STEMIT LIBERAAL Stemt STEMT LIBERAAL DE KWARTJES RUBRIEK UDC. D C.G. ROOS 19 APRIL 19 APRIL C. G. ROOS Voor de omgeving van Gouda GOUDSCHE COURANT Zaterdag 15 April 1939 Tweede blad NIET DUITSOH, NIET ITALIAANSCH, NIET RUSSISCH EN NIET SPAANSCH, NIET CLERICAAL, NIET SOCIAAL MAAR NATIONAAL: DUS LIBERAAL. Lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. ELKEN ZATERDAG KWARTJES-RUBRIEK Ds. Grisnigt r ENGÊL& Muziekschool DE BEUN, DE WANHOPIGE BOEKHANDELAAR. HET PLAN TOT GEDEELTELIJKE DROOGMAKING DER PLASSEN. Neerlands modernste verkeersweg Brieven uit de Hofstad. WAT GDED IS BLIJFT Lijst 6 c. t roos Lijst 6 Baden ki^EzoND ADHUIS vüroenendaal plaatsen wij in de kleine advertenties tegen een tarief van 18 smalle tekst regels 0.25, elke regel meer 10 cent bij vooruitbetaling. Voor advertenties onder nummer aan het Bureau 10 ct. verhooging. Inzending dezer advertenties tot Vrijdagmiddag 12 our. Brieven kunnen ALLEEN worden afgehaald eiken dag van 96 uur, Zaterdags van 91 uur. Bij alle gelegenheden fa. G. L.'s Bloemen en Planten. B.z.a. Jongen, 14 j. om opge leid te worden in bakkerij. Br. No. 2850 bur. v. d. blad. Biedt zich aan een nette Werkster. Br. No. 2853 bur. v. d. blad. Juffrouw biedt zich aan ais als Huishoudster, 42 jaar. Br. No. 2854 bur. v. d. blad. Een flinke Dagdienstbode gevraagd. Fluweelensingel 36. Flinke Dagdienstbode gevraagd. P. G. Gr. Florisweg 24. B.z.a. gedipl. Coupeuse voor het maken van Japonnen en Mantels. Beleefd aanbevelend, J. Peek, Peperstraat 2. Net Meisje gevr. van 8—12, Vrijd. den geh. dag. of 2 heele en 3' halve d. De la Reylaan 23. Mevr. J. L. van Eijk, Kat- tensingel 54, vraagt voor dag en nacht; goed kun nende koken en werken. Aanmelden tusschen 7 en 8. Mevrouw Becking, Gouwe 71 vraagt wegens ziekte een nette Dienstbode, Voor dag en nacht, goed kun nende koken en zelfstandig werken. Zich aan te melden 's avonds GeVr. wegens huwelijk der tegenwoordige een net Meisje voor dag of d. en n. Aanb. Maandagavond nè 8 uur L. Tiendeweg 54. Nette Werkster gevr. voor den Vrijdagmiddag en de schoonm. Karnemelksloot 66. Een Meisje gevraagd voor de Maandagochtend en Vrijdags den eeheelen dag. Aanm. Maan dag: de la Reylaan 19. Net Loopmeisje of Jongen gevr., pl.m. 13 j-, kunn. fietsen. Br. No. 2897 bur. v. d. blad. Jongen gevraagd bü A. Matse, Kapper, Raad- huisweg E 60, Reeuwijk. Kraamverzorgster b.z.a., ook gen. lichte huishouding te doen. Br. no. 2912 bur. v. d. Mad. Net Meisje gevr. boven 18 j. voor winkel en hulp in de huis houding. Mimpen, Kuiperstr. 46 De Stoofsteeg Automatiek fijne Croquetten Gehakt Slaatjes Warme worst Patat k frites Gev. koeken enz. v. Zoonieren'B Eethuis, Stoofsteeg 16, Tel. 3663. Gevraagd Een flinke Loopjongen, leeftijd 1617 jaar. J. G. Fotharst en Zoon, Klei weg 90. Aanm.: Maandag 17 April. Arbeider, 30 j. weduwill m. 1 kind zoekt Huishoudster. Huwelijk niet uitgesloten. Br. no. 2849 bur. v, d. blad. Gevraagd Meisje voor halve dagen, Vryd. heele dag. Aanm. Zat. na. 7 u. Joubertstr. 