- Vooral! RADIO-PROGRAMMA'S. WEERBERICHT. STADSNIEUWS. "te-S FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" Luchtbescherming en vrijw. burgerlijke dienst. Inspecteurs benoemd. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft benoemd tot inspecteurs voor den vin willigen burgerlijken dienst de heeren J. Wiegman en J. Til. van der Voorde. De heer Wiegman zal voor de provincie Zu'd-Hplland, de heer Van der Voorde voor de provincie Noord-Holland in de nieuwe functie werkzaam zjjn, in samenwerking met den adjunct-inspecteur voor de lucht bescherming, tevens inspecteur voogden i vrjjwilligen burgerlijken dienst voor deze provincie», den heer A. van Batenburg. J De heer J. Wiegman Mtoud-buq^reester van Wassenaar, de heer ,HTh. van der Voor de is oud-secretaris-ontvanger der gemeente Maam en oud-Jioofd van den luchtbescher mingsdienst in ite gemeenten Maarn en Tt.-n- kum. De heer A. van Batenburg is oud- corrtmissaris van politie te Renkum en hoofd van den Rijksvoorlichtingsdienst by de in fectie. GEMENGDE BERICHTEN. De Kitningin winkelt. Naar men ons mededeelt heeft de Ko ningin, die zooals men "weet thans in Huls ten Bosch verblijft, gistermiddag in gezelschap van Haar hofdame, jkvr. A bars.se Schimmelpenninck van der Oye. per flets een bezoek aan de stad gebracht en inkoopen gedaan bij de fir ma P Nleuwerkerk en Zn. aafi het Lan ge Voorhout te voorkome men verstopping, slechte ont lasting, overmatig vet, die de oorzaak lijn van aambeien, rheumatiek, vale onreine huid, hoofdpijnen, enz door grondige zuivering vah bloed en ingewanden met Dr. ScKiefFer's Stofwisselingzout. Een weldaad voor^het oiganisme' - Flacon 11.05 Ouübelo flacon I 1.75 bij apotrfek»»* •n vakdrogiston - Treinbotsingubij Buitenpost. Een reizigster licbt gewond. Vrij veel materieels schade. In de nabijheid van het station Bui tenpost aan den kant v&n Kroningen is een vrij ernstig spoorwegongeval gebeurd dat echter tot vrijwel alleen de mate- rleele schadê beperkt bleef. De personen trein, die te 9 u. 12 uit Groningen ver trekt, Is op- een goederentrtein gereden, 'welke het station Buitenpost juist ha'd 'verlaten. Men neemt aan, dat het onge val Is te wijten aan een verkeerden wis selstand De locomotief van den per sonentrein botste op een der goederen wagens met het gevolg, dat deze wagen geheel boven op de locomotief kwam te liggen en totaal werd vernield. De loco motief getaakte buiten de rails. Nog\ meer goederenwagens werden door de dcschok zwaar beschadigd, van verschei dene personenwagens, werden hoofzake- lijk de ruiten vernield. Eon vrouwelijke passagier kreeg een zware hoofdwonde. De locomotief van den goederentrein kreeg geen schade. Zij werd ontkoppeld en achter den perso nentrein gezet, om naar Leeuwarden te worden gebracht. Het verkeer is goed deels gestremd, doch men is direct met de opruimingswerkzaamheden begonnen. Ongeluk bij.oefening met reddingboot. Twaalf man te water. Aan boord van het s.s. „Stuyvesant" van de K.N.S.M., liggende aan de Suriname- kade te Amsterdam, werd gisteravond om streeks zes uur sloepenrol voor het perso neel gehouden. Zouals gebruikelijk is, begaf het personeel zich op het sein naar de sloe- oen, die buitenboord gedraaid in de davits "hingen. In een dezer sloepen namen twaalf sche pelingen plaats. Op een gegeven oogenbtik is een talie van de sloep uitgepikt, met het gevolg dat de "reddingboot scheef kwam te hangen en naar beneden schoot. De