A V Is het gewenscht tusschen de maaltijden vruchten te eten A 0 E IT De keuken in Frankrijk. Op kleinigheden komt het aan. FILMNIEUWS. RECEPTEN. t0' SMAKELIJK Voo&het badseizoen. aether, spiritus,, benzine e.a., moeten 'zoodanig weggezet worden, dat de zon er niet op in kan werken en de in houd der flesschen niet warm kan worden. Dit is eenerzyds noodig voor de kans op vervliegen en anderzijds met het oog op het niet denkbeeldige gevaar van explosie. Vooral 's zomers zal een huisvrouw het aangenaam vinden als de gezins leden niet te laat opstaan, hetgeen vooral in de vacantieweken nog wel eens op tegenstand der gezinsleden stuit. Toch zal zij de teugels in dit opzicht wat strak moeten houden, in het belang van een geregelden gang van zaken. Bedden zullen vooral in de zomer maanden lang moeten luchten, omdat het geringe verschil van temperatuur binnen- en buitenshuis maakt, dat de luchtverversching slechts uiterst langzaam plaats vindt. j Iedere huisvrouw heeft het in de hand, die maatregelen te treffen wel ke noodig zijn om het huis op warme •zomerdagen zoo koel mogelijk te hou den. Het kost alleen een weinig naden ken en wellicht wat overleg; doch dit 'weegt ruimschoots op tegen het re sultaat, dat bereikt wordt, want niets Nverkt zoo afmattend als een benauw de atmosfeer in huis. den een ongunstigen invloed uitoeie- j lien. In die lyaen van het jaar, waar- j in versciie vruchten 111 groole hoeveel- 1 heden ueschiküaar zijn, zal men van het gebruik daarvan tusscnen ue maal ty den in, slechts genoegen oe- leven. Onverkochte groenten in 1938. Tien ia Hen miinoen kilos zijn „doorgedraaid De groote moeiüjkneia voor den Ne- dcrianascnen tuinoouw, ni. net ontbre ken van voldoenden alzet als gevolg van internationale handelsbelemmeringen, blijkt duidelijk uit de groote hoeveei- lieden groente, die op de veUlngen on danks dé teeitbeperiong onverkocht blijven en dan van overneidswege tegen worden bestemd, hetzij op de mestvaalt worden geworpen. Een deel wordt onder werkloozen en armlastigen gedistribu- draten) aanwezig, die de mensch on middellijk in energie (spierarbeid kan omzetten. Bekende wielrenners en andere sportlieden hebben hui; prestatievermogen bü herhaling ver hoogd, door nu en dan een klontje suiker in den mond te nemen. In vruchten komen soorten suiker voor, die ook direct door de lichaams cellen kunnen worden opgenomen, zonder dat daarvoor een langdurig verteringsproees noodig is. Als men voedsel opneemt dat zooals meestal het geval is uit eiwitten, vetten en koolhydraten bestaat, moet een diep gaand verteringsproces worden door- loopen, eer het lichaam de producten daarvan kan opnemen. Het lichaam moet daaraan aandacht wijden en is daardoor minder geschikt voor ander werk. I Daarom is het doelmatig, dat wij ons bepalen tot enkele malen voeding per dag en niet elk oogenblik voedsel opnemen, zoodra we daartoe maai den geringsten lust voelen. Met vruchten is het iets anders. Rijpe vruchten vergen van de spijsverte ringsorganen bijzonder weinig. Bo vendien bereikt men door het eten van vruchten, dat het bloedsuikerge halte tijdens het werk op peil blijft. En daarbij is het prestatievermogen gebaat. Daar komt by, dat het hooge water- gehalte van de vruchten voor een voortdurende doorspoeling van het li chaam zorgt, zoodat ongewensohte „slakken" zoo spoedig mogelijk wor den verwpderd. Reeds op zichzelf is dat voor iedereen goed en het wordt door het eten van vruchten op aan genamer wijze bereikt dan door het drinken van groote flesschen vocht. Het is derhalve zonder twijfel gun stig voor de gezondheid, als men .tus schen de maalty'den in, vruchten eet. Dit is trouwens een zeer aigemeene gewoonte, die voor andere voedings middelen niet geldt. Het lichaam voelt als het ware instinctief, dat het goed is. Natuuriyk schaadt overdrijving ook hierbij. Meer dan normale hoe veelheden moet men niet eten: want een te groot gebruik van vruchten tusschen de maaltyden in, zou op de opneming van voedsel bij de maaltjj- Jn streken ,waar de druiven