200. Gevraagd een flinke Dag dienstbode. Emeis, Bleekerssingel 71. alle Prima Verfwaren kleuren verkrijgbaar Retzema, Stoofsteeg 1. Te huur gevr. voor juffrouw een ongem. Kamer met keu ken. Br. met prijsopgave onder No. 2869 bur. v. d. blad. Te huur Houtmansplantsoen -1, Gas en electr. 2.45 per week. Te huur 2 moderne Huizen in de C. Huygensstraat niet tuin, mooi uitzicht van alle ge makken voorzien. Te bevr. Burg. Martensstr. 4. Te huur een Huis, K. Dwars straat 9, .1.90 p. w. Te bevr. Krugerlaan 31. Mooi Bovenhuis te huur. Prachtig uitzicht op Markt plein. Markt 42. Benedenhuis te huur v. kl. gez. k 1.90 p. w. N. Haven 10. Bevr. Groenendaal 41. Tevens te koop: 2 Markiezen, 187 c.m. lang, badkuip en uit schuif taf el. Te huur: Winkelhuis, neweg 87. Te bevr. Walestraat 13. Groe- Nette Woning te huur Ach ter de Vischmarkt, lage huur prijs. Bevr. Fluw. Singel 88. Gevr. voor 1 Mei een flinke Dagdienstbode, goed kunnende werken en koken. Mevr. SlopIJsselsteyn, Zoutmanstraat 33. Gevr. fl. Dagmeisje,, Woens dag n.m. en Zondag vry. v. Zoo- meren's EethuiB, Stoofsteeg 16. Meisje gevr. voor halve da gen. Aanm. tusschen 5 en 7 u. Goejanverwelledijk 41. Een nette Wasch aan huis gevraagd. Br. No. 2858 bur. v. d. blad. Kruidenierszaak vraagt Winkelmeisje. Br. No. 2866 bur. v. d. blad. Bovenhuis te huur, zeer ge schikt voor klein gezin. Br. no. 2917 bur. v. d. blad. Te huur: Ruim Burgerwoon huis met grond, Weth. Vente- weg 143; en Woonhuis, Raam 103. Bevr. Gouwe 55. Huis te huur, Bockenbergstraat 94. Bevr. Turfmarkt 88. Kuipbaden 7. 25 ct. Sproeibaden 15 ct. Baddoek en zeep 5 ct. Dinsdagsavonds van 58 en Woensdags van 25 uur Sproeibaden a 10 CENT. Duits. Alle examens. Han- delscorr. Frans, Engels. Jaren lange erv. Zeer bill. W. J. D. S. van Eyk, Leraar Duits M.O. A én B, Krugerlaan 31. Nieuwe kleine wagens met open dak, ook 7-pers. m. en z chauff. Tel. 2986. N. Markt 27. Te koop goed onderh Hee- renrijwiel, ook ruilen tegen jon gensfiets. Vondelstraat 52. Te koop: als nieuw. Bogen 44. Tandem, zoo goed Te koop: Gedragen Heeren wandelschoenen, in pr. staat. Laag model, maat 42. Bevr. L. Tiendeweg 72. Te koop: 2 Carriers, laadbak, 1 yscarrier. Speksnijder, Gouwe 8 1 open Aangeboden: 3 rolgordijnen (blauw lancaster), 1 keuken wandkast. FluweelensJngel 43. Een Dodge-auto '33 te koop, in prima staat, geen olieverbr. 18. Zaterd. den geh. dag, op werkd. vóór 9 u. Peperstr. 64. Te koop: z.g.a.n. dressoir, 2 faut., 4 st., tafel, vloerkleed. Ook afz. Vossiusstraat 15. Huis te huur, Prins Hendrikstraat 9. Bevr. Gr. Florisweg 76 bn Wie helpt werklooze tegen kl. verg. aan Ledikant? Br. No. 2852 Bur. v. d. blad. Kosthuis gevraagd, 7.per week. Br. No. 2851 bur. v. d. blad. Net Kosthuis aangeboden, 7.p. w. Br. No. 2856 bur. v. d. blad. Alleenst. pers., P.G. gezocht v. samenwoning. Gez. omgang. Br. no. 2844 bur. v. d. blad. Zit-Slaapkam«r aangeb. voor 1 of 2 heeren met pens., bill, prijs. Br. No. 2857 