen en de sympathie van he Er is dus alle reden o I ren. Laat de.vlaggen w I kransen van groen, verst I gen en strain met bloen I alles kan niets dan een' I zijn van de vreugde, die I van het volk leeft. Wl I voor het bezit onzer Vc huizen van alle gezindb klinken van dankliederen I hoogste. Wij hebben ho> komst; wy bidden zegen g-eering, opdat die gelukk en voor de natie. Dit juist is het verhe: een feest. Wy gevoelen Hoe ook verdeeld in st tjjen, hoe verschillend schouwing ook is, de K ons het zinnebeeld van heid. Wjj scharen ons oï kinderen van hetzelfde zelfde gevoel doortinti God zegene onze Vorst: boorte grond!” De Koningin-Regentes nrd: „Zij kan met gerust maken voor Haar doch I heeft ze trouw vervuld, gedaan. Zy is een gt I weest, die een groot vo een Vorstin voor haar Zij heeft ruimschoots i goed en getrouw Re gei I doen. Haar regentschaj zegen geweest en de k zullen in de geschieden den als een der voorsp i ken, als een periode die k vooruitgang en heilzai E heeft gekenmerkt. Zij h wonna van het volk er Moeder zal Zij die blyvi zullen nooit vergeten w ieum van H. M. de Koningin. Des morgens om 9 uur hadden de schoolkinderen van Wie scnolen zich opgesteld by hun scholen en met muziek voorop, werd afgemarcheerd I naar het hihoeven-terrem. Hier werd het feest door burgemeest.r Lueasse met het uitspreien van toepasse- lyke woorden geopend. De burgemeester be tuigde zyn dank aan het feestcomité voor de organisatie en aan de ingezetenen voor hunne, medewerking. Met een driewerf noera voor H. M. de Koningin, verklaard de burgemeesster het feest voor geopend. Onder begeleiding van het muziekcorps „Crescendo” uit Alphen a. d. Ryn, werden door de gezamenlijke schoolkinderen het feestlied ter eere van H. M. de Koningin en het jubileumlied ter gelegenheid van Haar 40-jarig Regeeringsjubileum, gezongen waarmede het mannenkoor „Inter Nos” te Reeuwyk, onder leiding van haar directeur de heer G. H. Carlier, de bijeenkomst met liet zingen van eenige liederen, besloot. De versiering en verlichting. De Reeuwijkschebrug was op de gebrui kelijke wijze versierd en verlicht, een vier tal schynwerperslichten waren vanwege het electriciteitsbedryf aangebracht, terwijl het daarmede aansluitende „Kampje” door de bewoners zelf was versierd en verlicht. De vele oranjelichten gaven een fantastisch gezicht met hun weerspiegeling in het wa ter van de Breevaart. Ook waren een twee tal eerepoorten op het „Kampje” geplaatst. Verschillende bewoners en. bewoonsters langs den straatweg hadden het voor hunne woning versierd en verlicht. In het bijzon der kan hiervan worden genoemd mej. G. de Boer, onderwijzeres aan de openbare school A, Dr. Batelaan en de slager A. Ver hoef en niet te vergeten het gemeentehuis, met zyn mooie verlichte bekende vlag. Bij den heer C. Schalkwijk werden eenige vreugdevuren ontstoken en het zou overi gens te vei' voeren om allen afzonderlijk te noemen. Genoeg is dat gezegd kan worden dat vele inwoners aan de versiering en ver lichting hebben medegewerkt tot het wel slagen van een vroolyken aanblik van het feest. Hun leven - en het even zeer I - kan mlwcMa» morgen al behouden Mk ven dank a| uw remmanl treilende het bedrag van de uitgaven voor b leun ver leen mg en werkverschaffing deelt de Voorzitter mede dat dit afhankelijk ie c.m. van het aantal werkloozen ©n van de uit te voeren werk-objecten, De heer Vis betreurde het dat voortaan slechts tot een bedrag van 50 aan diplo- matoelage voor de veldwachters kan wor den verleend, aangezien een hoogere toe lage in het uitzicht was gesteld. Naar de Voorzitter mededeelde betrof het hier ech ter een Ryksregeling. Vervolgens werden de gemeenterekenin^ voor het dienstjaar 1937 en de bedryfsreke- ningen aangeboden. De gemeenterekenlng sluit wat dén gewonen dienst aangaat, met een nadeelig saldo van ruim 1839. Hierin zit een bedrag voor conversie-geld leeningen, zooals betalingen van boete we gens vervroegde aflossing, waarmede op de begrooting 1938 geen rekening was gehou den en een bedrag van 350.