Rotterdam geeft zijn burgers brood leel i Voedselvoorzienii^ voor de getroffenen Ons onverwoestbaar erj Vrijwilligers helpen Dobbelsteen puzzle DE WONDERLIJKE GESCHIEDENIS VAN TRIPJE PAGINA 2 RADIO-PROGRAMMA V rij willige hulp SPORT GEEN OLYMPISCHE DAG Saterdag 25 Mn m« KUNST De taak van kunst en letterkunde in onze dagen ONS MUSEUM BOYMANS HEROPEND Het personeel pakte met kracht aan GEESTELIJK LEVEN IN VADERLAND (VOOR ONZE JEUGDIGE LEZERS) dag kon lexejefi, fis fan'Tl'* spoordl OVERSCHIE VLAARDINGEN PREDIKBEURTEN VLAARDINGER-AMBACHT J Rotterdam krijgt brood en warm eteiV'-'Met Maasstad voortvarend heid is de voedseluitdeelihg aan hen, die alles verloren hadden-,* ter hand genomen. Er werd ge organiseerd, goed en snel. Binnen 38 uur stond er een veldkeuken van groote capaciteit. Nu, een weck later, is de groote centrale keuken van het Abattoir in gebruik en zijn er drie veldkeukens met uitgifteruimte en registreergcle- genheid op volle kracht man het werk. Duizenden brooden met bo ter en kaas en enkele duizenden porties warm eten worden eiken dag uitgereikt. Geen vluchteling behoeft thans honger te lijden. De ziel van deze organisatie, majoor G. K n o t h van de Rotterdam- ache Burgerwacht bredit dit slles u en perfectioneert wat hij in lut tele dagen zoo sterk wist op te bouwen. Wie deze vluchtelingenzorg van na bij kan bezien, kan niet anders dan respect hebben voor wat hier tot ■tand is gebracht en hij doet de altijd weer prettige ontdekking, dat spontane hulp als menschen in nood verkeeren een van de beste eigenschappen is van het Nederlandsche volk. Er is bij de organisatie van de voedselvoor ziening aan stadgenooten hard en oor deelkundig gewerkt. Maar daarnaast meldden velen zich aan om geheel vrijwillig te helpen dit werk te doen slagen. Bij tientallen meldde de jeugd zich. En zij werkt of er goud mee te verdienen is. Het is een zeer dankbaar werk, zei één van de jeugdige helpsters ons, die juist een oud moedertje aan brood hielp. Dankbaar ook, omdat de men schen, die je helpt, het zoo op prijs stellen, dat êr iets voor hen wordt gedaan. Dat geeft hun de ru|t, die zij zoo noodig hebben. Er is me\r dan voldoende. Hun dreigt geen gebrek. Van een betrekkelijk klein particu lier initiatief is deze voedselvoorzie ning in enkele dagen uitgegroeid tot een organisatie, welke nu in handen van het gemeentebestuur is gesteld. Het was op den dag na dien, welken Rotterdam in zijn noodlotsgreep nam, dat majoor Knoth in Kralingen tot de ontdekking kwam, dat velen op den rand van gebrek verkeerden. Hon derden menschen, die alles of vrijwel alles verloren en liefderijk onderdak hadden gevonden bij kennissen, fami lie of zelfs wildvreemden, raakten met de voedselvoorziening in de klem. De gastheer deelde alles met zijn gasten en geraakte op die manier ook in moeilijkheden. Majoor Knoth nam toen zijn lof waardig initiatief, dat men zich altijd zal blijven herinneren. Hij stelde zich in verbinding met enkele ingezetenen van Kralingen en mede met hulp van ir. F. W. H. van Beuningen organi seerde hij een eerste voedselvoorzie ning voor hen, die dit snel van noode .hadden. Binnen 36 uur stond een eer ste veldkeuken in de Lusthofstraat. Brood werd daar uitgedeeld en warme