bur. blad. Flinke ongem. Zit-Slaapk. te huur, of gem. kl. Slaapka mertje. Br. no. 2863 bur. blad. Te huur: Kamer met keuken, omtrek Krugerlaan. Br. no. 2880 bur. v. d. blad. Te huur voor net Middenst. pracht Huis a 6.50 p. w., dir. te betr. Huuring. p. 15 Mei. Br. no. 2856 bur. v. d. blad. Ter overname 2-persoons Veren bed, zoo goed als nieuw. Gouwe 130. Luidspreker gevraagd, nieuw of tweedhands. Br. m. prijsopg. No. 2862 bur. v. d. blad. Te koop: Kinderwagen stroomlijn. R. van Catsweg 214. Te koop: Kinderwagen. Bil lijke prijs. Bothstraat 93. Te koop een goed onderhou den Kinderwagen. Adres: R. v. Catsweg 96. Te koop: J. Kinderwagen, 1 jongensfiets 5-9 j., 1 dames fiets. Karnemelksloot 205. Lenigst Rijks Gedipl. Hor- loger op de Gouwe is W. T. Hoekstra, Gouwe 51, Tel. 3761. Te koop: een Kinderwagen. Onder de Boompjes 147. Te koop: ruigh. Fox, Mechel- sche Herder, ook als waakh., 12.50. Snoystraat 12. Te koop: 2 Friesche Staart klokken, in prima staat. Van Beusekom, Keizerstraat 72. Te koop: geëtste Deurruit, maat 60 x 113 c.m., t. e. a. b. Mooi décor. IJssellaan 201. Te koop in prima staat een A.JJ5. V/i P.K. Const, Huygénsstraat 145. Te koop: een Huiskamertafel (eiken). Te bevr. Nieuwehaven 162. Mooie Friesche Staartklok te koop aangeboden. Voorwillens 85. Te koop: Vischbootje. Toil lensstraat 140. Is U niet tevreden over Uw ltijwielraparateur? Probeer het bif ons. Twintig jaar reparee- ren wij rijwielen voor het Goudsche publiek, dat zegt ge noeg. Aanbevelend, A. Peek, Westhaven 2. Naaimachinemonteur P. G. Wiezer verhuisd van Wachtel- str. 27 naar L.' Tiendeweg 71. Maandag a.s-, 's avonds zeven uur, Gebouw Daniël van Harderwijk. Uitslag Verloting Gymn. Vereen. „Excelsior". 1868, 2026, 2077, 2039, 1671 47, 934, 140, 1630, 1032, 2220, 2009, 2345, 2450, 1890, 1980, 2360, 1993, 1665, 2380, 2102, 1629, 2429, 2408, 842. 1796, 1305, 1746, 2174, 186, 1332, 131, 1547, 1417, 1927, 2194, LI98, 1424, 2138, 497. Prijzen afhalen v. d. Palm straat 91. Inkoop van 2e hands goede ren, zolderopruimingen enz. v. Beuzekom, Keizerstr. 72. 1 Rolveger, 1 Vouwwagen O.V., 1 Kinderstoel, 1 Kinderwa gen, 1 Gasstel 2 pitten, d Pa théfoon, 120 pl., te koop t.e.a.b. R. v. Catsweg 178 na 6 uur. G. van Leeuwen, Groeneweg 79, Telef. 2876. Kuiperij - Vatenhandel. Waschkuipen, regentonnen enz. Reparatiën. Een nriina Roeiboot te koop. Te bevr. Peperstraat 50. De prima aardappelen van dhr. Braat zijn steeds verkrijg baar hoek Nieuwe Markt-Lem- dulsteeg. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 1.30 tot 4 uur. Prijzen vrijblijvend: Eigenheimers p. 70 K.G. 2.— Red Star per 70 KX5. 