IRUNS De Goudsche Courant RADIOBODE ADAM PIANO f 90, W. BACKER Zakdoeken Shawls Een drievoudig „welkom" Polshorloges ZIJT GIJ NOG GEEN ABONNÉ OP DIT BLAD? GRATIS JAGER Wisbrun Liffmann VIOLEN JONGENEElJ BEDIENDE B Hulde-Defilé aan Gouda's nieuwen Burgemeester. KALASIRI^ MAATCORSET. ruilbureau D. A. VAN YPEREN - Markt 18 - Gouda - Telef. 25371 la« 1st® 6ag voor elke beurs Doelestraatr 18 - Tel I Gouda Tel 296 GEEF U DAN NOG HEDEN OP! U ontvangt dan de gedurende de maand December verschijnende nummers UW PLAATSELIJK DAGBLAD STEEDS HET LAATSTE NIEUWS Per kwartaal 2.25 Per week 17 cl een flinke DIENSTBODE een VRIJ HANDDRAAIER lste Brood- Banketbakkersbediende, nette jongen WILT U G. Bakker, Spoorstr. 1. aan de nieuwe abonné's van de Radio Bode. f Middenstandswoningen PRIMA STOFZUIGER voor 20. PHILIPS RADIO vanaf 89. WALDORP RADIO ƒ139.—. ALLEEN bq Gouwe 101 - Telef. 3521. 't Is W L waar U het beste vindt Voor 'n geschenk van de goede Sint In Hand schoenen in Kousen Kraagjes Ceintuurs Corsages Gouda Telef. 3282 Markt 48-47 EEN PERCEEL GROND groote mooie toon 12.50. Pirasstro snaren. JAGER - Westhaven 20. gebruikt Radiotoestel COURANTENRECLAME IS NIET TE VERVANGEN. PLAATST DUS UW ADVERTENTIE IN DE GOUDSCHE COURANT. STADSNIEUWS. GOUiDA, 3 December 1938. Spreekuur Burgemeester. iDe Burgemeester tal'voor de ingezetenen spreekuur houden ten stadhuize ellcen Maan dag en Donderdag van 10ill uur v.m. Spreekuur Wethouder van Financiën. De Wethouder van Financiën zal in het vervolg weder zitting houden in het ge bouw Gouwe no. 2, des Maandags- van 9% tot 10 uur. Stadsspaarbank en Stortingsdienst over November 1938. Inleg in 8913 posten 186912.93 Terugbetaald in 2950 posten 143988.58 Dankwoord van mr. James. ]SJa de groote belangstelling, meester en Mevrouw James g Meer ingel. dan terugbetaald 42924.35 Saldo tegoed per 1 Nov. 1938 1248460.72 Saldo tegoed per pulimo Nov. 1291385.07 Ultimo November 1938: Spaarboekjes in omloop3904 Rekeninghouders 207,7 Ultimo October 1968: Spaarboekjes in omloop 3900 Rekeninghouders 2068 5981 13 Pluimvee- |en Kon ij non vereeniging Gouda en Omstreken. In het met keurige wimpeltjes vroolyk versierde achterste gedeelte van de garage van den heer van Dam aan de Spoorweg straat, heeft de Pluimvee- en Konynenhou- dersvereeniging „Gouda en Omstreken" een Nationale Konijnententoonstelling in gericht. Daarby is gebruik gemaakt van een nieuw soort hokken, door de leden der vereeniging zelf vervaardigd, die aanmer kelijk beter voldoen dan de voorheen ge bruikte metalen kooien. De inzendingen, in totaal een 350 stuks, vertegenwoordigen zeer vele rassoorten, ieder voor zich weer in Verscheidene nuan ceeringen onderverdeeld. Dat het een heel bijzondere tentoonstelling is, wordt daar mede reeds duidelijk gedemonstreerd, doch de kwaliteit van het geëxposeerde verhoogt het interessante nog in sterke mate. Hoe wel de keuring uiterst streng was, werden toch ruim 120 eerste prijzen toegekend. Zeer interessant zijn vooral de langharige Caviatjes, een uit Engeland geïmporteerd ras, een inzending van den heer fi. Re- meyer. Ze vormen een sterk contrast met de Rexen, die wol inplaats van haar heb ben. Een ander contrast bieden de Poolsche dwergjes tegenover de Vlaamsche reuzen. Buitengewoon mooi zijn voorts de Zilver vossen, Black and Tans en de fraaie glan zende Hangooren, waarvan ook een fraaie collectie aanwezig is. 