REXONA ïK f i HOE STAAT 4 HET MET HINDERT U UW KENNISSEN MET BESCHERMT U TEGEN BODY ODOUR (B.O.) BODY ODOUR (B.O.)? NIEUW! Deze Cc C\EEI* No. 20084 Je geld èf je leven!' J1 M 5^ •'I t* «I In den H. K. H. aan een E De toes' De eerste bl< voor de BERGAMBACI nieuwerkei Dit blad verschij PRINSI EEN 1 I' -'Tf ZEVENHUIZEN. 34.000 naar >d p- en REX 40-017* Deze vreu De blijde gel voorbereid c geworden. De gebooi Gezin met v lahde bljjdsc] ook overal bazuinen, ni gevoegd. Collecte Werkverschaffing. De collecte voor de Ver, tot Werkver schaffing aan hulpbehoevende blinden heeft opgebracht 31.82. v looper g' werder en loo] zo'n dal NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Aanbesteding. Het bestuur van Coöp. Bakkerij „Beider Belang” heeft aanbesteed het bouwen vt>n een’ meelopslagplaats met bergruimten, achter de bakkerij gelegen aan de Kerklaan. Laagste inschryver was A. A. van Weelden, alhier, voor ruim 4700, aan wien het werk is gegund. Geslaagd. Voor het Mercurius-diploma boekhouden slaagde B. P. van Jeveren, alhier. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Teuntje, d. van L. Terlouw en A. Lingen. L’3 Ongetwüfi Oranjetelg vulling is g€ Prinses geei do vrouwen Koningin W: met wijs bel bied voor on met eere dn ’rinses Juli leven heeft Diploma B-cursus melkhandel. Na gehouden examen is het diploma voor het met gunstig resultaat volgen van den B-cursus voof de reeds gevestig de melkhandel, uitgeschreveen door de algemeene vereenlging voor mclkvoorzic- ning te Den Haag, uitgereikt aan den melkslijter W. Graafland te Reeuwijk. Onze plaatsgenoot de heer J. Blom te Reeuwijk, slaagde te Utrecht voor het bakkersdiploma in verband met de Ves tigingswet. R.K. Mulo-diploma. Voor het R.K. Mulo-diploma slaagde te Schiedam onze plaatsgenoot J. Hoogen- boom. Examens. Mej. Jp Post slaagde te ’s-Gravenhage voor het examen costumière. Mej. Tollenaar, onderwijzeres aan de R.K. school, slaagde voor het examen Handen arbeid. verleend tot het aanleg; van een loterij, waarvan Een nationaal feest. Het Oranjecomlté ter dezer plaatse organiseert een nationaal feest in ver band met de te verwachten blijde ge beurtenis, met als datum 31 Augustus. Van alle zijden is medewerking toege zegd. Binnenkort zal aan de burgerij medewerking wordel gevraagd; jonge- I dames zullen met inteekenlijsten de ge- I meente rondgaan. 35.600 35.300 35.200 35.200 35.000 37.800 37.500 36.998 Diploma Boekhouden. Voor het diploma boekhouden van de ver- eeniging van leeraren in Handelsweten- fechappen is geslaagd de heer A. v. Rijs Nzn. Festival te Lekkerkerk. De gem. zangvereen. „Perseverance”, directeur de heer K. J. de Beun uit Gou da, behaalde op het festival te Lekker kerk een eersten prijs, 35. MOORDRECHT. Wedvlucht postduiven. De postduivenvereenigingj „De gevleugel de Vrienden” hield met jonge duiven een wedvlucht van Duffel, afstand 108 k.m. Da duiven werden om 10.15 uur losgelat-n. Aankomst eerste duif 12.30.05 uur, aan komst laatste duif 1.47.15 uur. De uitslag luidt: J. Vermeer 1, 5, 15, 16, 19, 20; J. Ve/- burg 2, 8, 9, 10, 11, 13; W. de Wit 3, 6, N. v .d. Zijden 4, 7, 14; E. Kruif 12, 22- P. oen Braber 17, 18; J. Palsgraaf 21; A. van Adrichem 23. Met oude duiven werd gevlogen van Or leans, afstand 408.8 k.m. De duiven werden om 8 uur losgelaten. Aankomst eerste duif 4.03.56 uur, aankomst laatste duif 1.57.12 uur. De uitslag luidt: P. den Braber 1, 2; W. de 'Wit 8; Joh. Multam 4. De Rozenmarsch een succes. Het was een drukte van belang Zondag