soep behoorde eveneens tot de ver strekte levensmiddelen. Ervaring had majoor Knoth geleerd, 'dat een voedseluitdeeling zonder eeni ge controle die elementen, die ver antwoordelijkheidsgevoel missen, in de kaart zou spelen. Dit moest ten koste van alles worden voorkomen Er werden registratickaarten gedrukt waarop de aanvragers naam, adres enz', moesten invullen. Van deze kaart kon hij de helft behouden. Het dupli caatgedeelte werd ingenomen voor controle en doorgezonden naar Maat schappelijk Hulpbetoon'of andere con trole-instanties. Op deze wijze werd het mogelijk de uitgifte onder strenge xontrole te houden en te voorkonden, dat niet-noodlijdonden van deze voed seluitdeeling ten onrechte zojtden pro fiteered Bij afgifte van brood of warm eten werd de kaart dan geknipt, zoodat het niet mogelijk zou zijn een dubbel rantsoen te krijgen als men het er voor over had nog eens in de rij te gaan staanA Men kwam tot de ontdekking, dat men met drie soorten noodlijdenden te doen had. Er waren vluchtelingen, kleine zakendrijvenden of werknemers Zij waren er het ergst aan toe. Dan waren er de werkloozen, die in elk geval hun ondersteuning nog kregen. De derde categorie was die' van de werkloozen, die naast hun ondersteu ning ook nog deelden in de distri butie van groenten, margarine enz. Voor .allen was echter hulp noodig. Eiken dag,„-werkte deze regeling pterker door. Het registratiesysteem, waardoor men een billijke verdeeling alleen voor hen, die het werkelijk noodig hadden, in handen had, maak te, daf het gemeentebestuur majoor Knoth opdroeg de uitdeeling van levensmiddelen voor de geheele stad ter hand te nemen. In Kralingen werd een bakker ge vonden, die 5000 vierons-brooden per van het Abattoir werd in gebruik ge nomen. En vandaag werden nog twee nieuwe veldkeukens, n.l. in de Tollens straat en de van der Werffstraat in gebruik genomen. Van alle zijden is hard gewerkt om d»2e voedselvoorziening zoo goed en zoo" snel mogelijk te laten werken Timmerlieden sjouwden met onverge lijkbaar enthousiasme dag en nacht door om stevige houten loodsen te timmeren, waarin veldkeukens en re gistratiekjhntoor konden worden onder gebracht. Groote kookketels werden geplaatst. De keuken van het Abattoir die tot 25.000 porties warm eten per dag kan afleveren, leverde het* eten voor deze veldkeukens. Daar kon het warmgehouden. Werd ér' tot nu toe slechts soep verstrekt, zeer binnenkort zal vast warm eten wbrden uitgereikt. dp het Abattoir is alies gecentra liseerd. Daar komen de grondstoffen binnen en worden zij verder gedistri bueerd. Vandaag kon ook weer worden overgegaan om boter en kaas bij het broodje verstrekken. In de veldkeuken aan de Lusthofstraat, waarlde heer Seemann den scepter zwaait! bleek vandaag, toen wij er een bezoek brach ten, hoe vlot alles verloopt/ en hoe dankbaar het overgroote diel van de menschen is, die men hiejr aan eten helpt. Er zijn enkele gevallen 'van fraude gesignaleerd, maar door het controle systeem konden zij worden achter haald. Het mankeert nu eenmaal ner gens aan onverantwoordelijken, die van een bestaanden noodtoestand mis bruik willen maken. Hier hebben zij echter weinig kans. Zooals reeds gezegd, heeft, majoor Knoth van vele zijden hulp