ffef Achter de Bosschen. geanimeerde derde dag der feestweek. Vroolijke zwemkamp en fraaie atletiekwedstrijden. Gondelvaart niet tot haar recht gekomen. Groote Donderdag-drukte. Beurs van Amsterdam. Grootmlof voor dienstplichtigen. De Minister van Defensie heeft mach tiging verleend de volgende ploegen dienstplichtigen van de lichting 1938 In het genot van groot verlof te stellen: Op 1 Augustus de eerste ploeg berede- nen van het tweede reg. veldartillerie op 1 Augustus de onderofficieren-admi nistrateurs van de regimenten motor- artillerie en de regimenten genietroepen, op 12 Augustus de tweede ploeg onbe- redenen van het tweede reg. veldartil lerie, op 6 September de onderofficieren- administrateurs van de regimenten huzaren en op 29 September de tweede ploeg onberedenen van het zesde reg veldartillerie. Een eigen huis voor prinses Beatrix. Prinses beatrix Krijgt, volgens een corr. in de Telegraat, een eigen huis. Een „speelhuis" uit echte steen opgetrokken, niet een echt leien dak, een schoorsteen een keuken en een haard. Het komt mid den tusschen de groene boomen te staan achter het sportpark en de zweminrich ting, te midden dus van den weidsche'n tuin van het Palels Soestdljk. Het ls een geschenk van de Prinses en den Prins aan de kleine Beatrix, zij kan er naar hartelust spelen In dit huis en met dit huls. Het is een echte woning, want' er ko men miniatuurmeubelen en miniatuur tafelgerei In en* er ls ook alle ruimte om er een aantal poppen neer te zetten. Als de blijde gebeurtenis, die te wachten staat, achter den rug ls, wordt onmid dellijk met den bouw begonnen en over anderhalve maand zal het huls ongeveer voltooid zijn. Het bestaat uit een vroo- lijke groote kamer, die 6 meter lang ls en 4.71 breed, een kamer, waarin allerlei gezellige dingen komen te staan, in de hoeken opklapbars banken, waar het speelgoed- kan worden geborgen en waai* ue poppen kunnen gaan slapen. Een haard staat in een hoek. Naast de kamer is de keuken met een echt fornuis en met een miniatuur keukeninrichting Aan de andere zijde geven groote openslaande deuren toegang tot een overdekt terras, waar In den zomerdag kan worden gespeeld. Het terras komt bijna geheel te liggen onder de hooge boomen van het oude paleis. Het is een huis in den voüen zin van het woord. Wie de teekening ziet, die door ir. J. de Bie Leuveling Tjeenk te Amsterdam is vervaardigd, aanschouwt een echt lan delijk gebouwtje. Bij de dezer dagen ge houden aanbesteding is het werk toege wezen aan de N.V. T. van Hoogevest te Amersfoort. Hoe is uw achterlichtje gestempeld? Waarschuwing van Waterstaat. Blijkens een mededgeling in de Staats courant, door jhr. Van Lidth de Jeude onderteekend in de korte spanne tijds, dat hij dezen keer als minister van Wa terstaat, optrad, wordt het toezicht op de achterlichtjes van fietsen blijkbaar scherper toegepast. De lijst van goedge keurde merken behelst nog 38 nummers, terwijl sedert Februari van dit jaar er 21 goedkeuringen zijn ingetrokken. De Staatscourant knoopt aan deze lijs ten de volgende waarschuwing vast; De wielrijders doen derhalve goed* zich er van te vergewissen; a. of hun achterlicht helder rood licht geeft; b. of het achterlicht behoort tot een van de goedgekeurde soorten, boven ge- Behoort het achterlicht tot een van de soorten, waarvan de goedkeuring is in getrokken, dan zal de wielrijder zich van een nieuw achterlicht moeten voorzien. De aandacht wordt er nog op geves tigd. dat een rijwielachterlicht slechts tot een goedgekeurde soort behoort, zoo lang het met de ter keuring ingezonden exemplaren volledig overeenstemt Word1- een onderdeel van het achterlicht d*or een ongelijksoortig onderdeel ver vangen, dan brengt men het gevolg te weeg, dat het rijwiel niet meer voorzien is van een goedgekeurd achterlicht en men derhalve strafbaar ls. Uiteraard mogen en moeten defecte lampjes steeds worden vervangen. DE KABINETSCRISIS. H. M. de Koningin heeft hedenmorgen op den Ruigenhoek in gehoor ontvangen Jhr. mr. D. J. de Geer. De Amsterdamsche begrooting 1940. Tekort van 5 miliioen De Amsterdamsche gemeente begroo ting, welke bij den gemeenteraad is in gediend, vermeldt een tekort van 4.930.000 gulden. GEMENGDE BERICHTEN. De vierling te Hengelo. Het gesprek van den dag te Hengelo was gisteren begrijpelijkerwijze de ge boorte van de vierling, drie meisjes en één jongen, in het .gezin van den heer H. Pijlman, Frans Halsstraat 7. De vier jonge wereldburgers maken het goed en ook de moeder i£ naai- omstandigheden wel. De vader is als teekenaar werkzaam bij de fabriek van Electrische Apparattn Hazemeyer en dus geen spoorwegaroei- der, zooals aanvankelijk is opgegeven. Het gezin woont op 't Wilbert, den z.g. Middenstand, in een straat met flinke woningen, door tuintjes omgeven. Op de deur bij de bel van het huis Frans Hals straat 7 was een briefje bevestigd met de woorden; Op bevel van den arts geen bezoek. Dit bevel had iedereen te eerbie digen, ook de menschen van de krant en de persfotografen, die van de geboor te hadden gehoord. Zoowel de vrouw als de man zijn 37 jaar oud. De eerste geboorte In den huize Pijlman was die van een tweeling, doch deze heeft het gezin niet mogen behou den. Daarna volgden 2 jongens, waarvan de oudste met September naar school zal De tweede is ook een jongen. De familie hoopte nu op een meisje. Deze hoop is in vervulling gegaan, ofschoon niet ver wacht werd, dat het 3 meisjes en een jongen zouden worden. De namen van de jonggeborenen zijn Inmiddels vastgesteld. De jongen zal Jo hannes heeten, twee der meisjes worden Aukje en Antje genoemd, den naam van het derde meisje is Harmke. Auto met militairen omgeslagen. Zeven gewonden, van wie twee ernstig. Gisteren is op den Arnhemschen straatweg, tusschen de tyekende uitspan ning Woeste Hoeve en de buurtschap Teriet, een ongeluk geschied, waarbij zeven militairen werden gewond, van wie twee ernstig. De bestuurder van een militaire auto, waarachter een vuurmond gekoppeld