NIEUWS. EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN Deze Courant komt in vele duizenden gezinnen Gegarandeerde oplage 8500 ex Jlparte modellen Sproeten komen vroeg in het voorjaar koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten No. 20279 Zaterdag 23 Maart 1940 78e Jaargang BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Zon-en Feestdagen Britsch toestel gevallen bij Herwen en Aerdt. HOENDERPARK EIEREN 5 cent, 10 voor 0.49 5x/2 cent 10 voor 0.54 STADSNIEUWS. SPAARDERSBAD lste Paaschdag GESLOTEN. 2de Paaschdag GEOPEND ais op Zondag. I BOTERSCHAAPJES per stuk0.50 Schitttrtnd mooi ia onze VITRAGES ETALAGE bijzonder lage prijzen. G. POTHARST Zoon KILOKAASJES Volvetƒ0.80 De Goudsche Courant zal Maandag (2den Paaschdag) NIET VERSCHIJNEN. Reclame VLEESSCHOTEL 8 soorten ƒ0.50 Bcih/i 'mann Ouderavond aan School 8 aan de Prins Hendrikstraat. J. C. DEN BOER Wz., Groenendaal 13 - TeL 2012. Kastor. UOMIfi COURANT. ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal 2.25, per week 17 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal 3.16. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, big onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantooren. Onze bureaux zijn dagelijks geopend van 96 uur. Administratie en Redactie Telef. In te re 2745. Postrekening 48400. ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring): 15 regels 1.80, elke regel meer 0.26. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 15 regels 1.56, elke regel meer 0.30 Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 bijslag op den prijs. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den pry's. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 11 rgels 2.25, elke regel meer 0.50 Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen bij contract tot zeer gereduceerden prijs Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boek handelaren, Advertentiebureaux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zjjn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn. Vliegtuig geraakte in vrille, doeg naar beneden en drong op de uiter waarden in den grond. Inzittenden om het leven gekomen. De Regeer Ingspersdienst meldde gieter- namiddag: Heden, omtrent het middaguur, ia boven Duitsch gebied, ln de buurt van de Nederlandache grens, een gevecht ge leverd tusschen een Brltscli vliegtuig en een ot meer Dultsche vliegtuigen. Het Britsche toestel heelt blijkbaar getracht een noodlanding te maken en ls neergekomen ln. een stuk geïnundeerd land op Nederlandsch gebied bij Kruis- dijk. Het toestel is diep in den grond ge drongen. Hierdoor, zoomede door den waterstand, wordt de berging bemoei lijkt. Aangenomen moet worden, dat de inzittenden zijn omgekomen, althans ls niet gebleken, dat zij zich met valscher men hebben gered. Reeds omstreeks kwart over elf gister morgen hadden de pewoners van het grensgebied het motorgeronk van ver scheidene Vliegtuigen gehoord; het werd even later gevolgd door het knetteren van mitrallleurvuur. Met behulp van kijkers zocht mén het luchtruim, dat ge decltelijk bewolkt was, al, maar men kon geen spoor van vliegtuigen ontdekken. Naar de richting van het geluld te oor- deelen, werd het gevecht geleverd boven Duitsch gebied. Het geluld verplaatste zich snel; het nam tegen twaalf uur ln kracht toe. Kort voor het middaguur nam men op zeer groote hoogte een vliegtuig waar, dat ln groote cirkels nu eens boven Ne derlandsch, dan weer boven Duitsch ge bied vloog. Het motorgeronk;nam toe en er verschenen meer vliegtuigen. Sommigen beweren in totaal zes vlieg tuigen te hebben waargenomen, anderen gaan in hun schatting tot veertien stuks. Zekerheid omtrent het aantal heeft men echter niet. De hoogte, waarop de vlieg tuigen zich bewogen, wisselde sterk, daar zij beurtelings boven elkaar trachtten te komen en dekking zochten ln het tame lijk geringe wolkendek. Toen de vliegtuigen op oen hoogte van ongeveer 5000 meter waren gekomen, konden de bewoners van de Betuwe en de Lijmers, die zich bij duizenden pp de dijken hadden opgesteld, getuige zijn van een hevig luchtgevecht, van adembe klemmende spanning. Het