M Ij. 'd i r%\ Het Duitsch-Italiaansche bondgenootschap een jaar oud W.' W HJ &L 'L ij ir i n i 'i i M v Mededeelingen over legeronderdeelen SPORT BINNENLAND DUITSCHLAND. ZWITSERLAND. RUSLANP. De lumdelfbeiprekingea met Engelend TURKIJE. Aanvallend crediet voor de defensie Het rijtuig bij huwelijken in eere hersteld -fc 'AwM" De Duitsche pers over het pact GAAT WEER VOETBALLEN COMPETITIE- EN SERIE WEDSTRIJDEN Regeling voor de binnen scheepvaart Verordening van den opper bevelhebber van Land- en ZeeÉacht >A~QIN£ Kostwinnersvergoedingen De burgemeesters dienen met het uitbetalen voort te gaan Buitenlandsche journajisten bezoeken ons land Spoorwegdirectie dankt het personeel Voor zijn schitterende plichts betrachting en toewijding Meldingsplicht militairen Koninklijke Marine Personeel mijnen-leggen Hont voor wederopbouw en afbouw Levering van intendance goederen Nijverheidsonderwijs wJJl de Dutteche bone aenzlenlijk oplie pen., Op de productenbeurs heerichte eveneens een chao* en met uitzondering van de tarwemarkt, waar de regeering verdere schommelingen door het vast stellen van prijzen verhinderde, namen de prijsdalingen deels een catastrophaal karakter aan. Japansehe bladen over de Dnitsche successen. Het bericht, dat de Duitsche troepen de kust van Het Kanaal bereikt hebben heeft ook in Japan het grootste opzien gebaard. Een secretaris- van de Britsche ambassade zou hebben toe gegeven, dat thans via het Nauw van Calais de beslissing zal vallen over het lot van Engeland. EEN OPROEI* VAN HET „HEIMAT TREUE PRONT" TE EUPEN EN MALMEDY. Ter gelegenheid van den terugkeer naar het Rijk, liceft het „Heimattreue Front" te Eupen en Malmedy een op roep uitgevaardigd tot de bevolking, Waarin o.a. gezegd, wordt Tegen onzen wil werden wij, bewo ners van Eupcn, Malmedy en St. Vith, voor ruim twintig jaren van ons Duit sche vaderland geseheiden. Onze; har ten hebben de door Versailles gescha pen grens nooit erkend. Onwankelbaar was ons vertrouwen in de overwinning^ der rechtvaardige zaak. Thans zijn wij als broeders en zusters die elkander weer gevonden hebben, teruggekeerd in het Grnot-Duitschc Rijk. De tijd der dwingelandij, der onderdrukking en vdn pclêVijtien is definitief voorbij. Met een gevoel Van overgroote dank baarheid gedenken Wij den Führer, die onze bevrijder geworden is. De ge- hcele citterheid der afgcloopen twin tig jaren is afgeloopeti. Trc'seh op het bewustzijn, thans weer lidmaten van het groote Duitsche Rijk te zijn, ken nen wij nog slechts eer| gedachte den Fuhrer in onwankelbare^ trouw te vol ger. en het vaderland met al krachten te dienen. onze tot een beperking van haar handels betrekkingen met Duitschland. Economische toenadering met dtockbolm en Boekarest „Aftonbla'det" meldt uit Moskou Men reker.t er aldaar op, dat de han delsbesprekingen tusschen Rusland en Zweden reeds voor einde Mei worden geëindigd. Naar verluidt is reeds» op verschillende punten overeenstemming bereikt en worden de besprekingen in vriendschcppeiijken geest voortgezet. In aansluiting op de onderhandelin gen met Zweden, zou Rusland bespre kingen openen met Roemerjië. UITWIS8EI.INC VAN DjllTSCHE EN FRANSCHE ONDERDANEN. Het Zwitserschg politieke departe ment deelt mede, dat gisteren in Ge- nève twee transporten van 90 Fransche en 65 Duitsche onderdanen elkander hebben gepasseerd. Zij werden uit Duitschland, resp. uit Frankrijk door Zwitserland naar hun vaderland terug gebracht. Betreffende de voorloopige bespre kingen tusschen de sovjet-Unie en En geland over de wederzijdsche handels betrekkingen is te Moskou een officieel communiqué -uitgegeven, Mat de hou