•Havermout De Koning mag in de kerk prediken. Modelmelkerij op de Wereldtentoonstelling te New-York. Genezing door chirurgie. Aspergetijd is kort. rj l' r. RECEPTEN. voor de Jeugd De huil i.Ut'11 "Merkwaardige voorrechten in Engeland. Met gedekt hoofd voor den koning verschijnend... Engelschen staan bekend om zoover bekend, nooit gebruik gemaakt van zijn recht. Steuren zyn trouwens 1 in de Britsche wateren zeldzaam en men kan het nauwelijks voorstellen wat de Engelsche koning zou moeten aanvangen met een walvisch, als hij er tenminste een kreeg! Maar toch I zjjn deze rechten van den koning be- langwekkend. Zij gaan voor het mee- rendeel nog terug tot den tijd, dat het land met alles wat het bezat, eigen dom was van den koning en dat deze zaken hoogstens door hem in leen konden worden gegeven. j Een hertog met een eigen legertje. i De hertogen van Athol mogen sinds 1703 een eigen legertje houden, een voorrecht waarvan ook thans nog ge- bruik wordt gemaakt, want de. tegen woordige hertog van Athol beschikt over een duizend man sterk leger, uit- gerust met artillerie, waarin slechts uitgezochte reuzen van minstens 1.85 M. opgenomen worden. Dezelfde her tog kan nog aanspraak maken op een ander voorrecht. Wanneer een van zijn familieleden ter dood veroordeeld is, moet de terechtstelling worden vol trokken op een schavot, dat tien me ter hooger is dan de gebruikelijke schavotten De hertogelijke familie van Beau fort kan in Badmington elk voertuig naar verkiezing aanhouden. Vroeger gold dit alleen maar voor paard en wagens en schepen, doch tegenwoor dig geldt dit ook voor D-treinen, vliegmachines, enz. Men ziet, in dit opzicht gaat het conservatieve Enge land met zijn tijd mee! Er zijn twee personen, die in te genwoordigheid van den koning hun hoofddeksel mogen ophouden. De eerste is Lord Forester, een Iersche baron, de tweede Michel de Courcy, baron van Kingsale en Ringrode, de 30e drager van dezen naam. De stam vader van zijn geslacht was de Noor- sche baron de Courcy, die tegen het eind der 12e eeuw onder Hendrik II naar Ierland ging en tot graaf werd verheven. Zijn zoon was de grondleg ger van dit merkwaardig voorrecht conservatieve geesteshouding, bezit daar zelfs nóg niet eens ten gocodiceerd recht, d.w.z. wetboe ken, maar spreekt recht volgens de van eeuwen her overgeleverde ver- uiueningen. De Engelsche „wetten" zij n meestal eeuwen oud. Gelijk men weet ia de koning van Engeland het nooi d en de beschermer van de An- gucaansche kerk; als zoodanig geniet hij bijzondere voorrechten, öinds eeuwen heeft de vorst den titel van Kanunnik van de St. Davids Cathe- draal, en geniet uit hoofde van dien een j aarlij ksch inkomen vanéén 1 guinea. Bovendien heeft hij het recht eens per jaar een preek in de kerk te 1 houden. Tot de persoonlijke privi legies behoort verder het alleenrecht monopolie mag men het wel noe men om bijbels binnen de grenzen van het koninkrijk te drukken. Daar de koningen van dit recht natuurlijk persoonlijk geen gebruik kunnen ma- ken, hebben zij aan drie Londensche drukkers dit recht overgedragen. De- zer dagen is voor den Londenschen rechter een „geval" beslist, waarin een drukker zonder toestemming tot het vervaardigen van bijbels was overgegaan. Gedaagde werd veroor- i deeld tot vernietiging van 10.000 exemplaren van de bewuste uit- gave. Zij werden onherroepelijk \erbrand. Het Britsche Bijbelge- 1 nootschap, dat met toestemming van den koning bijbels in vreemde talen laat drukken, vervaardigt ongeveer een millioen exemplaren per jaar. Op- merkelijk is, dat de vorst van de op brengst nog een kleine provisie krijgt. De koninklijke visschen". Tot het „eigendom" des konings be- hooren ook merkwaardige dingen. Zoo o.m. bepaalde visschen, voorzoo ver zij zich in de Britsche wateren be vinden. Men noemt de visschen daar om ook „koninklijke visschen". Daartoe behooren in de eerste plaats walvisch en steur. Korten tijd geleden werd een steur gevangen en den koning aangeboden, die het dier dankbaar aannam. De vader van den tegenwoordigen