groeien, heersoht de aigemeene overtuiging, dat de plukkers zich tijdens den oogst steeds by'zonder wel voelen. De om standigheid, dat zij gedurende hun werk naar believen en op elk oogen blik, dat zij er zin in hebben, druiven kunnen eten zou daarvan de1 oorzaak zijn. Uit streken, waar andere vruch ten groeien, komen soortgelyke me dedelingen, aldus „Voeding en Hy- giëng". De wetenschap van de voeding heeft zich met die meening bezig ge- houden en daarbij is gebleken, dat deze gemakkelijk is te begrijpen en te verklaren. Een mensch voelt zich u™' ""atsesteiden minimumprijs woraen 11.1. byzonder goed in staat tot wer- ovorBeIlomm en hetz« tot "broeder ken, als het gehalte van zpn bloed aan suiker ongeveer constant is. Juist de eerd suiker uit het bloed dient als bron Blijkens het jaarverslag van het Cen- van energie voor spierarbeid en wordt aalbureau v. d. Veilingen zijn vorig by dien arbeid trouwens ook h,i Jaar op de velUnSöi onverkocht geble- „„,„151, "nnwens ook bp j „en (z.g. „doorgedraaid") 12J millioen geestelijken arbeid verbruikt. j komkommers, 50 millioen kroppen sla, 23 In het voedsel ziin suiW. rwiu mWtoen kilo roode, savoye en witte kool, ev vueusei zyn suikers (koolhy- aj millioen kilo tomaten, 2 millioen kilo smjboonen, Sé millioen stuks bloemkoo- len, bijna 3 millioen kilo spinazie, bene- vens 2 millioen kilo andijvie en 2 millioen kilo postelein, bieten, selderij, prinses- senboonen, prei, bospeen, e.d. Weliswaar kwam net ook in normale tijden wel voor, dat in bepaalde oogst- j perioden het aanbod plotseling grooter j was dan de vraag, maar dit verschijnsel I was toch nimmer van zulk een grooten j omvang, als in de laatste jaren het geval was. Van de 70 millioen kilo ter veiling aan- gevoerde tomaten bleef 13* millioen on- verkocht, dat is dus rond 20 pet.! in het jaar 1931 bedroeg de uitvoer 72 millioen kilo netto, in het afgeloopen jaar nog slechts iets meer dan de helft! Een deel der onverkocht gebleven tomaten is nu verwerkt tot soep in blik. Van de sla is ongeveer 15 pet. onver- kocht gebleven, van de komkommers 16 pet., van de slultkool 19 pet., van de bloemkool 15 pet., van de snijboonen 16 pet., van de andijvie 8 pet., van de spi nazie 10 pet. De aanvoer van vroege aardappelen in Juni en Jli van het vorige jaar heeft be dragen 80 millioen kilo, tegen 102 in 1937 en 121 in 1936. De export bedroeg nog slechts 20 millioen kilo, dat Is de helft van het jaar tevoren. Omdat de binnen- landsche consumptie, mede als gevolg van de heffing op Malta's en andere in gevoerde aardappelen, steeg van 42 op 58 millioen kilo, behoefde slechts één mil lioen kilo tot veevoeder te worden be stemd (in 1937) nog 20 en In 1936 zelf* nog 44 millioen kilo!) ANNE SHIBLEY's ZOMER UITZET. Avondjaponnen van katoen, zomermode 1939 vallen in den smaak by' Anne Shirley, de be koorlijke RKjO RadioBter, die binnenkort te zien is in de film „Career". Haar nieuwe avond toilet is van rozeroode openge werkte stof met aardige pof mouwtjes en een gedrapeerde corsage Ook viel haar keuze op een ge tailleerden tweed mantel met een vischgraat in naturel en een cyclaamkleurige japon met een effen rok. Het korte, ivoor kleurige jasje ,in cyclamen be drukt sluit met één knoop en past in kleur by het zyden hoedje. Haar marineblauwe regen mantel van pure zyde, waarby Anne suède handschoenen draagt, valt in ruime plooien neer ep sluit in de taille met een lakleeren riem en char- treusen gesp. Politie-agenten toeren in ander- mans auto. Voor de meervoudige kamer van de U urecntsche arroncussem unsrechtbahk, gepiesioeerd door inr D. Kaars Sijpe- sujyn, stonnen gtsicrnnauag twee Sfgen ten van net UtrecMsche corps gemeente- pon ue tereent voor een leit, dat in juri- utócne termen gequahiiceerd pleegt te woraen als dieistai van one en benzine, en aat er op neer kwam dat zij in een auto, die hun met toebenoorde, zonder medeweten oi goeakeurmg van den eige naar, een rit hadden gemaakt. Deze agenten, ae 29-jarige J. K. F. en de 26- jaiige H. E. K. nadden in den