twaalf inzittenden vielen van groote hoogte in het water. Tien van hen bereikten zwemmend de kade en konden aan boord van de „Stuy vesant worden opgenomen, zonder nadeelige gevolgen van de minder geslaagde oefening te hebben ondervonden. Dg andere twee zjjn ter observatie naar het Burgerziekenhuis overgebracht. Twee schepen gezonken in storm op IJselmeer. De voorjaarsstorm, welke Dinsdag ge woed heeft, maakte het IJselmeer tot een zeer ruw vaarwater, dat zijn slachtoffers heeft geëischt. Twee schepen zjjn bij Urk ge zonken. Het zjjn bet sleepschip Ekama en het motorschip Risico. Het laatste schip meet 270 ton en was met een lading grint en zand van Urk op weg raar Lemmer. De stol tzeeën sloegen over het schip heen, waardoor de lading ging «erken en het schip water maakte. Het motorschip Johanna, dat in de onmid dellijke nabijheid van de Rioico was. heeft schipper B. Oippeneer en zijn knecht die het zinkende schip met een roeibootje hadden verlaten, opgepikt en veilig naar Lemmer gebracht;. pet wrak van de Ekama ligt op ongeveer 7 k.m. jV.Z.W. van Urk. Het ligt geheel on der de oppervlakte. Van de Risico steekt de bofentop van den mast juist boven den wa terspiegel uit. De positie van de Risico ia 8 tot 9 k.m. ten noorden yaiM^Jrk. Beide wrakken vormen een groot gwaar voor de scheepvaart. V <hIH RECHTZAKEN. De moord te Leidschendam. Levenslang geëischt. De substituut-officier van justitie bij de Haagsche rechtbank, mr. N. S. Hoek stra, heeft na een requisitoir van vijf tien minuten, tegen den verdachte in de moordzaak te Leidschendam levenslange gevangenisstraf geëischt. In zijn requisi toir zeide de officier o.m.: „Er is geen twijfel mogelijk, dat deze verdachte alleen het feit heeft gepleegd en dat hij dit feit met voorbedachten rade heeft gepleegd." Donderdag 21 Maart. Hilversum I, 1875 en 414.4 M. AVRO- Uitzending: 8.Berichten ANP; 8.10 Meisjeskoor met orgelbegeleiding; 8.30 Gramofoon; 9. Omroeporkest (opn.); 10.Morgenwijding; 10.15 Gramofoon; 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Zang met pianobegeleiding; 11.—, Weekoverzicht; 11.15 Gevarieerd concert (opn.); ll05 Gramofoon'; 12.15 AVRO- dansorkest; 12.4,5 Berichten ANP, gramo foon; 1.De Romancers en soliste; 2.— Voor de vrouw; 2130 Pianoduetten; 3 Brei- en borduurcursus; 3.45 Gramofoon; 4.Voor zieken en thuiszittenden; 4.30 Gramofoon; 5.— Voor de jeugd; 5.3<) AVRO amusementsorkest en'solisten; 6.30 Sport- halfuur; LVoor de kinderen; 7.05 Voor .militairen^ 7.30 Engelsche les; 8.Berich ten ANP, mededeelingen; 8.15 Reportage met muziek; 8-25 Gramofoon; 9.15 Radzo- tooneel; 10.Wijdingsdiemst; 11.Berich ten ANP; 11.1012 Gramofoon. Hilversum II, 301.5 M. 8.— KRO, 10.— NCRV, 11.— KRO, 212 NCRV: 8.-f— Berichten ANP; 8.05 "Gramofoon; 8.15 Gezongen H. Mis; 9.15 Gramofoon; ÏO.I^ Morgendienst; 10.45 Gramofoon; 12.-4- Berichten; 12.15 KRO-orkest (12.45—* 1.10 Berichten ANP, gramofoon); 2.— Handwerkuurtje; 2.55 Gramofoon; 3. Vrnuwenhalfuortje3.30 Gramofoon; 3.45 1 Bijbellezing; 4.454.55 Gramofoon; 5. Handenarbeid voor de jeugd; 5.30 Conso- 1 nanten; 6.— Middenstandspraatje; 6.15 Consonanten; 6.45 ONV-kwartiertje; 7. Berichten; 7.15 Internationaal óverzicht; 7(45 Gramofoon; 8.Berichten ANP, her- aling ROS-berichten8.15 Paasch-samen- omst; 9.45 Gramofoon; 10.Berichten A actueel halfuur; 10.30 Clavecvmbel en gramofoon; 11.05 Gramofoon; C.a. 11.50 12 Schriftlezing. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Plaatselijk enkele lichte buien, wisselen de bewolking, weinig verandering in tem peratuur, jachtige tot matigen, Zu/dwes- telijken tot Westelijken wind. bal in koms NP, GOUDA, 2o Maart 1940. Beheer en onderhoud Mallegatsluis en Rabatbrug. Onderbrenging by de provincie Zuid- Holland. Ingediend is een wetsontwerp houdende overbrenging in beheer en onderhoud bij dc provincie Zuid-Holland van eenige ryks- werkem in den waterweg van Amsterdam naar Rotterdam. In de memorie van toelichting bij het ontwerp van wet tot verklaring van het al gemeen mit der onteigening voor het ma ken van een scheepvaartverbinding tussche.n den Hollandschen iJssel en de Gouwe is medegedeeld, dat het in de bedoeling lag te zij ier tijd te bevorderen het overbrengen in beheer en onderhoud bii de provincie Zuid- tTniiond van de Mallegatsluis en de Rabat brug bij Gouda en de Gouwesluis ondejj Al phen aan dén Rijn, tot welke overneming de provincie zich reeds bereid had ver- klaan!. Do nieuwe scheepvaartverbinding is in middels in gebruik genomen en than0 is met provincie overeenstemming verkre gen, omtrent de volledige voorwaarden, waaronder de overbrenging in beheer er onderhoud kan geschieden. Het tijk zal aan do nm\ incio uitkeoren pen som ineens van f 506.009. De noodigp gelden zullen alsnog or> de begrooting voor 1940 worden aangevraagd. De Zomertijd. 19 Mei—-6' October- Bij Koninklijk besluit van 9 Maart 1940 is bepaald, dat de vervroeging met één uur van den wettelijken tijd dit jaar zal aanvangen op den I9en Mei en zal ein digen den 6en October. Sigarenwinkeliers tegen vervroeging der winkelsluiting. Contra-adres aan B. en W. Als gevolg' van een actie door een groep Goudsche winkeliers ingeteet om tot een vervroegde winkelsluiting te komen, gedu rende de zomermaanden en wel van 7 uur n.m. op de eerste vijf werkdagen en van 9 uur op den Zaterdagavond, heeft, het be stuur van de Vereeniging van Sigarenwin keliers voor Gouda en omstreken, een tegen actie ingesteld. Een door 60 Goudsche siga renwinkeliers geteekend adres", waarin zij zich tegen eerj Vervroegde winkelsluiting verklaren, is bit het college van Burgemees ter ,en Wethoupers ingediend. Overbrenging van functies naar gemeentewerker Nu de havendienst en de reiniging»- »n ontsmettingsdienst bij het bedrijf van ge meentewerken zijn,ondergebracht, komt 'net B. en W., teneinde een zoo officiënt moge lijk beheer te verkrijgen, gewqnucht voor, 'dat de werklieden ypn de twee eerstge noemde takken van dienst, die in groep I van het Loonbesluit 1935 zijn vermeld, bij het bedrijf van gemeentewerken in zijn fe- genwoordigert omvang met andere werk zaamheden kunnen worden belast dan hun tegenwoordige aanduiding aangeeft. Op grond van het bovenstaande, stellen B. en W. voor in het Loonbesluit 1935 de functies van werkman en straatveger over te brengen van de rubrieken Havendienst en Reinigings. en Ontsmettingdienst naar de rubriek gemeentewerken, voor zoovee! laatstgenoemde werklieden betreft eveneens met de aanduiding „werkman". Aanschaffing van taalboeken voor de Bijz. Neutrale School. Het bestuur der Schoolvereeniging voor bijzonder neutraal onderwijs voer Gouda en omstreken heeft een1 aanvrage tot den raad richt, om medewerking krachtens artikel '2 "der Lager Onderwijswet 1920 voor de nschaffing vait nieuwe taalboeken voor het 4e leerjaar der global® methode „Van Kindertaal tot Moedertaal door F. Evers, R. Kuitert en I. v. d. Velde