VREUGDE. MODELWASSCHERIJ A(d. 1929 - 1939 w 1 December f 10 JARIG BESTAAN g van de F.a J.H.v. STRAATEN i Kleeding Schoten in Mandsjoerije. i Ji Beurs van Amsterdam. GRAAF FLORISWEG" 113 115 GOUDA TÉLEF. 2084 HOOFDSTEEK Een hart, geheel gewonnen, heeft voor ons meer waarde dan duizend, die slechts half gewonnen zijn. FEUILLETON Roman van NORBERT GARAI. Nadruk verboden. 60 Glenister wefpt Brokman een versto len blik toe. Diens opgewondenheid is hem toch nog niet geheel duidelijk. Heeft hij niet nog gisteren nadrukkelijk verklaard, dat Mizu zijn woning zou moeten verlaten? Nou, mijn zegen heeft het kind... Brokman staart hem voorbij. Je sarcasme is eenigszins mis plaatst. Zoo? Nu, dan wil ik wel eens ern stig met Je praten. Het komt mij voor, dat Mizu in jouw oogen alleen daarom beteekenis krijgt, omdat een ander zich voor haar blijkt te interesseeren. Het ge beurt wel meer, dat men graag iets zou willen weggooien, als men niet vreesde, dat een ander het zou kunnen oprapen. Onzin... Ook thans toont Glenister zich een voortreffelijk pokerspeler; ook nu weet hij op het juiste oogenblik te bluffen. 1 Er is nog een andere uitweg. Je hebt gelijk! Waarom zou Mizu Juist met Okito trouwen? De man behoort waarlijk niet meer tot de jongsten. Hij is bij zijn sla pen al aardig grijs. Als Mizu plotseling zoo'n voorliefde voor oude heeren aan i den dag legt, wel, dan trouw ik eenvou dig met haar. Dat is een grapje! Waarachtig niet. Jij hebt Evelyne, ik neem Mizu, dan zijn wij beiden tevre den. Wij zullen Mizu direct eens inter- pelleeren, zegt Brokman geërgerd. Mizu's kamer blijkt echter verlaten te zijn. Zij begeven zich daarop naar Brok- man's privékantoor om verder te onder handelen, maar als de ingenieur 't licht aandraait, ziet hij tot zijn grenzenlooze verbazing Mizu achter haar schrijfma- chine zitten. Zij schijnt hevig geschrokken te zijn; hulpeloos staart zij van den een naar 1 den andef Haar lippen bewegen zich, I alsof zij iets wilde zeggen, maar zij is niet in staat ook maar een woord uit te brengen. Waarom zit je hier in donker? vraagt I Glenister. als ook hij eenigszins van zijn verbazing bekomen is. Doch Brokman wacht haar antwoord niet af. Hij loopt op de schrijfmachine toe. Wat tik je daar? Een gedicht? En voor Mizu het kan beletten, heeft hij het papier uit de machine getrokken. Hij leest, haastig de regels versliii- In mijn hart brandde 't licht der vreugde Als een stralende vlam. En dat licht der vreugde Vlood in mijn woorden en maakte ze wijs heeft 's ministers aandacht. De Jeugd- registratlebureaux zullen verdwijnen. Wat de kampen betreft, bedoelt de regee ring verhooging der vakkennis en ont trekking aan een sfeer van demoralisa tie. Er zal nader te dezer zake een nota verschijnen. In hoever meer van onder wijsinstellingen bij de bestrijding der jeugdwerkloosheid kan worden gebruik gemaakt, wordt in overleg met den mi nister van Onderwijs onderzocht. Na eenige repliek en dupliek werd de begrooting van het departement voor Sociale Zaken voor 1940 zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Do minister werd door vele Kamer leden van allerlei richting gecomplimen teerd. GEMENGDE BERïOvTEN. Zandauto rijdt kantoortje binnen. Groote ravage aangericht, doch geen persoonlijke ongelukken. Gistermiddag omstreeks dirie uur is te Kloosterzande een zandauto bij het pas- seeren van een stilstaande vrachtauto te veel naar rechts uitgeweken De. chauf feur wist hierdoor een tegenligger te ontwijken, doch geraakte de macht over zijn stuur kwijt en zwenkte naar links Japansche troepenafdeelingen hebben de Noordgrens van Mantsjoerije reeds overschreden. Hoewel bij de werkzaam heden aan het pehtyeummeer meer dan duizend Japansche arbeiders te werx zijn gesteld en dezen ongetwijfeld