NIEUV No. 20138 Dit blad verse! Deze C Londei Maar aa En 1 Uit den. tijd ZUINIG»ZIJN MET BENZINE! UIT DEN OMTREK REEUWIJK herinnerd boete of 25 dagen hech- WADDINXVEEN. Loop der bevolking. Ingekomen van 's-Grevelduin-Capelle: Jannigje Maria Terlouw. Benoemd. De heer H. G. Wij mans, onderwijzer aan de Chr. School I alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Utrecht. Benoemd. Tot kweekeling met acte is aan de Dr. Abr. Kuyper-school te Rotterdam be noemd, onze plaatsgenoot de heer W. Vermeer. Beroep aangenomen. Ds. G. Toornvliet, Geref. predikant alhier heeft het beroep naar de Ger. kerk te Wolf- heze aangenomen. Vuurtje gestookt. C. B. had roekeloos een vuurtje gestookt 1>U een schuurtje, waardoor brandgevaar voor belendende perceelen was ontstaan. Arbeidsbemiddeling. Bij de arbeidsbemiddeling staan deze week 70 werkzoekenden ingeschreven, tegen vorigie week 81. Inschrijving Militie. Dc burgemeester heeft bekend gemaakt dat in October 1939 voor den dienstplicht moeten worden ingeschreven personen die zijn geboren in 1921. Voor de aangifte ter inschrijving, zal in het bijzonder gelegenheid worden gegeven ter gemeente-secretarie op Maandag 30 en Dinsdag 31 October a.s. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Hendrik, z. van A. Storm- broek en H. v. d. Bor. ONDERTROUWD: W. van Helden en C. Marchand. Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD: W. de Boer 23 jaar te Ermelo en E. Zijderhand 32 jaar. F. C. van Tilburg 28 jaar te Haarlem mermeer en G. J. E. Bakker 27 jaar. Inschrijver. Door het gemeentebestuur van Vlaar- dlngen werd aanbesteed, het bouwen van een schuilkelder achter het gemeente huis, waarbij de heer H. de Jong van Ouderkerk a. d. IJssel inschreef vovr 10.790. Vrijstelling Dienstplicht. Omtrent aanvragen om vrijstelling van den dienstplicht is door den Minister van Defensie voor een jaar uitstel verleend van oukomst in werkelijken dienst wegens kost winnerschap aan B. Stolwijk der lichting 1939 Dat gevaar was er trouwens ook geweest, want de rietmatten van den buurman wa ren in brand geraakt. Als gevolg van deze omstandigheid stond C. B. voor den Haag schen Politierechter terecht. Hoewel hij het rcekelooze van zyn handeling niet kon in zien, vroeg de Officier toch veroordeel ing tut 75.— boete of 30 dagen hechtenis. Het vonnis werd 25.t— o- tenis. Aardappeloogst. Een veehouder in den polder Vettenbroek, die op een tuintje van ter grootte 7% roe den aardappelen had geteeld, rooide van dit plekje acht en een kwart mud aardappelen. Aangezien een opbrengst van een half mud per roede een goede oogst is, is het wel de moeite waard deze bijzonderheid te melde,'’.. Winteravond-cursus. De aanmelding voor den winteravond- cursus der Chr. school I in de Kromme alhier, moet geschieden Vrijdagavond tusschen 7 en 8 uur, bij het hoofd der school, de heer W. A. Brouwer. De vakken welke geleerd zullen worden op deze winteravond-cursus bestaan uit: Ned. taal, rekenen, boekhouden; tevens zal er gelegenheid zijn tot opleiding voor het middenstandsdiploma Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD: G. Heuvelman 25 jaar en H. Boer 18 jaar, Ouderkerk a. d. IJssel. OVERLEDEN: M. Stallnburg 78 jaar, echtge van W. Donker P. Kreuk, 73 Jaar, wedn. van W. Verduln. Diefstal van aardappelen. Ten nadeele van de landbouwers F. Paul en P. van