Deze C< NIEUW bergambac ^EtWERKE No. 20096 Gemeenteraad van Boskoop. Dit blad verach r on_ sympathiek had uitgelaten over den heer Dekker. EERSTE I Débacle oi JJET beeld is ons al een topzware fir plotseling) instort. En Ik dolven onder de n naar buiten kan verse) kunnen weinig sla eenen keer trekt zulk economisch bestel mc grond in zoo was 1 1931 na de befaamde oen anderen keer wor tale deelen van het gericht. H. en ningen geven een beeld van den toestand. zon- het adres ZEVENHUIZEN. Raad, waarvan hij een degelijk, princi- verbetering in aanmerking I aan de Minister van Financiën en van den geacht. Tenslotte wordt het voorstel aangeno men. Voorstel tot wijziging en aanvulling der gemeente-begrooting, dienst 1939. De heer Brand vraagt of B. en W. zich ten aanzien van het schoolplein bij de Ned. Herv. School hebben vastgelegd. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer De Ruyter acht het een slag in de lucht om zich tegen de uitspraak te bltf- ven verzetten. Tenslotte wordt het voorstel aangenomen, alleen wenschen de heeren Noest, 't Hart en Boekraad geacht te worden te hebben tegengestemd tegen de posten betrekking hebbende op het te stichten schoolplein der Ned. Herv. School. Meyer van Moercapelle. Vertrokken: M. Sneedijk naar Moerca pelle. Loop der bevolking. Vertrokken: J. Dekker van Heerenweg naar Zevenhuizen, Moercapelschezijde 3. 11-tal was worden, terwijl de woningen door ver betering niet meer in orde te brengen zijn. Nadat de heer Verboom enkele wonin gen had aangewezen welke z.i. nog goed bewoonbaar waren, bestreed den beer In ’t Hout het voornemen van B. en W- over te gaan tot onbewoonbaar verklaring van een gedeelte der buurtschap Hitland. Brand uitgebroken. In de woning van den heer I. P. Bie- mond aan de Rottekade is, terwijl er niemand in huis was, brand uitgebroken. De zuster van den heer B. was den tuin Ingegaan, terwijl op tafel een spiritus- lamp stond te branden. Toen zij het huis weder binnentrad, stond de kamer vol rook. Doordat deze afgesloten was, had de brand zich niet kunnen ontwikkelen, doch er was veel rook ontstaan. Het be hang was aan een zijde geheel verbrand. De brandweer behoefde geen dienst te doen. Eierenveiling. Op Donderdag 10 Aug. j.l. waren aan gevoerd 7804 eieren. De prijzen waren als volgt: henneneieren 2.502.60, kippen eieren 3.005.00, eendeieren 3.303.35, Van schuld en str gesproken worden, o veeleer een collectie het spel zal hij zich den hebben, maar w tusschen het spel, d en dat al over de gn gaat? Wat hem tre was zelfzucht, behoe om groot te zijn, ei macht. Zeer waar, abstracte geldwaard men nimmer ziet, f alleen de berekeninj er kunnen zijn of n gedragen door zulk Macht meer dan wi op dit terrein in ha voor zichzelf weini er ook, die protsei stallen onvermo tieve geesten, is h lust, dit alles te ki dan iets anders, da In „John Gabrif de figuur van den financier, gepeild I heerschte over eei i Ingekomen is een schrijven van het bestuur der vereeniging tot stichting en instandhouding van scholen met den Bijbel, waarin Wordt gevraagd, gelden beschikbaar te stellen voor het aanbren gen van vijf waschfonteinen met drink- gelegenheid in de lokalen der school a. d. Onderweg. De kosten zijn geraamd op 200. Conform advies van den heer In specteur L.O. wordt besloten in beginsel hiertoe te besluiten. De Voorzitter deelt hierna mee, dat op Dinsdag 29 Augustus n.m. 2 uur in het gebouw van het provinciaal bestuur te Den Haag, een openbare