Engel; Deze C NIEUV No. 20108 Dit blad verse De bergamba nieuwerk Gemeenteraad van Moordrecht. Gemeenteraad van Moercapelle. Gemeenteraad van Boskoop. I WADDINXVEEN. Britsch Witl> A. Kent] weduwe Oi Van Gent, die in den nieuwèn Raad geen zitting meer zal hebben. Een appelboom in bloei. Bij den heer v. T. alhier staat een appel boom te bloeien. Eierenveiling. Op Donderdag 24 Augustus waren aange voerd 6703 eieren. De prezen waren als volgt; henneneieren 2.502.85; kippen eieren 3.804.40; eendeieren 2.903.00; kalkoeneieren 4.704.85, alles per. 100 stuks. Wedvlucht postduiven. De postduivenvereniging „De Reisduif” heeft een wedvlucht gehouden vanaf Arlon. afstand 268 K.M. Los 8.45 uur. De uitslag luidt als volgt; 1, 8 S. Hazenbrocg; 2, 11, 29 P. P. Heykoop; 3 H. Sterk; 4, 7, 9, 10. 12, 13 Joh. den Toom; 5, 22, 26, 30 P. Ver hoef; 6, 19 J. v. Luy'nen; 14 D. Heuvelman; 15 W. Stolk; 16, 27, 32 B. Rademaker; 17, 25, 31 J. A. Kauffeld; 18 C. A. de Koning; 20 A. Groenendijk; 21, 28 J. Schel; 23 K. C Ton; 24, 34 Joh. Streef; 33 Joh. Heuvelman. Aankomst eerste duif 12.06.23, laatste duif 12.27.56 uur. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Jannetje, d. van G. Slappen del en N. van der Panne. GEHUWD: J. Verkerk te Gouden*, 24 j en M. M. van Spengen, 23 j. J. L. de Goey, 25 j. en A. G. van Kats, 25 j. ONDERTROUWD; W. van Eyk, 82 j. h Gouda en A. H. van Os, 25 j. Gevonden en verloren voorwerpen. Als gevonden is bij de politie aangege ven: een armbandhorloge op het feestterrein in de afd. Middelburg, terug by N?1 van Kempen, Noordkade 267 te Waddinxveen; een ceintuur, terug bij de politie. Ah- verloren werd aangegeven: een pad- vimerhoed, een portemonnaie met inhoud en twee belastingplaatjes. aflossingen toegestaan zullen zijn. Voorts is besloten van heeren Kerkvoogden van de Ned. Herv. Kerk alhier, met ingang van 1 October 1939 te huren de aan de Noordzijde gelegen onbebouwden grond, voor een tijdvak van 15 jaar tegen een jaarlijksche huur van 20 Hierna spreekt de voorzitter nog eeni- 1. P. van Zoest, Waddinxveen, Uitbreiding Hervormde school. Schoolvereeniging in beroep. Het gemeentebestuur heeft van het be stuur der Hervormde Schoolvereeniging een mededeel ing ontvangen, dat het met accoord gaat met het raadsbesluit tot het bebouwen van twee lokalen aan de- Her vormde school en dat het Gedeputeerde Sta ten zal verzoeken het raadsbesluit te ver nietigen. Zooals men weet is het schoolbestuur van meening, dat de vestiging van de Hervorm de school aan den Onderweg niet overeen komt met de door de vereeniging gewenseb- te plaats. en K- Henderson’s Öe Brltsche am Vervolgde Chamber Luchtbescherming Maandag 28 dezer vergaderde de Wad- dinxveensche Vereeniging voor Luchtbe scherming. De voorzitter, de heer Le Nooy hield een rede, waarin hij het plan ontvouwde een brandspuit aan te koopen en deze de gemeente aan te bieden. Dit idee vond zeer veel bijval, spontaan werd door velen ingeteekend tot een totaal bedrag van 1047. Reeds Dlnsdagvoor- mlddag is de brandspuit besteld. Dit bijzondere blijk van burgerzin, door de Vereeniging voor Luchtbescherming gegeven, vindt bij de autoriteiten zeer veel waardeering. Feest op het dorp Reeuwijk. Woensdag hield de Oranjevereeniging Reeuwijk-dorp haar uitgeschreven feest, dat door prachtig zomerweer begunstigd werd. In den morgen te 9 uur werd met de schoolkinderen van beide scholen op het dorp Reeuwijk de R.K. school en de openbare school A een optocht gemaakt over het dorp, waarna afgemarcheerd werd naar het voetbalveld van R.V.C. aan den Reeuwal, waar wedstrijden voor de school jeugd werden gehouden. Onder de wedstrij den