Velde alhier, is een partij aardappelen, welke in zakken op het land stonden, ontvreemd. Een ge deelte dezer aardappelen behoorde aan een combinatie Reeuwijksche huurders. De politie heeft de zaak in onderzoek. laan alhier. Prijzen nuchtere kalveren. Dpor de opkoopers van nuchtere kalveren wordtvalhier besteed van 58 per stuk burgemeester K. H. Brandt, voorzitter; en de heeren M. Goedhart, secretaris; H. Frederiks, ds. D. P. Kalkman, prof. dr. M. C. van Mourik Broekman, H. Riet veld, pastoor A. J. van Schalk en dr. J. D. van Westendorp. Modevakschool. De modevakschool „Eureka”, coupeuse- leerares mej. A. Mourik, zal ap 17 Oct. a.s. een nieuwe knipcursus aanvangen. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij mej. A. Mourik, B 64, alhier. Auto zakt van den dijkberm. Dinsdagmiddag wilde de heer M. de Jong met zijn vrachtauto achteruit de stoep afrijden nabij zijn woning. Daar hij te dicht met zijn auto aan den kant kwam, zakte hij van de dijkberm af en bleef in een heining hangen, Met behulp van een vrachtauto wist men hem weer op de begane grond te krijgen. Burgerlijk* Stand. ONDERTROUWD: J. Blaauw, 29 j. en A. Lether, 32 j. MOERCAPELLE. Eierveiling. Op Donderdag 28 Sept, waren aange voerd 5120 stuks. De prijzen waren als OUDERKERK a. d. IJSSEL. Een droeve plechtigheid. Teraardebestelling D. Versteeg- Vrijdagmorgen werd op de Nieuwe Alg. Begraafplaats onder groote belangstel ling teraardebesteld het stoffelijk over schot van den 15-jarigen D. Versteeg, die vorige week van het motorschip „Risico” overboord sloeg en verdronk, en wiens lijk Donderdag ter hoogte van den Groe nendijk uit de rivier werd opgehaald. Benoemd. De heer T. van Veen Czn., werkzaam aan de Chr. school in de Nleuwstraat al hier, is benoemd aan de Chr. school voor L.O. en opleiding voor M.U.L.O. aan de Stadhouderslaan te Leiden. GOUDERAK Aan Gebr. Kasbergen is opgedragen den gewapend beton-onderbouw voor een krijtloods voor de firma Gebr. Boe- kamp te Gouda. Opdracht van werk. Aan den heer C. van Leeuwen, bouwkun dige alhier, werd door het bestuur van de Zuid piaspolder opgedragen het maken van een nieuwe ophaalbrug op de scheiding N ieuwerkerk-Zevenhuizen. Loop der bevolking. Tngekomen: Wilha. en H. Terlouw van Gouderak; A. Stougie van Vreeswijk. Diefstal van aardappelen. De R.K. Volksbond afd. Reeuwijk, huurt jaarlijks aardappelland in den polder Wad- dinxveen en Moercapelle. Nadat de aard appelen waren gerooid en in zakken op het veld waren blijven staan, werden een aantal zakken aardappelen gestolen. In hoofdzaak betrof dit de voorraad van den veehouder J. A. van der Werf. Te samen werd nu de voorraad van dezen veehouder weer aange vuld, zoodat hjj toch zijn kwantum aardap- I*len thuis kreeg. Inderdaad een goede manier van saamhoorigheid. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Nells, z. v. J. Graveland en J. Both. Cornells, z. v. G. Lammers en A. 'Timmerman. Arnoldus Bartholo meus, z. v. H. J. A. van Woerkom en G. Konijn. Janna, d. v. C. van Vliet en F. Mudde. ONDERTROUWD: E. van Wijk 21 jaar en G. N. Marelis 23 jaar. J. H. Kraan 29 Jaar en M. Rook 28 Jaar. G. Heuvel man 25 Jaar, Gouderak, en H. Boer 18 j. GETROUWD: E. van Wijk 21 Jaar en G. N. Marells 23 Jaar. J. H. Kraan 29 jaar en M. Rook 28 jaar. OVERLEDEN: Nells, z. v. J. Graveland en J. Both. Dirk, z. v. D. Versteeg en D. Verduln, 15 Jaar. het uitbreidingsplan door Ged Staten niet kaï. worden goedgekeurd. Verder noemde spr. het plan een alge heel ontwaarding van gunden, terwijl geen bnkele schadevergoeding wordt aangebo den. Namens de gemeente Nieuwerkerk ver dedigde ir. P. Verhagen het uitbreidings plan. De beslissing van Ged. Staten zal later volgen. BERKENWOUDE. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Adriana, d. van A. J. de Groot en G. J. de Gruy’l. OVERLEDEN: M. de Jong, 76 j„ ecAtge. van D. Both. Cursus E.H.B.O. Onder leiding van dr. S. J. Hage zal in deze gemeente een spoedcursus worden ge houden voor E.H.B.O. Voor deze cursus be staat veel belangstelling. Het ligt in da bedoeling in 5 of 6 avonden deze cursus te houden. Plezierritjes zijn nü zeker uit den tijd! Elk ongemotiveerd gebruik van de auto dient men na te laten, want het landsbelang eischt: Waterplompschouw. Op 11 October a.s. zal door het bestuur van polder Reeuwijk waterplompschouv worden gedreven over de wateren gelegen in polder Reeuwijk. Een ieder zorge dus da< de werken overeenkomstig de Keur zijn uit gevoerd, ter voorkoming van boete. ZEVENHUIZEN. De erwtenoogst. Mede door het gunstige weer is de erwtenoogst goed geslaagd. Ook het aardappelrooien vordert hard, terwijl mede deze oogst veel belooft. De lichting 1941. Tegen 10 October worden 36 jongelie den, geboren in 1921, opgeroepen ter in schrijving voor den dienstplicht voor de lichting 1941. Varkenspest. Onder het vee van den landbouwer L. van Dorp is de z<W gevreesde varkens pest geconstateerd. De bibliotheek blijft voorloopig gesloten. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de gemeente-leesblbllotheek voorloopig niet kan worden geopend. Door de bij zondere tijdsomstandigheden is het niet mogelijk geweest de bibliotheek In ge reedheid te brengen. Luchtbescherming. De Nederlandsche Vereenigdng voor luchtbescherming afd. Nieuwerkerk a. d. IJssel houdt van 10 tot 12 Oct. een tentoon stelling voor luchtbescherming in het gym nastieklokaal R.K. school. De tentoonstelling is geopend: Dinsdag avond 10 Oct. 810 uur, Woensdag 11 Oft. 3—6 en 710 uur, Donderdag 12 Oct. 35 en 7—40 uur. De officieele opening zal Dinsdagavond geschieden door burgemeester F. Jas. MOORDRECHT. Mond- en klauwzeer. Van den veehouder A. alhier is een rund gestorven tengevolge van mond- en klauwzeer. Bloedtransfusiedienst. In deze gemeente is een commissie op gericht van de centrale bloedtransfusie dienst van het Nederlandsche Roode Kruis. In de commissie hebben zitting: Verkoop boter en vet. Voor den tijdsduur van zes weken is dc verkoop van goedkoope boter, bak- en braadvet, benevens vleesch en gehakt in blik opgedragen aan de winkeliers: voor de Platteweg en Weth. Venteweg Wed. Graafland; voor de afd. Middelburg Q. Groenendijk; voor de afd. Reeuwyksche- brug P. van der Heijden en voor de afd. Sluipwijk G. R. Boon. Eierveiling. Aan de eierveiling waren aangevoerd ruim 3900 eieren. De pryzen die besteed Werden waren; groote kipeieren van 5.10 tot 5.80, gemiddelde pry's 5.30; ben eieren van 3.tot 3.70, alles per 100 stuks. Geen tolgeld meer. Voor de passage van voetgangers over de brug van den Hollandschen IJssel, welke d* verbinding biedt van Steinbewoners ondei Reeuwijk met de gemeente Haastrecht, waarvoor reeds jaren tol verschuldigd was, zullen