gevecht had ongeveer een half uur geduurd, toen een groot vliegtuig, dat zich op aanzienlijkehoogte bevond, plotseling ln een vrille geraakte en bijna loodrecht met ontstellende snelheid viel. Het kwam op de uiterwaarden van de Oude Waal .onder de gemeente Herwen en Aerdt, met een oorverdoovenden slag neer. Bij het invallen van de duisternis was men er nog niet ïn geslaagd het wrak te lichten. Het ls bulten twijfel, dat in- zittendenvan het vliegtuig allen zijn oi het leven gekomen. GOUDA, 23 Maart 1940. Groote Padvinderdag van het Leger des Heils in Gouda. Op Maandag 25 Maart (Tweeden Faasch- dag) zullen tegen half negen voormiddags ongeveer duizend leden van den Padvinders- bond van het Leger des Heils met extra- tieinen uit den Haag en Rotterdam arri- veeren. Na een korten tocht door de stad wordt getrokken naar Kunstmin, naar de zaal van het Leger des Hells aan de Turf markt, alsmede naar de Kleine Kerk in de Peperstraat, in welke zalen besloten wij- dingsdiensten worden gehouden, in eik waarvan Commandant Benwell de leider van het Leger des Heils, vergezeld van mevr. Benwell de jeugd zal toespreken. In de Boelekade vereenigen zich de groe pen na afloop, waarna om twaalf uur gede fileerd zal worden op de Markt voor den burgemeester, die met Commandant en mevr. Benwell, Brigadier Huyg, Territoriaal Jongelieden-Secretaris, den Divisie-Officier Majoor Smaden verdere staf op het bordes van het raadhuis zal plaats nemen. Met P.V.-Bands wordt opgemarcheerd naar het terrein der Voetbal- en Athletiek- vereeniging „O.N.A." aan de esterkade, waar de jongelui na den maaltijd een aan vang maken net een uitgebreid programma van spel, P.V.-vaardigheden, lichaamsoefe ningen, wedstrijden enz. Om 2 uur vindt de .Rally'' plaats; om 6 uur wordt de demonstratie beëindigd, waarna wederom met muziek; opgt nar- cheerd wordt naar het station, vanwaar om streeks 6 uur vertrokken wordt met extra- treinen. Benoeming kapelaan. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan aan de H. Sacramentskerk pater G. C. M. A. van Waeaberge 0-F.M., godsdienstleeraar aan het R.K. Gymnasium en de R.K. HJ3.S. te Rotterdam. Feestavond „Gouda" uitgesteld. De door de clVbavondencommissle van de voetbal vereeniging „Gouda" georganiseerde feestavond, die oorspronkelijk op 30 Maart in Kunstmin zou worden gehouden, is uit geteld tot Zaterdag U Mei xj. Prijsuitreiking Verbandswedstrijden B. V. L. De afdeeling Gouda van den Bjjz. Vrijw. Landstorm zal a.s. Donderdagavond in den Nieuwen Schouwburg aan de Boelekade een groote propaganda-by eenkomst beleggen, waarin een vertooning zal plaats hebben van de nieuwe Landstorm-film „Nederland let op uw Saeck" en van het alleraardigste door Prins Bern hard opgenomen filmpje van „Ons Prinsesje loopt". In deze bijeenkomst zal de prijsuitreiking plaats hebben van de vorig jaar gehouden verbandswedstryden. Schouw burg-Bioscoop. The Lambeth Walk- Een vroolijke film om een vroolijk wijsje, „The Lambeth Walk", die de Schouwburg-Bioscoop met Paschen pre senteert. Het grappige werk, waarbij van begin tot eind de lach door de zaal da vert, heeft bij zijn vermakelijken Inhoud het belangrijke element, dat het zoo on gekunsteld en ongedwongen is, en het is daardoor een ferme klucht, die om haar frischheid bekoort. Een artist van het zuiverste water in Lupino Lane, dat ko mieke manneke, die met zijn witten bol hoed zoo zwierig door de film wandelt en van wien elk gebaar, elke handeling en elke gelaatstrek een lachsalvo ont ketent. Lupino Lane past precies ln het ver haal, dat voor ieder, die zich kostelijk vermaken wil, een attractie ls. Hij is de opgeruimde bewoner van Lambeth, die nu eens met wedden aan den kost komt en dan ln het koopmansvak zijn boter ham verdient. Deze man met zijn smeuïg taaltje van gullen straatrumoer wordt plotseling ontdekt als de zoon van een rijken artlatocraat en het volgend oogen- blik woont hij temidden van zijn voor name familie en beide partijen houden zich voor elkaar een beetje op een af stand. En dan begint voor de toeschou wers een lange reeks van zotternijen, de een al doller dan de ander, want er ontstaan uiteraard ln de