Wat Mijnhardt maakt is goed 1 Goudsche Courant Zaterdag 2 Maart 1940 Tweede Blad Finland richt nota tót den Volkenbond. SPIONNEN IN NOORWEGEN GEARRESTEERD. ITALLAANSCH SCHIP OP MIJN GELOOPEN. BINNENLAND Wettelijke regeling van lijkverbranding. Boekhandel J. DE VEN, STADSNIEUWS. SPAARDERSBAD: voor jong en oud FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredeh^t" Klacht over optreden der Russin. Finland heeft, volgens U.P., tot den Vol kenbond een nota geridht, waarin het mede. deelt, dat de Sovjet-luchtmacht de neutra liteit der Aland-eilanden heeft geschonden. Het voegt er bü, dat een dergelijke schen ding een bedreiging vormt voor alle or.dcr- teekenaars der conventie van Genève van 1921. De Finsche nota, welke zes pagina's groot is, geeft een opsomming 'van alle inbreuken op het volkenrecht, door Rusland gepleegd en verklaart, dat Finland daarentegen geen enkelen maatregel heeft genomen, welke als een rechtmatige represaille zou kunnen worden beschouwd, ten einde een herstel van den vrede niet moeilijker te maken. In Volkenbondskringen .beschouwt men dezen stap als een aanduiding, dat Finland er aan wenscht te berineren, dat het vrede v/enseht en derhalve hoopt, dat de leden van den Bond daarbij allen mogelijken stenn zullen verleenen. De nota behelst ten slotte de waarsc hu wing, dat Finland» kracht om de aanvallen van den vijand, die beschikt over een over macht van manschappen en materieel, te weerstaan, op den langen duur zwaar op de (5340 tón), dat in de Noordzee op een mijn is geloopen, aangekomen. In de boot bevond zich nog het Hjk van een anderen man. De schipbreukelingen waren volkomen uitgeput en waren zeCr s-haarech gekleed. De reddingboot van Aldelbufgh is uitge varen om naar andere schipbreukelingen te zoeken. hater werd medegedeeld dat er een twee de redding»loep met zeven schipbreukelin gen, eveneens v&n de „Mirella", voor de kust was aangekomen. Nog 11 personen worden vermist. Groot zakenman een der verdachten. De politie te Bergen heeft, volgens U.P„ twee Duitschers en een Noor gearresteerd, die van spionnage worden verdacht. Er zou een wijd vertakt complot in het district Vestlandet zijn ontdekt. De arrestaties hebben te Bergen groote beroering gewekt in zakenkringen, waar men met een der verdachten gewoon was grootscheapsche transacties van semi-offi- cieel karakter aan te ,gaan. Men is zeer ge troffen door het feit dat een buitenlander, die oogenschijnlijk in Noorwegen vertoefd" in verhand met volkomen wettige en be proef zal worden gesteld. I in verhand met volkomen wettige en De- Luchtgevechten boven verschillende deelen van het land. Het Finsche legerberioht luidt: Te land: Op de landengte van Karelië zijn op 29 Febr. de aanvallen van den vijand op de eilanden in de baai van Wiborg in de richting van Nuora, Sainio, Peronjoki, het station van Heinjoki, Ristesooala, Nalkola en Alrapaa voortgezet. De Finsche troepen brachten den vijand zware verliezen toe en vernielden verscheidene tanks. Op. het oos telijk deel van de landengte werd een aan val by de Taiipale afgeslagen. Elders was de artillerie actief Ten noordoosten van het Ladoga-meer werd heftig door de artillerie geschoten in de richting van Pitkaranta. Verder aan hPt front activiteit van patrouilles en hinderla gen, in het voordeel van de Finnen. In de lucht: T)4 Finsche luchtmacht' h""ft gisteren verscheidene verkenningsvlucht»?! gemaakt en bombardeerde een luchtbasis, een vcrhindingscentrum en een militaire trein van de Russen. Zoowel boven het bin nenland als boven de operatiezone speelden zich talrijke luchtgevechten af, de activiteit in de lucht was ook boven het binnenland zeer levendig. In de Kymmene-vallei bom bardeerden de Russen Frederikshamn, In- cerois en Kouvola. Te Moskou wordt volgens United Press voorspeld, dat na den val van Wiborg de Russische troepen hun opmarsch langs twee