koning heeft, voor „Bouwend aan de wereld van mor gen", het fiere devies van de New- Yorksche wereldtentoonstelling, die deze maand haar poorten geopend heeft, is ongetwijfeld een leuze, die het hart van den zelfbewusten Ame rikaan sneller doet kloppen. Ondanks een crisis van ongekende hevigheid op velerlei gebied gaat zoo spreekt de burger van de States Uncle Sam rustig voort om aan de generatie van straks de herinnering te laten aan een manifestatie van hetgeen werd tot stand gebracht op het gebied van cultuur, wetenschap en techniek en haar ontvankelijk te maken voor de „wereld van morgen". Aldus den blik vooruit gericht heeft het Amerikaan- sche bedrijfsleven zich opgemaakt om landgenoot en vreemdeling kennis te doen nemen van wat er met de mo dernste middelen te bereiken valt. Dat in dezen wedstrijd de melkvee houderij en de consumptiemelkbedrij- ven, die voortdurend streven naar het opvoeren van de kwaliteit van het eindproduct, niet willen achterblijven spreekt vanzelf. De meest vooraanstaanden onder hen, op wie de Fransche zegtwijze „la crème de la crème" van toepassing is, hebben een gebouw van zelfs Ame rika imponeerende proporties opge trokken. „The Dairy world of tomor row" genaamd, waar men voor de be zoekers wil demonstreeren op welke wijze met behulp van welke we tenschappelijke methoden een pro duct kan worden afgeleverd, waarop men in elk opzicht trotsch kan zijn. Vee van eerste kwaliteit, een efficiën te uitrusting van het bedrijf en een DE'BESTE VOEDING VOOR IEDEREN LEEFTIJD der Kingsales, van het recht dus om met gedekten hoofde voor het aan- gezicht des Konings te verschijnen. Hij versloeg namelijk een Franschen ridder in tegenwoordigheid des ko- nings en kloofde daarna met een slag zijn helm. Als waardeering voor deze moedige daad stond de vorst hem toe .net gedekt hoofd voor Zijne Majes teit te verschijnen. Dit recht is tol den huidigen dag blijven bestaan, v\} het in ietwat milderen vorm. Tegen woordig blijft de Lrod van Kingsale eenige minuten met gedekt hoofd vo^i den koning staan, om daarna den hoed af te nemen. Deze yerandering is te danken aan het volgende, historische voorval, on der Koning George II, tegen het ein de der 18e eeuw. De lord hield na tuurlijk den hoed op, gedachtig aan zijn voorrecht. Ook toen Koningin Charlotte binnentrad, bleef hij den hoed ophouden. Toen trad de vorst op hem toe en sprak: „Mylord, ik weet, dat U het voorrecht geniet den hoed op te houden in tegenwoordig heid van een vorst, doch dit voorrecht geniet U niet, indien er een dame bij tegenwoordig is!" De lord bood zijn excuses aan en nam terstond den hoed van het hoofd... Kapitein Charles le Strange bezit in zjjn hoedanigheid van erfelijk ad miraal van Wash een strook van he1 strand aan de Washbaai, welke zoo breed is als een speer kan worden ge worpen en zoo diep als hij te paard in zee kan waden. Men ziet, lichte athletische oefeningen hebben voor dezen man nog een aparte bekoring... Maar niet alleen de vorsten en de hooge adel hebben in Engeland bij- zondere voorrechten, maar ook ge- 1 meenten en bijzondere personen. 1 Daartoe behoort het recht van den smid van Gretna Green, dat hij hu welijken sluit zonder de gebruikelijke wetsformaliteiten in acht te nemen. Deze huwelijken zijn rechtsgeldig. Aangezien het voorrecht in den jong- sten tijd aanleiding is geweest tot het maken van misbruik, werd het be snoeid, maar typisch Engelsch niet geheel afgeschaft, omdat men geen oud recht wil schenden. De chirurg moet den geheelen m&sch Beender- en hartoperaties. behandelen. reeks strenge voorschriften op het gebied van een hygiënische winning en verwerking van de melk zullen samenwerken om het beste te berei ken, wat in dit opzicht mogelijk is. De voornaamste fokvereenigingen hebben 150 stuks van het beste melk vee bijeengebracht, dat onder veteri nair toezicht in dezen reusachtigen stand zal worden gehuisvest, verzorgd en gemolken. Dit laatste zal plaats vinden op een draaiende melkplaats, rotolactor genaamd, waardoor men op een