9sb.bssmssbhsh- KANTONGERECHT GOUDA. SPORT EN WEDSTRIJDEN tot herziening 483e STAATSLOTERIJ. MARKTBERICHTEN. LAATSTE BERICHTEN. Het s.s. Phobos op een mijn geloopen. Dr. Colijn in cms land terugbel, eerd. Beurs van Amsterdam. WISSELKOERSEN. Onnauwkeurig! inventarisatie dui tend gulden goederen in h*t ceding. 0jj Je verplichte inventarisatie van de Dorrmden landbouwproducten bij het af- |d*H«en van de mobilisatie, had nan cod ^ittieve vereeniging te Zevenhuizen reeds „derhalf uur na de uitreiking de lijsten ln- ftvuhi teruggebracht, een lofwaardige goed, maar daarnaast een al te groote lasst, want het gevolg is geweest, dat bij controle de opgave in geenendeele bleek w kloppen. Er was 12.000 k.g. meer vee hoeder aanwezig dan op de lijsten vermeld ff deze meerdere voorraad werd in beslag gnomen, terwijl tegen de bestuursleden procesverbaal werd opgemaakt. Hun zaken zijn heden behandeld. Aller, jerst stond de leider van de coöperatie te- recht. Men was bij de inventarisatie afge- fian op de gegevens in de boeken en die boekhouding bleek niet erg te kloppen. De betrokkene verklaarde geen verstand van boekhouden te hebben en dien indruk hod if controleur ook gekregen, want het zaakjr klopte niet. Overigens kon hij verklaren, dat er niet moedwillig geknoeid was, de op gave sprak meer van haastige opmaking eli. Invulling op de gis. De grondfout school hier, dat de coöpera. ie had aangenomen, dat de boekhouding in orde was, terwijl dit niet het geval was. Is er geen accountantscontrole, vroeg de kantonrechter, mr. A. J. M. Oonincx. Een maal per jaar luidde het antwoord en tus- ichentüds kijkt een commissie uit de leden, om de drie maanden de boeken na, hetgeen het O.M. tot de opmerking bracht of deze leden kunnen boekhouden. Overigens bleek de landelijke rust in Ze venhuizen ook in de bewogen dagen van eind Augustus onaangetast, het bestuur had noch uit de krant, noch door de radio iets over de regeeringsmaatregelen verno men en éérst de komst van een controleur bracht bij, dat er allerlei bepalingen waren getroffen. De ambtenaar van het O.M. zeide in zijn requisitoir wel aan te nemen, dat er geen opzet in het spel was, maar aan den ande ren kant is <fe coöperatie wel bijzonder zor geloos geweest. De administratie was van een simpelheid, die verwonderlijk is. Boven dien wist men, toen de opgave verstrekt werd, nauwelijks wat gevraagd werd. Het OJM. eischte 26 subs. >10 dagen met ver beurdverklaring van de in beslag genomen producten. Deze verbeurdverklaring verzocht de ver dediger, mr. A. F. van Manen tel's-Graven- hage, imet kiem niet uit te spraken, omdat de voorraad een waard; vertegenwoordigt van meer dan duizend gulden en deze straf achtte h(j veel te hoog voor een betrekkelijk gering feit als dit, daar uit alles wel ge bleken is, dat de coöperatie te goeder trouw is geweest. Door den. grooten haast, welke, naar men meende, geboden was, zijn "on nauwkeurigheden begaan. Die spoed was lofwaardig, maar niet geboden en als men meer tijd genomen had, zou de opgave er stellig anders hebben uitgezien. Trouwens, dat er geen enkele opzet aanwezig was om zich te bevoordeelen, blijkt wel, dat men later <fe verwerkingsstaten wel goed inge vuld heeft. Mr. Van Manen vefzocht te meer de verbeurdverklaring niet uit te sproken, daar de schade dan niet op de bestuursle den, maar op alle leden van de coöperatie neerkomt en deze er dus de dupe van wor den. Ten aanzien van deze laatste opmerking repliceerde het O.M., dat de leden toch in zekeren zin mede verantwoordelijk zijn, om dat zij uit bezuiniging geen voor zijn taak berekend boekhouder hebben aangesteld. De kantonrechter zal over veertien dogen uitspraak doen. Vervolgens stonden nog 2 bestuursleden terecht. Het O.M. zeide dat tegen hen bij verbeurdverklaring van de goederen met een lage boete ka.u worden volstaan, doch rekening houdende mnet het uiterste géval, dat de verbeurdverklaring niet wordt uitge sproken, vorderde hij tegen ieder 250 subs, een maand. 