ondervon den, Spontaan hebben vele jongeman nen en jonge meisjes zich aangeboden voor de uideeling en het administra tieve werk Zij schrijven de aanvra gers in, geven de kaarten en pioen alles wat voor een goede controle noodig is. Ook andere inlichtingen worden gegeven. Rederijen boden ook direct hjblp aan. De V.N.S.M. alhier stelde een gedeelte van haar personeel ter be schikking. En direct daarop volgden de Rotterdamsche Lloyd, Van Nie velt, Goudriaan en Co. en P. A. van Es en Co. Al deze menschen werken geheel vrijwillig van den' vroegen morgen tot den laten avond. Zij deelen voedsel uit, maar vergeten door de drukte meermalen zelf, flat zij1 ook moeten et®h. Zulk een geest' is voor- treffekijk en het doet goed te ervaren, dat vele honderden willen helpen om hun medeburgers in nood het leed te helpen dragen en verzachten. Het werk breidt zich nog steeds uit. Op de grens van de intact zijnde stadgedeelten zullen meer veldkeukens worden ingericht, zoodat binnen zeer korten tijd deze vorm van hulpverlee ning met alle kracht zal doorwerken. Het is echt HoIIandsch werk, waar voor men respect mag hebben. Kra lingen deelde vandaag aan ruim 4508 menschen voedsel uit. Het aantal in geschrevenen loopt echter naar de 10.000. Voor de tienduizendste wordt oecn worst met groen-wit-groen lint ge reed gehouden! Het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité heeft besloten den Olympischén dag dit jaar niet te doen doorgaan. RONDE OM DE BOSCHBAAN GAAT NIET DOOR. De ronde om de Boscr.-,baan, welke op Zondag as. gehouden zou wor den, is door de bljzioxidere omstandig heden afgelast. ZONDAG 26 Mei (Jaarsveld 411.4 M.) 8.00 N.CR.V.; 12.00 V.A.R.A.; 6.00 N.C.R.V.; 7.00 V.P.R.O- 8.00—12.00 VA.RA. 8.00 Schriftlezing, meditatie; 8.30 Gramofoonmuziek; 8.50 Zang; 0.30 Gramofoonmuziek; 9.50 Geref. kerk dienst; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 V_A.R.A.-orkest; 12.45 A.ÜP.; 1.00 V.A.R.A.-orkest; 1.45 Letterkundig overzicht; 2.05 Fragmenten uit de opera Don Juan (opnamen); 3.05 Esmaralda; 3.30 Tuinbouwpraatje; 4.00 Granfofoonmuziek; 4.45 De Ramblers; 5.15 Voor de kinderen; 5.40 V.A.R.A.- strijkorkest (opnamen); 6.00 Gramo foonmuziek; 6.30 Rejigieuse causerie; 7.00 Vrljz. Prot. kerkdienst; 8.00 A.N.P.; 8.15 V.A.R.A.-orkest; 9,00 Declamatie; 9.20 Gramofoonmuziek; 9.30 V.A.R.A.- orkest en solist; 10.00 Orgelspel en zang; 10.30 A.N.P.; 10.45 Rosian-orkest; 11.15 Gramofoonmuziek; 11.2512.00 De Ramblers. Zondag 26 Mei, Kootwijk 1875 meter. A.V.R.O.-uitzending: 8.00 A.V.R.O.-strijkorkest en solisten; 9.00 Berichten Fransch; 9.15 Gramo foonmuziek; 9.30 Berichten Neder landsch; 9.45 A.V.R.O. Aeollanorkest en solisten; 10.30; Orgelspel; 10.45 Gra mofoonmuziek met toelichting; 11.15 Berichten Engelsch; 11.30 Berichten Vlaamsch; 11.45 Gramofoonmuziek; 12.05 Onbekend; 12.35 A.V.R.O.-amu- sementsorkest en solisten; 1.30 Berich ten Nederlandsch; 1.45 Berichten Fransch; 2.00 Gramofoonmuziek; 2.30 Berichten Nederlandsch; 2.45 Gramo foonmuziek; 3.15 Berichten Engelsch; 3.30 Omroeporkest en solist; 4.30 Jacht op een Schim, causerie; 4.50 Gra mofoonmuziek; 5.30 Berichten Neder landsch; *5.45 A.V.R.O.