BUS Balai De^e C< Balans- Oprui Maa 2 Ja begint onze NIEUW W r No. 19920 FILMNIEUWS. Ditbladversch Het Nieu c BERGAMBAC NIEUWERKE EERSTE t orkesten ten gehoore ge- er De nieuwe cursus heeft neutraal per- i De Voorzitter zegt bereid te zijn om te TH4. 1 V.U J1IJ.. olVOOF delscursus, waar al het personeel R.K. is. sing. Laten de belde cursussen elkaar 't Hart, Boekraad en den Vast”. Aïïckey Rooney, Ronald Sinclair en C. Aubreg Smith in het Thalia-Theater. Heinz Rühmann, de bekende filmacteur, in de Schouwburg-Bioscoop. werd gewerkt alvorens deze het maken Simone Simon, zooals zij verschijnt in de 20th Century Foxfilm JOSETTE (Het meisje met de 7 Bontmantels). op voor officieele diploma’s, de bestaande cursus enkel voor het eigen diploma. trachten de beide cursussen tot elkaar te brengen. Wanneer mocht blijken, dat abonnementspe bMoitfng per looper Abonnementen word bQ ome agenten en lo Ome bureaux ztfn d Interc. 2745. Postrekej Dit nummer bestas soneel. Dit is niet het geval bij den han- delscursus, waar al het personeel R.K. is. «o u*cu*#c**. De heer Noest gevoelt niets voor split- de nieuwe cursus niet bereid is om mede ~*nir T.nt.pn Hp heide i>nr«inrau>n nllrnar 1 te werken wil snr «zelfs voorstellen het subsidie De Ruyter, Voorzitter. Hierop wordt na nog eenige discussie de begrootlng voor het Burgerlijk Arm bestuur voor den dienst 1939 goedgekeurd. Vaststelling van de begrootlng der ge- meente-bedrijven voor den dienst 1939. Verschillende vragen worden gesteld en beantwoord. Groote vragen komen niet aan de orde. Gedurende de behandeling van de be- grooting schorst de Voorzitter de verga dering tot 7 uur. Avondvergadering. Om 7 uur wordt de vergadering voort gezet. Tegenwoordig zijn alle leden, met uit zondering van den heer P. Loef Na nog eenige bespreking wordt ten slotte de begrootlng der bedrijven vast gesteld. Vaststelling van de gemeente-begroo- ting voor den dienst 1939. Artikelsgewljzebehandeling. I niet de bedoeling is om den handelscur- sus, uitgaande van de Hanze, te laten verdwijnen. Maar anderzijds mag men geen ongelijke grootheden laten bestaan. Aan den eenen cursus wel subsidie en aan den anderen geen subsidie te verlee- nen is niet billijk De nieuwe cursus leidt opleiding. Bij de Handelscursus beha- len de meeste leerlingen een diploma. glans der herinnerin nevels voor den glarn eenvloelen, dan ligt voor onzen verwonde landschap van dat ve met zijn tallooze en v «en van lief en leec kerdheld, berouw ei klopt opnieuw de we van ons hart en ouc Het zijn wel veelal de: jaar zich aan ons op nieuwe dringen ziet nieuwe over ons elgei leven der menschheic Het jaar, dat voorl geweest vol gevaren, dreigen. We stonden van den afgrond van licht het einde van vingsleven zou hebbe Er is al zoo vaak schreven over het sn< tijd en het wegsnelle zekere moed toebeh Nieuw j aarsbeschouwl nering daaraan te be neer men ouder wo den Oudejaarsdag en van het jaar die ge. staanbaar op, dat ze onoorspronkelij kheid van elndelooze herhï wekkend karakter v het nog maar geledi het sterfbed zaten v 1938 tegemoet glngeï alweer aan het einde ke jaar, en ligt 1939 5 schemering van den laatsten avond van d om ons vervaagt en leven nauwelijks nog hart, sterft het ouc weg om met al zijn z ringen en vreugde w> mist van het verlede Jaren. Maar is het nl< van den avond en ij hart we dien mist do een wonderbaar U< Judy Garland is het typisch Amerikaan- sche volkskind, dat als het ware alle rhyth- me van het blanke zoowel als het gekleur de ras op zeldzame natuurlijke en