Joden I. MIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, JIJËUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. OSCOOP uithand LOED Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen I TEL. 3750 I I 114.500 ten name tends 1933”. NAAR EEN PALESTIJNSCHE RONDE TAFEL CONFERENTIE”. De Koning der Belgen dankt H. M. de Koningin en het Nederlandsche volk. Sc/ioiiul>]irg jfo. 19890 ’<0SSBH=H7 Groote boschbrand in Californië. i in Duitschland teltenis. barend. Een nieuwe crisis dreigt. Toenemende spanning tusschen Duitschland en Polen. Von Ribbentrop vertrekt dezer dagen naar Parijs. EL», Groote belangen staan voor het Britsche Rijk in Palestina op het spel. Vrijdag 25 November 1938 77e Jaargang Koning Carol bij Hitler. Op den Obersalzberg. I Volgens officieele schatting omvatte (geteekend) LEOPOLD. Ii BINNENLAND. Over den inhoud derverklaring zijn de verklaring schijnt drie punten te be- schijnlijk als opvatting der beide staten heid en opofferings- INGEN-COMITé, dat '•Hing, lingencomitó”. id - Plaatsbcspreken rails fietsenstalling. 55 CI'Sf 6 40 - 60 ct ASTERREN Telegramwisseling tusschen Koning Leopold en Koningin Wilhelmina. THEO I.INGF.N ’AVI. IIÖRBIGER op het oogenbllk als gast van de Rijks- regeering in den Inhoud: „De Fuehrer en Rijkskanse- lier 1 den minister van bultenlandsche zaken >ensdag 30 November Honderden huizen vernield, waar onder tal van villa’s van filmsterren. Vele personen vermist. In de omstreken van Santa Monica en Malibour Beach, twee plaatsen, die druk bezocht worden door filmsterren uit Holly wood, woedt een zware boschbrand. Duizen- menschen hebben hun woningen moeten verlaten, en de wind, die het vuur aanwak- kert, vormt een bedreiging voor de vele binnen. Vervolgens voerden Hitler en Koning Carol een bespreking, waaraan ook minister Von Ribbentrop deelnam. Na het bezoek van den Zuid-Afrlkaan- schen minister Pirow aan Hitler is een communiqué uitgegeven van den volgen- voorbereide verklaring te leggen. inhoud: „De Fuehrer en Rijkskanse- Over den inhoud derverklarlno heeft heden in tegenwoordigheid van nog geen mededeellngen ontvangen, doch ulu wmxLUt bultcnlandcchc zaken de verklaring schijnt drie punten te be- Von Ribbentrop op den Obersalzberg den vatten. In het eerste deel wordt waar op het oogenbllk als gast van de Rijks- schijnlijk als opvatting der beide staten icscéifag In Duitschland vertoevenden I vastgesteld, dat de vriendschappelijke Zuld-Afrlkaanschen minister van defen sie en handel Pirow ontvangen.” In memoriam Koning Astrid van België. Bouw van een kerk te Boschvoorde Brussel. Men schrijft aan het Hld., dat de pa rochie Floréal-Logls te Boschvoorde— Brussel bezig is aan den bouw van een tionale moeilijkheden, waarbij beide be- I lang hebben, in overleg te treden. l:l.KE I.FEITIll) 10TE FTi.M MET JRADT VEIDT e.a. MST om dienst te kunnen doen voor het proces, dat Berlijn heet te overwegen om Polen te breken. De stichting van een onafhankelijk Oekrainisch land in Polen zou de inleiding zijn voor de uitvoering van Hitler’s welbe kende plan, de Russische Oekraine aan het Duitsche Rijk boe te voegen door er een Duitsch koloniaal gebied van te maken. buurbetrekklngen een belangrijk element voor de consolidatie van Europa en de handhaving van den vrede vormen. Naar de algemeene opvatting zou Duitsch land in het tweede deel nogmaals be vestigen, dat er geen territoriale twist vragen meer tusschen Duitschland en Frankrijk bestaan. Bovendien zouden de wederzij dsche grenzen plechtig erkend worden. In het derde deel zouden de belde staten overeenkomen bij interna- De diplomatieke redacteur van de Eve ning