70^ NIEUW No. 20114 Ditbladversch Deze C< Het oorli Keeuwijk. bergambac nieuwerke 1. L. Snoeij, 2. B getreden. en D^os gQclj Beroep ontvangen. Ds. G. Toornvliet is beroepen als predi kant by de Geref. kerk te Klundert. Hoot'd van distributiebureau. Tot hoofd van het distributiebureau is benoemd de heer P. Magré, gemeente-ont- vanger. Het bureau is gevestigd in het ad- ministratiegpbouw der gemeente-bedr}jven. R*e- en (ru«t AB6NNEMENTSPM bezorging per looper Abonnementen werd' by owe agenten en lo Onze bureaux ztfn d. interc. 2745 Postrekei BOSKOOP. Gemeenteraad. Wethoudersbenoeming. De heer Jonker, secretaris, tevens voor zitter der luchtbeschermingsdienst, gaf den heer de Knegt uitvoerig antwoord op deze vragen. Coöp. Vereen. „Di Boskoopsche Veiling’. Veilingpryzen van 1 tot 6 Sept. 1939: Pechtold 1816; Hadley 30—28; Briarcliff 2021; Butterfly 1616; Roselandia 16 De wethoudereverkiezing. De heer J. L. Paul, die Dinsdag tot wet houder werd gekozen, had als zoodanig reeds zitting van 1923 tot en met 1935. De heer Paul was dus reeds 12 jaar wethouder. De aftredende heer J. B. Meijer is alleei in de afgeloopen periode als wethouder op- I we samenstelling by een. Na beëediging d< r raadsleden en een hartelyke toespraak van den voorzitter, werd overgegaan tot ver- 1 kiezing der wethouders. Gekozen werden de iL m..l Rijkstuinbouwschool te Boskoop. Voor het toelatingsexamen voor de Rijks- tuinbouwschool te Boskoop, gehouden op 1 en 2 September j.l. slaagden 68 candidaten: J. Kruyer en A. A. Steiner te Aerdenhout; J. H. v. Dyk, J. de Jager en H. Thyssen te Amersfoort; H. M. Brouwer te Amsterdam; G. H. Nieuwenhuys te Apeldoorn; H. W. v. Steeden te BloemendaalP. Goudkade, A. D. Kleissen, K. Kromhout, J. L. v.'d. Meulen, D Smit en A. J. Vuyk te Boskoop; J. Ko- ning en A. v. Stormbroek te Bussum; J. C. Eykman, B. J. Mantihg en J. Meyers te Dordrecht; Th. Kool te Gouda; A. v. d. Ak- Xer, R. Alers, M. v. d. Berg, J. F. G. Bou- mpn, R. Brandeis, J. H. Duyster, M. F. v. Es, L. Franken, B. Laboyrie, H. v. Loo, C. A. J. Nering Bögel, H. B. Plantinga, H. A. Verstege en H. Warnau te ’s-Gravenhage A. G. J. Jutte te Heemstede; F. Ch. Jonge- pier en E. H. IJdo te Hillegersberg; H. Boer en H. Koedijk te Hilversum; W. Denc- sen, J. K. Hoekstra en J. Kalsbeek te Lei den; J. A. B. Beltgenc en B. F. Bruinsma te Nijmegen; J. H. Scholten te Overveen; D Boogerd, J. G. Groeneveld, H. L. v. Heek en P. Bakker te Rotterdam; B. F. G. de Rid der te Rijswijk (Z.H.); F. Kooy en E. V- Lokhorst te ScheveningenI. C. Hage te Scherpenisse; H. L. v. Royen en J. Schuur mans te Soesterberg; J. Jansen te Tiel; P. J. M. Verschuuren te Tilburg; F. Brinkgre- ve, W. R. Pouw en J. G. Westers te Utrecht; M. v. Reenen te Velp; C. v. Cuilen- burg te Voorschoten; J. J. Goedheer en J. IGros te Wassenaar; J. Drijver tb iJmui- den; G. v. Eenennaam te Zeist; R. v. Urk te Zwanenburg (Haarlemmermeer); G. Fa ber te Beesterswaag. Afgewezen 12 candidaten. Door een stier aangevallen. Een der gebroeders Moons aan de Ach- terwillens alhier werd bij het vervoeren van een stier naar het abattoir, door het dier op de horens genomen en in de lucht ge slingerd. Gelukkig kwam de veehouder in het water terecht, daar de woedende stier klaar stond om hem weer aan te vallen. Zijn broer zag het ongeval