was, moest plotseling remmen voor een voor hem rijdend voertuig. Vermoedelijk werden de remmen hierdoor geblokkeerd met het gevolg, dat de auto slipte en Zeven van de dertien inzittende mili tairen werden gewond. Twee hunner wa ren er ernstig aan,toe en zijn per mili taire ambulance naar het hospitaal te Arnhem vervoerd. De overigen konden na verbonden te zijn hun weg per auto vervolgen. Autobotsing te Wassenaar. Eén doode. Gisteravond om ingeveer half elf heeft op den rijksstraatweg te Wassenaar ter hoogte van de Houtlaan, zich een ern stig ongeluk voorgedaan. Langs de rechterzijde van den weg stond een vrachtauto, beladen met aardappelen, geparkeerd. De bestuurder P. J. D. uit Rotterdam bevond zich juist onder den auto, om een band af te nemen, toen uit de richting Leiden een auto, bestuurd door den heer H. J. N. uit Overschie, met groote snelheid naderde en tegen den vrachtauto botste. D. wist zich op het laatste moment nog ln veiligheid te stel len en bleef ongedeerd. 7 éi 8 meter voorbij den vrachtauto kwam de personenauto omgeslagen tot schaafwonden en de schrik vrij. Uit het voorloopige onderzoek bleek, stilstand. De echtgenoote van den be stuurder, de 47-Jarige P. J. N.—van O. werd uit den auto geslingerd en was op slag dood. De bestuurder kreeg glas scherven in het oog en zijn 16-jarige dochter brak het linker dijbeen. De vier de inzittende, de 16-jarige Engelsche logé B. N. uit Londen kwam met eenige dat den bestuurder van den vrachtauto geen schuld treft. Alle gewonden zijn naar het St. Franclscus ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Kunstgebit valt uit de lucht. Een vreemde ervaring heeft, volgens „Die Burger" een huisvrouw te Port Eli zabeth dezer dagen opgedaan. Terwijl haar dienstbode bezig was met de wasch in den tuin achter het huis, vloog op vrij groote hoogte het postvliegtuig voorbij. Plotseling hoorde zij een plons in de waschtobbe en wie schetst haar ver bazing. toen zij ontdekte, dat de plons afkomstig was van een gouden kunstge bit, dat zoo maar uit de lucht was ko men vallen? Wat het luchtziekte, die den eigenaar van zijn kostbaar bezit heeft doen scheiden? Inbraak bij juwelier volgens Amerikaansch systeem. Tachtig ringen gestolen. Gisternacht oni twaalf uur is op Ameri- kaansche wyz een inbraak gepleegd by een juwelier te Zaandyk. De buit bedraagt on geveer tachtig gouden en zilveren ringen, waarmee de daders spoorloos zyn verdwe nen. Precies te middernacht hoorde men een slag en het gerinkel van glas. Het bleek, dat de ruit van den noodwinkel van den ju welier D. Landsman, wiens zaak aan den overkant van de straat is gevestigd, was vernield. Buren, die op het lawaai waren afgekomen, schonken aanvankelyk niet veel aandacht aan het geval, daar zy dachten, dat een voorbyrydende auto een steen had opgeworpen, welke door de ruit was gevlo gen. Ook het feit, dat twee mannen zich per fiets heenspoedden, wekte geen arg waan. De heer Landsman, die met zyn echtge noote een avondwandeling had gemaakt en kort daarop thuis kwam, zag onmiddellijk dat eenige plateaux met gouden en zilve ren ringen waren verdwenen. De politie werd van den diefstal in kennis gesteld en zy toog met een politiehond op onderzoek feit. De hond werd echter in zyn werk ge hinderd door den hevigen i-egen, welke alle sporen uitwischte. Reeds Dinsdagmiddag had men eenige I personen gezien, die zich op verdachte wijze in de nabyheid van den winkel ophiel den .Men beschikt slechts over een vaag signalement van hen. SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. G-V.B.-competitie begint 10 September. De competitie van den Goudschen Voetbalbond zal dit jaar aanvangen op Zondag 10 September. WATERPOLO. G-Z.C. IV kampioen van Zwemkring. De competitie van den Zwemkring Gouda ls besloten met den wedstrijd G.Z.C. 4Boskoop 2. G.Z.C. won met 21 en behaalde daarmede het kampioen schap. Op eigen verzoek zal het zevental echter niet naar den K.N.Z.B. promo- veeren. G.Z.C. is thans zoowel in den K.N.Z.B. als in den Kring uitgespeeld. Nederlandsche zege in Horthy^cup^1 taurnooi. Voor het landentournooi om den Hor- thy-cup te Doetinchem zijn gisteren de volgende wedstrijden gespeeld. Frankrijk —Nederland 2—5, België—Italië 4—4, Duitschland—Hongarije 2—1. De uitslagen van gisteren lulden: Duitschland—Nederland 43, België Hongarije 2—4, Frankrijk—Italië 0—3. C.V.B. had een rustig jaar Sterkte vrijwel constant gebleven. Insflfcig van schoolwedstryden te verwachten. Het jaarverslag 1938-1939, het 34e book7 jaar, van den Goudschen Voetbalbond, con stateert met tevredenheid,, dat het kan ge tuigen van een innerlijke rust dfe geduren de de laatste jaren niet werd verstoord- De moeilijke rijdsomstandighede:dk pog onverminderd voortduren, waren dit seizoen nog ernstiger. Dat ondanks deze j tegenslagen het aantal vereenigingen, elf tallen en leden vrywel constant is gebleven, is mede een compliment voor de best ren der aangesloten vereenigingen, die de moei lijkheden hebben weten te trotseeren. Wat betreft de promotie van de kam pioenen naar den K.N.y.B. wordt opgr- merkt, dat zeer waarschijnlijk dit jaar voor het laatst promotie wan le elftallen naa: den K.N.V.B. zonder het spelen van promo tiewedstrijden naar dien bond mogielyk is geweest, in den vervolge zullen de no', laatst van de 4e klasse hun plaats moeten verdedigen, tegen de kampioenen van de plaatselijke bonden. Hoe de regeling precies zal luiden is nog niet bekend. Voor reserve-elftallen blyft deze beper king voorloopig buiten werking, omdat de res. afdeeling nog niet geheel bezet zyn. Met het organiseeren van Schoolvoetbul wedstrijden waarover reeds meerde ie malen werd geschreven wordt thans voortgang gemaakt. Medewerking is reecs toegezegd door onderwyzend personeel en wanneer de voorteekenen niet bedriegen, zal weldra dit soort voetbal als onderdee. van het Bondswerk kunnen volgen, mits e aangesloten vereenigingen hieraan haai medewerking willen verleenen. waaraan ■niet wordt getwijfeld. De