en tevens voor de aanschaffing van taalboeken als aan vulling voor het 3e leerjaar. De kosten worden op 50.80 geraamd. B. en W. stellen den raad voor de ge vraagde medewerking te verleenen. Personeel Van Hereon ziekenhui». Het ooilege van regenten van het Van Iterson ziekenhuis heeft B. en W. verzocht te bevorderen, dat de Rechtspositieverorde ning personeel instellingen in dien zin wordt gewijzigd, dat de jaarwedde van de opziehteres keuken, welke thans 1300 1500 bedraagt, wordt verhoogd tot ƒ1600 1700. Voorts hebben regenten een voorstel aan hangig gemaakt, dat bedoelt het college de vrijheid te gewen het loon, van een loopjon gen te bepalen op een bedrag van ƒ4.— tot 8.per week. B. en W. stellen den raad voor de rechta- positieverordendng overeenkomstig het bo venstaande te wijzigen. Vaststelling mutaties gemeente- personeel in Salarisbesluit. Als gevolg van de in de laatste jaren tot stand gekomen veranderingen in de organi satie van diensten en bedrijven, alsmede ten gevolge van mutaties in,hct personeel, die nen eenige wijzigingen te worden aange bracht in het Salarisbesluit 1935. Functies als concierge muziekschool, directeur van het marktwezen, baas-stoker-metselaar Lichtfabrieken, ehef-monteur brandweer, badmeester (en vrouw,) van het Volks- en Sehoolbad, directeur reinigings- en ontsmet tingsdienst en ingenieur in algemeenen dienst bij gemeentewerken, worden niet meer vervuld' en dienen dus te vervallen. Bovendien stellen B. en W. voor uit groep A te laten vervallen de functie chef-r:on- teur-brandweer, omdat het .in de bedoeling ligt dece functie in een, nieuw te vormen groep VI van het Loonbesluit, met dep titel van hoofdmonteur-brandweer, op te nemen. Voor den huidigen func.tipnaris heeft een en ander echter geen f-inafecieele gevolgen. In verband met de bevordering van den adjunct-commies D. Steur tot kassier bij de diensten voor Arbeidsbemiddeling, Werk-' loosheidsvercekering en Maatschappelijk Hulpbetoon,stellen B. en W. den raad voor groep III van het Salarisbesluit 1935 aldus aan te vullen, dat' hieruit uitdrukkelijk deze functie blijkt. Benoeming tot reserve-kapitein wapen der artillerie. Bij Kon. besluit is benoemd bü het wapen der artillerie ter nadere indeeling door of vanwege den minister van Defensie tot reserve-kapitein ome oud-stadgenoot, re serve eerste-luitenant J. G. Warmenhoven, van het 3e regiment artillerie wonende te Waddinxveen. Tot reserve' tweede-luitenant wapen der infanterie benoemd, Bi; Kon. besluit isfnet ingang var. 21 Maart benoemd en aangesteld bij het re serve-personeel der landmacht tot reserve tweede-luitenant bij het wapen der infante rie bij het 2e regiment wielrijders vaanijr'g C. H. Mousset van dat regiment. Voorschot op exploitatievergoeding bijzondere scholen. B. en W. stelten den raad voor het voor schot op de exploitatievergoeding over het jaar 1940, ais bedoelden artikel 103, zes de lid der Lager Onderwijswet 1920, te be palen als yolgt: - voor de scholen der R.K, Inrichting van Liefdadigheid l.o. op 13.37320; voor de school der R.K. Inrichting van Liefdadigheid' u.l.o. op 948.64; voor de Prinses Julianaschool l.o. op 3656.—; voor de Prinses Julianaschool u.l.o. op 1238.72; voor de Jc*i. Calvijnschool l.o. op 2345.36; voor de Joh. Calvijnschool u.l.o. op 82320; voor de Groen Van Prinstererschool l.o. op 2581.49; voor de Westerschool l.o. op 2731.19; voor <je Graaf Jan van Nassauschool l.o. op 1515.36. Spreekuur burgemeester. 