I RAVERO-REIZEN I)e Kabinetscrisis. WEK UW LEVER-GAL OP ■^eMObafTu^olken van genot TASSCHEN VOOR DE NIEUWE TIJD Dankbetuiging. L. N. POLDERVAART, Tandarts H. MULLER HERVAT 17 Juli zijn praktijk. KANTOORBEDIENDE, EEN NET MEISJE, Aank. MEUBELMAKER, FLINKE JONGEN, eenige Leerlingen, Schilders en Schilderessen. Rie Mastenbroek Kantoorbediende (w.) Jongste Bediende (vr.). RUIM HEERENHUIS, RALEIGH DE TREKKING van Juli 1939. C. LAFEBER's DANCING „TER GOUW" ZATERDAGS van 8—11.30 Extra geëngageerd „RUDI FELDOR" de eminente violist voor dansmuziek. Prettig Dansen in „TER GOUW", Bleekerssingel 1. Zondag, Dinsdag en Vrijdag naar LUIK. Besprekingen ten Paleize Noordeinde. Gisterochtend heeft H. M. de Koningin na afloop van het défilé van de regimen ten. Grenadiers en Jagers, ten Paleize Noordeinde wederom in audiëntie ont vangen de heeren Beelaerts van Blok land. vice-president van den Raad van State en Baron De Vos van Steenwijk, voorzitter van de Eerste Kamer. In den loop van den middag ontving H. Mnaar reeds gemeld, mr. dr. L. N. Deckers, voorzitter van de R.-K. Tweede Kamerfractie in verband met de Kabi netscrisis. Gisteravond waren ten Paleize de Mi nister van Staat, mr. D. Fock, de vice- president van den Raad van State, jhr. mr. F Beelaerts van Blokland, de voor zitters van de Eerste en van de Tweede Kamer, de heeren Baron De Vos van Steenwijk en mr. Van Schalk, alsmede luit.-generaal Reynders en vice-admiraal Fürstner, resp. chef van den Generalen Staf en chef van den Marinestaf, door H. M. de Koningin uitgenoodigd tot het voeren van besprekingen. Deze conferentie heeft tot midder nacht geduurd. Eerst tegen half één is H. M. de Koningin naar den Ruigenhoek teruggekeerd. Minister Funk naar Bazel. De Duitsche rijksminister van Econo mische Zaken, dr. Funk, is gisteravond van het Centraal Station te Amsterdam met den Bazeler trein van 18.47 uur uit ons land vertrokken. De minister had des middags al afscheid genomen van de Nederlandsche regeringspersonen. Op het perron werd hij uitgeleide gedaan door den Duitschen gezant graaf Julius Zech Burkersroda, den Duitschen consul- generaal F. Benzier, den president van De Nederlandsche Bank, mr. L. J. A. Trip en den secretaris mr. J. Westerman Hol- stijn. De minister maakte ook nu weer de reis in een speciaal rijtuig der Duit sche regeering. De benoeming van Dr. Romein. Bij Koninklijk besluit bekrachtigd. Bij Kon. besluit, is het besluit van den Raad der gemeente Amsterdam van 31 Mei 1939, houdende benoeming van dr. J M. Romein tot buitengewoon hoog leer aar in de vaderlandsche geschiedenis aan de gemeentelijke universiteit te Am sterdam, bekrachtigd. Ook dit jaar tomatensoep in blik. Er worden nu echter méér fabrie ken ingeschakeld. Wij vernemen, dat kort geleden echter vóór de kabinetscrisis is beslo ten, om ook dit jaar van overheidswege tomatensoep in blik te doen maken, zelfs nog op grootere schaal dan in het afge- loopen jaar. Het aantal conservenfabri kanten, dat daarmee zal worden belast, zal echter aanzienlijk worden uitgebreid, zoodat een door velen herhaaldelijk gewraakten misstand thans niet meer Er zij aan herinnerd, dat de producUe vorig jaar 4.5 millioen kilo heeft bedra gen, waarvan 3.5 via den middenstand op normale wijze aan den consument is verkocht, terwijl één millioen kilo vla het Departement van Sociale Zaken aan werkloozen en behoeftigen werd ver strekt. De productie van vorig jaar is thans vrijwel geheel geruimd. Ernstige brand te Groningen. Twee menschen in de vlammen omgekomen. Hedenmorgen vroeg heeft te Gronin gen een felle brand gewoed, waarbij twee menschen het leven verloren. De brand is ontstaan in het beneden- huls van den heer H. Wigman, die met vrouw en 2 kinderen nog tijdig het bran dende huis konden verlaten. De heer Wigman zelf kwam echter zoo leelijk te vallen dat hij met een beenbreuk en ern stige verwondingen naar het Academisch Ziekenhuis moest worden overgebracht. Van de bovenbewoners wist alleen de 25- jarige zoon het fel brandende huls te ontvluchten, zijn 60 Jaar oude vader en moeder kwamHI^ln de vlammen om. SPORT EN WEDSTRIJDEN. ATHLETIEK. Eindstand G.A.C.-competitie. A.A.V. '36 kampioen. In de G.A.C.-competitie 1939 hebben de deelnemende vereenigingen de vol gende punten behaald. Eerste competitiedag: Heeren, klasse I: A.A.V. '36 12633.18 p., Vires et Celprltas 12262.33 p., Achilles 11947.24 p, Olympia 10433.78 p., Alphia 8595 86 p. Heeren klasse H: Achilles II 10673.40 p., Vires et C. II 10439.12 p., V. et C. III 9273.90 p. Junioren: Alphia 12557.40 p.. Vires et C. 8259.10 p. Tweede competitiedag: Heeren. klasse I: A.A.V. '36 13039.80 p., Achilles 11184.80 p., V. et C. 11033.88 p., Olympia 10578.71 p.. Alphia 8738.30 p. Heeren. klasse II: V. et C. II 10481.44 p„ Achilles II 10410.80 p., V. et C. III 7263.20 p. Junioren: Alphia 13089.20 p.. V. et C. 12018.40 p. Derde competitiedag: Heeren, klasse I: A.A.V. '36 13087.60 p V. et C. 12620.38 p.. Achilles 12573.60 p., Olympia 10864.99 p., Alphia 10254.50 p. Heeren, klasse II: Achilles II 11721.90 p., V. et C. Ill 9526.80 p., V. et C. II 9458.90 p. Junioren: V. et C. 12427.70 p., Alphia 11513.50 p. Eindstand: Heeren klasse I: 1. A.A.V. '36 38760.58 p., 2. Vires et