vorig jaar gehouden Amateur-spelle! derscursus, die dit jaar herhaald zou wor den vond geen dorogang, omdat zich te wei nig deelnemers hiervoor hebben aangemeld. De secretaris kan zich dit niet goed inden ken. In ieder geval blyft het te betreuren dat deze gelegenheid dit jaar-voor de ver eenigingen voorby is gegaan zonder er va., te profiteeren. Met 27 bleef het aantal aangesloten ver eenigingen .ongewijzigd, waarvan thans 17 tevens tot den K.N.V.B. zjjn toegetreden. Ook het aantal deelnemende elftallen onder ging geen verandering en bedroeg 64. Aan de Juniorencompetitie werd deelgenomen door 27 elftallen tegen 24 in het vooraf gaande seizoen. Het aantal letjen daalde van 1889 tdt 1769, daartegenover steeg dat der junioren van 453 tot 535, alzoo in totaal 2304 tegen over 2342 per 30 Juni 1938. Het aantal gespeelde wedstryden be droeg; Competitiewedstrijden 524 (vorig jaar 528), Promotie- of beslissingswedstrij den 4 (vorig jaar 3), Juniorenwedstryden 144 (vorig jaar 94), Ongeldig verklaarde wedstrijden 11 (volg jaa 46). Totaal 683 (vorig jaar 670). Het aantal scheidsrechters bedroeg* aan het begin van het hondsjaar 52; bedankt door 4, aangesteld 5 nieuwe, zoodat momen teel 53 namen op de lyst voorkomen. De pogingen om de „kwaliteit" omhoog te brengen is „(j algemeen en als gevolg daarvan werd een' tweetal leden dor Scheidsrechtersoommissie aangezocht en bereid gevonden een centrale cursus vooi opleiding van scheidsrechters van den K-N. V.B.. te Utrfcht gehouden, te volgen, waar. nu deze leden voor candidaat-scheidsrech- ters m dit district een opleidingscursus zul len houden. Het is de bedoeling, in het al gemeen geen scheidsrechters meer aan te stellen die dezen cursus niet hebben g3- volgd. Waar zoo'n cursus eenmaal per 3aai vóór den aanvang der competitie zal wor- den gehouden, is aanstelling tusschentijd? uitgesloten. Teleurstellend is het groote aantal straf zaken dat door de strafcommissie moe.vt worden behandeld. In dit opzicht is nog geen verbetering te bespeuren. Vorig jaai werd in 69 gevallen straf opgelegd, than# 73. Het aantal waarschuwingen daalde van 62 tot 58. De protestcommissie heeft een rustig seizoen achter den rug want slechts dén protest werd ingediend, dat werd afgewe. zen. 'fTf De verlies- en winstrekening vermeldt op een totaal van 1727.14 een winst van 124.23%, die by het kapitaal is gevoegd dat thans 1552.00% bedraagt. De contri- butie elftallen bedroeg 257.50, de boetej| 160.50 en de contributie leden en juniores 844.20. De begrooting 1939—1940 sluit op I een totaal van 1710. STADSNIEUWS. GOUDA, 3 Augustus 1939, Vry van stempelen. Op den nutionulen De Minister van Sociale Zaken hZ in verband met de te verwanten ffi gebeurtenis in het PrinselUk Sn c sloten, dat voor do werklooze arlws des namiddags vrij van stempSén'tn worden gegeven voor den dag volgend op dien van de geboorte. Indien cut Zondag mocht zijn, dan komt hlèrv!? de Maandag d.o.v. m de plaats 001 Mocht de olficleele viering van (i„ boorte op een anderen dag Dlaat.,,?6" den en de bureaux op dien dag gestZI rijn, dan kan met atwijkitig van bovenstaande, op dien dag vrljstelhS van stempelen worden verleend. Inwerkingtreding Kijtydenwet Vereischte [werkboekjes op jwjjtfc. bureau verkrijgbaar. De commissaris van politie deelt dat .„verband met de in^rkinS'Jgt w T" Uo van dc kijtydenwet Woensdag 9 Augustus af aan het politic, bureau werkboekjes verkrpbaar zijn 4 per stuk. 1 Deze werkboekjes worden vereischt voor alle personen, dje i„ dienstbetrekking een motorrijtuig besturen, zoomede voor de hoofden en bestuurders van ondernemingen mdien zjj eveneens als bestuurder van motorrijtuig optreden. Hiervan zijn uitge zonderd particuliere chauffeurs, handels reizigers en zij, die door den minister van Sociale Zaken voorwaardelijk of onvoor- waardeljjk zijn enkend als, of gelukgesteld zyn met particuliere chauffeurs of handels- reizigers. Een werkboekje wordt slechts afgegeven op vertoon van een gbldig rybewys A, staande ten name van den belanghebbende. lot het verkrygen van deze werkboek jes bestaat dagelyks (uitgezonderd Zon dags) gelegenheid tusschen 7 uur v.ra. en 12 uur 's middags en des avonds tusschen 7 en 10 uur. Zy, die in het bezit zyn van een geldige rustdagkaart, ontvangen, indien zy deze rustdagkaart binnen twee maanden na de inwerkingtreding van de Rytydenwet aan het bureau van politie inleveren, bedoeld boekje kosteloos. Nog twee gesignaleerden aangehouden. De politie heeft nog eenige gesig'naleer- den aangehouden, een 24-jarige kermisrei ziger voor tweemaal vyf gulden boete subs, tweemaal drie dagen hechtenis en een 43-jarigen kermisknecht voor drie maan den gevangenisstraf. De eerste heeft de boete betaald, de tweede is naar Rotter dam overgebracht. Het werk in 1938 te Gouda van den Keuringsdienst van waren. Blykens het verslag van den Keurings dienst van waren voor het gebied 's-Gra- venhage, waartoe Gouda behoort, over het jaar 1938, zyn te dezer stede 7188 monsters genomen, waarvan op het laboratorium 4409 en ter plaatse 5779 gekeurd. Bovendien zyn ter plaatse 1945 partyen visch en vischwa- ren geleurd. Het aantal inspecties bedroeg 1538. Er werden 42 schriftelijke en 23 mon delinge waarschuwingen gegeven, 76 par- tyen buiten de consumptie gebracht en 20 processen-verbaal opgemaakt. Ten aanzien van melk zyn 763 mopsters genomen. Het gemiddeld vetgehalte bedroeg 3.40 Ondeugdelyk waren 47 monsters. Opbrengst bloempjesverkoop. Een voor de R. K. Kinderuitzending ge houden bloempjesverkoop heeft ruim 130 opgebracht. In Juli zyn door de Julianasluis geschut 3723 schepen met een inhoud van 376.093 M3. en 12 houtvlotten metende 3940 M2. i door de Mallegat- st een inhoud van Vorige maand kwame sluis 1355 schepen m 74.199 M3. In Juli zyn in de Gaarkeuken genuttigd 1055 en afgehaald 316 porties, totaal 1371 porties. Wat ge geeft, schrijf dat in t zand. Wat ge krijgt... dat schrijve uw hand In het hart en in 't verstand. FEUILLETON Een roman uit Siberië, door Fr. ENSKAT. (Nadruk verboden). 