wegen zullen voortzetten en wel achter de Mannerheimlihie om naar het Noorden en langs de kust in de richting van Helsinki. Radio Helsinki deelde gisteren mede, daf het eerste Zweedsche detachement Zwoed- «che vrijwilligers in de voorste linies de vermoeide Finsche troepen is komen afl>.s- »en. Gisteravond zijn uit Kopenhagen drie honderd metaalbewerkers en werktuigkun digen vertrokken, die zich voor vrijwilligen burgerarbeid in Finland hadden opgegeven. Thans zijn reeds zeshonderd Deensche ar beiders naaf Finland vertrokken. Zij zullen binnenkort door een nieuwe groep woiden gevolgd. Elf man vermist. Te Aldeburgh aan de kust van Suffolk lijn in een reddingsloep acht mannen, over levenden van het Italiaansche s.s. „Mirella" hoorlijke zakelijke affaires, deze zaken slechts zou hebben gebruikt teneinde zijn 'eigenlijke bedoelingen te'verbergen. Inmiddels worden nog meer arrestaties verwacht. De Noorsche censuur heeft ech ter verboden nadere bijzomfeheden over de gearresteerden mede te deelen. Crematie alleen toegestaan als de overledene aldus heeft beschikt. Bij de Tweede Kamer is thans het wetsontwerp tot wijziging van de Begra feniswet ingediend. De regeling yan de lijkverbranding, welke de regeering wil invoeren, komt hierop neer, dat crematie alleen zal zijn toegestaan, indien de overledene aldus bij uitersten wil heeft beschikt.* Geldt het minderjarige kinderen on der de 18 Jaar, dan moeten de ouders schriftelijk den wcnsch kenbaar maken, dat het kind verbrand wordt. Bovendien mag crematie niet plaats hebben, zoo blijkt, dat bU het kind daartegen bezwaar heeft bestaan of kan hebben bestaan. Ten slotte wordt voorgesteld slechts één cr.ematie-inrichtlng te gedoogen. De nieuwe regeling is neergelegd ln een heden ingediend ontwerp tot wijziging van de Begrafeniswet, welke dateert van 1809, De regeering acht den bestaanden toestand, waarbij lijkverbranding wordt toegelaten hoewel de wet haar uitsluit, onbevredigend. De eerbied voor de wet en het gezag der overheid worden onder mijnd, indien, een stellig gebod, als art. 1 der Begrafeniswet bevat, stelselmatig wordt overtreden. Daarin kan niet wor den berust. Anderzijds is het, waar het hier een toestand betreft welke reeds sedert jaren bestaat, niet mogelijk om in dezen, zon der een toespitsing van de tegenstellin gen tusschen de verschillende bevol kingsgroepen, zonder meer terug te kee- ren tot handhaving van het beginsel van de bestaande wet. Het ontwerp gaat uit van de gedachte, dat begraving als de normale vorm van lijkbezorging zal moeten blijven gelden. Het voorzitterschap van de A.N.V.V. Mr. dr. L. N* Deckers aanvaardt de leiding. In het gebouw van de A.N.V.V. te Den Haag is Vrijdagmorgen het voorzitter schap dier vereeniging overgedragen. De oud-voorzitter C. R. T. baron Kray- enhoff heeft in een afscheidsrede dank gebracht aan allen, die hem tijdens zijn voorzitterschap ter zijde hebben gestaan bij de uitoefening van zijn taak ter be vordering van het vreemdelingenverkeer. Hij herdacht daarbij de moeilijkheden, welke ook deze vereeniging heeft door gemaakt, doch tevens herinnerde hl) daarbij aan den steun, welke hij ten deze heeft ondervonden van Regcerlngszijde. Hij wees daarbij op de medewerking van de" ministers Gelissen en Steenberghe en de benoeming van dr. W. L. Groeneveld Meyer als regeeringscommissarts. Met dankbaarheid herdacht hij tevens de groote belangstelling welke de spoorwe gen en ln het bijzonder prof. Goudriaan ln het werk van de A.N.V.V. hebben be toond. Met weemoed dacht spr. thans aan het einde van zijn levenstaak, doch het verheugde hem, dat mr. dr. L. N. Deckers, oud-nünister van Defensie, het voorzitterschap heeft willen overnemen om het werk voort te zetten. Ten slotte droeg hij na dank gebracht te hebben aan alle medewerkers het presidium aan dezen over. Mr. dr. L. N. Deckers begon met een woord