ondanks haar veertien jaren volmaakte wijze in zich heeft. Blues, het jazz, scat-singing en dan nog een goede tic van lersche en Joodsche melodieën. Het hoogtepunt van- haar crea tie in „Broadway Melody 1933” was wel de merkwaardige, dramatisch gezongen monoloog in briefvorm jDear Mr. Gable”. Toen voorzag men reeds, dat zoowel stem als mimiek haar in ongehoord korten tijd tot groote rollen zou brengen. De eerste daarvan is de hoofdrol in Thoroughbreds dont cry, welke echter in Nederland onder den titel „Kwels geven geen kamp” is uit gebracht. Sophie Tucker, die zich speciaal het lot van Judy heeft aangetrokken, vormt andermaal met haar een team en het is treffend, hoe Amerika’s „red hot mamma” en de kleine impertinente zanglijster Judy Garland op elkaar ingesteld zijn. De jonge Mickey Rooney, die reeds zoo veel kinderrollen gespeeld heeft, en thans tot de jaren des onderscheids gekomen is, speelt de voornaamste jongensrol en dan is er nog een*nieuwe ontdekking van den befaamden producer Harry Rapl, waardoor het trio gecompleteerd wordt. Hun haren rijzen te berge Ritz Brothers in de nieuwe 20th Century-Foxfilm ALS DE MAAN SCHIJNT IN KENTUCKY (..Kentucky Moonshine"! vinden. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W met hun voorstel, tot verlaging der sub sidie gekomen zijn, uit een oogpunt van het recht. De heer Brand gaat de oprichting van den Handelscursus nog eens na. De cur sus is geheel neutraal. Hij gaat uit van de Hanze, omdat destijds eisch van de Regeering was, dat hij uit zou gaan van een middenstandsvereeniging. En des tijds was de Hanze de eenigste midden standsvereeniging. Spr. gelooft niet, dat de nieuwe cursus bulten subsidie zal kun nen. Waarom werd anders voor de cursus laatstelijk een subsidie aan de gemeente gevraagd? De heer Boekraad wijst er nog op, dot het hier twee totaal ongelijke scholen betreft. Het heet, dat men opleidt voor het z.g. Mercurlus-diploma, doch in de practijk beteekent dit, dat slechts een heel gering percentage dit diploma zal behalen. La ten dit er 2 tot 3 zijn. De overigen ont vangen geen diploma. Het diploma voor de vestigingswet staat geheel naast de ALARM OP DE RENBAAN of KERELS GEVEN GEEN KAMP. Thalia-Theater. Het Thalia-Theater zal vanf hedenavond vertoonen „Kerels geven geen kamp”, de film die ook onder den titel „Alarm op de Renbaan” wordt vertoond. Het is een span nende sensationeele film, een avontuurlijk verhaal op en om de renbaan. De hoofd rollen in deze film worden gespeeld door e Judy Garland, bijgenaamd de tweede So phie Tucker. Bij den post: Bescherming van de be- volUng tegen luchtaanvallen deelt de Voorzitter mede, dat aan de ambachts lieden eenige voorlichting zal worden ge geven over het stutten en gasdicht ma ken van kelders. Bij den post: Subsidie aan den han delscursus”, ontstaat een langdurige dis cussie. B. en W. hebben voorgesteld, deze post tot 250 te verlagen. De heer Brand zegt, dat wanneer de subsidie wordt verlaagd, de cursus van het leven zal worden beroofd.‘Het Rijk verleent subsidie aan dezen cursus en als voorwaarde geldt, dat de salarissen der leeraren gebonden zijn aan de Rijksnor- men. Ook de lesgelden kunnen niet ver hoogd worden. Velen, van allerlei rich- I ting, maken gebruik van den cursus. 