bewusten nacnt in de Jan öcorelsuaat een praatje gemaakt, met een automobilist die zeer iaat tnuis itwam en die hun toestemming vroeg zijn auto voor zijn woning te laten Teleurstellende bollenveilingen. Driekwart der tulpen blijft onver kocht. Wij vernemen, dat de eerste bloembol- 1 lenveilingen een zóó slecht verloop heb- j ben gehad, als nog nooit tevoren is voor- j gekomen. Op de heden te Hlllegom ge- houden veiling bleet 70 a 75 pet. der tul- I pen onverkocht, zelfs prima soorten als William Pitt, Elisabeth en Bartigon en I op de Zaterdag te Lisse gehouden veilig gen is het al niet veel beter geweest. I Eigenaardig Is, dat de crocussen, die aan geen enkelen regeerlngsmaatregel zijnonderworpen, vrijwel alle verkocht j werden. De prijzen van de blauwen be- droegen voor zift 10 0.70 per 100 stuks- zl"t 6 °0 W Zütt 8 0J0: 7 haver waren de ugenven op het denk beeld gekomen om voor ue grap een ritje te maken, zij iiaacien hun ncisen 111 een zysuaat neergezet, vervolgens den auuj een snaai, veralr geduwu en dual hau ten van neu, aé cnauxreeren kon doen geen ryoewys nfd, den motor aangesla gen. öamen hadtien zy een rit door een d ut ten wy k van 4e staa gemaakt en juist toen zij den wagfen weer wilden neerzet ten ui de straat waar zjj hun fietsen hauden geplaatst, verscheen daar met oen eigenaar van den auto ook een poli tieagent. Toen zij n.l. den auto wegduw den, had ae echtgenoote van den ei^p- naar Iets gehoord, en nog juist den wa gen om den hoek zien verdwijnen. On middellijk werd de politie gewaarschuwd en was de eigenaar zelf per fiets op on derzoek uitgegaah. By het verhoor van beide verdachten kwam verder nog vast te staan, dat zij om hun daad te verbergen besloten had den vaischelyk op hun rapport te ver melden, dat de auto later in een andere laan was teruggevonden. Wisten uw collega's op uw wacht post daarvan af? vroeg de president den verdachten. Later is gebleken dat de wachtcommandant er ook van op de hoogte was. Ik vind deze geschiedenis heel erg, zei- de de president, m de eerste plaats heb ben jullie een strafbaar feit gepleegd, dat door deze rechtbank herhaaldelijk zeer streng gestraft is en in de tweede plaats je plicht verzaakt. Daarmede Is een smet geworpen op een uitstekend politiecorps, waar tot nu toe nog nooit iets dergelijks is voorgevallen. Ik vind dat jullie je behoort te schamen. Zijn er al disciplinaire maatregelen tegen jullie V y 'n Driehoek op i'a punt (roode rand, geen teekening erin) wil xeg- gen,,pa8 op, gij nadert een voorrange weg". *B Vierkani op rijn punt (oranje met wit ten rand) vindt U lange de voorrangswegen, waar voorts de af standspaaltjes oranje koppen hebben. wij Zijn geschorst, maar de discipli naire maatregelen, zullen afhangen van het vonnis van de rechtbank. Jullie begrijpt wel, dat het zeer on waarschijnlijk is dat jullie na zoo Iets nog in dienst van de politie gehand haafd zult kunnen worden. Wil hebben geen oogenblik de bedoe ling gehad ons Iets wederrechtelijks toe te eigenen. Maar ieder politieagent weet toch dat hetgeen Jullie deed, strafbaar ls? De substituut officier van justitie mr J. F. Camphuys, achtte het ten laste ge legde, diefstal ln vereeniglng, wettig en overtuigend bewezen. Er Is, zoo zeide hij, bedroevend weinig terecht gekomen van de surveillance van beide agenten. En dat ls nog niet alles, want het ls nog erger geworden, doordat zij er niet tegen op hebben gezien als politiemannen een valsch rapport op te maken en daar hun superieuren mee om den tuin te lelden. Dit ls wel buitengewoon ernstig zij wa ren politieagenten, die ook verbalen moesten opmaken waarop recht moest worden gesproken. Op die manier zou daar niet veel waarde meer aan gehecht kunnen worden. Voor zoo'n ernstig feit kon de officier dan ook geen geldboete eischen, en hij requireerde tegen ieder der verdachten gevangenisstraf van drie De oudste van de twee verdachten bracht nog naar voren dat, wanneer zU gevangenisstraf zouden krijgen, alles voor hen uit is «n verzocht de rechtbank Wereldberoemd