van dank aan het hoofdbestuur voor zijn benoeming, welke hij met zoo groot genoegen, aanvaardt omdat hij in het streven van de A.N.V.V. een natio naal belang ziet voor het land van Gro- tius, zoowel tegenover het buitenland als tegenover de eigen Iandgenooten Een goede zijde van de slechte zaak welke de oorlog ls, zag spr. In de omstandigheid dat do Nederlander thans gedwongen zal- zijn ontspanning in eigen land te zoeken. Na hulde betuigd te hebben aan hetgeen zijn voorganger tot stand had gebracht, zelde spr. ten slotte niet geestdrift en groot vertrouwen in zijn medewerkers deze taak op zich te nemen. Geheime zender gaf weerberichten aan Duitschland. Twee mannen, verdacht van spion nage, staan Maandag terecht. De rechtbank te Rotterdam zal Maan dag een zaak behandelen tegen twee mannen, waarvan er een te Rotterdam en een te Schlebroek woonachtig ls. Zij zullen terecht staan wegens overtreding van art. 100 van het W. v. S., het ln ge vaar brengen van de neutraliteit. Belde mannen zijn ongeveer vier maanden ge leden gearresteerd. Ten huize van den inwoner uit Schlebroek heeft men beslag gelegd op een complete radlo-kortegolf- installatle. Het is gebleken, dat met dezen zender weerberichten naar Dultsch land zijn uitgezonden. De andere man heeft aan den Inwoner van Schlebroek verscheidene malen gelden gebracht. Op overtreding van het genoemd art. staat een maximum gevangenisstraf van zes jaar. HET OUDSTE EN BEKENDSTE ADRES voor KERKBOEKJES, ZAKBIJBELTJES etc. in de eenvoudigste tot de duurste uit gave, voor de a.s. nieuwe Lidnjaten. WIJDSTRAAT 4. Beschik baai-stelling van erwten en boonen. Wordt Vrijdag 15 Maart weer hervat. Het Hbld. verneemt, dat de distributie, d.w.z. de beschikbaarstolling van grauwe erwten, capucijners, bruine en witte boo nen over twee weken, nl. ap Vrijdag .15 .Maart, een onderbreking van vier weket), weer zal worden hervat Hoewel de bonnen evenals den eersten keer, recht zullen geven op den aankoop van een half pond naar keuze van één der soorten, laat het zich volgens de in lichtingen aanzien, dat capucijners schaarseh zullen zijn. Dit mag echter, evenmin als de geringe hoeveelheid, een bezwaar heeten, omdat -het eigenlijke consumptie-seizoen van een winterkost als peulvruchten, dan reeds begint te verloopen, vooral in de steden, waar de, eigenlijke „practische" schaarschte zich voordoet. GOUDA, 2 Maart 1940. De nieuwbouw van de Wijkverpleging. Grootsch opgezette bazar in wording. De huisvesting van de Wijkverpleging, die in den loop <jet jaren vele veranderingen onderging, komt weldra in een nieuw sta dium. Nadat 'in 1938 veel voorbereidend werk was verricht en 18 Februari i939 de aanbesteding gehouden werd, is er vorig jaar in de Peperstraat, aan de achterzijde van het gebouwencomplex, met voortvarend heid afgebroken en opgebouwd. Als atraks de aannemer het gebouw oplever; zal de Wijkverpleging de beschikking hebben-over een huisvesting waarop deze oudste der Goudsche ziekenhuizen trotsch zal kunnen zijn, indien althans ook de plannen voor de inrichting verwezenlijkt kunnen worden. Maar daarvoor is nog veel, zeer veel geld noodig. Het inrichten van een operatieka mer, die aan de hoogste eischen voldoet, kost alleen reeds duizenden guldens! En voor de lijdende menschheid is het beste immers nauwelijks goed genoeg. Om het bestuur van de Wijkverpleging in dit ..streven te steunen heeft zich op breede basis een commissie gevormd, die zich ten doel stelt ten bate van de installatie van degen nieuwbouw gelden te verzamelen en een bazar te organiseeren. Die bazar wordt grootsch opgezet, vermoedelijk in de eerste week van Juni gehouden en belooft iet3 bij zonders te worden. Medewerking is van vele zijden spontaan toegezegd, ook van bui-en Gouda. Het bestuur der Bazar-Commissie bestaat uit de heeren: Ds. F. W. G. Verheul, voor zitter; D. Bijlsma, 2e