1 B. en W. zeggen wel, dat de nieuwe cursus, uitgaande van de Boskoopsche I cn Chr. Middenstandsvereeniging, zonder subsidie kan bestaan, doch dit is de vraag. Deze cursus moet nog bewijzen, dat hij kan bestaan Wethouder Van Gelderen zegt, dat het SIMONE SIMON in de Reunie-Bioscoop. In New-Orleans, de levendige, rivierstad waar nog zulk een echt Fransche bevol king woont, staat op alle schuttingen, zui len, borden., en verdere gelegenheden met i vette letters aangeplakt, dat Mademoiselle i Josette ,de beroemde Fransche cabaretière, het groote succes van New-York, zal op treden. Dat vinden de menschen mooi, want in hun hart houden zij dolveel van al wat Fransch is en zij verheugen zich enorm in het bezoek van deze Parisienne. Alleen de gebroeders Brossard ztfn minde» op gesteld, want hun vader heeft deze Josette reeds eerder leeren kennen, heeft er zijn hart aan verloren en hij, nie mand minder, dan deze amoureuse oude heer heeft Josette ertoe weten te bewegen naar New-Orleans te komen! Maar zie, deze zelfde oudé heer Brossard neemt haar weer even vlug naar New-York terug en als het cabaret vol publiek zit, dat alle maal om Josette vraagt, is geen Josette n:eer voorhanden, zjj is weer afgereisd en niemand weet waarheen. De cabaret-eigenaar heeft het daardoor niet heel prettig. Hij heeft te zorgen dat er een Josette optreedt en Josette is op 't liefdespad. Maar gelukkig is er een meisje de jeugdige Renée Leblanc, die direct be reid is, haar plaats in te nemen, wier op treden ieders hart verovert en waarbij nie mand twjjïelt, of dit is de heusche, wereld beroemde Mademoiselle Josette van het Casino de Paris, die in New-York triom- phen gevierd heeft! van de Nedérlandsche versie van „Sneeuw witje” nog eenige maanden in beslag. Meer dan twee millioen teekeningen werden ge maakt alvorens men een definitieve keuze deed, waarbij ten slotte 250.000 gekleurde ontwerpen gefotografeerd werden om tot de film „Sneeuwwitje” samengevoegd te worden. De muziek in deze film is van den com ponist Frank Churchill, die de bekende Disney song schreef „Wro Is Afraid Of The Big Bad Wolf”? Ook de „Sneeuwwit je" schlagers zijn reeds overal via radio gramofoon en orkesten ten gehoore ge- I bracht. De film „Sneeuwwitje” werd op de I Biennale hors concours bekroond, omdat zij I boven het normale peil stond, zoowel tech- in opdracht van RKO Radio 'door de Walt 'Disney Studio's te Hollywood .geprodu- - ceerd volgens het nieuwste systeem, een uitvinding van Disney, Multiplane, Multi plane Technicolor, een plastisch kleuren- procédé. Niet minder dan drie jaar aan de film „Sneeuwwitje” gereed was en bovendien nam WALT DISNEY, die voor de R.K.O. Radio Film Mij. „Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen” maakte. Deze film werd op de Biennale hors concours bekroond, zij is geproduceerd volgens het nieuwste systeem, een uitvinding van Disney, Multiplane Technicolor, een plas tisch kleurenprocedé. De film wordt vanaf 6 Januari a.s. vertoond in de Schouwburg- Bioscoop. HEINZ RUHMANN in de Schouwburg-Bioscoop. De Schouwburg-Bioscoop, die volgende week de bioscoopbezoekers verrast met de vertooning van „Sneeuwwitje en de zeven dwergen”, de zoo kunstig vervaardigde teekenfilm van Walt Disney, de wondere kleurenfilm, die alom wordt bewonderd, brengt in het nieuwe programma voor deze week een der nieuwste films met Heinz Rühmann, de populaire komiek. De film is getiteld „Kareltje op dwaalwegen”. Een uitgebreid programma gaat aan deze dolkomische rolprent vooraf. Vanaf Maandag kan men voor Sneeuw witje reeds plaatsen bespreken. Deze film, die anderhalf uur duurt, werd te werken, wil spr. zelfs voorstellen het van 500 intact te laten. Doch de heer Brand moet de verzekering geven bereid te zijn aan de ronde tafel te gaan zitten. De heer Boekraad stelt