—, dat nog te vorderen is van het Ryk, wegens uitgaven Krachtens de veewet. In de commissie tot nazien van de reke ning worden daarop met algemeene stem men benoemd de heeren Ballering, Vis Rijlaarsdam, van Roon, Olieman en Schou ten. Iedere fractie is door een lid vertegen- woordigd. De heer Vis is, als oudste lid ii\ ja ren, voorzitter. Van de samenwerkende onderwyzers-or- ganisaties was een verzoek ingekomen, om adhaesie te betuigen aan een adres inzak*’ de verlaging van de leerlingenschaal. J, De heer Olieman is hier sterk tegen. Verschillende andere leden zien in de verlaging van de leerlingenschaal in het algemeen een middel om de werkloosheid bij een niet onbeangryk aantal ged:plo. meerde onderwijzers aanmerkelijk te ver minderen. Wethouder van Leeuwen betoogt hierbij, dat er ook onderwysbelangen op het spel staan. Men zal meer inzicht kunnen krygen in de individueele leerlingen. Op voorstel van B. en W. wordt dan ook, met de stem van den heer Olieman tegen, besloten, het verzoek in te willigen. Van den Nederl. Bond van Hotelhou ders is een verzoek ingekomen om by de feestdagen, in verband met het regeerings jubileum, een soepele regeling toe te passen van de bepalingen. B. en W. stellen voor om met het verzoek accoord te gaan. De het.- Rijlaarsdam wenscht een tap- verbod. Hij is er tegen. De Voorzitter memoreert dat het hier 3 September 1938, des namiddags te 3 uur. Ontwerpen ter behandeling: Verslag van de vergadering van 3 Aug. 1938. Mededeelingen, Ingekomen stukken enz. om daarop zoo noodig te besluiten. Voorstel tot onttrekking van een ge deelte van de Wilhelmlnakade aan het openbaar verkeer. Wijziging van de schoolgeldverorde-1 ning. Vaststelling van de vergoeding per leerling voor de bijzondere scholen In •deze gemeente over 1935. Aanvraag om subsidie voor de Chria- telljke Hoogere Burgerschool te Alphen a. d. Rijn over 1937, naar gelang van het aantal leerlingen uit deze gemeente. Vporlooplge vaststelling van de ge- meenterekening en de rekeningen der gemeentebedrijven over 1937. Voorstel tot conversie van een geldlee- ning. Aanwijzing van een gemachtigde voor de verdediging bij den Raad van State van het beroep op de Kroon Inzake de beslissing aangaande de aanvraag om medewerking voor de stichting van een Nederlandsch Hervormde school. Voorstel om mede te werken aan de overdracht van den grond vóór het poet- kantoor aan de gemeente. Begroot Ingswljzlgingen Ontheffing van schoolgeld ziekte of vertrek. Voorstel tot onlnbiarverklarlng van belastingposten. Reclames inzake hondenbelasting. Nieuwe da’iscursus. I Op Zaterdag 3 Sept. a.s. zal een UeuJ danscursus worden aangevangen Iq zaal van den heer N. P. Blesgraaf aanju I Reeuwijkschebrug, waarin de nieuw».I variaties op dansgebied van dit sei»»/ zullen worden ingestudeerd. Mpn zie verder de In dit blad mende advertentie. I Burgerlijke Stand. GEBORENPetrus, z. v. J. F. en A. J. Baars. Neeltje Hennlna, u. W. J. de Boo en N. H. Rijkers. Druk autoverkeer. j In verband met het drukke autover. keer over den 's-Gravenbroekschenwe. langs den plas, werd door den hi» I^ea~nten Schouten In de j.l. gehouden vergadering atr^ de vraag gesteld of het mogelijk was om 1 voor die weg een verkeersverbod uit te vaardigen. B. en W. zullen dezen aange- i legenheld nader bekijken. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: een boodschappentasch bij C. Bil, Henegouwerweg 40c; een kinder- mutsje bij G Vermeulen, Dorpstraat; twee kippen bij K. de Knikker, Zuidkade 73; een blauw melkketeltje bij C. van Elswijk, Kerkweg. Als verloren werd aangegeven: een gouden armbandhorloge Waarschuwing voor zwemmers. De aandacht wordt er op gevestigd dat in deze gemeente enkele gevallen van kinderverlamming voorkomen. In ver band daarmede kan het voor jeugdige personen gevaar opleveren om ongekookt water uit rivieren, vaarten en slooten binnen te krijgen Men lette hierop. Aan de ouders van kinderen beneden den leeftijd van twaalf jaar wordt ver zocht van deze waarschuwing kennis te nemen. Het volk kwam evenwel het stadsbestuur v deszelfs aanvankelijk het Oranjehuis, vanda *tap>teneinderaad, een pa. ontslag aan den Stadh Prins aanvaardde da •««Ie, lij het dat s jn-.r '«en, ander stadsbe: msteeeks half Juli war «“liggende dorpen in g mestvorken gewaj Ê'to'nen om hun woede te 0DXWater zetten hunne 10611 was de Prin komen om de boe] «flkheid van dien mi ^"'Wilden zy niet met Wï handen vallen. YP17 October hield de met voorn; glands. Ook admira ““’telg. resultaat dier verg zoowel als in Rot n werden vereenig< te zenden leger. nau» .werd het een dl ha Graten als nooit te\ ^amWtLPaardenvolk wa ma., /oken al die paa I, k’Ite" w. “««nber werd het eens dat het venten met ys aan niet-Reeu- wykers verboden zou zyn, Hjj vreest voor o_. isolatie en verwacht van andere gemeenten Op een vraag van den heer Schouten, be- 1 dergelyke maatregelen. De Voorzitter zegt dat de gevolgde han- ge~*“^chle^rnï AÏv’an delwyze ingevolge de politieverordening mogelyk is. Hy wyst op het vele aantal venters dat vroeger binnen de gemeente ventte. Deze ontzagen zich zelfs niet om binnen kerktyd in de buurt van de kerken te bellen. Op de Venteweg is de toestand zeer verbeterd. Op een verzoek van den heer Van den Heuvel om inlichtingen hoe het met de bouwverordenirig zit, antwoordt de Voor zitter dat de zaak nog niet voor elkaar is, hoewel er van officieele zyde aan gewerkt wordt. Het verzoek van de bewoners van de Oudeweg om aansluiting by de Waterlei. ding zal zoo spoedig mogelyk by den raad aanhangig gemaakt worden. Eerst moet het echter om advies naar de commissie. De heer Rijlaarsdam verzoekt B. en W. het daartoe te willen leiden dat er meer spoed wordt betracht met het onderzoeken van de werkverschaffingsplannen. Hy noemt hierbij het object Vettenbroek. De Voorzitter deelt mede dat de plannen zich, behoudens een enkele uitzondering, In een vergevorderden staat van voorbereiding bevinden. Wethouder Hagen deelt daarop mede, dat hy onder de grootst mogelijke reserve, kan mededeelen dat de werken in den polder Vettenbroek weldra zullen kunnen begin nen. Zekerheid hieromtrent kan hy in geen geval geven. De heer Ballering verzoekt inlichtingen betreffende het bestek Blindenweg. De Voorzitter memoreert hierby de be treffende handelingen van het gemeentebe stuur, en meent dat men een oplossing ge vonden heeft. De zaak heeft inmiddels reeds voortgang gehad. Op een vraag van den heer Schouten deelt de Voorzitter mede, dat het plan tot ver- breeding van den Oudeweg, bij de hoogere instanties gelijk met de andere plannen in behandeling komt. De behandeling is dus, in verband met het algemeene wegenplan iets vertraagd. Verder zegt hy dat B. en W. hun aandacht aan een eventueel parkeer verbod voor de ’s-Gravenbroeksche weg zullen wyden. De Voorzitter sluit daarop, daar er ver der niets meer aan de orde is, te ruim half negen, de vergadering. Het feest in Middelburg. Begunstigd door prachtig zomerweer vierde Woensdag de buurtvereeniglng Reeuwijk-dorp haar uitgeschreven feest ter eere van het 40-jarig Regeeringsjubl I leum van H. M. de Koningin