zitting zal wor den gehouden voor het uitbreidingsplan, alsmede de bebouwingsvoorschriften voor deze gemeente, als rapporteur treedt op gedeputeerde mr. Smal. B. en W. stellen voor als gemachtigde aan te wijzen ir. Verhagen, mede ontwerper van het plan. Aldus besloten. Nadat de heer Dijksman als oudste commissielid had gerapporteerd dat alle bescheiden behoorende bij de gemeente- rekening dienst 1938 in orde zijn bevon den, besluit de Raad tot voorloopig vast stellen der gemeenterekening dienst 1938, welke sluit met een batig saldo, in de gewene dienst 14.376; zonder discussie werd besloten tot voorloopige vaststel ling van de bedragen bedoeld in art. 55 ter 2e lid der L. O.-wet 1920. Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD: M. J. Leendertse 64 jaar en C. E. Schoemaker 46 jaar. GÉBORÉN: Arie Christiaan, z. v. C. Klein en N. W. Verkalk. Pleternella Elisabeth, d. v. M. Bregman en P. E. v. d. Linde. Gevonden. Gevonden: een jongenspet, Inlichtin gen bij den gemeente-veldwachter. Loop der bevolking. Gevestigd: H. Rosebos van Bergschen- Staak den stryd. I Een zeer uitgebreide discussie wordt gevoerd over het voorstel van B. en W. over te gaan tot onbewoonbaar verkla ring der woningen gelegen in wijk C nos. 6, 7, 9, 13, 14, 15, 16, 23, 24, 25, 26, 27, 29, 30 en 31 buurtschap Ver-Hitland). De Voorzitter leest de rapporten voor welke zijn uitgebracht door den gemeen- te-opzlchter alsmede den heer Klers. Hieruit blijkt dat bedoelde woningen niet voldoen aan de eischen welke gesteld Defensie, en waarin wordt gevraagd een verbetering der regeling van kostwinner- vergoeding voor kleine zelfstandige on dernemers. Besloten wordt Instemming ker. Spr. betreurde het dat de Voorzitter Hierna volgt sluiting der openbare ver gadering. uit de argumenten zelve, welke U te ber- de bracht. Wars van kleingeestigheid en breed van opvatting en geen man, die zich zelf of zijn opvatting pleegt op te dringen. 1 Dat U onverwachts moest schelden van 1 een functie, die U ongetwijfeld lief was geworden, moet U zich maar troosten met deze gedachte, dat het politieke leven nu eenmaal buitengewoon onbe- tsendlg is, en tevens maar denken, dat een mensch het product der omstandig- I heden is. Zooals gezegd, 8 jaren heeft de heer Spel Huizinga ons opnieuw aan 1 ment in ons allen van het mensche element aanwezig mede die behoefte te laten komen, te loopt, het avontuur ker daarnaast heti ten, zeker te zijn i tastbaar zich te w< het lot. Maar die g ons weglokt uit df alledaagsche en v geldige is er óók. en veiligheid, sch( bestaan. Openbare vergadering van den gemeente raad op Woensdag 9 Augustus, des avonds 7 uur. Voorzitter: Mr. Dr. E. P. Verkerk, burge meester. Secretaris de heer W. Trapman. Afwezig de heeren*X van Gelderen en W. Kranenburg, wegens ongesteldheid en Haring, wegens uitstedigheid. De Voorzitter opent de vergadering herdenkt in enkele woorden de geboorte van Prinses Irene. Hg’ besluit met den wensch, dat God haar met hare Ouders en hare Ko ninklijke Grootmoeder nog zeer lang by el kaar doe zijn. Onderzoek van en beslissing op geloofs brieven van nieuw inkomende leden van Raad. Dit nummer bestas t Rondvraag In de rondvraag onderstreept de heer Tom, hetgeen de Voorzitter heeft gezegd ten aanzien van den heer Van Houwe- llng. Ook spr. wenscht de heer Van Hou' weling geluk, dat hij niet met de zwanen sloten. Voorstel tot overneming door de gemeen te in eigendom en onderhoud van den Ber kenweg. De heet 