werden de kinderen klasge wij ze op li monade en koekjes getracteerd. Des middags werd het feest voortgezet voor grooten. Verschillende volksspelen werden gehouden. Tot besluit volgde des avonds een openluchtfilmvertooning op een weiland van de Wed. C. Vermeulen. In den voormiddag hebben de beide wet- houders een bezoek aan het fefest gebracht, I burgemeester Lucasse was wegens ambts- I bezigheden verhinderd. I Het feest is wederom naar wensch ge- I slaagd. de beginjaren dezer eeuw en het Boskoop van nu is niet hetzelfde Boskoop. Van het oude is niets de bezichtiging waard geble ven. Boskoop werd betrokken in het moder ne verkeer, te water en te land. Toen spr. in 1923 werd gekozen tot wet houder kwam ook het wegen vraagstuk aan o de orde. Was het te verwonderen, dat hjj ge woorden van afscheid tot den heer als boomkweeker geboren, zyn volle aan dacht schonk aan het plantsoenwezen. Met een kleine variatie op Guido Gezelle kunnen zeggen: Ons spreekt de blomme een tale, ons is het kruit beleefd, ons groet het altemale, wat God geschapen heeft. Iemand vroeg of spr. een testament zou nalaten. Natuurlijk niet. Hij wil dezen raad geven; Bouwen en bewaren. Spr. memoreerde nog in het kort hoe hij zich 36 jaar lang in den raad heeft thuis gevoeld en de wijze van samenwerking, met burgemeesters secretarissen en ambtena ren. De ouden gaan, jongleren nemen hun plaatsen in. „In de plaats der Vaderen zul len de Zonen zyn”. Ook een gave Gods, God zij deze wereld, Zijn schepping, genadig. Ook nu. Ook Boskoop. Ons Boskoop. Hierna sluit de Voorzitter de vergad°- ring. Vervolgens zijn door de heeren Gulde- mend en Loef aan de leden van den raad, de aanwezige ambtenaren en belangstellen den ververschingen aangeboden en is men gcruimen tijd gezellig bijeen geweest. Daarbij hebben een groot aantal perso nen uit de kringen der ambtenaren en vrienden van de scheidende leden de gele genheid aangegrepen om woorden van af scheid en waardeering tot hen te richten. Bestuur Caecilia. Het bestuur van de muziekvereniging „Caecilia” heeft zijn functies als volgt ver deeld: D .A. Blanken, voorzitter; C. Rtfk' aart, secretaris; J. A. Nobel, penningmees ter; J. Nober, 2e voorzitter; J. van Tonge ren, 2e secretaris en Alb. Kok en T. de Ko- ning, commissaissen. AB0NNEMENTS1 bewrging per loope Abonnementen we. onze agenten en Onze bureaux zyh ïnterc. 2745 Postrel Burgerlijke Stand. GEBOREN: Johanna Clazina, d. van N. v. d. Kooy en E. G. Koetsier. ONDERTROUWD: C. Zwanenburg, 23 j.> Capelle a. d. IJssel* en A. de Kwaadsteniet OVERLEDEN: W. van Waasbergen, 74 J. v. Reeuwijk, 75 j. 'echtg. van A. v. Delft. T. Brusse, 80 J. stelling. Onder de aanwezigen merkten wij nog op oud-burgemeester Wurdeman, de ge- meente-secretaris, de beide wethouders, ge meenteraadsleden, vereenigingen van Pol der en kiesvereeniging en zakenvrienden. GOUDERAK. Demonstratie T.H.O.R. Zaterdagavond hield de gymnastiekver- eeniging „TJI.O.R.” op het terrein van den heer J. Bos te Moordrecht een openlucht- gymnastiekuitvoering. Aan deze uitvoering ging 'Vooraf een rondgang door de ge meente. Het terrein waarop de oefeningen werden gehouden, was electriseh verlicht, terwijl de muziek door een versterker werd weerge geven T.H.O.R., die onder haar leden ook verschillende jongelieden van Moordrecht telt heeft met haar ,’uniorengroep en de ou leien hier een zeer goede indruk achter gelaten. De vlotte wjjze waarop de verschil lende oefeningen werden afgewerkt, maak te, dat een ieder met groote belangstelling de «leningen volgde. Burgemeester Brandt gaf door zijn te- genwoordigheid blijk van zijn belangstel ling v< or deze tak van sport. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Teunis, z. van A’. Boer en^- A. Hailing.. Nelly, d. van M. Boom en d. Palsgraaf. GETROUWD: H. van Dalen, 29 J- A. van Dijk, 26 j. f ISTEREN heeft KJ In het LagerI gelegd, waarin hij den oorlog te aanv De eerste woord waren; „Ik ben nle avond veel woorde: maanden geleden 1 woordelijkheid nle vallen om dit huis lijke gericht van e> den. Ik vrees dat 11 die verantwoorde!!; Wij hebben gee; waarloosd om het L voor de Duitsche re zij er aan vasthiel gebruiken op de w het verleden heeft sloten waren ons n te verzetten. Nu alle desbetref pubiiceerd zijn, alt oer, zullen wij vo historie staan, wel woordelijkheid voc lijken rampspoed van één man. De I heeft niet geaarze dompelen In ellend looze eerzucht en s Ik heb thans alb leering gevoerde c vorm van een Wit denk niet, dat het heden te refereerei oezè documenten, torie zijn. Zij make lijk, dat ons doel streven, bespreking gen omtrent het schil tusschen de fc op voorwaarden v eningenj. De regel ten zijn geweest, w heid van Polen wi hoorljjke nakomliy internationalen we Er Is echter een deehng d.d. 30 Au, len aanhalen, öm makkelijk een uit hebben kunnen zi er het geringste aan den kant van om tot een vreedz: In. dit decument z sche regeering erk zakelijkheid van t brengen van bespr ongerustheid van voortvloeiende uit bij heid staan van legers, tegenover cl „Dlenovereenkoir sterkste wijze er willen aandringen dat gedurende de o aggressieve mllital plaats vinden. D< heeft het vertrouw Hike verplichting v ring kan verkrijge sche regeering soor zou geven”. Dit telegram, zoo bracht een onmld de Poolsche regeei Augustus, waarin t zelde, dat zij bere wederkeerlgheld, d dat in geval van on sche troepen niet d- den van het Duitse! eenkomstige waarl schers werd gegeve eenig antwoord om sche regeering op De Raad dezer gemeente kwam Dins dag n.m. 7.30 uur voor de laatste maal in de huidige samenstelling bijeen. Vastgesteld worden de rekeningen van het Electriciteltsbedrijf, het Waterlei dingbedrijf en het Burgerlijk Armbestuur over 1938 en voorloopig de gemeentereke- ning over 1938. Eveneens worden zonder hooidelijke stemming voorloopig vastge steld de werkelijke uitgaven voor het openbaar lager onderwijs over 1938, op 1902.83. Als laatste punt vermeldde de agenda het voorstel tot het bouwen van een gymnastieklokaal. In een vergade ring van 30 Juni J.l. werd besloten, dat B. en W. hierover bij den Raad een uit gewerkt voorstel aanhangig zouden ma ken. De heer Rietveld stelt voor, met het oog op de huidige omstandigheden, het voorstel nog eenlge vergaderingen aan te houden. De heer Van Gennep ver- eenigt zich met het voorstel van den heer Rietveld en merkt in de tweede plaats op, dat hoe volledig de raadsleden hierover ook schriftelijk zijn ingelicht, hij toch nog enkele punten opgehelderd zou willen zien. Als totale kosten zijn vermeld 12,000, terwijl de Inrichting op 1000 geraamd is. Dit bedrag is naar de meening van den heer Van Gennep te laag. Hoe staat het verder met de onder houdskosten, de verwarming? Het ge bouw is groot, n.l. lang 18.40 M. en breed 8.60 M., terwijl de hoogte langs de lengte zijde 4.50 M. en langs de breedtezijde 8.10 zal bedragen. Dit kan niet met 1 kachel verwarmd worden. De heer Van Gent zegt, dat het voor stel van den heer Rietveld den verkeer den kant uitgaat. Dat particulieren in dezen tijd wellicht werken niet zullen uitvoeren is begrijpelijk, maar zeker mag hierin de overheid niet voorgaan. Ook moet rekeningworden gehouden met de kosten, deze zijn thans laag, terwijl als de mobilisatie aanhoudt, de bouwkosten mogelijk zullen stijgen. Wethouder