4 De burgemeester zal zijn eerstvolgende spreekuur houden op Donderdag 28 Maait a.s. Aanschaffing van banken voor de Weeterechool. Het bestuur der stichting „ChrUtelyko scholen, uitg&amle van den Kerkeraad der Ned. Hervormde gemeente te Gouda", heeft tot den raadl het verzoek gericht, om de medewerking, als bedoeld bij artiket 72 der Lager Onderwijswet 1920 te verleenen voor de aanschaffing van 12 banken ten beho. v* van de Westerschool. B. en W. stellen voor, het verzoek in beginsel in te willigen, even wel met deze restrietie, dat het juiste aan tal aan de Westerschool ln feite te ver schaffen banken door Hun college t.z.t. naar de werkelijke behoefte zal worden bepaald. Het Pijpenmueeum tijdelijk gesloten. Het Pijpenimuseum „de Moriaan" aan de Westhaven is vanaf Zaterdag 23 Maart ae. tot en met 7 April gesloten in verband met restauraties in het voorhuis, d.i. de winkel, waar een wit-en-zwart marmeren vloer zal worden aangebracht. Ouderavond school C. Inleiding over beroepskeuze. De oudercommjssie van schoot C, hoofd de heer S. Jtrefngji belegt op Woensdag 3 April a.s. i>ylnet^*ymnastieklokaal van de school vodr by zond er neutraal (onderwijs aan den Groeneweg een ouderavond-J)e heer L. M. Kool, directeur van het bureau voor beroepskeuze te Rotterdam, zal een cau serie houden met als onderwerp „Wat moe ten onze kinderen worden." De avond begint om 8 uur, doch van 7.1", af zal er voor de ouders gelegenheid be staan in de onderscheiden klassen kennis te nemen van het schoolwerk vah hun kin deren. AGENDA. Thnlia-Tliezter: Jongensstad en Ohc.shI' neemt het in handen 20 Maart, 7.3^, uur. Oud-Geref. gemeente. Spreekbeurt ds. Joh. van Welaan. 20 Maart, 8 uur.. Remonstr. kerk. Wydings- dienst. 2Q Maart, 8 uur. Reünie. Spreekbeurt ds. J. Borger voor Logos-verband. 20 Maart, 8.15 uur. Nieuwe Schouwburg. Vyfde Nutsavond: cabaret V.A.C.E.T. on der leiding van Paul Ostra. 20 Maart, 8.15 uur. Geref. kerk. Lijdensme ditatie ds. J. P. C. ten Brink. 26 Maart, 8 uur. Gebouw Interlapin. Cursus transporfcolonne Roode Kruis UIT DEN OMTREK. BOSKOOP. Hotel „Het wapen van Boskooo". Binnenkort gaat hotel Kiaassen ook ge naamd het Wapen van Boskoop over in handen der posteryen, welke het zuilen sloopen en ter plaatse een nieuw post- en telegraafkantoor zullen bouwen. Uit architectonisch en ^esthetisch oog punt gaat met de afbraak var. dit hotel niets verloren. Maar wej verdwijnt hiermede ten bjjzcr.der hotel uit het dorpsleven van Boskoop, dat een eigen geschiedenis heeft gehad. In vroeger jaren was bet „rechthuis" in de dorpsherberg ..Het Wapen van Boskoop". Men wyst U thans nog in het bestaande hotel „de rechtkamer", nu het eetzaaltje. Hoe lang l.et hotel reeds bestaat is on- jhekend. In een oude dorpsbeschrijving van boskoop van omstreeks 1800 wordt het Seeds genoemd. OndéF-het hoofd „Herber- [er. en Logementen" staat vermeid: „Zijn hier veele en verschelde, waaronder er voor- mame zijn en onder weifcc- het Rechthuis vooral geteld moet worden". In de vorige eeuw was het de gewoonte van de boerenjongens en -meisjes uit de omgeving van Leiden om met St. Petrus en s Paulus, d.i. tegen einde Juni, per sjees er, tilbury naar de Boskoopsche kermis te rij nen en daar in een der dorp-heibergen- brrori met aardbeien te gaan eten. De dorps herberg „Het Wapen '''van Boskoop" was hiervoor een der aangewezen adressen. Het hotel vormde vroeger het sluitstuk van de deftige Dorpstraat. Ter rechterzijde stonden onmiddellijk de woningen van den dorpechirurgijn en den burgemeester, later van den notaris. Steeds heeft het hotel zijn Men mo»t zijn gebreken steeds voor persoonlijke, zijn deugden voor algemee- ne/houden: men doet het evenwel helaas eds omgekeerd. •tnnders. lid fier Centrale Recherche). 