't Is nog al wat, zeide een der betrokk-- nen, maar de kantonrechter stelde hem ge rust met de mededeeling, dat het nog niet zoover is. De raadsman wees er nog op, dat beider geen enkele andere bemoeienis met de coöpe ratie hebben, dan dat zij bestuurslid zijn- met de leiding van het bedrijf hebben geen directe bemoeiing. Ook in deze zaken werd de uitspraak ovei veertien dagen bepaald. Mam als een zekere en voorname gelegen heid te Boskoop weten te handhaven. Vooral de laatste eigenaar de heer Klaas- sen wist aan zijn hotel een persoonlijk ca chet te geven. De buitenlandsche handel in boomkwee kerijproducten bracht vooral vroeger mede, dat hier vele buitenlandBche klanten afstap, ten om er. eenige dagen onder het gastvrij» dak door te brengen. In den loop der jaren werd het dan ook door heel wat buitenlan ders bezocht. De heer1 Khmssen wist het zijn gasten altijd prettig te maken. Hy verstond do kunst om een zekere band tusschen hem en zijn gasten te leggen. Hotel Klaassen was dan ook niet alleen - In ons land bekend; de grootste bekendheid genoot het w;l bij de boomkweekers in.,het buitenland. Het mocht niet als goedkoop staan aan geschreven, doch wijd en zijd was het he-' kend om zijn voortreffelijke keuken. Voor het levend geslacht te Boskoop be- teekent het verdwijnen van hotel Klaasse.i een groot verlies. Gelegen in het midden der gemeente met groote vergaderzalen was het wel by uitstek de gelegenheid voor het geven van uitvoeringen, meestal besloten met een bal, door de plaatselijke vereenigin- gcn. Ztlfs de plaatselijk^ tooneelvereeni- ging van de geheelonthouders gaf hier hoe vreemd het ook moge klinken haar jaarlyksche uitvoering. De liberale kiesverecniging had in de ver kiezingsdagen hier haar hoofdkwartier. Hier-kwam eens per jaar het oudste daatselyke leesgezelschap In vergadering hjjeen. De Bond van Plantenhandelaren en hotel Klaassen hadden onverbreekbare bandon De afgezanten van de expeditiekantoren waren in den verzendtyd hier te vinden. Het sociëteitsleven vond hiergrootcndeels onderdak. De sociëteit „Het Vijfde Wiel" en de sociëteit van Arboriculture, de ver eeniging van leerlingen en oud-leerlingen der Rijkstuinbouwschool, kwamen hier re gelmatig byeen. Menig buitenlandsch gezelschap werd hier ontvangen, ook werd er een enkele maal een congres gehouden. Het hotel was het aangewezen adres voor het houden van recepties. En menig familiefeest, dat besloten werd met een intiem diner, vond hier plaats. Er zijn'.dan ook weinig Boskoopers, die niet een aangename herinnering aan hotel Klaassen hebben. Het heeft zich in de lange jaren de sym pathie weten te verwerven -van de Boskoop- sche ingezetenen en het is zeker met een gevóél van spijt en weemoed, dat voprrl de oudere Eoskoopers hét berich' hebb»r ge lezen, dat hotel Klaassen of juister „Het Wapen var BoBkoop" gaat verdwijnen. ZWEMMEN. Wedstrijden van de jeugd in het Spaarderabad. In het-Spaardersbad „Gouda" zullen op '■omlag 31 Maart a.s., des middhgs half drie ryden wonkm gehouden |voor kinde van spaarders en van abo'nnementhou- Een aantal G-Z.C.