't Hart zóu nog een onderzoek willen laten instellen naar de kwaliteit van de schoeiing. De heer Noest vraagt hoe het staat met de spuiing van. de sloot achter den Berkèn- weg. 1 De héér Grootendorst vraagt of de sloot langs de Otweg niet verbreed kan worden, zoodat, wanneer de slooten bemalen worden, het vuile water weggetrokken kan worden. Uit het verdere debat blykt, dat de schoeiing in uitstekende conditie moet wor- REEUWIJK. Nieuwe attractie rond de plassen. Een groepje jongelui-studenten, kam- peerende op een der eilandjes in de Reeuwijksche plassen, hebben een nieu we attractie uitgedacht. Na overleg met elkaar werd besloten een plassen-race te I houden rond den 's-Gravenbroekschen 1 plak. Daartoe werd reeds Dinsdag een tral- ningsrit ingesteld, waarbij een der deel nemers met zijn rijwiel op de Groene Reede in volle vaart hals over kop in de wetering reed, hetwelk voor den berijder geen gevaren met zich bracht, wijl hij de zwemkunst uitstekend verstond en zich spoedig op den wal wist te werken. Toen de neringsdoenden, wonende aan de’d’Aumerielaan, van dezen opzet hoor den, stelden zij voor de winnaars prijzen ter beschikking, bestaande uit sigaren, sigaretten, gevulde koek enz., benevens voor degene die het traject in den kort- sten tijd aflegde een geldprijs. Woensdagavond kwamen een deelnemers aan den start, die ingesteld bij Jiet café van den heer N. J. van Dam aan de d’Aumerielaan. Er was veel publiök op de been om de race van nabij gade te slaan. De face betrof vijf maal den plas ’s-Gravenbroek rond over de wegen: d’Aumerielaan, 's-Graven- broekschenweg, Zoetendijk, Reede, Groe ne Reede voorbij Elfhoeven over de d’Aumerielaan naar de plaats van de aböNnementspr bMorgin» por l»»!»1 Abonnementen werd. Ml ome agenten en 1« Onze bureaux i luiere. 2745 Postrekei MOERCAPELLE. Krijgt Moercapelle een eigen consui- tatiebureau? I Reeds lang doen geruchten de ronde dat hier ter plaatse een consultatiebu reau voor zuigelingen zal worden ge sticht als onderafdeeling van het bureau te Zevenhuizen, dat wordt onderhouden door de afdeellng Zevenhuizen—Moer- capelle der vereeniging „Het Groene Kruis”. Het voornemen zou bestaan In een der lokalen der openbare school een bureau te openen, zoodat de moeders uit deze gemeente niet meer naar Zevenhui zen behoeven te gaan. Van een voer koren gevallen. Het zoontje van den heer B. Versloot alhier, had Dinsdagmiddag het ongeluk bij den landbouwer F. Paul van een voer koren te vallen en zoodanig terecht te komen, dat overbrenging naar het zie- start. De lengte der baan was eenmaal l den plas rond precies 5 km. De ploegen( werden verdeeld in A, B en C en een 'tweetal individueelen. De uitslag was dat ploeg B, de heeren A. de Wilde, F. Schoonderbeek en W. Engels, allen te Den Haag, met 24$ punt de race won; vervolgens ploeg C met 19 punten de heeren H. Schoonderbeek, A. Verbaas ep C. Loos allen eveneens te Den Haag, en ploeg A met 11J punt de heeren J. van Rijn, V. Wiemans en W. Boschman, allen te Den Haag. De vijfde ronde werd als tijdrit ver reden, met een premie voor dégeen die de snelste tijd maakte. Deze werd gewon nen door H. en F. Schoonderbeek, ,die belden in 10 min. 20 sec. het traject af legden. De race werd gemaakt op gewone rij wielen. Donderdagavond zal opnieuw een race om de plassen gemaakt worden door kampeerders van de plassen. Eierveiling. Aan de eierveiling waren aangevoerd ruim 7000 eieren, De prijzen die besteed werden waren: kipeleren van f 3.60—4.00 per 100 stuks. Rondvraag. De heer Boekraad wijst op het feit, dat zware vrachtauto’s ondanks het verbod de Nieuwstraat beryden. De heer Noest bepleit verbetering van de Julianastraat. De heer Loef wil een open9 stuk land in de Julianastraat verkoopen, om de op brengst te besteden aan de verbetering van aezen weg. De heer Brand dringt aan op het opknap pen van het plantsoentje van den water toren. De heer ’t Hart vraagt om het nieuwe reglement van‘orde voor de vergaderingen van den gemeenteraad in de'eerstkomende raadsvergadering te behandelen. Niemand meer het woord verlangende en niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. gelijkgeschakeld was, zooals de heer Dek- VUAl CVH gCUCClVt UV1 UUU1 .«Vliup Ai.viWi.U. Kv*. wy». - mmv V UUAI6J Spr. vermoedde dat er achter het voor- in een vorige vergadering zich zoo stel meer school n.l. de drinkwatervoor- -u-j ziening. Spr. kon zich niet vereenigen met het voorstel dat beoogt „Hitland ge lijk met den grond te maken”. De heer Carlier zette in een uitvoerig betoog zijn bezwaren tegen de alëemeen gevoerde methode van afkeuring van wo ningen in deze gemeente uiteen, als voorbeeld noemde spr. de gemeente Waddinxveen waar veel soepeler toepas sing geldt, de wijze waarop ingegrepen wordt, noemde spr. radicaal, men krijgt een rapport en hiermee is de zaak af. De wetgever laat volgens spr. terdege nog andere mogelijkheden, ook spr. had het vermoeden dat de voorziening van drink water hier een voorname rol speelde. De Voorzitter bestreed de meening van de heeren Carlier en In ’t Hout, en wees er op dat deze woningen reeds lang op de nominatie staan, de moeilijke tijds omstandigheden zijn reden waarom tot dusver steeds werd gewacht. Wethouder Maaskant acht onbewoon baar verklaring een zeer scherp middel dat voorzichtig gehanteerd moet worden Niettemin is het elsch te zorgen voor be hoorlijke woningen en moeten de krot woningen langzaam maar zeker verdwij nen. De heer Tok bespreekt uitvoerig zijn standpunt ten aanzien van het voorstel. Spr. zal voor het voorstel stemmen, ech ter vol vertrouwen dat geen bijbedoelin gen aanwezig zijn. Spr. vertrouwt op de adviezen der betrokken ambtenaren, mocht blijken dat deze niét juist zijn, dan gevoelt spr. zith vrij. Nadat alle leden het woord hierover hebben gevoerd, brengt de Voorzitter het voorstel in stemming waarbij de stem men staakten. Tegen onbewoonbaar ver klaring stemden de heeren d)e Man, In ’t Hout, Dijksman, Carlier en Verboom. In een volgende vergadering zal hierover opnieuw gestemd worden. Nadat de heer T. Kaptein, hoofd van den keuringsdienst voor vee en vleesch, j het voorstel tot intrekking der bestaande j verordening en vaststelling van een nieu- j we verordening op de heffing en invor- I deffiig van rechten ten behoeve van den j keuringsdienst voor vee en vleesch nader had toegelicht, voerden de heeren Carlier en In ’t Hout, Verboom, Maaskant, Tom en Houweling hierover het woord. Alle sprekers becrltlseerden de te hooge tarie ven welke voor keuring verschuldigd zijn. De heer In ’t Hout bestreed fel de voor gestelde heffing van 35 cent voor keu ring nuchtere kalveren welke bestemd zijn voor de fabricage van blikvleesch." Spr. wees op de groote voordeelen van instandhouding van dit bedrijf, mede uit een oogpunt ver werkverruimln. De Voorzitter, wethouder Maaskant en de heer Kaptein bestreden het amende- ment-In ’t Hout, dat echter na gehouden stemming werd