voor om hev subsidiebedrag van 500 te handhaven. Dit voorstel wordt verworpen met 9 tegen 3 stemmen .die van de hperen Brand, Boekraad en Van der Staak. Het voorstel van den Voorzitter om zijn bemiddeling te verleenen en zoo noodig de subsidie van 500 te hand haven, indien blijkt dat onwil bij de andere cursus, wordt aangenomen met 9 tegen 3 stemmen, die van de laatstge noemde heeren. De heer Brand verklaart hierbij niet onder dwang te willen han delen. De heer Brand bepleit nog eens een betere steunregeling voor de kleine boom- kweekers. De huidige voldoet in het ge heel niet. Hierover ontstaat nog eenige discussie. Tenslotte wordt de begrootlng vastge steld. Tegen stemmen de heeren Brand en Van der Staak. I nisch als artistiek, van wat de filmwereld tot nu toe had voortgebracht. Alles bij elkaar genomen, belooft de pre mière van „Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen” een unicum te worden 'in het Nederlandsche bioscoopbedrijf en onze stad prijs zich gelukkig hier niet bij ach ter te staan. ken, waardoor men over eenige Jaren wel voor groote uitgaven kan worden ge plaatst. Voorts vraagt hij zich af of de kolen- prijs wel concurreerend is. In de toe komst wil hij gaarne wat meer kolen- leveranciers in de gelegenheid zien ge steld omSzoor de levering der kolen in te schrijven, 11.000 voor werken uit het vernieuwingsfonds acht hij wel zeer hoog De heer De Ruyter zegt, dat het aan B. en W. heel wat moeite moet gekost heb oen om de begrootlng sluitend te maken. Onderwijs vraagt aan do ge meente alleen reeds een uitgave van 71.9JO. En de ondersteuning van be- hoeftigen cm werkloozen zal de gemeente voor een uitgave van rond 170.000 plaat sen. Dat is een ontstellend cijfer. Geluk kig, dat deze ondersteuning kan plaats vinden. Het is een bewijs, dat er nog ge vonden wordt naastenliefde on Christe lijke barmhartigheid. Spreker vergelijkt verschillende cijfers met die van een 1O jaren geleden, en con cludeert, dat de toestand somberder moet worden Ingezien, dan B. en W. denken. De uitgaven zullen stijgen en de inkom sten zullen blijven dalen. Het aanspreken van de reserve der gasfabriek is wel een bewijs hoe funest de toestand is. Spreker gelooft, dat het goed zal zijn het heele vraagstuk van steun aan de boomkwee- kerij nog eens van alle kanten te bekij ken. De handel is geworden cn verlaagd tot een tak van commissionairs. De han delaren hebben betrekkelijk een lastig bestaan, terwijl de boomkweekers hebben te vechten tegen een doodelijke concur rentie. De gesteunde boomkweekers heb ben het nog moeilijker dan de werkloo zen. Beschouwt men de zaak in haar ge heel, dan moet men vaststellen, dat het vak achteruit gaat. Ook het product gaat achteruit ten koste van den goeden naam. De toestand is om het zoo eens te ver gelijken als volgt:1 Op een land grazen 40 koeien, waarop feitelijk niet meer dan 20 koeien eten kunnen vinden. Daarom worden de koeien bij gevoederd. Deze bij- voedering is echter maar zooveel als noo dig is om het vee in het leven te houden. Alle koeien lijden gebrek en de boer in dit geval de gemeente trekt geen gelden. Wethouder Van Gelderen antwoordt, dat de toestand der gemeente-flnanclën Inderdaad ongunstiger is geworden, het geen echj^r nog niet zeggen wil, dat de gemeente direct op de grens der noojj- lijdcndheid zal geraken. Feitelijk had de gasprijs verhoogd behooren te worden, omdat de aankoop der kolen een uitgave van 10.000 meer vorderde. Gelukkig is de kolenprijs weer belangrijk gedaald. Bij dit alles mag men niet uit