10 intusscheft. werd het steeds minder koud. Elke meter, dien hij aflegde, voor de sneeuw, die onvermijdelijk moest ko men, begon te vallen, was gewonnen. Zoo verliepen ongeveer drie uren. Naar de diepe duisternis te oordeelen, moest het allang nacht zijn. Het werd steeds moeilijker het spoor niet uit het oog te verliezen, maar het ging nog. Tijdens het loopen bemerkte Hal, dat de grond langzaam begon te stijgen. Tusschen taJ van boomen door ging zijn weg. Nu scheen hij het hoogste punt van den heuvel te hebben bereikt, want de vol gende stappen gingen veel gemakkelijker. Scherp tuurde hij in de duisternis. Op hetzelfde moment bleef hij staan. Daar! Heel in de verte zag hij dicht naast elkaar twee lichtpuntjes Hal was reeds vertrouwd met de gewoonte van. de achtervolgden om eiken avond twee vuren te ontsteken, want reeds dagen achtereen had hij de overblijfselen daar van gevonden. Nu echter zag hij het vuur met eigen oogen en onwillekeurig ontsnapte hem daarbij een zucht van verlichting. Nu zouden zij hem niet meer kunnen ontloopen. Hij wist, waar hij hen moest zoeken. De beide vuren zouden hem den weg wijzen. Nu kon de sneeuw j gerust komen. i En zij kwam ook werkelijk. Traag dwarrelden de vlokken omlaag Hal scheen dezen nacht het geluk op zijn hand te hebben. Als er een sneeuwstorm - was los gebroken, zou hem dat niet al- t leen bij het loopen ter-zeerste bemoei- lijkt, maar hem ook het uitzicht ontno- I men hebben. Nu echter kon Hal zich blijven oriënteeren op de beide lichtpun ten, welke steeds grooter werden. De sneeuwval begunstigde zijn plan nen. want alleen daardoor zou het mo gelijk zijn het kamp op betrekkelijk kor ten afstand te naderen zonder gevaar voor ontdekking. Hij behoefde nu ook niet meer zoo'n haast te maken, want het doel was niet j meer te missen. 7 Na een uur ongeveer verliet hij de tot dusver gevolgde richting om naar het Westen af te bulgen. Toen hij zich onge veer op gelijke hoogte met de beide vuren bevond, maakte hij opnieuw een grooten bocht om achter het kamp te komen. Zijn bagage had hij afgelegd, zoodat hij zich nu veel gemakkelijker kon bewegen. Gelukkig was het bösch hier veel dich ter, zoodat het hem gelukte ongemerkt naderbij te sluipen. Hoogstens tweehon derd meter scheidden hem thans nog van de tent naast de beide vuren in het kamp scheen alles in diepe rust te zijn. Geen geluid verbrak de stilte. Plotseling echter trad een man uit de 1 tent naar buiten. Hier trok hij zijn pels uit. dien hij over den arm droeg om ver volgens naar een der vuren te gaan, aat al zijn aandacht scheen te eischen. Hal, die achter een boom een goede schuil plaats had gevonden, ontging geen en kele van zijn wat slaperige bewegingen. De man droeg geen wapens bij zich. in het kamp bleef alles stil. Slechte het knetteren van het hout in den vuurgloed was hoorbaar. Hal boog zich voorover om meer in de schaduw van het struikgewas te komen. Daarop sloop hij een flink eind achter uit. Hier ontdeed hij zich van zijn pels om vervolgens weer naar zijn oorspron kelijke schuilplaats terug te keeren. De situatie was slechte in zooverre veranderd, dat de schildwacht nu bij het andere vuur stond. Voor zijn omgeving koesterde hij blijkbaar niet de minste belangstelling. Dit was voor Hal het sein om zich geruischloos in beweging te zet ten. Als een schaduw gleed hij over de sneeuw, maar ondanks alle voorzichtig heid kraakte even een dorre tak onder zijn voet. De schildwacht keerde zich om. doch reeds op het zelfde oogenblik trof Hal's vuist hem als een mokerslag tegen den rechterslaap. Als een blok viel de man op den grond. Hal wierp zich boven op hem. maar deze voorzorgsmaatregel bleek overbodig, want de aangevallene had het bewustzijn reeds verloren en er bestond dus geen gevaar, dat hij door te schreeuwen zijn kornuiten zou wekken. Met een ruk trok Hal hem zijn pels over het hoofd; de mouwen bond hij in een knoop. In de tent bleef alles rustig; de overval was dus onopgemerkt geble ven. Slechte het knetteren van het vuur, 'at de schildwacht kort tevoren an nieuwe brandstof had voorzien, was hoorbaar. Overigens lag de kampplaats als uitgestorven. MetQnspanning van alle krachten ae- lukte het Hal zijn gevangene over zijn schouder te leggen en wel zoodanig, dat diens hoofd naar voren, dus op de borst van den drager kwam te hangen. Zoo snel dit in de gegeven omstandigheden mogelijk was, verwijderde hij zich met zijn kostbaren last en vrijwel buiten adem bereikte hij tenslotte de plek, waar hij zijn pels had achter gelaten. Hier legde hij den gevangene op den grond. Zijn eigen Jas gebruikte hij om er <(e beenen van den man mee samen te bin den, zoodat deze thans in den letterlijken zin van het woord aan handen en voe ten was gebonden. Na een paar minuten gerust te hebben, legde Hal den nog steeds bewusteloozen man opnieuw over zijn schouder om daarna zijn moeizamen tocht te vervol gen naar de plaats, waar hij zijn bagage had neer geworpen. Het weer was er intusschen niet beter op geworden. De sneeuwvlokken werden grooter en hevige windvlagen gaven er van tijd tot tijd het karakter aan van een sneeuwstorm. Het kostte Hal de grootste moeite vooruit te komen, temeer omdat de sneeuw op zijn oogen plakte en de nog toenemende duisternis het zicht toch reeds tot een minlmurh be perkte. Ten slotte echter werd zijn vol harding beloond. Onder een dunne laag sneeuw vond hij zijn achter gelaten bagage. schouder voorzichtig op den grond glij den. Nogmaals overtuigde hij zich. dat de gevangene nog steeds bulten bewust zijn was. Daarna trok hij een breed dolk mes uit de scheede en stak dit binnen zijn bereik in den kap van zijn laars. Zijn bagage sleepte hij naar een, door struikgewas gedeeltelijk overdekten kuil, welke althans eenige beschutting bood tegen den nog steeds in hevigheid toe- nemenden wind. Door middel van zijn tentzeilen had hij weldra een behoor lijke kampgelegenheid ln orde gemaakt en nadat hij daarmee