overzichtelijke wijze een indruk krijgt van alles, wat hiervoor komt kijken. Ook de behandeling der melk. het wegen, koelen, pasteuriseeren en bottelen vindt voor de oogen van het publiek plaats. Dat alle gebezigde ge reedschappen aan de hoogste eischen voldoen, behoeft geen nader betoog. De aldus gewonnen melk is bestemd voor de Mlk-Bar en het restaurant, die een onderdeel van de inzending vormen. In de oude wereld geldt het als een verdienste, indien een bedrijfstak blijft op de hoogte van zjjn tijd. In de nieuwe wereld wil men méér, men moet zijn tijd vooruit zijn. Het zuivel- paviljoen op de Wereldtentoonstelling bewijst, dat de daarbij betrokken in dustrie aan dezen niet geringen eisch volkomen voldoet. Zij bewijst hier mede tevens groot vertrouwen te stel len in de stijgende waardeering door de consumenten van haar kwaliteits product: „de melk", naar de heden- daagsche wetenschappelijke inzichten terecht: „het meest volledige voed sel". „Het lichaam moet zichzelf gene zen!" zoo luidt een door velen gehul digde opvatting en inderdaad bestaat de taak van den arts voor een groot deel hierin, dat hij de afweermaat- regelen van Bet lichaam tegen ziekte ondersteunt ijof den aanval van de ziekte tracht'te verzwakken. In zeer vele gevallen echter, waarin noch het een noch het ander helpt, moet hy er toe overgaan, den ziektehaard in zjjn geheel te verwijderen. Dit is het werk van den chirurg. Doch deze moet dan ook over een bij zondere mate van algemeene medi sche kennis beschikken, teneinde het juiste oogenblik en de juiste plaats te kiezen, wanneer en waar hij het mes erin moet zetten. De chirurg moet steeds bereid zyn, den geheelen mensch te behandelen. Alleen dan zullen met dezen onmisbaren tak der geneeskunst waarlijk móóie resulta ten zijn te verkrijgen. Het terrein van werkzaamheid van den modernen chirurg is bijzonder uitgestrekt en biedt velerlei verras sende aspecten. Wat de chirurgie te genwoordig vermag, grenst voor den leek vaak aan het wonderbaarlijke. Zelfs aan de fijnste en meest gecom pliceerde organen durft de chirurg zich met zyn instrumenten te wagen. Tot de in onze dagen meest voorko mende staaltjes van chirurgisch in grijpen behooren de schedeloperaties, want schedelbreuken zijn een typisch verschijnsel van onzen tyd. Katten komen altijd op hun poot jes terecht, maar de mensch is by een val gewoonlijk minder gelukkig. Nu is vallen natuurlijk geen „privilege" van den modernen mensch. Ook op praehistorische schedels en schedels dateerende uit het begin van onze jaartelling heeft men wel kwetsuren aangetroffen, maar toch bij hooge uitzondering een breuk van de sche delbasis, terwijl daarentegen in onze dagen juist de schedelbasisfractuur als gevolg van verkeersongevallen zeer veel voorkomt. En ook overigens brengt de moderne techniek tal van gevaren voor den schedel mede. Toch kan een schedel heel wat doorstaan. Als onbreekbaar glas zijnde beenpla ten van den schedel drievoudig aan eengevoegd, om de kostbare hersenen te beschermen. Zelfs is de welving nog met een soort „schoorbalken' verstevigd en daarbij toch zoo elas tisch, dat zij wel tot een centimeter kan worden ingedrukt. Wanneer dit sterke omhulsel wordt verbrijzeld, kunnen er belangrijke zenuw- en aderstrengen worden gescheurd. Bui tendien bestaat het gevaar van in wendige bloedingen in de hersenen, die een bedenkelyken overdruk kun nen veroorzaken. Dezen verhoogden druk moet de chirurg in de eerste plaats opheffen en hy laat te dien einde een weinig van de hersenvloei- stof door punctei van het ruggemerg- kanaal afvloeien. Het spreekt wel van zelf, dat bij dergelijke operaties een nauwe samenwerking tusschen chi rurg en zenuwarts geboden is. Hoe vast de beendermassa ook is, toch kunnen uiterst kleine levende wezens er in doordringen, ja zelfs be zit het beendermerg een groote aan trekkingskracht voor hen. Het is doorweven van fijne bloedvaten, aan de wanden waarvan bepaalde cellen zitten, die de indringers moeten op peuzelen. Wanneer nu echter de been deren door verwonding