ding der sovjetregeering duidelijk aan geeft, aldus het D.N.B. Uit dit com muniqué blijkt, dat de sovjetregeering haar economische betrekkingen met Duitschland en andere "landen in over eenstemming met de gesloten verdra gen oprecht verder wil ontwikkelen, zonder ook maar in het minst rekening te houden {4t de Engclsche eischen Het departement van oorlog heeft, volgen3 het blad „Tan", om een nieuw aanvullend crediet verzocht ten be drage van honderd millioen Turksche ponden. Turksche opperofticieren naar Syrië De plaatsvervangende chef van den Turkschen generalen - staf, generaal Asim Gunduz, zal Vrijdag naar Syrië vertrekken. De chef van den staf, maarschalk Tsjamak bevindt zich reeds aldaar, In Engelsche en Fransche kringen van Palestina en Syrië wordt hieraan groote politieke beteekenis gehecht. Bewaking van pijpleidingen De Engeischen hebben de petroleum- lcidingen van Mosoel naar Syrië en Palestina onder zeer sterke militaire bewaking geplaatst Elke onbevoegde, die de pijpleidingen probeert te nade ren, wordt zonder waarschuwing neer geschoten. VERSPREIDE BERICHTEN De vertegenwoordiging van de Vereenigde Staten in Cairo heeft, naar de bladen melden, den Amerikaan- schen staatsburgers aangeraden Egypte te verlaten, zoolang de zeeweg nog open is. Te Parijs wordt officieel mede gedeeld, dat generaal Catroux, de' chef van de Fransche troepen in Indo-Chi- na, als opvolger van Jules Brevie, tot gouverneur-generaal is benoemd. Voor het stadhuiè in den Haag zag men heden vele trouwkoetsen, welke de laatste jaren langzamerhand buiten gebruik liegonnen te komen. De Duitsche bladen herdenken den eersten verjaardag van de onderteeke- ning van het .JJuitschItaliaansche pact van bondgenootschap. Een jaar van strijd Jigt achter ojis sinds dit pact gesloten werd, schr/jft de „Berl. Börsenztg". Een jaar, waarin dit pact onderhevig is geweest gén de zwaarste beproevingen, welke slechts denkbaar zijn. En geen dag en geen uur van dit jagr heeft het pact zien wankelen. Lénden en Parijs hebben gemeend zich met verwachtingen te mogen vleien toen Italië als /niet-oorlogvoerende /staat zijn post betrok, terwijl Duitsch land den militairen strijd alleen op- nam. Zij hebben zich uitgeput in de meest belachelijke en beleedigende po gingen, Italië doér verzoeken, vage be loften of bedreigingen in het kamp van zijn doodsvijanden te halen, en moeten thans onder hét geweld der feiten in zien, dat zij spoken hebben nagejaagd. „Te laat". Me/t dit noodlottige woord is het hoofdstuk der roofzuchtige en bedriegelijke jpolitiek van de Weste lijke mogendheden tegenover Italië en Duitschland gesloten geworden. Een nieuw hoofdstuk wordt thans geschre ven, waaraan de advocaten van een verouderde wereld geen deel meer héb ben. Op den verjaardag van het Duitsch-Italiaansche bondgenootschap, zoo besluit de „Börsenztg", kan nie mand in de wereld meer in twijfel Terkeeren, gat om de as RomeBerlijn in de toekomst het-, geheele Europee- sche gebeuren zal draaien. De „Völkischer Beobachter" schrijft, dat het Italiaansche volk herhaaldelijk heeft laten blijken, dat het zijn doel einden wij bereiken. Deze doeleinden kunnen in het kort aldus worden weergegeven, dat Italië niet meer de gevangene in de Middellandsche Zee wil zijn, dat het zijn volledige aandeel opeischt in de goederen der aarde, welke hekn krachtens zijn prestaties toekomen, Italië's denken en handelen spruit, evenals dat van alle grpote vol keren, voort uit zijn eigen levenswet ten. Het laat zich allerminst door de Westelijke mogendheden voorschrij ven in welke banen het zijn politiek moet laten bewegen. Italië is een groo