gebeuren en wist den stier te grypen en in bedwang te houden. Met vereende krachten kon men toen het beest naar het abattoir brengen. Installatie kapelaan A. P. Schrama. De weleerw. kapelaan A. P. Schrama 13 als praeses van de St. Josèphgezellenver- eeniging geïnstalleerd, waarby ook de zeer- eerw. heer pastoor A. Hakkeling aanwezig was. De senior opende de byeenkomst en heette kapelaan Schrama van harte welkom. Hy hoopte dat kapelaan Schrama het werk door kapelaan Netten begonnen, met succes zou voortzetten. Hierna nam de zeereerw. heer Pastoor als praeses van de gezellenvereeniging het woord. Hy hoopte, dat kapelaan Schrama als vice-praeses van de gezellenvereeniging veel tot stand zal brengen. Tot de gezellen zeide de Pastoor, zich toch vooral als goe de zonen van Kolping te gedragen; niet al leen in woord, maar vooral door daden, om zoodoende door hun voorbeeld andere te stichten. Tenslotte sprak kapelaan Schrama een kort dankwoord; hy zeide zeer gaarne het vice-presidentschap van de St. Josephgi - zellenvereeniging te aanvaarden en hoopte op de medewerking van de gezellen te kun nen rekenen, want alleen door samenwer king kan iets tot stand gebracht worden. Alle gezellen maakten persoonlijk met den nieuwen praeses kennis. Mond- en klauwzeer. In deze gemeente is op enkele hoeven de .gevreesde veeziekte mond- en klauwzeer uitgebroken. De noodige Voorzorgsmaat-' regelen zyn genomen. Loop der bevolking. Vertrokken: H. Eindhoven naar Rotter dam; J. v. d. Bos naar Amsterdam; A. H. v. d. Dool naar Capelle a. d. IJssel. Gevestigd: J. H. Langendam van Rotter dam; G. Bontenbal van Bleiswyk; H. Bak ker van Bleiswyk. Kostwinnersvergoeding. In afwijking van onze vorige mededee- ling zal de uitbetaling vau kostwinnersver goedingen niet plaats vinden op Vrijdag van halfdrie tot half vyf, doch uitsluitend van half drie tot drie uur. Uitreiking van distributiekaarten. De uitreiking van de distributiekaarten in deze gemeente is thans beëindigd. Zy, die om een of andere reden nog geen kaart in hun bezit hebben, kunnen er alsnog een ter secretarie bekomen. Burgerlijke Stand. GETROUWD: M. Knop, 30 j. en C. Bak ker, 19 j. H. Vroon, 27 j. en H. Eind hoven, 26 j. GEBOREN: Jacobina Neeltje, d. van C. van Meenen en P. Brinkerink. Leendert, z. van W. Klein en M. Merbis. WADD1NXVEEN. Gemeenteraad. Raadscomm issien. Dinsdagavond kwam de raad in zyn nieu- Loop der bevolking. Vertrokken: D. Vis t TV" ra?ao; D. van Bergen Bravenboer naar Ca- pette a. c’ A. Hoogendoorn naar ’s-Gravenhage; C. Hazenbroek naar Gouda. Vleeschkeuringsdienst. De heer Woudstra, hulpkeurmeester by den vee- en vleeschkeuringsdienst alhier, is onder de wapenen geroepen, in verband waarmede de heer Schenkel, rijkskeurmees ter, gedeeltelyk in gemeentedienst is over gegaan. De heer Schenkel, die gestation eerd is aan de exportslachter}], is in staat deze werkzaamheden waar te nemen, daar de exportslachtery ten deele stil ligt. wijk. schoolslag heeren: Mekking. hinderniszwemmen dames; 1. C. Meide wyk, 2. J. Olie. ninderniszwemmen heeren L. Snoey 2. K Kool. Ten-slotte werd een polo-wedstr}jd ..peeld tusschen zeventallen van de Brug het Dorp. Het Dorp won met 21 1—4>). Rykspostspaarbank Aan het postkantoor werd gedurende di maand Augustus ingelegd 6265.61, terug betaald 4938.59. Het laatste door dit kali toor uitgegeven boekje draagt het num mer 4543. Spreekuur burgemeester. De burgemeester hoopt spreekuur te hou den ten raadhuize op Dinsdag 12 Septem ber a.s., des v.m. te 11 uur. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: 1 wieldop van een auto op het politiebureau, 2 huissleutels, kantoor ge meentebedrijven, Henegouwerweg. In het zWembad zyn verschillende voor werpen achtergebleven. Deze zyn te bevra gen by den badmeester. Nachtelijke botsing. Zondagnacht omstreeks 3 uur zyn aaa den BodegJaafschen straatweg naby Spo- kersbrug, een melkauto, welke uit de rich ting Bodegraven kwam en op weg was naar Rotterdam en een luxe auto, welke uit de richting Gouda kwam, tegen elkaar gehotst. Beide auto’s reden zonder licht, waartoe zij onderweg opdracht hadden gekregen, in ver hand met de vreemde vliegtuigen, welke waren gesignaleerd. Gelukkig werd met geen groote snelheid gereden, zoodat zich geen persoonlijke ongelukken voordeden. De auto’s werden zwaar geschadigd en zijn weggesleept. rtjn „Och, waren alle r yfASk (Dat li heelemaal achter het ili Xfty beetje beter wtld< konden we J NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Gemeenteraad. Dinsdagavond kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. De voorzitter, burgemeester F. Jas, installeerde den nieu wen iaao en sprak een korte rede uit, waar in hij wees op de groote verantwoording der raadsleden. Gaarne zou ik u geïnstalleerd hebben, zoo zeide spr., onder opgewekter tijdsomstandigheden dan de huidige, onder den invloed, waarvan wij leven me: de on behaaglijke gedachte, dat wy, om eon woord van prof. Huizinga te gebruiken „leven in de schaduw van morgen”. Nadat de heeren de vereischte eed of belofte hebben af ge legd nemen zy plaats, waarna de voorzitter verzoekt nogmaals te willen opstaan om in stilte het heengaan van oud-wethouder Van Waasbergen te herdenken. Hierna volgt de benoeming van twee wet houders. By de eerste stemming worden uitgebracht 7 stemmen op den heer J. J. Maaskant, 4 stemmen op den heer T. Stout, en 1 stem op den heer F. in ’t Hout. De heer Maaskant verklaart de benoeming on der dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen, te aanvaarden. De uitslag van de tweede stemming is: A. Dijksman 6 stemmen, T. Stout 4 stemmen en F. in ’t Hout 1 stem, zoodat,gekozen is de heer A. Dijksman. De voorzitter feliciteert de hee ren en spreekt den wensch uit, dat een vruchtdragende samenwerking in goede harmonie zal mogelyk blijken, terwijl spr. hoopt, dat dit werk in deze zeer ernstige tijden waardeering zal ondervinden. Volgt stemmen over het voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarverklaring der woningen, ge legen in wyk C, nos. 6, 7, 9, 11, 13, 14, 15, 16, 23, 24, 25, 26, 27, 29, 30 en 31, waar over de in de vorige vergadering de stem men hebben gestaakt. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 6 voor en 5 tegen. De heer Verboom, die in de vorige vergadering tegen stemde, bleek thans van houding te zyn veranderd en stemde voor het voorstel van B. en W. De voorzitter deelt dan mede een schrij ven te hebben ontvangen van den heer Kiers, inspecteur Volksgezondheid, inhou dende de mededeeling dat het de bedoeling was bij Ged. Staten vernietiging te vragen van het raadsbesluit van 3 Mei, waarin de raad het voorstel afwees van B. en W. tot onbewoonbaarverklaring van een 22-tal wo ningen, gelegen aan Kortenoord en in het dorp. De heer Kiers, die de datum van in beroep gaan had laten passeeren, verzocht aan B. en W. nogmaals een besluit van den raad uit te lokken, om hierdoor andermaal de gelegenheid te verkrijgen tegen het be sluit te kunnen ageeren. De voorzitter stelt voor andermaal het voorstel tot onbewoon baarverklaring der woningen in stemming te brengen. De heer Carlier is verwonderd, dat een dergelijk ingrijpend voorstel niet op de agenda is geplaatst. De heer Stout zegt, als nieuw raadslid, niet in staat te zyn, om positief zyn stem te bepalen; spr. zag gaarne aanhouding tot een volgende vergadering. Aldus besloten. Ingekomen is een schrijven van C. Hoo gelandenVan der Schaaf, verloskundige te dezer plaatse, waarin wordt gevraagd om een salaris van 600 per jaar. Gewe zen wordt op het feit dat bewezen is dat een verloskundige in deze gemeente nood zakelijk is, terwijl de inkomsten niét vol doende zijn. B, en W. stellen voor hierop prae-advies uit te brengen. MOERCAPELI<E. Gemeenteraad. Dinsdag 5 September kwam de gétneen teraad in openbare vergadering bijeen. De voorzitter, de heer Mr. J. A. S. Holland onent de vergadering met qgebed, waarna de herkozen en het nieuwe raadslid in handen van den voorzitter de vereischt eed afleggen, De notulen werden met een kleine opmer king goedgekeurd. Tot wethouders werden gekozen de hee: P. Zegwaart en C. A. Bronner. Beide hee ren Heten zich de benoeming welgevallen en dankten de leden voor het vertrouwe wa’ zij in hun hadden geschonken. De voorzitter sprak hierna de wethouders toe en hoopte dat op dezelfde aangenanr wijze zal worden voortgegaan. Bij de rondvraag gaven eenige leden ti kennen dat er met motorrijtuigen in de be bouwde kom zoo hard werd gereden. De heer de Knegt bespreekt de luchtbe schermingsdienst met het oog op de vreem de vliegtuigen. Aanbesteding. Aanbesteding burgerwoonhuis met gara ge en bijkomende werken, voor rekening van den ijeer H. Sterkenburg. Bouwkundige P. Valkenburg. Ingeschreven werd als volgt: In massa: J. Kasbergen te Moordrecht 7100; perc. 11 en 2 L. Vermeer te Moor drecht 7090; J. de Joode te Moordrecht 6932; A. A. van Weelden 6787; perc. 1 metselwerk J. Slingerland te Zevenhuizen 3885; H. Kooren te Zevenhuizen 3580; J. C. de-Wit 3508; J. Bontebal te Zeven huizen 3497; H. P. de Wit 3476; perc. 2 timmerwerk W. v. Vianen 3550; A. J. Vente te Zevenhuizen 3542; F. J. H. van Vliet 3510; J. Fy'an 3506; L. Schotte te Bergschenhoek 3495; F. W. Schotte te Zevenhuizen 3475; P. C. Voordijk 3380 Schilderwerk: Gebr. Visser 385; P. van Reeuwyk 444; H. Boele'/ 478; Gebr. van Erkel 597; M. Kersbergen 600. Smeedwerk: Ph. Berendse 423. Lood- zinkwerk: O. van Wijngaarden 295. Paarden op hol. Donderdagmorgen 31 Aug. j.l. sloeg,<i twee voor een .wagen bespannen paarden van den landbouwer P. op hol, de dieren kwamen van het erf van den landbouwer v. d. S. in de Heerenstraat rennen en hol don de Dorpsstraat in, alwaar zy door het doortastend ingrijpen van de heeren G; de Graaf en C. van Duuren werden gegrepen en staande gehouden. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Veiling. Op Donderdag 31 Aug. waren aange voerd 6641 eieren. De prijzen waren als volgt: henneneieren 2.252.75; kippen eieren 3.154.50; eendeieYen 2.853 0' kalkoeneieren 4.705.05, alles per 100 stuks. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Ermpje, d. van W. van der I aan en N. van der Lede. Johannes Ma ria, z. van P. H. van Leeuwen en M. C. Bijman. Johannes Franciscus Maria, z. van A. J. F. J. van Vliet en J. Ch. Loef. Néeltje, d. van J. van Spengen en K. Pete”' Gysberta Cornelia Maria, d. van J. M. van Zuijlen en J. G. Houdtfk. GEHUWD: W. van Eijk, 52 j. te Goaaa en A. H. van Os, 25 j. - - J- de Bruyn, 24 J te Moordrecht en P. C. M. Hogenelst, 27 OVERLEDEN: Dirk IJsselsteyn, J Kampioenspryzen heeren: 1. L. Verhoef weduwnaar van E. J. van Zee. In verband met de huidige bijzondere omstandigheden vragen B. en W. een al gemeen crediet ter vrye beschikking, ter bestryring van uitgaven noodig voor de luchtbescherming, alsmede de inrichting van een levensmiddelen distributiekantoor. De voorzitter geeft een overzicht hoe de, gelden, welke gevoteerd waren voor den luchtbeschermingsdienst, zyn verwerkt Hieruit blijkt dat reeds 760 werd uitge geven. Het hoofd van den luchtbescher mingsdienst, de heer P. Valkenburg, heeft geadviseerd over te gaan tot aankoop van een baby spuit, teneinde in staat te zyn het brandgevaar doelmatig te kunnen bestrij den. De kosten worden geraamd op pl.m. 2500. Medegedeedl wordt dat dit bedrag met opzet aan den ruimen kant is genomen, teneinde eenige vrijheid te hebben. Alle le den zyn het er over eens dat niets mag worden verzuimd om in deze benarde tijden op alles voorbereid te zijn. De heer Tom zou gaarne een iets duidelijker motiveering zien van het voorstel, overigens is spr. van meening dat er nog wel meer volgen zal. De heer Carlier zou B. en W. vry mandaat willen geven te handelen naar omstandig heden; de heer Verboom sluit zich hierbij aan. De heer Stout zou het voorstel ge splitst willen zien in een blanco crediet voor levensmiddendistributie en luchtbe- scherming en een «bedrag voor aankoop van een spuit. Hierna volg: een bespreking over de ca paciteit van een oabyspuit, waarby de hee ren Dijksman, Tom, Stout, In ’t Hout, De Man, Koolhaas en Carlier zich uitspieken voor aanschaffing van een brandspuit van grooter capaciteit welke zich zelf verplaat sen kan. De heer Maaskant wy’st er op dat de tyd dringt, lange discussies en tyd van beraden is er niet. Spr. zou den Raad in overweging wi’Jen geven, B. en W. te verzoeken deze zaak even te onderzoeken, maar tevens volmacht te geven en te handelen naar om standigheden. Het voorstel werd aangenomen, zoadat B. en W. deze zaak verder afhandelen kun nen naar omstandigheden. Tot leden der bedryvencommissie worden benoemd de heeren Joh. Tom en A. H. Car lier, terwyl één der wethouders ambtshalve hieraan zal worden toegevoegd. Opdracht van werk. Het bouwen van een woonhuis met garage aan den Parallelweg alhier werd opgedra gen aan A. A. van. Weelden, metselwerk; P. Voordijk, timmerwerk; Gebr. Visser, schilderwerk. Architect is P. Valkenburg. Ernstig motorongeluk door het springen van een band. Dienstplichtige loopt hersenschudding op en breekt sleutelbeen. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op de grens van Boskoop een ernstig ongeluk plaats gehad. De 32-jarige dienst plichtige J. C. P. van den Akker, wonende aan jje -Damlaan te Leidschendam, was per motor zyn vrouw en kind een bezoek ko men brengen. Op den terugweg nabij Bos koop sprong een achtrband van den motor, mt gevolg dat van den A. over den weg werd geslingerd. De duoryder, een korpo raal afkomstig uit den Haag, die slechts licht gewond was, wist het verkeer tegen te houden, waarna voorbyrydende automobi listen op doktershulp uitgingen. Toen deze was verkregen, heeft men van den A., die een zware hersenschudding en een gebro ken sleutelbeen had gekregen, naar een hulphospitaal te Boskoop vprvoerd. Zondag middag is het slachtoffer, wiens toestand nog zeer ernstig is, naar het militair hos, pitaal te den Haag vervoerd. De heer van den Akke'r, die een zeer groot aantal militaire motoren voor het le ger heeft ingereden, stond bekend als een voorzichtig en bekwaam bestuurder. Eierveiling. Aan de eierveiling waren aangevoerd ruim 6000 eieren. De prijzen die besteed werden, waren: kipeieren 3.604.10, ben eieren 2.502.70, alles per 100 stuks. Gevonden voorwerpen. Een glassnyder, terug te bekomen by A. Bil, Oranjebuurt. Loop der bevolking. Vertrokken: A. Kamstra en gezin van Breedeweg naar Bleiswyk, Hoefweg. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Huicherina, d. van J. J. van Marie en J. Roos. ONDERTROUWD: C. Sinke, 26 j. te hruiningen en H. Hofman, 25 j. GETROUWD: M. Knop en C. Bakker ZEVENHUIZEN. 79.5, 2. P. Versloot 81.3, 3. C. v. d. Bos 81.9. Kampioenspryzen dames: 1. j. v. d. Lind 1 m. 47 sec., 2. H. Olie 1 m. 48 sec. Niet-leden. vrye slag dames: 1. C. Meide .vyk, 2. L. v. Kempkes. vrye slag heeren: 1. B. Mekking, 2. A. v Dam. schoolslag dames: 1. J. Olie, 2. C. Meide- Js er vreeselyker te dan tusschen de s< prachtige, wonderlijk b het gruwelyk rumoer onze nabijheid woedt? Mauwen hemel, zilvrig drijven nog enkele te en wyd is de stralen, vreemden droom ligt 'waarboven een torei merkbaar beweegt loof der boomen. Over water der vlieten ach: zonnige rimpel. In het wazige lucht drijft met kalme n wiekslag, van den middag ligt 1 weidsche rust als wi meer en geen stryd, al enkel nog de berusting alles goed is, zooals h een feilloos evenwicht Maar ver weg en iand strooien de vliet woeating over de moe kanonnen en mitrail menschen stuk, dat werpen aan elkaar zich op elkaar als vyi Is de aarde niet goed ven niet heerlyk? Is allen? Is deze wondei heerlijk boven alle m beste wat te bereiken ting, deze erkenning, als het is? Waarvoor vernietigt de schoone een moordenden stryc Zie, dit is de tege serene stilte van den logsrumoer: de erken van de wezenlijke war de overgave aan dat van het teugelloos b haat. De Duitschers b< corridor en Danzig, nomen is, nadat zy h leden den Polen ontwi ten ter voldoening aa feld in brand. Wanne, begeerde te bemachti het terugbegeeren en altyd en overal. Maar toch wel erkennen, d geeren en de haat tot wildheid en onmensc gen als thans in het r Duitschland. Na Oost, wakije heeft het zich Dat heeft een verzet de gemaakt. En rondom ons land 1 zen, dat zoo schril e heerlijke herfstdagen vaar is niet denkbeel dwaalde bommen of de uitwerking van d ken. Het is dan ook lei- voorzorgsmaatreg niet alleen door de re de individuen. Met I kelders en gasmaskei we nooit gédacht ha nis, ter afwering var Maar voor dat alles hebben we