De Jong anderstreept de woorden van den heer Wan Gent. De heer Van de Bas is het met den heer Rietveld eens, wil minstens een half Jaar wachten, vindt het thans niet alleen ge waagd maar zeer roekeloos. Wethouder Frederiks wil voorop stellen,, dat vast staat, dat met een normalen toestand de heeren Van de Bas en Rietveld toch tegengestemd hadden. De Voorzitter zal eerst het voorstel van den heer Rietveld in stemming brengen, maar wil nog vooraf vaststellen, dat hij niet begrijpen kan, dat de heer De Bas ,dle toch ook In het provinciaal bestuur zitting heeft gehad, dit roekeloos durft te noemen. Roekeloos was dan wel hoe na 1920 met het onderwijsgeld werd omgesprongen. Het voorstel van den heer Rietveld werd met 3 stemmen voor en 4 tegen verwor pen. Over het voorstel van B. en W. Is dan de heer Rietveld verbaasd, dat het zoo vlug ter tafel is gekomen. Hij vindt verder de kosten te hoog en had deze gelden liever voor deiyerbete- ring van de Molenstraat gebezigd gezien. Hierover ontstaat nog een langdurige discussie, doch na stemming ;wordt met de stemmen van de heeren Rietveld en „Van de Bas tegen en 5 stemmen voor aangenomn, te besluiten: 1. tot het bou wen van een gymnastleklokaol, ten dien ste van alle scholen in deze gemeente; 2. de kosten van dezen bouw te financie ren ui* een bedrag, dat door het Gem. Electr. bedrijf en het Gem. Watert, be- drijt als overtollig kasgeld is gestort bij dé, M.V. Bai ik voor Nederlandsche Ge meenten te ’s-Gravenhage en wel 8000 van het kalsgeld van het eerstgenoemde- en 4000 vtan het kasgeld' van laatstge-. noemd bedrijf, zulks met dien verstande, dat de aflossingen van genoemde bedrij ven in 40 jaar zullen geschieden, alzoo f 200 per jaar aan het .Elecftriciteitsbe- drijf en '100 per jaar aan het? Drlnkwa- terleldingbedrljf, een en ander met In gang van fl December 1939 en vports on der concüttle, dat bij gunstigen toestand van de fhj.ancWn der gemeente» hoogere Dienstplicht lichting 1940. Ter kennis van de ingeschrevenen voor den dienstplicht lichting 1940 wordt ge bracht, dat tot buitengewoon dienstplichtige zyn bestemd, zij die bij den keuringsraad geschikt zyn bevonden en aanspraak kon den doen gelden op vrijstelling wegens broederdienst. De overige ingeschrevenen zijn, voor zoo ver zij geschikt zijn verklaard, bestemd tot gewoon dienstplichtige. Leerzame fókveedag. Vrijdag werd onder groote belangstelling van de zijde der veehouders een jongveedag gehouden op oen terrein van de Wed. C. Vermeulen op het dorp Reeuwijk. De keu ring was georganiseerd door den L.T. afd. Reeuwijk (jonge boeren). Het vee werd gekeurd door de heeren Ii. P. Verhoeven, Ryksvecteeltconsulent uit Den Haag en A. J. Verkleij, technisch advi seur der L.T. uit Nieuwerkerk a. d. IJssel. Bij de keuring gaven beide heeren een verklaring van de kwaliteit en hoedanighe den van de ter keuring aangeboden dieren. Sommige dieren werden goed genoemd vo.ir de fokkerij, van andere werden de fouten van bouw besproken, hetgeen voor de jonge boeren, die er omheen stonden geschaard, zeer leerzaam was. Er waren aangevoerd 65 stuks jongvee, terwijl ter opluistering een viertal oudere dieren waren aangevoerd. De uitslag luidt: Zwart bonte pinken: Reeuwijk, 2. C. van Rijn, Bloemendaal. Zwart blaar pinken; 1. L. J. '■an der Werf te Reeuwijk, 2. Gebr. de Jong, Tempel, Reeuwijk. Zwartbonte klaveren: 1. H. Baars, Oude- weg, 2. Coen van Zoest, afd. Middelburg, 3. Theo Verkleij, Randenburg, eervolle ver melding Gebr. Verkleij. Waddinxveen, BIn»*, mendaal. Zwart blaar kalveren: 1. Joh. Baars, Otuleweg, 2. W. J. van Dijk, Reeuwijk, 3. L. J. van der Werf, Oud-Reeuwijk, eerml’e