2.90 Red Star drielingen per 70 K.G. 2.10 Half mud half geld plus 10 ct. 3 H.L. tegelijk 10 ct. per K.G. goedkooper. Pijpen- en Aardewerkfabriek de Jong, Kleiweg 42, vraagt een Lakspuiter. Waschkuipen van 2.50 tot 9.50. Reparatie aan alle kuipwerk. J. Bol, Spieringstraat 89. Glas, Verf, prima Carboli- neum, bruin en kleuren, PIET, Gouwe 100. Radio defect? Lampen of onderdeelen noodig Geen goedkooper adres dan de Radio dokter. Alles met garantie. W. Tombergstraat 39. D. en H. Kleeding naar maat. gemakk. bet. cond., geh. verz. k cont. 5 c/c. Br. no. 2860 b. bl. Voor bijwerken en controle van leerling U. L. O. school wordt gezocht een ervaren on derwijzer. Br. no. 2957 buy. bl. Gratis schoonmaken van Uw Rijwiel, mits u het minimum bedrag van een gulden laat repareeren. Bart van Maaren, Middellantstraat 10. Scharen en Messen slijpen 10 ct. Bart van Maaren, Mid dellantstraat 10. 2 Zeiljumpers te koop, leef tijd 11 en 13 jaar, bij J. L. Hulleman, Kleiweg. Pianist of Accordeonist gevraagd voor Zondagsavonds. „De Beurs", Gouda. Mevrouw, U heeft toch zeker niet onze heerlijke soepen, poviet-pastei en vruchtencake vergeten? U zult *t wel tegen Uw kennissen verteld hebben dat het in het Reformhuis, Kleiweg 14 te verkrijgen is, ook onze po- vietstaafjes. Stoppage in Kleeding, Gordij nen, Tapijten enz. Gouwe 130, 3e huis vanaf Groenendaal Dekens overtrekken, gehed mach. doorgestikt vanaf 2.25 Dekenfabriek, Gouwe 180. Heeft U stof7 Wij maken Uw costuum mod. en goedk. Cen trale Kleermakerij, Gouwe 130. Extra geld voor Marmotten, Konijnen, kippen en duiven ge vraagd. R. v. Vliet, Tollens straat 56. Vaste Waechtafels, Baden, Geysers, Jan Spee nog goedkoo per. Walestraat 12, Tel. 2826. Uw adres voor vuren-, beu ken- en eikenhout, Jan Postmus, Raam 142. Kippenvoeders. Gemengd graan, speciaal ge zuiverd per pond 5 ct. per 16 pd. 48 ct. Legmeel 5 ct. p. pd., 10 pd. 60 ct. Keizerstraat 16 Telef.' 2769. E. J. Wlentje*. Heeren Mollières vanaf 2.75 Ook op crisis-spaarbonnen. v. Maaren'a Schoeithandel, V ij verst raat 10. Uw costuum omtvlekken en modelpersen voor 1. G. Roelofs, Walestraat 2. aaccIa U last tall pyi.ijWC vueicai, tslvSleiougeii, ocii o- kttUuiugcLts tiet we rat pyuiooo verwyuerü Uoor Zr. van -4J», Gouwe 138, Tel. 3281. Gez. inger. Zaaltje te huur voor verg. schaakclub e.a. Markt 42. Is uw Loodgieter ook al Jan Spee, „de Loodgieter", Walestr. 12. Gemengd kippenvoer van de allerbeste kwal, merk Koutlijs L. A. de Waardt, Wilhelminastraat 46 Gouda Opfokvoer Kuikenzaad. Vraagt prijscourant. Heeft U reparatie aan tim merwerk of wilt U vertouwen? Dan is het betrouwbaarste en concurreerendste adres: W, v. d. LAAM., Walvisatraat Ne. 1, Timmer- en Bouwbedrijf. M arkiezenf abrfek GOUDKUIL PRINS. Ook markiesonderdeelen los verkrijgbaar Marklezendoek „Bara", 140 c.m. br. t.87 p. m. Molen werf 18-20. Tel. 2310. Prima Groene en Gele Carbolineum, lage PdU- A. Hermenet, 4e Kade 77 Piano-onderwijs, degelijk en zeer billijke conditie. Mej. Verzijl, Oosthaven 88. Ie Goudache Kunststoppage, IJssellaan 84. atopt alle scheu ren, mot. en brandgaten. Laat mij Uw kamers behin gen. Prachtige collectie papie ren. Plakloon 20 cent. Prima werk. J. J. de Jong, Punt 1. A. J. WEMPE, Urur M. Joubertstrsat 142. Boekbinderij D. Leeuwen Turfs'ngel 23 SMAAKVOL BINDWERK. Gabardine DAMESMANTELS Blauw, Bruin,Beige en vele andere tinten f 12.75, 14.50, 15.