aangenomen. Het ver schuldigd keurloon werd gebracht op 25 cent. Hierna dankt de Voorzitter den heer Van Houweling, welke in verband met de laatst gehouden verkiezing niet meer in den Raad terugkeert. De Voorzitter sprak achtereenvolgens de volgende rede uit: Waar dit menschelijkerwijs gesproken de laatste vergadering van den Raad in zijn tegenwoordige samenstelling is, rest mij met een woord hem te herdenken, die tengevolge van de laatste verkiezin gen ons college is ontvallen. Van ons gaat heen de heer D. van Houweling, die sinds 1 September 1931 lid van den Raad is geweest, en die de belangen der ge meente op de meest vooruitstrevende wijze placht te behartigen, en blijken gaf zijn werkzaamheden met eere te ver vullen. Waar* hij zich voor gaf, daar toonde hij een groote plichtsgetrouwe belang stelling Hij heeft gearbeid is een sfeer o_.o van onbevangenheid, welke beginvast- kenhuls te Gouda noodzakelijk was. Uw bezadigdheid, mijnheer Van Hou- weling, is kenmerkend, en deze bezadigd heid verloor U nimmer, zelfs niet wan- J neer moeilijkheden zich voordoden of be langrijke beslissingen op korten termijn genomen moesten worden, bleef U zich zelf gelijk. U gaf uw weloverwogen en be zonken oordeel met dezelfde kalmte en evenwichtigheid, die U steeds kenmer ken. Niet uw kracht zoekend in veelheid vanjroordeen, maar die kracht puttaid kiükóêneleren per 100 si’ de gang van zaken vc zulk een geldmacht d hetzelfde. Een grooter flair, r fantasie dan ‘de and Êiodt zyn om ze niet standigheden, zoo gun stoutmoediger, doort uitlokken. Het leven macht schynt hem to van een onderneming weer het middenpunt het een schakelt zici slotte beheerscht mei re grooten een beur de levenwekkende str vloeit over de rest vt de gevaren, de toei het weg-ebben van d val der conjunctuur, aandrang voor het si dememingen worden binaties reiken tot i: spel gaat door. Tot op één kans. En mei ineenstorting, een ro Van Houweling deel uitgemaakt van den I Raad, waarvan hij een degelijk, princi- -- --i n pleel lid was, die met nauwgezetheid zijn J*oek, G.^Schreuders van Veen, J. v. plicht betrachte, en wiens woorden steeds met belangstelling werden aange- hoord. Met hem toch verdwijnt uit deze kring een goed lid, een raadslid met be- kwaamheld. Ik zeg daarom niet te veel, wanneer ik zijn vertrek uit ons midden betreur, en er een verlies voor onze ge meente in zie. Mijnheer Van Houweling ik breng U dank voor de wijze waarop U de belangen der gemeente heeft behar tigd, en mijn wensch is, dat het U en uw gezin tot in lengte van dagen wel ga. Hiermee is de Voorzitter aan het eind van zijn dankwoord aan den heer Van Houweling gekomen, en de heer Van Houweling zegt den Voorzitter hartelijk dank voor de gesproken woorden tot hem in eerste pmuus moet oesiunen aisnog uigaven uer gemeente over nel medewerking te verleenen, waarmede het dienstjaar 1938 met bybehoorende beschei- z.g. principe-besluit wordt genomen. In de 1 den. Dam» ntnkkAn s„ u tweede plaats moet hy dan besluiten al of niet tot grondaankoop over te gaan. De heèr Van Kleef vraagt of, wanneer de i Raad de zaak afstemt, de zaak toch door- I gaat. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Van Kleef zou de zaak nog even willen aanhouden en eerst nog eens onder handelen met het schoolbestuur. Wethouder Guldemond wyst er op, dat in CT_ deze zaak twee oplossingen mogeltfk zyn. steld door den heer Loef wórdt hiertoe be- Beide kosten echter ieder ongeveer 5000. Hy wil het advies geven: Na nog eenige discussie wordt besloten dit punt aan te houden tot by de behande ling van punt 10 der agenda. Tenslotte is ingekomen een verzoek van Boskoop’s Oranjecomité om in de gelegen heid te worden gesteld de leerlingen der lagere scholen een aandenken te schenken ter gelegenheid van de- blijde gebeurtenis aan het Prinselyk Hof. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen en beschikbaar te stellen een be drag, berekend naar 0.25 per leerling. Het totaal bedrag beloopt pl.m. 1400 maal 25 ct. is 350. Aldus wordt besloten. Staak en W. de Ruyter en schorst hierop de vergadering. Na heropening der vergadering deelt de heer' Loef mede, dat de commissie advi seert alle leden als zoodanig toe te laten. De commissie heeft eenige bespreking ge voerd over de vraag in hoeverre de heer t Hart als lid kan worden toegelaten, in dien hij in de werkverschaffing is. Over dit laatste punt ontstaat nog eenige discussie. Desgevraagd verklaart de Voorzitter dat een lid niet voorwaardelijk kan worden toe gelaten. De heer Noest zegt, dat over deze kwes tie nog nimmer in het land een uitspraak is gevallen. Op het oogenblik heeft de vraag geen zin, omdat de heer ’t Hart in het particuliere bedryf werkzaam is. Mopht de heer ’t Hart straks in de werk verschaffing worden geplaatst, dan kan hy dienst doen als proefkonijn. Tenslotte vereenigt de raad zich' met het voorstel van den Voorzitter om alle leden toe te laten. De notulen der vergadering van 30 Juni 1939 worden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken. De heer Boekraad spreekt er zijn be vreemding over uit, naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten dezer provincie, dat geen effecten gegeven mogen worden om als onderpand dienst te doen tot meer deren waarborg eener geldleening. Nu is 2000 in onderpand gegeven der dat hiervan rente wordt vergoed. Hy' bepleit om alsnog effecten in onder pand te geven. De Voorzitter antwoordt, dat hetgeen de heer Boekraad wil, reeds geprobeerd is. De gemeente is echter verbonden aan een oude contractueele leaning. Feitelyk gaat het over de derving van de rente van 2000 kasgeld, hetgeen by de tegenwoordige ren tevergoeding op een verlies van pl.m. 5 per jaar neerkomt. Ingekomen is verder een schryven van B. en W. van Zuidwolde met verzoek om ad- haesie te betuigen aan een adres aan de Ministers van Defensie en Financiën inzake kostwinnersvergoeding. B. en W. stellen voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer Noest wil adhaesie aan betuigen, vooral omdat men in Boskoop met heel wat kleine zelfstandigen heeft te ma ken. De Voorzitter antwoordt, dat hetgeen de gemeente Zuidwolde voorstaat, niet behoort tot de taak van den Raad. De oficieele weg is in dit geval de Tweede Kamer. Na nog eenige discussie wordt het adres voor kennisgeving aangenomen. De heeren ’t Hart en Noest verklaren zich hiertegen. Verder is ingekomen een schrijven van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen houdende toezending van een afschrift van het Kon. Besluit van 8 Juni 1.1., waarby werd ongegrond verklaard het beroep van den gemeenteraad tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland van 24 Jan. 1939, waarby is bepaald, dat de door het bestuur van de Vereeniging tot stichting en instandhouding van Chr. Ned. Herv. Scholen te Boskoop gevraagde mede werking voor den aanleg van een speel plaats ten behoeve van de bijzondere lagere school aan de Zydeweg, alsnog