te mogendheid, die zich zijn recht op een waardig bestaan niet laat voorbe houden. De keuze van Italië niet twijfelachtig, In darijs wil men opzettelijk in het onzekere verkeeren of Italië partij zal kiezen voor de geallieerden of voor Duitschland, schrijft „Regime Fas- cista". In Cremona en in Milaan heeft graaf Ciano echter duidelijk verklaard dat Italië zijn verplichtingen zal na komen en niet zal afzien van zijn rechtvaardige eischen. Het is eenvou dig belachelijk te meenen, dat Italië in de positie van een niet-oorlogvoeren- den staat zou kunnen blijven. Door de gebeurtenissen zelf ip deze toestand reeds voorbij.. Aan den eenen kant staat Duitschland, dat zich naast Italië geplaatst heeft. Aan den anderen kant staat Engeland, dat Italië verraden heeft en heerschzuchtig in Gibraltar en Suez de sleutels van de Middelland sche Zee in handen houdt, alsmede Frankrijk, dat Italië steeds vijandig gezind is geweest. De keuze, welke het volk van Mussolini doet, kan niet twij felachtig zijn. Bitter von Epp bij Mussolini. Rijksstadhouder generaal Ritter vpq, Epp is gistermorgen, vergezeld van den miifister voor Italiaansch Afrika, gene raal Teruzzi, door Mussolini ontvangen. Ciano naar Albanië. De minister van buitenlandsche za ken, Ciano, zal voor een sinds lang op het program staand bezoeic in Albénië aankomen. Hij zal tijdens zijp verblijf van verscheidene dagen bPhalve Tirana ook de belangrijkste economische cen tra des lands bezichtigen. De Japansehe missie in Rome. De Japansehe missie, die ondeé lei ding staat van ambassadeur Sato, is door den minister van buitenlandsche zaken, Ciano, en vervolgens door den partijsecretaris, minister Muti, ontvan gen. Gisteravond gaf graaf Ciano ter eere van de Japansehe gasten in villa Madame een diner, waaraan talrijke leidende persoonlijkheden van partij en staat deelnamen. De Japansehe delegatie zal morgen door Muskolini ontvangen worden. Lachtbesehermlagsoefeniugen ia Turijn. Gisteravond zijn In Turijn luchtbe schermingsoefeningen gehouden. De stad was in duisternis gedompeld. De eerste resultaten der oefeningen zijn uitstekend. De Zwitsersche bondspresident heeft in den bondsrafad een uiteenzet ting gpgeven van den internationalen toestand en o.a. verklaard, dat Zwit serland niet bedreigdwordt en dat de valsche berichten, welke vooral door buitenlandsche radio's verspreid wor den, zeer krachtig moeten worden be streden. Naar reizigers berichten, wordt geheel Noordelijk Syrië geteisterd door zwermen sprinkhanen. Ondanks ter stond genomen maatregelen, loopt de oogst gevaar. Een reeks overeenkomsten tus schen Duitschland en Hongarije is gis teren te Berlijn onderteekend. Door deze overeenkomsten worden de. belang rijkste financieeie en economische pro- blemer., welke zijn ontstaan uit het uitet «vallen der vroegere Tsjecho-Slo- waaksche republiek, geregeld. VOETBAL. Een dringend beroep van den K.N.V.B. op de vereenigingen. Van KNV.B.-zijde meldt men ons: Het bestuur van den Kon Nederland- schen Voetbalbond heeft zich op het standpunt gesteld, dat het wenschelijk is méde te werken aan een zoo spoedig mo gelijk herstel van het normale leven Er is overleg gepleegd met de Neder- landsche, zoowel als de Duitsche autori teiten. naar aanleiding waarvan kan wor den medegedeeld, dat het streven van het Bondsbestuur om weer te laten voet- lallen, waardoor aan tallooze burgers af- fciding wordt gegeven, zeer wordt ge waardeerd Dit kan geschieden door het spelen van vriendschappelijke wedstrijden, het uit- schrijyen~ van, seriewedstrijden of het nog doen vaststellen vap competitiewed strijden. Wat betreft de beide eerstgenoemde wedstrijden kunnen tfc Clubs daarvoor zelf het initiatief nemen. Wat de laatste groep betreft zijn er natyurlijk in verscheidene afdeelingen nog competitiewedstrijden te spelen. 