Celeritas 36916.59 p., 3. Achilles 35705.64 p., 4. Olympia 31877.48 p., 5. Alphia 27588.66 p. Heeren. klasse II: l. Achilles II 32806.10 p., 2. V. et C. II 30379.46 p., 3. V. et C. III 26063 90 P Junioren: 1. Alphia 37160.10 p., a V. et C. 32705.20 p. FINANCIEEL NIEUWS. Jaarverslag N.V. C. Hoyng. Reorganisatie-plun. In het jaarverslag van de N.V. C. Hoyng te 's-Gravenhage wordt o.m. het volgienda medegedeeld: De verbetering in den gang van zaken by de Kon. Plateel bakkerij „Zuid-Hollami" bleef aanhouden en de bedrijfsresultaten waren in 1988 dan ook in \erhouding weer belangrijk beter d«n in 1937, zij het dar» ook, dat de normrl* afschrijvingen nog niet ten volle verdiend werden. Alhoewel zoowel de productie als de omzet van deze onder neming zich steeds in flink stijgende lijn blijft bewegen is het prijspeil in 't alge- meen nog van dien aard, dat het behalen van winsten van eenige be teekenis voorloo- plg nog uitgesloten moet worden geacht. Voorgesteld wordt van het bedrijfgover- schot der N.V. Hoyng ad 35.243 (41.606; een bedrait van 16.078 (20.199) aan tf wenden voor afschrijving op de verschillen de activa en het restant toe te voegen aan de reserve koersverlies, waardoor deze re st rve met een bedrag van 74.238 op de balans zal voorkomen. De Mij. doet haar jaarverslag van een reorganisatieplan vergezeld gaan. Deze reorganisatie beoogt: le. een herwaardeering van de op de balans voorkomende activa, welke o.a. door jarenlange achterstand in de afschrijvingen bij de N.V. Kon. Plateelbakkerij „Zuid- Holland" ver boven d« huidige bedrijn- waarde te boek staan. 2e. afboeking van een belangrijk W- liessaldo voorkomende op de balans van de N.V. Kon. Plateelbakkerij Zuid-Holland" wegens in de jaren 1931 tot en met 1936 geaccumuleerde bedrijfsverliezen. 3e. afvoering van de op de balans onzer vennootschap voorkomende oninbare saldi. 4e. de mogelijkheid te openen om bin nen niet al te langen tijd uit de bedrijfs winsten tot hervatting van dividendbetajjng over te kunnen gaan. Het is, aldus de directie, volgens onze overtuiging zoowel in het belang van ge wone als van preferente aandeelhouders noodzakelijk, de balans der vennootschap zoodanig te reorganiseeren, dat deze toe laat de eventueel te behalen winsten aan hen te kunnen uitkeeren. Te dien einde zullen op verschillende ac tiva belangrijke afschrijvingen moeten plaats vinden in totaal ten bedrage van 859.197, welk bedrag samengesteld is uit: a. een afschrijving op onze vordering op de N.V. Kon. Plateelbakkerij „Zuid-Holland" tot een bedrag van 582.867; b. een af schrijving op deelnemingen ad 40.000; c. een afschrijving op materialen ad 27.856; d. een afschrijving op debiteuren ad 2.000; e. een afschrijving op de overi ge oninbare saldi ad 206-474. Van deze totale noodzakelijke afschrij vingen kan 174.238 bestreden worden uit bestaande reserves, waarna een ongedekt verlies zou resteeren van 684.959. Dit resteerende bedrag kan worden ver kregen: a. door inneming en annuleering van de zich bij ons voor enkele oninbare saldi in onderpand bevindende 211.500 go wone aandeelen Berie A en B; b- door een afstempeling op de resteerende gewone aan deelen serie A en B van 60 pet. Echter is hiermede voor gewone aan deelhouders, ondanks het groote offer het welk zij zich zullen moeten getroosten, de mogelijkheid van dividenduitkeering nog geenszins geopend. Immers de achterstand in de uitkeering van dividend op de cumu latief preferente aandeelen, bedraagt tot en met het boekjaar 1938/39 reeds 42%. het geen dus een bedrag uitmaakt van 210.000. Met het inhalen van deze achter stand is volgens de meening van de direc tie dan ook nog een reeks van jaren go- moeid- Teneinde dus ook voor gewone aandeel houders de üiogelykheid van eenige divi denduitkeering binnen niet al te langen tijd te openen, stellen directie en commissaris sen voor om in de voorwaarden verbonden aan de cumulatief preferente aandeelen de navolgende wijzigingen aan te brengen: le. annuleering van het achterstallige dividend; 2e. directe opheffing van de toekomsti ge cumulatie: 3e. vaststelling van het primaire divi dend der preferente aandeelen op 5%. STADSNIEUWS. VOETBAL. DilettantG.S.V. Morgen speelt G.S.V. te Krimpen a. d. Lek tegen Dilettant voor de nederlaagsevic dezer vereeniging. WATERPOLO. Zwemkring Gouda. Voor den Zwemking Gouda is gisteravond te Waddinxveen gespeeld de wedstryd De Gouwe 2A.Z.C. 3 02. K.N.Z.B.; De Gouwe-aZ.P.C. 0—4. UIT DEN OMTREK. SCHOONHOVEN. Conducteur Ned. Spoorwegen. De heer C. Wismeyer, conducteur op de spoorlyn GoudaSchoonhoven, gaat don dienst der Ned. Spoorwegen wegens ge. ondheidsredenen verlaten. Als zjjn opvol ger is met ingang van 16 Juli de heer C. J. Denneman uit Amsterdam naar Schoon hoven overgeplaatst. MOORDRECHT. Kind verdronkem. Het anderhalf-jarig zoontje van de fami lie J. Boom is bij het spelen nabij de ouder lijke woning aan het Westelnde te water geraakt en verdronken. GOUDA 8 Juli 1939. Vernieuwing; van een gedeelte der stoomketel installatie van de Electrische Centrale. Ko«ten 210.090. Overeenkomstig het raadsvoorstel van 9 October 1937, besloot de Raad in zyne ver gadering van 26 October 1937 tot aanschaf fing voor de Electrische Centrale der