zal worden I verleend. B. en W. stellen voor het voor de uitvoe ring van dit besluit benoodigde bedrag aan de begrooting 1939 toe te voegen (zie punt 10 der agenda). De heer Noest zal zich tegen de uitgave verklaren. De heer Brand meent, dat de Raad thans in de eerste plaats moet besluiten alsnog NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Gemeenteraad. Woensdagmiddag kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bij een. Voorzitter: burgemeester F. Jas. Bij den aanvang der vergadering gaf de burgemeester uitipg aan de vreugde en dankbaarheid, met de geboorte van een tweede Prinsesje. Inderdaad, is er reden voor vreugdebetoon, reden om te danken. Immers ons Vorstenhuis is de hoeder en beschermer van onze duur verworven rechten en vrijheden, en, naar den mensch gesproken, is de toekomst van het Vorstenhuis voor langen tijd verzekerd. Prinses Juliana en haar Gemaal, zij zijn de gelukkige ouders van een tweede Prinsenkind, en Hare Majesteit de Ko ningin deelt in de vreugde van het Prin selijke paar, zoomede de kleine Beatrix, tot wie het voorrecht is gekomen, later in eigen huis een speelgenoot van pas sende leeftijd te hebben. In den moeilijken en zorgelijken tijd, dien wij beleven, te midden van een we reld, vol spanning en onderlinge ver deeldheid, schaart zich ons volk om den troon van Oranje. En hoe hoog de gol ven van zorg en moeite ook gaan mogen, welke de gevaren ook mogen zijn, die ook ons kunnen bedreigen, wij gevoelen op dagen als deze sterker onze nationale saamhoorigheid, sterker onze nationale eenheid. Wij spreken de hoop uit, dat de jonge Prinses onder Gods zegen voorspoedig moge opgroelen, en dat het Hare Majes- .teit de Koningin gegeven moge zijn, die ontwikkeling te volgen en zich bij voort during te verheugen in den groei van haar Huis. Deze rede door den Voorzitter uitge sproken, wordt door alle raadsleden staande aangehoord. Vervolgens worden verschillende inge komen stukken langs den hamer gepas* seerd. Ingekomen is een schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarin wordt verzocht om vóór 1 Dec. a.s. mede te wUlen deelen in welk sta dium de bouw van een ambstwoning is. Verder is ingekomen een adres van den Raad der gemeente Zuidwolde, gericht Mededeel ingen. B. en W. deelen mede: a. dat bet Bestuur van den Voorofschen Polder accoord kan gaan met een verlaging van de Julianabrug, zóó dat de onderkant van de brug komt op een hbogte van 1.75 M. boven het polderpeil. Dit beteekent, vergeleken by den be- staanden toestand, een verlaging van slechts 30 c.M. Naar het oordeel van B. en W. zal deze verlaging, waarmede een bedrag van 600 gemoeid zou zyn, niet geven een verbete ring evenredig aan de daarvoor te maken kosten. De mede ter inzage gelegde teeke- “ingen geven een beeld van den toestand, den i Blykens een onderhoud van den Burge- Raad. meester met den voorzitter van het Polder- De Voorzitter wyst tot leden der commis- bestuur zal het polderbestuur niet bereid sie, belast met het onderzoek der geloofs- gevonden worden een verder gaande verla- brieven aan de heeren P. Loef, P. van der ging toe te staan. Eén afdoende oplossing Staak An W. Ha 'R.nvt.p»* pn anhnraf. ihm-mn zou zijn de brug te vervangen door een klapbrug. Evenwel mist het college van B. en W. de vrijmoedigheid de daarvoor be noodigde gelden, welke naar raming onge veer '3150 zouden bedragen, uit te geven, daar niet kan worden gezegd, dat het tref fen van een voorziening ten