HALF TARIEF NIEUVk berg ambac MEl’WERKE No. 20186 Gemeenteraad van Boskoop. Dit blad versch Deze C< EEN 51. NIGOfotë PAKKET hooit! verbonden aan het veld- POSTADRES \AN EEN MJL1TAJR GENEDEN DEN RANG W4 OFFICIER EERSTE NOOIT’! NOOIT! D- A. VA N Markt is - goud Een ander gertijds, zoo deelen Bijna verdronken. notulen der en onveran- DENDE LyNEN OVER HET ADRES, aan- SPORT EN WEDSTRIJDEN. Verslag van de openbare vergadering van den gemeenteraad op Maandag 27 klerk daaronder worden gebracht. De begrootingspost 1939, waaruit de wedden der ambtenaren worden betaald, is ruim voldoende; Lui yuiMiqil ■S Dit nummer bestas èn de dei schenken behooren geeft toe wat in Geef eei Yperen. Pers, jap nen, sja doekjes, zÖn echte omdat u apart en B. en W. stellen voor om degene die bij de luchtbeschermingsdienst zijn in- eid, Legen eveniueeie ongelukken re verzekeren. De kosten zijn 1 per per soon zoodat, daar er 40 zijn ingedeeld, de kosten 40 per jaar bedragen. Mochten er meerdere personen in dienst gesteld worden dan zou dit voor die meerdere 7| cent per persoon worden. Aldus besloten. Gemeentefonds. De heffing op de gemeentefondsbelas ting wordt gebracht op 55 opcenten. Ingekomen is een ontwerpverordening op art. 12 der Oorlogswet. Een model ver ordening is hierbij ingezonden waarin wordt bepaald dat personen van 18 t.m. 60 jaar voor burgerlijke diensten kun- nen worden opgeroepen. De vergoedin gen hiervoor zijn bepaald als de loonen bij werkverschaffing. Aangenomen. Schrijven hoofd 2e o. 1. s. als hoofd der luchtbescherming in de Beiersche Buurt on\ gebruik van 2 lokalen der school voor cursussen. Goedgekeurd. Idem hoofd le o. 1. s. voor gebruik van een lokaal der school voor dezelfde doel einden. moeten de menschen nu naar Waddinx- veen. De Voorzitter zegt een onderzoek toe. Na nog eenige vragen van weinig be- teekenis, gaat de vergadering over in comité. Na opening der deuren wordt besloten tot wijziging der gemeente-begrootlng, dienst 1939, in welke wijziging ook een crediet voorkomt voor het uitbrengen van het stedebouwkundig rapport. De heer Bogaerd vraagt inlichtingen over de werkzaamheden van deri ge- meente-architéct. De heer Verdoold bespreekt het uit breidingsplan. Spr. is bang dat er gebrek aan woningen komt. Zal in B. en W. behandeld weldon. Hierna sluit de Vo:rzitter de vergade ring. De heer 't Hart zou willen bepalen, dat de belooning van de tewerkgestelden wordt gesteld op de bedragen, welke de personen in hun bedrijf verdienen, over eenkomstig de geldende contracten. De heer Noest vraagt of het wel wen- schelijk is om de leden van de Burger wacht vrij te stellen. De groote vraag is of in geval van oorlog de Regeering de leden van de Burgerwacht wel een ge- weer in handen zal geven. Na nog eenige discussie wordt over eenkomstig het advies van B. en W. be sloten, waarbij rekening gehouden zal worden met de vragen en voorstellen ge daan door de heeren Hage en ’t Hart. RONDVRAAG. De heer ’t Hart dringt aan op een meerdere rouleerlng bij de werkverschaf- fing. De heer ’t Hart vraagt of er voldoende parelcokes bij de gasfabriek is. De Voorzitter antwoordt, dat de direc teur hem verzekerd heeft, dat de voor raad vermoedelijk voldoende is. De heer Boekraad wil voortaan de klok weer hooren lulden. De Voorzitter zal de vraag doorgeven aan den burgemeester. Ook hij vindt het gemis van het klokluiden geweldig onge zellig. De heer Noest vraagt of Boskoop geen vrijbank voor den verkoop van vleesch kan krijgen. Voor het goedkoope paardenvleesch