Slechte toegangswegen tot Amsterdam. Achter de Bosschen. HET CONCOURS-HIPPIQUE EEN PRACHTIG FEESTWEEKNUMMER. Sportief succes, maar de publieke belangstelling bleef beneden de verwachtingen. Kapitein Greter wint het springconcours. De opdracht van H. M. de Koningin aan Jhr. Mr. D. J. de Geer. Beurs van Amsterdam. van zaken niet, temeer daar na de „koopjes- dagen" het bezoek gedaald is onder het ge- middelde. V'3 Op 25 Juli dus tachtig dagen na de opening is de 15 millioenste bezoeker genoteerd. Het valt dus te bezien of het bezoek ver boven de 30 millioen (dat is de helft van het oorspronkelijke verwachte aantal) zal sty gen. Inmiddels is thans gebleken, dat het getal der bezoekers op den openingsdag, dat als 605.000 stond genoteerd, schrome lijk overdreven was. Het bedroeg slechts 265.000. Het tentoonstellingsbestuur heeft deze „ontdekking" zonder commentaar doen passeeren. Wat het Nederlandsche paviljoen en de Nederlandsche afdeeling in de „hall of na tions" betreft (waar zich o.a. de brieven- sorteermachine der P.T.T. bevindt, die drie maal per dag onder veel belangstelling wordt gedemonstreerd) deze hebben niet over gebrek aan belangstelling te klagen aldus de A.N.P.-correspondent. Voortdu rend beweegt zioh een stroom van bezoe kers door de gebouwen. Vooral het Indische panorama geniet de bewondering. Geen Ne derlander of oud-Nederlander die op de tentoonstelling komt, verzuimt dit „stukje vaderland" te bezoeken. Vreemd ongeval op Croydon. Ex-officier door vliegtuigpropeller gedood. Gistermiddag heeft op het vliegveld Croydon by Londen een doodelyk ongeluk plaats gehad. Een man liep naar den rond- snorrenden propeller van een gereedstaan.! vliegtuig toe en werd doodelijk getroffen aan het hoofd. Het slachtoffer was de 36-jarige ex-offi cier Anthony Makeson. Hy was vroeger luitenant by een regiment lanciers. Nadat hy uit dienst was gegiaan ging hij in zaken in reisde veel naar Mexico en Ierland. Makeson was verloofd met een Duitsche. Een paar minuten voor zyn noodlottig ongeluk had Makeson aan den piloot van een toestel gevraagd of hij mee kon vlie gen. De piloot verklaarde omtrent het onge val aan de „Daily Telegraph", dat Make son erg vreemd had gedaan. „Twee uur voor zyn dood had hy gevraagd voor een half uur mee te mogen vliegen en of hem de instrumenten getoond konden worden, noodig voor de bediening van den motor. Ook moesten enkele loopings gemaakt wor den. Toen Makeson er op stond op de ach terste zitbank plaats te nemen en weigerde de koptelefoon aan te doen, zeide ik, dat dit tegen de regels was .Daarna wandelde hy weg. Vyf minuten later hoorde ik een I schreeuw en zag den man neervallen voot een andere machine, welke op punt stond te vertrekken." De politie vond twee verzegelde brieven op het slachtoffer, geschreven op het post papier van een Londensch hotel. Instorting bij een bruggebouw te Wuppertal. Een stellage, gebruikt b(j den bouw van een betonnen brug in een kalksteengroeve in Wuppertal is ingestort, waardoor een aantal arbeiders meegesleurd werden. Men heeft reeds drie lijken te voorschijn ge bracht, terwyl van de vyf levend bovenge brachte arbeiders vier zwaar gewond zijn. MARKTBERICHTEN. Biggenmerken. In de week van 17 tot 22 Juli 1939 zyn aangebracht 46.191 biggenmerken, tegen over 51.036 in de overeenkomstige periode nva het vorige jaar. Van 1 Januari tot 22 Juli 1939 zijn in totaal gemerkt 1.254.782 biggen en in het zelfde tijdvak van 1938 1.269.590. (ommissienoteering Nederl. |>oter. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 72 v. w. 73) cents per k.g. Deensche boternoteering. De officieele Deensche boternoteering is heden vastgesteld op 218 kronen, is 86 cent. sioTeaou AMSTERDAM Di Er) EN OUDERKERK De K.N.A.C. schrijft ons: Amsterdam, de groote koopmanstad met een roemrijk historisch verleden, hoofdstad van het Rijk, de trots van ieder rechtgeaard Nederlander, beschikt over toegangswegen, waarover een voor uitstrevend dorpsbestuur zich zou scha- Zoo loopt de autostrada van de Resi dentie naar de hoofdstad dood in een landweggetje, waarop het verkeer in beide richtingen geblokkeerd wordt, in dien één handkar er stil blijft staan. Van Velsen leidt een betonweg naar Amster dam, doch loopt, alvorens den hoofdweg Haarlem—Amsterdam te bereiken, hope loos vast in het oude dorpje Sloterdijk. Via een houten bruggetje rijdt men dan de hoofdstad binnen. De verbindingen naar de overzijde van het IJ dragen het kenmerk van oneven- wichtigen groei. Misschien drukt hier al bijzonder het gebrek aap de noodige gel den, ten einde ruim opgezette plannen, die gedeeltelijk werden uitgevoerd, ver der af te werken. Van Zaandag en Alkmaar is de entréo al evenmin te roemen. Deze slechte verbindingen zijn echter nog niet te vergelijken met den onhoud- baren toestand van den uitvalsweg naar het Gooi, waar het verkeer herhaaldelijk vastloopt bij den spoorwegovergang aan de Omval, even voorbij de Berlagebrug. Hoewel dit obstakel uiterlijk 8 October a.s. zal verdwijnen in verband met de in gebruikneming van de verhoogde spoor baan en tevens van de Berlagebrug af een weg wordt aangelegd, welke langs het Amstelstation geprojecteerd is en voorbij den spoorwegovergang tijdelijk op de Weesperzijde zal aansluiten, moet het drukke verkeer naar en van Amers foort, Bussum, Hilversum, Baarn en Utrecht, nog drie maanden long van dezen overweg gebruik maken, hetgeen juist in verband met de zomermaanden, tot ernstige verkeersopstoppingen aan- leidink kan geven. Het ongeluk wü, dat de spitsuren voor het automobielverkeer, vooral wat be treft de forensen, samenvallen met die van de Spoorwegen, zoodat de spoorboo- men juist op die uren meer en langer gesloten