vermelding A. Stolwijk. Stierkalveren, bonte: 1. W. J. van Dijk, blaar; 1. A. Stolwijk, 2. L. I. van der "Verg, o. L. Vergeer. Vervolgens werd een veebeoordeelings- wedstryd gehouden alleen voor leden der L.T., waarvoor 28 deelnemers warei. De eerste prijs werd toegekend aan Ant. van oer Werf te Boskoop, Reyerskoop en J. van Zoeft Cz. te Reeuwijk, de tweede aaa F. de Jong te Boskoop, Reijerskoop en H. Stol wijk te Reeuwijk en de derde aan Joh Ba.irs en H. Baars te Reeuwijk. Damclub. Bij den 'heer A. L. Scheijgrond hield de damclub „Gouderak” een huishoudelijke ver gadering. Met een kort welkomstwoor opende de voorzitter, de heer J. C. Vleg- geert de vergadering. Daarna las de secre taris de notulen der laatstgehouden verga dering, welke onveranderd werden vastge steld. Vervolgens werd besloten om oP September weder te beginnen met een ope- ningswedstrifd, waarbij de kampioenspee de heer Jac. Haring van Hoorn en omstre" ken tegen een 15-tal leden van de damver- eeniging een simultaanwedstryd spelen za< Ongeval. Tijdens zyn werkzaamheden had de heer K. het ongeluk een zijner toppen der vin gers af te knellem NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. W. van Waasbergen, f Te dezer plaatse is overleden de heer W. van Waasbergen, rustend graanhandelaar en oud.wethouder dezer gemeente. De heer Van Waasbergen was een alge meen zeer geachte figuur, die zich zee' voor het algemeen belang beijverd heeft Van 2 September 1900 tot 2 September 190., tti van 4 September 1923 tot 28 Juni 1939 was hij afgevaardigde van de Chr. Histon sche Unie lid van den gemeenteraad, waar- van 25 jaar als wethouder, in welke kwali teit hy meermalen als loco-burgemeester optrad. Meer dan 30 jaar maakte de heer Van Waasbergen deel uit van het polderbestuur Esse-Gans en Blaardorp, waarvan ruim 20 jaar voorzitter. In 1897 werd de heer van Waasbergen gekozen tot notabel der Ned. Herv. kerk en sindsdien heeft hy onafgebroken deel uitg'- - maakt van het kerkbestuur, rasp, als kerk voogd, secretaris der kerkvoogdij, diaket terwijl hij de laatste jaren optrad als presi- dent-kerkvoogd. Van verschillende besturen was hy lid. In alle kringen genoot deze een voudige en gemoedelijke man groote sym pathie. Maandagmiddag heeft op de algemeene begraafplaats onder zeer grooto belangstel ling de teraardebestelling plaats gehad. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds. Buiskool, Ned. Herv. predikant te Krimpen a. d. IJssel, die wees op de ver gankelijkheid van het leven en de overlede ne dankte voor hetgeen deze voor de kerke lijke gemeente heeft gedaan. Burgemeester T. Jas memoreerde het vele en nuttige werk door den ontslapene in het algemeen belang verricht, zijn humane, jo viale, oprechte trouwe karakter. De heer P. Valkenburg sprak amens de Chr. Hist. Kiesvereeniging woorden van dank. De 80-jarige molenaarsknecht dankte voor hetgeen de overledene als mensch en patroon steeds voor hem en zyn familie was geweest. Een zoon dankte voor de betoonde bel an g- Burgerlijke Stand. GEBOREN: Matthys, z. van A. Doorri- hein en A. C. Vastenhout. Vrijdagavond 25 Augustus te 8.30 uur kwam de gemeenteraad in openbare verga dering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer M .C. v. d. Spek. De voorzitter, burgemeester Mr. J. A. S. Holland, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden gelezen en on veranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken is een ver zoek van J. Mölke te Waddinxveen, om ontheffing van schoolgeld, welk verzoek wordt ingewilligd. Van de Commissaris der Koningin een schrijven, waarin mededeeling werd gedaan van de geboorte