Bij de mededeeling onder g. bepleit de heer Smit het aanbrengen van witte paaltjes tegenover de Biezentocht en de Dwars-Nleuwstraat. Het moet verbazing wekken, dat daar nog nimmer een on geluk is gebeurd. De heer Van Wengerden vindt het in dezen tijd wel wat streng, om de men schen te dwingen hun draal te verma ken. De menschen worden hierdoor op hooge kosten gejaagd. De Voorzitter vermoedt, dat wel eenige soepelheid zal worden betracht. Vervolgens worden aangeboden de ontwerp-begrootingen van gemeente, ge- meentebedrijven en het burgerlijk arm bestuur voor den dienst 194Q. Zonder discussie wordt besloten tot Rondvraag- Bij de rondvraag verzoekt de heer Graveland aanvulling politieverordening waarbij het aan melkboeren verboden is later dan 9 uur op Zondag aan de huizen melk af te leveren. Zal door B. en W. besproken worden. abönnémentspb Merging per looper Abonnementen word bff ome agenten en lo Onze bureaux zijn d toterc. 274Poatrekei mede, was Europa t het jjs bedolven; eeuw< beer en rendier in deze enkele, avontuurlijke si bewoond. Toen echter den winter; het ijs trol den terug; een warme, Oceaan bracht nieuw barre jaargetijde tot in het jaar. Het klimaj den: menschelijker, n altijd herinneren die f aan wat het had kunne huiveren in de voorsti weer eens terug zou kille hand op onze str< onze velden onder de v sneeuw bedelven. Ook in het leven des ademen der ziel, is er maat. Met schrik ontde vragen ons af ,of dat n die ijstijd,pians zijn i den in een geschiet pa voor een halve eeu’ een politieken ijstijd 1 onafwendbare lot ook luisteren zal? Er is niet aan te .t wij ren reeds die verande der ziel. De doodskou g Hoe was het toch in spoed en stille zeker hangt nog in onze hui) gracht en straat is r, Gaande door de stad, looze, vanzelfsprekend vragen wij ons af, of een waan, een loos al nog, zooals het gistere) wat meer soldaten, i misschien, een nauw maar toch is het uiterl levens niet dfchtbaar g zich bijna wijs, dat er wel weer voorbij zal g£ veel langs onze gre sinds den Franschen gaan. Maar de rechte Wjj weten, dat, wat i bezeten hebben er jn v En in dat gevoel van I het verlorene maar ons opnieuw af: hoe v weer in die dagen van Vroeger wil zeggen leden, in Augustus no wind over Europa losl term, dien wij enkel r kruiken: „de goede ou daarover hebben, spott met de verteedering, nering hangt, met on? r aangeschaft, voor het meerdere zou de I j Voorzitter er prijs op stellen na bespre- i klngen in B. en W. van advies te dienen. 1 Aldus besloten. 27 EN 30* STOLWIJK. Gemeenteraad. Gemeenteraadsvergadering op Maan dag 27 Nov. v.m 10.30 uur. Voorzitter: Baron van Dingshof, burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening worden de vorige vergadering gelezen derd vastgesteld. Ingekomen stukken en mededeelingen: B. en W. stellen voor tot Ged. Staten een verzoek te richten om vrijstelling vak lichamelijke oefeningen bij de o.l.s. Verzoek van de heeren G. v. Eek (op- perbrandmeester, A. de Borst (hoofd VOETBAL. Programma voor ^ondag. Goudsche Voetbalbond. Ie klasse: Groeneweg 1—ONA 4; Berg ambacht 1Nieuwerkcrk Gouderak 2 Moercapelle 1. Overgangsklasse: Zwervers 2Lekker - kerk 2; Ouderkerk 1—Groot-Ammers 1. 2e klasse A: Bosk. Boys 2—Waddinx- veen 2; Olympia 4Nieuwkoop 1; GSV 4 J ONA 5.. 2e klasse B: Gouda 6Lekkerkerk 3, 11 uur; Woerden 3—Olympia 5, 11.3Q uur; ONA 6—Stolwijk 2, 11 uur. |e klasse A: ONA 7*—Groenewei itfr; Zwervers 3—Bosk. Boys 3, 11,2 iiMjordrecht 3—Bodegraven 2. 