-, 16.T5 MEISJES-MANTELS Wol gabardine, leuke modellen 7.50, 8.—. H. BLOM, Groenendaal 6 Goudi. WESTHAVEN 39. Gevraagd flink net Dienst meisje, van g. g. voorx. Br. no. 2968 bur. v. d. blad. Te huur tegen z. bill, prijs nieuw geb. Winkelhuis, h. Cap- penerst.-Rozendaal. Te bevr. Hoogstraat 22. Het adres voor reparatie en verbouwingen is bij J. Hoeksel, Timmerman, v. Heusdenstraat 21, solied werk, scherp conc, prijzen Groote Zeilboot te koop gevraagd. Br. no. 2965 bur. v. d. blad. Mooie Burgerwoning met grooten tuin, 5.50 per week Te bevr. Turfmarkt 113. Direct gevr. Jongen van 16 j. Gebr. Melkert, Metaalwa- renfabriek Gr. v. Bloiaatr. Wegens plaatsgebrek "J? eenige Meubels en vloerbedek- king te koop. Wed. Verloop te StolmjL Goudscheweg. Gevr. een D&gm«»ie nu of 1 Mei, of Werkstet. J. W. Dogterom, Zuid«u*e Zevenhuizen. Gevr. beg. Tuinjongen en«« die 6 4 7 gtó. kan «dg» Huisman, Iieyneveld 23. Wto- land te huur voor aardapp. Te koop een Divan. Te bevr. J. J. Troost, weg 69, Waddinxveen. B. z. a. met 1 Mei HjWj 15 j., voor heele dagen, Z W. Groeneveld, Moeren?^ Voor OUD HOUT Fa. Wed. C. D. HEUVElS*] Tel. 69 Krimpen o. d. HJ» Palen. Planken, Balken, dingo, Bibben. Deuren eat. in olie maten. Groote verkoop van 400 planken, 40 tl»" golfplaten, pracht M. Dortern v. Leemvm, MP weg. Ouderkerk a. 4. zijn onze 5 Weekbladen De Krinipenerwaard, De Zuidpias, Weekblad toot Reeuwl]k:JS^Jj!' Waddinxveen en De Boskooper bet EENIGE AFDOENDE en GOEDKOOPSTE PUBT.ICITElTSMID» Zend Uw opdrachten aan het Bureau MARKT .31, GOUDA, Telef. tlU. Hoe raak ik ooit dien boel nog eens kwijt. dam-Rijnkanaal, aansluiting zal worden verkregen op de Muntbrug te Utrecht. Naar verwacht wordt zal de autoweg 's-Gravenhage—-Utrecht met 1 November tot aan den Meerndijk voor het verkeer worden opengesteld, terwijl het gereed komen van het verdere wegvak tot aan het verkeersplein binnen betrekkelijk korten tijd daarna kan worden tegemoet gezien. Wanneer men eenmaal zoover is, dan kan men practiseh zeggen dat de mo derne snelverbinding Den Haag-Utrecht tot stand is gebracht. naai een bizonder oog had voor de vrou- gemakkelijk te bereiken. Ook hier heb- wen, is wel teekenend èn voor hem èn ben anderen zich een plaats veroverd, voor de dames, die hem zoo bizonder als Wanneer men eens de opgave nagaat knap gevoelen. Allicht zijn wij altijd wat van de samenstelling der Kerkexaden sceptisch gestemd tegenover dergelijke een eeuw geleden dan valt het verschil ophemelarijen; een tikje vriendelijke zeer sterk op. Toen overwegend voor- overdrijving of overdreven vriendelijk- aanstaande en adellijke figuren op die heid maakt maar al te vaak dat het goe- plaatsen, thans bij hooge uitzondering de al te gegeneraliseerd wordt. Wij met nog eens een enkele. Onlangs lazen wij onze 1939-oogen hebben nooit kunnen zelfs in een blad de verzuchting dat het ontdekken, dat de mooiste vrouwen nu vooral de kleine middenstand