Ge meente-Lichtfabrieken van een nieuwen stoomketel met een capaciteit van 25/30 ton stoom/uur en 25 Atü bedryfsspanning, ter vervanging van twee oude ondeugdelijke stoomketels. Aan dit besluit kon evenwel geen uitvoe ring worden gegeven, omdnt Gedeputeerde Staten de krachtens artikel 1, sub a. der Electriciteitsvercrdening voor Zuid-Holland van hun College vereischte vergunning tot uitbreiding van het ketetvermogen der Cen trale weigerden. Hoewel uit het voorstel bleek en daarna uitvoerig aan genoemd College is uiteengezet, dat de nieuwe stoomketel uitsluitend moest dienen om twee niet meer aan redelijk te stellen eischen voldoende ketels te vervangen en de gekozen capaciteit van den nieuwei^ ketel alleen berekend was op de tegenwoordige productie plus een normaal te coiflstateeren stijging van het stroomdebiet, bleef het Col lege op het standpunt staan, dat hier van uitbreiding van het bedrijf sprake was en er mitsdien in afwachting van de conclusies der Provinciale Commissie tot onderzoek van de wenschelijkheid van ten stelsel van collectieve stroomopwekking voor Zuid- Holland voor hun College geen aanleiding bestond om voor die uitbreiding vergunning te verleenen. Bij schrijven van 27 Juni j.l. no. 80G, komt de Directie der Gemeente-Lichtfabrie ken op deze vervanging van twee oude stoomketels door een nieuwen ketel terug. De beide oude ketels zijn thans resp. 22 er.. 26 jaar oud en reeds sedert langen tijd afgeschreven; swdert jaren zyn zy niet meer bedryfszeker en zij kunnen slechts korten tijd achtereen in bedrijf gehouden worden. Hierdoor zijn moeilijkheden ont staan tijdens de revisie der overige ketels, zoodat zij als een onveilige factor in het be drijf moeten worden aangemerkt. De totaalkosten aan den aankoop en het plaatsen van dezen nieuwen stoomketel ver bonden, worden door de directie becijferd en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter levcr- 1 ln uw ingewanden doen vloeien. Wanneer opgeblazen, u raakt verstopt Uw lichaam Is vergiftigd, o, voall u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTERS LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrü te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75- op 210.900. Blijkens haar advies van 30 Juni j.l. acht de Commissie van Bijstand in het beheer der Gemeente-Lichtfabrieken deze vervan ging van oude ketels door een nieuwen voor het bedrijfsvaardig houden van de bestaan- de electriciteits-installaties beslist noodza kelijk. B. en W. sluiten zich bij dte meening a?n en onderschrijven tevens de door de direc- tie en de commissie in hare adveizen ver melde opvatting, dat door deze vervanging van bestaande ketels niet wordt vooruitga- loopen op de conclusies der meergenoemde Provinciaie Commissie, welke zelf den na druk heeft gelegd op dej noodzakelijkhe'd van het bedrijfsvaardig houden deb be staande installatie, zonder tot uitbreiding daarvan over te gaan. Langer uitstel der reeds voor twee jaren door de directie bepleite vernieuwing dei oude ketels., achten zy niet verantwoord en daarom hebben zy reeds op de bedryfsbe- grooting voor het dienstjaar 1939 een be drag van 20.900.uitgetrokken voor ren te en afschrijving van een nieuwe ketel- installatie. In verband met het .vorenstaande stellen zij den Raad voor te besluiten tot aanschaf fing van een nieuwen stoomketel voor de Flectrisehe Centrale der Gemeente-Licht fabrieken met een capaciteit van 12/15 ton stoom/uur, by 16 Atm. bedryfsspanning en voor den aankoop en de plaatsing van dezen nieuwen stoomketel op de begrooting van het betreffende bedryf voor den kapitaal- dienst 1939 een bedrag van 210.000.be schikbaar te stellen. Gemeentelijke radiodistributie. Gemeente gaat bedrijf van de N.V. De Minister van Binnenlandsche Za ken bracht bij schrijven van 29 Juni 1938, ter kennis van B. en W., dat eventueele verlenging van de aan deze gemeente verleende machtiging voor radiodistri butie slechts ln gunstige overweging zou kunnen worden genomen, indien de al hier voor de exploitatie dier machtiging gekozen vorm zou worden herzien. Onder mededeellng van de redenen, welke Zijne Excellentie tot de beslissing hebben gebracht, dat voor de exploitatie van dergelijke machtigingen gekozen moest worden tusschen eigen exploitatie door de gemeente of exploitatie door een particulieren machtiginghouder, en ge broken moest worden met den ln deze gemeente gekozen vorm. waarbij de ge meente houdster der machtiging is, doch de feitelijke verzorging bij overeenkomst aan een ander wordt overgedragen, noo- dlgde de Minister B. en W. uit hem te berichten, tot welken vorm van exploi tatie deze gemeente na afloop van de thans tot 15 September 1939 geldende machtiging wenscht over te gaan. Na ampele overweging van de gevol gen, welke voor de gemeente uit beide voor de toekomst toegestane exploitatie vormen zouden voortvloeien, en welke nauw verband houden met de beperken de voorwaarden, welke zijn vermeld ln 's Ministers schrijven van 29 Juni 1938, no. 3, hebben B. en W. bij schrijven van 13 Juni jl. aan den Minister van Binnen landsche Zaken op de vraag geantwoord, dat zij hebben besloten eigen gemeente lijke exploitatie der machtiging te be vorderen, en den Raad de daartoe