gereed was, liet hij ook zijn gevangene in de geneugten van dit ondürdak deelen Het aanmaken van e&i vuur leverde nogal wat moeilijkheden op. Het dorre hout was nat van de sneeuw en het kostte hem dan ook heel wat luci'fers voor tenslotte een zeer bescheiden vlam metje langs het hout lekte. Nu was voorloopig- alles ln orde. Hal wischte zich het zweet van zijn voor hoofd. Hij had het behoorlijk warm en dat was waarlijk geen wonder, want de laatste uren hadden heel wat van zijn krachten gevergd, terwijl voorts ook de spanning, waarip hij verkeerde het hare tot het verhitten van zijn bloed had bij gedragen. Maar hij had zijn doel dan toch, bereikt. (Wordt vervolgd.) Ook de Woensdag heeft in de feestwe-.lt eenige aantrekkelijke nummers gebracht. Allereerst zijn gistermiddag in den Kat- teasingel volks-zwerowedstrijden gehouden, waaraan een zestig zwemmers en zwem sters hebben deelgenomen. Het was wel wat frisch maar de deelnemers hebben zich dap- ,,er geweerd. Er was veel publiek, gramo- foonmuziek klonk en hetgeheel was een genoegelijke gebeurtenis, waartoe mede eenige attracties bijdroegen. Komische zwemnummera. Het tobberoeien wekte veel vroolykheid en voorts had de Goudsche Reddingsbrigade groot succes met eenige komische nummers van propagandistischen aard. De deelne mers spartelden op het laatst allen in het water en van den weeromstuit viel ook nog een jeugdige toeschouwer in de gracht. Hij was spoedig weer op den kant. Ten slotte volgde een demonstratie surf riding, op de glijplank achter een motorboot, waarbij da (ieelnemers zich kranig kjelden. Burgemeester en mev^ames en leden van het feestcomité woónflen het geslaagiU en vlot verloopen zwemfeest, dat onder lei ding van den heer J. C. den Boer stond, bij De heer J. S. van Soest, lid van het hoofd- comité, heeft na afloop in een lokaal van dc voormalige kazerne de pryzen, die uit geldn. bedragen bestonden, uitgereikt. De uitslagen lulden: 500 M. afstandzwemmen; 1. 11. Sanders 0 min. 45.8 sec., 2. C .G. v. d. Laan 10 min. 19.2 se:., 3. A. Vreeswijk* 10 min. 32.8 sec., 4. J. Perdyk 10 min. 33 sec., 5. A. Grooten- aorst 11 min. 54,2 sec. 50 M. vrye slag jongens beneden 16 jaar: 1. C. Muilaart 49.6 sec., 2. G. Muilaart 53.4 sec., 3. B. Vreeswijk 53.8 sec. 50 M. vrye slag meisje? beneden 16 jaar: 1 M. de Jong 50.2 sec., 2. A. Hornes 55 sec., 3. E. v. d. Berg 55.6 sec. 50 M. vrye slag heeren; 1. A. Vreeswijk 40.6 sec., 2. C. G. v. d. Laan 46 sec., 3. T\ M. v. d. Heuvel 50 sec. 60 M. vrye slag dames: 1. G. Rook 42 4 Bec., 2. S. Westrik 44 sec. 50 M. rugzwemmen heeren: 1. A. Vrees «vijk 558 se:., 2. C. Mullaart 59.4 sec., 3. B. Vreeswijk 1 min. 5.2 sec. 501 M. rugewemmen dames: 1. G. Rook 1 min., 2. D. Boer 1 min. 1 sec. tobbeioeien heeren: 1. G. Mullaart 5( sec., 2. J. Rensink 54.8 sec. tobberoeien dames: niemand aangeko men. Athietiek zeer geslaagd. Ze#r goed geslaagd zyn de provinciale atletiekwedstrijden, die des avonds ond*) auspiciën van de Goudsche Athletiek-Com missie op het O.N.A.-terrein zijn gehoud-.u. Een zestig athleten van veertien vereeni gingen uit de provincie namen deel, dit fraaie sport hebben geboden. Er werdei. goede tijden gemaakt, spanning heerscht*. op vele rummers, de organisatie was stekend en dit alles droeg by tot een groot succes. Is de belangstelling voor athletick doorgaans gering, ditmaal was een tal rij- publiek aanwezig, zoodat de aantrekkelijk- kamp met z\jn vlot programma mede vni propagandistische be teekenis was. De series van de 100 meter vormden eei zeer goeden inzet. Het waren spannende fraaien stijl geloopen, races. De finales wa. reo zoo mogelijk nog interessanter. Dc Feijenoord-man C. Gordijn wist zich door zoowel ln zijn serie, als in de finale «en tijd van 12 sec. te noteeren, een promotie naai de B-klasse te verzekeren. De 400 nietei voor C-klassers werd op keurige wijze dooi T .v .d .Heuvel van Excelsior, gewonnen. Van het nummer 800 meter was de striid van de A- en B-klassers zeer interessant, üe Ruijter van Vires had hierby steeds de leiding. In de laatste ronde probeerde dc Achilles-man J. de Jong hem voorbij te spurten, de Ruijter sloeg dezen aanval even wel zoo overtuigend af, dat daardoor met een de strijd was beslist. De 3000 meter voor A- en B-klassers had een senaatione'-'l slot. Ook in dit nummer had de Ruyter van den aanvang af de leiding; in de laat ste ronde kwam de Rooy van Pro Patria uit de derde positie opzetten. Tot tweemaal toe sloeg de Ruyter een aanval van d;.i Rotterdammer af. De derde maal op eenige meters van de finish had de Rooy bijna succes, doch op het uiterste moment be merkte de Viresman de situatie en met in spanning van alle krachten slaagde hij erin met het kleinst mogelijke verschil te win nen. Een fraai slot aan dezen mooien avond was de Olympische estafette, welke an (el len stryd door A.A.V. '36 uit Alphen werd gewonnen. Burgemeester dr. K .F. O. James, die met de leden van het feestcomité de wedstrijden bijwoonde, heeft de medailles van de Olym pische estafette uitgereikt en daarbij grwo- waar<feering voor de prestaties van de athleten en voor den prachtigen aivond uit gesproken. De uitslagen luiden als volgt: 100 M. hardloopen klasse C: 1. C. F. J. Qordyn (Feijenoord, Rotterdam) 12 sec., 2. p- Verlooy (Alphia, Alphen a. d. Rijn) 12 2 ®ec-. 3- H. Schetselaar (Pro Patria, Rotter- dam) 12.3 sec. 100 M. hardloopen klasse B: 1. Borstelaar (sportclub Rotterdam) 11.6 sec., 2. J. v. d. ande (Pro Patria, Rotterdam) 11.9 sec. hoogspringen klasse B: 1. J. P. v. d. Gics- 8en (Heracles, Dordrecht) 1.65 M., 2. Van Eyeden. (Sparta, Dordrecht) 1.55 M. hoogspringen klasse C: 1. J. Markestein •(D.O.S., Rotterdam) 1.55 M., 2. D. Boot (Achilles, Gouda) 1.50 M. 400 M. hardloopen klasse C: 1. T. v. d. Heuvel (Excelsior, Gouda). 