vischrestaurant. rrankryk heelt een byzonuer vee,- weet te bereiden, integendeel, mei, zydige keuken en niet aneen Kuae., kan er reeds met een bescheiden de riansehe koks de speciaie gei ecu- beurs terecht, ten, die hieronder gerekend worueu j De keukenchel van het Londenschc' op voortrellemke wyze, doen ook u.e filiaal hield een lezing voor bovenge- van andere lauden. Immers waar een noemd instituut, waarby hy z(jn aan- stad ais Parys door vreemdelingen dachtig gehoor vertelde hoe het mo- uit alle deelen der wereld uezoent I geiyk is om door verschillende soor- woidt, moeten zy desgeweiisciit ook j ten saus zelfs goedkoope vischsoorten e gerechten van hun land Kunnen zeer smakelijk op te dienen. Visch- bestellqp, bouillon, getrokken van een goedkoop n de Taiysjhe restaurants worden vischje, graten, prei, uien, peterselie, ukwuum/euue visengerechten geaei- veerd, zelfs visschotels, die men ui 1 andere landen niet of hoogst zeiden te eten krygt, ook in de Farystiie huishoudingen wordt veel visch ge- geien en de huisvrouwen versuian de 1 Kunst om zelfs de goedkoope viscii- 1 soorten uitstekend toe te bereiden. 1 v ïseh is niet duur,in Frankrijk, daim 1 zij de uitgestrekte kust en de binnen wateren, die vele soorten leveren. 1 Voorts bereidt men visch veelal met I wyn, hetgeen den smaak zeer ten goe de komt en mogelijk is omdat de wyn in Frankrijk zeer goedkoop is. Mada me Prunier, schreef in een tijdschrift, Good Housekeeping Institute te Lon den, een en ander over de bereiding van visch. Bedoeld instituut dient de Engelsche vrouwen van voorlichting omtrent de nieuwste vindingen op huishoudelijk gebied en bedient zich van de beste krachten. Madame Prunier, die zeer goed be kend is met de Fransche vischkeuken, is de kleindcohter van den heer Pru nier, opzichter van het bekende Pa- 1 ry'sche vischrestaurant van dien naam. Zy is leidster van het Engel sche vischrestaurant Prunier. Dank zjj de uitnemende kookkennis van haar grootmoeder is het in 1872 op: gerichte restaurant, dat aanvankelyk I in een zeer bescheiden lokaal was ge- j vestigd, zeer bekend geworden en kon zijn talryke gasten niet meer bevat ten. Uitbreiding was noodzakelijk en onder leiding van den zoon Emile Prunier heeft het restaurant een we reldvermaardheid gekregen. Behalve oesters uit alle landen der wereld, vindt men er de fynste vischgerech- ten en een wijnkelder met twee mil lioen flesschen. Een keukenchef zwaait zijn scepter over een personeel van 700 man waar onder ook vele vrouwen. Dagelijks worden er 14 a 15000 vischdiners be reidt, hetgeen natuurlijk een enorm visohverbruik beteekent, o.a. van 5000.000 oesters en 30.000 K.G. mos selen jaarlijks. Men moet echter niet denken, dat het slechts dure visch soorten zyn, die men in dit restaurant laurierblad, thym en een kruidhagel- tje is de basis waaraan men allerlei ingrediënten toevoegt, naar gelang de soort saus dit vereischt. Het Engelsche huis Prunier stelt ieder jaar een bedrag aan geld be schikbaar voor den visscher, die de ïheeste haring gevangen heeft, een gebruik dat een zekeren band vormt tusschen de visschers en de leiders van het restaurant. de mogelijkheid te overwegen om hun een geldboete op te leggen. Zijn collega sloot zich bij dit verzoek aam Op 28 Juli zal de rechtbank vonnis wijzen, m Kleine, verraderlijke teekenen van onder worden neemt men aan de piooien om de mondhoeken waar. anneer dit deel van het gelaat slap per wordt, doet zich dit verschijnsel voor, hetgeen men echter zoo lang mogelyk kan tegenhouden door na het invetten dit deel van het gelaat gedurende eenige minuten te kloppen. Moede oogen worden gebaad in zout water. Men doet in i L. water een eetlepel zout, lost dit op en dom pelt het gelaat met open oogen eenige malen in het koude water. Afdrogen, crème opbrengen en het gezicht eenigszins krachtig met de toppen bekloppen. Om de oogen, waar de huid teer is, wordt zachtjes geklopt. Koude zoutwater compressen wer ken weldadig indien men dikke voe ten en enkels heeft. Men kan zoo'n wikkel