noo- dige voorstellen zullen doen toekomen. Aangezien een beslissing van den Raad in den door B. en W. voorgestanen zin met zich zal brengen de noodzakelijkheid van naasting door de gemeente van het bedrijf der N.V. maatschappij tot exploi tatie der Machtiging voor Radiodistri butie in Gouda „G.R.D.", en de gemeente krachtens artikel 4 der met die N.V. op 1924 September 1934 afgesloten overeen komst het recht heeft tot overneming van haar bedrijf na afloop der eerste 5 exploitatie Jaren, hebbeh zij den Minister tevens verzocht de thans loopende mach tiging na 15 September f939 te wlUen verlengen tot 24 September 1940, tenein de een regelmatige en contractueele naasting van het bedrijf mogelijk te ma ken. Reeds bij schrijven van 20 Juni J.I., no. 1, deelde de Minister mede, dat bij hem in beginsel geen overwegende bezwaren bestaan tegen de gevraagde verlenging der machtiging, mits B. en W. vóór 1 Sep tember a.s. zouden doen toekomen het besluit van den Raad. dat definitief tot naasting van het radiodlstrlbutlebedrijf zal worden overgegaan, zoodra de mo gelijkheid zich daartoe voordoet. Blijkens schrijven van den raadsman der N.V. van 29 Juni J.l. is de Directie bereid daaraan onder nader overeen te komen voorwaarden, hare medewerking te verleenen. B. en W. stellen den Raad thans voor te besluiten tot naasting van het radio distributiebedrijf der N.V. Maatschappij tot exploitatie der Machlglng voor Radio distributie in Gouda „G.R.D." op 24 Sep tember 1940 of zooveel vroeger als met de Directie der N.V. zal kunnen worden overeengekomen en tot exploitatie door de gemeente van de machtiging voor radio-distributie in deze gemeente met ingang van 24 September 1940 of zooveel vroeger als bij naasting van het genoem de bedrijf mogelijk zal blijken. Thalia-Theater. De avonturen van Tom Sawyer. Thalia brengt deze week wederom een ülm naar een vermaard boek gemaakt: „De avonturen van Tom Sawyer", naar het alom bekende werk van Mark Twain. Bij het zien van deze film zal menigeen tot de ontdekking komen dat hij het boek, hoe mooi of hij het ook vond, toch te oppervlakkig heeft gelezen. De rol prent toont dat Mark Twain, in de kin derfiguren, door de interessante beleve nissen heen, onderscheiden menschelijke karakters heeft uitgebeeld, karakters die dank zij het uitermate en verbluffend eenvoudige en natuurlijk spel der jeug dige hoofdrolspelers, door dezen, stellig onbewust, op een wonderlijke zuivere wijze worden uitgebeeld De Jeugdige acteurs moeten, in deze film, hun avon turen meer beleefd dan gespeeld hebben, want hun weergave is te echt om uit sluitend spel te kunnen zijn. Dit maakt de rolprent reeds bijzonder aantrekke lijk, doch ze is bovendien buitengewoon afwisselend Er zijn momenten die doen schateren, bijvoorbeeld als Tom zich wreekt op zijn klikkende halfbroer, een brave Hendrik, als hij tante Polly een kool stooft, den Zondagsschoolmeester voor een raadsel stelt enz.; voorts mo menten van enerveerende spanning, o.m. als hij met z'n vriendinnetje Bechy in de grotten verdwaald is en Injun Joe, de moordenaar, hem achtervolgt; er zijn bovendien verscheidene momenten die zeer sterk aangrijpen en het slot geeft een buitengewone voldoening, om ver schillende redenen. Het Is een uitmun tende film, voor een groot deel door kin deren gespeeld, maar die door volwasse nen met een zoodanig genoegen zal wor den gevolgd, dat ze haar graag nogmaals zouden willen zien. Vooraf gaat „Het perfecte alibi" met Charles Quigley en Rosalind Keith in de hoofdrollen. Het ls een orlglneele en ge heimzinnige moordgeschiedenis, die voor al aan het eind bijzonder spannend is en een zeer verrassende ontknooping heeft. Waarin een meisje een meester- goochelgar te glad af is en een journal list zijn leven waagt om het perfecte alibi te vernietigen en het ten onrechte van moord beschuldigde meisje te kun nen redden. Een film die met gespannen aandacht zal worden gevolgd. Schouwburg-Bioscoop. Twee hoofdfilms. De Schouwburg-Bioscoop levert ons deze week een alleraardigst programma met een tweetal zeer geslaagde hoofd nummers. Het eerst is een Wild-West- nummef, waarin George O'Brien als ge heim agent van de Justitie naar Texas wordt gestuurd om te letten op de smok kelhandel ln geweren en munitie. Het is een film vol actie en sensatie, waarin echte bravourstukjes worden vertoond. Natuurlijk brengt onze agent alles tot een goed einde, waarbij hU tevens nog een aardig meisje het hof maakt en als trophee uit het verre Westen wegvoert Er zyn zooals dat behoort de noodt£ schietpartijen en arrestaties en wilde rulterrennen. Een film van een ouder- wetsch genre, maar daarom niet minder aardig. Het tweede hoofdnummer was van een geheel anderen aard, maar buitengewoon goed. Een detectivefilm voor de film be werkt door den bekenden schrijver PhU Ups Oppenheim. Er zijn op de geheime afdeeling van het Luchtvaartdeparte ment foto's gemaakt van nieuwe vlieg tuigen. De beste speurder van den Ge heimen Dienst moet daar achter aan Het noodlot wil, dat hU op 't punt staat op de huwelijksreis te gaan. Hij poogt zijn jongo vrouw duidelijk te maken dat hij noodzakelijk zijn reis moet opgeven maar zij, die niet van zijn werkkring op de hoogte is, gaat hem