'Dit is slechts een klei ne greep uit de vele soorten, die ieder voor zich bijzondere eigenschappen hebben. Het is een tentoonstelling die stellig niet alleen de "efhebbers, doch ook iedere min- dergeïnteresseerde bezoeker zal boeien. De expositie duurt tot en met Zondag. Muziekschool van Mevr. van Reijsen- van Velsen opgeheven. iNaar wij vernemen heeft mevr. B. van Reijsen-van Velsen wegens vertrek naar Den Haag haar aan de Turfmarkt geves tigde muziekschool opgeheven. Nieuwe waarschuwing van de politie tegen Spaarcredietkantoor. De politie vestigt nogmaals de aandacht op het Spaarcredietkantoor Schiedamsche- weg 252a te Rotterdam. Dit kantoor adver teert thans onder nummer en biedt credie- ttn aan vanaf 800 tegen 5% zonder boe gen. Alvorens op de aanbieding in te gaan zich voor inlichtingen tot de politie te wén den. Nieuwe kalender fa. Anton Coops. De kalender, die de firma Anton Coops elk jaar uitreikt, is altijd een gewaardeerd geschenk. Ook de kalender voor 1939 is een aantrekkelijke uitgave. H« laat de oude volksgebruiken leven en geeft op elk der maandbladen een frissohe gekleurde af beelding van typische gebruiken, die in ons land nog bestaan. De kalender is ook dit- maaüalleszins geslaagd en ongetwijfeld zal men 'hem gaarne bezitten. Rmiw-oDdrachten. Door den Architect W. van der Laan te Papendrecht is namens den heer J. P. Os kam te Gouda, den bouw van een woonhuis te Gouderak opgedragen aan: K. van den Heuvel te Bérkanwóude, perceel hei- beton-, metsel-, timmer- en smidswerk; A. C. Geleijn te Berkenwoude, perceel schil der-, glas. en behangwerk; A. Oskam to Gouderak, perceel lood-, zink- en electrici- tei tewerk. Mutaties bij de belastingen. De heer A. Heiten, assistent bij de «rijks belastingen, is per 1 December overge plaatst van Delft naar Gouda. De heer C. T. Verdugt, in dezelfde func tie te Amsterdam, wordt met ingang van 16 December naar Gouda overgeplaatst. VOOR BONS EN PLAATJES. Sedert de vorige opgaaf ontvangen van: Mevr. T. R., Gouda: 911 punten voor 114 Hlllfi bons. Mevr. T. O. H., Gouda: 452 punten voor 56 Hille bons. Correspondentie- O. W., Gouda. Hoewel de meeste uwer bons geen ruilwaarde hebben, wil len we toch trachten een dezer dagen aan uw verzoek te voldoen. Verzonden aan: j T., Gouda: 31 Hag-zegels. H. A. N., Gouda: 69 Paula bons. B W. A., Gouda: 125 Verkade O.G.R. O. W., Gouda: 100 Verkade O.G.R. die Burge gisteren op hunne receptie ten stadhuize hebben onder vonden, ze heeft tot half zevert geduurd, is gisterenavond het hulde-defilé gevolgd, waaraan door 37 Goudsche vereenigingen met vaandels en banieren is deelgenomen. Vanaf de Veemarkt, waar de stoet was op gesteld, trok de groote optocht, onder vroo- lyke marschen van de meetrekkende mu ziekkorpsen naar de Markt, waar voor het stadhuis werd gedefileerd en de vaandel- groet werd gebracht aan Burgemeester en Mevrouw James die zich met hun familie leden en het wethouders!? dlege op het bordes hadden opgesteld. Met zwier trokken de talrijke deelnemers in blijde opgewekt heid voorbij om langs den Kleiweg naar het Veemarktterrein terug te keeren, wa^r de stoet werd ontbonden. Een junior- en een meisjeslid van de gymnastiekvereeniging boden tijdens het voorbijtrekken bloemen aan. Tijdens de re ceptie waren reeds talrijke bloemstukken aangedragen, welke instellingen en ver eenigingen hadden gezonden en die aan de receptiezaal een feestelijk beeld gaven. Vanaf het bordes van het Stadhuis heeft Burgemeester James aan het slot van het défilé; de zeer groote menigte, die op de Markt verzameld was, toegesproken. Pf burgemeester sprak aldus: Burgers van Gouda! Aan het einde van dit mooie défilé, heb ik behoefte, om U dank te zeggen, dank ook namens mijn vrouw. Ik verbind daaraan de betuiging onzer erkentelijkheid voor het feestelijke inhalen, dat ons vanmiddag te beurt viel. Deze dank gaat in de eerste plaats uit naar de organisatoren