-leden zal ,ter opluis tering eenige demonstraties geven. Gemeenteraad. Openbare vergadering- op Maandag 18 Maart 1940 des avonds om fr uur. Voorzitter mr. dr. E. P Verkerk, bur gemeester. Secretaris de heer W. Trapman Tegenwoordig alle leden,, met uitzon dering van de heeren D, Veerman en H. A. Boekraad, wegeps ongesteldheid. De voorzitter opent de vergadering met ambtsgebed. j De notulen der vorige' vergadering worden onveranderd vastgesteld Ingekomen stukken. B. en W. stellen voor alle stukken voor kennisgeving aan te nèmeji. De heer Hage vraaét nhar aanleiding van het jaarverslag over 1939 van de openbare school voor uitgebreid lager on derwijs of B. on W een onderzoek heb^ ben ingesteld naar de Verwarming en eenige leermiddelen. Waarover het hoofd dier school heeft geklaagd. Wethouder Van Kleef antwoordt, dat van den winter klachten zijn gerezen over de centrale verwarming. Deze zaak was onaaangenaam, omdat twee perso nen daarbij elkaar tegenspraken Spre ker geeft echte^toé. dat de verwarming niet af was. Na afloop Van het stooksei- zoen zal de directeur van gemeentewer ken een onderzoek instellen. De Voorzitter zegt, dat de klacht over de leermiddelen geen positieve klacht is. Het gaat over eenige kaarten. Het hoofd zelf wil met de aanschaffing der kaarten nog even, wachtetp. De heer Smit zegt naar aanleiding van het rapport betreffende de opneming van kas en boeken van 'den gcmeentc-ont- vanger, dat het hem getroffen heeft, dat er nog al wat huurachterstand is bij de 15 eenvoudige gemeente-woningen. B. en W. hebben destijds wel de gedelegeerden der gemeente in dc besturen der bouw- vereenigingen aangeschreven om vooral toe te zien, dat de huurachterstand daar zoo klein mogelijk blijft, doch hij vraagt zich af of B. en W. zelf bij de huren der gemeente-woningen wel voldoende aan dacht besteden. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. in dit opzicht diligent zijn. Bij den ach terstand komt een post voor, welke de volgende week met 100 zal worden ver minderd. De stukken Worden overigens voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van de mededeellngen vraagt de heer Smit of B. en W. voor nemens zijn den aangestelden werkman chauffeur, wanneer deze goed bevalt een vaste aanstelling te geven; De Voorzitter antwoordt, dat dit voor nemen op dit oogenblik niet bestaat. De Voorzitter deelt verder mede, dat de opzichter-machinist der waterleiding, de heef D. Heijnls, van B. en W. officieel afscheid heeft genomen. Deze heeft ver zocht aan den Raad zijn dank voor de prettige samenwerking, welke er bestond ook tusschen hem en den gemeenteraad, over te brengen. Het voorstel om te besluiten tot toe kenning vfui Voorschotten aan de be sturen van scholen voor bijzonder ge woon en uitgebreid lager onderwijs, op de vergoeding, bedoeld ln art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, over het jaar 1940, wordt zonder discussie aangenomen. Eveneens wordt stilzwijgend aanvaard het voorstel tot verhuring van de woning Burgemeester Colijnstraat 30. Thans komt aan de orde het voo®tcl Ten aanzien van de verhooging der van eenige jaarwedden. Jaarwedde van de vroedvrouw merkt de heer Noest op, dat bij dit voorstel elk vergelijkingsmateriaal ontbreekt. Hij wijst er op, dat de 6, welke het zieken fonds bij een bevalling uitkeert, niet be- doeld is als toelage voor de vroedvrouw, doch als tegemoetkoming om hieruit t versterkende middelen te bekostigen. Nu ontvangt de vroedvrouw deze 5 vrij geregeld, wanneer zij z.g. gratis verlos kundige hulp moet verschaffen. Spreker zou gaarne een overzicht ontvangen van het gratis aantal verlossingen. De heer Van WengerdeiOneent, dat de voorgestelde salarlsverhooging van de vroedvrouw gaat ten koste van