voortaan geen tolgelden van voet gangers meer gevorderd worden. Hagen 27 Jaar. GETROUWD: G. de Ruiter 29 jaar en L. P. Boer 28 jaar. Middelbare Handelsavondschool. Dinsdagavond zijn de lessen aan de Middelbare Handelsavondschool met 3- Jarige cursus alhier weer begonnen. Wegens de groote deelname is het aan tal leeraren uitgebreid met den heer H. den Besten, onderwijzer aan de Christ, school voor O.L. en U.L.O. aan de Ro zenlaan. volgt: henneneieren 3.20-J.60, kippen eieren 4.805.60, eendeneieren 3.30 3.50, kalkoeneieren 4.75—5.50, alles per 100 stuks. £en op gezag geering gepul luidt als volgt „De redevoerin. volledflgen tekst v van den middag baar en het is de: geweest haai’ aan loopige bestudeer De redevoering b len: Het eerste d( een overzicht is gebeurtenissen, is van de waarheid, kend zullen word< in dit land en in „Bijvoorbeeld de methoden van oorlo in Polen is weerleg het parlement en -do Amerikaanschen am De wereld heeft ree< Vormd over het z.g chen om ihgelyfd te terwijl Hitlers verk lof te nooit gebrokei dat woorden voor’h ben, die totaal vers meenlyk daaraan g< 'Hitler zegt, dat ii beeft gesproken ov< nioreele losbandight weert, dat de recen toonen, dat de Pools nalen, historischen grondslag miste. Dat was niet de toen hij in zijn R: 1935 zeide „wij ei staat als tehuis va Eche natie met het vriendschap van bf In een verdere pi zich over, dat „ge merken zijn toeges bu’lenlandsche poli verwacht konden i ding van een schoi Wanneer er spr grip, dan kan dat i ven aan Hitlers o wereldoverheerschi aan zijn uitlatinge is en nog meer a •zijn de herhaalde Brittannië veran* oorlog, niet op fe: de pogingen van den vrede te beho gende, door Duits jaar veroorzaakte door de geheele w De tweede helft behelst wat Hitlei paar vredesvoorsti In hun huldigen len in vele opzich gemerkt wordt ecl behelzen betreffen Duitschland aan ai onrecht. „Desalniettemin klaard is door der van buitenlandse worden aan een i in overleg met dr minions en van dr is echter noodz twee dingen: 1. dat ceen hebben aanvaardb welke niet daadw S wan de bedreiging 2. dat de ven Duitsche regeerin geven bij vele geh gebleken en dat t 4en noodig zal Gemeenteraad. Waterleiding op Nieuwdorperweg. Donderdagavond kwam de raad by een onder voorzitterschap van burgemeester Lucasse. Afwezig was het lid H. Groenen dijk wegiens het vervullen van dienstplicht Na opening der vergadering ging de raad over in geheime zitting. Na heropening der openbare zitting werden enkele posten van het G.E.B. tot oninbaarverklaring goedge keurd. Het bedrag beliep ruim 70.- De heer A. de Jong, die reeds bijna een jaar als tijdelijk deze functie vervult, werd benoemd tot meteropnemer-geldophaler van het waterleidingbedrijf- By de rondvraag werd geïnformeerd of de buizen van de waterleiding voor’den Nieuwdorperweg nog zullen komen. Het bleek dat de buizen wel besteld waren, maar dat ze niet worden afgezonden in verband met de oorlogstoestand in Duitschland. Thans zyn andere buizen besteld en wel eternietbuizen, die waarschijnlijk spoedig zullen aankomen, doch voor en aleer er ge graven kan worden in den Nieuwdorperweg moet toestemming worden gevraagd aan de militaire autoriteiten. De uitbreiding van de waterleiding aan den Oudenweg zal geen doorgang kunnen hebben, omdat geen buizen kunnen worden verkregen en eternietbuizen, die