voornamelijk een politiezaak betreft en dat j Des morgens 9 uur werd aangevangen -- met een schoolkinderfeest van belde I scholen op het dorp de R.K. school en de openbare school A. i De kinderen trokken allereerst in op- tocht door het dorp en vervolgens naar het voetbalveld van R.V.C. aan den Reeu- wal. Hier werden op een achttal banen spelen uitgevoerd om fraaie prijzen. Burgemeester Lueasse en de belde wet houders de heeren Th. van Leeuwen en J Ch. Hagen deden van hunne belang stelling blijken en brachten een bezoek tijdens de kinderspelen. Onder het spelen werden de kinderen op limonade enz. getracteerd, terwijl bij het eindigen zij een reep en een koek mee naar-huis kregen. De kinderen hebben weer een prettigen dag gehad. Des namiddags was er feest voor groo- ten, waarbij verschillende volksspelen werden gehouden, welke allen goed en vlot verliepen. Des avonds werd een film vertoond op Feest op het dorp. Dx..sdag weru aa.i ue iteeuwyKscne bru^ nee algemeen leest toor ikeeuwyK gevierd ter eeie van hti 40-jang Regeeringsjubl- - u X! z4ö U’,.n>n<Fin IIPK ixmrD’Pn.Q Koningin, worden gehouden. Voorzan- gers zullen zijn ds. E. R. Damsté en dj dronkemanspartijen nimmer voorgekomen zijn. Het voorstel van B. en W. wordt daar op mét zes tegen vyf stemmer, aangeno men. Tegen stemden de heeren Rijlaarsdam, Olieman, Schouten, van Roon en weth. Ha- een. Vervolgens wordt, nadat in een vorige vergadering de stemmen gestaakt hebben, Lesloten om voor het lidmaatschap van het Borgstellingsfonds te bedanken. Tegen be danken waren de heeren Ballering, Schou ten en Groenendijk- De jaarlijksche bydrage aan het fonds komt hiermede te vervallen. Thajis komt aan de orde het bezorgen van melk op Zondag aan den Wethouder Venteweg. Ook over het al of niet verbie- den hiervan, hebben de stemmen geslaakt. De heer Rijlaarsdam is voor verbieden. 1 Hij memoreert hierby de werking van de hechte pilaren van het Christen een weiland van de veehoudster de wed. C Vermeulen, dat daarvoor gratis werd beschikbaar gesteld, en waarvoor zij zeer zeker een woord van dank toekomt. Meer dan 2000 personen waren bij de film aanwezig. Als hoofdfilm werd ver toond de Hollands sprekende film „Bleeke Bet”. Gezegd mag worden dat volop van de film werd genoten. Hieronder volgen de uitslagen van de verschillende volksspelen. Hardloopen jongens van de 6e en 7e klas: 1. H. Ballering Jz., 2. W. Moons en 3. Cor. de Jong. Fleschestafette1. G. Groenen, 2. H. Ballering Hz. en 3 W Moons Zakloopen jongens 45 klas: 1. C. Schiebroek. 2. A. Vane en 3. J. Verkieij. Hinderniswedstrijd: 1. C. v. d. Wolf, 2. N Verbeij en 3. J. Heemskerk. Koekhappen Jongens 23 klas: 1. L. Hogenelst, 2. R. Ballering Jz., 3. C. Streng. Vlaggetje steken: 1. N. van Leeuwen, 2. P. Vane en 3. Nic Bontenbal. Turfrapen jongens le klas en bewaar school: 1. L. Steenland, 2. D Carlier en 3. G. Nederend. Vlaggetje steken: 1. H. Ballering Jz., 2. J d. Hertog en 3. R. Verkieij. Hinderniswedstrijd meisjes 67 klas: 1 J. van der Lecq, 2. M. Heemskerk en 3. T. Dhondt. Hardloopen: 1 T. Dhondt, 2. G van Sprang en 3. Cor. Verkieij. Balletje dragen, meisjes 4—5 klas. 1. G. Uiterwljk, 2. M. van Geest en 3 Toos Ver kieij. Touwtjespringen: 1. G. Uiterwljk, 2. S. Verkieij en 3. B Schrijvershof. Vlaggetje steken, meisjes 2—3 klas: 1. A. de Jong, 2. S. Schrijvershof en 3. Coba Overdam. Waterdragen: 1 S. Schrijvershof, 2. 8. van Meurs en 3. A. v. Leeuwen. Turfrapen meisjes le klas en bewaar school:!. W. de Jong, 2. F. Forche en 3. Rie den Dijker. Waterdragen: 1. F. Forche, 2. S. Blom en 3. N. Breedijk. De uitslag van de volksspelen voor grooten luidt als volgt: Rlngrijden per rijwiel, dames, 47 deel-

Goudsche Courant | 1938 | | pagina 4