Standaird schrijft: „Een nieuwe crisis dreigt in de Europeesche aangelegenheden, een crisis welker „oplossing” weinig min der verwarrend is den de crisis zelve”. Po len, aldus het blad, heeft zeven divisies sa mengetrokken aan de grens van Subkarpa- tisch Roethenië en 40.000 manschappen aan de Roemeensche grens, om Roemenië te ver hinderen Tsjecho-Slowakije te hulp te ko men. Polen en Hongarije zijn vastbesloten een einde te maken aan den smallen strook Tsjecho-Slowaaksch gebied, welke de eenige band vormt tusschen Roemenië en Midden- Europa. Zij hebben zelfs den dag van hun optreden vastgesteld.: 27 November. Tot dusverre had Duitschland zich tegen dit plan verzet, maar gisteren heeft Berlijn er Warschau en Boedapest van in kennis gesteld, dat de Duitsche bezwaren inge trokken zouden worden, wanneer: 1. Danzig bevrijd wordt van de Volken- bondscontrole en de facto een Duitsche stad wordt; en 2. Duitschland concessies krijgt toege wezen op het Tsjecho-Slowaaksche gebied, dat wordt afgestaan, voor den aanleg van een spoorweg en een autobussnelweg tot aan de Roemeensch grens. In politieke kringen te Berlijn, aldus Ha vas, stuiten de Hongaarsche eischen ten op zichte van Roethenië op een steeds minder bedekte vijandelijkheid. De Duitsche pers onthoudt er zich strikt van, een verdediging of een uiteenzetting te geven van het Hon gaarsche standpunt. Meer en meer blijkt, dat Berlijn niets ge voelt voor een gemeenschappelijke Poolsch- Hongaarsche grens. Polen is daarover zeer ontevreden. De diplomatieke correspondent van de Manchester Guardian schrijft: „Het eind van de formeele Duitsch-Poolsche vriend schap is nabij. De Polen geven hun plannen niet op en organiseeren met de Hongaren een gespannen toestand in Roethenië. Een gevaarlijke Duitsch-Poolsche crisis schijnt op handen te zijn. Afgescheiden daairvan hebben de Duit- schers thans, volgens dezen correspondent, ernstige plannen, Polen op dezelfde wijze te behandelen als zy Tsjecho-Slowakije heb ben behandeld. Daartoe zal van Berlyn uit de onafhankelijkheid van de Poolsche Oekrainers worden bevorderd. Hiermede zou ontbinding van Polen worden bewerkt, zoo- als de ontbinding van Tsjecho-Slowakije werd bewerkt door de inleving van het Su- detenland. Er is' geen groote Duitsche min- e Joodsche Belan#®11' ÏÏR, voorzitter. I. COHEN, secretaris, tigd: Beura voorden terdam C, Tel. 58908. >r ideweg 35, In verband met de FranschDuitsche vriendschapsverklaring. Het Duitsche Nieuwsbureau verneemt ten aanzien van de Duitsch—Fransche betrekkingen van welingelichte zijde het volgende De Fuehrer en rijkskanselier heeft In de laatste jaren vaak van de gelegen heid gebruik gemaakt om te verklaren dat tusschen Frankrijk en Duitschland geen problemen bestaan, die een vriend schappelijke nabuurschap in den weg zouden staan. Na de overeenkomst van Muenchen is van beide zijden de wensch naar voren gekomen, dat een tastbare vorm aan dit streven zou worden ge geven. De omstandigheden voor een overeenkomst tusschen Duitschland en Frankrijk in den zin van het te Muen chen gesloten Duitsch-Engelsche accoord zijn in de laatste weken buitengewoon gunstig gebleken. De regeerlngen van Duitschland en Frankrijk bestudeeren dan ook een gemeenschappelijk voorbe reide verklaring over de buurbetrekkin- gen. Bjj zijn vertrek van Nederland- schen bodem heeft Koning Leopold aan Koningin Wilhelmina het volgen de telegram gericht: Aan Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden, Het Loo. „Bij het verlaten van het prachtige land wensch Ik nogmaals aan Uwe Majesteit Mijne dankbaarheid te be tuigen voor Hare gulle gastvrijheid. Ik