1 Een geval uit de practijk van Inspecteur dobr UDO VAN EWOUD. 39 Hallo, met de centrale? Ja, Sanders hier. Sinds hoelang heb Je dienst. Bane? V-ïv acht uur af? Heeft er ln jüon tijd iemand naar dr. Jurrians geïnformeerd? Niet...? En heb jc zelf dr. Jurrians ook niet oogeb"ld_ in opdracht van deze of gene? Prachtig, dank je! De Inspecteur, legde de- telefoon weer op de haak én staarde peinzend voor zich uit. Daar zit meer achter, dokter. De telefonist heeft u niet opgebeld. Hoe w.st de onbekende, die u die valse li, boodschap deed toekomen, dat u zich in „Parkzicht" bevond? Dat heb ik mij direct al afgevraagd, antwoordde ar Jurrians, wiens ontstem- jning nu plaats maakte voor een nau- 'welijks te verbergen ongerustheid. En Ik heb er direct naar geïnformeerd De man ze! me. dat mijn hulshoudster hem had Ingelicht Dat Is natuurlijk niet onmogelijk misschien ook onder valsche voorwend sels. Overigens kunnen wij dat onmid dellijk onderzoeken Belt u uw woning eens op! Dr. Jurrians ging direct op het voor stel ln en liet zich door de centrale met zijn woonhuis verbinden. Na twee ipinu- ten van gespannen wachten deelde de telefonist hem echter mee, dat hij geen gehoor kreeg, j Geen gehoor? Mogelijk, dat mijn hulshoudster al naar bed is en de tele foon niet hoort. Gewoonlijk schakelt ze die 's avonds over naar mijn kamer. Pro- be«rt u het nog eens! j De telefonist voldeed aan de opdracht, maar meldde na vijf minuten, die dr. Jurrians een eeuw schenen, dat hij drie- i maal achtereen had gebeld, maar geen gehoor kreeg. t Wonderlijk, zei de criminalist, ter- 1 hij de telefoon op de haak legde en .ders vragend aankeek. Geen ge- oor; daar moet Iets niet in orde zijn! De inspecteur was een man van be sluiten. Ik zal u twee rechercheurs j meegeven dokter, zei hij, op hetzelfde! oogenblik reeds op den knop op ztjnj schrijfbureau drukkend. Het beste is dat u onmiddellijk naar huis gaat om op de hoogte te stellen. Als u mij no mocht hebben, ik ben zeker nog tot 12 uur hier. Daarna kunt u mij thuis bef- reiken. Den" binnentredende» agent verzocl) Sanders twee dienstdoende rechercheu te ontbieden en een oogenblik later ve liet dr. Jurrians, wien alles te lang duu de, met hen het hoofdbureau om in- eën politle-auto naar zijn woning te rijden. Nauwelijks echter was hij vertrokken, of de telefoon op Sanders' schrijfbureau rinkelde en op het, door deze nieuwe sto ring ietwat ongeduldig klinkende Hallo, centrale recherche", verdocht een slee- lende mannenstem om dr. Jurrians te >reken. In situaties als deze was het steeds reer interessant te constateeren hpe /oortreffelijk zich deze geroutineerde speurder zich wist te beheerschen en hoe lij elke kans, die hem geboden werd, op Ide juiste wijze wist uit te buiten. Hardop, [hoewel er niqfriand in de kamer was, doch slechts met het doel, dat de man, die op belde, het zou hooren, zei hij: Dr. Jur rians, telefoon voor u! Tegelijkertijd nam hij een blocnota, waarop hij haastig de volgende woorden schreef: „Laat telefonist over andere lijn on derzoeken met wien ik verbondén ben." En terwijl zijn rechterhand de telefoon