la die deze precies In onze stad wonen, al zijn er plaatsen vervult en dat zelfs bestudeer- velen, die ongetwijfeld hoogelijk gepre- den er niet of haast niet onder te vinden zen zouden kunnen worden zijn. Ook hier al die -typische overgang Vele andere schrijvers hebben zich uit- die bijvoorbeeld in het vereenigingsleven geput in lofuitingen op het Haagsche zoo sterk opvalt. Hoeveel duizenden zijn vrouwelijk geslacht al zijn er ook wel er in Den Haag met een wetenschappe- dle er een loopje meenamen of zich lijken titel en hoe weinigen nemen deel scherp uitlieten over den opschik van aan het openbare leven! Ook zijn er deze schare Wij vermoeden altijd dat geleidelijk van de functies verdwenen, al' het in andere tijden niet veel anders is zijn het alleen nog de meesters In de geweest, met dit groote verschil dat de rechten die zich er het talrijkst onder verschijning van de vrouw in allerlei be- bevinden, waarschijnlijk omdat die ook roepen wel een belangrijke wijziging het grootst in aantal zijn en zich uit den heelt gebracht. Het groote aantal dames, aard van hvm beroep het meest op het dat niets om handen heeft en alleen als openbare terfein moeten bewegen, levensroeping koestert het vinden van Wij zijn heelemaal afgedwaald van de een passende levensgezel, is wel zeer ge- fraaie tirade over de schoonheid der slonken. Een belangrijk element te wel Haagsche vrouwen, waarmede wij aan- de verdwijning van het sterke contingent vingen Het is thans niet gemakkelijk van den ouden adellijken stand in Den een algemeen oordeel daarover uit te Haag. De geweldige groei van onze stad spreken. Een echt Haagsch ras bestaat met name in de laatste veertig jaar heeft er stellig niet; geen stad biedt zoo'n dezen stand althans numeriek tot een mengelmoes van rassen en types als de klein percentage teruggedrongen Do residentie, cosmopolitisch in den ergsten nieuwe rijkaards hebben veel van den zin van het woord. Hebben niet de Zeeu- luister, dien de oude adel voerde, doen wen, de Groningers en de Limburgers er verduisteren. In geen enkel opzicht is de hun eigen centrum waaraan zij vasthou- oude patricische groep meer toonaan- den? En loopen die als type niet veel uit gevend in de samenleving. Veel ervan een? Buitenlandsche invloeden zijn er al heeft ook Den Haag verlaten en hulst In niet minder en de kruisingen rijn wel vergetelheid elders; veel ervan Is door nieuwe soorten op zich zelf. verval speciaal financieel verval Het Scheveningsche type mag ook niet gedwongen geworden de handen uit de vergeten worden dat rich heeft weten te mouwen te steken en zelf voor eigen on- handhaven al verloopt het geleidelijk en derhoud te gaan zorgen. Zij moeten den lost het zich steeds meer in het cosmo- strijd om het bestaan met evenveel ener- politische van Den Haag op. Of er dan gie voeren en hun titel geeft hun geen geen mooie vrouwen zijn? Natuurlijk, enkel voorrecht, geen enkele voorsprong maar waarschijnlijk niet in grooter per- meer