van buitenaf of ook wel doordat er teveel van hen geëischt wordt hetgeen vooral by jonge menschen voorkomt ver zwakt zijn, verliezen ook deze afweer- cellen iets van hun kracht en moeten het tegen de binnendringende ziekte verwekkers afleggen. Zoo ontstaat beendermergontsteking, waarvan de etter in het harde beenderweefsel binnendringt, zoodat ook het been wordt aangetast. Daar voor deze ge vallen een bacteriologisch doeltref fende afweermethode nog niet is ge vonden, moet de chirurg trachten, tenminste de etter af te voeren. Of hiermede volstaan kan worden, dan wel dat het been moet worden uitge- bikt, het aangetaste deel van het been moet worden weggenomen dat moet voor ieder geval op ^J wor" den uitgemaakt. Dithangt at van de pergegchotel ligging van den ziektehaard, namely k of men bijv. b« een lange beenderpijP mag verwachten, dat de beendermas sa weer aangroeit. Bij jonge men- schen is dit dikwijls het .geval. Er zijn gevallen bekend van jongeman- nen bij wie een beenontsteking zoo volkomen geiias, dat' zy met de lede maten, die tydens de ziekte volslagen onbruikbaar waren geworden, hu» werk weer geheel normaal konden verrichten, ja zelfs konden voetbal len. Doch ook met serum en met che mische geneesmiddelen poogt men de ziekteverwekkers te lijf te gaan. Deze bacteriologische ondersteuning van zijn werk is den chirurg even welkom als de dieetkuur by de nabehandeling, die vooral ten doel heeft, het lichaam de belangrijkste vitaminen voor de ontwikkeling der beenderen toe te voeren. Vele chirurgen vullen zelfs de door de operatie in het been ont stane holten met de geneeskrachtige levertraan, die rijk is aan vitaminen. De aspergetijd duurt niet zoo héél lang en is ongeveer 21 Juni weer af- geloopen. Alhoewel zij de laatste we ken goedkooper worden, is er voor grootere gezinnen in den beginne geen denken aan om asperges te eten. Asperges moeten evenals alle groenten trouwens steeds versch gekocht worden, liefst eenige uren nadat zij gestoken zyn. Meestal wor den zy in kistjes, bedekt met gras verzonden, hetgeen er toe bydfaagt ze frisch te houden. Het gebeurt wel eens, dat oudere asperges in water gelegd worden, waardoor zij aan kwa liteit verliezen. Men kan dit consta- teeren, door met een nagel de stevig heid te onderzoeken. Laat de stengei zich gemakkelijk indrukken, dan is de asperge niet zeer versch meer. Meestal meent men, dat de zeer wit te, dikke asperges te fijnste zyn, het geen echter niet steeds waar is, doch die, welke een zeer licht lila kopja hebben, worden door velen verkozen. 'In Italië zyn de asperges groen en hebben zy een donker gekleurde kop, zyn zeer dun en weinig smakelijk. Ook in Italiaansch Zwitserland en Frankrijk vindt men meest groene asperges. De plaats waar men de asperges kweekt en de gesteldheid van den bo dem hebben grooten invloed op het product en ook de wijze van bewa ring, voordat zij gegeten worden. Be waart men asperges tot een volgen den dag in een vochtigen kelder, dan zal het fijne aroma verdwijnen. De „koningin der groenten" is overge voelig en duldt geen ondeskundige behandeling bij het snijden noch bij de bereiding. Het schillen van aspei- ges vraagt overleg, doch wordt zeel vergemakkelijkt door het gebruik van een z.g. zuinigheidsschiller, die men ook bij het aardappelenschillen ge bruikt. Men schilt de asperge van onder naar boven tot een stukje on der den kop, die echter niet af mag breken. Men bundelt ze in stul^elJ van gelijke lengte (ongeveer 20 c.M.) en bindt ze met een witte katoenen draad niet te stevig vast. Verder kookt men ze in een groote pan, liefst een met rooster, opdat men ze gemakkelyk uit kan nemen. Op 1 L. water rekent men 5 gram zout, terwijl de kooktijd naar gelang van de dikte 20-30 min. vereischt I Asperges zyn gaar, indien het onde^ einde zacht aanvoelt. Opdienen op met harde eieren, smolten boter en nootmuskaat. Van het water kookt men een sm« keljjke soep voor den volgenden waarbij men op 1 L. ongeveer boter en 40 gr. bloem rekent. ge- Filmnieuws. De Wiener Saengerknaben