alles zullen doen om Ae boortorens, machines en motoren te beschermen, moet men toch op alles voorbereid zijn. En dienzelfden ochtend maakt Okito mrs. Brokman Zijn opwachting. Hij hfi^ voor deze gelegenheid zijn gemakkelijk kimono tegen een ongemakkelijk jaquet verwisseld. (Wordt vervolgd.) heeft afgeperst. Anders gezegd: de Brit- sche vrede is een toestand van voortdurend..1 agressie tegen de rest van de wereld, die of gelaten zich schikt in de Britsche hege monie of wel wordt aangemerkt als „ver stoorder van de orde". Het artikel vermeldt verder, dat deze aanmatigende mentaliteit door Chamberlain duidelijk werd beleden, t».en hij zeide, dat indien de nieuwe maat regelen der blokkade verliezen aan de neu tralen zouen berokkenen, zij Groot-Brittan- nié toch zouden helpen te overwinnen. BINNENLAND. zusterfabrieken van de firma De Wit te Deurne en Geldrop, die haar grondstof fen van het bedrijf te Helmond ontvan gen, eveneens moeten worden gestaakt. Op deze beide fabrieken werken in totaal vierhonderd personen. Ook Zeeuwsch-Vlaanderen heeft last van het hooge water. De hevige regenval, die nu reeds ver scheidene dagen aanhoudt, heeft in de laag gelegen polders in Zeeuwsch-Vlaan deren veel ongerief veroorzaakt. Vooral in het polderland van Graauw en Lan- gendam staan groote landerijen onder water. De plannen voor de ontwatering van de polders Willem Hendricks en Melo een uitgestrekt gebied, dat reeds sedert jaren van den hoogen waterstand te lijden heeft zullen nu waarschijn lijk spoedig gevolgd worden door het be sluit om dit belangrijke werk uit te voe ren Men wil een nieuwe watergang aan brengen met een bodembreedte van zes meter. De plannen voorzien tevens in den bouw van acht nieuwe bruggen. De oude af voorsluis naar de Westerschelde zal door een nieuwe worden vervangen, die het overtollige water rechtstreeks op de rivier zal kunnen loozen. „Johan van Oldenbamevell" en „Slamat" gaan niet verder dan Genua. Over andere booten zal nog worden In verband met het mijnengevaar zul len de thuisvarende mailschepen de „Jo han van Oldenbarnevelt" van de Stoom vaart Mij. ..Nederland" en de „Slamat" van den Rotterdamschen Lloyd niet naar Nederland doorvaren, doch te Genua de reis eindigen en van daar weer naar Nederlandsch-Indië vertrekken. In hoeverre deze maatregel uitgebreid zal worden door alle op Indië varende booten, vormt thans nog een punt van overweging. DE DéBiiCLE MENDELSSOHN. J Het passief wordt thans op ruim i 40* millioen geraamd. i Uit bet verslag van bewindvoerders over baten en lasten, uitgebracht bij de i aanvraag om surséance van betaling van de firava Mendelssohn en Co. te Amster- 1 dam blijkt, dat per 31 October het na- r deelige verschil tusschen activa en pas- siva op 40.504.486 wordt becijferd. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de rubriek Oeconomie en financiën, waarin ter vergelijking ook de positie per 14 Augustus jl. wordt opgesomd. Vol gens laatstbedoelde opgaaf kwam men^ tot een nadeelig verschil van 11.424.078, een bedrag, dat overigens ook reeds veel grooter blijkt dan indertijd was gemeld, toen volgens den staat van baten en las ten. gepubliceerd bij het verleenen van de voorloopige surséance, het te kort 5.679.583 bedroeg. Begrooting voor Sociale zaken goedgekeurd. Een beslissing omtrent de normen voor steunverleening is volgende week te verwachten. De Tweede Kamer heeft gistermiddag tegen zes uur eindelijk de behandeling van Sociale Zaken afgewerkt. Bij de af- deeling werkverruiming, steunverleening en jeugdzorg hebben in totaal niet min der dan 18 leden het woord gevoerd, waarvan gisteren elf. Ze hebben allen in verschillende toon aarden de vele gemaakte opmerkin gen vrijwel gevolgd. Het was weder een kaleldoscoop. Mevrouw Mackay—Katz (c.h.) had het In hoofdzaak over de op leiding van gezinshulpen, verschillende sociaal-democratische sprekers vielen hun partijgenoot-minister bij of oefen den zachte critiek. Doch ook zij bespra ken tezamen vrijwel alle onderwerpen van deze afdeeling: werkkampen, werk verruiming. werkverschaffing, de loonen vooral daarbij, de steunverleening, in zonderheid de jeugdwerkloosheid en de jeugdzorg, enz. De minister, de heer Van den Tempel, heeft uitvoerig van antwoord gediend. Het aantal werkloozen in totaal schatte hij in October op ongeveer 248.000. Allerlei gestelde vragen, b.v. over het verschil der loonen bij de werkverschaffing in het Zuiden en in het Noorden des lands DIENSTPLICHTIGEN 1940. Data van inleving. De Regeeringspersdienst meldt: Het ligt in het voornemen de volgende ploegen dienstplichtigen van de lichting 1940 in te lijven op de hierna vermelde datums. 1. Officiersopleiding. Inlijving op 5 Februari 1940; infante rie, inbegrepen het regiment grenadiers, het regiment jagers en militaire admi nistratie. ploegen l en 2; wielrijders; be reden artillerie, beredenen; onbereden artillerie, met uitzondering van den artillerie-triangulatie- en den artillerie- weerdienst; cavalerie. Inlijving op 6 Augustus 1940: Bataljon geneeskundige troepen, veterinaire dienst; le, 2e en 3e regiment genietroe pen artillerie-triangulatie-dienst. Inlijving op 2 September 1940: Korps pontonniers en torpedisten. Inlijving op 1 October 1940: Korps motordienst, luchtvaarttroepen en artil- lerie-weerdienst. 2. Opleiding tot onderofficier-adminis trateur. Inlijving op 6 Mei 1940; Alle korpsen, ploeg l. 3. Overigen. Inlijving op 5 Februari 1940; Regimen ten infanterie, inbegrepen het regiment grenadiers en het regiment jagers, ploeg 2. Inlijving 15 Januari 1940: 4e regiment huzaren (geen paarden-oppassers en -verzorgers). Dienstplichtigen van de hiervóór ver melde ploegen, die vrijstelling wegens kostwinnerschap of wegens persoonlijke onmisbaarheid dan wel uitstel van eerste oefening verlangen, kunijen daartoe aanvraag doen. Voor zoover de inlijving in Januari geschiedt moet de aanvraag met den meesten spoed worden ingezon den. Geldt het vrijstellng, 'dan moet de aanvraag door of vanwege den dienst plichtige worden gedaan bij den burge meester. Geldt het uitstel van eerste oefening, dan moet de dienstplichtige een schrif telijk verzoek richten aan den minister van Defensie, bij voorkeur door tusschen- komst van den burgemeester. Is de reden van het verzoek gelegen in studiebelan- gen, dan moet een verklaring worden bijgevoegd, afgegeven door het hoofd van de onderwijsinrichting. Er moet op worden gerekend, dat uit stel van eerste oefening slechts op uiterst beperkte schaal wordt verleend. ROTTERDAM zal de minister onderzoeken. Het is ech ter moeilijk een algemeen theoretische 1 lijn te trekken, zooveel mogelijk moeteri tewerkgestelden den Zondag thuis kunj nen doorbrengen. Ten aanzien van verschillende onder4 deelen van het debat moet het resultaat van het werk der commissie-Fockema Andreae worden afgewacht. Ten aanzien van de bedrijfsschade in het land van Vollenhove heeft de minister ontkent, de Kamer slechts bij mondjesmaat te heb ben ingelicht. Inschakeling van den mid denstand voor den B-steun is een ge meentelijke aangelegenheid. De zaak der prijsstijging is een alge- meene regeerings-aangelegenheid. Een beslissing omtrent de normen voor steunverleening en wat daarbij behoort is de volgende week te verwachten. len wij de olie niet slechts door middel van boortorens uit den grond halen, maar door schachten. Dat wil dus zeg gen, dat wij met ingang van morgen een oliemijn gaan aanleggen. Wat? vraagt Glenister wantrou wend. Een oliemijn? Juist, Ja. Ik heb aan den Noorde lijken oever van het meer