voorzitter; A. Hej- menberg, secretaris en G. J. van Willigen (Willens 105a, postrekening 138805;, pen-, ningmeester. Als leden hebben in de com- missie zitting genomen de dames: Zuster J. Althof, N. Bakker-Visser, N. P. ten Brink-Leenders, G. Bijlsma-Boer, Zuster M. Clausing,' A. M. van Dijken-de Koning, F. Elzenga-Posthumus, M. James van der Hoop, A. D. Jonker-Plantinga, A. de Looze- Schuurmans, J. en P. C. de Mol, J. M. L. Treub-Riefenstahl, C. J. Verheul-van der Does de Bjje, P- 3. W. Vingerling-Hogen- boom, M. de \yitt Wijnen-Koumans en J. H, van Wijk-Kouwenhoven en de heeren P. Bik, J. H. Boekamp, J. Bol, M. Both, Ds. van Dijken, I. C. Kamer, J. Reneman, J. H. Schoorel, F. H. Sixma, S. Swaneveld en J. G. de Weger. Daarnaast is een commissie van aanbe veling in w'ording, waarvan 40 samenstel ling binnenkort kan worden gepubliceerd, koorts zijn er verscheidene sub-commissies gevormd, o.a. voor handwerken-en huishou delijke artikelen, voor handenarbeid (huis vlijt), voor aardewerk en kunstvoorwerpen, voor consumptie-artikelen en attracties enz. En daar Gouda het centrum van ziekenhuis- verpieging is voor een groot aantal omlig gende gemeenten, is ook de oprichting van sub-commissies in die gemeenten in voor bereiding. Tot jong en oud in'Gouda en de buiten gemeenten gaat de oproep uit om steun: met geld, met goederen, met vingervaardig heid of op andere gepaste wijze. De bazar van „De Wijk" moet een groot succe3 wor den! -v Nederlandsche Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding, afdeeling Gouda. In de op 29 Februari j.l. gehouden alge- meene vergadering van de afdeeling Gouda van de Nederlandsche Vereeniging voor Fa cultatieve Lijkverbranding, maakte de se cretaresse in haar jaarverslag melding van den voortdurenden groei der afdeeling, ter wijl ook het financieel verslag gunstige cij fers vermeldde. Beide verslagen werden goedgekeurd, evenals de door de afgevaar digden ter algemeene vergadering uitge brachte rapporten. Door het bedanken van Mevr. Mr. M. Tiele-v. Versendaal als secre- taresse-penningmeesteresse, moest in deze vacature worden voorzien. Het bestuurslid, de heer C. H. Hagedorn verklaarde zich be. reid, althans tijdelijk dit secretariaat waar te nemen, zoodat dit thans is gevestigd: van Swietenstraat 16 te Gouda, totdat een defi nitieve opvolger is gevonden. De voorzitter bracht de scheidende secretaresse hartelijk dank voor de serieuze en uitnemende wijze, waarop lij lange jaren het secretariaat had waargenomen. Desgevraagd verklaarde me vrouw Tiele zich bereid in het bestuur zit ting te blijven nemen. De laatste dagen van een eiland. Geluidsfilm naar de roman „Dood water". „De laatste dagen van een eiland" is de titel van de geluidsfilm, welke is vervaar digd naar de roman „Aan dood water" van K. Norel, waarin de drooglegging van de Zuiderzee wordt weergegeven in de lotge vallen van een Urker familie. Men heeft ernaar gestreefd om het essen- tieele van dit boek te behouden, de schil dering van het leven der Urkers in de dagen toen hun eiland nog eenzaam midden in de Zuiderzee was, van de nooden en moeite, de verwachtingen en teluerstellingen, die het deel van Urk geworden zijn in de jaren toen hun zee dood water werd en waartoe tevens strekt de geschiedenis van Riekelt Post en Mar Meun en van hun families. De film laat deze jongelui zien in hun eenvoudige liefde. Ze laat zien hoe aan hun trouwplannen 4e bodem schijnt ,te worden ingeslagen doordat de visscherij vernietigd wordt, en hoe ze toch trouwen tijdens een kortstondige opleving. Maar dan loopt alles tegen. Maar er daagt uitkomst als de inpolde ring van het IJselmeer voortgang heeft. Dan wordt Riekelt schipper op een mod derbak en later wordt hg" zelfs schipper od een groote kotter. De film beeldt een oer-Hollandsch bedrgf uit, ze geeft een stuk Christelijk familie leven, een Calvinistische volksgemeenschap; do