GRATIS immuLEU-ve i ze ieiikc uiterst gevaarlyk maken en op sug gestieve wijze zijn opgenomen. Wie dus een programma wil zien, waarin spanning, sensatie en niet te vergeten: een goede dosis humor zijn verwerkt, zal hier ruimschoots bevrediging kunnen vinden! Thalia-Theater. Sterren gaan naar Hollywood. Thalia brengt deze week een af wisselend en bovenal aantrekkelijk programma, waal-mede men zich kos telijk amuseert. Het uitgebreide bij werk, dat aan de hoofdfilm vooraf gaat, brengt een gekleurde natuur film, een dito teekenfilm „De kleine Bantam", een alleraardigste geschie denis van boksende kuikens, een IIol- landsch journaal, een interessante sportfilm met 'een spannend slot „Olympisch kampioen tienkamp^ een Our Gang filmpje „Cowboy Zonder- vrees"-, op origineele wijze gecombi neerd met een echte cowboyfilm en „Oerwoudpret" met grappige beleve nissen van een kleuter en twee apen in de wildernis. Na deze amusante hors d'oeuvre volgt als hoofdschotel „Sterren gaan naar Hollywood", een rolprent, die op boeiende wijze verhaalt hoe menschen die veel van elkaar houden, door te genslag en armoede aan den benen kant en succes aan- den anderen, ge scheiden worden en later den toe schouwer met stijgende voldoening laat beleven hoe geleidelijk de kloven worden overbrugd en hereeniging volgt. Rondom deze geschiedenis doet de film genieten van opnamen uit een grootsche ijsrevue vol feëerieke bal letten, met schitterende aankleeding en decors, verbluffende staaltjes, schaatsacrobatiek en lachwekkende clownerie. Eenige scènes van deze ijs- revue zijn gekleurd; vooral deze ma ken een bijzonderen indruk en tevens het geheel tot een waar feest voor het oog. Bovendien wordt de film. voortreffelijk gespeeld, met Joan Crawford, James Stewart, Lew Ayres, Lewis Stone en .Lionel Stender he'e meest op den voorgrond tredend, Schouwburg-Bioscoop. Onverwacht vader en De ex-bokser. De titel „Onverwacht vader" zegt. reeds, dat iemand eensklaps een baby gepresenteerd krijgt en wat voor een baby is het! De schattige Baby San dy fungeert als het kind, dat de on gehuwde theaterportier plotseling in zijn huis krijgt en als men het lieve joch ziet, is het geen wonder, dat hij" er op slag van gaat houden. Niette min het geval heeft zijn moeilijkhe den, want de portier denkt wel dat hij een volleerd goochelaar is en zijn collega beschouwt zich wel als een on overtroffen danseuh,. maar met deze kwaliteiten voedt men ten slotte geen baby pp. Er is ook eek vrouw, die eveneens van de baby hoóflt, mitsga-; ders van den vader-tegen-wil-en-dank, maar men verzuimt het elkaar te zeg gen en zoo ontstaan er verwikkelin gen zonder tal, voordat het gelukkig gezin-van-drie gevormd is. Die ver wikkelingen zjjn even zoovele dol heden en daardoor is het geheel een luchtige en genoegeljjke amu sementsfilm, ivaarin door de omstan digheid, dat de geschiedenis zich in de theaterwereld afspeelt, eenige uit stekende variété-nummers gegeven wordem met o.a. een kostelijk pop- penspeflmet een door groenten ge temde tijger in de hoofdrol. Mischa Auer is in deze vroolijke rolprent weer prachtig op dreef en ook Shir ley Ross en de anderen geven goed spel. Als tweede hoofdnummer brengt de Schouwburg-Bioscoop „De ex-bok ser" met Victor McLaglen in een rol, die dezen stoeren acteur aangemeten is. In een roemrijke herinnering als vroeger kampioen is de bokssport hem alles en zij brengt hem over de moeilijkheden heen, die hij -als vader van eeft zich voelendeh zoon onder-, vindt. Dit brengt een