van dezen avond, de Commissie voor Oranje- en ande re openbare feesten en haar onvolprezen voorzitter, den heer Pot, die tot mijn vreug de een mijner naaste medewerkers zal wor den. Mijn dark aan de deelnemers is niet min der hartelijk. Gy hebt aan dezen prachtigen dag, voor ons zoo vol feestelijkheid en ont roering, een prachtig slot gemaakt. Ik kan U zeggen, dat myn vroüw en ik zeer trotsch op onze medeburgers zijn. Ik heb al heel wat defilé's gezien en er ook wel eens een geleid, maar ik geloof niet, dat ik er ooit een zag, welke my pieer trof om zijn spontaneïteit en hartelijkheid. Als wy vanavond ons te ruste leggen, zal ik mij ervan bewust zyn, dat er heden een verbond gesloten werd tusschen de Goud sche bevolking en mij, en dat dit verbond bezegeld werd door deze plechtige demon stratie van het vereenigingsleven. Ook ik heb mij in het vereenigingsleven bewogen. Ik weet by ervaring, dat het den weg opent, niet alleen voor de bevrediging van eigen wenschen en het berijden van eigen stokpaardjes, maar meer nog voor het dienen van het algemeen belang. In den Gemeenteraad heb ik reeds ver- Haard, dat ik gekomen ben om te werken en de Goudsche belangen voor te staan, daar waar dat noodig is. De tijd van het gemakkelijke burgemeesterschap is voorby Veel wordt er van hem verwacht. Veel moogt ge ook van hem verwachten. Maar ziet in hem geen wonderdokter of een dui velskunstenaar. Burgemeester van Gouda zijn beteekent niet goud te kunnen vinden of maken. I Wat ge echter wel kunt verwachten, d.i. dat hy belangstelling heeft voor alle be langen en groepen in onze goede stad. Voor alle Uwe wenschen, mits gepast voorgedra gen, sta ik dan ook open. In dit aloude stadhuis, dat al zooveel heeft medegemaakt, zult ge me kunnen vin den. Maar laten wy dan beiden niet vergeten, dat er tusschen U en mij boven deze deur een wijze spreuk geschreven staat: hoort ook de wederpartij. Komt dus met Uw wenschén, met Uw critiek niet al te snel, beziet de zaak ook van den anderen kant. Maar hebt ge dat gedaan, aarzel dan niet Uw belangen by my yoor te dragen. Op Het Haagsche Stadhuis staat een an dere Latynsche spreuk. Ook die geef ik U in overweging. Zij luidt: Zelfs Jupiter, de Oppergod, kan het niet ieder naar den zin maken. Burgers van Gouda, ik heb me vanavond in één ding in het by zonder verheugd. Dat is, dat gij vroolyk weet te zijn en daarbij de orde te handhaven. Tn deze zoo typisch- Hollandsche stad, zoo heeft het nieuwe hoofd der gemeentelijke politie mogen oon- stateeren, ontbrak vanavond één eigen schap, welke als typisch Hollandsch wordt aangeduid die der ordeloosheid. Beschaann mij in de toekomst in die verwachting niet Myn vrouw en ik zijn verheugd, dat onze komst naar hier aanleiding is geweest tot zulk een feestelijke viering. Morgen gaan wy allen weer aan den slag, althans voor zoover wij met de mogelijkheid van te kun nen werken gezegend zyn. Ik weet, dat het in Gouda niet alles zoo goed gaat, als gil zoudt wenschen, maar ik weet ook, dat slechts arbeid en voortvarendheid deze stad weer kunnen opheffen. Myn eerste woord vanmiddag in den Raad was om H. M. de Koningin te danken voor myn benoeming. Met een gedachte ook aan de Vorstin, die ons allen, Gouwenaars en Nederlanders in het algemeen samen bindt, wil ik dezen dag besluiten door U uit te noodigen met mij aan te heffen het eer ste couplet van ons mooie Wilhelmus van Nassouwe. Met groot enthousiasme werd door de tallooze aanwezigen uit volle borst het Wil helmus gezongen, waarop na een driewerf hoera voor H. M. de Koningin ook een luid hoera volgde vpor Gouda's nieuwe burg"- meesterspaar. Het Stadhuis in een