achterna tot ln het geheimzinnige pension, waarin hl) ■zijn Intrek heeft genomen. Zij maakt het hem niet gemakkelijk, wat tot menig komisch Intermezzo aanleiding geelt. Het gelukt hem ten slotte, met de hulp van zijn vrouw de geheele bende te ont maskeren, waarvoor echter heel wat komt kijken. Geleek het aanvankelijk of de film een wat langzaam tempo had, goedig worijt dat goed gemaakt door een aantal ln razend tempo elkaar op volgende gebeurtenissen, die ln een ware climax eindigen. Een aardige tllm! De gebruikelijke Journaals ontbreken ook deze week natuurlijk niet. bad 75 ct ACTEN v.a. 65 ct BOODSCHAPPEN v.a. 129 ct. MARKT 19 - GOUDA Reünie-Bioscoop. Als vrouwen verliefd zijn. Een kostelijke comedie ls deze week te genieten ln Reünie-Bioscoop met de gees tige film „Als vrouwen verliefd zijn". Uitgangspunt in deze allervermakelijkstc geschiedenis vol dolle verwikkelingen vormt het verzoek van een verloofden 1 man aan een bekend acteur, die op het punt staat te trouwen met zijn tegen- I speelster, een tweetal, dat het zeer goed met elkaar meent, maar voortdurend kibbelt, om zijn uitverkorene te genezen van een verliefdheid op den Romeo-ver- tolker. Romeo met zijn onbetaalbaren I assistent stappen midden in den nacht liet huis van des vrienden verloofde btn- j non en de manier, waarop ze daar de boel op stelten zetten, is nog maar een flauw voorproefje van wat er komen gaat. Met de genezing wil het niet hard vlotten, integendeel de sympathie neemt toe en Juist op het oogenblik, dat dit blijkt, komt de actrice ook op bezoek, enfin er volgt nog veel meer en er ont staat een situatie, die even grappig als ingewikkeld is. Hoe de zaak ontward wordt, vertelt de lilm. Hier zij alleen vermeld, dat „Als vrouwen verliefd zijn" een prachtig lachsucces is, een film vol goeden humor, die in rijke mate en in vlot tempo gebracht wordt. Leslie Ho ward, Bette Davis cn Olivia de Havll- land spelen voortreffelijke hoofdrollen en geven een glans en sfeer aan deze zeer goede amusementsfilm. Het tweede hoofdnummer, „Bandieten der woestijn", brengt een spannend ver haal van de avonturen, die de deelne mers aan een onderneming bij het boren van olie-bronnen ln China beleven. De ervaringen zijn van velerlei aard en ver werkt tot een onderhoudende film. Jack Holt en Mae Clarke zijn de voornaamste figuren in deze sensatie van het goede soort. Een Journaal behoort mede tot het uitstekende programma. In de Zondagochtendvoorstelling wordt vertoond „Proces met gesloten deuren". Volgende week is het feest in Reünie. Dan bestaat de cinema acht Jaar en ter gelegenheid hiervan is een bijzonder programma samengesteld, dat In het teeken van de vroolijkheid zal staan. Er is een pakkend hoofdnummer en op het tooneel wordt een cabaret in optima for ma gegeven, waarin uitstekende artisten medewerken. Nutsspaarbank. Overzicht over de maand Juni. Gedurende de maand Juni zyn ingelegd er terugbetaald de navolgende bedragen: Inleg in 15295 posten 310.474.58, bijge schreven rente 158.15j&6taal 310.632.73. Terugbetaling in 4458 posten 232.828.80, meer ingelegd dan terugbetaald 77.803.93. Aan het einde der maand Mei was ten name der inleggers ingeschreven 4.348.665.75, zoodat hun tegoed ultimo Juni bedroeg 4.426.469.68. In den loop der maand Juni zfo'n 88 nieu we boekjes afgegeven, 167 oude boekjes ep- nieuw in gebruik gesteld en 193 boekjes ge heel afbetaald, zoodat aan het einde der maand Juni 14.604 boekjes in omloop wa- Een historische stelling; over de Goudsche Glazen bij een promotie te Leiden. Deze week had aan de Universiteit te Leiden de promotie tot doctor in de lette ren plaats van mevrouw L. Buisman-de Savornin Lohman, echtgenoote van den rector van het gymnasium te Tiel, klein dochter van wyien den staatsman Jhr. Mi A. F. de Savornin Lohman. Door de „Tentoonstelling Goudsche Gla zen" en hetgeen toen gepubliceerd is, daar op opmerkzaam gemaakt, heeft mevrouw Buisman aan haar dissertatie onder meer de volgende stelling toegevoegd: ,Tn de Goudsche kerkramen van de twee- d. 'helft der 16de en de eerste helft der 17e eeuw komt de humanistische geest tot uiting, waardoor Gouda in die periode ge kenmerkt werd." Uitspraak in onteigening van drie panden in de Boomgaardstraat. Huiseigenaar krijgt belangrijk minder. De Arrondissementsrechtbank te Rotter dam heeft uitspraak gedaan in de onteige ningsprocedure, die de gemeente Gouda had «nhangig gemaakt tegen den heer Ch. I apoutre alhier, betreffende drie woonhui- zen in de Boomgaardstraat. Zooals men weet, heeft de gemeente ten behoeve van de saneering van de Boem Ê'aardstraat de beschikking «oodig over een aantal perceelen. Iti op een na alle gevallen heeft de gemeente met de betreffende eigenaren een minneiyke schikking getrof fen. waarby de woonhuizen zyn gekocht tegen bedragen van ten minste 500 pei perceel. Alleen met den heer Lapoutre kon ten aanzien van diens drie panden geen overeenstemming worden beieikt. De ge meente bood uiteindelyk 1950 voor de drie huizen tesamen. Dit aanbod werd niet aan vaard, waarop een onteigeningsprocedure js aanhangig gemaakt, de eenige, die in verband met de sanéering van de Boom gaardstraat is gevoerd. Naar wü vernemen heeft thans de recht bank by haar