-dansorkïst; 6.15 Berichten Engelsch; 6.30 Berich ten Vlaamsch; 6.45 Onbekend; 7.30 Berichten Nederlandsch; 7.45 Gemengd koor, solisten en A.V.R.O. amusements orkest: 8.15 Berichten Engelsch; 8.30 Berichten Vlaamsch; 8.45 Gramofoon muziek; 9.15 Berichten Engelsch; 9.30 Berichten Nederlandsch; 9.45 Concert gebouw-orkest en solist; 10.35 Gramo foonmuziek; 11.15 Berichten Fransch: 11.30 Berichten Engelèch; 11.4512.00 Gramofoonmyzick. MAANDAG 27 MEI JAARSVELD 414.4 METER. K.R.O.-uitzending, 6.30—6.50 V.P.R.O. 8.00 A.N.P.; 8.05 Gramofoonmuznek; 11.30 Toespraak met muzikale omlijs ting; 12.00 Mededeelingen; 1MU K.R.'O. orkest (12.45—1.15 gramofoomnuziek); 2.00 Gramofoonmuziek; 2.15 Voor dc vrouw; 2.30 Gramofoonmuziek; 2.45 voor de vrouw; 3.00 Rococo-octet; 3.20 Gramofoonmuziek; 3.40 Musjquette; 4.00 Gramofoonmuziek; 5.30 K.R.O.-, melodisten; 6.15 Gramofoonmuziek; 6.30 Jeugduitzending: 6.50 Gramofoon muziek; 7.00 Mededeelingen en gramo foonmuziek; 8.01) A.N.P.; 8.15 K.R.O. svmophonie-orkest (9.009.15 gramo foonmuziek); 10.00 Arbeid adelt, ar beid sterkt, werkt!, toespraak; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 A.N.P.: 10.45 12.00 Gramofoonmuziek. Kootwijk. 1875 meter, N.C.R.V.- uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek: 9.00-Berich ten Franst?h; 9.15 Gramofoonmuziek; 30 Berichten Nederlandsch; 9.45 Gramofoonmuziek: 11.15 Berichten Engelsch; 11.30 Berichten Vlaamsch; 11.45 Gramofoonmuziek; 12.00 N.C.R.V. orkest; 1.30 Berichten Nederlandsch; 45 Berichten Fransch; 2.00 Gramo foonmuziek; 2.30 Berichten Neder- andsch; 2.45 Gramofoónm^ziek; 3.15 Berichten Engelsch; 3.30 BeUCanto (4.154.45 gramofoonmuziek); 5.30 Berichten Nederlandsch; 5.45 Gramo foonmuziek; 6. it Berichten Engelsch; 6 30 Bericjiten Vlaamsch; 6.45 Orgel concert, opnamen; 7.30 Berichten Ne derlandsch; 7.45-postillons; 8.15 Be richten Engelsch; 8.30 Berichten Vlaamsch; 8,45 Postillons; 9.15 Berich- ,en Engelsch: 9.30 Berichten Neder- andsch: 9.45 Reportage; 1025 Gramo foonmuziek; 11.15 Berichten Fransch; 11.30 Berichten Engelsch; 11.45—12.00 Gramofoonmuziek. In de moeilijke dagen, die ons volk doormaakt, waarin ieder zijn eigen zor gen heeft en wij ons door gezamenlijk gedragen leed als Nederlanders verbon den voelen, vraagt men zich wel eens af, wat thans kan opbeuren en bemoe digen. En meer dan dat: wat wij thans moeten doen. De Nederlander is zwijgzaam van na ture, hij loopt met zijn verdriet en teleurstellingen niet te koop en nu lijkt hij nog geslotener en zwijgzamer dan anders. Het uiterlijk onbewogen stads beeld van de Nederlandsche steden weerspiegelt niet wat er diep in de harten der bevolking leeft. De bezetting, met wie men loyaal samenwerRt, heeft Goddank een open oog voor den toestand. Zij begrijpt, al kan zij ook niet beseffen hoe diep, dat er met den Nederlander innerlijk zware, schokkende dingen zjjn gebeurd. En daarom is het goed, dat zij, evenals onze eigen autoriteiten, voor zooverre nog aanwezig, ons heeft opgewekt tot energieken opbouw en nieuw vredes werk. Opbouw heeft ons vaderland at lereerst en dringend noodig. Bij de pak ken neerzitten baat niet. Op vragen wat de toekomst zal brengen, kan niemand een redelijk antwoord geven. Dat weten wij niet en discussies daarover helpen ons niet. Er is maar één ding, dat wij weten: alleen