worden. De file, die daardoor op sommige uren van den dag ontstaat, neemt ongeloofelijke afmetingen aan Het oponthoud ter plaatse zou aan merkelijk verminderd kunnen worden, indien van de zijde van de Nederland sche Spoorwegen wat meer goeden wil en wat meer aan de omstandigheden aan gepast overleg, getoond zou worden. Men krijgt n.l. sterk den indruk dat de hoo rnen ter plaatse onnoodig lang dicht blijven en te laat worden geopend. Met wat goeden wil zouden hier ettelijke mi nuten te winnen zijn. Men kan echter op twee manleren deze zeer drukke spoorlijn van het Weesper- spoorstation aan den Omval vermijden, hetgeen nog steeds te weinig bekend is. Zoo kan men b.v. in Diemen de Harts- velderbrug links laten liggen en Inplaats daarvan gebruik maken van den Mid denweg, welke in Liraiaeusstraat uit loopt. Rechtuit rijdend komt men dan aan het Koloniaal Museum waarna men de oude Muiderpoort aan de linkerzijde passeert, de Sarphatistraat inslaat en langs het Amstel Hotel via Hoogesluit en Weteringschans het- Leidsche Plein bereikt. Wanneer men echter van Amersfoort en Baarn over een beteren weg dan de verzakkende autostrada langs Naarden en Muiden, Amsterdam wil bereiken, slaat men reeds bij de kruising Laren den weg naar Hilversum in, vervolgens links af te slaan en via Weesp naar Die- men te rijden over den mooien breeden asfaltweg Bij Diemen gekomen, kan men dan den nieuwen weg naar Ouderkerk inslaan om vervolgens via Amstelveen rechts af te buigen naar het Stadion om vandaar het centrum te bereiken, een route, welke ten sterkste is aan te be velen. Langs deze route kan men ook op gemakkelijke wijze in korten tijd Schip hol bereiken, waar men weer aansluiting vindt op het wegennet, dat Amsterdam met Den Haag. Rotterdam of Haarlem e* de Noordzeeplaasen verbindt. Ook van Diemen uit is deze route over Ouderkerk nog te bereiken en wel indien men bU den verkeerspost in Diemen links af slaat, de brug passeert, wederom links af slaat om dan 30C£«400 meter eerder, rechts van den weg naar Ouderkerk en Schiphol in te slaan. Wie van Utrecht komende de spoor- boomen aan den Omval wil vermijden, moet even voor Duivendrecht van den ouden weg afwijken en de viaduct bprij- den, welke naar Ouderkerk, Amstelveen en Schiphol voert. Komt men te laat op het idee de spoor- boomen te mijden, dan kan men nog over de Duivendrechtsche brug recht door „Betondorp" inrijden en iets rechts aanhoudend, door zijstraten op den Mid denweg uitkomen Niet naar België zonder papieren De Belgische autoriteiten hebben doen weten, dat, zooals ook reeds eerder is be paald, reizigers, die met de extratrelnen van Nederland uit naar Luik reizen, bij het passeeren der grens zoowel bij het binnenkomen in België als bij de uitreis, moeten kunnen aantoonen, dat zij van Nederlandsche nationaliteit zijn. Er wordt genoegen genomen met een trouwboekje, rijbewijs, lidmaatschaps kaart eenet Nederlandsche vereeniging, tram- of treinabonnement liefst met foto enz. Zij, die een dergelijk bewijs niet bij zich hebben, zal aan den grens de in tocht in België beslist worden geweigerd. De N.V. Nederlandsche Spoorwegen verwijzen dienaangaande naar de bepa lingen. welke op de strooibiljetten bij de dienstregeling dezer extratrelnen ter kennis van belanghebbenden zijn ge bracht. De vierling in het middelpunt der belangstelling. Ouders zijn wars van reclame; hulp via den burgemeester wordt aanvaard. Zooals te verwachten was, is de Hen- gelosche vierling met één slag in het middelpunt van de belangstelling geko men. Er heeft zich een klein comité gevormd bestaande uit den burgemeester van Hengelo en diens echtgenoote, dr. A. van der Meer en diens plaatsvervanger, dr. W. L. Kijlstra, alsmede de directrice van het Algemeen Ziekenhuis, mej. C. C. van Vloten, dat zich tot taak heeft ge steld giften in geld of in natura te ont vangen. echter zonder dat de gever of de gevers vermeld zullen worden en zon der dat van dag tot dag verantwoording zat worden gedaan. Het is wel niet zoo, dat de heer pijlman onbemiddeld is, doch een steun bij de uitzonderlijke groote uitgaven zal niet van de hand ge wezen worden. Gistermorgen zijn mevr. Van der Dus- sen en mej. Van Vloten eens poolshoogte gaan nemen tjjj het nieuwe broertje en de drie zusjes van Jan en Henk Pijlman, om te zien, waarmede de ouders gehol pen konden borden, in den loop van den dag zijn «enige ledikantjes uit het ziekenhuis ter beschikking gesteld, als ook kleertjes en zoo meer. Door het comité zal verder worden zorggedragen voor een verpleegster, die de baker dan een handje kan helpen, om den vierling volgens de regelen der kraamverzpr- gingskunst groot te brengen. Deze hulp kan men zien als een geschenk van de burgerij, waarvoor dan ook in hoofdzaak de giften bestemd zijn. We kunnen nog mededeelen, dat moe der en kinderen het naar omstandig heden goed maken. Zooals reeds gezegd is de Jongen het eerst geboren en woog circa vijf pond. Zijn zusjes wogen iets boven de drie pond. Het zijn alle vier leuke poppetjes. Als bijzonderheid kun nen we nog mededeelen, dat het gezin in November 1932 werd verblijd met de geboorte van een tweeling, waarvan helaas een kindje stierf. Het is merk waardig, dat de heer Pijlman zelf deel van een tweeling uitmaakte, terwijl ook in de familie van zijn echtgenoote twee lingen voorkomen. De hinderlijke drukke belangstelling rond het huis van den vierling is wat geluwd. Slechts enkele familieleden en beken den worden in de woning toegelaten, maar zeer groot is de stroom van felici taties. Menschensmokkelaars uitgewezen. Gearresteerd, toen zij poogden een Duitsche Jood over de grens te brengen. Ongeveer veertien dagen geleden wer den in het veld tusschen