omslaan, wanneer men naar bed gaat en doet er een droog ver band omheen. Lippen, die regelmatig iederen 'avond met koud water gebet worden en na ingewreven te zijn met vette crème of vaseline, masseert men van 'het midden uit naar de hoeken. Indien men dit regelmatig en met energie volhordt, krijgen de lippen een natuurlijke roode kleur, die alle hulpmiddelen overbodig maakt. Rauwe tomaten. Rauwe tomaten kan men zonder veel moeite van het vel Jet je ontdoen, wanneer men ze gedurende twee mi nuten in een zeef legt boven een pa» met kokend water. „DE ROMANTISCHE SENORITA". Vyftien jaar verstreken. De oude Mexi caan, Rafael Lopez, en zyn aangenomen zoon Arizona, komen in een kleine plaats aan, waar de beruchte Lee Tate en zyn bende een soort regime hebben gevestigd dat hun vrijheid van handelen geeft en hen tot heerschers van het plaatsje maakt. Het is Arizona die den man herkent en ter verantwoording roept. Viech gehakt. 600 gram gekookte schelvisch, 360 gram aardappelen (koude), 100 gram boter, 1 ui, 1 eetlepel gehakte peterselie, peper, zout, citroensap en kerry. De aardappelen worden gemtflen en de visch wordt zorgvuldig nagezien of er geen graatjes in zyn, daarna fyn gehakt. We fruiten het uitje met wat boter, voegen er een half theelepeltje kerry by en mengen alle ingrediënten goed door elkander, waar na wy er een aantal kleine ballen van vor men. iMocht het mengsel te droog zijn, dan voegen wy er nog een scheutje melk by, daarna wentelen wy de ballen vischgehakt door paneermeel en bakken ze in de boter lichtbruin .tierwyl wy ze af en toe met boter bedruipen. De peterseliesaus, die wij by de worteltjes en aardappelen zullen geven, ma ken wy van y% L. water, waarin de schel visch gekookt heeft, 35 gram bloem en 50 gram boter en maken de saus op de ge wone wijze door boter be smelten en bloem toe te voegen en is dit alles vermengd, dan langzaam, steeds roerende d« vischbouillon bijvoegen. We laten alles nog een minuut of vyf zachtjes doorkoken nemen de saus van het vuur en roeren er één eetlepel fijnge hakte peterselie door. Oeufs (L la l'impératrice (h pers.). 6 eieren, 30 gram boter, 50 gram belegen of oude kaas, 50 gram ui. Hak den schoongemaakten ui fijn en laat hem met de boter lichtbruin worden in een ondiepen vuurvasten schotel. Strooi er de helft van de geraapte kaas over; breek één fiy°°r één de eieren en laat ze voorzichtig in den schotel Vallen, zonder de dooiers te beschadigen. Strooi over de eieren de rest van de geraspte kaas en zet den schotel in warmen oven, tot het wit van de eieren Wstold is. Sole d la m&unière. Vftff de gestroopte en schoongemaakte tongen in met wat zout, wentel ze daarni aan weerskanben door bloem. Laat intus8chen in de koekenpan een riii- me hoeveelheid boter lichtbruin worden, leg er de tongen in en bak ze op een niet te fel vuur aan beide zyden mooi goudbruin. Breng ze over op een verwarmden schotel, be sprenkel ze m«t wat cirtoensap, bestrooi ze met wat zeer fijn gehakte peterselie en giet er dan de in de pan achtergebleven ge bruinde boter over. Garneer den schotel voor eenvoudige gelegenheden met partjes ontpitte citroen en een toefje frissche peterselie. Maak voor meer feestelijke gevallen een garneering klaar van uitgetande gehalveerde schijfjes citroen met een plakje roode radys erop; vorm daarvan een aaneengesloten rand langs den binnenkant van den schotel, schik er de gebakken tongen in en leg hier en daar een toefje peterselie (of leg in het midden van elk radysje een tipje gehakte peterselie). Sole au gratin (k pers.). 