de aanwezig heid van oliekalk geconstateerd, waar uit zonder veel moeite olie zal kunnen worden gewonnen. Zelfs olie van uit muntende kwaliteit. Glenister is onmiddellijk een en al aandacht. Gelukkig dan heb ik tenminste weer eens een sensatie voor de krant. Brokman staat op en klopt Glenister vriendschappelijk op den schouder. Je ziet, dat ik m'n best doe om Je kennis en Je algemeene ontwikkeling te verrijken. Wel te rusten! Ik ga nu nog even naar het werk aan het meer. Maar ik denk niet, dat ik voor morgenmiddag terug ben. Vrees voor Evelyne? vraagt Glenis ter glimlachend. Vrees voor Evelyne! antwoordt Brokman, eveneens met een glimlach. Als Evelyne den volgenden morgen ten zeerste ontstemd aan het ontbijt verschijnt, verneemt zij van Glenister de laatste, zeer verontrustende berichten, welke reeds in het vroege ochtenduur de kolonie in opschudding hebben gebracht. Er dreigt een oorlog tusschen Japan en China. Vooral de zaak der jeugdwerkloosheid voor O. en O. van Prins Bernhard van de sectie Ontwikkeling het Algemeen Hoofd- groote dankbaarheid het feit, dat Zijne Koninklijke Bernhard een bedrag van 10.000 ter beschikking heeft gesteld ten behoeve van het Ontwikkelings- en Ontspanningswerk onder de gemobili- DE AA BUITEN HAAR OEVERS GETREDEN. Fabriek te Helmond overstroomd. Het bedrijf is stilgelegd. Tengevolge van den hoogen water stand is het riviertje De Aa buiten zijn oevers getreden, waardoor groote uitge strektheden ten Zuiden van Helmond overstroomd zijn. Het water is de fabriek van de N V. De Wit's dekenindustrie te Helmond bin nengedrongen, zoodat vanmorgen het ge- heele bedrijf moest worden stilgelegd. Ongeveer vierhonderd man nprsoneel is hierdoor tijdelijk zonder werk geko men. Komt in dezen toestand nikt spoe dig verbetering, dan zal de arbeid in de Toen echter verscheen de almachtige Godin Kwannon. En zij beval het licht te dooven Het licht der vreugde Waarvan mijn hart vervuld was, En de duisternis kwam, Drong in mijn hart, in mijn gedachten En in mijn woorden. I Ebodat Ik weer onwetend ben als voor heen, Onwaardig en onbeteekenend. Brokman vouwt het papier op en het in zijn portefeuille. Op wonderlij: boozen toon, waarin hij zijn tevergeefs tracht te verbergen, zegt hij Het is al laat. Ga slapen, Mizu! Wel te rusten! Ik was een dwaas, William, zegt Brokman, als zij alleen zijn. En het was hoog tijd. dat ik dat inzag. Glenister glimlacht philosofisctf. Die zelfkennis heb ik eigenlijk aan Evelyne te danken. Ik bedoel, dat Mizu eerst door Evelyne relief moest worden gegeven om door meneer den Ingenieur op haar volle waarde te worden geschat. Maar 't is nu natuurlijk te laat, want boven wacht Je liefhebbende eega op haar berouwvollen echtgenoot... Brokman ergert zich opnieuw aan Glenister's cynische opmerkingen en hij acht het daarom het verstandigst het gesprek een andere wendlpg te geven. Ik zal je wat nieuws vertellen voor de Daily Mail. Morgen zullen mijn werk zaamheden aan het petroleummeer in een nieuwe phase treden. Voortaan zul- worilt zoo'n echt practisch cadeau, iets ivaar men ival aan heeftontvangenDe hoogste verwachtingen zullen zelfs worden overtroffen indien U Uw keuze bepaalt uit de talrijke hij Esders geëxposeerde NUTTIGGESCHENKEN voor dames, heeren en kinderen, waaronder vele speciale aanbiedingen! U slaagt voor Uw St. Nicolaas» geschenken beslisten zeker niet duur hij ESDERS!! Enkele grepen uit onze collectie: Dames Handschoenen. Shawls Pantoffels Pull-overs ©.75 0.50 0.85 1.05 Groote sorteering reisdekens. Heeren Handschoenen nappa v.a. J8.45 Motor Handschoenen 2.95 1 Heeren Overhemden 1.45 - Pull-overs r 2.45 Coin de feu©.95 Kamerjassen3.95 f«ren den geve! van een woning:' Dit rficje dat sedert eenigen tijd onbe loond en voor afbraak bestemd