deze strikt noodzakelyk is. Er blyft niets anders over dan over te gaan tot uitvoering van het reeds goedge keurde werkverschaffingsobject: verbete ring van de opritten van de Julianabrug ety de verlaging van de brug weder aan de orde te stellen als jhet gemeentelijk bouwterrein vry van kapitaalschuld zal zyn. b. dat zij voornemens zyn op de plaats van de afgebroken urinoir aan Reyerskoop een nieuwe te plaatsen. De inrichting zal worden opgetrokken van beton.. c. dat het in hun bedoeling ligt den Mi nister van Sociale Zaken ter goedkeuring aan te bieden een plan tot vernieuwing van de beschoeiing van de Burg. Colynstraat voor zooveel betreft het gedeelte tusschen de betonbrug Burg. Colynstraat-Laag Bos koop en het hoofdeinde van het perceel B. Colynstraat 82, met uitzondering overscheping. De lengte van het te vernieu wen gedeelte bedraagt 235 M. Tegelyk met de uitvoering van dit werk zal bovengenoemd gedeelte van de Burg. Colynstraat,worden herstraat. Daar het zich laat aanzien, dat beide werken eerst in het begin van 1940 tot uitvoering kunnen ko men, zullen de vereischte bedragen daar voor moeten worden opgenomen in de be- grooting voor den dienst 1940. d. dat ter voldoening aan een destyds gedane toezegging op een vraag van het lid den heer ’t Hart voor de leden van den Raad ter inzage is gelegd een rapport van den directeur van publieke werken betref fende woning Kerkstraat 14. De heer ’t Hart drukt er zyn spijt over uit, dat de verlaging van de Juliaiiabrug geen doorgang zal hebben. Wel zijn er gel den voor de verbetering van de Burg. Co lynstraat, doch voor een verlaging van de Julianabrug en omgeving zyn geen gelden te vinden. De Voorzitter antwoordt, dat de straat, welke de heer ’t Hart noemde, dringend verbetering behoeft, omdat de schoeiing verzakt. De heer De Ruyter dringt naar aanlei ding van de mededeeling b. aan op een ver plaatsing van „dit heerenhuis”. Over dit laatste punt ontstaat een vry langdurige discussie. De heeren Loef, van der Staak en de Ruy ter verklaren desgevraagd de voorkeur aan een andere plaats te geven. De Voorzitter deelt hierop mede, dat B. en W. de zaak nader zullen bezien. Naar aanleiding van de mededeeling c. bepleit de heer De Ruyter meer tot het teren van wegen over te gaan. I De heer ’t Hart gelooft, dat de Zuidkade eerder voor komt. 4 De heer Brand verwyst naar Zuidwyk en Reyerskoop, welke wegen ook dringend ver- I betering behoeven. I By de besprekingen komt voorts de wensch naar voren om de schoeiing van ge- met het adrés te betuigen, wapend beton te maken op palen op stuit. De mededeelingen worden tenslotte voor kennisgeving aangenomen. Aangenomen wordt het voorstel tot vast stelling van de bedragen, bedoeld in art. 55ter der Lager Onderwijswet 1920, voor het openbaar gewoon lager en uitgebreid lager onderwys over het jaar 1938. Voorstel tot verhuur van de woning Reyerskoop 48. Na een kleine bespreking f wordt hiertoe besloten. I Aanbieding van de rekening van ontvang- sten en uitgaven der gemeente over het den. Deze stukken worden gesteld in han- 1 den van de commissie van onderzoek, Te be noemen in de raadsvergadering van 5 Sep tember e.k. Voorstel tot het verleenen van medewer- king aan het bestuur der Vereeniging voor I Christelyk Schoolonderwijs voor de aan- 1 schaffing van een nieuwen ketel voor de centrale verwarming van het schoolgebouw aan de Rozenlaan. Na de beantwoording van een vraag, ge-

Goudsche Courant | 1939 | | pagina 5