1 Het Bondsbureau is nog tyiet hoogte van den toestand van de ter^ van de vereenigingenbovendien er hier en daar ook nog wel moeilijl heden zi^n met betrekking tot de reisge legenheid Aan de vereenigingen, die nojg in de geiegvnheid zijn competitiewedstrijd den tc spelen, wordt verzocht zich mer de tegenpartij in verbinding te stellen en het Bondsbureau te berichten, welke wedstrijden kunnen wprden vastgesteld waarvan de uitslagen nog van belang zijn voor den competitiestand In haar af\ deeling. Een dringend beroep wordt gedaan op de vereenigingsbestpren om zooveel mo gelijk te willen medewerken aan een ge zonde cn zoo noodigg afleiding voor spe lers en publiek. WIELRENNEN. DE RONDE VAN ITALIË. Van de vierde étappe van de Ronde van Italië ontvingen we geen uitslag. Dr vijf de étappe, voerende van Grosseto naar Rome, werd gewonnen door den oud-we reldkampioen der amateurs Leoni. In het algemeen klassement heeft Favalli de lei ding. PAARDEN. DUINDtGT GAAT WEER OPEN. Naar we vernemen, zullèh op de ren baan Duindigt te Wassenaar van 23 Juni af iedetenj Zondag rennen en draverijen worden gehouden. Een gedenkteeken yoor mevrouw J. Visser-Hooft. Blijkens een oproep in de Mei-afle vering van het tijdschrift van het Aardrijkskundig Genootschap heeft zich een commissie gevormd om t. een gedenkteeken te stichten voor me vrouw J. VisserHooft, de bekende alpiniste cn reizigster in de Karako- roem-gebieden, die op 18 September van het vorige jaar te Ankara is overleden. Een aantal vereenigingen en organisaties steunen dezen oproep. i,Vreemdelingenverkeer" stelt personeel beschikbaar voor overheid Het pestuur der algemeene Neder landsche vereeniging voor vreemde lingenverkeer verzoekt alle plaatselij ke V.V.V's in Nederland, voorzoover zij dit nog niet gedaan hebben, hun personeel ter beschikking te stellen yan de plaatselijke overheid voor het verrichten van diensten. Gisteren is de volgende verordening afgekondigd; Op voordracht van den secretaris generaal, wnd. hoofd van het departe ment van Waterstaat, gehoord den Re- geeringscommissaris voor den weder opbouw, 'besluit als volgt: Met ingang van heden worden de Bevrachtings-commissies, ingesteld volgens de Wet van 5 Mei 1933, Stbl. no. 251, houdende tijdelijke maatrege len ter bevordering eener zooveel mo gelijke evenredige vrachtverdeeling in de binnenscheepvaart, ontheven van hun taak, vastgelegd in artikel 4 van genoemde wet. Zij zullen echter, indien zulks ge- wenscht geoordeeld wordt, als advi- seerend ljchaam worden ingeschakeld. De secretariaten dezer commissies worden gehandhaafd, en hebben tot taak de verleening van tusschenkomst bij het totstandkomen van bevrachtin gen betrekking hebbende /op de wilde vaart, terwijl zij ten aanzien van het dusgenoemde vervoer in vaste rela tie, alsmede van de tankvaart, de campagnevaart en het bijzonder ver voer gehouden zijn administratie te voeren. Schippers, bchoorende tot de wilde vaart, zijn verplicht, zich, zoodra zij laadklaar zijn, te melden bij bovenge noemde secretariaten of derzelver agentschappen. Wanneer reizen worden ondernomen in vaste relatie, tankvaart, campagnc- vaakj of bijzonder vervoer, dient hier van te voreft kennis te worden gege ven aan de secretariaten. Voorts dienen de afvaarten van beurtschepen^ tijdig te voren aan de secretariaten te worden opgegeven. Verladers, die van de diensten van de wilde vaart gebruik wenschen te maken, geven hiervan