zee van licht. Gedurende den geheelen avond was het front van het mooie stadhuis door sterke sch ij p,werpers verlicht, ter Wijl op de trap pen, die naar het bordeS* leidden een klok- verlichting zijn schijnsel wierp De aanblik was waarlijk fantastisch. Het ter elre van burgemeester en mevrouw James door de Commissie voor, Oranje- en andere openbare feesten georga_ niseerde huldetjetoon, is, dank zy ook de gunstige weergesteldheid uitnemend ge slaagd. Het burgemeesterspaar heeft kun nen ervaren dat voor hen in Gouda leven dige belangstelling wordt gevoeld van al! zijden. i DAMES, r U al) I heeft en nimmer gedaagd igt met een goed en ptwU| I KOMT DAN BIJ ONS en vraagt gratie advies bij1 onze CORSETSPECIALISTE welke aanwezi. I DONDEKDAG 8 DECEMBER van 9.30 uur tot 4.80 uur. Geen harnassen, geen elastiek, maar met een KALASIRIS MAATCORSET U zich als herboren. Gaarne zenden wtf U een gratis prospectus. SPECIAALZAAK IN CORSETTEN. Thalia-Theater. Laurel en Hardy in duplo. Laurel en Hardy, de Amerikaansche ko mieken van formaat, mogen van elkaar zijn in filmsehen staat, Thalia brengt deze week met „De Tweelingsbroers" twee Laurels en twee Hardy's en da's een vreemd geval, vooral als ze in eikaars vaarwater raken. Dan ontstaan dolle situaties. De in alle eer en deugd getrouwde Laurel en Hardy woy- den voor de ongehuwde aangezien, die een vroolyken levensstaat voeren, hetgeen lich- teiyke wrijving met de brave wederhelften brengt, die het later weer goedmaken, doch... met de ongehuwde exemplaren van de tweelingbroers en alsof dit nog niet voldoende is aan dwaze verwikkelingen, raakt Hardy 1 nog in den knoop met Laurel 2, terwijl Laurel 1 het met Hardy 2 te stel len krijgt. De dwaasheid stijgt ten top en by dit alles wordt er nog een braaf rob bertje gesmeten en op den duur hebt ge de grootste moeite de Laurels en de Hardy's uit elkaar te houden. In alle geval is het ten kluchtige geschiedenis, waarin het be roemde komiekenpaar in tweevoud prach tig op dreef is en den lach voortdurend door de zaal doet schallen. Een film met dubbelgangers is op zichzelf al komisch en als Laurel en Hardy er dan de hoofdrollen in vervullen, en men ziet bovendien, dat de rolprent tal van aardige vondsten heeft, dan behoeft niet gezegd te woVden, dat er een gul amusement te beleven valt. Thalia brengt „De Tweelingbroers" in .verband met het groote succes, dat de film by de eerste vertooning had, in reprise en dat is ook het geval met een ander bekend werk, „Tarzan's vlucht", dat als tweede hoofdnummer gaat. Tarzan-films zijn steeds vol wondere belevenissen en zoo ook deze, die te meer boeit, omdat er rondom de vele avonturen in de Afrikaansche wil dernis een spannend verhaal geweven is. De zwemkampioen Johnny Weismuller en Maureen O'Sullivan zyn de voornaamste figuren in deze pakkende rolprent, waarin ook het komisch element vervat is. Een interessant journaal maakt voorts deel uit van het aantrekkelijke program- Professor... wat ben, je Een Ginger Rogers-film zonder show, zang en dans. Dat Is wel het meest op merkelijke feit, waarmede de hoofdfilm van het Reunie-programma tevens ge typeerd is. Laten wij er direct aan toe voegen dat de film er niet minder om is. Want Ginger Rogers ontpopt zich thans als een actrice, die haar plaats in een geestige speelfilm alleszins waard is. Heel in het begin zien wij haar in een cabaret een song lanoeeren, maar dan is Ned. Onderwijzers Genootschap. De belangen der blinden. Op Woensdag 7 December houdt de afd. Gouda e. o. van ihet Nederl. Onderwijzers- Genootschap in „Ter Gouw" een avond die gewyd zal zijn aan de belangen der blinden. Er lullen o.m. twee