Slttard en de Duitsche grens door de Nederlandsche commiezen en marechaussees enkele per sonen uit deze streek aangehouden, in wier gezelschap zich een Duitsche Jood- sche doctor in de rechten bevond. Ter stond rees het vermoeden dat deze over de grens gesmokkeld was. Het ingestelde onderzoek bracht dit niet alleen aan het licht, maar men bleek te doen te hebben met een uitgebreid complot voor het overbrengen van Duitsche uitgewekenen via ons land naar België. Het onderzoek heeft ertoe geleid, dat Woensdag het bevel van den procureur- generaal te Den Bosch afkwam tot uit wijzing uit het bewakingsgebied van vijf personen, t.w. mej. S. en mej. G. uit Broek Sittard, mej. van H. uit Sittard, den heer K. en den taxihouder P. even eens uit Sittard. Behalve mej. G., die in Duitschland is aangehouden, zijn deze personen uit Limburg geleid. Daar het onderzoek nog gaande is, is het mogelijk dat nog meer uitwijzingen zullen volgen, gen. Den laatsten tijd zijn een vijftiental Duitsche uitgewekenen door dit complot over de Limburgsche grens gesmokkeld in de buurt van Sittard en zij werden dan door P. naar de Maasdorpen gereden vanwaar zij met een bootje over de Maas naar België werden gebracht. Bij het onderzoek is komen vast te staan, dat de groep vertakkingen heeft van Keulen tot Brussel en Antwerpen. Wanneer de overgebrachte Duitschers in Belgisch Limburg waren aangekomen werden zij door P. verder BelgÜTw bracht. BU de aanhouding van den Duttschei, rechtsgeleerde, die na verhobr over Duitsche grens is teruggeleid, waar S in handen van de Duitsche politie i« vallen, bleek dat hU een koffertje bankpapier ter waarde van 40.000 so? mark in zUn bezit moet hebben gehad Dit koffertje zou door handlangers wor den overgebracht, doch is vermoedend bU de aanhouding door de NedSf sche politie zoek geraakt, m verband hiermede heeft de Duitsche politie enkele personen aangehouden, verdacht van poging tot deviezensmokkelarU. Het kof fertje is echter nog niet achterhaald. Rechercheur by Laren zwaar gewond. Ook zijn dochter slachtoffer van verkeersongeval. Op den RUksweg te Laren (N.-H) k gisteravond omstreeks acht uur een on geluk gebeurd, waarbij twee personen ernstig werden gewond. VUftien fietsende jongedames UU Utrecht, die op weg waren naar het thee huis „Het Bulk", wilden den RUksweg oversteken. Op dat oogenbiik naderde een rechercheur van de Amstcrdamsche politie, de heer T. van Zwam, met zbn motorrUwiel uit de richting Baarn. Een 13-jarig meisje, dat vooraan het groepje wielrUdsters reed, had het rUwielpad reeds verlaten om den weg over te ste ken; de overigen waren op het rijwielpad van hun fietsen gestapt. De meisjes rie pen haar vriendinnetje toe, hard door te rUden, doch in plaats hiervan reed het meisje terug, met het noodlottig ge volg. dat de motorrUder, die op het laat ste oogenbiik het kind trachtte te ont- wUken, de macht over het stuur verloor en met zUn 20-jarige op de duo gezeten dochter tegen den weg sloeg. Hevig bloedend bleven zU liggen. In zorgwek- kenden toestand moesten de beide ge wonden naar het Sint Jans Ziekenhuis te Laren worden overgebracht. Het 13-jarig meisje, dat slechts even door de motorfiets was geraakt, liep lichte ontvellingen op. ZU werd naar de ouderlUke woning gebracht. RADIONIEUWS. Zaterdag 5 Augustus. Hilversum I, 1875 en 414.4 M. VARA- Uitzending, 10—10.20 v.m. en 7.30.8 VPRO: 8.— Gramofoon (C.a. 8.16 Berichten); 10.— Morgenwijding; 10.20 Voor arbeiders in de continubedrijven; 12.— Gramofoon (C.a. 12.15 Berichten); 2.— Causerie qver fen Indische reis; 2.20 Esmeralda; 3.— Re. portage; 3.30 Zang, piano en gramofoonf 4.— Causerie „Filmpubiiciteit"; 4 15 Gra mofoon; 4.30 Esperanto-uitzending; 4.50 Gramofoon; 5.30 Filmland; 6.Orgelspel; 6.28 Berichten; 6.30—6.55 Gramofoon; 7.~ VARA.Kalender; 7.05 Felicitaties; 7.10 Po- litiek radiojournaal; 7.30 Cyclus „Langs rieden en dorpen"; 8Herhaling SOS-Be- richten; 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia; 8.20 VARA-orkest (opn.); 8.59 Gramofoon; 9.Puzzle-uitzending; 9.15 Sylvia-Amuse- mentsorkest (opn.); 9.35 Gramofoon; 9.45 Orgelspel en zang; 10.30 Berichten ANP; 10.40 Gramofoon; 11.Esmeralda en bo- list; 11.3012 Gramofoon. Hilversum II, 301.5 M. KRO-Uitzending, 4.15—5 HIRO: 89.15 Gramofoon (C.a. 8.15 Berichten); 10.Gramofoon ;11.30 Godsdienstig half uur; 12.Berichten; 12.15 John Kristel Pit zyn Troubadours (11.30 Gramofoon en c.a. 1.15 Berichten); 2.— Voor de jeugd; 2 30 Kinderuur; 3.30 Reportage; 4.15 Gn- mofoon; 4.40 Causerie „Economische perspectieven"; 4.55 Gramofoon; 5.Cau serie „De dood is niet het einde"; 5.15 Film. nieuws; 5.30 Reportage; 6.10 Gramofoon, 6.20 Journalistiek weekoverzicht; 6.45 Op richten, gramofoon; 7.Berichten; 7.15 Causerie „H. Mis en Zondag"; 7.35 Actueele aetherflitsen; 8.Berichten ANP, mede- deelingen; 8.15 Meditatie met muzikale om lijsting; 8.35 Gramofoon; 8.45 Gevarieerd programma; 10.30 Berichten ANP; 10.40 Causerie „Het onvergankelijke rijk" (met muzikale omlijsting); 11.1012 Gramofoon. Een goede zaak heeft alleen dan kans van slagen indien daaraan voldoende bekendheid wordt gegeven. FEUILLETON^ Een roman uit Siberië, door Fr. ENSKAT. (Nadruk verboden). li Een van Lansky's metgezellen bevond zich in zUn macht en van hem hoopte hij weldra te zullen vernemen, wat de Rus eigenlijk in zijn schild voerde. Het was maar goed, dat hij den overval nog dezen nacht had gewaagd. Als hij langer gewacht had, zou hij hun spoor, tenge volge van den hevlgen sneeuwval, zeker uit het oog hebben verloren en het zou zeer de vraag zijn geweest, of hij dat ln de hem onbekende omgeving later zou hebben kunnen terug vinden. Terwijl dit alles door zijn hoofd ging, wijdde Hal