als proef zullen worden gebruikt in den Nieuwdorper weg, te dirur zijn en men ook nog niet weet of deze buizen al of niet zullen voldoen. Op een vraag van den heer Vis werd ge antwoord, dat polder Stein er niet over denkt eenige tegemoetkoming in de kosten ’■an den Steinschendijk te geven. Veldwachter gedetacheerd. Aanvankelijk werd gemeld, dat de ry'ks- veldwachter De Looy van Krimpen a, d. IJssel in onze gemeente zou worden gede tacheerd; dit bericht berust echter op ?en misverstand. Gedetacheerd in onze gemeen te is de ry ksveldwachter J. P. Berkhout van Benschop. Gevonden en verloren voorwerpen. Bij de politie werd over de laatste week als gevonden voohverpen aangegeventwee rywielbelastingplaatjes, terug ter secreta rie. Als verloren werd aangegeven een acte- tasch met inhoud; en een koffer met inhoud Weeding en pl.m. 60.—. De Oud.Reeuwyksche weg. Burgemeester en Wethouders hebben ter openbare kennis gebracht, dat by Kon. be sluit van 1 Sept. j.l. is goedgekeurd het besluit van de Staten der Prov. Zuid-Hol land van 25 Juli 1939, tot onttrekking aan het openbaar verkeer van de weggedeelten ge'egen onder de gemeente Reeuwyk: het ter plaatse van de kruising van den nieuwen rijksweg, binnen de grenzen der rijkseigendommen, het gedeelte weg van den Nieuwdorperweg ter lengte van 127 meter en het gedeelte weg Oud-Reeuwijk- schenweg ter lengte van 256 meter in be heer en onderhoud van polder Reeuwyk. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Dirk, z. van A. van der Pol en A. N. Burger. Johanna Maria, d. van N. J. Moons en M. P. Bunnik. Leendeit Johannes, z. van W. Smit en E. van der Neut. Levenloos geboren kind van het mannelijk geslacht van W. J. Tollenaar en E. van Grieken. Benoemingen. Daar de heer J. G. Warmenhoven, ad- junct-commies, onder de wapenen is, i’s tot tijdelyk ambtenaar ter gemeente-secretarle benoemd de heer W. Klein te ’s-Gravendee|. Tot tijdelyk ambtenares by het distribiu tiebedryf is benoemd mej. W. Smiths. STOLWIJK. Door glassplinters gewond. Tijdens de rust van de wedstrijd Stol wijk 1O.N.A. 4 bevonden eenige per sonen zich in de op het terrein geplaat ste bar. De jeugdige N. den Braven stond voor de deur te kijken naar het baltrap- pen, toen op een gegeven oogenbllk een bal door de ruit vloog. Door de rond- springende glassplinters werd hij zooda nig aan het hoofd gewond dat hij zich onder medische behandeling moest stel len. De plaatselijke luchtbescherming. Donderdagavond had in de zaal van den heer Joh. Noomen een vergadering plaats vi or alle ingezetenen, teneinde meer be kendheid te geven aan de plaatselyke lucht- ueschenning. De voorzitter, de heer vai den Bosch, opende deze vergadering, waar in hy in het bijzonder de burgemeester, de .wethouders, raadsleden enz. welkom heette. Spr. schetste de oprichting der vereeniging en gaf een korte uiteenzetting van het doel en de werkwijze waarna hy het woord gaf aan den heer Nagelkerke, propagandist der Vereeniging voor Luchtbescherming voor het land van Heusden en Altena. In kor’.e trekken behandelde deze de verschillende gevaren bij luchtaanvallen en wees er on dat een goede samenwerking z-er noodig is. Door de gemeente zyn ingesteld Radio- meldingdienst, uitkijkposten, trandweir, gasverkenners en opruimingsdienst. De persoonlijke 'beveiliging is vqor tik afzon derlyk. Spr. spoorde