in „Concert in Tirol". Schouwburg- Bioscoop. „Vrouwen van 1938". Thalia-Thealer. RIJK EN GEEN GELD. (Naar de bekende roman Oppenheim) van E. Phillip* Schouwburg-Bioscoop. Ernest Bliss, een jong millionair, voeit iich ziek en gaat op aanraden van zyn vrienden naar dókter James Aldroyd. Sfr James vertelt hem, dat zyn toestand toe te schryven is aan zyn levenswijze. D eenige manier om beter te worden is dit leventje van uitgaan en pleziermaken, hal ve dagen slapen enz. op te geven en te gaan werken voor de kost. De dokter merkt echter sarcastisch op, dat ryke patienUn, looals Bliss nooit de geestelijke energie be zitten, die voor zulk een leven noodig ia. Geërgerd door deze toon en. door de weige ring van den dokter, hem by het afscheid een hand te geven, wedt hy om 5U.000 pond tegen een handdruk van den dokter, dat hy gedurende een geheel jaar in Londen zyn eigen brood zal verdienen, zonder zyn geld voor eigen gebruik aan te raken en zonder te profiteeren van zyn rang of positie. Nadat hy zyn zaakwaarnemer op de hoog te gebracht heeft en zyn butler het beheer van zyn huis heeft opgedragen, gaat hy op pad en huurt een zolderkamertje in een Londensche volksbuurt. Zyn eerste baantje is verkooper van gas fornuizen. Hy" verkoopt niets doch wordt verliefd op Frances, de secretaresse van z'n baas. Als hij hoort dat de firma zal moe ten liquideeren en France* haar betrekking zal verliezen, organiseert hy met zyn eigen geld een verkoop-campagne, waardoor de firma er weer bovenop komt. De baas wil Bliss dan compagnon maken, maar volgens de voorwaarden van de weddenschap mag hy dit niet aannemen en moet hy zelfs ueze betrekking verlaten. Hy wordt dan bediende in een groente winkeltje, maar zyn geluk duurt niet lang, want de groenteman, een echte dronkelap, verdenkt zyn vrouw van flirten met Bliss en gooit hem eruit. Met andere baantjes heeft Bliss evenmin succes. By een garage werkt hy een poosje als chauffeur en krijgt als passagier dok ter James Aldroyd, die hem niet herkent. Bliss herinnert hem echter aan zyn wed- Het modehuis Curson, het grootste in New-York, is koortsachtig bezig om de huwelijksuitzet van Wendy van Klette- nng op tijd klaar te krijgen. Wendy is een charmant meisje, dat met Henry Morgan gaat trouwen, omdat zij van goede familie, doch arm is en hij geld heeft. Zij ziet echter als een berg tegen dit huwelijk op en smeekt Curson bij het passen van haar trouwjapon, deze niet op tijd ai te leveren, zoodat de plechtigheid niet kan doorgaan. Als de japon echter toch bezorgd wordt, loopt ze woedend naar Curson. Deze stelt haar voor om te gaan werken en Wendy be sluit mannequin te worden voor Curson. Haar nieuwe chef neemt haai- mee naar zijn huls, waar hij zijn vrouw Mary in tranen vindt. Mary, een ex-actrice, heeft eén ideaal: weer aan het tooneel te gaan en als haar man geen revue voor haai" wil financieren, loopt ze weg. Curson zoekt met Wendy troost in het vroolijke New-Yorksche. nachtleven. Henry Morgan, de teleurgestelde brui degom, tracht Wendy te beletten als mannequin in de modeshouw op te tre den en als dit mislukt, financiert hij zelfs een nieuw modehuis, waarvan de arme Russische Prins Muratov het hoofd wordt Muratov tracht al Curson's mo dellen te stelen en zijn klanten af te troggelen. Het hoogtepunt van den strijd tusschen de twee concurrenten is het Seven Arts bal, waar het mooiste model zal worden bekroond. Wendy bemerkt, dat zij geen kans zal hebben, daar Mor gan in de Jury zit, maar zij weet toch haar mededingster van het huis Muratov onschadelijk te maken en den veelbe- geerden prijs te winnen. Een mode-revue door Curson op touw gezet wordt een geweldig succes en Cur son kan weer overal credlet krijgen. Joan Bennett speelt de rol van Wendy van Klettering, Warner Baxter is haar tegenspeler. De aardapplen fijn maken, met de melk aanmengen tot een dikke purée; 30 gram Bliss herinnert hem echter aan atfn wed- j van de boter er door roeren, vervolgens 1 of denschap en weigert op zyn beurt een hand- 2 eierdooiers en een