entourage van de zee en het eiland met zijn havens, z'n straatjes en z'n menschen in Urker kleederdracht is zeer schilder achtig; de film is nationaal, omdat ze het groote werk van de droogmaking der Zui derzee van alle kanten belicht. Deze film, die voor korten tijd haar pre mière te Amsterdam draaide, zal op Woens dag 6 Maart in „Concordia" vertoond wor den. Gouda-expositie te Amsterdam. Teneinde het vreemdelingenverkeer en wat daarmede annex is te bevorderen tus schen Gouda en de hoofdstad des lands, zijn de Vereenigingen voor Vreemdelingenver keer te Gouda en Amsterdam overeengeko men om wederzijds in hunne gemeente be kendheid te geven aan datgene wat elk dezer gemeenten aan bezienswaardigs en in teressants te bieden heeft. Als resultaat der gevoerde besprekingen is thans in het V.V.V.-gebouw aan het Rokin te Amsterdam een zeer attractieve Gouda-etalage ingericht, Waarin naast foto's, kaarten en geschriften diverse pro ducten van Goudsche industrieën zijn ten toongesteld, terwijl binnenkort in de V.V V. kiosk op het Stationsplein hier ter stede een expositie zal worden ingericht, welke de aandacht op de hoofdstad zal vest! gen. Deze Gouda-etalages trekken, zooals ook reeds eerder in den Haag is gebleken bg een expositie in het gebouw van de A.N.V.V. in de Parkstraat, groote aandacht. Ook thans is dit het geval. Een Goudsche industrie mocht reeds naar aanleiding van deze etalage een aanvrage voor de geëxposeerde producten ontvangen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 1 I Het weer van heden. Verwachting: des ochtends matige tot lichte vorst, op den middag boven het vriespunt, half bewolkt tot helder, droog weer, zwakke tot matige noordoostelijke tot oostelijke wind. Die den duit versmaadt, is den gulden niet waard. (Ken geval uit de practljk van Inspecteur Sanders; lid der Centrale Recherche), door UDO VAN EWOUD. M Het eenlge, wat we kunnen doen, is ons met de Parijsche politie in verbin ding stellen en informeeren, of daar Iemand, wiens naam met een L. begint, wordt vermist. Ik verwacht daarvan ech ter bitter weinig succes Iemand, die naar het buitenland ls vertrokken, wordt ln zijn woonplaats nu eenmaal niet spoe dig vermist en bovendien ls het de viaag, of de man familie of kennissen had, wien zijn verdwijning zal opvallen. Ja, op den duur misschien, maar zeker niet onmiddellijk. Ik geloof dan ook, dat we beter doen ons voorloopig ln de eerste plaats met den persoon van (0fi dader bezig te houden. Natuurlijk gaat Iemand van ons naar Parijs om te trachten wat meer te weten te komen over de antece denten van het slachtoffer, maar den dader tullen we daar niet behoeven te Je spreekt voortdurend over Parijs, meende Wils te mogen opmerken. Zei die kellner van „Hollandais" niet, dat de man hem verteld had uit Sedan afkom stig te zijn? Daaraan hecht lk niet veel waarde, antwoordde Sanders. Met -dat verhaal over zijn voorgenomen bezoek aan het Vredespaleis heeft hij den kellner wat op den mouw gespeld en het lijkt me dus aannemelijk, dat hij ook zijn ware woon plaats niet heeft willen noemen. Zijn bagage was in Parijs opgegeven en zijn reisbiljet' was ook slechts geldig op het traject ParijsAmsterdam. Het lijkt me nfet waarschijnlijk, dat hij eerst van Sedan naar Parijs zou zijn gereisd om naar Den Haag en Amsterdam te komen. Dat is een omweg, die hem slechts geld zou kosten en wanneer hi) dien omweg had gemaakt om zijn spoor uit te Wls- schen en niet te laten blijken waar hij vandaan kwam, zou hij zich zeker niet tegenover den eersten den besten kellner hebben versproken. Bovendien hebben we dan nog het „Au Prlntemps" op zijn Schoenent Ook een aanwijzing, dat deze ln Parijs gekocht zijn! Maar nu de dader. Wat weet Je van den dader? vroeg Wils hevig geïnteresseerd. Niets positiefs, Mlel; te dien opzich te moet ik Je helaas teleurstellen. Mis schien weet jij