bouwen, herstellen en doorgaan kan ons helpen. Er moet ont zagwekkend veel verricht worden en hel zal onze trots zijn als het snel en goed wordt verricht. Een arbeid, waarbij wij op de Duitsche autoriteiten ten volle kunnen [rekenen. Nederlanders in Nederland. Daarbij voelen wij ons Nederlanders ir, Nederland, En wij hebben het volste recht om ons zoo te voelen. Juist dit gcvpel zal ons in loyale samenwerking met de bezetting waardigheid geven. Alle binnenlandsche politiek en binnen- landsche partijen hebben opgehouden te bestaan. Men kan gerust zeggen: het is een zegen, dat zij niet bestaan. Waarom het nu in Nederland gaat, is: ons Neder landsche volkskarakter en hef; besef van onze eigen waarde. Wij meenen, dat in dit opzicht, kunst en letteren een groote taak hebben. Zij zijn het onverwoestbaar erfdeel van ons volk. Juist nu, méér dan ooit tevoren, zal ons volk leeren beseffen, welk een on schatbare waarde het voor onzen Neder- landschen stam beteekent, dat wij in onze kunsthistorie schilders bezitten als de gebroeders van Eyck, een Memlinc, Pieter Brueghel, Rogifer v. d. Weyden, Frans Hals, Vermeer/te veel om te noe- men en boven deze velen onzen dhsterfe- lijken Rembrandt vin Rijn, Het is van een niet te peilen/ kracht voor velen, dat onze „Statenvertaling" verschenen is in het schoonste en rijkste Neder landsch uit de gouden eeuw onzer be schaving, dat een Jacob van Maerlant, een Joost van den Vhnde! en anderen, onze taal hebben gevoerd en omhoog getild. Dat alles is het verleden. De toekomst is een gesloten boek. Maar er zijn dingen, die [geestelijk sterke en gezonde volkeren, voor iedere toekomst een qpvervreemdpaar bezit mogen noemen: hun taal, huif geschiede nis, hun kunst. De taak van kunst én letteren. Ook hier moeten wij niet i; leden blijven staren. Hier ligt een" bloeiende wereld, geboren uit ons land. uit ons volk, waaruit <wij te allen tijde bezinning, kracht en rustig zelfrespect kunnen putten. Daarom is het van het allergrootste belang, dat onze musea, weer opengaan, maar méér nog; dat geestelijke centra hun werkzaamheden met energie voortzetten. Zij 'dienen daar mede een Nederlandsch belang. Op alle gebied van kunst en schep pend leven, mocthetNederlandsch scheppen zijn, qjat er plaats vindt. In onze steden, die onder den oorlog leden b.v, in de Maasstad, rust er een groot- sche taak op de schoi ders van de Ne derlandsche architecten. Hier vindt de bowkunst een direct arbeidsveld. Onze stadgenooten hebben, naar het oude gezegde „goed en bloed" gegeven. Maar laat dan ook uit dat/Tgoed en bloed' een nieuw centrum verrijzen, groot- scher, monumentaler dan voorheen, dat eens getuigen zal van Rottcrdamsch onwankelbare energie en hardnekkige volharding. Een schooner monument van volkskracht is niet denkbaar. Zoo zullep ook beeldhouwkunst, schil derkunst, *maar ook literatuur, toonee) en niet in het laatst: de muziek, een eigen, Nederlandsche taak vinden. Zij zullen kunnen leiden tot wederzijdsch waardeeren en begrijpen. De Duitschers hebben ons vaak kennis doen maken met de superbe meesterwerken van hun kunst. Laten wij van onzen kant, door onze eigen kunst, onze scheppings kracht en ons geestelijke leven hun een diepen, overtuigenden indruk geven van den Nederlandschen volksaard en de eigen waarde van den Nederlandschen stam. Ieder doet op zijn gebied wat hij kan Ook de kunstenaar hééft zijn taak. Het is te hopen, dat hij in deze en komende dagen die taak begrijpe! Van zestien dobbelsteenen is op de teekening slechts één zijde ge- teekend. Déze rijden moeten 200 u-orden gelegd, 'dat de som der oogen in horizontale, vcrtikale en diagonale richting steeds 12 per rij bedraagt. AGENDA VAN GEBOORTEDAGEN. 