aan tot een goede sa menwerking en besloot met op te wekken tot aansluiting by de vereeniging. In de pauze gaven 78 leden zich op. H'erna werden eenige lantaarnplaatjes ver toond betreffende in te richten schuilkel ders, schuilloopgraven en ook de werking van eenige gassen. Vervolgens werden vry- w lligers gevraagd voor een snelcursus in verbandleer, waar velen zich voor opgaven. De vergadering werd hierna gesloten om over te gaan tot eeh ledenvergadering. AB6NNEMENTSP bezorging per loop®1 Abonnementen woi u o»w «genten en 1 bureaux latere. Poatrek Een mooi geschenk. Eer. leerlinge van de Chr. school met den Bijbel aan de Oranjelaan, die tengevolge van kinderverlamming de school niet meer kon bezoeken, omdat zy niet meer loopc-n kon, >vas door bemiddeling van het school bestuur en kerk in het bezit gekomen van een inva'idenwagentje. De schoolkinderen wild4*! niet achterblijven om hun medeleer linge c en verrassing te bereiden en hadden gelden by'een gebracht voor de aanschaf fing van een lantaarn, een paar kussens en een plaid. In byz^jn van alle leerlingen werd het wagentje met toebehooren op Dinsdag namiddag aan de leerlinge overgedragen, die zielsgelukkig met haar geschenk was. Het was een ontroerend oogenblik. BOSKOOP. Rij kspostspaar bank. Aan het postkantoor en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand September ingelegd 15024.53 en terugbetaald 22270.83. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het numiher 6559. Zilveren jubileum. Dr. P. Glas, Ned. Herv. predikant te Scheemda, herdacht Woensdag 4 Oct. zijn 25-jarig ambtsjubileum. Na Oude- schild, waar hij in 1914 zijn intrede deed, diende hij de Ned. Herv. Kerk te Hoog woud tot 1920. Van 1920 tot 1932 was hij predikant te Boskoop, vanwaar hij het beroep naar zijn tegenwoordige gemeen te Scheemda aanvaardde. Coöp. Vereen. „De Boskoopsche Veiling”. Veilingprijzen van 29 Sopt. 4 Oct. Pechtold p. bos (20) 74—71, Wendland 8190, Hadley 10076, Claudius Pernet 82— 40, Briarcliff 103—72, Butterfly 76—75, Duisburg 46, Mme Jules Bouche 50-42, Roselandia 65—60, Florex 100—81, Vier-, landen 90-75, Better Times 30, Edith Helen 67—80, August Noack 36—36, Else Poulsen (10) 21—25, Gloria Mundi 30—20, Ellen Poulsen 20—25, Paul Grampel 27, Rosa Mundi 5546, Mevr. v. Straaten v. Nes 1516, Ingar Olsson 5551, Queen Mary 7170, Chrysanten, grootbloemig 120—100, ld. tros 16—18, Acerblad 20-17, Sneeuwbessen 18, Cotoneaster HO, Phy salis Franchettil 19-22, Gerbera 15, Cle matis Durandil 3&-31, Id. Prins Hendrik 100—100, id. le Coultte 110—100, Begonia p. st. 24, Pernettya p. st. 40—45. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Cornells Theodorus, z. v. F. M. Vermeulen en E. J. de Boer. OVERLEDEN; Geene. ONDERTROUWD: H. W. van Eijk 22 jaar en A. C. Verlaan 19 Jaar. T. J. van Rijn 29 jaar en K. J. Schouten 25 jaar. j. j. van Pruissen 33 jaar en W. HAASTRECHT. x Damclub. In de ledenvergadering der Haastrechr- sche Damclub werden de beide aftredende bestuursleden, de heeren P. van der Linde Jr. en W. Brouwer de Koning als voorzitter en secretaris herkozen. In verband met het onder de wapenen zijn van niet minder dan 7 spelers, werd besloten in het a.s. seizoen slechts met één lOtal in de competitie van den damkring Gouda uit te komen. Goedkoope levensmiddelen. Gedurende de maand October worden