middag in de Rozenlaan toen de 205 deelne mers aan de Rozenmarsch zich verzamelden in het Vereenigingsgebouw. Het initiatief ging uit van de Wandel- tportclub „Sport na Arbeid”, onderafd. van de St. Jozeph Gezellenvereen. De damep hadden 25 k.m. voor den boeg en moesten) minstens 6 k.m. per uur tippe len, terwijl de heeren een wandelingetje moesten mpken van 30 k.m. en 7 k.m. per Loop der bevolking. Vertrokken: J. P. de Graaff naar Zoeter- meer; F. C. Boode naar Waddinxveen. Gevestigd: A. v. Pelt en gezin van Nieu werkerk; C. W. v. Voorst van TSoercapelle; A. Vis van Gouda. Burgerlijke Stand. GETROUWD: A. A. Groenheijde, 25 j« en J. P. de Graaff, 24 j. GEBOREN: Maria S. J., d. van P. E. Korte en J. Th. Kalkman. OVERLEDEN: Trijntje Dekker, 64 J„ wed. van G. v. d. Dool. V-- pelle. Rijkspostspaarbank. Ten behoeve van de Rijkspostspaarbank is over de maand Juli ingelegd 2304.80 en lerugbetaald f 3514.50. Het zou U zeker pijnlijk getroffen hebben, niet waar, als U ver nam, dat U aanstoot had gegeven door B.O. Maar is U wel ge heel zeker van Uw lichaamsfrisheid? B.O. wordt veroorzaakt door veronachtzaamde transpiratie daar we allen transpireren, is niemand vrij van B.O. Als U er volkomen vrij van wil zijn, was en baad U dan geregeld met Rexona-zeep. Het antiseptische Rexona-schuim, met zijn speciale gezondheidsbestanddelen, dringt diep in de poriën van de huid en bevrijdt U van de werkelijke oorzaak van B.O. Alleen Rexona-gezondheidszeep is een waarborg voor absolute lichaamsfrisheid. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Adrianus, z. v. G. Oudljk en T. v. d. Berg. Wilhelmina, d. v. G. B. v. Vliet en G. Verburg. XB9NNBMENTSPRL Iwwling P” Abonnementen bjj ome agenten 2745 “poaiïekeai Tot groote verrassi der Prinselijke Res'. maar die van gansch Nederlanden, Is ree zomerochtend het kl b- komen, welks komst genomenheid en lief< Toen gisteravond De Jongh ten palei was alle aandacht - bleef men te Soestx wachten, omdat mei de blijde gebeurter. was. Hevige donderslag schichten veroorza angstaanjagende ste: mand had aandacht water en of voor den sem. Aller aandacht noodwéer heen naar leis, dat daar zoo set achter een wijd gaz< Daarop concentreer dachten. Niettemin heersch een spanning, die g nacht als deze. Zij de aankomst van au nalisten en fotograf Precies te kwart i bei van de Telex e: van de geboorte va: oogenbllk was mei werden terstond de den en naderde de van blijde vreugde sche volk zou inzetti Te half twee hedt de Koninklijke fami zonden aan den Ko: van Engeland, den de-Dultsche Regeer!; enkele andere fami fi Loop der bevolking. Vertrokken: K. Mostert naar Moerca- M.U.L.O..diploma. De heer J. Vente alhier slaagde voor het Mulo-diploma A. Aardig ts anders! Maar hij |aal tenminste nog kiezen, terwijl iemand, die met slechte remmen rijdt, z'n mede weggebruikers rechtstreeks naar het leven statit Voor beroep bedankt. Ds. G. Toornvliet alhier, heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. kerk te Spykenisse. uur als pinimum snelheid hadden. Behoudens een paar kleine regenbuit’es was het wéér by zondér geschikt. De auto, Idie volgde, behoefde slechts twee uitvallers op te nemen en de E.H.B.O.