26 Mei. 1881 D. J. Tijssens; effectenhande laar: penningmeester der Ver, Vreemdelingenverkeer te Rotter dam. 27 Mei» 1888 Prof. W. E. Boerman; hoog leeraar Ned. Econ. Hoogeschool bestuurslid Kon. Ned. Aardrijks kundig Genootschap. Nu is hét mair afwachten.,. Juup zit terneergeslagen ■an tafel en Tripje tracht hem wat op te beuren. Kom, Juup.Plop zal heusch wel worden gevonden, daar twijfel ik niet aanHtf wordt nu immers opge- SDoord 1 Maar Juup blijft verdrietig voor zich uit ïien. Tripje zucht en gaat wat voor het venster staan, terwijl hij in gedachten naar buiten kijkt. En opeens geeft hij een. schreeuw Juup, Juup Kom 'nou eens kijken i 8 BRANDGEVAAR DOOR HOOIBROEI. De aandacht" van, veehouders wordt gevestigd op de noodzakelijkheid tot het nemen van voorzorgsmaatregelen tegen hooibroei. Alvorens op te (assen moei er op gelet worden, dat het gras werkelijk hooi is.. Bovendien verdient het aanbeveling een hoeveelheid zout iff het hooi te strooien en lagen oud hooi óf stroo er door te verwerken. In eiken hooitas moet minstens één lucht- kanaal aanwezig zijn. HET ONDERWIJS. Een regéling "is getroffen, waardoor het ondehvijs weer voortgang kan hebben. De leerlingen van school B en G aan het Westnieuwland, hebben les van 8 uur tot 12.30 uUr. Om 1 uur tot 5.30 uur worden deze scholen dan bezet [door de leerlingen van de sch. leii A. Groen van Prinstererstr. en I, Corneljis Houtmanstr., welke scholen als hulpziekenhuis zijn ingericht Zoo wiiselén ook de leerlingen van de dr. A. iKuj-perschool aan de Boschlaan, met di[e van school D aan de Nieuwe In twee dagen tijd heeft hef nee! van ons museum ouder leiding van den directeur, dr. Hannemn, soowel de collectie moderne knnst als die van het werk der Rotterdamsche schilders weer uit de kelders te voorschijn ge haald en opgehangen. „Boymans" wacht thans op belangstellenden, die toch nog niet aan den slag kunnen en In de museumsalen rust en ontspan ning kunnen vinden. Het is inderdaad een praestatie ge- wc est het zoover te brengen in zoo korten tijd. Maar het museumperso-, neei pakte met kracht aan en zoo ziet het er in Boymans uit alsof er niets is gebeurd. Wie er in den laatsten tijd niet was. vindt zelfs weer een paar nieuwe bruikleenen, een Rembrandtie- Rebot en een sehemerlandsehap van Tholen, met reeds brandende lan taarns, een schilderij, dat wel het maxi- .mum van vrede en rust uitstraalt, dat in Thrs-waterland aan de rivieren is te vinden. Trouwens hoeveel ander schoons in dit genre vindt men in Boymans' zalen. Het is of men er de schoonheid van ons land nu nog meer gaat waardeeren, het land van molens en vaarten, van rietpiassen en boerenhuizingen. En men kijkt juist naar deze oudere kunst, nu geïnteresseerder dan naar do met spanning geladen werken