8 mooie tongfilets, 3 d.L. melk, 1 d.L- room, 30 gram bloem, 30 gram boter, 50 gram belègen of oude kaas, 1 eierdooier, wat zout. Rol de tongfilets op en bindver een draad je om, laat ze in kokend water met zout zachtjes gaar worden, zóó, dat eigenlijk het water ternauwernood Mn beweging is (onge veer 10 minuten). Maak intusschen de saus klaar. Verwarm daarvoor roerende de boter met de bloem tot een gelijk mengsel en verdun dit gelei delijk door er eerst langzamerhand de melk by te gieten en daarna den room. Stro&i er op één eetlepel na de geraspte, kaas door en maak de saus af met den eier dooier en zooveel zout als voor deh snjaak noodfg blykt. Schik de filets in een ondiepen vuurvas ten schotel (ook wel een metalen vleesch- f schotel); bedek ze geheel met de saus en strooi daarover de nog overgehouden kaas, Zet den schotel in een heeten ove de bovenkant goudbruin is gewoaden Maak desverkiezend róndom de filets een (omranding van gespoten aardappelpuree en laat die Sehuimommelet met bessen. 4 eieren, 2 eetlepels bloem, 2 eetlepels suiker, 4 eetlepels melk, boter. De eierdooiers worden schuimig geklopt en vermengd met de melk, suiker en bloem tot een glad beslag. Eiwitten stijfkloppen en luchtig door de eiermassa mengen, daar na wordt de boter verwarmd in de koeke- pan en de helft van het beslag aan één zyde gebakken en als de ommelet goudbruin is op een verwarmden schotel geschoven, be dekt mist afgeriste aalbessen, die flink be strooid zyn met suiker, vervolgens wordt de andere helft gebakken en met de niet ge bakken kant op de bessenlaag gelegd. De bovenkant flink bestrooien met suiker. Koude vriLchtenpudding. 1 K.G. kruisbessen, 5 volle eetlepels lichte basterdsuiker, ongeveer 350 gram oud brood zonder korst, boter, 1 eetlepel suiker, 2 eieren, 1 d.L. melk. Kruisbessen van steeltjes ontdoen, was- schen met aanhangend water en gaar ko ken op lage pit, daarna kloppen met hou ten lepel en zoeten met suiker. Het brood wordt verdeeld in fyne krui mels, daarna doet m«n' een derde ervan in een ingevetten vuurvasten schotel, hierop komt de helft van de vruchten, vervolgens weer een laag brood, vruchten en brood, waarop hier en daar klontjes boter gelegd worden, de lepel suiker wordt er overge- strooid en tenslotte beide eieren, die met de d.L. melk geklopt zyn. Een half uur in den oven plaatsen en daarna storten en koud laten worden. Presenteeren met koude vanillesaus. in den oven mee kleuren. IK GEEF EEN MILLIOEN! Een verrassend effect in de nieuwe Shirley Temple-ftlm der 20th Century F<m LITTLE MISS BROADWAY Thalia-Theater. is een amusante comedie van Mexicaansche bandieten en een jong Amerikaansch meis je ,een muzikale fiim vol originaliteit en geest. Volgens de Nieuwe Rotterdamsche Courant: het allerbeste wat er ooit op het gebied van de zangfilm gemaakt is. Reünie-Bioscoop. De Amerikaansctoe millionnair Tony New - lander bevaart met zyn jacht de Midde!- landsche Zee. Eensklaps klinkt er hulpge schreeuw. Het is een drenkeling en Tony springt over boord, om den man te redden. Hy smaakt het genoegen hem op het droge te krijgen, maar middelerwijl vaart de boot verder zonder te vermoeden dat de eige naar ontbreekt. De romantische' Senorita. Thalia-Theater. HET SPOOR DER VERSCHRIKKING. Thalia-Theater. Het Thalia-Theater brengt deze week eveneens een sensationeele Paramountfilm. iDe film is gemaakt .naar een verhaail van de wereldberoemde Zane Grey, èen schrij ver, die ook in ons land veel gelezen wordt. Met „Thunder Trail" schreef hy een zyner spannendste verhalen. De meest sensationeele opname, die men sinds jaren in een Wild West-film gezien heeft, komt voor in ,yHet spoor der ver schrikking". Gilbert Roland wordt achter volgd dóór een bende schurken en onkomt door met zyn paard van een 20 meter hooge rots in een rivier te springen en deze over berghelling komt rennen. Het is Arizona Ames, die op jacht is geweest en by zijn terugkomst de wagens van zyn vader ver brand en zyn oude kameraden vermoord vindt. Hy wil een gevecht met Tate begin nen ,maar wordt neergeslagen. Tate denkt, dat de jongen dood is en gaat zijns weegs. lEnkele uren later sluipt de jongen weg van de onheilsplek en dwaalt'* een langt avond door de wildernis. Ten slotte ontmoet hy een ouden Mexicaanschen zwerver, die op zijn eefttje door de wildernis en over de vlakten trekt op zoek naar goud. De twee kunnen het goed met elkaar vinden en be sluiten samen verder te gaan. De drenkeling blykt een Fransche land- looper te zyn, die in een