3e klasse B: GSV 5Haastrecht 3, 11 uur; Schoonhoven 3Oudewater 2, 12 uur; Ammerst SV 3Groot-Ammers 2, 11.30 uur. DOE DAT NOOIT I Blijf altijd op de rechter- weghelft -Ata bochten, binnen bebouwde kom men b«nt u dat zelf* wet telijk verplicht 1 ïg 2, 11 ,30 uur; Mededeelingen. Burgemeester en Wethouders deelen mede: v a. op verzoek van het lid van den Raad den heer P. D. Noest, dat de bur gemeester, als hoofd van den distributle- kring Boskoop (no. 299), heeft aange wezen als leider den gemeente-secretaris, den heer W. Trapman, en voorts aan het bureau heeft verbonden als adminis tratieve ambtenaren de heeren H. Otto en C. P. H. Dommisse, belden alhier woonachtig, met een belooning van res pectievelijk 100 en 40 per maand; b. dat zij op haar verzoek wegens be noeming tot klerk 2e klasse ter secretarie der gemeente Gouda met ingang van 1 December au. aan mej. A. M. Brand eervol ontslag hebben verleend als Haagsche Politierechter. De arts beleedigd. In het veilinggebouw te Boskoop, had J. van G. zich weinig complimenteus uitgela ten over een arts uit die gemeente Dat werd een beleedigingszaak, want, hoewel de dokter er zelf niet 'bij was, had men het toch wel aan hem overgebracht. Van G. had zich nu te verantwoorden, maar hij ontkende iedere beleedighig. Hij had gezegd: „Ik zou bijna zeggen dat. en dan volgde wat hjj bijna zou zeggen, maar de Officier was van oordeel, dat van G. dit al gezegd had. Want, er waren twee getuigen die het ge hoord hadden dat er beleedigd was. De Of ficier vorderde een boete van 50 subs. 25 dagen hechtenis. Maar de verdediger, mr. Loef, had daar bezwaren tegen. Er was wat animositeit ontstaan tusschen den dokter en verdachte, hetgeen zyn oor sprong had gevonden in een kwestie over de vereenigingi Voor Ziekenhuisverpleging. En de boete vond pleiter niet in overeen- rtemming met de inkomsten van verdachte. De Politierechter deelde blijkbaar deze meening; hij veroordeelde verd. tot 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. UCUl 11VV declareerd. Zoo kan een belangrijk ge- I deelte der wedde van den aan te stellen grooting 1939, bleek het subsidiebedrag te zijn gehalveerd, terwijl werd medege- deeld, dat hét subsidie in de begrooting 1940 geheel zou verdwijnen. Na discussie Werd aan den Handels- cursus een samensmelting voorgesteld, waarbij de burgemeester als arbiter wil de optreden. Het bestuur van De Hanze achtte de samensmelting overbodig, om dat de school in alle opzichten een neu trale school is voor zoover de onderwijs - belangen aangaat. Voor lederen leerling is er plaats, ongeacht stand of gods dienst. De Hanze heeft zich niet aan een samenspreking willen onttrekken,, omdat zij op de allereerste plaats prijs stelde op een goede verstandhouding. Het mis lukken der samenspreking is o.m. gelegen in het feit, dat De Hanze op historische gronden aanspraak meende te moeten blijven maken op de volledige bestuurs macht, waar zij ook de volledige be- stuursverantwoordelijkheid had te dra gen. Dit bleek in den loop der onderhande- lingen eveneens het standpunt van den arbiter. Spreker wil hierbij opmerken, dat de door hem destijds gebezigde uitdrukking: „Wij willen niet in de fuik loopen” niet tegen den arbiter gericht was. De tweede oorzaak van het mislukken was gelegen in den eisch jle helft der leeraren te ontslaan en niet-katholieke leeraren in hun plaats te benoemen. Deze eisch werd als onredelijk en on rechtvaardig van de hand gewezen. Wel wilde De Hanze er in toestemmen tot de bedoelde verhouding langs den weg der geleidelijkheid