der mo dernen, die de onrust van de laatste tientallen jaren nog zoo sterk weer spiegelen. Maar de Boymans-eollectie is rijk genoeg om „elck wat wils" te geven cn een uur, of wat langer, te onttrek ken aan dc stemming buiten. Terwijl ook het werk der Rotterdamsche kun stenaars kan afleiden van de directe problemen van het heden. Bezoek kwam tot heden nog niet veel. Dc menschen weten het nog niet en ze beseffen wellicht ook niet, welk een oase van kalmte en schoonheid het heropende „Boymans" is in het tumult van de stad. Juist de moderne collectie, veraf genoeg voor een groot deel 'om ons den geest even los van het heden te maken. En toch nog niet zoo er.kele historie, dat ze ons vrèemd is geworden, bezit de eigenschappen om den bezoeker te boeien. De lichttoren van „Boymans" staat nog als een baken boven de stad. Het oeste van oud-nationale leven uit do laatste eeuw „vindt men aan de wan den. Laat men dit in deze dagen niet vergeten. De deuren staan weer open Vrije Geref. Gem. Rotterdam* Chr. school Ad&mshofsr&at. Zondag 10 en 5 u. ds. Huisman. Riederlaan 62, Zuid. Donderdag 7.30 uur. ds. Huisman. Baptisten Gemeente. School Hofdijk 11. 1 0 uur en 8 uur ds. Monsma. Erang. Luth. Gemeente. Lutherkapel Nozemanstraat 10. 10 uur; ds. Visser; 4j uur:* ds. v. tj. Chijs. Foyer gebouw Victoria" Bergweg 108, 10 uur: ds. Jaanus. Lutherhuis, Siagibekstroat 233. 10 uur: dr. Ten Bruggecate. j Geref. Kerk van Rotterdam in i Hersteld Verband. j Lutherkapel, Nozemanstraat 10. Zondag 26 Mei,3 uur ds. J. J. Bus- kes Jr. Stads-Evangelisatle Gebouw Kleijnstraat 3, Ke linten van dc Wilhelminaschool de ksfraat hetzelfde doen de Wilhelminastraat met die aan lccr- aan van den Gr< en van Prinstererschool Pai kweg. Predikbeurten. Oud Geref. Gemeente, Dinsdagavond 8 uur; ds. v. Vliet. Vrije Gemeente, Dinsdagavond 8 uur; ds. De Voogd. j Woensdagavond] 8 uur: ds.' W. Hèer- ma, Zeist. Hoog water te Vlaardingen. Zondag 28 Mei ,1e getij 8.57. 2e getij 19.15. Maandag 27 Mei le getij 2e getij 18J8. .Jeruël". Delfshaven. 2k>ndag v.m- 10 en njn. 8 uur, de heer A. de» Weger. Verbreiding der Waarheid. Zaal Helenastraat bij deVlietlaan. Zondag 10 en 5 uur de heer J. Ottea van Zwijndrecht. Gem. Gods, Bonaventurastraat 15. Zondag v.m. 10 uur, breking des broods-; 7.30 uur samenkomst. Donderdag n.m. 7.30 uur samenkomst. Spreker de (heer P. v. d. Woude. Samenkomsten Oranjeboomstraat 52, Zondag n.m. 7.30 u., Woensdag n.m. 7.30 uur. j Dr. M. H. A. van der Valk, Zondag om 10 uur in „Het vaderland getrouw", Noordsingel 193 bij den Bergweg; id. om 6 uur in „Da Samaritaan", Linker Rottekade No. 99. Parochie Boechje. I Van Zondag as. (2p Meii af wordem voor de parochianen van het Bosch ja de H.H. Missen gelezen in twee kapel len: n.l. in de kapel van I^uiza Padua", Rechter Rottekade 63 en n» de zaal van de R.K. Doofstommen- vereeniglng, Crqo.wijkschekade 15. OVERSCHIE. J Predikbeurten op Zondag 26 Mei. Ned. Herv. Kerk: 10 u. v.m. ds. O. A. van der Hooft; 's avonds gee» dienst. Gént. Kerk: 10 uur v.m/ en 6 uua n.m. ds. C. J. vari der Boom. Vrijzinnig Hervormden: geen dienst. getij 7.46. Predikbeurt. Bethelkerk, 10 uur: ds. EggMt Delfshaven; 5 uur daj V- Wensveen, Kethei,

Goudsche Courant | 1940 | | pagina 4