weer opnam, greep hij met zijn linker naar de schelknop, welke den dienst- doenden agent alarmeerde. Op hetzelfde moment klonk zijn geheel veranderde stem in de telefoon: Met dr. Jurrians. Wie Is daar? En dezelfde sleependc stem antwoordde na een korte aarzeling: Mijn naam doet niet ter zake. Ik zal van 12 uur tot half één op u wachten in de 2e klas wachtkamer van het Centraal Station. Ik reken er op u daar te zullen ontmoeten! - De agent trad binnen en Sanders wees op zijn blocnota, terwijl hij antwoordde: Bent u misschien dezelfde onbekende, die mij onder valsche voorwendsels naar het hoofdbureau heeft gelokt? Wat zijn dat voor grappen...? Zijn stem klonk dreigend, maar dc ander scheen zich daardoor niet in het minst te laten Imponeeren. Op denzelf den lijzigen toon, welke op den duur on uitstaanbaar moest zijn om aan te hoo- •ren, antwoordde hij: Ik ma^k in 't geheel geen grappen. Over eeh uur zult u zelf inzien, dat het doodelijke ernst Is, 'Ik verwacht u. Het spijt me, antwoordde Sanders, maar op dergelijke dwaze invitaties kan ik niet ingaan. Als u' mij wenscht te spreken, kunt u mij morgenochtend om negen uur thuis bereiken, maar dan zult u moeten beginnen met mij uw naam te noemen en dan eisch ik in de tweede plaats een verklaring, waarom u zich voor den telefonist van/liet hoofdbureau hebt uitgegeven en rriij dat verhaaltje van den inspecteur op den mouw hebt gespeld.., Morgenochtend om negen uur zal het te laat zijn. En wat die telefonische boodschap in „Parkzicht" betreft, die was noodzakelijk in uw zoowel als in mijn belang. Sanders deed het voorkomen, alsof hij zich opwond. Hij kende het kort aange- bondene van dr. Jurrians, wanneer deze iets niet aanstond en hij imiteerde hem voortreffelijk: Man, zeur niet! Zeg me wie je bent en wat je van me wilt en voor de rest heb ik niets met Je praatjes noodig! De man aan het andere eind bleef ech ter kalm.Dr. Jurrians, zei hij met nadruk, als u wilt medewerken aart de oplossing van het raadsel-van.villa Vre delust, dan raad ik u mét den meesten aandrang aan mij» verzoek gevolg "te geven. Tusschen twaalf en half één in de tweede klas wachtkamer van het Cen traal Station. Sanders zat op heete kolen. Waar bleel die agent nu met zijn informatie. Hij moest den man aan de praat houden, desnoods zoolang zelfs tot een' recher cheur met een auto de plaats, vanwaar hij telefoneerde, kon hebben bereikt. De zaak-Vredelust?, vroeg hij in een nieuwe poging om den onbekende wat mededeelzamer te maken. Met de zaak-Vredelust heb ik maar heel weinig uit te staan. Waarom stelt u zich niet met inspecteur Sanders in verbinding? Die zit hier bij me. Zal ik hem even aan het toestel roepen? Inspecteur Sanders ,ls een ezel, klonk het oneerbiedig, maar de pseudo dr. Jurrians stoorde zich daar niet aan, want de agent trad binnen en legde de informatie haastig naast hem neer. „43500. Woonhuis van dr. Jurrians", las Sanders en op hetzelfde moment was al zijn onrust gewekeiï. Het deed wel bij zonder vreemd aan, dat een onbekende uit de woning van dr. Jurrians met een criminalist telefoneerde, maar deze zelf bevond zich in gezelschap van twee re chercheurs, op weg naar huls en kon daar elk oogenblik verwacht worden. Ik wil alleen met u te doen hebben, dokter, vervolgde de stem in de telefoon. Ik raad u dus dringend niemand mee te brengen, want in dat geval kan ik u niet te woord staan. (Wordt vervolgd).

Goudsche Courant | 1940 | | pagina 2