filmts vertoond worden, n.l. „Wakende oogen" (over de trouwe diensten van geleidehonden voor blinden) en „Lichtende verte" (over het onderwijs aan blinden, de vakopleiding en de groote beteekenis van het Brailleschrift. Een en ander zal worden toegelicht door den heer Joh. v. d. Berg uit Opsterbeek, propagan dist van de Nederl. plindenbond. Het be looft een mooie leerrijke avond te worden. Voor belangstellenden bestaat gelegen heid aan het secretariaat, Krugerlaan 89, een introductiebewijs te bekomen. Een nieuwe „Waldorp". Hoewel het in de radio-industrie geen gewoonte is tijdens het seizoen een nieuw toestel te lanceeren, heeft de Waldorp-radio- fabriek een nieuw toestel in den -handel ge bracht. Dit toestel is voorzien van een z.g. drukknop-afstemming, waardoor een auto matische geluidlooze afstemming kan wor den verkregen. Wy verwijzen verder naar de advertentie van den alleenvertegenwoordiger voor Gou da, den heer W. Backer, Gouwe 101. Hij wilde zeker lekker ruiken. Uit een winkel aan de Doelestraat heeft een onbekende man een fleschje „Old cottage lavendel' Alg, Ledenvergadering Zuid-Holl. Ijsbond afd. Gouda. De afdeeling Gouda van den Zuid-Hol- landschen Ijsbond houdt een ledenvergade- ring op Woensdag 7 December te half ne- - gen in de bovenzaal van „Het Schaakbord". I De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: Jaarverslag van den Secretaris. Rekening en verantwoording van den Pen- ningmeester en verslag van de Kascommis- 1 sie. Vaststelling contributie. Verkiezing van j 3 bestuursleden. Periodiek aftredend en her kiesbaar zijn de heeren: P. J. Hubregtse, D. Stuurmian en J. F. W. Turion. Benoeming van een Kascommissie. Voorstel tot toetre ding als lid van den K.N.S.B., het wyzigen van den naam der vereeniging en het aan vragen van rechtspersoonlijkheid. Lezing J. Tiesema. De derde en laatste lezing van den heer J. Tiesema uit Hilversum in zyn serie over „De benauwdheid der Joden", zooals de titel luidt, is bepaald op a.s. Vrijdagavond 8.15 uur in het lokaal Peperstraat 20. Julianasluia. In November zijn door de Julianasluis ge schut 3947 schepen met een inhoud van 428.249 M3. Gemeentelyke Arbeidsbeurs Gouda. Opgaaf der ingeschreven werk- Op Donderdag 1 December waren by de Arbeidsbeurs ingeschreven: Aardewerkindustrie 109, typografie 37, bouwbedrijven 517, chemische nijverheid 32, Houtbewerking 126, kledingindustrie 55, ledefbewerking 18, metaalnijverheid, scheeps- en rijtuigbouw 153, papierfabri cage 17, textielnijverheid 58, bereiding vóe- dings- en genotmiddelen 121, sigarenindus- trie 102, landbouwbedrijven 75, handelsver tegenwoordigers 66, pakhuis- en schippers knechts, koetsiers, chauffeurs 238, trans portarbeiders 83, verzekeringswezen 3, vrije beroepen 9, kantoorbedienden 42, onderwijs personeel 1, huiselijke diensten 18, onge schoolde fabrieks- en andere arbeiders 317, totaal 0192. 30 Nov.: Johannes Sophinus, z. van H. J. Roodbozen A. van Hoorn, Boschweg 36a. Jan Leendert Gerrit, z. van T. Blom en W. van de Werken, O. de Boompjes 153. 2 Dec.: Johanna Chris tina, d. van J. W. Heinen en M. M. Balle- ring, St. Jozephstraat 84. ONDERTROUWD: 1 Dec.: J. den Os en J. Thesingh. H.