etiquette- opvattlngen van het deftige milieu zwa re deuken, daar de nieuwbakken lord voortdurend uit den toon valt. Als gast heer temidden van de hooge gasten is hij- onweerstaanbaar en voor de zijnen onuitstaanbaar, want de bewoners van Lambeth, komen ook op bezoek en dat geeft uiteraard een gezellig feest. Uit- KLEIWEG 90-92-96 GOUDA. MEUBELEN BEDDEN TAPIJTEN KINDERWAGENS Onze Jubilé-Reclame is VERLENGD tot 15 APRIL. eindelijk wordt evenwel het oorlogsschip, als zoodanig de chique tante, die op krachtige' wijze het bevel ln het huis voert, getorpedeerd en Lord Bradford krijgt zijn charmante Sally uit Lambetn. Sally Gray speelt haar rol al. even vlot, de aankleeding van de film is alleraar digst, er is leuke muziek en al met al is „The Lambeth Walk" een groot lachsuc ces. Men zal er zich ongetwijfeld buiten gewoon om amuseeren. Het uitgebreide en keurig verzorgde voorprogramma sluit zich uitstekend bij de hoofdfilm aan. Na de belde Journaals worden vertoond een Interessante film over de opleiding'van vliegers in Enge land en twee aantrekkelijke gekleurde teekehfilms, van luguberen Inhoud, een geestige Mickey-Mouse en een zeer ver makelijke verfilming van „Aladdin en de wonderlamp" in moderne bewerking met Popeye als de heldhaftige Aladdin- - Reünie. Bioscoop,. De hong van Baskerville. Op hoeveier fantasie zal niet gewerkt hebben (ie wereldbekende figuur van -hei - lock Holmes, den scherpzinnigen detective, dien §ir Arthur Conan Doyle in zijn werxen zoo meesterlijk geteekend heeft. Allen heo- ben medegeleefd met de boeiende avonturen van den schranderen speurder, aan wiens oog niets ontging en wiens deducêerende en combineerende geest zelfs de meest inge wikkelde raadsels 4ot een oplossing ^bracht. Fox heeft naar een der spannendste boeken ,De hond van Baskerville" een film ge maakt, die Réunie op haar Paaschprogram- ma heeft staan. Het is een der beste wer ken op detective-gebied, logisch in zijn han deling, voortreffelijk in zijn sfeer en daar bij van een sterke spanning. Prachtig is de figuur van den grooten speurder getroffen en men kan dezen Sherlock Holmes volko men aanvaarden in de voorstelling, die men van hem gemaakt heeft, hier is de schran dere, flegmatische Engelschman in zyn wo ning in de Bakerstraat te Lonaen met zyn onafscheidelijke pyp en zyn vriend dr. Watson. Ook het verhaal zelf met de ge heimzinnige gebeurtenissen op de sombere vlakte van Dartmoor is zeer geslaagd uitge heeld,men wordt geheel opgenomen ln de mysterieuze voorvallen, waarvan Sherlock Holmes de oplossing vindt. Basil Ratbhone en Richard Greene tvpeeren in deze boeien de film de hoofdpersonen zeer goed. Alles bijeen een knappe detective-film. spanning en humor is. Tot het uitstekende programma behooren verder een journaal en een magnifieke tee kenfilm, die buitengewoon geestig en in dit charmante genre iets aparts is. Thalia-Theater. „Nancy breekt drie harten". Het eerst vertoonde hoofdnummer uit Thalia's Paaschprogramma is een vroolyke, romantische comedie, getiteld „Nancy breekt drie harten". Het is een aaneenscha keling van uitermate geestige .scènes. Nan cy, knamyertolkt door Janet Gaynor, is een boerenmeisje, wereldvreemd en impulsief, naar dapper, dat bovendien geen blad voor den mond neemt. Op zoek naar haar brui degom, die op den trouwdag verstek laat gaan, komt ze in New-Yc-k terecht, waar r_r foor haar onwetendheid en voortvarend heid twee mannen, een auteur en een uit gever, tot wanhoop brengt, doch tevens door haar eenvoud en bekoorlijkheid verliefd doet worden. De onderlinge wedijver van deze twee en de dolkomische verwikkelingen die daaruit voortkomen, verhoogen de aantrek kelijkheid van deze geestige eh tevens boeiende film, waarin ook Robert Montgo mery en Franchot Tone voortreffelijk werk leveren. Het tweede hoofdnummer „De jen ge Dr. Kildare", is' Van geheel andere strekking. Deze film vol afwisseling en actie, verhaalt de 'boeiende en interessante geschiedenis van een jongen arts wien het meer om de genezing dan om het applaus te doen is en die zelfs als al zyn illusies, waarvoor hij ouders en geliefde verliet, dreigen in rook te vervliegei], toch