was, weid door den rijkswaterstaat kortelings kantoortje in gebruik genomen. De oUto reed door den muur heen naar bin nen Gelukkig zagen de twee teekenaars L hier zaten te werken, het ongeluk aankomen, zoodat zij zich tijdig genoeg in veiligheid konden steUen. Ook de chauffeur van de zandauto kwam er merkwaardig genoeg zonder eenig letsel af. De ravage, welke is aangericht, is evenwel groot. RECHTZAKEN. net stroopersdrama te Waddingxveen. Behandeling uitgesteld. Voor het Gerechtshof te Amsterdam zou gisteren de zaak dienen betreffende het stroopersdrama te Waddinxveen, het Haagsche Gerechtshof heeft in hooger beroep den landarbeider H. R. te Wad dinxveen. wegens den aanslag op rijks veldwachter C. v. d. Hoef tot tien Jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Hooge Raad wees het cassatie-beroep toe en verwees de zaak naar het Amsterdam- sche Gerechtshof. De zaak is slechts even in behandeling geweest. Wegens ziekte mn den hoofdgetuige is zij voor onbe- paarlen tijd uitgesteld. De verdachte was aanwezig en in ant woord op een vraag van den president, mr Jolles, deefde hij mede zich reeds veertien maanden in voorarrest te be- Doodelijke aanrijding te Bodegraven. Beroep voor het Gerechtshof. Bij het passeeren van een anderen auto is de 28-jarige chauffeur J. van der K. uit Waddinxveen met zijn vrachtauto te Bodegraven zoover naar links uitge weken. dat hij eei* ouden man, die half op den weg, half op den berm hem tege moet liep, aanreed. De oude man over leed enkele oogenblikken na het ongeluk. Wegens dood door schuld ls de chauf feur door de Haagsche rechtbank tot 14 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Van dit vonnis was verd. in hooger be roep gekomen, dat gisteren voor het Ge rechtshof te 's-Gravenhage behandeld is. De oude man zou zich, zoo verklaarde hij, op het noodlottige moment omge draaid hebben, zoodat hij meer op den weg kwam en aangereden werd. De oude man was bovendien d°°f- en 10611 ver" dachte signaal gaf. keek hij achter zich. omdat hij niet precies wast, waar het geluid vandaan kwam. De advocaat-generaal, mr. L. B. J Ver meulen, meende, dat, afgezien van de ongelukkige omstandigheden, verdachte toch zeer onvoorzichtig heeft gereden. Spr vorderde bevestiging van de opge legde straf. De verdediger mr. C. M. Loef te Bos koop, drong op vrijspraak subs, een voor waardelijke gevangenisstraf aan. Uitspraak 13 December. STADSNIEUWS. GOUDA, 1 December 1939. Muziekavond Militair Muziek-Ensemble. Een uitnemend gevarieerd program ma, dat groot succes oogstte. Het was gisteren de eerste avond, die het Comité voor Ontwikkeling* en Ontspanning der Militairen te Goi»da, organ'set?rde, waarbij het Militair Muziek-ensenible, uit het Depot der Wielrijders gevormd, in het openbaar voor burgers on militairen op trad. De burgery, die met groote aympa thie het werk van het Comité van den aan vang af steunt, heeft hiermede ook de ge legenheid gekregen kennis te maken m?t het trio en zijn medewerkers, die-reeds zoo memgen avond voor de soldaten in Gouda, zoowel in de Kunstmin-zaal als in de ver schillende cantines en ook in de omgeving, tot een feest hebben gemaakt. Die kennismaking is hijzonder in den airuyuk gevallen Het programma bood ie uitvoerenden de gelegenheid hun praesta- ties ten volle te kunnen ontplooien; zoowel als solist, als duo en trio konden zij optre den en daarbij bood het voor „elck wat Wils", dat zoowel den liefhebber var goede muziek als dien van het luchtig genre genot en genoegen kon verschaffen. Gaf het trio, de cellist de Swarte, de violist Giesbers cn de pianist Roozendaal in vlot «unenspel een uitnemende vertolking van luchtige cn ook serieuze muziek, de cellist de Swarte gaf in de „Variations symphoniques" van Roëlleman van zijn