- Wensveen en J. van Leeuwen. N. A. den Edel en A. M. W. van der Wal. J. Slobbe en C. M. van der Laak. J. de Bruin en H. Kempers. OVERLEDEN': 30 November: Johanna Maria Sassen, geh. met H. A. Carlier, 82 j. 2 Dec.: Henriette Marie Snyhorst, wed. H, H. Verhoef, 50 j. Dina den Ouden, geh. met L. Schèap, 68 j. TELEGRA ERBERICHT. VerwachtJKJ^Re tot matige wind uit het zuiderWf^zuidwesten, heldere koude morgen, overdag gedeeltelijk be wolkt, weinig of geen regen, zelfde tem peratuur overdag. dien avond een professor opdagen. Wel een charmante Jonge professor, maar dan gauw beslist. Binnen 24 uur is zij de toch een echte. En het lot van Ginger is echtgenoote van den geleerde. Wie zou denken dat nu de heerlijke wittebroods weken zouden aanbreken zonder zorgen met louter vreugde, heeft het mis. De jonge professor heeft.een vader, die zeer conservatief Is en de blonde jongedame allerminst de juiste echtgenoote voor zijn zoon acht. Het duurt dan ook wel v voordat zoonlief aan papa durft te i tellen, dat hU getrouwd Is. Daardoor Ohm staan de meest grappige situaties dlèl nog geaccentueerd worden door geestige dialogen. De tweede hoofdfilm, Rasecht geh ten, behandelt een geschiedenis, die s afspeelt op en om de paardenrenbt Spannend van Inhoud maar ook beeld door de talrijke races, die erin j verwerkt. De Directie verdient zeer zeker compliment voor de activiteit door haa aan den dag g&egd bij de Intrede vatu den nieuw benoemden burgemeester Mrj Dr. K. F. O. James. De hierbij gemaakte! opnamón zullen reeds hedenavond ln het! programma worden opgenomen. Morgenochtend wordt vertoond pa. lestina", Het Beloofde Land. Verwacht wordt de Fransche film Yom hiwara en de sensatiefilm „Op vrije voel ten". van ons Speelgoed-Paradijs met verlaagde prijzen. Bovendien heerlijke St. Nicolaasgeschenken GRATIS. Schouwburg-Bioscoop. Willi Fritach in ..Het «néisje van gktenucht". Van het voorprogramma van deze week, vermelden wy behalve de gewone jc een alleraardigst komisch filmpjj; van de titel niet maar bovenal een voortreffelijke film uit de Kaufmann-productie van de over het 1 ven der libellen en waterjuff* Ook deze film, als zoovele andere uitste kende wetenschappelijke filmpjes, werd o] genomen onder leiding van 'Dr. Schulze. Die naam is een garantie voor iet|| dat de moeite loont te gaan zien. Het leven] der libellen is in deze film uitstekend uit| gebeeld. Allerlei details werden geprojecfl teerd, die vermoedelijk aan nemer zouden ontgaan. Het is verheugen; te kunnen vaststellen, dat dit soort pjes ook bij het publiek in de smaak val! De hoofdfilm vormt voor den wer een bron van onuitputtelijk 't Is een film vol humor en esprit, die gaarne voor een tweede maal zou zien. intrige is betrekkelijk eenvoudig, maar regisseur heeft kans gezien er een complicaties uit te hal-en, die de film tot groote aaneenschakeling van voorvallen maakt. Nooit flauw of is deze film een voorbeeld van een werk; lijk goede amusementsfilm. De hoof;' vervullen Willi Fritsch en Gusti Huber, tel wijl belangrijke bijrollen door Hilde brandt en Georg Alexander worden speeld. Zy hebben zich alle vier van hun taak gekweten. Zondagmorgen draait de be' „Bengaalsche lanciersf' met in de hoof; len Gairy Cooper en Franchot Tone. V deze film nog niet heeft gezien, benut deze gelegenheid. Hy zal er geen spijt hebben. Ondergeteekende veraoekt voor ten minste drie maanden toezending van de GOUDSCHE COURANT, met 'gratis gedurende de maand December, tegen betaling van 2.25 per kw taal of 17 cent per week (ihet niet gewensdhte doorhalen). NAAM: WOONPLAATS: Br* Inzenden Bureau MARKT 31 Gouda. Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich bij afwe- Wfheid van den huisarts by de doktoren: J. G. W. F. Bik, Arts, Bleekerssingel 55, Telef. 3151. H. Reedyk, Arts, Crabethstraat 45, Telef. 3232 Apothekersdienst. Van Zaterdag tot en met volgende week frijdag zal de avond-, nacht, en Zondags- ienstworden waargenomen door apotheek I-Grendel, L. Tiendeweg en Pr. Hendrix- straat. PREDIKBEURTEN. Zondag 4 December. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. J. Nien- huls. Kleine Kerk, Peperstraat 128, 10% u. v.m. Ds. Mr. H. van Ewijck, Ned. Herv. pred. te Terwolde. Oud-Katholieke Kerk, 10% u. v.m. Past. J. A. Roeseling. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Stationslaan, 10 u. v.m en 5% n.m. Ds.' A. de Blois. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. 'n.m. Ds. A. Dubois van Oud- Be jjerland. Oud-Geref. Gemeente, Turfmarkt 54. 10 u. v.m., 3 u, en 5% u. n.m. Ds. Joh. van Weizen. Vrjje Evangelische Gemeente, 10 u. v.m. Ds. H. C. Leep. Bed. H. Avondmaal 6 u. n.m. Ds. H. C. Leep. Opwekkings- dienst m.m.v. Zangkoor. Donderdag 8 Dec. 8 u. n.m. Bijbellezing en bidstond. Ver. Calvyn, Turfmarkt, 10 u. v.m. Ds. Rijnberger xan Oud-Beyèrland. 1 Dec. 7% u. n.m. Ds. P. Zandt van Delft. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. J. Kanis. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. Dr. D. Jacobs. Doopen. 6 u. n.m. De heer J, Godhelp, theol. cand. te Alphen a. d. Rijn. Remonstr. Kerk, Ver. v. Vryz. Hervormden, 10 u. v.m. Ds. H. W, Bloemhof. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. De heer Be' keiaar van Krimpen a. d. IJssel. 6% u. n.m. Ds. Vroegindeweij van Reeu- wijk. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10- u. v.m. Ds. W. da Voogd v. d. Straaten. Gertf. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. D«. I P. W. Erdman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. M. C. v. Mourik Broekman. Doopen. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 7 u. n.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw, 9% u. v.m. Ds. de kooze van Gouda. &A u. n.m. Ds. de Graaf van Schoonhoven. ADVERTENTIEN. Verloofd; JO J. NIJHOF en J. W. F. DORLEIJN. Gouda, Tweede Kade 64 "'recht, Damlust-Kazerne l December 1938. DANKBETUIGING. Hiermede betuig ik mijn hartelijken dank Dr. H. W. BE PI ANQUE, Zusters en toeder van het Van Iterson-Ziekenhuis v*°r de zorgvuldige behandeling tijdens ziekte ondervonden. M. DE GANS. ®J®A, 3 December 1938. Peperstraat 26. DANKBETUIGING. Voor de deelneming ons betoond b(j het overlijden van onzen geliefden Man, Vader en Belhuwdvader ABRAHAM DE JONG, betuigen wy langs dezen weg onzen harte lijken dank. Uit aller naam, A. J. DE JONG—BROEDERS. GOUIDA, 28 Nov. 1938. W. Tombergstraat 41. Wegens ziekte terstond gevraagd: voor de geheele huishouding. Lief voor kinderen en van goede getuigen voorzien. GROENENDAAL 5. GEVRAAGD: Zy die tevens op de hoogte zyn met model- leeren en gietwerk genieten de voorkeur. Br. fr. onder No. 4453 Bureau Goudsche Courant, Markt 31. GEVRAAGDEen gevorderd beven 18 jaair (intern) v. g. g. v. M. PIETERSE, Electr. Brood-Ranket- bakkery, Zoebermeer 31. GARAGEBEDRIJF vraagt per 1 Jan. a.s. een voor magazijii- en werkplaats-admi nistratie, leeftijd circa 17 jaar. Brieven onder no. 4419 Bureau Goudsche Courant, Markt 31, Gouda. DE GOUDSCHE MELKINRICHTING vraagt voor spoedige indiensttreding e n leeftijd niet beneden de 16 jaar. Zich aan te melden aan de GOUDSCHE MELKINRICHTING, Turfsingel 25. OFFICIEELE CRISIS-PUBLICATIE. Steunvergoeding Erwten en Veldboone De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor voedererwten van den oogst 1938, welke voldoen aan de daartoe gestelde eischen en door den teler, die deze erwten zelf heeft geteeld zijn gedenatureerd in het tydvak van 28 November tot en met 3 December 1938, zal bedragen 0.85 per 100 K.G. Voorts wordt ter kennis van belangheb benden gebracht, dat met ingang van Maan dag 5 December 1938 aan erwtenhandelarén de gelegenheid zal woiden gegeven erwten van den oogst 1938, welke tenminste vol doen aan het standaardmonster van de kwa liteitsklasse C, te denatureeren met recht op vergoeding, welke voorloopig alléén zal worden vastgesteld voor de kwaliteitsklasse C, een en ander overeenkomstig het be paalde in de Crisis-Steunbesohikking 1938 Erwten (oogst 1938) en het daarbij behoo- rende Reglemen* Steun Erwten 1938. De steunvergoeding voor in het tydvak! van 28 November tot en met 3 December 1938 door telers of handelaren gedenatu reerde veldboonen van den oogst 1938 welke voldoen aan de kwaliteitseischen zal 2.50 per 100 K.G. bedragen. 