vonnis de onteigening van de drie panden uitgesproken en de door de gemeente te betalen schadeloosstelling be paald op totaal 1010 met veroordeeling \an den >eer Lapoutre in de kosten van de piocedure ten bedrage van 738, zoodat de eigenaar uiteindelyk slechts een bedrag van totaal 272 krygt. Voor de gemeente is de procedure dus gunstig verloopen. Overipens bewyst de taxatie in het vonnis der rechtbank van 1010 voor de drie huizen, dat de gemeente met een minimumprys van 500 per per ceel aan de eigenaren, waarmede overeen stemming werd bereikt een behoorlijk be drag heeft betaald. J. J. Duym. t Na een langdurige ongesteldheid is alhier op 78-jarigen leeftijd overleden de heer J, J. Duym, vroeger een bekende iiguur in aannemerskringen. De heer Duym is vele Jaren aannemer geweest en heeft ln den lande verschil lende groote werken uitgevoerd. Hij was mede-oprichter van de afdeeling Gouda van den vroegeren Ned. Aannemersbond, den lateren Ned. Aannemers- en Pa troonsbond. Tal van jaren heeft hij in het bestuur van de afdeeling van den Ned Aannemersbond zitting gehad. De teraardebestelling ls bepaald op Maandag op de Algemeene Begraafplaats vertrek om 1 uur van de woning. Cand. examen theologie. Aan de Theol. School der Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn is geslaagd voor het cand. examen theologie de heer M. van der Klis. Doctoraal examen pharmacie. Aan de Universiteit te Utrecht is ge slaagd voor het doctoraal examen pharma cie Mej. S. D. de Ruwe. Sociëteit Vredebeet. Algemeene vergadering. De Sociëteit „Vredebest" heeft gisteren in het Sociëteitsgebouw een ledenvergade ring gehouden. Het jaarverslag van den 'taris werd onder dankzegging goed gekeurd. De commissie die de rekeningen penningmeester had nagezien, bracht verslag uit, waarna de penning meester voor zyn beheer dank werd ge bracht en werd gedechargeerd. De heer W. Goedewaagen, die aan de beurt van aftre ding was, werd tot bestuurslid herkomen. Goudsche Zwemclub. De Kringkampioenschappen Kring Gouda Kon. Ned. Zwembond. De Kringkampioenschappen van den Kring Gouda van de Kon. Ned. Zwembond worden dit jaar georganiseerd door de Goudsche Zwemclub en zullen worden verzwommen op Maandag 10 Juli a.s. in de Stedelyke Zweminrichting aan de Houtmansgracht al hier. Aanvang 7% u. n.m. Het programma is ook dit jaar weer samengesteld met de voor de Kring Gouda geldende kampioenschappen, zooals 50 M. borBtcrawl, rugcrawl, schoolslag, 3 x 50 M. wisselslag-estafette en de 5 x 50 M. borst- crawl-estafette. Tot slot zal er een waterpölo-wedstryri worden gespeeld tusschen G.Z.C. I en het Kringzevental. Nagenoeg alle by de Kring Gouda aan gesloten vereenigingen hebben met een groot aantal deelnemers en deelneemsters voor dezen wedstryd ingeschreven, zoodat er dus diverse spannende baantjes zullen worden gezwommen. Orgelbespeling ln de Geref. Kerk. A.s. Woensdagavond zal ln de Geref. Kerk aan de Turfmarkt een populaire orgelbespeling worden gegeven door den heer R. h. van. Deth; aanvang 8.15 n.m. De toegang ls vrij. Bezoek vian toehoorders van de Acudemie voor internationaal recht. De Vereeniging van toehoorders en oud toehoorders van de Academie voor Interna tionaal recht te 's-Gravenhage, die al meer. I malen bezoeken aan Gouda bracht, hoef. yandaag wederom een excursie naar Gouda gemaakt, waar den gasten door de -goede zorgen van de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer een aantrekkelijk programi.vi is geboden. Na aankomst van het gezelschap, waarbij diverse nationaliteiten waien vertegenwoor digd. werd een bezoek gebracht aan de N.V. ICon. Plateelbakkery „Zuid-Holland". Ver volgens heeft het gemeentebestuur de be zoekers ten stadhuize officieel ontvangen, waarby burgemeester dr. K. F. O. James een hartelyk welkomstwoord sprak. De Sint Janskerk werd daarop bezocht ter bezichtiging van de Goudsche Glazen. Hierna is het gezelschap naar Reeuwyk vertrokken. Op „Elfhoeven" is geluncht. Het programma voor den middag vermeld de een rondvaart over de Plassen en een ontvangst op het clubgebouw der roei- en zeilvereeniging „Gouda". In den namiddag keeren de gasten naar Den Haag terug. Eervol ontslag burgemeester James als plaatsvervangend rechter. By Kon. besluit is aan dr. K. F. O. James, burgemeesetr dezer gemeente, op zyn ver zoek eervol ontslag verleend als rechter- plaatsvervanger in de arrondissements rechtbank te Rotterdam onder dankbetui ging voor de als zoodanig bewezen^ diensten. Burgemeester van verlof terug. Burgemeester dr. K. F. O. James is van verlof teruggekeerd en heeft zyn ambts bezigheden hervat. Goedkoope trein naar 's-Hertogenbosch, Maastricht, Valkenburg en Heerlen. Op Zondag 16 Juli a.s. loopt o.m. van Gouda een goedkoope trein naar 's-Herto- genibosch, Maastricht, Valkenburg en Heer len. Men zie voor byzonderheden de adver tentie. Goedkoope trein naar Arnhem en Nymegen. De Nederlandsche Spoorwegen laten op Zondag 16 Juli a.s. o.m. van Gouda een goedkoopen trein ryden naar Arnhem Nymegen. Voor byzonderheden raadplege men de advertentie. Opdrachten van werk. De Rykswaterstaat heeft het maken van een gedeelte van den onderbouw van de te vernieuwen Hoornbrug over den Delftschen Vliet té Ryswyk (Z.H.) gegund aan Hol landsch Aann. Bedryf Zanei.