59.5 sec., 2. C. Dallinga (Alphia) 61.9 sec. speerwerpen klasse B: 1. W. Mess (Pro Patria, Rotterdam) 46.66 M. speerwerpen klasse C: 1. J. Markestein (D.O.SRotterdam) 46.32 M., 2. De Haan (Hercules, Dordrecht) 43.29 M. 800 M. hardloopen klasse C: 1. Blom (Rijswijk) 2 min. 20.1 sec., 2. G. C. A. Har- tcveldt (Feijenoord, Rotterdam) 2 min. 22.6 c. 800 M. hardloopen klasse A en B: 1. A de Ruiiteh (Vires et Celeritas, Gouda) A- klasser 2 min. 0.9 sec., 2. J. de Jong (Achil. les, Gouda) B-klasser 2 min. 10.1 sec. 3000 M. hardloopen klassen A en B: 1. A de Ruijter (Vires et Celeritas. Gouda) A- klasser 9 min. 50.6 sec., 2. A. de Rooy (Pro Patria, Rotterdam) B-klasser 9 min. 50.7 3000 M. hardloopen klasse C: 1. D. Hetf (Achilles, Gouda) 9 min. 58.8 sec., 2. van Veen (Rijswijk) 10 mi-n. 21 sec., 8. C. Prook (Alphia)1 10 min. 21.4 sec. Olympische estafette; 1. A.A.V. '36 (Al- nhen a. d. Rijn) 4 min. 3.3 se?., 2. Pro Pa tria (Rotterdam) 4 mhi. 6.7 sec. Gondelvaart een mislukking. Het laatste nummer van den dag, de g>'r.- delvaart met verlichte vaartuigen in de stadssingels, is een mislukking gewordev Er is maar één boot in de vaart gekome.i, maar die er was, was keurig gepavoiseord en met lampions verlicht, wat een alleraar digst effect in den Kattensinge'l opleverde. Het schynt niet gemakkelijk te zijn do bezitters van booten er toe te krijgen hu' vaartuigen van de Plassen naar Gouda t° brengen. Er is naar ons bekend is, genoeg moeite gedaan om vele boot-ergenaars daar toe te bewegen, maar het heeft niet gebaat, 't Overbrengen van de Plassen naar de stad kost te veel moeite er. tyd. Wellicht is ook de reden hiervan te zoeken in de a.s. Za terdag op de Plassen te houden wedstryden, waaraan de booten zullen deelnemen. Het was jammer, dat de gondelvaart nir t tot haar recht kwam, want het publiek had er groote belangstelling voor en was in grooten getale opgekomen. De harmonie St. Caecilia" gaf een concert. De boot, waarin het korps had plaats genomen, w=»s niet verlicht en moest eenige malen naar een plaat; onder een straatlantaarn ver haald worden. De harmonie versaagde nitt en blies er lustig- op los. Verdere feestelijkheden. Tot de feestelijkheden van gisteren heeft verder nog behoort een' stertocht, die leden van het Instituut voor Arbeidersontwikke ling naar hier maakten voor een bezoek ann de tentoonstelling in de voormalige ka zerne van het werk der natuurvrienden Gisteravond was het wedefom zeer druk «p het feestterrein. Vandaag waren de ver- makel ij kheden al vroeger geopend. Hef was marktdag en deze bracht vele bewonm-fa en bewoonsters van de buitengemeenten naar Gouda. De kaasmarkt, die anders fep de Markt gehouden wordt, was naai d IJ8«ellaan verplaatst. De marktzaken wei den vlug afgedaan en daarop gaven de be zoekers zich over aan het amusement op «lt Markt, waar al vroeg een gezellige stei. - ming heerschte. Ais steeds bracht dnzk Donderdag veel vertier in Gouda. Door den reken was ln den middag de drukte minder groot. - Het programma voor vandaag vermeldde één nummer, maar dit is ook een bijzonder het nationaal concours-hippique en spring concpurs, dat hedenmiddag op het terrelr aan Rchieland's Hoogen Zeedijk is gehou den, een sportieve gebeurtenis, die ooi thans voor onze centrum-stad van het plat teland weer een groote attractie is geblc De voor morgen vastgestelde feestelyk- hedtn brengen allereerst een boottocht naai_ Amsterdam voor werkloozen, die om hall zeven van de Nieuwe Gouwe by de Jan Katten brug vertrekken. Des middags om J uur is er een ge costuraeerde voetbalwedstrijd voor werkloo zen op het O.N.A.-terreir. Zoowel voor d deelnemers als voor het publiek iyn fraaie prijzen uitgeloofd. Van 7'tot 9 uur geeft het Stedelyk Mu ziekkorps op het plein aan het einde var de Relgerstraat by Huize „Juliana*" jongens 13 jaar: 1. K. van Willigen, 2. W. Flux, 3. C. Vermeer, 4. A. de Booy, 5. D. v. d. Bos. jongens 14 jaar: '1. A. de Haas, 2. H. de Lange, 3. J. Vissers, 4. T. Scheepbouwer, 5. R. de Vos. Resultaat prijsvraag werkloozen. De hoofdprijzen van de voor de werkloo zen georganiseerde prijsvraag „Hoe is dc naam van den in Gouda woonachtigen per soon, die in verband met zijn werkkring het meest wordt genoemd" zijn als volgt ge wonnen: F. Vianen slaapkamerameuble ment, T. Vermeij eiken tafel, D. Gibbon lfedikant. Filmnieuws. Schouw burg-Bioscoop. „Nanon" met Erna Sack en Johan Heesters. De Schouwburg-Bioscoop zal vanaf Vrijdag vertonnen de succesvolle Ufa- film „Nanon" met de charmante colora tuur zangeres Erna Sack en de Neder lander Johan Heesters in de hoofdrollen. Het is een zeer goede rolprent en men zal niet alleen genieten van de mooie stemmen van de hoofdpersonen, maar ook van een vlotte, luchtige en onder houdende handeling. Thalia-Theater. Twee hoofdfilms. Het Thalia-Theater heeft voor het nieuwe programma weder twee hoofd films. „Ieder beeft voor mijn commando" is de titel van de eene rolprent waarbij men nog eens kan genieten van het uit nemend spel van Adèle Sandrock, de actrice die sinds eenigen tijd niet meer in het land der levenden is, maar tijdens haar leven zeer populair was. De tweede hoofdfilm is getiteld „Amor op de ranch" en brengt ten tooneele de zingende comboy. Het ls een verhaal van gevaar en romantiek, een idylle in het Wilde W< 12 Aug., 7 uur. Schaakbord- Jaarvergade ring Goudsche Voetbalbond. 14 Aug. 2.30 uur Kon. Plateelbakkerij ZuH- Holland. Buitengewone algemeene verga dering van aandeelhouders N.VJ C. Hoyng. RADIONIEUWS. UIT DEN OMTREK. sportwedstrijden voor Uitslagen de jeugd. Bij de Dinsdagmiddag on het G.S.V.-ter- reln gehouden sportwedstrijden voor jon gens en meisjes van 12 tot 14 jaar, wedstrij. den, die beoogden de jeugd een middag ont spanning in de buitenlucht te bezorgen en waaraan 300 kinderen hebben deelgenomen, zoodat de opzet alleszins is geslaagd, zijl. ide prijzen als volgt behaald: meisjes 12 jaar: 1. D. Terlouw, 2. R. van Groningen, 3, C. Hofstede, 4. A. Wijnhof, 5. B. Lokum. meisjes 13 jaar: 1. R. Middelkoop. 