de sub- sidie aan het Groene Kruis. Hij kan geen i enkele reden vinden om zich voor de i verhooging te verklaren. Het werk van de vroedvrouw is verminderd, omdat zij niet meer belast is met de verzorging van het materiaal van het Groene Kruis. Zij staat als een uitmuntende vroed vrouw aangeschreven. Mede tengevolge van de slechte tijdsomstandigheden heeft zij een grootere toevloed van pa tiënten te wachten, n.l. van hen, die zich anders tot een arts wenden. Haar inko men als particuliere» vroedvrouw stijgt dus. Spr. bepleit om in voorkomende geval len ook gratis verloskundige hulp in kleine gezinnen te verleeneh. Ook daar kan gratis hulp dringend geboden zijn. De Voorzitter antwoordt, dat over het algemeen gezien de 500 jaarwedde van de vroedvrouw aan den lagen kant is. Een der voorwaarden, waaronder B. en j W. een consent voor verloskundige hulp j verleenen, is, dat de 5 uitkeerlng uit het ziekenfonds aan de vroedvrouw i wordt uitgekeerd. Bovendien deze heeft thans een zekere spaarregeling. B. en W. maken geen onderscheid tusschen kleine en groote gezinnen. Geval voor geval wordt bekeken. 1 Na nog eenige discussie gaat de ver gadering in comité I Na heropening der deuren wordt de voorgestelde salarlsverhooging van de vroedvrouw aangenomen met twee stem men tegen, die van de heeren Van Wen- I gerden en Smit. De verdere salarisherzieningen .van den keuringsveearts en de opzichter- machinist der waterleiding worden na eenige discussie aangenomen, i Rapport van do raadscommissie inzake i subsidieering van het handelsonderwijs, i Do Voorzitter deelt mede, dat tot nu I toe de Kamer van Koophandel een ver- tegenwoordiger in het bestuur Van den handelscursus had Rij stelt daarom voor de commissie van advies niet te bepalen op 8 leden, doch op 9. De heer Hage stelt eenige vragen, wel ke door den heer 't Hart worden beant woord. Na nog eenige discussie worden do vborstellen der commissie ad hoe aan vaard en tot gedelegeerden der gemeente in de commissie van advies gekozen dc heeren L. 't Hart en W. C.'Hage. die bei- ^en deze benoeming aanvaarden. i Behoudens enkele vragen, welke door ;den: Voorzitten afdoende "worden beant woord worden de volgende voorstellen stilzwijgend aanvaard. Voorstel tot het verleenen van mede werking aan de tot standkoming van een intergemeentelijke regeling voor ori- derlinge hulpverleening aan slachtoffers van luchtaanvallen onder de burgerbe volklng die geneeskundige hulp en ver pleging noodig hebben. Voorstel tot het verleenen van mede werking aan het bestuur der Vereeni- - ging voor Christelijk Schoolonderwijs, alhier, tot aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor de onder zijn bestuur staande scholen voor uitgebreid lager onderwijs (Rozenlaan) en gewoon lager onderwijs (Nieuwstraat). Voorstel tot wijziging der g.meente- begrooting, dienst 194(1 MOORDRECHT. Evacuatie- Inleidingen van de heeren H. Kool en J. D. van Westendorp. Dinsdagavond heeft in de groote zaal van ,,'t Posthuis" een door den burge meester belegde openbare vergadering plaats, gehad, waarin de heer H. Kool tc Gouda, commissaris voor den afvoer van de burgerbevolking in Zuid-Holland, en de heer J. D. van Westendorp, ge meente-geneesheer te Moordrecht, ge sproken hebben over „Evacuatie". Burgemeester K. H. Brandt heeft de sprekers ingeleid, waarbij hij Wees op de groote moeilijkheden van ons volk; niet ieder is thans tevreden met het hem toe gevallen lot. Maar boven de persoonlijke moeilijkheden gaat uit de lotsverbonden heid van hen, die het Nederlandsche volk vormen. Saamhoorlgheid is daarom eisch maar rustend op