bijzondere lcwaliteiteo blijk, terwijl de violist Giesbers met „Le Canari" van Poliakin zijn muzikaliteit en zfin technische vaardigheid zoodanig de monstreerde, dat het publiek hem met uit bundig applaus daarvoor dankte. Dat ap plaus kreeg Giesbers ook als saxophonist en als fluitist. De uitvoering van „Die bei den kleinen Fincken" en de komische wijze waarop hij dit deed, waarbij Roozendaal aan den vleugel accompagneerde, pakte allen. Als accordeon-duo en a!s xylonho'ne-duo hébben1 verder Roozendaal on G'esVrs een zoo blijde stemming in de zaal gebracht, dat ieder, die daar was, verheugd luisterde naar deze vroolijke luchtige muziek, die op zoo De zingende kok Dijkstra °n de vlotte gnelteekenaar Hageraadts brachten door hun medewerking nog meer "orscheiden- heid. Zy wisten, ieder cp ziin terrein, de vele toehoorders te boivin. Het was alles bijeen genomen, een avond vin muzikale <.n andere variëteiten, knap en geestig gearrangeerd en tot uitvoering gebracht. Rtl De talrijke aanwezigen hiebben genoten; zy hebben de uitvoerenden met daverend applaus daarv or dank gebracht. Namens het Comtyé heeft de voorzitten de heer F. Tieter, het ensemble dank ge bracht voor zijn kunstpraegtatffe3 ten bate van de gemobiliseerden hier en elders en de blijvende belangstelling van de burgerij en militairen ingeroepen voor het werk van O. en 0. De avond is besloten met een zeer ge animeerd bal, waarby een uit de militairen gevormde Band zijn gewaardeerde mede-- werking verleende. De drummer was alleen een niet-militair, doch de heer Sirre, die zich voor dezen avond gaarne belangeloos beschikbaar heeft gesteld. De avond zoowel als het bal was »en feest vol stemming. Twee schepen onder spoorbrug bekneld. Twaalf uur klem. gezeten. Den geheelen nacht en ochtend hebben twee schepen bekneld gezeten onder de spoorbrug over de Gouwe. Vannacht om streeks 1 uur voer een sleepboot met een rynschip onder de brug door. Er kwam een stoomboot achterop, die wilde voorbij varen, maad het vaartuig was te brééd met het gevolg, dat de schepen in de brugopening klem kwamen te zitten. Met een sleepboot is getracht de vaartuigen los te trékken, maar ditj is niet gelukt. In den loop van den ochtend is een gedeelte van het rem- mingswerk van de brug weggebroken en toen kwam er zooveel ruimte, dat de vaar tuigen los raakten. Om l uur vanmiddag konden ze onder de brug vandaan varen. Beide schepen en het remmingsweric heb ben schade gekregen. De scheepvaart onder vond geen stagnatie, daar zy door de andere brugopening kon passeeren. M. J. Reuring», "t Na een korte ongesteldheid is gistermid dag op 72-jarigen leeftijd overleden de heer M. J. Reurings, de by de b oscoopbezoekers zoo bekende portier van het Thalia-Theatei. Ruim zeventien jaar heeft deze immer vriendelijke en voorkomende man zijn functie met grooten ijver en trouw vervuld en op hoogen leeftijd verrichtte hij tot vo rige week, toen hij ziek werd, steeds mei grooten lust. zijn wenk. Stadsspaarbank en Stortingsdienst over November 1939. Inleg in 8289 posten 266.286.43, terug betaald in 2942 posten 247.353.19. Meer ingelegd dan terugbetaald 18.933.24. Sal do 1 November 1939 1.027.909.60. Saldo te goed per ultimo Nov. 1939 1.046.842.84 Ultimo November 1939: Spaarboekjes in omloop 3972, Rekeninghouders 2075, totaal. 