2. S. Mikkers, 3. A. Hofstede, 4. Th. Plomp 5. R. Vlag. jongens 12 jaar: 1. A. v. d. Heuvel, 2. W. Bousel, 3. W. Groeneschei, 4. B. Buurman, 5. C. Tuinenburg. Twee hoofdfilms. De Reunie-dJioscoop brengt voor de ko mende dagen weer twee vroolyke hoofd films. Gedraaid wordt „Vlammende prairie- oogen", een film vol prachtige natuurtafe- reelen, vol sensatie en komische momenten, met Max Turhunne de buikspreker met zijh pop Elmer, Bob Livingstone en Ray Conni- pop Elmer, Bob Livingstone en Ray Corri- Westen. Als tweede hoofdfilm wordt vertoond de geheel in natuurlijke kleuren opgenomen film „Avonturen der Zuidzee", een sensa tioneel gebeuren met George Houston, de zanger met zyn gouden stem, Marion Nis- con en Movita. Woensdag 9 Augustus is er wegens va- cantie geen matinee. Examen coetumière. De dames R. van Werkhoven, J. Post, T. MJoons, J. Tammer en A. Slot zijn geslaagd voor het examen costumière. Engelsche Geslaagd voor Engelsche Handelscorres pondentie (Mercurius) de heer C. Baars van Bodegraven. Hy werd opgeleid door den heer C. J. v. d. Putte alhier. Examen Engelsch M-O. De heer W. Gründlehner is te Utrecht geslaagd voor het examen Engelsch M.O. A. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 28 Juli: Willy Nelly, d. van L. J. Grootendorst en P. van der Louw, Goejanverwelledyk 12. 29 Juli: Gustaaf Adolf Jacques, z. van P. W. Pieters en J. H. Pieterse, Krugerlaan 187. Christina Cornelia Wilhelmina, d. van J. H. Spruyt en W. Sterk, Westhaven 35. Ronald Jo ph Maria, z. van D- Holthuysen en S. Ernst, Karnemelksloot 46 A. CorneUs Jo nes, z. v. C. J- Resting en T. van Loo, Gouwe 15. Jan, z. van J. M. Teekens en C. Bosman, R. van Catsweg 106. Wy nanda Maria, d. van A. H. Veelenturf en W. J. Kok, Boschweg 65. 31 Juli: Pieter Cornelis, 7. van C. Revet en J. de Waard, le Kade 35. 30 Juli: Hendrikus, z. van J. M. van Os en M. J. Schippers, H. van Alphenstraat 15. GETROUWD: 2 Aug.: H. G. Steenber gen en 1- Bakker. J. L. J. Houdyk en G. W.. A. M. de Graaf. J- IJsselstein en J, C. Root. H. Verboom en C. de Keizer. H. H. Wiezer en H. Zwaan. J. van Gel der en J. Broekhuisen. P. van Mensen en J- L. Bericman. H. de Jong en J. C. van det Sluis. OVERLEDEN1 Aug.: Gerardus Johan nes Steenbergen, 28 j. 2 Aug.: Francis cus Meilof, 63 j. agbnda. Schouwburg-Bioscoop: 't Zit in de luoht Coos en Polly Speenhoff. Thalia-Theater: De Jantjes. Réunie-Bioscoop: Luchtduivels der marine. Op tooneel variété Han en Black. Dancings Feestweek: Ter Gouw dagelyki. Veemarkt-restaurantDonderdag en Za- Dansinstitiwt W. Kok: dagelijks 8 Donderdag van 10 uur v.m. af. Kunstmin: dagelijks. Donderdag van 11 uur v.m. af. T.m. 5 Aug. 10-12, 2-6 en 8-10 uu. Voormalige kazerne. Tentoonatelling n.l tuurvriend tiwerk Instituut voor dersontwikkeling. 2 Aug. 7.30 uur Oud-Geref. gemeente. Spreekbeurt ds. Joh. van Wel: 3 Aug. 8 uur Vrije Evangelische gemeente Bijbellezing en bidstond. 3 4, 5 en 6 Aug. 8.16 uu, Concordia. Bart Elfrink's varidté. B en 6 Aug. 2.30 uur matinee. 10 Aug 4 uur Kaashandel-Mij. Gouda. Jaar- lëksche algemeene vergadering van aan- deelhouders. Arbei AMMERSTOL. (Gemeente niet meer noodlijdend. De gemeente-rekening 1938 sluit met een batig saldo van 4104.44 zonder ryksonder- stand. De gemeente is hierdoor niet meer noodlijdend. Geslaagd. Te Rotterdam zyn geslaagd voor bet examen hoofdakte de heeren K. Eykelen- boom te Schoonhoven, E. Ooms te Krim pen a. d. Lek, J. A. Peerdeman te Woerden en D. Looy te Bodegraven. De heer B. Kuipers te Krimpen a. d. IJs- sel slaagde te 's-Gravenhage voor het exa men Hoogduitsehe taal l.o. Voor het examen handelskennis l.o. is te 's-Gravenhage geslaagd de heer A. Kunst te Lekkericerk. KRIMPEN a. d. IJSSBL. Aan de gevolgen overleden. De 33-jarige schoenmaker J. N. alhier, die deze week bij het oversteken op zijn fiets van den IJsseldyk door een vracht auto werd aangereden, is in het Van Iter- son Ziekenhuis te Gouda aan zyn verwon dingen overleden. Het slachtoffer was ge huwd en vader van drie kinderen. WADDINXVEEN. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waddinxveen werd gedurende de maand Juli ingelegd 9654.32 en terugbetaald 8335.13. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4535. ZEVENHUIZEN. Buh met i»oud en diamanten gevonden. Inbraak opgehelderd. Op een polderweg te Zevenhuizen heeft zich, meldt <le Telegraaf, een avontuur af gespoeld, dat geleid heeft $ot de arrestatie van een brutalen inbreker. üe vorige week Donderdag zag een land bouwer een man per rijwiel op dezen weg naderen, die aan den kant van den weg gi ïg zitten en geheimzinnig deed. De boer, die ijverig aaa het maaien was geweest, kon de gedachte niet van zich afzetten, dat er met dezen bezoeker van het polderland schap iets niet in den haak was. De man had zich by een bruggetje neer gezet, op den vyf meter breeden berm. Hij zat er quasi uit te rusten. De landbouwer, klaar met zijn werk, ging het dorp in en belde bij den gemeenteveldwachter aan. Bij het bruggetje vond de politieman een loszittende graszode. De „natuurvriend" was reeds weg. De veldwachter heesch een bus er voorzich tig uit en staarde verbluft naar den inhoud. De maaier kon ook zyn oogen niet geloo- ven. Hy zag goud en diamanten, prachtige ringen bezet met steenen, oorbellen met cameeën, allerlei siersteenen, een kerkboek met gouden slot en wat niet al. In overleg met den rijksveldwachter nam de gemeenteveldwachter alle noodige maat regelen. Zy stelden zich met de politie in het geheele land in verbinding, bestudeer den de lysten van gestolen voorwerpen en bleven uur na uur, dag na dag .posten. Inmiddels kwam er een lichtpunt. Rotter dam deelde mede ,dat deze juweelen afkom stig moesten zyn van een inbraak, kort ge leden in de omgeving van de Meermanstraat te Rotterdam gepleegd. De dader was onbe kend gebleven. Het was vermoedelijk een zekere S... Wat lag meer voor de hand dan dat deze S. de begraver van den schat was? De landbouwer had slechts een vaag signale ment opgegeven: donker costuum, een lang persoon. Zou hij nog naar het bruggetje in den polder terugkeeren? De beide veldwachters bleven op hun post en losten elkaar op