's-Glravenhage, 2 December 1938. KOSTELOOS. Bij beschikking der Arrondissements- Rechtbank te Rotterdam d.d. 2 December 1938 is het faillissement van T. SLINGER LAND, wonende aan de Lazaruskade no. 15 te Gouda, opgehejven wegens gebrek aan baten. De Curator Mr. S. H. SMIT. GOUDA, 3 December 1938. Lange Tiendeweg 51. Het faillissement van WILLEM VER GOUW, caféhouder te Waddinxveen, is, door het verbindend worden der eenige uit- deelingslyst, geëindigd. De Curator, Mr. K. H. GAARLANDT. GOUDA, 2 December 1938. VOORLOOPIG KOSTELOOS. By vonnis der Arrondissements-Recht- bank te Rotterdam, d.d. 30 November 1938 is in staat van faillissement verklaard de N.V. Stoomzuivelfabriek „DE GOUWE", gevestigd en kantoorhoudende te Gouda, Karnemelksloot 50, zulks met benoeming van den E.A. Heer Mr. J. C. BRONGERS, Rechter in gemelde Rechtbank, tot Rechter. Commissaris en van den ondergeteekende tot Curator. De Curator, Mr. H. J». C. M. DE WITT WIJNEN. GOUDA, 1 December 1938. Oosthaven 51. dat Uwe St. Nicolaasverrassing eens iets bijzondere en aparts Is? Komt U dan eens roeken in de pracht sorteering SIGAREN en SIGARET TEN, smaakvol verpakt en in alle prijzen, bü Stort direct f3--op Giro 128.000 AVRO, Amsterdam, aan de Casta's van Hoofd-of Bijkan of bij een onzer Propa gandisten Na ontvangst van het bedrag krtjgt U dan na de GRATIS December-nummers, hh Kerst en de Avro-Kalender, 'n halfjaar lang elke week de eg, altijd in Radio Bode thuis Aparte schriftelijke aanmelding is niet nodi AVRO's éérste welkom: voor hen, die zich nü opgeven als Va jaars-abonné op de Radio Bode, alle December-nummers van de Radio Bode GRATIS! AVRO's tweede welkom: het zo ongelooflijk mooi uit gevoerde Kerstnummer, vol met prachtige kleurdrukken en goede verhalen. AVRO's derde welkom: de vermaarde AVRO-kalender, die het dit jaar weer klaarspeelt, nog mooier, nog waardevoller te zijn dan de meesterstukken van vorige jaren! (deze alleen dan, wanneer men dit jaar geen abonné was). Als U echt van Uw Radio wilt genieten, als U weten wilt, wat de/aether U elke dag bieden kandan moet U de Rgdio Bode naast Uw toestel hebben! Abonneer U! NU! Neêrlands nationaal radioblad. WESTHAVEN 20 TE HUUR: Twee nette zeer geschikt voor pension. Stedjnkade 33 met 6 kamers en 34 met 8 kamers. Huurprijs 7.per week. Voor solide huurders 14 dagen vrij wonen. Te bevr. bij G. v. WINGERDEN, Steijnkade 29 en bij de Makelaars. Een STOFZUIGER in mijn schoentje Een RADIO in mijn laarsje, Dank je Nederlandsch Fabrikaat, 3 JAAR GARANTIE, geheel compleet met koper ver chroomde onderdeelen, van 32.50 Het goedkoopste toestel met druk knop afstemming. Deze week uitgekomen Betaling in overieg met den kooper. bij Groenendaalbrug. Ruime en aparte collectie in originele verpakking in alle soorten en prijzen wol zijde velchiffon TE KOOP aan het mooiste gedeelte van het van Bergen IJzendoompank, groot 1500 vierkante Meter. Te bevragen by I. VAN DANTZIG, Makelaar, Piersonweg 6. TE KOOP: (Super) voor lange-, korte- en ultra-korte golf, van particulier. Prima, zoo goed als nieuw, met volledige fabrieksgarantie ook dp de lampen. AOHTERfWlLLENS 8.

Goudsche Courant | 1938 | | pagina 2