te komen. De Voorzitter antwoordt, dat van hem niet te verwachten is, dat hij van het begin tot het einde op het betoog van den heer Boekraad zal Ingaan. Een feit is, dat er een raadsbesluit is om de sub sidie aan den Handelsavondcursus voor 1939 te bepalen op 250. Het eenige wat hij den heer Boekraad kan aanraden is, dat deze een voorstel doet de subsidie op 500, te brengen. De heer Boekraad doet hierop dit voor stel. De heer De Ruyter zegt, dlat de heer Boekraad wel een objectief betoog heeft gehouden, doch de moeilijkheden heeft hij ontzelld. Een feit is, dat De Hanze de onderhandelingen, welke liepen, op een gegeven moment heeft afgebroken. Er ontstaat nog eenige discussie. De heer Brand kan zich voorstellen, dat vooral voor de nieuwe leden van den Raad de zaak niet even helder is. Daar om zou hij willen voorstellen een com missie ad hoe in te stellen, om de zaak nog eens van alle kanten te bezien. In tweede instantie ontstaat weder een vrij langdurige discussie. Tenslotte wordt het voorstel van den heer Brand in stemming gebracht, het welk wordt aangenomen met 10 tegen 3 stemmen, die van de heeren Haring, Van Kleef en De Ruyter. Tot leden der commissie ad hoe wor den benoemd de heeren ’t Hart, Veer man en Smit. Cursus boekhouden. Door den heer B. A. v. d. Bosch, hoofd van de le o. 1. s., is bericht Ingezonden dat 34 jongelui zich hebben opgegeven voor het volgen van een vervolgcursus, ten einde zich te bekwamen in boekhou ding. Daar hiervoor geen leermiddelen aanwezig zijn verzoekt hij 10 beschik baar te stellen voor aanschaffing hier van. Aangenomen. Ingekomen een verzoek van C. Schep en B. v. d. Bijl om ontheffing voor hun aanslag schoolgeld. Goedgekeurd. Ingekomen is een afschrift van het Kon. besluit inzake het beroep van den heer De Jong voor vergoeding reisgeld voor bezoek eener school te Gouda. De heer De Jong is hierbij In het gelijk ge steld. De rekening 1938 der bedrijven Is door Ged. Staten Goedgekeurd. Voorstel B. en W. tot aanvulling der politieverordening inzake het houden van zwanen. B. en W. willen artikel 24 wijzigen als volgt: „Het is de hoofdbe woner van perceelen verboden tusschen 1 April en 15 October plulmveegedierte, November 1939, des avonds om 7 uur. Voorzitter de heer W. C. van Kleef. Secretaris de heer W Trapman. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter deelt mede, dat de bur gemeester door huiselijke omstandig heden verhinderd is deze vergadering bij te wonen. Vervolgens opent hij de vergadering met ambtsgebed. De notulen der vergadering van 25 Oct. 1939 worden gelezen en onveranderd vastgesteld. De ingekomen stukken vermeld op de lijst onder a. tot en met g. worden voor kennisgeving aangenomen. Subsidie aan de Handelsavond school. Ingekomen is een schrijven van het bestuur der Handelsavondschool, uit gaande van de R.K. Middenstandsver- eenlglng „De Hanze”, alhier, houdende het verzoek om het gemeentelijk subsidie voor 1939 op 500 te brengen. Nu de bemiddelingspogingen van den burgemeester niet tot eenig resultaat hebben geleid, bestaat er voor het col lege van B. en W. geen aanleiding op deze aangelegenheid terug te komen. De heer Boekraad geeft op het verzoek eenige toelichting. De Hanze is sinds 20 jaar In het bezit van de jaarlijksche subsidie geweest ten behoeve van de Handelsavondschool. Het vorig Jaar werd van andere zijde een cursus gesticht, in hoofdzaak qm te vol doen aan de aanvragen van midden standers, die in verband met de eischen der Vestigingswet kleinbedrijf eenige