De hooikist weer in aanzien - School op de Houtrust-tribune - Turfwinning in weder opbloei - De Haagsche Dierentuin voor bezoek gereed gemaakt Het circus Wenger 111T-E BLAD PAGINA 4 ZATERDAG 1 JUNI 1940 7 PROBLEMEN VAN DEZEN TIJD. Om gas enpelroletinfiesparervfede hooikist weer in aanzien. Een dep*?!» hooikisien in de- maak. FEUILLETON'. ne STRAATLANTAARNS IN DE HOOFDSTAD worden voorzien van een lamp, welke een zwak blauw schijnsel geeft, dat van de lucht uit absoluut onzichtbaar is. VROEGER EEN NATIONAAL PRODUCT werd de turf -den laats ten tijd meer en meer verbannen. Thans staat zij echter in het middelpunt der belangstelling. De duizenden turfjes, welke op de veenderijen nabij Halfweg te drogen liggen, «tal U zullen later d« huiskamers verwarmen. DE VOOR EENIGE WEKEN UITGEBRANDE PANDEN van de firma de Vries 1 aan het Beursplein te Amsterdam, worden thans geheel ontruimd. De verbrande resten worden op een schuit van de reiniging gegooid. Velen zoeken echter het afval na of er iets van hun gading bij is. (Nadruk verboden.) 15) Wilt u mij nu eindelijk eens zeggen wat dit alles te beteekenen heeft, mister Wenger? vraagt Bing. Maar dan ziet hij He nieuwsgierige gezichten van de stalknechten. Er' uit jongens, zegt hij kalm en wijst met zijn duim over zijn schouder. De mannen verdwijnen. Alleen Higgens en Wenger blijven in het vertrek. Maar men kan er van op aan, dat de stalknechts met hun ooren tegen de deur staan. Hans Wenger probeert zijn opwin ding te overwinnen, deze koele man maakt indruk op hem. Kalm legt hij hem het gevai uit. Bill Bing grijnst honend. Zijn duim wijst op den bankier. Dat dank ik aan hem, niet chef? Higgens wil uitvaren, ;maar Hans Wenger voelt hoe hij hier moet han delen. Laat u mij spreken, mr. Higgens, dit is een zaak voor de directie, voor de Wengers! Bill Bing heeft het hoofd gebogen. U bent de chef en u moet weten hoe "het te verantwoorden, maar ik mag hangen als ik weet hoe die doos hier is gekomen. j Hans Wenger kijkt hem streng aan. Zal hij Bill 'Bing gelooven nu alles zoo duidelijk is, neen, het kan niet anders, Bing is de dief van de doos. Maar waarom deze volkomen doelloos schijnende diefstal van oude rekenin gen? En waar komt u vandaan, Bing? Ik heb eeh rondgang gemaakt chef. Zooals het behoort}# klinkt het trotsch uit Bing's mond. Was u alleen? Voor het eerst wordt de cowboy onrustig. Hij trekt zijn breede schou ders op. In hetzelfde oogehblik trom melt iemand met beide vuisten op de houten deur. Hans kijkt op. Wat beteekent dat? Wie is daar? Ik wil ei- in, ik wil iets zeggen. Ik wil naar bed, klinkt een stem. Bili Bing heft het hoofd op. Laat u hem binnen chef, het is Watermiller, mijn salongast hier. De stalknecht komt binnen. Op het zién van den directeur slaaf hij zijn eene oog neer eb trekt het hoofd tusschen de schouders. Wat hebt u te zeggen, hoe komt u eigenlijk hier, kerell roept Higgens Ik wilde, ik wilde alleen antwoord geven op wat die heer daar heeft gevraagd. Mister Bing was niet al leen# op zijn rondgang. Wij hebben samen den rondgang gemaakt. Dat is niet waar, mr. Wenger, zegt Higgens. Dëze beide kerels helpen elkaar. Maakt u korte metten ,met hen en gooit u beiden er uit. Als we de politie er in helen, duurt het te lang en wij kunnen hier in Denver ook niet blijven zitten. Hans Wenger. heeft een besluit ge nomen. Ik heb hierin niet alleen te beslissen, ik moet er met mijn vader over spreken. Wij zullen morgen zien. Het spijt mij voor u Bill Bing, maar er moet eendracht en veiligheid in het circus Wenger heerschen. Wij kunnen geen geheimzinnige individuen hier gebruiken. Hij gaat weg zonder den cowboy nog met een blik te verwaardigen. Bing bijt zich op de lippen maar hij zwijgt. Lang nadat Wenger eft Higgens weg*" Zijn, zegt hij iets. Heb je gehoord, Watermiller, circus Wenger heeft hij gezegd en niet „Excelsior1 Van dezen jongen man is nog yan alles te verwachten. Hij keert zich plotseling om en kijkt den man scherp aan. Ellendige leugenaar, die je bent! schreeuwt hiji De man wordt doodsbleek, hy giet er uit als het slechte geweten. Hoe zoo, baas? stamelt hij. Was je soms bij mij, daar straks? Hoe kun je den1 chef zoo beliegen. Je was met mij op den rondgang. Je weet heelemaal niets, je hebt niets gezien en dat is jejSRluk man! Met een toornijj™S|>lik gooit Bing zich met laarzen d^pP'op zijn deken. Neem mij niet kwalijk, veront schuldigt de ander zich. Omdat u mij vanmorgen hebt geholpen, dacht ik u er pu uit te helpen, de eene dienst is den ander waard. Bill Bing heeft zijn oog&i geslo'en