ben diep ontroerd door de harte lijke ontvangst, die Mij door Uwe Majesteit en het Nederlandsche volk werd bezorgd. Het zal Mijn volk en Mij verheugen bij een toekomstig be zoek van Uwe Majesteit onze gevoe lens van erkentelijkheid te mogen uiten.” Voor het Britsche Rijk staan in Palestina floote belangen op het spel. Het Heilige l-wd vormt een belangrijke étappe op den van Engeland naar Britsch-Ind’ë, ^ustralië, het Verre Oosten en andere ge- ®Men, waarbij Engeland groot belang Op Palestijnsch gebied ook, te Haifa, “«reikt de pijpleiding, welke de petroleum Irak overbrengt, het kustgebied der I “dellandsche Zee. Palestina is voorts een met overwegend Mohamedaansche be- en de gebeurtenissen in Palestina •bloeden in hooge mate de verhouding Britten en Mohammedanen in het al- joden en Arabieren kunnen tevreden zijn als zij in Palestina leven. jJacDonald heeft in het Lagerhuis mede gedeeld, dat uitnoodigingen verzonden [jjn voor deelneming aan de Palestij nsche „rende tafel conferentie”, welke naar de Britsche regeering hoopt, binnenkort bijeen al kunnen komen om te beraadslagen over (e toekomst van Palestina. Alle Arabische peppeenngeii zullen zich kunnen doen I «rtegenwoordigen; aan „vogelvrij ver- I fardé" Arabische opstandelingen zal, zoo I ^ter conferentie worden afgevaardigd. Britsche regeering een vrijgeleide verstrekt. Slechts de te Damascus loudende rebelleerendé Groot-Mosf- hni Jeruzalem wordt daarvan uitgezon- IM JNISDADELS IN BLIK EN GLAS ORTEN NOTEN FRUITMANDEN. »rp concurreerende Pr TELEFOON I A'.ifaiMr villa’s in beide steden. In de dalen van de Los Flores, Teme- schal en Santa Ynez zijn talrijke villa’s ver nield, waaronder verscheidene van film- artisten uit Hollywood. Op den berg San Bernardino zyn drie nieuwe vuurhaarden ontstaan. Tot dusver zijn er geen slacht offers, doch men vreest, dat vele menschen niet den tijd tot vluchten heoben gehaa. De brandweer uit Los Angeles én omrin gende plaatsen bestrijdt de ramp. Gister avond werd medegedeeld, dat vele perso nen vermist worden, en dat eenige honder den huizen vernield zijn. Koningin Wilhelmina heeft hierop met het volgende telegram geant woord Aan Zijne Majesteit den Koning der Belgen te Laeken. „Ten zeerste gevoelig aan het vriendelijk telegram, dat Uwe Majes teit. Mij gezonden heeft bij het ver laten van Mijn land, gevoel Ik Mij ge drongen Uwe Majesteit de verzeke ring te geven, dat Haar bezoek voor Mij en Mijn volk een oorzaak van bij zondere vreugde is geweest en dat geheel Nederland de komst van Uwe Majesteit hoogelijk heeft gewaar deerd. Ik verheug Mij bij voorbaat erop Uwe Majesteit eerlang een be zoek in Brussel te brengen.” (geteekend), WILHELMINA. ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal 2.25, per week 17 cent, overal waar de gorging per looper geschiedt. Franco per post per kwataal 3.15. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, hij onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantooren. Onze bureaux zyn dagelijks geopend van 96 uur. Administratie en Redactie Telef. hterc 2745. Postrekening 48400. entlt’_ Attentie! FEEST IN REUNIE ensdagmiddag 30 Nov. oorst. om 1 uur, 3 u. en 5 Ons bekend leuk St. NICOLAAS FEEST lezoek van de Goede Sint met Zwarte Piet. brengen voor ieder kind een verrassing mede. ar ten verkoop Dinsdagmid- 3 tot 5 uur en voor zoover beschikbaar vanaf Woens- 10 uur. Entreeprijzen als ewoon: 15-25 en 35 cent. hoofdfilm: Bobby Breen in let Lied voor de Jiugd" en „De Avonturen van CHARLIE CHAPLIN’’, i ’gang voor iederen leeftijd. !en programma om van te smullen. litti'icndc montering minui is een aniuse- ALI.E LEEFTIJDEN - .3 dc bevolking van Palestina op 30 Juni 1937 876.947 Mohammedanen, 386.084 Joden er 109.769 Christenen.. Met de verhouding del twee voornaamste bevolkingsgroepen hield het befaamde verdeelings-plan der commis- sie-Peel zoowel naar Arabische als Jood sche meening onvoldoende rekening. In het Peel-plan werd namelijk voorgesteld Pa lestina te verdeden in drie zónes, een Jood sche zóne, een Arabische zóne en een En- gelsche z&ne, welke laatste zou bestaan uit een van de havenplaats Jaffa over Jesuza- lem en Bethlehem Oostwaarts naar Trans- jordanië loopende corridor. In de Joodsche zóne nu zouden ongeveer 320.000 leden de zer bevolkingsgroep komen te wonen, maar ook een 300.000 Arabieren, terwijl er drie steden, Safed, Akko en Haifa, met een Ara. bische meerderheid in waren gelegen. Hoewel ook aan Joodsche zijde, zooals bekend, dit verdeelingsplan geen enthou siast onthaal mocht verwerven, was de Arabische reactie wel zeer hevig, en kan het Peel-plan dan ook worden beschouwd als de aanleiding tot de hevige terroristi sche agitatie en openlijke rebellie, waarvan Palestina in het afgeloopen jaar de nood lottige gevolgen heeft moeten ondervinden Ongetwijfeld bevinden de Britten zich militair in de sterkste positie, aangezien zij geen georganiseerde legermacht tegenover cember 1938 vervalt; de tweede termijn vervalt op 15 Februari, de derde op 15 elke ruk bezocht was. Daarnaast toonden Mei en de vierde op 15 Augustus 1939. I Echtgenooten zijn aansprakelijk voor de heffing van de(n) andere(n) echtge noot (e) als gezamenlijke schuldenaars. Dit geldt echter niet voor gemengde hu welijken. Hier Is slechts de Joodsche echtgenoot(e) tot betaling van de hef fing verplicht. De rijksminister van financiën is ge machtigd er bepalingen over te maken in hoeverre belastingkantoren in daar voor in aanmerking komende gevallen effecten en grondbezit als betaling kun nen aanvaarden. Men behoudt zich voor, den betalings- pllcht te beperken zoodra het bedrag van 1 milliard is bereikt of den betalings plicht uit te breiden voor zoover dit voor het bereiken van het bedrag van 1 mil liard noodzakelijk is. Eerste termijn boete van 1 milliard vervalt 15 December. Eventueel betaling In effecten of grondbezit. Uit den tekst In de Duitsche bladen van de uitvoeringsbepaling betreffende I de boete van 1 milliard blijkt, dat de eer ste van de vier gelijke termijnen, waarin de boete moet worden betaald, op 15 De- zich hebben. Maar hun taak wordt daardooi ook bemoeilijkt, omdat zy nu niet in staat zyn het verzet te onderdrukken door een zege in een beslissenden veldslag. De Ara i bische opstandelingen, stryden in kleine benden, goed bekend met het terrein, die verrassend optreden, overal onrust wekken, en steeds opnieuw bly'ken te beschikken I over de modernste bewapening. Men her- annere zich slechts den Boeren-oorlog om te beseffen, hoe moeilijk het is een dergelyk verzet, dat bovendien van buiten de Pa- lestijnsche grenzen wordt gesteund, te on derdrukken. In zekeren zin hebben de Arabische re bellen met de aankondiging der „ronde ta fel conferentie” het doel bereikt, dat zy nastreefden door het land ini voortdurende cnrust te houden. Hun wenschen en verlan gens, ondersteund door vertegenwoordigers van omliggende Arabische staten, zullen thans op krachtige en doeltreffende wijze kunnen worden bepleit. Anderzijds vinden ook die Arabische groepen, _die gekant zijn tegen en lyden onder* het terrorisme van hun rebelleerende geloof sgenooten, gele genheid hun stem luide te doen weerklin ken. Indertijd heeft de Britsche regeering mede dank zij den toenmaligen onderko ning, den huidigen