kennis van boekhouden enz. moeten heb ben. Deze cursus rfchtte een verzoek tot den Raad om een gemeentelijk subsidie. De daarbij gaande begrooting wees ech ter geen tekort, doch een overschot aan. Op dit verzoek is afwijzend geschikt. Toen de subsidie voor de Handels avondschool uitgaande van De Hanze opnieuw aan de orde kwam bij dé be- aangeb^fn tusschen NOVEMBER,MET 2. ELKAAR 3Ny- gedeeld, tegen eventueele ongelukken te I Donderdag j.l. geraakte het 5-jarig zoon tje van den heer B. alhier al spelend met z’n autoped te water. De moeder van de kleine kwam op het hulpigeschrei aange sneld en goed zwemster zijnde, begaf zij zich gekleed te water en mocht het .genoe gen smaken den kleine van een wissen dood te redden. Omstanders wisten daarop moe der en kind op het droge te helpen. Op den reeds beWusteloozen knaap paste deheer A. Vuijk Pzn. kunstmatige ademha ling toe en mocht reeds spoedig er in sla gen de levensgeesten van den knaap op te wekken. (Zie verder Tweede Blad). f. overeenkomstig het bepaalde bij art. 24 van het reglement van orde voor uw vergadering, dat zij ter inzage hebben •gelegd een schrijven van het lid van den Raad, den heer W. C. Hage, houdende vragen omtrent den toestand van het wegdek van de Dorpstraat Westzijde, met hun antwoord daarop; I g. dat het voornemen bestaat met witte strepen, witte paaltjes of op andere in ’t oog springende wijze de in het duis ter meest gevaarlijke punten voor het verkeer te markeeren en dat tevens over wogen wordt óp welke wijze eenigszins doeltreffend het specifiek Boskoopsche „water’-gevaar bestreden kan worded, wanneer onverhoopt de verduistering mocht worden gelast. De eigenaars van draaien, die in strijd met de politiever ordening ’t draaiende deel op den open baren weg hebben, worden aangeschre ven. zulks te veranderen. Ten aanzien van de mededeeling on der a. wijst de heer Noest op het verschil in salarleering der balde ambtenaren. Hij hoopt hier bij de behandeling van de begrooting voor den dienst 1940 op terug te komen. Ten aanzfên van de mededeeling on der b. bepleit de heer Noest in het ver volg plaatsing- van een oproeping van sollicitanten. Ten aanzien van de mededeeling on der d. zegt de heer De Ruyter, dat hij zich met den gang van zaken niet ver- eenigen kan. In een vorige vergadering is toegezegd, dat de gelegenheid zou wor den gegeven om het rapport van drs. Van Wijk eerst eens in een openbare vergadering te behandelen. Dit is niet geschied en ondanks dit stellen B. en W. voor een aanvullingsrapport uit te laten brengen. Hij betwist de conclusie, waaruit de rapporteur besluit, dat feitelijk alleen In de drooggemaakte putten kan worden gebouwd. Deze polder is hiervoor totaal onge schikt. De heer Van Wengerden betwijfelt of men iets aan een stedebouwkundig rap port op dit oogenblik zal hebben. De heer Hage zegt, dat men voor de 240.— alleen een zienswijze ontvangt en geen plan. Meerdere leden spreken zich in soort gelijken geest uit. De heeren Noest en ’t Hart zijn een tegenovergestelde meening toegedaan. In dit verband wordt herinnerd aan het rioleeringsplan, hetwelk verleden jaar ter sprake is geweest. Hoogere instanties hebben toen den eisch van een zeker algemeen plan gesteld. De Voorzitter antwoordt, dat ten zien van de stedebouwkundige vragen het soclaal-geografisch rapport niet vol ledig is. Daarom is noodlg, dat alsnog een nader rapport wordt uitgebracht. Na nog eenige discussie wordt dit punt voorloopig van de agenda afgevoerd. In besloten zitting zal