weinig peper en zout. druk, aangezien hy de weddenschap nog niet De tomaten met de geraspte ui eveneens o een dikke purée inkoken, kruiden met zout, peper en suiker. Een vuurvaste schotel met boter bestrijken, beurtelings een laag aard appelen en een dunnere laag tomatenpurée er in leggen tot alle ingrediënten op zyn. De rest van de boter er op leggen, de ge raspte kaas er over strooien en bedekken met het stijfgeklopte eiwit. In een oven met flinke bovpnwarmte het gerecht nu vlug goudgeel bakken. i heeft. Als het jaar bijna om is, hoort Bliss van Frances, met wie hy vaak uitgegaan is, dat ze geld noodig heeft om haar zieke zuster naar Zwitserland te sturen en daarom met haar vroegere patroon wil trouwen, hoewel zü niets om hem geeft. Bliss zet zijn pogingen ijverig voort, maar onthult tenslotte zyn identiteit. Cary Grant speelt Ernest Bliss. Ais tweede hoofdfilm draait „Concert in Tirol", met de Wiener Saengerknaben. De elt voor een groot deel in Kitzbükel, wintersportoord in Tirol. Gekookte stoof sla. De kroppen openmaken, zonder de blade ren los te breken; aan de onderzijde vast houden, met de bladeren naar beneden in een teil met water dompelen en op en neer. heen en weer door het water spoelen, tot met zich overtuigd 'heeft, dat al het zand verwijderd is. Zoo spoelt men krop voor hrop uit, telwjjl men telkens, als het noodig is, het water ververscht. Vervolgens de sla °P een vergiet laten uitlekken, ze daarna gaar koken op stoom of in kokend water met zout en verder bereiden. Gestoofde sla. 12 kroppen stoofsla, 1 d.L. bruin van jus, 30 «ram boter of vet van jus, paneermeel. De gaargekookte sla in een stoofschotel schikken, de jus en de boter of het vet toe fen, een weinig paneermeel er over strooien en de sla in de oven onder her- •#lel(jk bedruipen eenigen tüd sto™"> <30 4 40 min.). Men kan ook de alakropjes, in "iet te groote stukken gesneden, in de pan niet de boter en de jus een half uurtje zacht- iea laten stoven, Italumnsche aardappelschotel. Neem 600 gram aardappelen, 244 d.L. "elk, 300 gr. tomaten, 1 of 2 eieren, 46 gr. Beter of margarine, 1 sjalot of kleine ui, theelepel peper, 1 thealepel suiker, 2 eet- lepels geraapt oude kaas, zout. Gestoofde pompoen. 1 K.G. pompoen met hard vruchtvleesch, 4 d I,. kookvocht, 60 gram boter of marga rine, 30 gram bloem, zout, peper, geraspte citroenschil. De pompoen schillen, wasschen en pl.m. 10 minuten koken in zooveel water met aets zout, dat hjj half onder staat; daarna het vruchtvleesch in tameüjk groote dobbel- steenen verdeelen. De bloem met 80 gram van de boter licht fruiten, 4 d.L. van het kookwoter toevdbgen en een mooi gebonden saus er van ijken. Deze kruiden met ge raspte citroen») zout en peper, de pom poenstukjes pl.m. T5 min. er in verwarmen zonder ze te laten stoven; de rest van 4e boter vlak voor het opdoen er door roeren. Joe Brown in „De KRACHTPATSER». Reünie-Bioscoop. Het college van. curatoren van een oorthopeadlsch kinderziekenhuis ontslaat 1 Hugo Klpp om plaats te maken voor een protégé, hoewol Hugo in deze richting zeor verdienstelijk werk doet en door de kinderen op de handen gedragen wordt. Een toevallig gewonnen prijs in een loterij stelt hem in staat zijn studies op het Webster College te gaan voortzetten, maar aanvankelijk wordt de niet meer zoo jonge student hevig in de maling ge nomen. Speciaal op het rugbyvcld heeft men het op hem voorzien. Iris Bennett, het meisje van Tom Dixon, aanvoerder van de rugby-ploeg, die Hugo voordien ontmoet heeft, steekt ook den gek met hem. Hugo is op kamers bij professor Dan- ner, die in het geheim al jaren experi menteert, teneinde een chemisch proces te vinden om de normale kracht van menschen en dieyen te doen toenemen. Na succesvolle proeven op een aap, be sluit de professor zijn serum te probee- ren op een mensch en Hugo Kipp krijgt, terwijl hij slaapt, een injectie Als hij 's morgens ontwaakt zijn de gevolgen min of meer ontstellend Hugo Is een supermensch met enorme kracht en dat blijkt al dadelijk op het rugby-veld, waar men