-Iedeu uit Boskoop verleenden in een tiental geval len hulp by| kleine euvels. De mooiste wegen in Boskoop en de naaste omgeving stonden op het parcours. Prijswinnaars waren: Adolf Kolping, i Rotterdam,le pr. 82 pt.; Gezellen, Alphen a. d. Ryn, 73 pt.; Kolping Vooruit. Gouda 77 pt., 3e pr.; L.W.S.V., Leiden 70 pt.; Ge zellen, Reeuwyk 73 pt.; Padua, Rotterdam 81 pt., 2e i|r.; W.I.P., Delft (dames) 85 pt, le pr. Wilskracht, Alphen.a. d. Ryn (da mes) 79 pt., 2e pr.; Graal, Gouda (dames) 72 pt., 3e pr.; W.I.K., Gouda (K.J.C.ers) 74 pt., troostprys. Verder nog de Graal Reeuwijk en de Ge zellen Boskoop. Deze laatsten 'Werden niet opder vereen, gerangschikt, doch indivi dueel. Kapelaan Van Drunen, vice-praescs, sprak een propagandistisch woord, waarna de keurige herinneringsmedailles uitgereikt werden. De jury werd gevormd door de heeren D. Nieuwesteeg, P. Boekraad en D. v. d. Laan. Geslaagden De heer (F. van Beek alhier slaagde voor het Mercurius-diploma boekhouden, daarLoo opgeleid door den heer J. A. G. Harmsen. De volgejnde leerlingen der Openbare U. L.O. SchooJ slaagden voor het Mulo-dipb- ma: Lijda Zwartendijk, Jans Rosbergen, Greet van den Toorn, Dolf van Oosten, Jan Frissel, Piet Goudkade, Klaas Kromhout en I Arte Vuyk niemand afgewezen. Coöp. Vereen. „De Boskoopsche Veiling”. f Veilingprijzen van 28 Juli—4 Aug. i Pechtold p. bos (2Ü) 5335, Hadtóv 3535, Duisburg 52—39, Briarcliff 24.26, Butterfly 25—25, Wilh. Kordea^lb—18. Roselandia 232D, Florex 47—37, Vierlanden 3033, Edith Helen 40—41 August Noack 1818; Else Poulsen (10)/2u-26, Gloria Mundl 32—36, Ellen Poul/en 14—12, Paul Gram- pel 20, Rosa Mundl 6241, Mevr. v. Straa- ten v. Nes 1615, ingar Olsson 2022, Queen Mary 16, Gladiolen 7, Phlox 55, Roode Lelies 40, Liatris 34—37, Gcrbera 15, Clematis Dutandil 54—51, id. Prins Hendrik 10090, ld. The President 5257, id. le Coultre 100, id. Nelly Moser 90. Glo xinia p. st. 25, Begonia 30, Erica 10. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Leonardos Wilhelmus Al bertus, z. v. J. F. van Jaarsveld en J. M.Z Louwers. Maria Cornelia,' d. v. J. van Tol en M. C. Schouten. Willem Pieter, z. v. P. Griffioen en A. Stam. Martina, d. v. P. H. F. Besselink en M. W. Cozijn. OVERLEDEN: Geene. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD. H. A. J. Wessendorp 25 jaar en C. A. Houdijk 31 jaar. REEUWIJK. Gasmaskers. Ten behoeve van den luchtbescher mingsdienst in de gemeente Reeuwijk zijn thans een aantal gasmaskers ont vangen, zoodat oefeningen met de ver schillende diensten kunnen worden ge houden. Ook zijn een tweetal verband- trommels en alarmeeringshoorn en nog eenig ander materiaal ten dienste van den luchtbeschermingsdienst aangeschaft Polderkeur goedgekeurd. Het bestuur van polder Reeuwijk heeft bekend gemaakt, dat de aangebrachte wijziging in de polderkeur door Ged. Stap ten van Zuid-Holland is goedgekeurd, en dat tot 25 Augustus a.s. deze bij den secretaris voor een ieder ter Inzage is nedergelegd. Bezwaren kunnen bij H. M. de Konin gin worden ingebracht via -den Commis saris der Koningin in de provincie Zuid- Holland. Openbare verkooping. Bij de door notaris Zeevat gehouden openbare verkooping van de woonhuizen 110 'en 111 staande aan den straatweg Gouda—Bodegraven is kooper geworden van het woonhuis 110 de heer Th. D. Boot te Gouda voor f 2375 en van het woon huis 111 de heer C. A. Verschut te Gouda voor f 2400. De komende feestelijkheden. Het feestcomité te Haastrecht heeft aan den gemeenteraad van Reeuwijk het verzoek gedaan om voor de te Haastrecht schoolgaande kinderen uit Reeuwijk 50 cenfcper kind beschikbaar te willen stel len voor a.s. feestelijkheden. Gesloten v<>or motorrijtuigen. God. Staten der provincie Zuid-Hol- ‘land hebben besloten, de in deze ge meente gelegen Oukooperdijkjc en het gedeelte Tiendeweg, loopende