al zijn zorg aan het vuur. Eindelijk had hij het zoo ver, dat de vlammen een verkwikkende warmte ver spreidden, welke hij bij zijn nachtrust niet zou kunnen ontberen. Er bestond geen gevaar, dat het vuur in Lansky's kamp zou worden gezien want de sneeuw viel nu zoo dicht, dat het schijnsel der vlammen slechts enkele meters ln den omtrek te onderscheiden was. Hal stopte zijn pijp half vol met tabak. Tevreden en genietend zoog hij den pittigen rook ln zijn longen. f De geboeide man aan zijn voeten ver roerde zich even. Onmiddellijk stond Hal naast hem, het groote dolkmes in zijn vuist geklemd. He he wat is er met me aan de hand? steunde de Rus, meer tot zich zelf. Hal had hem van de jas over zijn hoofd verlost, zoodat hij zijn tegenstan der vol ln het gezicht keek, toen deze zijn oogen opsloeg. Met een ruk kwam hij overeind, voor zoover zijn gebonden voeten dat althans toelieten. Vervloekt... Wie ben Jij Verbaasd en ontsteld tegelijk nam hij de hem onbekende omgeving op. Daarna wierp hij een blik op zijn geboeide voe- ten. Wat moet dat? Maak me los! Direct, onmiddellijk! Hal bleef stom. Kalm en wat spottend keek hij den Rus aan. Deze wist niet wat hij van de houding van den ander moest denken. Hal's zwijgep ergerde hem ln hooge mate. In alle gemoedsrust klopte Hal zijn PUP leeg en stak hem d.aarna in zijn zak. Hierbij ontwaarde de gevangene het mi litaire uniform van zijn belager. Groote Iwan! Nog een Germans- ki... Als verdwaasd staarde hij den man tegenover hem aan. Eindelijk verbrak Hal het zwijgen: Hoe heet Je? Mltja. Je behoort bij den troep, die daar bij die twee vuren kampeert, niet? Ja. Met hoeveel man zijn jullie? Mijzelf meegerekend met zijn negenen. Wie ls jullie aanvoerder? Waar gaat de tocht heen? Wat voeren Jullie in Je schild... met zooveel menschen... hier in deze omgeving? Mltja scheen in tusschen wat van zijn verbazing bekomen te zijn, want plot seling barstte hij op zijn gewone, ruwe manier uit: Wat gaat Jou dat alles aan hè? Je vraagt maar, of Je de heilige Nicolaas in eigen persoon bent. Zeker een sur prise voor ons ln petto? Ga maar naar Lansky ln het kamp. Misschien wil hij je wel inlichten, al zou lk mè er dan maar niet te veel over verwonderen, wanneer je bij al dat licht de sterretjes voor je oogen zou zien dansen! Koel en gedecideerd zei Hal: Je zult me antwoorden, Mltja. Of bij Joost Je zult de gevolgen aan den lijve ondervinden. Ik wil en moet weten, wie de menschen zijn, die, evenals ik, door de Siberische taiga trekken... en dat nog wel toevallig ook ln Noordelijke richting. Want let wel, Mltja de weg, dien jij en d» andere mannen vol gen, leidt naar volkomen onbewoonde gebieden. Waarom trekken Jullie dus naar het Noorden? Vertel op, of... Woedend snauwde Mltja den vrager toe: Je schijnt wel aardig op de hoog te te zijn. Waarom vraag Je mij dan nog? Spreek op, Mltja... en vlug wat! Hal's stem had een metalen klank ge kregen. In zijn oogen lag een dreigende gloed. Mltja begreep, dat hij hier de mindere was en dat hem tenslotte niet veel anders overbleef dan te gehoorza men. Zijn toon klonk echter nog alles behalve welwillend, toen hij eindelijk, nog steeds wat spottend, antwoordde: Al zou ik het nog zoo graag willen, van mij zul je niet veel te weten komen, want ik weet bijna niets In korte be woordingen vertelde hij daarop, wat Lansky over het doel van hun tocht had los gelaten. Hij verzweeg echter zorgvul dig, dat Lansky op zekere rijkdommen uit was en evenmin noemde hij den naam van Mertens. Is dat allës? Bij den grooten Iwan! Zoo waar als ik hier voor je zit en kou lijd. Zoo? En de Germanski, die aanvan kelijk ook bij den troep was? De Rus schrok zichtbaar. Dat weet Je dus ook?— Volgens Lansky ls hij omge keerd. Meer weet lk werkelijk niet... Maar wat gebeurt er nu met mij? Wat denk Je te doen? Hal legde hem met een handgebaar het zwijgen op. Hij dacht nu. Veel was het niet, wat hij te weten had kunnen komen. De situatie bleef nog vrij ondui delijk. In Ieder geval had hij nu echter eenige aanknooplngspunten, welke hem in staat stelden een zij het dan wat gewaagde conclusie op te bouwen Een ding was voor geen twijfel vatbaar: de oJlossing van het raadsel hield ten nauw ste verband met den dood van den man, dien hij stervende had gevonden en van wien Mltja beweerde, dat hij vrijwillig was omgekeerd. Er waren evenwel ook punten van overeenstemming. Mltja had meegedeeld, dat Lansky's expeditie een plaats ten doel had, welke hij met den merkwaardigen naam „Achter de bos schen" betitelde. Ook het slachtoffer van den lafhartigen moord had in zijn laat ste oogenblikken tegenover Hal van een plek „achter de bosschen" gewaagd. Het was dus wel duidelijk, dat Lansky's tocht een bepaald doel had, maar welk doel dat was, daarover verkeerde hij ook nu nog in het onzekere. En daarop kwam tenslotte alles aan. Wat nu? Hij had een gijzelaar, maar wat baatto hem dat? De inlichtingen, welke hij verwacht had te zullen krij gen, waren uitgebleven. Wat moest hij met dien Mltja beginnen? Het kostte hem al moeite genoeg zelf aan den kost te komen en van een achtervolging met een man, dien hij als gevangene moest behandelen, zou natuurlijk in het ge- j heel niets terecht komen. In plaats van een oplossing te vinden, zooals hij ver wacht had. stond hij nu voor nog groo- ter moeilijkheden. Lang staarde Hal peinzend voor zich At. Het schijnsel van het vuur speelde over zijn scherp gesneden gezicht. Mltja keek zwijgend en wantrouwend naar den man, die zijn lot ln handen had. Rond het kleine kamp hoopte de sneeuw zich steeds hooger op. Steeds dichter dwar- I relden de witte vlokken omlaag Door de takken der kale boomen raasde de storm. (Wordt