vlaag van dron kenschap in het water is gesprongen. Nu hy ontnuchterd is, is hy oprecht dankbaar, dat hy' het leven niet heeft verloren en Tony brengt den nacht door in het primi tieve verblyf dat deze vagebond zyn „bui tenverblijf" noemt. Daar krijgt de million nair een zeer wysgeerige bui. Zyn geld 'beeft hem geen geluk gebracht, als iemand aardig tegen hem was dan was het alleen om zijn geld. Hy zou heusch graag een mil lioen geven, wanneer iemand die hem niet kende, eens argeloos vriendelijk voor hem zou zyn, zonder berekening of speculatie. Plots krijgt Tony een ingeving; hy trekt de lompen van den slapenden landlooper aan en- verdwyht. Als de vagebond ontwaakt, vindt hij slechts het rokcostuum van zijn redder (en in een der zakken een groot 1 drag aan geld). Zijn eigen kleereA zijn ver- i dwenen. Wanneer hy zich aldus detfig a gedaan op straat waagt, trekt hy ieders aandacht, in het bijzonder van een journa- j list. Lavarsovie, die het gebeurde een prach- l Over de wijde vlakten van CaJifornië trekken twee huifkarren, geladen met goud. De aanvoerder van de kleine karavaan is de oude John Ames en hy is vergezeld door zyn zoons Arizona en Bob. Goud is een gevaarlijke lading en ook op het transport van Ames hebben boeven he- gemunt. Als zy 's avonds 'hun kamp hebben opgeslagen, worden zy omsingeld door de bende van een zekeren Lee Tate, een wei nig scrupuleus man, die zyn bezit hoe lan ger hoe verder uitbreidt, zijn rijkdom ho langer hoe grooter maakt en steeds ten koste van anderen. Lee Tate en zyn mannen vallen de Ames- karavaan aan en vermoorden de leden er van msedoogenloos. De kleine Bob is door zyn vader onder het zeil van een der wagens verstopt en pas als de mannen van Tate de karren in brand steken, moet hy te voor schijn komen. Tate neemt den kleinen jon gen mee Hy staat op het punt te vfer- trekken, als er een andere knaap van de Dc vagebond, daartoe gedwongen, wijst op goed geluk zijn weldoener aan, maar vergist zich. Een scène uit de 20th Century-Foxfilm IK GEEF EEN MILLIOEN John Barrymore, Louise Campbell en John Howard in de nieuwe attractieve detective film der Paramount „Bulldog Drummond neemt Revanche". Schouwburg-Bioscoop. tige geschiedenis vindt om in de krant te zetten. De uitwerking van het opgesmukte hoodfartikel is Verrassend! De burgerij van het plaatsje La Peyrade, begint te begrij pen, dat ergens een als landlooper verklee- de millionnair moet ronddolen, die direct een millioen uitbetaalt wanneer je vriende lijk tegen hem bent. Dus beijvert iedereen zich, om eindelooze vriendelijkheden te be- wyzen aan eiken vagebond dien men maar te pakken kan krijgen en een reeks van hu moristische avonturen zyn daarvan het ge volg. „LITTLE MISS BROADWAY". Reünie-Bioscoop. Shirley's nieuwste 20th Century-Foxfilm „Little Miss Broadway" brengt een zestal nieuwe songs, vervaardigd door Walter Bullock en Harold Spina. Productieleider Darryl F. Zanuck koos Irving Cummings als regisseur uit, terwijl naast Shirley op treden George Miurphy, Jimmy Durante, Phyllis Brooks en Edna Mae Oliver. „BULLDOGG DRUMMOND" Spannende en humoristische film. Schouw burg- Bioscoop. „Bulldogg Drummond" een spannende Paramount-film, gebaseerd op een dei- veelgelezen boeken van „Sapper" (H. C. Mc. Niele) brengt op het witte doek een spannend avontuur met 's werelds popu- lauste amateur-detective. De amateur detective is op weg naar het huis van zijn verloofde, met wie hij oinnen enkele uren de nachttrein naar Parijs zal nemen, om in Zwitserland met naar te trouwen. Hij passeert Scotland Yard, en stapt even naar binnen om zijn vriend, kolonel Nielson, te inviteeren bij het vertrek aanwezig te zijn. In Nielson's Kamer hoort hij toevallig aat geheime agenten den politiechef waarschuwen uat spionnen van een vreemde mogend heid zich meester willen maken van een voorraad Haxonite, een uitzonderlijk krachtige springstof, die door Sir John Haxon is uitgevonden, en waarvan eenige kilogrammen voldoende zijn om een ge- heele stad te vernietigen. Sir John zal