6047. Ultimo October 1939: 6015, meer 32. Gaarkeuken. In November werden in de Gaarkeuken genuttigd 1204 en afgehaald 430 porties, totaal 1634 porties. Buitenkansje voor personeel firma Koole en Vis. Week extra loon De firma Koole en Vis heeft besloten aan het personeel in verband met de drukke werkzaamheden in deze periode en de feestdagen, morgen een week extra loon uit te keeren. Waarschuwing van de politie. De commissaris van politie te Arnhem geeft een ieder in overweging om inlichtin- den is de tekst gepubliceerd van do „Order gen te zijnen bureele in te winnen, alvorens eenige leverantie te doen aan of ir. handels relatie te treden met mejuffrouw H. E. Rikikert, thans wonlende Ernst Casimiiüaan 62 te Arnhem, voorheen aan de Boudewijn van Roonstraat en van der Helllaan te Arnhem. Aanbieding Sint Nicolaas pakketten postkantoor. De Directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Gouda ma^kt le kend, dat Zaterdlag 2, Maandag 4 en dins dag 5 December a.s. binncnlandsche post pakketten ter verzending zullen kunnen Worden aangeboden uitsluitend aan de ach teringang van het Postkantoor zijde Korte Xoodgbdsteeg. Met uitbreiding van de normale open stelling zullen op Zaterdag 2 December postpakketten ter verzending worden aan genomen tot 18 uur. De gelegenheid tot aahbieding van bui- tenlandsche pakketten blijft ongewijzigd aar loket 1 hoofdingang. Beroep ontvangen. De heer J. van Rossum, candidaat alhier, is beroepen als predikant der Ned. Her vormde gemeente te Metslawier-Niavrier (Fr.). AGENDA. Schouwibung-iBioscoopDe terugkeer van Zorro en Millionaire. Zondag 10.30 uur: Sabotage. Thaiia^Theater: De wereld wil bedrogen zijn. Rèunie-Bioscoop: Een drama in de wolken en Durvelsecho. Zondag 10.30 uur: Bor neo. Woensdag '2 uur matinee. 1 Dec. 7 uur gebouw Concordia. Uitreiking verkeersdipl oma's aan de voor dit examen Volksuniversiteit. LAATSTE BERICHTEN. .Nieuwe Belgische gezant kwam van Kopenhagen naar Den Haag per bus. De nieuwe Belgische gezant te 's-Gra venhage, de heer Nemry. vertegenwoor digde voordien zijn land te Kopenhagen. De reis van Kopenhagen naar Den Haag heeft hij met zijn familie afgelegd langs den weg in een gehuurde autobus, waar mee hij ook zijn reisgoed en meubelen heeft overgebracht. De lange reis, over Hamburg en Osnabrück, heeft 3 ,dagen in beslag genomen. A Het aftreden der Finsche regeering. Waarschijnlijk wapenstilstand. In politieke kringen te Moskou gelooft men. dat het aftreden van de Finsche regeering het waarschijnlijker maakt, dat het Kremlin in een wapenstilstand en in het hervatten van de onderhande lingen zal toestemmen, daar een van de voornaamste eischen het aftreden van de huidige regeering was. In officieele kringen had men echter nog geen be richt van het aftreden ontvangen en gaf men niet toe. dat men kennis droeg van een Finschen wensch om te onderhan delen. Uit Helsinki heeft men te Stockholm een officieele verklaring ontvangen, dat een van de redenen van het aftreden van de Finsche regeering de eisch was, die alle parlementaire partijen stelden, om zitting in het kabinet. De afgetreden regecring was samengesteld uit conser vatieven en leden van de nationale volkspartij, die bekend staat met de nazi's en het fascisme te sympathiseeren. MARKTBERICHTEN Boternoteering. De Leeuwarder commissie-noteering voor boter ls heden voor de elfde maal 'achtereen vastgesteld op 80 ct. per kilo. De boternoteering. Het bedrag van de heffing en steun- uitkeering op boter is, behoudens tus- schentijdsche wijziging, voor de week van 30 November tot 7 December, vastge steld op 80 cent per kg (onveranderd). WISSELKOERSEN. Officieel. Londen 7.53 7.363 Berlijn 75.60 75.55 Parijs 4.27* 4.17 Brussel 31.40 31.07 Zwitserland 42.24J 42.24 Kopenhagen 36.42 36.40 Stockholm 44.90 44.87 Oslo 42.85 42.82 New-York 1.88& 1.882 TELEGRAFISCH WEERBERICHT De Bilt seint: Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Stormachtige tot krachtigen, later wel licht verder afnemende zuidwestelijke tot westelijken wind; aanvankelijk be trokken tot zwaarbewolkt; later tijdelijk opklarend; nu en dan regen; later kou der. Ontv. 1 Dec. 8 uur 10 v.m. Stormseln I d.i. Storm uit Zuidwest. V.

Goudsche Courant | 1939 | | pagina 2