kennis aan de secretariaten c.q. de agentschappen. De secretariaten registreeren de tot stand gekomen bevrachtings-overeen- komsten en zien erop toe, dat met be trekking tot bevrachtingscondities en vrachtprijzen de richtlijnen gevolgd worden, aangegeven in de prijsveror dening van 15 Mei j.l., uitgegeven door de directie van Handel en Nijverheid en het Rijksbureau voedselvoorziening in oorlogstijd. Dit houdt in, dat het vrachtniveau en de daarbij gebruikelijke voorwaar den, welke golden op 9 Mei 1940, de basis vormen voor het tot stand ko men van nieuwe bevrachtingsovereen komsten. Ter voorkoming van misverstanden wordt medegedeeld, dat bovenstaande regelen gelden voor alle vervoer in bin nenscheepvaart, dus ook voor vervoer op den Rijn en daarmede in verbin ding staande wateren, voor zoover dit zich afspeelt binneh de Nederlandsche grenzen. In verband1 met de schaarschte aan benzine dient vervoer met motorsche pen zooveel mogelijk te worden ver meden. Indien zulks noodig is, kan de in specteur-generaal van het verkeer, ge bruik makend van de bevoegdheden, neergelegd in de wet gebruik vervoer middelen 1939, vaartuigen aanwijzen, om tegen door hem vast te stellen ver goedingen bepaalde diensten te verrich ten. i Indien het militair gezag zulks in eenigerlei geval noodig oordeelt, ge schiedt in afwijking met het voorgaan de, het vervoer met inachtneming van door dat gezag gestelde regeleri. Deze verordening treedt in werking onmiddellijk na afkondiging door mid del van de radio. De Secretaris-generaal, wnd. hoofd' van het departement van Waterstaat, is belast met de uitvoering van dit besluit, waarv&n afschrift zal worden gezonden aan de Algemeene Re kenkamer. 's-Gravenhage, den 19en Mei 1940 De Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, H.G. Winkelman. Het departement van Defensie maakt, in overeenstemming met den Duitschen Bevelhebber in Nederland, het volgende bekend: De burgemeesters behooren met het uitbetalen van de kostwinnersvergoe dingen door te gaan. Vele personen, aan wie kostwinners vergoeding is toegekend, bevinden Zich thans in 'n andere gemeente, dan waar zij vroeger vergoeding ontvingen. Dezen zuilen zich veelal tot den burgemeester van hun verblijfplaats wenden om uit betaling van vergoeding. De burgemees ter kan daartoe overgaan, als belang hebbenden voldoende "duidelijk maken, dat zij recht op de vergoeding hebben Hij dient dergelijke personen er op te wijzen, dat Wie zich in deze aan oneer lijkheid of misbruik van vertrouwen schuldig maakt, streng gestraft kan worden. De burgemeester, die de uitbe taling doet, moet den burgemeester van de gemeente, waar de uitbetaling tevo ren plaats had, zoodra mogelijk inlich ten. Ten aanzien van overledenen gaan dè burgemeesters voorloopig veertien da gen door met het uitbetalen van ver goedingen aan de verwanten. Nadere voorzieningen kunnen spoedig worden verwacht. Burgemeesters-comptabelen kunnen, voor zoover noodig. geld ter goede reke ning ontvangen. Andere burgemeesters kunnen op hun aanvraag een voorschot ontvangen van 90 procent van het be drag, hetwelk door hen is uitbetaald en nog niet met het departement van De fensie is verrekend. Een groep Berlijnsche journalisten heeft, op uitnobdiging van de persaf- deeling van- de Rijksregeering, het mi nisterie van Buitenlandsche Zaken en het O.K.W., een bezoek gebracht San Nederland. Bezichtigd zijn Tilburg, Rotterdam, den Haag en Scheveningen en gisteren vertoefde het gezelschap in de hoofd stad. - Op de heenreis zijn de Peelverster- kingen en o.a. de bruggen over de groote rivieren in oogenschouw geno men. Vandaag dp