van een Prinses. De voor, zitter heeft het Prinselyk Gezin telegra fisch gelukgewenscht met de bly’de gebeur tenis. Hierna volgt als punt 3 van de agenda, betreffende de rekening 1938 G.E.B., de winst bedroeg 1073.punt 4: wijziging betreffende art. 12 der bouwverordening, dit voorstel werd met enkele wijzigingen door B. en W, vastgesteld, aangenomen. Punt 5: wijziging verordening op de perso- neele belasting. Nadat door den heer van Tol hierover enkele vragen waren gesteld, werd het voorstel, met algemeene stemmen aangenomen. Vaststelling balans, verlies- en winstrekening der bouwvereeniging over 1938, waarvan het verlies 88.81 bedroeg. Begrotingswijziging 1939 steun in werk verschaffing werd met alg. st. aangenomen. De heeren Hertog en de Knegt werden aangenomen tot het nazien der gemeente- rekeningen. Aan het einde der vergadering gekomen, richt de voorzitter een afscheidswoord tot d« heer van Tol, die in den nieuwen raad niet terugkeerd. Hij dankte den heer van Tol voor hetgeen hy in het%clang van de gemeente heeft gedaan. De heer van Tol dankte de voorzitter voor de tot hem gesproken woorden en voor de prettige en aangename samenwerking. Rondvraag. De heer Hertog stelde eenige vragen, die door den voorzitter werden toegelicht. De heer de Knegt doet aan de voorzitter een voorstel tot wijziging der politiever ordening. De voorzitter gaf de heer de Knegt te kennen dit ter harte te zullen nemen. Hierna sluiting. :es en G. IIoo W. Kofpenol^ Burgerlijke Stand. GEBOREN: Wilhelmina Cornelia Maria, d. van H. A. van Berkesteyn en W. Tönis. Tijmen, z. van T. den Ouden en J. A. Lagerwey. Barbera en Wilhelmina, ars van P. Treffers en C. van Es. ONDERTROUWD: M. Alblas en M Zaal. J. L. P. A. Nobel en A. A. vai Ardenne. GETROUWD: gfndoom. OVERLEDEN: Van D. van Reeuwyk, 69 j. Verslag van de openbare vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 25 Aug 1939, des avonds om 7 uur. Voorzitter: ::d:e heer Mr. Dr. E. P. Ver kerk, burgemeester. Secretaris: de heer W. Trapman. Aanwezig alle leden met uitzondering van de heeren H. Haring en W. Kranen burg, beiden met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergadering. Onderzoek van en beslissing op den ge loofsbrief van een nieuw inkomend lid va.i den raad. De Voorzitter wy’st tot leden der com missie, welke den geloofsbrief en de daar nevens overgelegde stukken heeft te onder zoeken, aan de heeren P. Lobf, P. van der Sthak en W. de Ruyter Deze aanvaarden hun benoeming. De Voorzitter schorst hierop de vergade ring. Na heropening der vergadering deelde de leer Loef mede, dat de commissie den ge loofsbrief heeft onderzocht en voorstelt het nieuw benoemde lid, den heer W. C. Hage, toe te laten als lid. Hiertoe wordt besloten. De ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Voorstel tot aanvulling van het reglement van orde voor de vergadering van den raad der gemeente De Voorzitter zegt, dat deze aanvulling tot bedoeling heeft, om het onderzoek van de gemeentebegrooting, dienst 1940, straks te laten plaats vinden op de in het concept reglement van orde, zooals dit zal worden aangeboden in eer^ komende vergadering, aan gegeven wy’ze. De heer Boekraad zou art. 31b willen la ten rusten. Neemt men dit artikel aan, dun beslaat de mogelijkheid, dat de raad er r.paedig spyt van zal krygen. Het voorge stelde artikel, waarin bepaald wordt, dat bij de behandeling der begrootingen alleen onderwerpen aan de orde worden gesteld, die bij het vooronderzoek ter sprake zijn gebracht, acht spr. ondemocratisch. Ni. nog eenige discussie wordt het voor stel van B, en W. aangenomen. Afscheid van den scheidenden