het oog verliezen, dat.de bedrijven nog door en door gezond zijn. Wethouder Guldemond geeft toe, dat er in de gemeente hier en daar wel wat hapert. Zoo b.v. de Zuldwijksche weg. Deze zou noodig grondig verbeterd be hooren te worderi. Deze verbetering zal de gemeente echter voor een uitgave van een halve ton paatsen. Ook het Juliana - kwartier behoeft een verbetering. Maar al deze werken vallen ontzettend tegen. De aanleg van den Zuidwljkschen weg is een totale mislukking geweest. Niet alleen deugt de schooling niet, doch ook de bruggen zullen bij aanvattlng van een plan tot verbetering geheel ver nieuwd moeten worden. Maar vandaag zegt spr.: „Wees voor zichtig, belast den kapitaaldienst niet”. De heer De Ruyter heeft in mineurstoon gezongen. De dingen, welke hij heeft ge noemd, zijn wel juist. Wat de steunrege ling voor de kleine kweekers betreft, deze is geheel onjuist. De fout is, Hat dezelfde regeling voor den boerenstand is aange nomen, welke regeling voor de boom- kweekerij niet deugt. Toen de heer De Ruyter begonte spreken over de 40 koeien, dacht hij aan den uitleg van de droom van Farao door Jozef. Daar aten de magere koeien de vette op Tegen woordig eten de vette koeien de magere op, zegt men. Spr. wacht op het woord van den wijze, die een juiste redactie van een artikel voor de politieverorde ning met betrekking tot het uitbaggeren der slooten zal geven. Wanneer iemand gevonden wordt, die zijn woning aan twee gezinnen verhuurt, dan krijgt hij een proces-verbaal. B. en W. zijn in dit geval niet meer dan de dienstkJoecht van den Raad, die de door den Raad vast gestelde bouwverordening uitvoeren. Het college is ten aanzien van werk- verschaffingsplannen zeer diligent, mits het óbjecten betreft, waar het loon het grootste gewicht in de schaal legt. Wat de toekomst betreft, al moge deze donker zijn, laat de Raad voorzichtig zijn en trachten de gemeente-flnanclën aan den veiligen kant te houden. Spr. dankt voor de woorden door den heer Noest aan het adres van B. en W. gesproken. Hij zou willen eindigen met 1 de woorden, niet: Hou Zee, doch „Hou het woord gevoerd door de heeren Noest, Vast” n° TJiivfor Werf Rnslrranri nn den De Voorzitter zegt, dat in 1938 16.000 minder aan steun aan werkloozen is uit- gegeven, dan aanvankelijk werd geraamd B. en W. meenen eenige werkverschaf- fingsobjecten gevonden te hebben, welke voor 7/8 uit loon bestaan. Het zijn: het rosarium, het arboretum, en de aanleg van een tegeltrottoir langs de Zijde. Een en ander zal 7 A 8 duizend gulden vra gen. De vermakelijkheidsbelasting zit vastgeklonken aan de grondslagen van het tentoonstellingsgebouw. Spr. wijst het vermoeden van den hoer Noest, dat wanneer de verkiezingen niet in ’t zicht waren, B. en W. reeds thans met voor stellen tot belastingverhooglng waren gekomen, van de hand. Het feit, dat in 1939 een nieuwe rijksbelasting wordt in gevoerd, welke in Boskoop een opbrengst van rond f 40.000 zal geven, was oorzaak, dat B. en W. zich tot het uiterste heb ben Ingespannen om verdere belastlng- verhooging te voorkomèn. Inderdaad kan het oogenbllk aanbreken, dat men nood gedwongen in noodlijdendheid zal ver vallen, maar dat mag alleen in uiterste noodzaak. Wanneer het eten gaat ont breken, is het oogenbllk van uiterste noodzaak aangebroken en dan zullen B en W. niet schromen om met voorstellen tot belastingverhooglng te komen. In tweede Instantie wordt hierop nog 0 JUDY GARLAND en SOPHIE TUCKER in „Kerels geven geen kamp”. Thalia-Theater.

Goudsche Courant | 1938 | | pagina 4