hierover nader wor den gesproken Bij de mededeeling onder e. dringt de heer Noest op een oproeping aan. Voorts wijdt hij woorden van lof aan het adres van de ambtenaren voor het vele over werk, hetwelk zij in deze drukke dagen geheel belangeloos hebben verricht. Over de mededeeling onder f. ontstaat nog eenige discussie. Daaruit blijkt, dat tusschen de ge meente en de provincie verschil van op vatting heeft bestaan, over de grens van het gedeelte straat, hetwelk ten aanzien van het onderhoud voor rekening van de provincie zou komen. De provincie meende voor den Onder weg aan de westzijde van het dorp geen verantwoordelijkheid te hebben. anders dan uitvliegende, los te laten loopen zoodat ze anderen last veroor zaken. De heer Verdoold Is er tegen dit zoo bij politieverordening te verbieden. Hij vindt het beter dat gesproken wordt van zwanen te houden anders dan in afge sloten ruimten. Hierover ontspon zich eenige discussie, daar men van meening was dat hierdoor het houden van zwanen geheel zou wor den verboden. Het voorstel van B. en W. wordt ge wijzigd met inplaats het woord pluim gedierte zwanen te zetten, en wordt aangenomen met 52 stemmen. Op verzoek van de kappers wordt in de verordening winkelsluiting opgeno men een sluiting der kapperszaken des Maandags om 1 uur n.m. Vastgesteld wordt de vergoeding 1. o. voor de bijz. school op 15.94J per leer ling. Wijziging begrooting 1939 aangenomen. Goedgekeurd wordt rekening armbe stuur 1940 met aan inkomsten en uit gaven 1233,35. Vastgesteld wordt rekening G.E.B. 1940 voor afdeeling I aan Inkomsten uit uit gaven 26699.—, afd. II kapitaaldienst Inkomsten en uitgaven 30747,33. Voorgesteld wordt het salaris van den monteur van het bedrijf, de heer Ber- kouwer, met 200 te verhoogen. De heer Graveland is tegen verhooging daar de tijdsomstandigheden dit niet toelaten. De heer A. Bogaerd sluit zich hierbij aan. Wethouder Verdoold merkt op dat het salaris aan den lagen kant is. Op andere plaatsen worden hoogere salarissen uit betaald. Het is hier 1550 terwijl op an dere plaatsen 2000 wordt betaald.. Ook worden door hem verschillende werk zaamheden verricht als het aanleggen van licht in gemeentegebouwen, het plaatsen van palen en het ijken van meters, iets wat anders groote uitgaven meebrengt. Een verhooging van 210 is zeker op zijn plaats. De heer A. Bogaerd wijst er op, dat hij in dien tijd ook een hulp heeft gekregen. Wethouder De Graaf zegt, dat hij bij brand, storm of anderszins altijd geroe pen wordt. Spr. is er voor het salaris te verhoogen. Het voorstel wordt met 43 aange nomen. Begrooting 1940. Behandeling begrooting 1940. Eenige posten onderhoud huizen op Bilwijk worden gewijzigd. De post bestra ting blijft gehandhaafd. De heer Both bespreekt de post staan geld kermis. Hij wil beschouwd worden er tegen te zijn, evenzóo de heer Grave- land. I Besproken wordt de post administratie I distributie waarvoor de ambtenaar 20 1 per week wordt betaald. I De Voorzitter wijst er op dat 85 pet. door het Rijk wordt vergoed. De begrooting wordt hierna vastge steld met voor de gewone dienst aan in komsten en uitgaven f 105,688,80, voor de kapitaaldienst inkomsten 31.659,88 aan uitgaven 49.417,82. te moeten aandringen. Zoo mogelijk zul len nadere mededeelingen volgen. d. ten vervolge op hun mededeeling onder letter d In uw vergadering van 25 October j.l. dat het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland bereid werd gevonden om aan de hand van het sociaal-geographisch rapport, uitge bracht door drs. Van Wijk, een aanvul lingsrapport op te stellen, waarin de vraagstukken van stedebouwkundlgen aard van onze gemeente zullen worden behandeld. De kosten zullen bedragen ten hoogste 240.