de terugreis zou de Grebbelinie worden bezocht. Te Amsterdam hadden zich bij het gezelschap gevoegd Oberst-leutnant dr. Blau van het O.K.W.,- Legatierat Rasche. de heer von Schimpff en dr. Eigh van het Propaganda Ministerie. Onder de journalisten bevonden zich drie Amerikaansche journalisten, na melijk van United Press, Associated Press en de New York Times, twee Japansehe journalisten van het bureau Domei, een Finsehe, een Hongaarsche en een Spaansche jburnalist. De buitenlandsché journalisten wa ren zeer getroffen dopr het feit, dat het normale leven in Nederland, zoowel in de kleinere gemeenten op het platte-1 land, als in de groote steden, weer een vrijwel normaal aanzien heeft. Over het algemeen vonden de buitenlandsche bezoekers het land van een groote schoonheid. Vooral de oude stad Amsterdam en in het bijzonder de binnenstad, hadden de groote belangstelling van de bezoe kers. De directie van de Nederlandsche Spoorwegen 'heeft in een dienstorder het geheele personeel haar warme er kentelijkheid betuigd voor do schitte rende plichtsbetrachting en toewijding gedurende de laatste dagen betoond. Wij herdenken aldus de directie met eerbied en dankbaarheid hen, die bij de uitoefening van hun plicht het leven lieten. Wij spannen, in loyale sa menwerking met de Duitsche autoritei ten, onze uiterste krachten in om het bedrijf der Nederlandsche spoorwegen over het geheele net weer zoo spoedig mogelijk te doen functionneeren. Wij rekenen aldus de onderteeke naars, de heeren Goudriaan, Hupkes en Rijckevorsel hiérbij op uw volledige medewerking, zooals gij kunt rekenen op de voortdurende zorg, welke wij zullen blijven wijden aan de belangen van het geheele personeel De Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht maakt in overeenstemming met den Duitschen Bevelhebber in Ne derland noj het volgende bekend: Militairen der Koninklijke Marine, die op eenige wijze zijn afgeraakt of zich hebben verwijderd van het onderdeel waartoe zij behooren, dienen zich ten spoedigste te nit/acn bij de Nederland sche maritienforautoriteiten en wel: a. zij die behooren tot de stelling van den Helder bij den commandant van het wachtschip aldaar; b. zij die behooren tot de Vesting Holland bij den commandant der Marinekazerne te Amsterdam of den commandant der Maritieme Middelen te Rotterdam, gebouw Unilever, Mu seumplein 1. De Opperbetwl hebber van Land- en Zeemacht, iri overeenstemming met den Duitschen Bevelhebber in Nedertand, draagt aan het personeel der ie Cie Pionieren, dat de mijnen heeft gelegd in de omgeving van Bercndal, Does burg en Dieren, op zich onverwijld te begeven naar de Koning Willem III- kazerne te Apeldoorn, aangezien hun diensten bij het opruimen der mijnen dringend noodig zijn. Ook de vracht wagen, waarop zich onder meer de administratie en de teekeningen dier mijnenvelden bevinden, moet onver wijld naar de Koning Willem III- kazerne te Apeldoorn gaan. Bekendmaking van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Vanwegè het 'departement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart is een bekendmaking verschenen, waarbij aan den directeur van het Rijksbureau voor hout, drs. A. Kouwenaar, bepaalde be voegdheden zijn verleend, welke be voegdheden de directeur kan uitoefe nen in overleg met de heeren F. B. J. Gips, en mr. D. F. Pont, resp. voorzitter en directeur van den NederlandSchen Houtbond, tevens leden van de com missie van bijstand van genoemd Rijks bureau. Op grond van deze bekendmaking wordt toestemming verleend voor le vering van hout ten behoeve van allen wederopbouw van door den oorlog ge troffen bouwwerken, alsmede