iets noc genoeg denken. Op e dezer dagen bywoonc ven van inlichtingen luchtgevaar, begon waarschuwing: „Wat dit gevaar en tot hf maatregelen allereen kalmte, ik verzoek 1 ten.” Het is een wj alleen by" het bespreki fegelen tegen lucht waarde heeft. Wat we in dezen ti gevaren en nadeelen, dezen oorlogstoestai hebben, is kalmte. Lï denken en onzen la MOORDRECHT. Gemeenteraad. Dinsdagavond kwam de raad in zijn nieuwe samenstelling bijeen, onder voorzit terschap van burgemeester K. H. Brandt. De beëediging van de raaSsleden had plaats waarna twee wethouders werden gekozen. By de eerste stemming werd gekozen de aftredende wethouder J. L. de Jong en by tweede stemming de heer P. v. d. Bos. Na de nieuw benoemde wethouder^ te hebben gefeliciteerd mt )hun benoeming, heeft de voorzitter in eea hartelyke toespraak zich tot den heer Frederiks gericht en hem dank gebracht voor de aangename samenwerking iii de verstreken vier jarèn waarin hij wet houder was. Zijnerzijds bracht de heer Frederiks woor den van dank aan den voorzitter en wethou der De Jong. Tot leden van de commissie voor de be drijven werden gekozen de heeren N. Dirk zwager, J. van Gennep en H. Frederiks. Een begrotingswijziging werd goedge keurd, alsmede het voorstel om als tydelijk opzichter aan te stellen den heer J. W. Schuddebeurs, wegens het onder de wapenen zyn van den opzichter F. Vink. Gevonden voorwerpen. 1 Handtasch, 1 padvindersriem, 1 bos sleutels, 1 motorbril, 1 zaag, 1 sleutel. Te bevragen by den gemeenteveldwachter. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Clasina Willemina, d. van S. J. van Wijk en W. van Tienhoven. - Wilhelm Jan Hendrik, z. van W. Elsholz e? .f van Essen. Hendrik, z. van M. A. Ha ring en C. A. Knibbe. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: A. Noorlander, 27 j. en C van de Dool, 20 j. OVERLEDEN: Margie van Rroijen, we duwe va J. van der Witlik. 81 j. Johanr.8 Kolster, echtgenoote \an Chr. de Brui, 63 j. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Anna Jacoba, d. van P. Breedveld en A. H. Cammeraat. Fran- ciscus Petrus, z. van A. A. Moons en W. M. Mourits. ONDERTROUWD: P. de Bruin en C. Roggeveen. J. van Otterloo en W. Pille. I 11; Florex 25—18; Vierlanden 26—22; Edith Helen 25—14; August Noack 17—15, alles p. bos (20); Else Poulsen 16—16; Gloria Mundi 20—23; Ellen Poulsen 8—11; Rosa Mundi 23-21; Mevr. v. Straaten v. Nes 10; Ingar Olsson 10; Queen Mary 16 14; Chrysanten, grootbloemig 6080; idem tros 98; Dahlia’s 74; Geranium 8; Phy salis Franchettii 46; Gerbera 10; Clema tis Durandi 1718; idem Prins Hendrik 50 —60; idem le Coultre 70100, alles per bos (10). heeren J. Herfst (c.h.) en Jac.'van Tol (a.r.). De verschillende commission werden als volgt samengesteld: Bedryvencommissie: Leden de heeren M. Schouten, M. D. Bremmer en H. P. Gerts. Financieele commissie: Voorzitter de heer A. Vis Jr. Leden de heeren Th. Zoethout- maar en S. Pille. Bouwcommissie: Voorzitter de heer M. Hykoop J.Fzn. Leden de heeren C. Uit- beyerse en A. Bonefaas. Verordeningscommissie: Voorzitter de burgemeester ambtshalve. Leden de heeren T. A. van der Hee, W. Buitelaar en M. D. Bremmer. Na herstemming met M. Schouten werd gekozen als voorzitter Burgerlijk Armbe- naar Willemstad, Cu- ïrcTcxbccr C«- o- -- d. IJssel; A. Zuidam naar