-Verstoep N.V. te Den Haag voor 169.800. De Rykswaterstaat heeft voorts het ftan brengen van verhardingen op den Weste lijken toegangsweg met parallelwegen naai de brug over de Noord te H. I. Ambacht, -met bykomende werken by overeenkomst opgedragen aan de N.V. Hollandsch Aan nemersbedryf Zanen.Verstoep te 's-Graven hage voor 54.570. M.U.L.O.-examcn. Te Hillegersberg zijn geslaagd voor het M.U.L.O.-examen diploma B onze studge nooten A. J. v. d. Toorn, A. H. Broekhuizen er. G. A. Loeve. Burgerlyke Stand. GEBOREN: 4 Juli: Romkje Elisabeth, van P. Th. van Ey'k en J. van Deth, Rog. Plantsoen 34. 5 Juli: Maria, d. van J. van, Riet en A Wintershoven, Veerstraut 10. ONDERTROUWD: 6 Juli: K. J. van dei Horst en C. H. van Vliet. P. Tak en G van Dasselaar. C. H. Dernee en E. M. A Lübeck. OVERLEDEN: 6 Juli: Jacoba Lambertha \an Ryswyk, weduwe van M. G. Begeer, 80 jaar. 2 u. n.m. Ds. Y. van Dijk van Lekkerkerk. 7 u .n.m. De heer Berkelaar van Krimpen a. d. lJssel. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. W. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Preeklezen. MOORDRECHT Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. J. de Bruyn, Gasseite. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Da. B. J. Evangelisatie, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. De heer G. Pynema, g.o. te Den Haag. BERKEN WOU DE. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. M. J. W. Zevenboom. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Dr. D. Jacobs. Rem. Kerk, '0 u. v.m. Ds. W. F. Zuurdeeg. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Damstee van Sluipwijk. 6% u. n.m. Ds. de Graaf van Schoon hoven. em. Kerk. Geen dienst. Geneeskundige Dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich by afwe zigheid van den huisarts by de doktoren: P. de Boer, Gouwe, 116, Tel. 2278. P. den Duyn, Gr. Florisweg 30a, Tel. 3550. gekeurd. van den TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting voor het geheele land: Zwaar tot half bewolkt, later opklarend, geen regen van beteekents, weinig veran dering in temperatuur, meest matige Zui- delyke tot Zuidwestelyke wind. Algemeene vooruitzichten: Bewolkt vry warm weer. PREDIKBEURTEN Zondag 9 Juli. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. J. Nien- huis. Kleine Kerk, Pepersvraat 128, Ver. v. Vry Hervormden, 10% u. v.m. Ds. J. H. Smit iSibinga, Dordrecht. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon Oud-Katholieke Kerk, 10% u. v.m. Past. G. P. Giskes. Soc. De Réunie, Logos-verband, Woensdag 12 Juli, 8 u. n.m. Ds. J. Borger. Onder werp: Het onderscheid tusschen het aonde besef en het schuldbesef als een ziuver Evangelisch begrip en het zonderbesef als het uitgangspunt van het Christen dom. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Stationslaan, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. A. de Blois. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. G. Molenaar van R'dam. Oud-Geref. Gemeente, 10 u. v.m., 3 u. en 5% u. n.m. Ds. Joh. v. Weizen. Eiken Woensdag 7% u. n.m. Ds. Joh. .van Weizen. Vrye Evangelische Gemeente, 10 u. v.m en 6 u. n.m. Ds. H. C. Leep. Ver. Calvö'n, Turfmarkt, 5% u. n.m. Ds. J. Steenbeek van Oudewater. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De heer Smit van Heemstede. Heden overleed zacht en kalm, in het Diacone8senhuis te Hilversum, onze lieve Moeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder, MARIA VAN BOCHOVE, Weduwe van den heer DANIëL NU GTE REN, in den ouderdom van 90 jaar. Uit aller naam: Dr. G. K. NUGTEREN. HILVERSUM, 7 Juli 1989. Albertus Kerkstraat No. 49. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 10 Juli a.s» tegen 11 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Moordrecht. Van Zaterdag tot en met volgende week Vrydag zal de avond-, nacht- en Zondags dienst worden waargenomen door: ApotheekJDee, Westhaven 14. RADIONIEUWS. Zondag 9 Juli. Hilversum I. 1875 en 414.4 M,: 8.55 \A RA, 12— AVRO, 5— VARA, 6.30 VPRO, 8—12 AVRO. S.35 Gramofoon; 9.— Berichten; 9.05 "tuiribouwbalfuurtje; 9.35 Gramofoon; 9.45 serie „Van Staat en Maatschappij"; 9.59 Berichten; 10.Gramofoon, 10.40 De clamatie on gramofoon; 11.VARA-orke3t solisten; 12.AVRO-Amusementaor- en solist (c.a. 12.20 Berichten); 12.50 Gramofoon met toelichting; 1.30 Causerie ,Wal er in Indie gebeurt"; 1.50 Gramo foon; 2.— Boekbespreking; 2.S0 Omroep orkest en soliste; 3-45 Reportages; 4.30 AV RO-Dance-Band. Hierna: Sportnieuws AN 5.— Kinderkoor „De Jonge Stmu" met pianobegeleiding en gramofoon; 5.30 Gra mofoon; 6.40 Voor de jeugd; 6.50 Gramo foon; 7.— Ned. Herv. Kerkdienst; 8.— Be richten \A.N.P., medeideelingen, radiojoar- 8.20 Residentie-Orkest en solist; 9.05 Gramofoon; 9.25 Radiotooneel10.Gra mofoon; 10.10 Toespraak „De eindstreep" 10.15 De Twilight Serenades; 11.— Be- ichten ANP; hierna Dansmuziek (gr.pl.); 11.30—12.— Orgelspel. Hilversum II, 301.5 M.: 8.30 NCRV, 9.30 KItO. 5.— NCRV, 7.45—11.15 KRO. 8.30 Morgenwyding; 9.30 Gramofoon; 10.- Hoogmis; 11.15 Gramofoon; 12.— Causerie „Drankbestryding en sociale verantwoorde lijkheid"; 12.20 KRO-orkest; 1.— Boekbe spreking; 1.20 Collegium Musicum Astelo- tense 1.35—1.45 Gramofoon); 2.