vervolgd.) "STADSNIEUWS. GOUDA, 4 Aug. 1939. Voortreffelijk variété van Bart Elfrink in Schouwburg Concordia. Okito, de groote toovenaar. De Schouwburg Concordia ia in de feest je de traditie van de vroegere kermis «retrouw gebleven, in deze week van amuse ment geeft hy met een variété-programma cenoegelyke ontspanning. Waar eertijds Faveur zijn successen vierde, treedt thans een iiezelschap van Bart Elfrink op en het Hrenet een programma dat voortreffelijk is. Q3én naam reeds klinkt als een ldok, die van Okito, den bekenden toovenaar, die een waar kunstenaar is. De groote illusionist met zijn nummers, waarmede hg internatio nale faam heeft geworven, is reeds eerder te dezer stede opgetreden. Toen was de Nieuwe Schouwburg in bewondering voor ,jjn verbluffende prestaties en thans wekt hii in Concordia verbazing met zgn ver rassende trucs. Inderdaad zgn z'n nummers van een bgzondere verfgning, wat hg brengt behoort tot het beste, wat er op dit gebied bestaat De fraaie Chineesche decors, die om het tooneel staan, de kostbare Chinee- •sche gewaden, die Okito draagt, wekken de mysterieuze sfeer, die bg zgn revue magi- que passen. Zgn programma is zeer uitge breid en veetegdig, telkens brengt hg Iets nieuws. Het mysterie van den gouden die door de lucht zweeft, de touw-scène, de vischvangst in de lucht, de verbluffende schaal en vele staaltjes van vingervlugheid, het zün alle glansnummers. Okito is ook een uitmuntend kunstenaar op het gebied van handschaduwbeelden, waarbg zgn figuren heele scènes spelen. De bewondering en ver wondering cuimineeren in het prachtige slotnummer, een fantastische persoonsver wisseling in een gesloten koffer. De knappe illusionist had zeer veel succes, het publiek heeft hem met een langdurig applaus een welverdiende hulde gebracht. In het programma treden verder op tweè uitstekende acrobaten, die een komisch num mer brengen, eerst alB The Great Larndo's, als mensch en pop, later als The Virondel la's in een balance-act. Ook Bart Elfrink zelf komt voor het voet licht. Deze populaire humorist-conferencier houdt de toehoorders met een gezellig praatje en aardige liedjes op prettige en onderhoudende wüze bezig. Zgn optreden is eveneens zeer geslaagd. Tot het gezelschap behoort nog een be kende, Gerrit van Weezei, de uitstekende kapelmeester, die de leiding heeft van het ensemble, dat de voorstelling een passende muzikale begeleiding geeft. Al met al een zeer goed variété, dat gis teravond bg de première groote waardeering ondervond en dat bg de volgende voorstel lingen een volle zaal volkomen waard is. iHet gezelschap treedt tot en met Zondag avond op. Zaterdag- en Zondagmiddag is er matinée met volledig avondprogramma. Het Goudsch Vacantie Kinderfeest. De leider van het Goudsch Vacantie Kjp derfeest te Katwijk schryft ons: Alweer Woensdag. Wat gaat de tyd snel. En wat treffen we het met 't weer 's Nachts regen en overdag zon. Wel is et veel wind, maar onze Hollandsche duinei. zyn voor ons niet alleen waterkeering, doch ook windkeering. lijn de kinderen genieten van de frissche zeewind, zyn hong fig eten ons de ooren van het hoofd. Naar hui verlangt niemand en dat bewijst dat ook. zonder veel gebaar de kinderen zich vei maken. Zaterdag komt de heele kinderschaar te. rug. De trein komt 12.32 in Gouda aan, zoodat alle verlangende oudere op dien tija hun kinderen kunnen afhalen. Muziek bij ide Ronde van Gouda. De heer P. Moerings, Prins Hendrik straat, zal gedurende de morgenmiddag in het stadsdeel „De Korte Akkeren" te hou den wielerwedstrijd de Ronde van Gouda, muziek door middel van gramofoonmuziek ten gehoore brengen. Werkloosheid stationnair. De werkloosheid is de laatste weken vrij wel gelyk gebleven. Thans staan ingeschre ven 1725 personen tegen 1722 bij de vorige opgave. Succes Zangconcours Zanglust Bodegraven. De Gemengde Zangvereeniging „Zang lust'' uit Bodegraven, directeur deflheer K. J. de Beuh uit Gouda, behaalde opShet gis teren gehouden concours te Voorthuisen in de Superieure hoogste afdeeling een eerste prijs. Voorwaar een mooi succes, als men in aanmerking neemt dat genoemde ver eeniging veel nieuwe leden onder zich telt. A.8. Zaterdag zal eveneens onder leiding van den heer de Beun bovenstaande ver eeniging met nog vier zustervereeni gingen ®en gezamelyk concert geven in de muziek tent op de groote markt te Bodegraven. Geslaagd voor heteindexamen M.T.S. Aan de Middelb. Technische School de.- Academie van Beeldende Kunsten en Te-*bn. Wetenschappen te Rotterdam ,afd. Werk tuigbouw (avondopl.) is geslaagd de heer J- H. van Ham. Examen hoofdakte. Te Rotterdam is geslaagd voor het exa- 'nen hoofdakte de heer L. J. A. v. d. Steen- noven. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week werd een geval Van besmettelijke ziekte roodvonk in deze gemeente aangegeven. Het nationaal concours-hippique en springconcours, dat gistermiddag in het ka der van de feestweek op het terrein nan Schieland's Hoogen Zeedijk is gehouden, ie een groot sportief succes geworden. Er wa3 een flink aantal deelnemers, onder wie rui ters en paardensportliefhebbers, wier na men groote bekendheid hebben. De kwaliteit van het paardenmateriaal stond op hoog peil er. er werden uitstekende prestaties ge leverd, welke een middag van aan trekkelijke sport boden. Het terrein leende zich uitstekend voor het concours en de uit nemende organisatiè droeg mede tot het icces van den wedstrijd by. Financieel is echter het concours een te. genvaller geworden, daar de publieke be- langstelling ver beneden de verwachtingen bleef. Dat was zeer jammer, want het pri ma programma was een tah-yk publiek waard geweest. De regen, die in het begin ven den middag viel, hield het publiek