margarine en bak- en braadvet beschikbaar gesteld by slager P. Goudkade, eh vleesch m blik bij slager C. Verleun. Aanbesteding. )>e bouwkundige G. Verheul alhier, heeft aanbostfced den bouw van een houwmans- wonlng voor rekening van den heer J. H. Hoenk te Woubrugge. Er werd al» volgt In- geechreven: H, J. Strijk, Nicuwveen 20.500; L. van Beuzekom, Alphen a. d. RÖn 19.954; W. v. d. Breggen, J. A. Broo- re, H. v. Wingerden, Nieuwveen 19.657; J. Rijm, Waddinxveen 19,466; A. A. v. Weelde, Nieuwerkerk a. d. IJssel 19.390; H. Oudenes, Alphen a. d. R(jn 19.250; Alb. Vonk, Alphen a. d. Rijn 18.200. Rlikspoatapaarbank. Aan het postkantoor werd gedurende de maand September Ingelegd 4170.27 en t'-rugbetaald 9803.39. Het laatste door dat antoor uitgegeven boekje draagt het num mer 4549. BERGAMBACHT. Gevonden en verloren voorwerpen. Verloren: een zilveren armbandhorloge. Terug te bezorgen by G. Mak, Kadyksche- NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Het uitbreidingsplan. In de zitting van Ged. Staten van Zuid- Folland zijn Dinsdagmiddag de bezwa ren behandeld, welke waren ingebracht door een zevental personen tegen het plan van uitbreiding, vastgesteld door den raad der gemeente Nieuwerkerk a. d. IJssel, d.d. 26 October 1938. Namens belanghebbenden betoogde mr. dr. J. Smit uit Gouda, dat het onderhavige uitbreidingsplan niet meer is te beschou wen als een gevolg van een raadsbesluit. Do raad van Nieuwerkerk had op 15 Fe bruari aan B. en W. opdracht gegeven om zoo spoedig mogelyk aan Ged. Staten voor stellen te doen, die in afwijking van het raadsbesluit van 26 October 1938 de moge lijkheid openen om buiten de in het plan aangegeven bebouwde kom het bouwen van dubbele wondngen toe te staan. Bovendien heeft de raad aan B. en W. opgedragen om „pezien de reeds gerezen en nog te ver wachten moeilijkheden, welke een vreedza me bebouwingsontwikkeling in den weg staan, tevens na te gaan of zich nog meer dergelyke moeilijkheden in het plan voor doen en zoo noodig te zijner tyd met voor stellen aan den raad te komen, welke het belang onzer gemeente vereischen”. Maar op 21 Februari, dus zes dagen la ter, zonden B. en W. een schrijven aan Ged. Staten, waarin zy het oorspronkelijke uit breidingsplan door dik en dun verdedigden. Naar het oordeel van mr. Smit is dit laatste schryven van B. en W. irrelevant. B. en W. zyn in dit schrijven niet gedekt door een raadsbesluit. Spr. was dan ook van meening, dat het raadsbesluit van 15 Fe bruari het litigieuze uitbreidingsplan heeft giedesavoueefd en dat alleen reeds hierom Wedvlucht postduiven. De postduivenvereeniging „De Reisduif” hield een wedvlucht vanaf Zutphen, afstand 118 K.M. Losgelaten 9 uur. Aankomst als volgt: 1 A. de Groot; 2, 11, 12 Joh. den Toom; 3 P. Verhoef; 4 H. Sterk; 5 B. Ra- demaker; 6, 9 E. D. v. Vliet; 7, 8 C. A. de Koning; 10, 18 A. Groenendijk; 13 W. Stolk; 14 J. Schel; 15 N. de Man; 16, 20 H. C Ton; 17 Joh. v. lianen; 19 J. A. Kauffeld. Aankomst eerste duif 10.7 34, laatste duif 10.32.52 uur. Bietencampagne. Heeren landbouwers worden herinnerd aan de verplichting in den bietencampagne tyd de bietenwagens van slykresten enz. tè ontdoen alvorens deze op de openbare wegen mogen ryden. Indien men hiermee geen rekening houdt zal men zich aan on aangenaamheden bloot stellen.

Goudsche Courant | 1939 | | pagina 4