— Vra- genbeantwoording; 2.45 Gramofoon; 3.- Cello- en pianovoordracht. In de pauze gra mofoon; 4.Gramofoon; 4.30 Ziekenhalf- ïrtje4.55—5 Gramofoon; 5.05 Gewyde uziek (gr.pl.); 5.20 Geref. Kerkdienst; Hierna: Gewyde muziek (gr.pl.); 7.45 Be richten; 7.50 Gramofoon; 8.Berichten A NP, mededeelingen; 8.15 KRO-Ned Style Artists; 8.45 Radiotooneel; 9.25 KRO-Or- kest en gramofoon; 10.30 Berichten ANP; 10.40 Epiloog; 11—11.15 Esperantonieuws, AD VE RTEN TIEN. Ondertrouwd KAREL JAC. VAN DER HORST en CORRY H. VAN VLIET. GOUDA, 6 Juli 1939. Heden overleed onxe beste Vader, Behuwd- en Grootvader, JAN JACOB DUYM, Weduwnaar van JOHANNA HORTENSIUS, in den ouderdom van 78 jaar. Gouda: M. DUYM. H. C. DUYMh-VUURMAN. Den Haag: M. DUYM. Gouda: J. DUYM. W. A. DUYM— HOOGENBOOM. Arnhem E. E. DE GJRAAFF DUYM. C. DE GIRAAFF. Naarden: L. DUYM. J. M. C. DUYM—KROON. Gouda: M .M. COOPS—DUYM. A. COOPS. JO DUYM en Kelnkinderen. GOUDA, 7 Juli 1939. Burgemeester Martenssingel 42. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 10 Juli a.s., op Algemeene Begraafplaats. Vertrek vanaf het Sterfhuis 1 uur. De Heeren Dr. D. A. B. en W. B. B. meerdere malen door ons verhuisd, schreven o.m. Gij hebt alles nieer dan prima ver zorgd en we kunnen uw firma boven alle anderen aanbevelen. Wij danken U zeer. Dit is een van de vele attesten welke wij geregeld ontvangen. Voor Uw verhuizing dus alleen naar Turfmarkt 1 - Telef. 2534 - Gouda. de te HANDLICHTING. j beschikking van. den E.A. Heer Kan tonrechter te Utrecht van den 19den Juni 1939 is aan: ADRIANUS HERMANUS BLOK, wonendie te Woerden, handlichting verleend: tot het uitoefenen van het beroep van graanhandelaar, handelaar in veevoeder artikelen en graanmolenw, zulks in den meest uitgebreiden zin van het woord, met de beperking omschreven in artikel 484 van het Burgerlyk Wetboek. Mr. S. H. SMIT. GOUDA OFFIOIEELE CRISIS-PUBLICATIE. Oogsten van vervroegd® Eigenheimer». Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat aangeslotenen C by de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, die in het bezit zyn van een oogstvergunning voor Eigen heimers (model 1937) met als opdruk een bruine dwarsbalk, van Maandag 10 Juli af kunnen beginnen met het rooien der door hen geteelde Eigenheimers tot een oppervlakte, op de oogstvergunning ver meld. 's-Gravenhage, 7 Juli 1939. Het faillissement van W. BIK, chauffeur te Reeuwyk, is door het verbindend worden van de eenige uitdeelingslyst geëindigd. De Curator: Mr. W. H. GALLAS. GOUDA, 8 Juli 1939. Kleiweg 34. Het faillissement van A. DE HEER, heier wonende te Gouda, is door het ver bindend worden van de eenige uitdeelings lyst beëindigd. De Curator: Mr. A. A. J. R1JXSEN. GOUDA, 8 Juli 1^39. Kleiweg 34. GEVKAAGD op Fabriekskantoor aan nauwkeurig werk gewend. Brieven met uitvoerige inlichtingen en opgave van laaitstogenoten salaris, onder no. 2795 bur. Goudsche Crt., Markt 31. WOERDEN 7 Juli 1939. GEVRAAGD: van 81/2121/2 uur. Zondags vrij. AanmeldenGraaf Florisweg 38 E tusschen 810 uur. GEVRAAGD een ongeveer 17 jaar, eeniigszins bekend meft het maken van eenvoudige dres soirs. Loon 30 cent per uur. Aanm. Maandag ZUIDERVLIET, Meubelfabriek, Polsbroek bij Schoon hoven. GEVRAAGD een 1416 jaar, voor magazijn- en andere werkzaamheden, een goede hand schrijvende. J. A. DE BRLJIJN, Lederhandel, Nieuwehaven 192. PLATEELBAKKERIJ „ZENITH" VRAAGT Hoog; aanvangsjoon. Aanra. PR. HENDRIKSTRAAT 101. 'n Kampioene ln 't natte element. Gedé Likdoornaalf la niet te overtreffen, dat la bekend. Verkr. btJ Apoth. en Drog. 46 cta. Gedé-pleieter. zeer aanbevelensw. k 46 cta. Gedé-Voetbadaout. verkwikkend k 46ctr GEVRAAGD: aankomend 4 en Br. onder No. 2780, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. TE HUUR GEVRAAGD: bij voorkeur met garage. Singels of centrum. Brieven met opg. van huurprijs etc. onder no. 2770 bur. Goudsche Crt., Markt 31. Het beste Engelsche rijwiel is alleen verkrijgbaar bij JAC. STRAVER YVETH. VENTEWEG - TEL. 2C93. Tevens uit voorraad: ADEK, (BERGERS E.N.R.), (JUNCKER J.C.R.), KESTEIN, MAXWEL, UNION en goedkoopere soorten, lste klas REP.-INRICHTING. EEN Hoofdprijs van 1 Millioen zegge 60.000 Hollandsche Guldens. EEN Hoofdprijs van 250 000 B. Frs. zegge 15.000 Hollandsche Guldens. VIER HoofdprijzeiL van 100.000 B. Fr. zegge 6.000 Hollandsche Guldens. DRIE Hoofdprijzen van 50.000 B. Fr. zegge 3.000 Hollandsche Guldens. 15 Hoofdprijtzen van 10.000 B. Frs. zegge 600 Hollandsche Guldens. Voor een uitgave van slechts 3 gld. per maand speelt U mede met vol ledige winstkans. Stelt dus niet langer uit, maar vraagt inlichtingen bij LOTERIJ-KANTOOR, STOOFSTEEG 10-12 - GOUDA. Millioenen francs zijn door Hollan ders gewonnen. Duizenden guldens zijn ook reeds door ons uitgekeerd. DANSLEIDER: M. VAN TIJN. Prijs per persoon 4.35 inclusief Entrée Tentoonstelling. Eventueel verhoogd met 25 ets. voor collectief paspoort Touringcars vertrekken bij aankomst van trein 6.57 uit Gouda 7.11 v.m. Maasstation te Rotterdam en bij W' terugkomst wordt het Maasstation wederom aangedaan. Plaatsen verkrijgbaar bij REISBUREAU DE MINK GOUDA waai' ook omtrent andere interessante korte en lange reizen inlich tingen verstrekt worden.

Goudsche Courant | 1939 | | pagina 2