behalve dan misschien de van huis ccntage dan elders het geval is. Trou- uit meegebrachte beschaving en allures, wens het begrip schoonheid staat ten (Jie altijd een belangrijke beteekenis opzichte van de vrouw aeker niet scherp houden. omlijnd vast. Er komt vooral bij, dat de De groote patricische woonhuizen zijn kleeding der vrouwen veel eenvoudiger voor het overgroote deel ontruimd en of is geworden vooral in het alledaagsche afgebroken of voor andere doeleinden leven. De groote beteekenis die dit heeft dienstbaar gemaakt. Het oude centrum zal bij de beoordeeling van de schoon- van Vijverberg, Kneuterdijk en Lange heid niet ontkend worden. De vrouwen Voorhout heeft uiterlijk nog iets van zijn die een beroep uitoefenen hebben op die oude cachet behouden, maar innerlijk versobering een belangrijke invloed ge- vrijwel alles daarvan verloren. En de had. Wil men dus de schoonheid nog in adellijke dames, die In oude tijden den volle fleur zien dan moet men naar de toon aangaven in het toenmalige „socie- speciale „gala"-avonden gaan waar de tyleven" zijn opgelost ln de categorieën dames haar beste beentje nog eens voor der andere burgerij en haar dochteren. zetten. En de groote variatie zal de keu- Het eenige werk waarmede weleer de ze moeilijk maken, freules en haar mama's zich bezig hiel- Maar dat de Itallaansche reiziger zijn den was het barmhartigheldswerk, de oogen weer zou uitkijken als hij dit filantropie, de armenzorg. De reconstruc- I schouwspel zag, is bulten twijfel. Alleen tie die ln dezen tak van maatschappe- zou hij over straat wandelend wel op- lijken dienst heeft plaats gehad, heeft merken, dat hij toch niet al te zeer moet hen die taak vrijwel ontnomen. Wanneer generaliseeren Wij hebben geen reden zij er nog roeping toe'gevoelen dan ls de om ontevreden te rijn maar het dave- weg om dien te volgen heel anders m- rende oordeel van 1517 zouden wij toch worden niet voetstoots kunnen herhalen D© eere-gestoei ten zijn ook niet meêr I HAGENAAR. De auto-snelweg Den HaagUtrecht. MCDLXXIV. Zoo mooi als nergens ter wereld. In 1617 maakte een Itallaansche kar dinaal een lange reis, althans voor die dagen lang door Tirol, Beieren, de Rijnlanden tot dat hij ook in ons Hol land arriveerde. In zijn reisbeschrijving schreef hij o.a! neer: „op een wijl af stand van Delft vonden wij een dorp zonder muren, den Haag, genaamd, zoo mooi als nergens ter wereld. Het kan zich meten met elke groote en mooie stad en hoewel in Holland over het alge meen de minste Vlaamsche vrouwen zijn, zijn ze hier bovenal de allermooiste". 't Is ruim vier eeuwen geleden dat deze loftrompet over Den Haag en de Hage- naresse gezwaaid werd. Dat die kardi- evenmin het karakter van een snelver-. keersweg bezit. Het ls dan ook, aldus de A.N.W.B., een gelukkige omstandigheid, dat vóór het einde van dit jaar de verdere openstel ling van den autosnelweg tot vrijwel on der den rook van Utrecht tegemoet kan

Goudsche Courant | 1939 | | pagina 3