—. B. en W.' stellen voor hen te machtigen de opdracht daartoe aan genoemd insti tuut te verleenen en de begrooting 1939 met het genoemde bedrag aan te vullen; e. dat ter secretarie de werkzaamheden dermate toenemen, dat met de tegen- woordige bezetting niet langer kan wor den volstaan. Zij wenschen, meer in het bijzonder voor de omvangrijke adminis tratie der kostwinnersvergoedingen een tijdelijk ambtenaar aan te stellen in den rang van klerk. Blijkens dc mobilisatle- vergoedingsbeschikking van 2 November 1939 kan de bezoldiging van het perso neel, dat voor de uitbetaling en voor andere met kostwinnersvergoeding ver- 1 band houdende werkzaamheden in dienst is genomen, aan het Rijk worden ge- Hemert tot typiste ter secretare. In de opengevallen plaats werd voorzien door aanstelling (op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht) van mej? O. Rosbergen, reeds ter secretarie werkzaam. De plaats van mej. Rosbergen wordt thans ingenomen door mej. A. Nleuwesteeg, dlc eveneens In dienst is gesteld op arbeidscontract; c. ten aanzien van de regeeringsmaat- regelen lot steun aan het boomkweekerij bedrijf, dat zij over geen andere mede deelingen beschikken, dan die, welke door middel van radio en pers zijn be kend gemaakt. Desniettemin hebben zij gemeend op verhooging van het bedrag --- verpachtlng van de perceelen C en D 1 aan de Zuidkade. Voorstel tot verpachting van kweeke- rijland aan de Zuidkade. De heer 't Hart merkt op, dat een klein stukje land zal worden verhuurd tegen 0.20 per roe aan personeel der gemeente-bedrijven. Dit bedrag is te laag. Hiertegen maakte hij bezwaar. De heer Brand wil dit land met vrij gekomen bagger ophoogen. De Voorzitter antwoordt dat de bag ger reeds een bestemming heeft. Het bouwterrein aan de Zuidkade zal hier 1 ten deele mede worden opgehoogd. Ten slotte wordt het voorstel aangenomen. Ten aanzien van den huurprijs van 0.20 per roe voor het kleine stukje land, dat anders open blijft liggen, zullen B. en W. zich nog eens nader beraden. Voorstel tot vaststelling van de bedra gen voor de bijzondere schoolbesturen, bedoeld in art. 103, 2e lid der Lager On derwijswet, over 1938. De heer Smit heeft gemerkt, dat van een schoolrekening een doktersnota is geschrapt. Spr. betwijfelt of dit juist is. Hij meent, dat dit een verplichte uit- gave was. Na nog eenige discussie wordt over eenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Advies op een ontwerp-verordening ex. art. 12 der Oorlogswet, betreffende het verrichten van persoonlijke diensten voor hulp bij militaire werkzaamheden. De heer Hage zou willen bepalen, dat alleen hulp van de ingezetenen kan wor den gevorderd voor werkzaamheden in de gemeente en de aangrenzende ge meenten. Begrenzing van dc werkzaam heden tot alleen deze gemeente komt hem niet juist voor, omdat men rekening moet houden met de gevaren, welke uit het polderwezen voortvloeien. j luchtbescherming) en B. A. v. d. Bosch (voorz. lucht bescherming) om gelden beschikbaar te stellen voor aanschaffing materiaal voor de luchtbeschermings dienst. De Voorzitter is van oordeel dat hoewel het van het grootste belang is dat over i voldoende materiaal wordt beschikt, de i uitgaven tot het hoogst noodige beperkt moeten blijven. Reeds is eenig materiaal

Goudsche Courant | 1939 | | pagina 4