van een tocht naar den Rotterdamschen dyk terug. Dit was de voornaamste reden voor de betrekkelijk geringe belangstelling, doch er waren nog andere. In de eerste plaats is niet de minste bekendheid gege ven aan hetgeen het concours bood. Het programma was te voren niet uit gereikt en niemand wist, dat er zulke be kende ruiters en paarden, als in de baar. verschenen, zoude.: uitkomen. Zouden de namen van de voornaamste deelnemers te voren in een publicatie zyn medegedeeld, ian was er ongetwijfeld meer publiek ge komen. Als oorzaak, dat het bezoek te ge ring was, geldt ook, dat geen enkel num- ner -voor la: delykc ryvereenigingen was jitgeschreven. Op een concours in een plat telandscentrum als Gouda» wpar in ver schillende omliggende plaatsen ryvereeni gingen zyn gevestigd, had een plaats die nen te worden ingeruimd voor de landelijke ruiters, die toch by het vorige concours- hippique zoo'n belangrijke rol hadden ge speeld. Het programma werd aangevangen mei een keuring voor M.C.-merriën, waarvoor de belangstelling grooter had kunnen zyn. Slechts 8 merriër. onderwierpen zich aan het oordeel der jury. Agula uit den beken den fokstal van G. Baan te Alblasserdam werd eerste, gevolgd door Paardebloem at- komstig van den eveneens bekenden foksta' A. v. d. Breggen WaddinxveenX Oud-stadgenoot behaalde medaille van Prins Bernhard. Als tweede nummer volgde een concouv- eenspannen landbouwtuigpaarden, wier eigenaren binnen een straal van 20 k.m. rond Gouda moesten wonen .terwijl paarden, die reeds een eersten prys had4en gewon nen, waren uitgesloten. Het was, zooals te verwachten viel, een matige klasse, waarin de eigenaren meermalen een eigen kijk bit ken te hebben op het begrip „landbouwtuig- paard". Het was een vrij heterogeen gezel schap, waarvan de vos-witvoet van onzen oud-stadgenoot G. J .Schilt, sinds kort te Zeist woonachtig, het oranje-lint yerwie.i en tevens de door Prins Bernhard beschik baar gestelde zilveren medaille. Op speciaal verzoek van den Prins was de medaille voor dit nummer beschikbaar gesteld. De voorzitter van het hoofdconiiit roor de feestweek, mr. H. P. C. M. de Wilt Wijnen, reikte persoonlijk dezen eere-prijs uit, waarna het Wilhelmus klonk. Een goede klasse van bekende paard™ verscheen in het concours eenspannen tuig- paarden, hackney's uitgesloten. Dat de stryd om de eerste plaats zou gaan tusschen Roland van A. Stehouwer te Dubbeldam en Benno van E. Hemmes te Groningen, was al spoedig te zien. De overige deelnemers excelleerde: niet, doeh vormden een vry homogeen beeld. De jury besliste ten vooi- deele van Roland. Na dit nummer werd het eerste gedeelte van het springconcours M A gereden. Het parcours was niet zwaar, doch moest ten deele in stroomenden regen worden gere den. Na dit eerste deel kwamen weer tuig paarden binnen. Ditmaal de tweespann- waarin de hackney's waren uitgesloten. Al weer van ouds bekenden en nu was stal Hemmes zoo gelukkig om het van stal Ste houwer te winnen. Beide spannen be- heerschten het veld. Een herhaling gaf de epen klasse tweespannen. Het concours schoonste rijpaard, dat te genwoordig heet „elegantste rijpaard 'bracht schimmels en vossen in het vt'd. Groot was de deelneming niet, doch' toch nog groot genoeg om te splitsen in een zware en lichte klasse. Resp. kwamen hier in uit: 4 en 8 paarden. Opnieuw maakten aangespannen paarden hun opwachting in den ring en ook nu werd het een herhaling. Het tweede deel van het springconcours leverde een uitstekend slotnummer op met enkelp mooie pareftursen, waarin de beken de ruiter kapitein Greter met Carnia ee-\ i'raai succes behaalde. Zes ruiters reden het parcours foutloos, waarbij kapitein Greter juist één seconde sneller was dan C. Dietrich, die de vos-merrie Aranka uit den stal van mevr. Pasman te Wassenaar be reed. K. Hensen bezette met Piccolo Amore en Dakota de derde en vierde plaats, waai- na ritmeester v .d. Voort van Zyp met Present volgde, terwyi P. Leeuwenburg op Feldblume de zesde rijder was, die get-n fouten maakte. De lengte van het parcours bedroeg 690 m. en bevatte 14 sprongen tot een max. hoogte van 1.30 m„ terwyl het in 118 sec. moest worden afgelegd. Burgemeester en mevr. James en de leden van het hoofdcomité woonden het concour; by. Het gerucht, als zou Prins Bernhard aanwezig zyn geweest, is volkomen onjuist. Er waren een kleine duizend gulden aan geldprijzen en een groot aantal beschikbaar gestelde eere-pryzen uitgeloofd. Het ligt in de bedoeling het concours- hippique tot een jaarlyksche gebeurtenis te De uitslagen. De uitslagen luiden als volgt: Voorkeuring M. C. merriën: 1. G. Baai' te Alblasserdam met Agula, 2. A. v. d. Breggen te Waddinxveen met Paardebloem, 3. G. Baan te Alblasserdam met Toosy, 4. A. W. J. v. d. Breggen te Waddinxveen met Willva, 5. P. Ripping Az. te Berkel met Purnea. 6. A. v. d. Breggen te Waddinx veen met Pretty, 7. G. J. Schilt te Zeist met Zerline, 8. G. Baan 'te Alblasserdam met. Ëvaela. Concours éénspannen landbouwtuigpaar den: 1 .G. J. Schilt te Zeist met Ivan, 2. W. Anker te Stolwykersluis met Jan, 3. P. de Vries te Bergambacht met Saliera, 4. A. G. Graveland te Stolwijk met N. N.; eervolle vermeldingen: A. Graafland te Haastrecht met N. N. en v. d. Hee Jr. te Bergam hacht met Hans. Concours éénspannen tuigpaarden (heng- sten en hackney's uitgesloten): 1. A. Ste houwer te Dubbeldam met Roland, 2. F. Hemmes te Groningen met Benno, 3. D. H. Vinkers te Westerlee met Carlos, 4. P. C. 0. v. d. Touw te 's-Gravenhage met RolanJ; eervolle vermeldingen: H. G. Straaten te Utrecht met Prospect," A. Z. Snoek te Alm- kerk met Hilbme en J. Bruynsters te Breda met Pumunda. Concours tweespannen tuigpaarden (hengsten en hackney's