hem den dag tevoren zoo mishan deld en vernederd had. Hugo is ineens een bewonderenswaardig speler, die de ongelooflijke prestaties zonder eenige moeite verricht en zijn mede-studenten ondervinden het aan den lijve. Als men nu bedenkt- dat Hugo gespeeld wordt door Joe Brown dan is het duide lijk dat zijn avonturen het summum van dwaasheid vormen. In de tweede hoofdfilm '„In stormen den galop" kan men genieten van sen- sationecle gevechten, hoefgetrappel en knallende revolvers. Sta met spek. 4 ktoppen sla, 250 gram doorregen rook- spek, 3 lepels kruidenazjjn, 1 theelepel zout, theelepeltje suiker, 1 theelepel fijnge hakte prei, V. theelepel peper. In vele streken is het gebruikelijk de sla met gebakken spek in plaats van met eieren en olie aan te mengen. Wie van gebakken spek houdt, zal deze wijze van bereiding zeker smakelijk vinden. Het spek In kleine dobbelsteentjes snijden en uithakken; een gedeelte van het spekvet afgieten, door de rest de azijn roeren en deze enkele minuten laten doorkoken; ver volgens de prei, het zout, de suiker en een weinig fijne peper toevoegen; proeven fff het mengsel goed smaakt en het over in sla gieten, die dan onmiddellijk opgediend moet worden. JOE BROWN in de Reünie-Bioscoop. Sta met witte boonen. 3 kroppen sla, 'A liter gaargekookte witte boonen, 10 gekookte aardappelen, 260 gram doorregen rookspek, 4 lepels azijn, 1 thee lepel zout, 44 theelepel peper. De aardappelen in schijven snijden, het spek in dobbelsteentjes, deze uitbaklcên en warm houden. De sla schoonmaken, goed laten uitlekken en in de slabak doen; eerst de koude aardappelen er door mengen, dan de warme witte boonen, eindelijk het spek en het spekvet, waaraan men het zout, de azijn en de peper toegevoegd heeft. Het ge recht, dat een geheele maaltijd vormt, is vooral op een warme zomerdag zeer aan te bevelen; het moet onmiddellijk na de be- reiding opgediend worden. In plaats van kropsla, kan men ook dun sel, andijvie of veldsla nemen. JOAN BENNETT, de bekoorlijke filmactrice bekend uit tal van films van de United Artist Film M«. POPULAIRE PRIJZEN Zoo'. vlotte, fleurige, ijzersterke Falcon Junior. Een mentel, een jal, weer de ki-d ren zeil plelrier In hebben, weer ze trolsch op zi|n. A z U e.n dochterlie hebt; hoe zou dit model „Morren" heer itean 7 Een leuk, sporliel gaberdine manteltje in lichte pasteltint. En wat zou Uw zoon zeggen ven dit model „Dick" 7 Een echte jongentje, uit sollede tweed met breede ceintuur en royale zakken. Ga eens kijken bij Uw winkelier. Hij heelt een geweldige sorteering en de prijzen vallen mee STADSNIEUWS. GOUDA, 26 Mol 1939. Loop der bevolking. Vertrokken: M. C. en M. A. Agasi, van Markt 55, naar Utrecht, Braamstraat 26bis; G. Gerrits, van Turfmarkt 5, naar Ambt-Hardenberg, Ommerweg A 139; J. A Roeseling, van Gouwe 113, naar 's-Graven- hage, Molenstraat 48; Wed. E. G. Gaar- landt, geb. H. J. M. de Kat, van v. Bevtr- ninghlaan 24, naar Kloetinge, Kloetingsche weg 42; C. P. Vingerling, van Gr. Floris- weg 31. naar Gorinchem, Molenstraat 91; E. Hirsch, van R. van Catsweg 61, naar Oss, Heuvel 94; A .van der Starre, van Da Costakade 35, naar Reeuwijk, Raadhuiswog E 52; A. L. J. van der Veer, van Langie Tiendeweg 3, naar 's-Gravenhage, Zeekant 49; W. J. Jonker, van Gr. Jacobastraat 52, naar Geldermalsen, Tuindorp C 173; A. M. C. L. E. Jonkheid, van Hooge Schielandsche Zeedijk 10, naar Haastrecht D 53; C. J. Terlouw, van Snoijstraat 65, naar Waddinx- veen, Kerkweg 153; A. L, J. Waas, van R. van Catsweg 35, naar Schiedam, Hoogstraat 174; J. G. van Gent, van Turfmarkt 3, nonr Terneuzen, Axelschestraat 52c; A. Poot, van Kattensingel 12, naar Reeuwijk, Bree- vaart H 28; W. van der Vooren, van Kat tensingel 12, naar Reeuwijk, Breevaart H 28; J. tyjettau, van, Crabethstraat 54, naar Amsterdam, Czaar Peterstraat 95; B. Ver- my, van v. d. Palmstraat 104, naar Berg ambacht, Huisweg E 68; A. H. Cornet, van Rcgentesseplantsoen 26, naar Amsterdam, Laplacestraat 42; J. Kuipers, van Kruger- laan 130, naar Delfzijl, Noordersingel 