op zyn standpunt blijft staan. En tevens het samentreffen van twee kerels uit één stuk, meesterlijk uitgebeeld door Lew Ayres en Lionel Barrymore, die tenslotte elkaar vinden en weten te waar- deeren. Met steeds toenemende spanring zal men deze uitnemende film, die aangrypt en meesleept, zonder melo-dramatisch te worden, volgen, tot het voldoening gevende einde. Eysink's motoren-nieuws 1940. Keurig uitgevoerd en met fraaie foto's verlucht, is bljjkens de desbetreffende ad vertentie in dit blad, verschenen, de prijs courant voor 1940 van de Eysink Motoren- fabriek. Er wordt hierin o.m. een nieuw model in de 200 cc-kiasse gelanceerd. Voor belangstellenden is deze psyscourant gratis te verkrijgen bij den hoofdagent. Bakfiets door spiegelruit. In de Groenendaal ls gisterochtend een bakfiets tijdens het lossen gekanteld en met het achterwiel door de spiegelruit van den kruidenierswinkel van dep heer C. Jansen gegaan. De ruit werd geheel vernield. Verzekering dekt de schade. Het betere genre in i voordeelige prijzen eenigszins verblind werden en den kabel niét zagen. Zij «reden er tegen aan en kwamen te vallen. De oudste kreeg een kneuzing aan de linkerheup, de jongste ontvellingen aan beide handen en oen spierkneuzing in zijn linkerdijbeen. Bei den zijn door een dokter behandeld. Zedenmisdrijf. De politie heeft een 35-jarigen schoen maker te dezer stede aangehouden we gens een zedenmisdrijf. De man, die be kend heeft, ls ingesloten. Veertien dagen tegoed. De politie te Utrecht heeft een 35-jarigen kleermaker te dezer stede aangehouden, die nog veertien dagen gevangenisstraf moet ondergaan. Hy is op het station Gouda door de Goudsche politie overgenomen en naar Rotterdam gebracht. Dinsdagavond vond in het gymnastiek lokaal van de school de ouderavond plaats, welke door veel ouders werd be zocht. Fleurige bloemen tooiden het lokaal. De bloemen, door de kinderen zelf thuis gekweekt, zooals tulpen, narcissen, erocussen, hyacinthen, blauwe druifjes enz., werden op de ouderavond tentoon gesteld. Zij brachten een echte lente stemming. Na de pauze nam de heer C. de Bode, hoofd der school voor Bl.O., hiertoe uit- genoodlgd door de oudercommlssle, het woord met het onderwerp „Samenwer king tusschen school en huls". Hierna richtte nog de wethouder van onderwijs zich tot de ouders. Hij vond tffSS doetje qoed! Als tweede hoofdnummer wordt eveneens een pakkend werk vertoond „Zorro, de ge maskerde ruiter", nieuwe avonturen van den eleganten opstandeling, die zyn landgenoo- ten verdedigt tegen vreemde overheer. sching. De onverschrokken held troeft voortdurend zijn tegenstanders. Niemand kent hem en weet waar hy verblijft, maar overal waar zyn hulp noodig is, verschijnt de gemaskerde ruiter om met list en degen het onrecht te bestrijden en steeds is hij allen te vlug af. Bob Livingstone, een der drie musketiers van het westen, vervult de Zorro-rol in deze in kleuren opgenomen rol. prent, dig vol romantiek, ridderlijkheid, Kabel stond dware over den weg. Twee fietsers er tegen gereden. Op de Goudkade waren twee werklie den ter hoogte van het terrein van de N.V. Nederhorst bezig een heistelling uit het water van de Kromme Gouwe op den wal te trekken. Hiertoe was aan den kop van de stelling een kabel bevestigd, die aan het andere einde over een lier liep. De kabel was strak gespannen op een meter boven den grond en stond dwars over den weg. De werklieden moesten een oogenbllk aan den waterkant werk verrichten en vergaten daarbij toezicht op den kabel te houden. Uit de richting Waddlnxveen kwamen een 23- en een 17-jarlge wielrijder, die door dn zon het verheugend hier een afspiegeling te zien van de samenwerking tusschen school en huis. Hij liet uitkomen zijn warme waardeering voor het hoofd der school en de oudercommlssle ln hun ernstig en toegewijd streven, het open baar onderwijs te dienen zooveel als in hun vermogen ligt. TELEGRAFISCH 'WEERBERICHT. De weerverwachting luidt; Zwakke tot matige zuidelijke tot westelijke wind, be trokken tot zwaar of half bewolkt, waar schijnlijk tijdelijk eenlge regen, later opklarend en koeler.

Goudsche Courant | 1940 | | pagina 1