naastenliefde. Spreker wees op de moeilijke taak van de regee ring, die slechts dan tot een goed einde kan worden gebracht als allen naar ver mogen en kracht medewerken om haar die taak te verlichten. Critiek, in nor male tijden geoorloofd, wordt in deze tijden ongeoorloofd, als zij verlammend zou werken op de kracht van de uitvoe rende organen of onnoodig onrust zou wekken bij de bevolking Onze regeering ziet ook vooruit. Tot heden is Nederland buiten het conflict in West-Europa gebleven, maar ook ons vaderland kan ln den strijd betrokken worden. Met het oog daarop treft de regeering reeds verscheidene maatrege len en voorbereidingen. Daartoe behoort ook ook evacuatie. Tot heden is evacu atie voor ons een klank. Mep dient ech ter rekening te houden met het feit, dat evacuatie behoort tot die dingen, die aan een tegenwoordigen oorlog inhaerent zijn en die, al willen wij anders hopen, ook in Nederland noodig kunnen zijn j Maatregelen bij evacuatie. De heer Kool besprak wat men voor heen onder evacuatie verstond en in I welke beteekenis het thans moet worden I opgevat. Er zijn vele maatregelen ten aanzien van evacuatie getroffen of ln voorbereiding, zoowel bij een aanval ln het Oosten als bij oen uit het Westen. Spreker heeft bij zijn reizen door ons vaderland een indruk gekregen van onze militaire voorbereidingen en kan hier ge- tulgen, dat wij niet mogen zeggen, dat wij niets presteeren bij een inval ln ons land. Wij hebben zeer goede stellingen en bezitten uitstekende wapenen. Hoe sterk de verdediging ook ia, men moet er rekening mede houden, dat bij een aan val lp ons land de bevolking niet ln het bedreigde deel kan blijven, d.w.z. de be volking moet vrij overhaast afgevoerd worden naar veiliger plaatsen. Men moet beseffen wat dat beteekent. Die bevol king moet vrijwel al haar have en goed achterlaten en plotseling vertrekken. Die menschen weten niet öf zij op Juin woon plaats wel ooit zullen terugkeeren, de boeren uit hun boerderijen, de arbeiders uit hun fabrieken en huizen, niet wetend waar naar toe. Men moet zich dat eens indenken. Wij moeten paraat zijn, indien uit be paalde deelen van ons land bevolking afgevoerd wordt. Evacuatie is ook nood zakelijk in verband met de defensie, maar ook van groot belang voor de be volking zelf, zij,kan niet blijven in het oorlogsgebied. Daarom is men^van regeeringswege reeds bezig om de evacuatie voor te be reiden. Er komen vaste en tijdelijke vluchtoorden. Ook is reeds bepaald welke vervoermiddelen gebruikt zullen worden en langs welke wegen. Kan de afvoer der bevolking volgens het groote plan niet geschieden dan is ook een tweede plan ontworpen. Bij dit tweede plan ge schiedt de afvoer in etappes en naar tijdelijke vluchtoorden. Verwacht wordt, dat hien de afgevoerde bevolking overal met liefde zal ontvangen. Dan zal een deel van onze bevolking gelegenheid hebben om een van haar mooiste eigen schappen, gastvrijheid, te toonen. De hygiënische zorg. Daarna heeft de heer Van Westendorp gesproken over volksgezondheid vóór en tijdens de evacuatie. Bij de evacuatie komen in de vlucht oorden groote aantallen menschen van ons eigen volk. Men weet niet wie er ko men en wij weten ook niet precies of hun gezondheid perfect is. In de vlucht oorden moet men in de eerste plaats zor gen voor gezonde woningen. Deze moe ten ook veilig zijn. indien wij zelf zieken hebben en wij, als gastheeren, gezonde menschen hebben te ontvangen Van medisch standpunt uit dienen wij zorg te dragen voor de grootst mogelijke school ingediend, welk- verzoek op 16 No vember evenwel door den raad werd afge wezen. £»t