vanaf het Oukooperdijkje tot aan de grens van Hekendorp, in te deelen in wegklasse B, terwijl deze wegen tevens gesloten zijn verklaard voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen en aanhangwagens, waarvan de belasting van eenig wiel maximum 1500 kg. bedraagt. Diploma Huishoudschool. Aan de Goudsche Industrie- en Huis houdschool is het diploma voor hulp in de hplshouding uitgereikt aan de dames A. Buitelaar, R. van Ottcrloo en A. P. van Otterloo te Reeuwijk. Nieuwe roos. Door de rozencommissie van de Ver- eeniging Boom- en Plantenbeurs te Bos koop werd na herhaalde keuring over veld toegekend een certificaat van ver dienste aan de nieuwe roos Rosa Moyesi x Climbing American Beauty, elg. de heer D. J. Hendriksen te Boskoop. De zaailing herinnert in groeiwijze, blad, stekel en bloemvorm sterk aan Rosa Moyesi; de kleur is zacht zalmrose, overgaand in rose, de bloemen staan met twee en drie bijeen en komen bij opvol ging in bloei, waardoor de bloei rijker en langer van duur is dan van Moyesi. De zaailing geeft geen bottels. Dr. Jacobi Rijkstuinbouwconsulent. Met ingang van 1 Augustus 1939 is als opvolger van den heer Ir. C. Ph. Moer- lands tot Rijkstuinbouwconsulent be noemd de heer Dr. E. F. Jacobi, thans directeur van en leeraar aan de Rijks- tuinbouwschool te Boskoop. De heer Jacobi zal in het bijzonder belast zijn met de voorlichting met be trekking tot de boomteelt. De heer H. W. E. Struve voorzitter van Internatiaal Verbond voor Reddingswezen. De heer H. W. E. Struve, eere-voorzlt- ter van de Boskoopsche Reddingsbrigade, en hoofdbestuurslid van de Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen, heeft op 25 Juli te Zürich een lezing gehouden over: „Hoe redt men zich uit een auto, waarmede men te water geraakt is” en „Internationaal contact” op het Inter nationale Congres voor Reddingswezen en E.H.B.O. Op zijn initiatief is opgericht het In ternationaal Verbond voor het Reddlngs- zwemmen aan de kusten en binnenwa teren. Met algemeene stemmen kozen de in ternationale afgevaardigden den heer Struve tot voorzitter en nam de Bond als standplaats Boskoop. Dr. R. Bucher te Bazel, President der Schweizerlsche Lebensreddungsgesell- schaft werd vlce-voorzitter. Nieuwe vrachtbrieven bij de Spoorwegen. De bestaande modellen vrachtbrieven ijij de spoorwegen zullen binnenkort niet meer aangenomen worden. Er worden nu vrachtbrieven in drievoud ingevoerd. He1 voornemen was, zulks met 4 Sept. a.s. te doen, maar dan blijkt men nog niet ge reed te zullen zijn en wordt de datum in October aangenomen. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juli ingelegd f 67951.95 en terugbetaald 15078.73. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6532. Diploma boekhouden. Onze plaatsgenooten de heeren W. Tur- kenburg en J. Erkelens Jr. slaagden voor het praktijkdiploma boekhouden van de Federatie van Handels- en Kantoorbe- dienden (Mercurius). Zij ontvingen hun ^opleiding bij den heer A. G. de Ruijter, leeraar aan de Handelsavondschool Burg. Colijnstraat, alhier. Verder is nog geslaagd voor het prak- tijkdiploma boekhouden de heer J. Fer- mont, Den Haag. Deze heer heeft alleen J een repetitlècursus bij den heer De Ruij ter gevolgd. Als bijzonderheid kan vermeld worden, dat thans bij den heer A. G. de Ruijter binnen een jaar niet minder dan 41 leer lingen geslaagd zijn, zoowel uit Boskoop* als van elders. „Concordia”. De Chr. Harmonie „Concordia” nam j Woensdagmiddag deel aan het concours 1 te De Lier van „Llers Gemengd Koor” ter gelegenheid van het 15-Jarlg bestaan. Het resultaat was, dat in de afdeeling uitmuntendheid „Concordia” een eerste j prijs met 316 punten en in den marsch- i wedstrijd een le prijs met 23 punten be- j haalde. Groene Kruis-zuster. De door het bestuur van de afd. Aeeu- wijk het Groene Kruis benoemde wijk zuster, mej. J. H. C. van der Have uit Soest, heeft haar benoeming aangeno men en is reeds in functie getreden bij 1 do afd. Reeuwijk. Een loterij. Ten bate van de kas der Reeuwijkschc Oranjevereeniglng voor het houden Oranjefeest is door B. en W. vergunning ’-‘-rgen en houden de trekking zal plaats hebben op 21 September a.s. Er zullen in totaal worden uitgegeven 2000 loten A 0.20. Arbeidsbemiddeling. Deze week staan bij arbeidsbemidde ling 82 werkzoekenden ingeschreven tegen vorige week 92. Een 6-tal werkloo- zen zijn in militairen dienst geroepen ter vervanging van anderen. Loop der bevolking. Vertrokken: J. van der Lecq uit E 151 naar. Haarlemmermeer, Hoofddorp Ples- manlaan. 17; Klara van der Laan uit C 8 naar Gouda, Da Costakade 37; Hermina M. Ulttcnbogaard uit H 218 naar Wad dinxveen, Bloemendaal 87; Maartje van Eijk uit H 87 naar Utrecht, Adr. v. Osda- delaan 147; Jansje van der Wolf uit A ?X) naar Stolwijk, n.a. Adany,; Gerrit Ver burg uit K 53 naar Utrecht, Croeselaan 98bis; Catharina E. van Zalingen uit E naar Maasdijk, W. Piermontstraat 4; Paulus Stoppelenburg uit G 7 r. Amersfoort; Jan C. Verwaal uit H 43b j naar Gouda, Ridder v. Catsweg 54; Al berta Noorthof uit H 196 naar Hoogeveen, Hoofdstraat 97. Ingekomen: Alberta Noorthof in H 196 uit Hoogeveen; Meinsje van der Mast in E 138 uit Vierpolders; Elizabeth Streng in K 33 uit Haastrecht. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Joanna Elizabeth, d. v. C F. de Groot en J. M. Brockhuijzen. OVERLEDEN: Maria Leonardo, oud 3i maand, d. v. L. A. Mourits en M. C J. Vollebregt. GEHUWD: G. de Knikker 24 Jaar en P. N. Dekkers 17 jaar, te Capelle a. J. IJssel. UIT DEN OMTREK. BOSKOOP. Aanbesteding. Bij de door het bestuur van polder Rijneveld gehouden aanbesteding voor het bouwen van een schutsluis, sluis- wachterswonlng, enz. werd Ingeschreven door de volgende firma’s: W. v. Beijeren, Alphen a. d. Rijn 42.500 G, Verzijden, Waddinxveen 41.220 J. Gesman, H. Oudenes en H Turkenburg, Alphen a. d. Rijn 40.800 Fa. Gesman. en Zoetemeijer, Al phen a. d. frijn 39.890 Cornells van Leeuwen en Zoon, Nleuwerkerk a. d. IJssel 38.927 Fa. Gebr. A. en J. den Ouden, Alphen a. d. Rijn Jan. Dubbeldam, Voorburg W. v. d. Helm, Alphen a. d. Rijn C. M. Deerenberg en Gebr. J. en P. van Wijk, Alphen a. d. Rijn 36.900 N.V. Aannemersbedrijf voorheen W. Bokhoven, Gouda 36.900 Albert Vonk, Alphen a. d. Rijn36.890 Willem Bunnlk, Amersfoort 36.500 A. M. de Korte, Gouda 36.289 C. J. Vermeer, Moordrecht35.900 G. Onderdelinden, Hlllegersberg 35.800 Fa. Wed. A. de Bruin’s Aanne mersbedrijf, Mijdrecht P. G. de Jong, Oegstgeest L. Vermeer, Moordrecht L. A. van Straaten, Gouda Adr. v. d- Aa, Hardinxveld W. Bakker Tzn., Gouda 34.990 H. A. Verhoef, Zevenhuizen (Z.H.) 34.900 A. B. Leeuwis, Moordrecht34.600 J. van der Velden, Gouda 34.500 J. Loef, Boskoop34.500 J. Bontenbal, Zevenhuizen (Z.H.) 34.610 Gebr. G. en C. Schellingerhout, Benthuizen ...t B. P. Broers en J. L. van Benne- kom, Hazerswoude 32.929 J. Reijm, Waddinxveen 32.868 Gebr. Smits, Zoetermeer32.824 Gebr. E. van Luling, Woubrugge 32.800 Fa. Groen, en Bregman, Benthui zen 28.556

Goudsche Courant | 1939 | | pagina 5