zich met zijn koffer Haxonite met zijn eigen vliegtuig, dat door zijn secretaris, Nogais, bestuurd wordt, naar Parijs be geven, om het gevaarlijke goedje voor de legerautoriteiten te demonstreeren. Hoewel Nielson hem aanraadt zich te laten escorteeren, geeft Sir John er de voorkeur aan, geen levens van anderen bij het gevaarlijke transport in de waag schaal te stellen, en alleen te gaan. Drummond besluit zich niet met de zaak te bemoeien, want Phyllis, zijn ver loofde, heeft hem gezworen niet met hem te zullen trouwen, wanneer hij niet ophoudt allerlei mysteries na te Jagen. Hij begeeft zich dus per auto naar huis, terwijl Nielson belooft hem daar later te treffen. Sir John is intusschen opgestegen, doch na korten tijd, als het vliegtuig boven de eenzame verlaten weilanden buiten Londen gekomen ls, pleegt de secretaris een moord op den uitvinder. In het nachtelijk duister laat hij vervol gens eerst de koffer met Haxonite, waar na zichzelf per parachute naar de aarde glijden, terwijl het vliegtuig neerstort en in brand vliegt. Er staat een auto met eenige van Nogais' handlangers gereed om het gevaarlijke* goedje op te vangen, doch Juist op dat moment passeert Bull dogg Drummond, ziet de parachute neer komen en neemt de koffer mee. Na een spannende jacht wordt Nogais ten slotte ontdekt, en op het moment dat de bandiet, alles verloren ziende, de kof fer met het echte Haxonite weg wil slin geren om het te laten explodeeren, velt een kogel van Nielson hem neer. „BOOLOO". De witte tijger. Schou w b urg-Bioscoop. De tweede hoofdfilm, eveneens een Paramountfilm, is een fantastisch film verhaal van Jachtexpedities in de wil dernis van Malakka. Het is de nieuwste lilm van Clyde Elliot, maker van „Breng ze levend terug". Hel scenario van „Booloo" werd ver vaardigd door Robert E. Welsh aan de hand van een verhaal, dat Clyde E. Elliot de productieleider en regisseur van de lilm, zelf geschreven had. Een speciale expeditie onder leiding van Elliott trok voor de lilm door de wildernis* van Ma lakka. Het is een spannende avonturen film, met prachtige opnamen van Sin gapore en de wilde rivieren in het Ma- lakkaansche achterland, met verbluffen de shots van allerlei wilde dieren in spel en strijd, in angst en woede, met exclu sieve foto's van een primitieve volksstam, van angstaanjagend barbaarsch ritueel; en met als hoofdpersonen een dapper ontaekkingsreiziger en een mooi Ma- leisch meisje. De zomer is de vacantietyd en zeer velen maken van dezen tijd gebruik om eens hëerljjk in zee, natuurbaden, of badinrichtingen te zwemmen en te zonnebaden. Zoo komt het badpak in aanraking met zout, zoet of chloor- water en met zand, gras of plankiers, waardoor het er niet meer frisch uit ziet. Menige zwemmer of zwemster ziet echter de noodzakelijkheid niet in, dat een badpak van tijd tot tijd eens flink gewasschen moet worden. Zij gaan van de veronderstelling uic, dat zij, met na het zwemmen en zon nebaden het badpak even uit te spoe len, kunnen volstaan. Dit is echter geenszins het geval; een zwempak moet zoo nu en dan eens grondig ge reinigd worden. Gebruik hiervoor echter geen scherpe waschmiddelen. Dames, wasch de badpakken eens met. Lux, het aangewezen waschmiddel hiervoor en ze zien er weer ais nieuw uit! Hieronder geven wij U 't wasch- voorschrift Maak een lauw, bijna koud Lux sop (een flinke eetlepel op een liter wa ter (zomertemperatuur). Stop hier in het badpak en pers met de handen het sop goed door het weefsel, zon der wringen of wrijven. Spoel het badpak daarna enkele malen in schoon water van dezelfde temperatuur uit, totdat het water helder blijft en voeg aan het laatste spoelwater een scheut je azijn toe (een eierdopje op een li ter water). Knijp vervolgens het wa ter voorzichtig uit het badpak, zon der wringen of haal het losjes door een wringer en rol het in een bad handdoek stevig uit om zooveel mo gelijk water eruit te verwijderen. Leg het daarna in zijn model t« drogen, maar niet in de zon of bij vuur! t

Goudsche Courant | 1939 | | pagina 4