besluit steunde o.m. op de overwe ging, dat onder de 107 leerlingen, waarvoor de school werd gevraagd, zioh ook bevon den de 82 leerlingen, welke waren onderge bracht in de lokalen van de openbare school. Tegen deze overweging heeft het schoolbe stuur ernstig bezwaar, want volgens art. 72 der Onderwijswet mogen by een aanvraag ook worden medegeteld de kinderen, voor wie op een school geen plaats is. Dat was inderdaad het geval met bovenbedoelde kin deren, want op 8 Augustus had de raad in getrokken zyn besluit van 8 Mei, waarbij di 2 lokalen van de openbare school beschik baar werden gesteld. Ten slotte betoogde de heer Ligtvoet, dat volgens de wet het schoolgebouw een com plex moet vormen, van welke bepaling tot dusver in het onderhavige geval dispensatie is verleend. Wanneer deze dispensatie ech ter niat meer zou worden gegeven, zou het schoolbestuur niet langer in staat zijn allen kinderen onderwys te geven. Het standpunt van de gemeente. Daarna zatte wethouder J. G. Herfst het standpunt van het gemeentebestuur uiteen. Spr. merkte op, dat door de wyze, waarop een oplossing was gevonden, het gemeente bestuur heeft voldaan aan het Kon. besluit. Zelfs heeft de raad een volledige school met 7 lokalen aan den Onderweg willen geven, doch ook deze oplossing heeft het schoolbestuur niet willen accepteeren, ter wijl bovendien Ged. Staten bezwaren had den. Inderdaad zou daarmede een totaal overbodige uitgaaf van vele duizenden gul dens gemoeid zijn. Voorts accepteert het schoolbestuur in feite al bijna 'n jaar de school Onderweg eti de 2 lokalen van de openbare school, waar bij spr. er met klem op wees, dat aan het schoolbestuur nimmer het bezit of het ge bruik van beide laatste lokalen is opgezegd. Indien het schoolbestuur met de gevonden oplossing geen genoegen had genomen, had het zich met beroep op art. 72 lid 2 tot den minster moeten wenden. Het schoolbestuur heeft echter volgens dt overgelegde bewijsstukken de oplossing wel aanvaard. Er is volgens het gemeentebestuur geen enkele reden om het verzoek voor een nieu we school in te willigen, ook niet, al doet men het tegenover oningewjjden maal steeds voorkomen, alsof de Ned. Hervormden in Waddinxveen zouden worden achtergesteld. Want naast de twee andere bestaande Christelijke scholen, waarvan ongeveer de hygiëne. Daarom moet men zindelijk- I helft van de leerlingen Ned. Hervormd held betrachten in zijn woning en op zich zelf. Spreker wees op enkele punten, 1 welke verwaarloosd worden: schoone I handen, korte nagels, regelmatig een bad j nemen,; kraakheldere privaten, slaapka mers steeds verfrisschen, beddegoed luchten, vooral geën ondergoederen of kleedingstukken wasschen in slootwater, 1 in den zomer alle etenswaren bescher- j men tegen vliegen. Dit zijn maar enkele punten en geen uitputtende reeks van te treffen maatregelen. Voor zoover de wet zulks toelaat is het aanleggen van kleine voorraden gewenscht. Spreker denkt b.v. aan zeep, thans nog in voldoende mate te krijgen. Ieder zorge voor eenige ver- bandmiddelen, een eenvoudige verband- i doos. Ook reserveere men kleeding en dekking, terwijl het gewenscht is1* in tijd I van nood flesschen drinkwater in voor- i raad te hebben. Oude couranten werpc men niet weg, als verwarmingsmiddelen 1 kan men er zeer veel profijt van hebben J in oorlogstijd. Daarna heeft spreker ge- Wezen op het groote belang om kinderen tegen pokken in te enten, alsmede tegen diploterie en roodvonk. Voor oudere men- schett/is het noodzakelijk zich te doen inenten tegen typhus en parathyphgs. Bij evacuatie moet men ingeënt zijn. In enting als er evacuatie plaats vindt, is te laat. Ten aanzien van de evacuatie van z.g. open t.b.c.