voor den afbouw van onderhanden zijnde wer ken. Zoodra verder bekend zal zijn, hoe de aünvoer van hout zal verlöopen; zullen vergunningen voor nieuwbouw kunnen worden verleend. Derhalve wordt van den burgemees» ter verwacht, dat na verleende bouw vergunningen niet tot uitvoering van de betreffende werken zal worden over gegaan, alvorens aan voornoemden di recteurvan het Rijksbureau voor hout toestemming is gevraagd en deze schrif telijk is verleend. Voorts wordt onder meer verplicht gesteld, opgave van-koopcontracten met het buitenland, térwijl het annuleeren of wijzigen van loopende contracten zonder toestemming van den directeur is verboden. De Opperbevelhebber*van Land- en Zeemacht deelt in overeenstemming met den Duitschen Bevelhebber in Ne derland mede. dat alle werkzaamheden en afleveringen ingevdlge overeenkom sten voor de levering van intendance- goederen aan de centrale magazijnen van militaire kleeding en uitrusting, aangegaan voor het intreden van den oorlogstoestand, onmiddellijk moeten worden gestaakt. Dit betreft zoowel de gereede als de gedeeltelijk geredde goederen. Dd Rijksinspectrice van het Nijver heidsonderwijs maakt, in overeenstem ming met den Duitschen Bevelhebber in Nederland, bekend, dat voor uit Rotterdam geëvacueerde leerlingen van meisjesnijverheidsscholen (huishoud scholen, industriescholen e.d.) de mo gelijkheid bestaat irt soortgelijke scho len buiten Rotterdam te worden onder gebracht Gegadigden kunnen zich schriftelijk of telefonisch tot haar wenden het adres is Dedelstraat 12, 's-Gravenhage. het telefoonnummer 110610. De volgende legeronderdeelen bevinden zich in goeden welstand: De manschappen op de eilanden Vlie land, Terschelling en Ameland. Personeel van de eerste en tweede batterij Lu. A. onder de kapiteins Westra en Smeding ie Anna Paulowna. Personeel van den gas- dienst der stelling den Helder. Het perste en tweede eskadron van het'eerste regi ment Huzaren te Haarzuilens. Tweede sectie van de 28ste Compagnie Mortieren te Dordrecht. 2-II dep. Lu. A. te Egmond aan Zee. Eerste en tweede sectie van 12 M. C-, vroeger gelegerd te Moerdijk, thans te Abbenbroek en Zuidlaren op Voorne-Putten. Eerste mitrasilleurcompag- nie der eerste divisie, thuisbehoorend te Loosduinen*thane te Delft Van deze com pagnie zijn gesneüveld sergeant Th. fL Keyzer en korporaal J. van 't Zelfde. In het gemeenteziekenhuis Zuidwal te 's-Gravenhage bevinden zich de gewonde sergeant A. A. Fresco en korporaal A. van der Kolk. Hun toestand gaat vooruit Het personeel ingedeeld bij M. C. III 39 R. I. te Rotterdam, met uitzondering van den eersten luitenant K. H. Groensmit (ver mist) en de soldaten C. B. J. Baredregt en J. J. van Klaveren (gesneuveld). Do commandant van 3-2-14 RA. kapitein de Grient Dreux meldt: alle officieren, onderofficieren, ^korporaals en manschap pen bevinden zich in goeden wedstand te Abbebroek (Zui<J-Holland). Het personeel van het bewakingsvaar tuig P V. 36 verkeert in goeden 'welstand. In goeden welstand bevinden zich: 9e compagnie mortieren 9 R.I.. onder commandant kapitein ten Brug. eerste en derde sectie bevinden zich te Leiderdorp, tweede sectie te Delfgauw Staf 33 R.I. gelegerd Beilen; staf en paardendepót cavalerie gelegerd te den Haag. met uitzondering van J. M. J. van der Sommen uit Helmond, J. Feller uit den Haag en J. Eijsinga uit Stobbegat. die zijn gesneuveld, van voornoemd on derdeel zijn licht gewond in het zieken huis „Bronovo" te den Haag opgenomen de remonterijder tweede klasse J M. Zweipfenning. g d W. M. J. Oud Ammer* veld en g.d. W. Hexenbroek. i

Goudsche Courant | 1940 | | pagina 3