Hedel; stuur de heer J. G. Herst. Als hoofd der distributieregelingen werd benoemd de heer P. Magre. Een schrijven Van de Herv. Schoolvereeniging om een jiieuwe school is het centrum van de Brug, "werd in handen van B. en W. gesteld voor prae-advies. Een schrijven van Ged. Staten, waarin zy bezwaar maken tégen een gedeelte van de voorgestelde aankoop van gasmaskers, werd onder protest aanvaard. De rekeningen van ^gemeente en bedrijven over 1938 werden goedgekeurd. Een kleine uitbreiding van het electriciteitsnet werd aangenomen, maar met de uitvoering wordt gewacht. Zwemwedstrijden. De zwem- en poloclub „De Gouwe” heeft in het gemeentelijk zwembad wedstrijden voor leden en niet-leden gehouden, die goed geslaagd zyn. De uitslagen luiden: Leden. 50 M. vrije slag heeren; 1. L. Ver hoef 34.3 sec., 2. J. Broer 35 sec., 3. P. Ver sloot 35.2 sec. 50 M. schoolslag heeren: 1. K. v. Tilburg 43.4 sec., 2. C. v. d. Bos 43.9 sec., 3. L. Ver hoef 45.2 sec. menschen wijs >1 niet noodig, •Is*' .tuur meer'n klein wilden opletten, dan el héél tevreden xijaO De raad dezer gemeente kwam Dinsdag avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester, Mr. Dr. P. E. V erkerk. Na de installatie van de nieuwe raadsle den, sprak de voorzitter eenige vriendelijke woorden. Tot wethouders werden benoemd de heeren H. Haring, a.r. en W. C. van Kleef, lib. Ook tot hen richtte de voorzitter eenige gevoelvolle woorden, di^ aan het slot van de zitting door de heeren Van Kleef en Haring werden beantwoord. De heer Brand (r.k.) sprak naar aanlei ding van de wethoudersverkiezing een korte rede uit. Deze nieuwe wethoudersverWezlng werd door de r.k.-fractie wederom als een gnef gevoeld. Spr. vroeg zich af, of de ge meenschap door deze uitslag wel wordt ge diend. De steun, welke de r.k.-iractie aan het college van B. en W. zal verleenen wera slechts gegeven uit gemeenschapsgevoel. Overgegaan werd tot verdeeling van de nieuwe raad in drie afdeelingen voor het onderzoek van de begroetingen. Tot gedele geerden in de bouwvereenigingen werden gekozen in Onze Woning de heeren C. Groo- tendorst en W. de Ruyter; in St. Joseph de heeren L. ’t Hart en J. Smit; in Patrimo nium de heeren P. D. Noest en J. van Win gerden. Deze benoemingen kwamen eers- na meerdere vrije stemmingen en herstem mingen tot stand. Tot de gemeentelijke ge delegeerden in de badhuiscommissie werden herkozn de heeren A. Brand Pzn. en W. de Ruyter. Tot leden van de tuinbouwcursus werden benoemd de heeren C. Grootendorst en W. G. Hage. De leden der commissie voor onderzoek van de rekeningen werden op aandringen van den heer Brand (r.k.) in afwijking met het voorstel van B. en W., om deze door den voorzitter te laten aanwijzen, door den raad j^noemd. Benoemd werden de heeren BranZ (r.k.), Hage (lib.) en Noest (s.d.). Delvoorzitter deelde nog mee, dat het oude collage van B. en W. stappen heeft gedaan om den nood van vele Boskooper.', ontstaan door de tegenwoordige toestanden, zooveel mogelyk te lenigen. Ook gaf de raad machtiging voor distributiekosten V oor de uitvoering van de volledige luchtbe schermingsdienst werden de eerste uitgn- venmachtigingen eveneens verstrekt, terwy'i bovendien een blanco machtiging werd ge geven om naar dfe omstandigheden te han delen.

Goudsche Courant | 1939 | | pagina 4