uitgesloten): 1. E. Hemmes te Groningen met Benno en Zolino 2. A. Stehouwer te Dubbeldam met Roland en Windsor, 3. D. H. Vinkers te Westerlee met Carlos en Hedon 4. P. C. C. v. d. Touw te 's-Gravenhage met Roland en Robert eervolle vermelding; A. Z. Snoek te Alm kerk en J. Bruynsters te Breda met Hilbine cn Pumunda. Concours tweespannen tuigpaarden (open klasse): rubriek Oldenbiïrgers1. E. Hem mes te Groningen met Benno en Zolino, f.. A. Stehouwer te Dubbeldam met Roland en Windsor, 3. D. H. Vinkers te Westerle. met Carlos en Hedon; rubriek hackney's 1 A. Jansen en Joh. Lamers te Eist met Witscham er. Grand Duke. Concours schoonste rypaard (park hack) lichte klasse: 1. W. Heyer te 's-Gravenhag« met Le Fakir, 2. Th. J. baronesse van Heemstra te 's-Gravenhagje met In0 (eige naresse mevr. I.uyten v. d. Bent te Rotter, dma), 3. J. Spruyt Hillegersberg Salt; zware klasse: 1. K. Heusen te Scheve- ningen met Manou (eigenaresse N. V. Tat- ter sail Manege te Schevenineng), 2. mej. Dreesman te Amsterdam met Sunshine (eigenaresse Amsterdamsche Rytuig-Maat- Thappij te Amsterdam). Concours éénspannen tuigpaarden (open klasse): rubriek Oldenburgers; 1. A. Ste houwer te Dubbeldam met Roland, 2. E. Hemmes te Groningen met Zolino; eervolle vermelding: D. H. Vinkers te Westerlee met Hedon; rubriek hackney's: 1. P .C. C. v. d Touw te 's-Gravenhage met Haddon Phili pine, 2. A. Jansen te Eist met Witscham eervolle vermelding: Joh. Lamers te Eist met Grand Duke. Springconcours M. A., open voor a'le paarden, gereder, door amateurs en profes sionals, tien hindernissen met veertien sprongen: 1. kapitein J. J. Greter te Amers foort met Carino 0 ft.. 84 sec., 2. C. Dietrich tc Scheveningen ntót Aranka (eigenaresse mevr. Pasman te Wassenaar) 0 ft„ 85 se. g. K. Hei.sen te Sfcheveningen met Piccol Amore (eigenaar J. v. d. Eynden te A hem) Oft., 87 sec., 4. K. Hensen te Scheve mngon met Dakota (eigenaresse M. V. Tat. tersall Manege te Scheveningen) 0 ft., 02 sec., 5. ritmeester A. D. C. v. d. Voort Zijp te Amersfoort met Present 0 ft., OS se--, 6. P. Leeuwenburg te 's-Gravenhag met' Feldblume (eigenaar D. Pasman te Wassenaar) 0 ft„ 110 sec., 7. kapitein Tonnet te Amersfoort met Kantaka 3 f' 06 sec., 8. ritmeester I. L. D. baron Sirtema van Grovestins te Amersfoort met Mauri r.. P. 4 ft.. 88 sec.. 9. mej. J. C. Gerritzei, te Wassenaar met Sofia 4 ft-, 91 sec., 10. K. Hensen te Scheveningen met Isabella (eige naresse A. gravin van I.imburg Stirum te 's-Gravenhage) en G. Ernst te Kortenhocf met Souvenir (eigenaresse Amsterdamsche Itgtuig-Maatschappv te Amaterdam) 4 ft., 98 sec. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. atersportvereeniging „Elfhoeven". De Wedstrijden van morgen. Vgftig jachten ingeachreven. Met eenige schaamte zullen verschillende beoefenaars van de watersport in de bladen gelezen hebben dat de aangekondigde gon delvaart niet kon doorgaan omdat er geen deelname was. Ieder geniet op het water op zyn manier, i roeit of peddelt of zeilt, maar S algemeen belang medewerking een gondelvaart mogelgk te ma ken schoten de watersport-enthousiasten tr. hunne verplichtingen tekort. Geheel anders is het gesteld Indien liet s zeilsport betreft. Voor den wedsrtijd die ter eere van de feestweek a.s. Zaterdag zal worden gehou den bestaat voldoende animo. Verdeeld in acht klassen zgn vgftig jachten ingeschre ven. Ook zeilers uit Rotterdam, Nieuwkooo. IJsselmonde en Krimpen behooren tot c*e deelnemers. Om drie uur precies start de eerst'- Noord-Nederlandsche 16 M2. geregistreerd, die mogelyk de baan drie keer zal varer., de andere klassen zeilen de baan tweemaal. De prijsuitreiking zal plaats vinden om uur in restaurant Ter Gouw. Alle belangstellenden voor de watersport hebben daar vryen toegang; ter opluiste ring zullen eenige Elfhoeven-films vertoond worden. Degene die d&zc belangrijke wedstrijd wil olgen, raadplege de genoemde klasse, wedstrydnummer en naam van het jacht en\ de stuurman. Klasse A, N.N. 16 M2. geregistreerd, start 3 uur: 202 Flottant IT J. E. Jaspers: 206 Wervelwind J. C. Bik; 210 Annie Nw. Both; 222 Hilda III W. E. v. Schelven; 236 Sonnevaert H. van Hees; 275 Markol O. 349 Nathals B. v. Leeuwen; 383 Ai Virile H. E. de Kok; 415 Baloe M. de Jong; 523 Vedute Ph. Woerlee; 633 Marjolyn J. C. Tienhoven; 666 Neptunis A. Kaptein. Klasse B. kleine scherpe vaartuigen, start 3.05 uur: W Wuln T. v. d. Straaten; Jov J. ICoch. Klasse C, Jollen, start 3.05 uur: 6 Tony A. DoornikL. Lepelaar R. van Veen; 140 Auke i J. Derks. Kla$& D, scherpe vaartuigen, start 3.10 ir: B. Cycloon C. J. v. Leeuwen; L. Leni Stuurman; T. Tineke H. Ouwersloot 3 Jacoba T. C. Donk; 38 Alligator P. Mac daniël; 43 Turfdam W. H. Bellaart. Klasse E, sharpie's, start 3.15 uur: H 102 Rrandaris B. van Meel; D. I. Lejo N. de Pater; 243 Flits Hooy-Vierman. Flits vaart op tydvergoeding. Klasse F, groote scherpe vaartuigen, start 3.20 uur: 13 Albatros B. Roelofs; T 2 Blauwvoet W. Jongeneel; A Akoogoja A, J. Ruygrok; P Plas jager C. J. den Hertog; Ibis P. Broere; M Mary P. van Dyk. Klasse G, 12 M2. B.M., start 3.25 uur: B.M. 67 Snip C. Schoonderwoerd; 136 Joiy L. J. Ryselberge; B.M. 245 Poseidon J. van Wyngaarden; 31 B.M. Draufganger C. Groen; 103 B.M. Snip H. den Uyl; B.M. 252 Our Wish P. Pruysen; O Oberon P. v. Schaik Zillesen; 2 Hollywood Mej. Tr. v. Hofwegen K 18 Kwiek P. Uitenbogaardt; D Dotter J. COMMANDANTS WISSELING BIJ DE VLIEGSCHOOL TE SOESTERBERG. Naar wij vernemen is kapitein-vlieger G Koppen afgetreden als commandant v«»n de vliegschool te Soesterberg in verband met zyn afkeuring als vlieger. H(j wordt opgevolgd door uen kapitein-vlieger J. L. Zeger. Kapitein Koppen zal evenwel werk- blyven by het derde luchtvaart regi ment te Soesterberg in een functie, welke hem gelegenheid zal geven z(jn groote er varing en gaven op vlieggebied ten dienste te stellen aan de theoretische opleiding van de leerlingvliegers en waarnemers. Dé nieuwe commandant van de A-lieg- school, de kapitein-vlieger J. L. Zegers, be haalde op 22 December 1924 zyn z.g. klein- brevet en op 1 October 1925 zijn militair brevet .Hij is tevens waarnemer. In het jaar 1914 kwam kapitein Koppen als jong vlieger op Soesterberg, waar h(J in 1916 instructeur werd. Zyn grootste be roemdheid verwierf hy door het feit, dat pok hy zyn bijdrage leverde tot het pio nierswerk op de luchtlijn naar Indië door zijn- bekende vlucht in 1927 met de Postduif naar Indië, te samen met den tegenwoordi- K.L.M.