gevoelig trekje in het spannende verhaal, maar alles komt op zijn pootjes terecht en Vic tor McLaglen kan er trotsch op zijn dat hij zijn zoon uit het moeras haalt en tevens een sympathieken jongen bokser met zooveel succes traint, dat deze zijn kampioensvoetsporen drukt. Een pakkende film met ook vele ver makelijke scènes. De Hollandsche actualiteiten gaan aan de onderhoudende en aardige hoofdfilms, vooraf. Werkloosheid weer dalende. De huidige situatie. Nadat sinds 9 Mei het aantal werk- loozen van 1356 tot 2941 op vorige week Zaterdag was gestegen, is sinds dien, nu de bedrijven den arbeid her vatten en het normale leven terug keert, hot cijfer weer gedaald. Vol gens den toestand op Donderdag wa- VOOR ONZE ABONNé's GRATIS ONGEVALLEN VERZEKERING 3000.Indien het ongeval de oor zaak is van "dp levenslange ongeschiktheid van de(n) verzekerde. 1000.Ingeval van overlijden door een ongeval. 300,Bij verlies van één hand, één voet of één oog. 200.By verlies van één duim of beide duimen. 100.Bij verlies van één wijs vinger of beide wijsvingers. 30.-Bij verlies van eiken ande ren vinger. VERDUBBELD ren 2784 personen ingeschreven, over de beroepen als volgt verdeeld; aardewerkindustrie 247, typografie 54, bouwbedrijven 518; chemische nijverheid 29, houtbewerking 303, kledingindustrie 63, lederbewerking 10, metaalnijverheid, scheeps- en rij tuigbouw 215, papierfabricage 15, textielnijverheid 151, bereiding voe- dings- en genotmiddelen 116, sigaren- industrie 126, landbouwbedrijven 59, handelsvertegenwoordigers 76, pak huis- en schippersknechts, koetsiers, chauffeurs 262, transportarbeiders 80, verzekeringswezen 1, vrije beroe pen 15, kantoorbedienden 28, onder wijspersoneel 1 huwelijke diensten 16, ongeschoolde fabrieks- en andere arbeiders 399. Proces-verbaal van zitting inzake onteigening. Van een op 25 April j.l. gehouden zitting betreffende het plan van ont eigening ten behoeve van de uitbrei ding van het aan de Keizerstraat te Gouda gelegen schoolgebouw der Ver- eeniging tot stichting en instandhou ding van vrije scholen op Gerefor meerden grondslag te Gouda, is ter secretarie, afdeeling algemeene en sociale zaken voor een ieder die zulks verlangt, het proces-verbaal ter lezing gelegd. Vergunning verleend. B. en W. hebben vergunning ver leend aan J. Th. A. Moser tot het op richten van een sigarenfabriek met droogkast in het perceel Achter de Vischmarkt 39, en aan N. Verdouw tot het uitbreiden der machinale tim merfabriek en het hebben daarin van totaal 10 electromotoren met een to taal vermogen van 33 plc voor het drijven van verschillende machines, in het perceel Fluweelensingel 94. Geld leening 120-000. B. en W. hebben een aailbod ont vangen voor het aangaan van een geldleening met een looptijd van 40 jaren tot een bedrag van 120.000 a pari, tegen een rente van 4% per jaar. Zij zijn van oordeel, dat van dit aanbod gebruik moet worden gemaakt en stellen den raad/daarom voor tot het aangaan dezer geldleening te be sluiten. Verzekering var voor kostwinners vergoeding bestemde gelden. De gemeente neemt tot een bedrag van 100.000 deel in de verwaarbor- gingsregeling der Frauderisico-On derlinge van Gemeenten (F.O.G.) te 's-Gravenhage. Deze regeling dekt alle risico's van geldèljik nadeel, welke de gemeente loopt. 