minister Lord Halifax een pacificatie in Britsch-Indië bereikt door een overeenkomstige „ronde tafel conferen tie”. Wellicht zal thans in de Palestijnsche aangelegenheid, ten voordeele zoowel van Arabieren en Joden als van het Britsche Empire, een zelfde gunstig resultaat door de Britsche regeering kunnen worden be reikt. Voor een bevredigend compromis zul len echter alle betrokkenen moeten toonen te weten van „geven en nemen”. kan men storten op postgiro no. 1417 op rekening van pastoor Kannaerts, De Twentsche Bank, Tournoolveld 5, ’s-Gra- venhage. JNIK Vrijdag 25 Nov. tot 1S 29 Nov. ANNABEL! t VIJPOB PILQqt ardigd met medewerkin» ransche Luchtvaart MinfatJ hoofdfilm 8teri GENE AUTRY in rado't van de Roede R|fa eest gevarieerde senaatieffl U zich naar wenschen kimt Entree vanaf 25 cent, Toegang boven 14 jaar. Gratis Fietsenstalling, dag’s Populaire Vo^eUfa. !-pryzen van 25-40 60 ca idagochtend 10.30 uur Nov.) BOBBY BREEN fa. Het Lied van de Jeugd Entree 25-30-40 cent gang i ede ren leeftijd. vacht. Wjj hebben niet de belofte gedaan, iat het het Tehuis zou worden voor ieder- die aan deze verschrikkingen tracht te ontkomen. Zelfs, indien er geen andere be volkingsgroepen in Palestina waren, zou de ktvekkelijk onvruchtbare bodem van het land niet in staat zyn meer dan een zeAr Hein percentage van alle Joden, die Europa venschen te ontvluchten, kunnen onderhou ten. Het vluchtelingenprobleem van Mid- kn-Europa lean niet in Palestina worden optelost. De oplossing ligt op een veel grooter ter- fein dan dat. Palestina levert reeds zijn bij drage. Ondanks de troebelen vertrekken tegen woordig maandelijks ongeveer duizend Joodsche immigranten naar Palestina. Verlenging contingenteeringen. De navolgende contingenteeringen zul len per 1 December worden verlengd, waaroij de onderstaande bepalingen be- trefiende de basistijdvakken en de auto nome percentages zullen worden vastge steld: Contingenteeringen: geëmailleerde, ge goten ijzeren badkuipen, basistijdvak itöz33, percentage 35 v. n. bruto-gew., periode 8 mnd. geémailleerde, geslagen ijzeren badkui- derheid in Polen, maar zy is groot genoeg, pen resp. 19343b, lüü v. h. aantal st. en 8 mnd.; kachels,.haardkachels, haarden en for nuizen-c.a resp. 1933, 25 v. h. bruto-gew. en 12 mnd. veevoederkooktoestellen c.a. resp. 1934 —35, 25 en 12 mnd. sloten resp. 193233, 25 en 12 mnd.; spagnoletten resp. 1937, 60 v. h. aant. st. en 12 mnd.; onderdeelen van spagnoletten resp. 1937, 100 v. h. bruto-gew. en 12 mnd.; bovenkleeding resp. 1937, 40 en 12 mnd. petten en baretten resp. 1937, 35 en 12 mnd.; naaigarens resp. 193031, 40 en 6 mnd. letter-, cijfer- en etikettenband resp. 1936—37, 40 en 6 mnd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bovengenoemde percentages alleen be trekking hebben op de autonome contin genten, derhalve niet op de bij handels- verdrag verleende contingenten, welke In vele gevallen hooger zijn. De debatten werden gisteren ge- ;pend door Minister MacDonald. Spr. wees Jbreerst op de groote leger- en politie- mcht, waarover de regeering thans in Pa- l«tma beschikt en die langzaam maar ze kr het gezag en de orde in het geheele tad herstelt. Maar, zoo ging hy voort, onze troepen tonnen de orde herstellen, doch niet den wde. Dat moeten de regeering en dit huis toen. Hoewel Palestina een klein land is, 8 het in geestelyk opzicht groot. Tweedui- end jaar geleden was het het tehuis van de oden en in d© afgeloopen twintig jaren jn vele Joden onder de voorwaarden van !t mandaat naar Palestina teruggekeerd, takt niet, dat iemand met recht kan zeg- en, dat Groot-Brittannië gedurende deze jwen niet