gezette tijden af. Zij gingen op flinken afstand liggen en hieldea de plaats goed in het oog waar de inbreker de graszodo had uitgesneden, dc bus be graven en weer toegedekt. Dc man had er een paar kleine stokjes naast gepoot... een kenteeken moest er toch zijn, nietwaar? Gistermiddag, kort nadat de ge meenteveldwachter gekomen was ter aflos sing van zyn collega, naderde een man op de fiets. Was het S.? Het vage signalement klopte: lang. donker gekleed. De politieman had zijn kijker gericht. Hij zag den ander afstappen. De man wroette in den grond. Maar de veldwachter was al op zijn fiets gesprongen. Het werd een wedstrijd tus schen beide mannen in den stillen polder op het landelijke paadje. Het resultaat was. at de veldwachter zijn prooi te pakken kreeg. De man noemde denzelfden naam, die de Rotterdamsche politie had opgegeven als die van den vermoedelykei. dader. Niette min ontkende hy iets van de zaak te wetm. doch de politie veronderstelt terecht, dat zij een goede vangst gedaan heeft. De aange houdene is op transport naar Rotterdam gesteld. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De Bilt seint: Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 nur: Plaatselijk regen met kans op onweer, betrokken tot zwaar of half bewolkt, eenige stijging van temperatuur, zwakke tot ma tigen Zuidwestelijken tot Zuidoostelijken wind. Vrydag 4 Augustus. Hilversum 1. 1875 en 414.4 M. 8.— VARA, 10.VPRO. 10.20 VARA, 12^- AVRO, 4.— VARA. 7.30 VPRO, 9.— VARA, 10.40 VPRO. 11—12 VARA: 8.— Gramofoon (c.a. 8.16 Berichten); 10.— Morgenwijding; 10.20 Declamatie; 10.40 Viool en piano; 11.10 Declamatie; 11.30 Gramofoon (c.a. 12.15 Berichten); 12.30 AVRO-Amusementsorkest (1—1.05 Interview); 1.15 Bram Kwist's „South Sea- Serenaders" en „The Hollandia Three"; 2 Disco-causerie; 2.45 Disco-variété; 3.30 AVRO-Dance-Band; 4.Gramofoon; 5.— Voor de kinderen; 5.30 Esmeralda en gra mofoon; 6.28 Berichten; 6.30 Causerie „De, kunst van het weven"; 6.50—6j55 Grainv foon; 7.— VARA-Kalepder; 7.05 Cycïub „Reizen en trekken"; 7.23 Berichten ANP; 7.30 Berichten; 7.35 Een woord van Luthcr „Ferien haben ist auch Religion". I. Ruim te; 8.Carillonbespeling; 8.30 Cyclus „Protestantsche religieuze poëzie; 9,— Gra mofoon; 10.30 Radiotooneel; 9.45 Orgelspel en zang; 10.15 Gramofoon; 10.30 Berichten ANP; 10.40 Avondwijding; 11.— Fantasia; 11.30 Jazzmuziek (gr.) 11.5512 Gramo foon. Hilversum II, 301.5 M. Algemeen Pro gramma, vverzorgd door den KRO: 8—9.15 Gramofoon (c.a. 8.15 Berichten); 10.Gramofoon; 11.30 Godsdienstig half uur; 12.— Berichten; 12.15 KRO-orkcst (opn.); 1.Gramofoon; 1.20 KiRO-orkesl (opn.); 2.Orgelconcert en gramofoon; 3.— Gramofoon; 3.15 KRO-Melodsten en solist (opn.); 4.— Gramofoon; 5.15 John Kristel en zijn Troubadours; 6.— Land- en tuinbouwcauserie; 6.20 KRÓ-orkest (opn.) (c.a. 6.30 Berichten); 7.— Berichten; 7.16 Causerie „Rondom de arbeidsbemiddeling"; 7.35 Gramofoon; 8^- Berichten-ANP; 8.15 John Kristel en zyn Troubadours; 8.50 Het Zwitsersch Jodeltrio Schwestern Wildha- ber; 9.— John Kristel en zyn Troubadours; 9.20 Het Zwitsersch Jodeltrio Schwestern Wildhaber; 9.30 De Haarlemsche Orkest- vereeniging; 10.30 Berichten ANP; 10.40 Lajos Veres en zyn Hongaarsch Orkest; 11—12 Gramofoon. MARKTBERICHTEN. Kaasmarkt Gouda. 3 Aug. Aanvoer in totaal 848 stuks, waarvan 65 slachtvarkens. Vette 2425 ct. per pond levend met 2 korting; 344 ma gere varicens 25—35, 360 biggen 10—15, Geldersche 1518, 4 runderen, 60 nuch tere kalveren 5—9, 15 bokken of geiten 25 per stuk. Handel matig. Kaasmarkt Gouda. 3 Aug. Aanvoer 366 partyen. Pryzen: le kw. met ran. 2&-25, idem 2e kw. 20 —22, zware tot 27. Handel matig. Crisis- aftrek 6.8 cent. EIEREN: Aanvoer 100.000 stuks. Pry zen: Kdpeieren 3.50—3.75, eendeieren 2.75—0.00 per 100 stuks. Handel vlug. BOTER: Aanvoer 245 ponden. Pryzen: Goeboter 70—75 ct., weiboter 65—70 <#nt per pond. Handel vlug. Coöp. Zuid-Hollandsche Eierveiling G.A. (te Gouda. 3 Aug. Aanvoer 140.400 kipeieren. Pryzen: 56-58 K.G. 3.50—3.60, 58-60 K.G. 3.603.65, 60-62 K.G. 3.05-3.75, 62-70 K.G. 3.75—4.10, bruine 58-72 K.G. 3.65 —4.25, kleine eieren 3.35—3.50, heneieren 2.60 per 100 stuks. Eendeieren: Aanvoer 1000 stuks. Pryzen: 2.70—3 per 100 stuks. WISSELKOERSEN. 2 Aug. 3 Aug. Officieel. Londen 8.80% 8.80% Beriyn 75.45 75.45 Parys 4.98% 4.98% Brussel 31.97% 31.95 Zwitserland 42.42% 42.42 Kopenhagen 39.62 39.60 Stockholm 4537% 45.35 Oslo 44.25 44.22% New-York 1.88 y« 11.887** In de situatie op de Amsterdamsche effectenbeurs was heden geen verande ring gekomen. Bij gebrek aan nieuwe gezichtspunten waren er wederom geen orders en de affaire, die reeds tijden achtereen een sleepend bestaan lijdt, gaf hoegenaamd geen teekenen van opleving. De stemming was ongedecideerd, maar wegens afwezigheid van handel waren de koersen hier en daar geneigd tot af brokkelen, waardoor de markt een onge animeerd voorkome had. De Amerikaansche fondsen gaven een geringe affaire te zien, waarbij de koer sen conform Wallstreet meerendeels iets lager kwamen te liggen. Onder beurstijd echter kon een kleine verbetering wor den opgeteekend, daar zich voor lokale rekening op schuchtere wijze eenige vraag openbaarde. De belangstelling ging vtapnamelijk uit naar de staalaandeelen en Anaconda's. Op de lokale markt ontwikkelde zich kort na de opening wederom eenige handel in A.K.U.'s, die zich voornamelijk bewogen op het peil van de vorige slot- koersen. Vraag en aanbod waren echter vrij goed met elkander in, overeenstem ming, zoodat er geen ruimte was voor groote schommelingen. Unilevers waren zoo goed als onveranderd. De petroleummarkt was stil. Konink lijken werden een paar punten lager In gezet, maar ontmoetten op het verlaagde peil eenige vraag. Vervolgens kwam eenig materiaal aan de markt, dat, voor zoover was te beoordeelen, afkomstig was van Fransdhen kant, waardoor wederom een kleine reactie intrad. Alles tezamen wa ren de schommelingen echter klein.

Goudsche Courant | 1939 | | pagina 2