20; C. M. Termorshuizen geb. Versteeg, van Derde Kade 40. naar Den Helder, Wacht- straat 56; E. J. Schmoll, van Lazaruskade 6 en L. Luijnenburg, van Westhaven 17bov. naar Montfoort, Verlengde Hoogstraat A 28; J. Jarsma, van Markt 25, naar Wad- dinxveen, Zuidkade 113; S. van der Hey, van Sophiastraat 64, naar Schiebroek; J. W. Scheffers, van Oosthaven 38, naar Maarsseveen, Heerengracht 20; L. de Wit, \an IJssellaan 119, naar Waddinxveen. Burg. Trooststraat 77; W. van Wingerden, van Bleekerssingel 13, naar 's-Gravenhago Stationsplein 10; H. Joziasse, van Kievit straat 37, naar Den Helder, Marine-kazerne Willemsoord; H. Gaarlandt, van v. Bever- ninghlaan 24, naar Leiderdorp. Achthoven 25; B. P. de Jong, van Bleekerssingel 79, naar Haastrecht, Kleine haven C 221; L. M. G. van Blokland, van Piersonweg 4. naar Moordrecht, P 49a; L. den Hartog, 4 an Staringstraat 24, naar Oldenburg (Duitschland); A. Spee, van Fluweelensin gel 89, naar Haarlemmermeer, Schipholdijk 196; A. M. J. Romeijn, van Heerenstraut 149, naar Linschoten, Kramwykerdijk 32; E. Kok, van Const. Huygensstraat 63, naa" Linschoten, Polanen 22; P. J. Hornes, van aan boord „Hendrika", naar Amssterdam aan, boord .Jamais Pensé", waladres Kerk straat 1311; J. Nagtegaal, van Oosthaven S8bov. naar Nederlandsch Indië; A. de Jong. van Da Costakade 42, naar Maassluis, Tal mastraat 76; C. Bos, van Bleekerssingel 19, naar Lekkerkerk, Lange Stoep 21; J. II. Zuidervliet, van JoAertstraat 164, naar Polsbroek no. 23; Mi W. Bosman, van aKr- nemelksloot 187, nfi»r Haastrecht, Groot Haven C 256; A. de Kogel, van Gouwe 71, naar Varik, Hessels B 44; A. G .Snel, \«n Boomgaardstraat 24, naar Rotterdam, Vo< maerstraat 28b; G. Th. Timmerman, van Karekietstraat 27, naar Lisse, Kanaalstraat 54; A. M. van Duyn, van Vierde Kade 111, raar Rotterdam, Osseweistraat 9; M. J. C. \an der Meer, van Willens 6, naar Rotter dam, Rondelaan, Heiplaat 101; G. Brink horst, van Heerenstraat 151, naar Boskoop, Puttekade 106; J. C. van Noortwyk, van Tollensstraat 124, naar Haastrecht, J. van i Arkelstraat I60i; W. B. Blokhuis, van Kor te- Noodgodsteeg 1, naar Voorburg, Buiten rustplein 14; A. Bloot, var. v. Baerlestraat 14, naar Nederlandsch Indië; H. van den Hamer, van Joubertstraat '184, naar Berg- schenhoek, Rechte Rottekade 60; H. Th. van Bemmel, van Crabethstraat 51, naar Nederlandsch Indië; Wed. J. Marelisse geb. A. Hofland, van Vorstmanstraat 3, naav Ouderker ka. d. IJssel, Dekkersbuurt 91; D. C. M. den Adel, van Const. Huygens straat 78, naar Voorst, Twello, Wilpsche- weg J 197; A. Goudsmit van R. van Cats weg 61, naar Warnsveld; D. de Jong, van Snoystraat 29, naar Reeuwijk, Weth. Ven- teweg H 157a. De a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Voor de a.s. raadsverkiezing is de lij't- nummering als volgt: 1. AntijRev.; 2. R. Kath.; 3. S.D.A.P.; 4. Gemeentebelang; 5. Kersten-C.N.A.; 6. Chr. Hist. De stem ming zal op 14 Juni plaats hebben. Mannenkoor Apollo. In een vergadering van het mannenkoor „Apollo" is het bestuur als volgt gekozen: H. Ruis, voorzitter, C. Loendersloot, secre taris, Onder de Boompjes 65, C. J. IJssel- stein, penningmeester. Mondaccordeonorkest „Crescendo". „Crescendo" zal op 2e Pinksterdag a.s. deelnemen aan het door de Ned. Bond van Mondaco. ver. te Utrecht te houden zaalcon cours. Zy zal uitkomen in de le afd. met een verplicht- en vry nummer. Wedvlttïht postduiven. Zondag hield Postduivenvereniging ,iHet Westen" een wedvlucht vanuit Pont the Maxence, afstand 335 K.M. In concours 144 duiven. Gelost 8.15. De vogels bereikten hun hokken als volgt: Rapia en Versteef I, 2, 5, 6, 7, 15, 16, 29, 40, 43; J. Schouten 3, 8, 14; J. v. d. Meer 4, 44; C. P. J. Boer 9, 12, 13, 21, 23, 26, 28, 31, 34, 38, 45, 47; W. Molenaar 10, 35, 46; P. Tom 11, 37, 18; W. J. Erberveld 17, 25, 39; W. J. de Haan 18, 22; C. J. v. Gils 19; H. L. Lakerveld 20, 32, 41; P. Prevoo 24; J. v. Roon 27, 36; D. de Bruin 30; W. C. Luijnenburg 33 42. Aankomst eerste duif 1.30.45, laatste duif 2.06.41.

Goudsche Courant | 1939 | | pagina 4