Klets, wat weet je van helpen. Kruip in je kooi. licht uit daar. Wij moeten er gauw weer uit en het zal een dag worden waarop zich nog heel wat menschen zullen verwonde ren. De soep wordt «ooit zoo heet ge geten als zij wordt opgediend, ook niet in het circus «Excelsior". De oude Wenger is wdr erg geschrokken toen hij het gebeurde hoorde. Twee maal ingebroken in een bedrijf, dat hij leidt, nachtelijke vervolgingen, strijd... in den eersten impuls wil hij Bill Bing er uit gooien. De man is hem weinig sympathiek,'diens geheele manier van optreden bevalt hem niet. De oude Wenger houdt van kglmte, rust en samenwerking. Gertrude is van dezelfde meening. Zij houdt niet van den stalmeester. Maar als men haar naar de reden daarvan zou'vra gen, zou zij er geen enkele kunnen noemen. Alleen Hans kiest de partij van den' stalmeester, hij heeft nog eens rustig over alles nagedacht. Het mag zijn zooals het wil vader, maar wij hebben, geen bewijs, ten minste niet een doorslaand bewijs. Hij zou toch niet zoo dwaas zijn de doos midden op zijn 'tofe) neer- tè zetten als hij haar gestolen Aad? Neen dat past niet bij dezen koel bereke nenden man. Toch begrijp ik niet, waarom jij hem wilt houden, jongen. Je bent toch zelf overtuigd van het feit, dat in) van alles achter den rug heeft. Hans schudt het hoofd. Ik geloof vader, dat wij hier met andere maat staven moeten meten. Een ding starft echter vast, wij kunnen Bill Bing nu nog niet missen. Wij staan op het punt,langs de Ünion Pacific Lijn te trekken, wij zullen vaak moeten opbouwen en afbreken en uit en in laden. Ik zou werkelijk niet weten aan welken man wij de paarden zou den moeten toevertrouwen. Boven dien heeft hij ook kanten aan zijn karakter, die mij bijzonder goed be vallen. Ik stel voor hem» te waar schuwen. Het staat mij tegen een man, dien oom Rolf zoo lang bfj zich in dienst hield; op stel en sprong te ontslaan en vergeet u niet, dat oom Rolf hem nog in zijn testament heeft genoemd. Dit laatste argument geeft*bij va der Wenger en ook bij Gertrude, den doorslag. Bill Bing wordt geroepen en ernstig gewaarschuwd. Hij laat de woorden zwijgend over zich heen gaan. Dan gaat hij weg. Wat Higgens betreft, d$e is ge krenkt Hij vindt, dat men zijn'trouw en vriendschap slecht beloond en dit zegt 1.-j ook openlijk tot Gertrude. En op .een dag zegt hij, dat hij zich nu eens piet zijn eigen zaken moet bezig houden. Hij stapt in zijn auto en rijdt weg. Maar ik kom terug, zegt hij bij het afscheid nemen tot Ger trude, al was het alleen om u, miss Wenger. Het is Gertrude alsof zij pp dit oogenblik een goeden vriend verliest. Hans heeft in de drukte, die het circus en alles wat er mede samen hangt, met zich brengt, weinig tijd om over de geheimen na te denken. Alleen twee dingen interesseeren hem nog en daarover denkt hij in stille oogenblikken wel eens na. Welk be lang kon Bill Bing, aangenomen dat hij de dader was, aan de oude reke ningen en papieren in de doos hebben? Tevergeefs had hij elk stuk papier intertijd met Higgens nagezien. Niets was er uit te onderkennen, ook geen aapduiding noch op de erfenis noch op het half millioen, dat hoe langer hoe meer tot een fantoom werd. Het tweede raadsel voor Hans Wenger is en blijft Juanita. Opbreken. Midden in den nacht begint het af breken van de tent, onder aandachtig kijken vanl het publiek uit Denver, Ondartks het onzekere licht der schijnt werper?, en nog enkele lantaarns, loop? alles vlot als een machine, iedereed weet wat hij te (toen-beeft. Een ge heele stad worjir afgebroken,, maar iedere lat, ipdere spijker en ieder requisiet, al schijnt het nog zoo onbelangrijk, heeft zijn eigen plaats op de vrachtauto's. De stoelenrijen stapelen zich op tot een keurigen berg en het groote zeil wordt handig tot een klein pakket in eikaar gevouwen. Bill Bing's paardenstal is in een oogenblik afgebroken. Paardenkoppen kijken uit transportauto's. Giraffen draaien nieuwsgierig de lange halzen, roofdiergebrul doet de lucht trillen, olifanten wedijveren met de last wagens. Vele woonwagens zijn nog met paarden bespannen. Anderen wor den door tractors getrokken. CWordt vervolgd.), DE HAAGSCHE DIERENTUIN heeft zijn poorten wederom voor het publick geopend. De olifanten werden goed afgeborsteld om bij de bezoekers een netten indruk te maken. SCHOOL OP DE TRIBUNE. In verband met de Bezetting vair scholen, krijgen de leerlingen van do Chr. Geref. School aan da Cypresstraat te Den Haag bij zonnig weer les op de tribunes van het voetbal terrein Houtrust.

Goudsche Courant | 1940 | | pagina 10