nog meer van hem dan ik; 't te immers best mogelijk, dat Je ham vanmiddag aan da leestafel bij Schiller gezien hebt... Als dat werkelijk het geval is, zou lk het mezelf nooit vergeven, dat ik hem zoo rustig in een taxi heb laten ont komen! antwoordde de reporter be schaamd. Dat kan den beste gebeuren, kerel, troost Je. Schaduwen ls wel een van de moeilijkste onderdeelen van het speur dersvak. Overigens staat het natuurlijk nog geenszins vast, dat het werkelijk de moordenaar van den onbekende ls ge weest. Zooals lk zooeven reeds zei: wc weten niets positiefs. Het feit, dat het slachtoffer onbekend ls, maakt de zaak zooveel moeilijker. We weten nu niet welke vijanden de man had en welke motieven er voor de daad konden be staan. We kunnen slechts gissen, zij het dan, dat we ons daarbij moeten laten lelden door tastbare feiten. Uit hetgeen ons bekend is geworden, kan het volgen de worden gereconstrueerd: De onbeken de Parijzenaar zou Zaterdagavond een ontmoeting hebben met een anderen onbekende zeggen we X in Amster dam. Waarschijnlijk heeft X den Franschman verzocht naar Nederland te komen. Hij was echter bevreesd, dat diens aankomst ln de hoofdstad zou op vallen en stelde daarom voor, dat zij elkaar om zeven uur bij het Vredespaleis ln Den Haag zouden ontmoeten. Daar zou hij met zijn rooden two seater op hem wachten, inderdaad hebben belden elkaar ontmoet en daarop zijn zij naar villa „Vredelust" in Amsterdam gereden. De rest is bekend. De misdaad was'dus grohdlg voor bereid, meende Wils. Do dader heeft geen enkel spoor willen achterlaten. Zoo is het! bevestigde de inspec teur. Maar hij heeft daarbij twee dingen over het hoofd gezien, nl. dat de Parij zenaar iemand in Den Haag den weg zou vragen naar het Vredespaleis en daarnaast de mogelijkheid, dat hij ba gage als passagiersgoed bij zich zou heb ben, hetwelk dan zou doorgaan naar Am sterdam. Dit laatste is hem pas later gebleken, toen hij het regu in een der zakken van den vermoorde vbnd. Hij heeft daarop naar het Centraal Station getelefoneerd en zich daarbij uitgegeven als portier van het Amstel Hotel, zooals den rechercheur hij zijn onderzoek is ge bleken Waarschijnlijk heeft hij zich vooraf op de hoogte willen stellen, dat de koffer inderdaad was meegekomen, teneinde ztch een vruchteloozen en ge vaarlijken tocht naar het bagage-depot tc besparen. Daarmee beging hij, zooals uit de vingerafdrukken op de telefoon- schijf is gebleken, zijn derde fout, zij het dan dat deze voor een deel een gevolg was van een der belde reeds gemaakte. Trekken we voor elke fout eon halve punt gf van het maximum cijfer, waarmee men gewoonlijk zijn waardeering voor geleverd werk pleegt uit te drukken, dan komt onzen gezochten vriend thans een 8j toe. Dat is nog te hoog voor zijn on middellijke arrestatie; we zullen er nog een paar puntjes zien af te krijgen, Mlel! Je vergeet de hakafdrukken op het bordes, het parkeeren van den rooden two seater voor de woning van notaris Ubels en het over het hoofd zien van de schoenlussen, zei Wils lachend. Goed, dan trekken we er nog drie punten af. Een 7 dus( ruim voldoende. Er zijn er met minder goede prestaties doorgerold, Mlel! En nu ga ik nog even naar het bureau. —Om alsnog m'n bewering waar te maken, dat er door do centrale recherche dag en nacht wordt gewerkt?' Daar behoef lk Jou toch niet het bewijs van te leveren, wat? Je bent het nu trouwens zelf, die me een- deel van m'n nachtrust ontneemt, want lk denk vanavond nog een onderzoek ln te stel len naar de herkomst van do taxi, waar mee die kennis van Jou zich vanmiddag zoo haastiglijk uit de Wielen maakte. Het spijt me, dat lk onbeleefd moet zijn, maar ik zou Je daarom vriendelijk willen verzoeken de rest van Je Inmiddels koud geworden grog met den meesten spoed te verzwelgen.Je rijdt zeker zoover mee...?» vWordt wvolgiD

Goudsche Courant | 1940 | | pagina 5