-gezagvoerder G. M. H. Fryns. flHet was zeker wel de vlucht met de Post duif, die, voor zoover dat noodig was, de oogen van de betrokken instantie» heele- opende voor de mogelijkheden van een Vlieglyn op Indië. Na zijn Soesterbergschen tijd vertrok do *er Koppen naar Indië, waar hij, in dienst Van de K.N.I.L.M., als verkeersvlieger bij na alle lynen van deze maatschappij heeft bevlogen. Niet het minst de Indische lucht vaart heeft grootelijks kunnen profiteeren van zijn inzicht, van zijn ervaring en van zyn vliegers-capaciteiten. Ruim tien jaat bevloog hy de Indische luchtlijnen, totdat hij, eveneens in Indië, de bekroning van zijn werk vond in de Nieuw-Guinea-expedi- tie, waar hy het luchtkarteeringsvliegtuig bestuurde, waardoor de expeditie een zoo doorslaand succes kon bereiken. Twee jaar geleden kwam de heer Koppen op Soesterberg terug, als commandant van de vliegschool, in welke functie hy voloy gelegenheid vond om jonge vliegers m hel mooie vliegersvak op te leiden. LAATSTE BERICHTEN. Een kabinet op zoo breed mog«lijke basis. j DEN HiAiAG, 4 Aug. De kabinetsforma teur Staatsraad Jhr. Mr. D. J. de Geer, verklaarde by zyn terugkeer hier tlr stede uit Soestdyk, dat hy het Kamervotum van vorige week op dit oogenbiik zoowel natio naal als internationaal in hooge mote be denkelijk acht. Ik heb my bereid verklaard, zoo zeide Mj. de Geer, te trachten een Ka binet samen te stellen op zoo breed moge lijke basis, althans een poging daartoe te doen. H, N.N. 16 M2. ongeregistreerd, start 3.30 uur: W Watergeus J. F. Revet; S Stormvogel J. Bodewes; K Kemphaan A. L. van Hoorn; R Robbert J. Hoogendoorn R Rakker A. Hoekwater; A Aeolus H. v. d. Kroef; W Woelwater J. Borsje. Het belooft een mooien middag t* wor den. AGENDA. Thalia-Theater. Ieder beeft voor myh com mando en Amor op de ranch. Woensdag 2 uur matinee. Reunie-iBdo6coop: Vlammende prairie-oogen en Avonturen der Zuidzee. Schouwburg-Bioscoop: Nanon. Dancings Feestweek: Ter Gouw dagelijks. Veemarkt-restaurant: Donderdag en Za terdag. Dansinstituut W. Kok: dagelijks 8 uur, Kunstmin: dagelijks. T.m. 5 Aug. lft—12, 2—5 en 3—10 uui Voormalige kazerne. Tentoonstelling na tuurvriend giwerk Instituut voor Arbei dersontwikkeling. 4, 5 en 6 Aug. 8.15 uur Concordia. Bait Elfrink's variété. 5 en 6 Aug. 2.30 uur matinee. 10 Aug. 4 uur Kaashandel-My. Gouda. Jaar lyksche'algemeene vergadering van aan deelhouders. 12 Aug., 7 uur. Schaakbord. Jaarvergade ring Goudsche Voetbalbond. 14 Aug. 2.30 uur Kon. Plateelbakkerij Zuid- Holland. Buitengewone algemeene verga dering van aandeelhouders N-V4 C- Hoyng. WISSELKOEHSBN. 3 Aug. 4 Aug. Officieel. Londen 8.80% 8.78% Berlijn 75.45 75.37% Parijs 4.98% 4.97% Brussel 31.95 31.90 Zwitserland 42.42 42.27 Kopenhagen 39.60 39.25 Stockholm 45J35 45.60 Oslo 44.22% 44.17% New-York 1.887» 1.87% Dn Itrtt Mint; Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Verder stg'gende temperatuur, plaatselijk regen met kans op opweer, later opklarend, zwakke tot matigen wind uit Oosteigke richtingen. SPORT EN WEDSTRIJDEN. BEU RSO VERZICHT. Beperkte handel. Onzekere markt. Nauwelijks gewijzigde Jcomwi- 1 Zeer kleine fluctuaties. Amerika nen Sets hooger en oploopend. f- Be leggingen kalm. De affaire op de Amsterdamsche effec tenbeurs was heden wederom van zeer kleine afmetingen. Het aspect van de in ternationale politiek was onveranderd ge bleven en omtrent de binnenlandsche si tuatie blijft men in afwachting verkeeren. Wallstreet had hooger koersen overgemaakt en ten opzichte van de Amerikaansche fond sen werd dit gunstig geïnterpreteerd, zoo dat die over de geheele linie op een lich telijk verhoogd peil werden afgedaan. Voor locale rekening bestond eenige vraag, met het gevolg, dat de koersen zich tijdens de middaguren nog een kleinigheid naar boven VOETBAL. Programma JuniorWcompctttie, Zaterdag 5 Aug. AFDEELING A. Groep 1: Woerden A—Oudewater A, 4 uur. Groep 2; Zwervers A—Moordrecht A, 4 uur; Lekkerkerk ABosk. Boys A, 7 u. AFDEELING B. Groep 1: Waddinxveen A—Bodegraven A, 4 uur. Groep 2; Nieuwer kerk A—Bergambacht A. 4 uur; Ammerstol AGroeneweg A, 4 uur. De handel was echter niet groot, de staal- aandeelen en Anaconda's gaven nu en dan bescheiden omzetten te zien, maar dit was dan ook alles. De locale markt ondervond hoegenaamd geen invloed van de kleine staging te New- York. In de meeste rubrieken was bgna niets te doen. Op de afdeeling der rubberwaarden wer den Amsterdam Rubbers by de opening iets lager afgedaan, maar in het verdere ver- loop was van affaire niets meer te bemer- ken. Het lag voor de hand, dat aan de in courante soorten onder dergelijke omstan digheden in het geheel niet werd gedacht en dat een bepaalde stemming voor deze papieren niet viel op te geven. Tabakken waren verlaten maar prijshou dend. De scheepvaartafdeeling was veronacht zaamd. De koersen verschilden weinig of niets bij die van gisteren.

Goudsche Courant | 1939 | | pagina 2