5 Inmiddels is, tengevolge van de mobilisatie der weermacht, een nieu we tak van financieel beheer ont staan, n.l. de uitbetaling der aan ge zinnen van gemobiliseerden toegeken de kostwinnersvergoeding. Het risico van geldelijk nadeel, dat hieruit voortvloeit, wordt niet zonder meer door de vorêngenoemde ver- waarborgingsregeling gedekt. De Frauderisico-Onderlinge van Gemeenten heeft zich daarom bereid verklaard het risico, dat uit het be heer der vorenbedoelde gelden voort vloeit, in de verwaarbovgingsregeling te betrekken. In verband hiermede stellen B. en W. den raad voor om de regeling tot verzekering van gemeen- j tegelden uit te «trekken tot de voor kostwinnersvergoeding bestemde gel den. De kosten, welke uit de verzekering van laatstbedoelde geldeij voort vloeien, kunnen krachtens de mobili- satievergoedingsbeschikking aan het Rijk in rekening worden gebracht. Verbod tot verkoop van sterken drank van 7 tot 10 uur opgeheven. Geen muziek in de café's. Door den Ortskommandant wordt bekend gemaakt, dat vanaf heden van 19 tot 22 uur het verbod tot verkoop van sterken drank is opgeheven. Aan beschonken personen mag geen alcoholhoudende drank, onver schillig van welk gehalte, geschonken worden. In geen enkel café mag muziek ge maakt worden. Benoeming by P.T.T. Bij de P.T.T?. is benoemd tot arbei der in tijdelijken dienst alhier de heer J. de Bey, voordien hulpbesteller te dezer plaatse. Wegen in goeden staat. Blijkens een overzicht van den A. N.W.B. van den toestand van de we gen, verkeeren alle wegen in Gouda en omgeving in goeden staat. Gymnasium begint weer. De lessen van het Stedelijk Gymna sium zullen Maandag in het eigen ge bouw hervat worden. Yoetbalvereeniging „Gouda" gaat weer spelen. Zondag om 11 uur spelen op het Gouda-terrein twee combinaties, sa mengesteld uit spelers van het eerste en tweede elftal der rood-witten, een wedstrijd. Voor de komende weken organiseert Gouda vriendschappelijke wedstrijden, waarvoor reeds met de daarvoor noodige tegenstanders on derhandelingen worden gevoerd. Bo vendien heeft men het stellige voor nemen de resteerende competitiewed strijden alsnog te spelen. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 22 Mei: Aart Jan, z.' van M. C. Vos en C. Vermeulen, Roer-, dompetraat 97. ONDERTROUWD: 23 Mei: P. A" Verburg en F. de Zeeuw. C. F. Vermeulen en A. van Onselen. OVERLEDEN: 22 Mei: Antonius Jacobus Gerritsen, 12 j. 24 Mei: Margaretha van Leeuwen, geh. met B. Heus, 25 j. AGENDA. Schouwburg-BioscoopDe ex-bok ser (met Victor Mc Laglen) en On verwacht vader (met Baby Sandy, Mischa Auer en Shirley Ross). Aan vang 7 uur, Zaterdag vanaf 4.30 uur, Zondag vanaf 2 uur. Thalia-Theater: Sterren gaan naar Hollywood (met Joan Crawford, Ja mes Stewart, Dew Ayres en Lewis Stone). Aanvang 7 uur, Zaterdag vanaf 4.30 uur, Zondag vanaf 2 uur. Reünie-Bioscoop: De havik slaat toe (met Herman Brix), en Het vlam mende woud (met Jack Holt). Aan vang 7 uur, Zaterdag vanaf 4.30 uur, Zondag vanaf 2 uur. Woensdag 2 uur matinee. 29 Mei, 2 uur, Kon. Stearine Kaar senfabriek Jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders N.V. Reederij De IJsel v.h. C. G. van dei- Garden. Zondagsdienst doktoren. Bij afwezigheid van den huisarts zijn van Zaterdagmiddag 3 tot Zon dagavond 12 uur te consulteeren de doktoren J. H. F. Remme, Fluweelen singel 59 (telefoon 3003) en N. Tom, Burg. Martenssingel 69 (telefoon 2609). Apothekersdienst. Alle apotheken zijn dag en nacht geopend. PREDIKBEURTEN. Zondag 26 Mei. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. ds. J. Nienhuis. Kleine Kerk, Ver. v. Vrijz. Hervorm den, 10% u. v.m. de heer J. B. Schou- wink van Delft. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. da. J. J. Simon. t Oud-Katholieke Kerk, 10% u. v.m. en j 6 u. n.m. pastoor G. P. Giskes. Geref. Kerk, 10 u. v.m. en 5% u n.m. ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. ds; A. de Blois. Chr. Gerei. Gemeente, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. ds. A. Dubois of lêesdienst Nèd. Geref. Gemeente, 10 u. v.m., 3 u en 5% u. n.m. ds, Joh. van Weizen Woensdag 7% u. n.ni. de heer Th Woudwyk van Hilvihjaum. Vrije Evangelische Gemeente, 10 u v.m. en 6 u. n.m„ ds. H. C. Leep 2 u. n.m. Zondagsschool. Donder dag 8 u. n.m. Bijbellezing en bid stond. Ver. Calvijn, geen dienst. Plaatselijk Nieuws. Ammerstol. Huisvesting van vluchtelingen. Degenen, die vluchtelingen ujt Rot terdam huisvesten, moeten hiervan onverwijld kennis geven ten gemeen tehuize. Revacuatie van vee. Donderdag zijn alhier reeds vele paarden aangevoerd om terUg gezon den te worden naar de streken waar-, uit zy' geëvacueerd werden en gister morgen werden de eerste koeien aan gevoerd. Een groot aantal stuks vee moet teruggezonden worden. School begint weer. Het noodziekenhuis in de openbare lagere school alhier, is opgéheven. De laatste zieken zijn naar elders ver voerd. A.s. Maandag zal de school weer geopend worden. Predikbeurten voor Zondag 26 MeL Ned'Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Onderwerp„Gods leiding in de wereld van heden." (Doopsbediening) Herv. Geref. Evangelisatiegebouw, 10 u. v.m. Preeklezen. 's Avonds geen dienst. 2.30 u. n.m. Zondagsschool. Bodegraven. Predikbeurten voor Zondag 26 Mei. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. ds. Klü- sener, 6% u. n.m. de heer Dekker. Geref. Kerk, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. cand. den Boer. Ev. Luth. Kerk, 10% u. v.m. ds. Gronloh. Eierveiling B. P. K. V. Aanvoer 16233 stuks. Prijzen; wit 3.203.60, bruin 3.403.60, eend eieren 3—3.10. Boskoop, Coöp. Vereeniging „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos; Else Poulsen 26 30, Vierlanden 2535, Florex 2231 Butterfly 1923, Gemengde rozen 10 15, Rosalandia 1623, Polyantha- rozen 4060, Gloria Mundi 3045, Orange Triumph 5260, Rosa Mundi 3252, Dorus Rijkers 60—80, Atlg. Noack 16—21, Pechtold 17—28, Had- ley 2530, Briarelif 1926, Mevr. van Straaten van Nes 2632 ct. Diversen per bos: Clematis Prins Hendrik 75—80, idem Mevr. Ie Coul- tre 75, idem Nelly Koster 25, idem Durandi 2530, Violieren 13—21, Balrozen 911, Pioenen 1618 ct. Tot badmeester benoemd. De heer A. Ramp Pz. alhier, is be noemd tot badmeester van het zwem bad te Bodegraven. Burgerlijke Stand. GEBORENAdriana, d. van L. de Lang en W. Hertog. Jan Chris- tiaan, z. van A. Schouten en P. van der Wolf. ONDERTROUWD: W. de Ruijter en P. J. de Muynck. W. Kruyt en J. M. de Haas. GETROUWD: C. Koster, 41 j. en G. J. Ramp, 45 j. C. Looyenstein, 26 j. en H. P. van der Voort, 26 j. Moercapelle. Aanschaffing schoolmateriaal. De voorgenomen aankoopen van nieuwe schoolmeubelen voor de bij zondere school en van nieuwe leer middelen voor de openbare school worden overeenkomstig de besljiiten uitgevoerd. Moordrecht. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Marinus Jan, z. van M. v. d. Starre en C. Verwaal. Kaatje, d. van J. den Hartog en M. E. Vermeulen. Hendrik, z. van A. Multum en M. L. Buytelaar. Cor nells, z. van J. Middelkoop en N. Hoo- gendoorn. Anna Adriana Agatha, d. van G. K. Timmermans en C. v. d. Bas. Predikbeurten voor Zondag 26 Mei. Ned. Herv. Kerk, 16-30 U. v.m. Prof. dr. M. C. van Mourik Broekman. Geref. Kerk, 10 u. v.m. en 6.45 u. n.m. ds. D. P. Kalkman. Herv. Geref. Evangelisatie, 1(1 u. v.m. en 7 u. n.m. de heer A. P. de Jong. Nieuwerkerk a. d. IJssel. Aan het oog gewond. Vrijdag liep de betonwerker J. de Bruin, werkzaam bij de firma gebr. van Arnhem alhier, op een bouwwerk te Bolnes tegen een ijzeren paal, waardoor hij ernstig verwond werd aan het rechteroog. Na geneeskundi ge behandeling kon hij zich naar zijn woning Opgeven. Hervatting Onderwijs. Maandag worden de lessen aan de bijzondere'school aan den Onderweg hervat. -j Intrede candidaat Rijkse. Candidaat Rijkse ^ïit Geleen, die het beroep naar de Gere$?-Kerk alhier in de vacature ds. Toornvliet heeft aangenomen, zal omstreeks Augustus zijn intrede in deze gemeente doen. Ouderkerk a. d. IJssel. Predikbeurten voor Zondag 26 MeL Ned, Herv. Kerk, 10 u. v.m. ds. van den Toom van Rotterdam. 7 u. n.m. ds. J. G. Woelderink. Wijkgebouw (Lageweg), 10 u. v.m. en 7 u. n.m. de heer A. de Redelijk heid g.o. Geref. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. ds. D. A. Vogel. Schoonhoven. Uitvaart sergeant F. H. Nyhof. Gistermorgen is het stoffelijk over schot van den sergeant F. H. Nijhof, die door een ongelukkig schot was ge troffen, overgebracht van hier naar 's-Gravenhage. De manschappen van de le depot compagnie onder commando van ka pitein Stoorvogel vormden aan den Opweg een eerewacht. Nadat de gar nizoenscommandant, overste D. v. d. Berg de wacht had geïnspecteerd, volgde de lijkkoets. De wagen reed langzaam tusschen de salueerende officieren en manschappen door. Zwembad weer geopend. Nadat het water in het zwembad en in de Lek door de inspectie'der Volksgezondheid was onderzocht, is gisteren het zwembad wederom open gesteld voor het publiek. Auto tegen ruty gereden. Een militaire auto, die uit de Lopi- kerstraat de Varkenmai-kt op wilde rijden, nam de bocht iets te groot, met het gevolg dat de groote spiegel ruit van de showroom oran den heer Van Iperen werd vernield. Predikbeurten voor Zondag 26 Mei. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. ds. D. J. van de Graaf. 6 u. n.m. ds. P. J. Buiskool van Krimpen a. d. IJssel. Minderheidsgroep. Geen dienst Rem. Geref. Gemeente, 10.30 u. v.m. ds. H. C. Luyt. Geref. Kerk, 10 u. v.m en 6 u. n.m. ds. J. Hoekstra. Leger des Heils, 10 u. v.m. wjjdings- dienst. Voorganger de heer A. Ad- Ier. Ieder abonné van de Goudsche Cdurant kan aan het Bureau, Markt 31, Gouda een inschrijvingsformulier aanvragen, waarop zonder eenige kosten een polis wordt ver strekt van de waaraan de volgende uitkeeringen zyn ver bonden Al deze uitkeeringen worden wanneer het ongeval een gevolg is van een Spoor- of ïramwegongeluk aan den Trein of Tram zelve overkomen. Wie gebruik wil maken van deze gratis Ongevallen-verzekering vrage het inschrij vingsformulier aan het Buréau aan. De verzekering gaat in 14 dagen nadat de abonné als zoodanig ten kantore van de Goudsche Courant is ingeschreven en de polis-aanvrage aan het Bureau is ingeko men. Verdere belangrijke bijzonderheden zjjn op de polis vermeld. Directie Goudsche Courant. q Het kauwen van WRIQLEY'S F.K. ls goed voor Uw gezondheid; het kalmeert en voorkomt overspannen zenuwen. Behalve dat de verkwikkende P.M. na eiken maaltijd de cennwen sterkt, bevordert kat de spijsvertering en houdt het de tanden •«•hoon, gaaf en sterk. P.K. kauwen la een goede gewoonte voor Jong en ond. Koopt vandaag nog enkele pakjea en houdt er'steeds een paar bU de hsad. n.t.s- Veel genot voor weinig geld: 5 cent* 'P i

Goudsche Courant | 1940 | | pagina 12