raad. De Voorzitter zegt, dat de nieuwe raad \an 5 September a.s. een 5-tal persoonswis selingen te zien zal geven. Wethouder van Gelderen hebben wij deze week begeleid op zyn laatste reis. In alphabetische volgorde opgesomd zul len om uiteenloopende redenen de heeren Guldemond, Kranenburg, Loef en van der Staak geen deel meer uitmaken van den nieuwen raad. Allereerst richt spreker zich tot Wethou der Guldemond, die vanaf 1 September 1903 raadslid en van 4 September 1923 wethou der der gemeente is geweest. Er is by na geen straat in Boskoop aan te wijzen, wel ke niet in zyn tijd is verbeterd en waaraan zyn krachtige medewerking niet is verbon den. Toch ligt zijn eigenlijke arbeidsvreug de op het bijzondere gebied der plantsoenen, wegbeplanting, rosarium, spoorwegpark, Zuidwijk, Boezemlaan en arboretum. Zyn laatste zichtbare arbeid is de verbetering van de Wilhelminalaan. Persoonlijk dankt spr. den heer Gulde- niond voor den steun en vriendschap var, hem ondervonden, maar in het bijzonder maakt hij zich tot tolk van hen, die hier niet kunnen spreken, zij, die door zijn op komen voor de sociale nooden metterdaad en met een warm hart door hem zyn ge holpen. Spr. stelt voor als bewijs van waarden ring het rosarium te noemen het Gulde- mondplantsoen. Hiertoe wordt besloten. Vervolgens herdenkt de Voorzitter nog met eenige waardeerende woorden de hee- rej; Kranenburg, Loef en van der Staak. De heer Kranenburg was een trouw en ernstig raadslid, dat met kalme waardig heid zyn plichten heeft vervuld. De heer Loef, de nestor van den raad heeft wel zeer vele jaren de gemeente ge diend. Meerdere malen wist hy de aandacht van den raad te boeien door de spranks- Dng'van de humor. De heer van der Staak kwam nooit ter vergadering zonder eerst grondige studie van de officieele raadsstukken te hebben gemaakt. Vervolgens spreken de heeren van Kleef, Brand, Noest, Boekraad en Grootendorst woorden van dank, waardeering en hulde tot de vertrekkende raadsleden. De heer van der Staak dankt voor de vriendelijke woorden tot hem gericht. Hij heeft slechts gedaan, wat hij meende, dat zijn plicht was. De heer Loef meent, dat hy in de afge- loopen jaren niets anders gedaan heeft, dan wat hy behoorde te doen. Met wethouder Guldemond heeft hy zich destijds verzet te gen de electrificatie der gemeente, uit vrees, dat de gemeente twee nüodïydende bedrijven zou krijgen. Spr. hoopt, dat de sfeer, zooals die nu bestaat, in den raad zal blijven bestaan. En voorts, dat de gemeenteraad het nog eens mag beleven, dat de oude welvaart te rugkeert. Wethouder Guldemond dankt voor de vriéndelijke woorden tot hem gericht. Wan neer de avond valt, past het lied: ,,’k Wil U, o God, mijn dank betalen, U prijzen in myn avondlied.” Er is geen oorzaak voor trots als ons werk af is, ook, omdat wy weten, dat alk menschenwerk onvolkomen is. Boskoop van REEUWIJK. Het verzoek tot droogmaking der Plassen. Ged. Staten vragen gegevens over schade door behoud. De heeren S. J. van Tol en J. Rijlaars dam, die tot de regeering een adres richtten met verzoek over te gaan tot droogmaking van de Reeuwiiksche Plassen, r.an welk adres zeven honderd inwoners adhaesie be tuigden, hebbep Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland verzocht te bevorderen, dat zoo spoedig mogelyk tot droogmaking van ae Plassen wordt overgegaan Gedeputeer de Staten hebben thans verzocht om een schriftelyke opgave te verstrekken -an de door bewoners van Reeuwyk geleden schade bij behoud van de Plassen Van andere zijde worden gegevens ver zameld om de voordeelen by behoud van de Plassen aan te toonen.

Goudsche Courant | 1939 | | pagina 4