de verplichting is nageikomen de '■migratie te vergemakkelijken. Sedert 1122 zyn meer dan 250.000 Joden Palestina famngekomen om er zich te vestigen. He: «■Itaat van hun arbeid is opmerkelijk ge- weit. Voortgaande zeide spreker: De Joden zijn niet in Palestina omdat hun dit als gunst wordt toegestaan, doch omdat het hun recht i«- Onder de geeseling der vervolgingen in ■midden Europa is hun terugkeer naar het Boude vaderland honderdmaal vergroot. De ■tragedie van een volk, dat geen vaderland ■beeft, is nimmer zoo groot geweest als deze ■week. Ik hoop echter dat wij niet aan onze gevoelens van afschuw over de wijze, waar- men dit volk bejegent, zullen toegeven om daardoor onze kalme en juiste beoordee. ling van het moeilyke Palestijnsche pro- j Meem te vertroebelen. a Spr. meende een waarschuwing te moeten laten hooren. Toen wij beloofden de vesti- W Png van een Nationaal Tehuis voor de Jo- den te vergemakkelijken, hebben wij nlm- I mer deze verschrikkelijke vervolging ver- ÜUkSÜlEUILRAM. Koning Carol van Roemenië heeft gis termiddag, vergezeld van kroonprins Michael, een bezoek gebracht aan Hitler in den Berghof op den Obersalzberg. Hitler bood ter eere van den Roemeen- schen Koning een déjeuner aan, waar aan werd deelgenomen door het gevolg van den Koning. Na het groote aantal bultenlandsche staatslieden, diplomaten, militairen en Vorstelijke personen, die Hitler in den loop der laatste jaren op den Berghof opgezocht hebben, Is de aanwezigheid van den Roemeenschen Koning, na den Bulgaarschen Koning Boris, het tweede bezoek van een regeerend Vorst aan den Fuehrer. Koning Carol arriveerde om 12.00 uur met een specialen trein op het station Berchtesgaden, waar hij werd ontvangen door den chef der „Praesidentlalkanzlei”, staatsminister dr. Meissner. Van het sta tion begaf de Koning zich rechtstreeks naar den Obersalzberg. De langs den weg opgerichte eerepoorten waren versierd met de Roemeensche en Duitsche vlag gen. Om 12.20 uur kwam de Koning op den Obersalzberg aan. Hitler, die met minister Von Ribbentrop den hoogen gast op den buitentrap van den Berghof tegemoetgekomen was, begroette hem daar hartelijk en leidde hem het gebouw j Verwacht kan worden, dat de rijksmi- - --- -nister van bultenlandsche zaken, yon Ribbentrop, In de eerstvolgende dagen naar Parijs zal vertrekken om met den Franschen minister van bultenlandsche zaken, Bonnet, de laatste hand aan deze kerk ter herinnering aan Kohlngin Astrld. Zij zal geheel In Zweedschen stijl zijn, met Zweedsche binnenversierlng, en ramen waarop het leven van de Konin gin is af geheeld. De Paus heeft den eer sten steen voor het bouwwerk geschon ken. Ten einde het verelschte bedrag bij een te krijgen, doet het stichtingscomlté nu een beroep op met het plan sympa- thlseerende Nederlanders en In Neder- j land verblijf houdende Belgen! penning- 1 meester is pastoor Kannaerts, Aartsher togenlaan 70, Boschvoorde; bijdragen ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring) 1—5 regels f 1.30, elke regel meer 0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 1—6 regels 1.55. elke regel meer 0.30 Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 bijslag’op den prijs. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den prtfs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN1 —4 regels 2.25, elke regel meer f 0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boek handelaren, Advertentiebureaux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen bij contract tot zeer gereduceerden prijs Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. IT IC EN

Goudsche Courant | 1938 | | pagina 1