-patiënten worden van re geeringswege de noodige maatregelen getroffen Tenslotte vroeg spreker be langstelling voor de bloedtransfusie. Hoe meer personen zich aanmelden, des te beter. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen, hebben een viertal personen ge bruik gemaakt. Daarna heeft de burgemeester de ver gadering, die vrij druk bezocht was, mlt oprechten dank aan de sprekers gesloten en den wensch geuit, dat evacuatie in ons vaderland nimmer noodig zal zijn. WADDINXVEEN. De weigering voor tweede Hervormde school. Behandeling van het beroep voor Ged. Stalen. Ged. Staten van Zuid-Holland hebber Dinsdagmiddag behandeld het «beroep van het bestuur der Hervormde school te Wad dinxveen tegen het besluit van den raad dier gemeente, waarbij afwijzend is beschikt op het verzoek tot medewerking voor de atich ting van een tiweede school. Als gemachtigde voor het schoolbestuur trad op de heer J. C. Ligtvoet, tiit er op wees, dat de Kroort op 7 October 1938 heeft bepaald, dat de raad medewerking moest verleenen voor de stichting van een school. Het gemeentebestuur heeft daarop eer. oud gebouw aan den Onderweg beschikbaar gesteld met 5 lokalen. Aangezien het leerlingental ongeveer 2"f. bedroeg, was deze beschikbaarstelling dus niet voldoende en daarop heeft de raad nog 2 lokalen van de openbare school op een afstand van een kwartier, in bruikleen af gestaan. Later, op 8 Augustus 1939, heeft de raad besloten aan het gebouw aan den Onderweg nog 2 lokalen by te bouwen, doch dit be sluit is door Ged. Staten nieit goedgekeurd. Aangezien het schoolbestuur echter een ssel tserland Kojenhagen Stockholm definitieve oplossing wenschte, is op 25 V Oslo Augustus de aanvraag voor een nieuwe j New-York bezit Waddinxveen ook nog '2 openbare scholen met ongeveer 300 leerlingen, die zoo goed als allen Ned. Hervormd zyn. Spr. noemde de geheele actie onverkwik kelijk en durfde zeggen, dat ongeveer 40 procent van de Waddinxveensche. bevolking van deze actie absoluut niet is gediend. De beslissing van Ged. Staten volgt later. lierot':i aangenomen. De heer D. C. van Lonkhuizen, candidaat by de Geref. kerken, hulpprediker alhier, heeft het beroep als predikant te Mechclen (België) aangenomen. Ie klasse. Trekking van 20 Maart. Hooge prijzen; 20.000 8050 5000: 14844 1000: 24698 400; 171552 100: 8630 12414 16077 18644 19912 23293 Prijzen van 20. 1188 1342 1648 2325 2594 2799 2927 3554 4462 4755 5215 5369 5755 6204 6565 6947 7218 739® 7493 )38? 8455 8853 9113 9J22 9233 9265 9451 9632 9966 10014 10911 11297 11402 11596 11947 12783 12916 13385 13571 14459 14543 14565 14748 14942 15024 15186 15221 16540 16691 16943 1699(1 1702-1 17505 1754(0 17593 17778 18248 18842 18967 19015 19590 19797 19814 19897 19952 20176 20220 20821 21015 21032 21126 21141 2119S 21803 22159 22218 22245 22398 22437 22724 22837 23016 23257 23502 23615 24007 24098 24221 24715 24815 Kaasmarkt Woerden. 20 Maant. Aanvoer 29 partyen. Prij zen le kw. met ran. 2729, idem 2e kw. 25-26. Handel Vlug. LONDEN; 20 Maart. Hedenmorgen vroe;j is het Nederlandsoh s.s. „Phobos" van de K.N.S.M. aan de Z.O. kust van Engeland op een mijn geloopen. iBy deze scheepsramp is de eerste stuurman, de heer G. Bruin uit Vlissingen, om het leven gekomen. Hedenmorgen is Dr. H. Golyn uit Londen op Sahiphul teruggekeerd. Londen Beijijn Parijs Hm: Zwit! 19 Maart 20 Maart Officieel. 7.0754 75.55 4.02% 32.04 42.23 36.40 44.92% 42.80 1.88% 7.04% 75.50 3.99 32,04 42.24 36.45 44.95 42.85 1.887» C

Goudsche Courant | 1940 | | pagina 3