TWEE DAGORDERS DUITSCHE LUCHTAANVA' '.EN OP LE HAVRE De Franschen moeten alleen de kastanjes uit het vuur halen DE SOMME OVERSCHREDEN IN GELUKKIGER DAGEN. Y [TWEEDE. BLAD DONDERDAG 6 JUNI 1940 Het Opperbevel der Duitsche weermacht deelt meide, d.d. 5 Juni: Onze legers zijn vanochtend vroeg over een breed front tot den aanval op het leger van Frankrijk overgegaan. Zij slaagden er in de Somme tusschen de monding en het plaatsje Ham (ten Z.-W. van St. Quentin) en het Oise-Ais- ne-kanaal te overschrijden en de daarachter liggende, in aan bouw zijnde z.g. Weygand-linie op verscheidene plaatsen te doorbreken. MOORDENDE UITWERKING VAN DE ACTIE DER STUKA'S De Duitsche Verliezen Bommen op Neuss Tankaanval afgeslagen Mijnontploffing inYorkshire Na den Slag in Noord-Frankrijk -X Grieksch-T urksche Betrekkingen De Lichtverduistering De Duitsche Opperbevelhebber richt zich tot het Leger Allen deden hun plicht Bon 69 voor Koffie of Thee Franscïien fusilleerden Italianen Sabotage op Zweedsch Vliegveld? DE BELGISCHE KONINGSKINDEREN Op een Kasteel in Frankrijk in Veiligheid DE REDE VAN CHURCHILL Engelsche Persstemmen SPORT De Arabische Wereld Den Haag klopt Utrecht 4 ireer dan ongeveer het tiende deel vim de toenmalige verliezen. Het blad besluit: Bovendien werd echter,,zoo- als men thans zonder overdrijving mag vaststellen, aan het verdere ver loop van den oorlog reeds een beslis sende wending gegeven. Het frontbericht van het D.NB. Joldt als volgt: Op den dag na de verovering van Duinkerken, waarbij opmerkelljker- wijze slechts Franschen, maar geen Engelsehen meer gevangen werden genomen, zjjn volgens het legerbericht van 5 Juni, nieuwe aanvalsoperaties uit het tot dusverre bestaande af- weerfront begonnen. De aanval werd op een breed tront ondernomen en stuitte uitsluitend op Fransche formaties. Daarmede is het bewijs geleverd, dat het den Duit- schen strijdkrachten in een tijdsbe stek van minder dan vier weken ge lukt is het Britsche expeditieleger te vernietigen en de laatste Engelschen van het vasteland te verdrijven. Het Fransche leger strijdt alleen. De in het legerbericht vermelde aanval van Junkers-Sturz-Kampf vliegtuigen op de ten Zuiden van Ab beville samengetrokken vijandelijke troepen heeft opnieuw de superioriteit van het Duitsche luchtwapen bewe zen, zelfs tegenover de sterkste strijd middelen op den grond van den te genstander. De Duitsche Sturz-Kampf vliegtuigen vielen ook Fransche pant so-fcrmatics aan, die door de goedge rlchte bommen volkomen buiten ge vecht werden gesteld. Een bom viel tusschen drie dicht naast elkander rijdende Fransche pantsorwagens, van wie twee terstond bleven liggen en niet meer tot beweging konden wor den getracht, terwijl de derde tank uitbrandde. De behalve de verwoes ting in de gelederen van den tegen stander nog bereikte buitengewone moreele uitwerking, was goed te zien. In panische vlucht verlieten talrijke bemanningen van gevechtswagens hun voertuigen en ook andere groenen van den tegenstander werden door het optreden van de Duitsche Stuka's uiteengeslagen. Met den aanval van Dnitsche gevechtsvliegtuigen op de haven installaties van Le Havre heeft het Inehtwmpen de belangrijkste Noord-Fransche haven aan den Atlantischen Oceaan getroffen. Via Le Havre loopt het grootste deel van den Engelsehen steen kool-import naar Frankrijk. Ook als plaats voor de overlading van petroleum is Le Havre voor de Fransche economie van militaire be teekenis. De aanval der Deit- sche gevechtsvliegtuigen op Le Havre geschiedde in den nacht van 4 op 5 Juni. Hit talrijke bran den, die door de neergeworpen Dnitsche bommen werden veroor zaakt, bleek het treffende succes van den aanval. Bij het licht der branden kon worden geconsta teerd, dat de haveninstallaties van Le Havre klaarblijkelijk onder den druk van de Duitsche besetting der Kanaalkast slechts zwak bezet waren en een buitengewoon gering scheepsver keer vertoonden. MINIEM IN VERGELIJKING MET DIE Dt DEN WERELDOORLOG De Deutsche Allgemeine Z e 11 u n k beantwoordt de vraag, waarom de Duitsche verliezen bij den strijd in Nederland, België en Noord-Frankrijk zoo buitengewoon gering zijn, door te wijzen op het overwicht, dat de Duitsche wapenen bezitten en op de leiding in den be- wegingsoorlog, welke in" geheel mo dernen geest geschiedt. Om een denk beeld te geven van de verrassend nau- jre begrenzingen, waarbinnen de w »rïewn gebleven maakt het blad een vergelijking met den slag aan de Somme, welke In Juni tot November ion duurde. Toenmaals verloor Dultschland in deze 5 maan den ongeveer een hall millioen solda ten, zonder dat dit offer aan den al- gemeenen toestand Iets heeft kunnen veranderen. De verliezen, welke het Duitsche leger In Mel 1040 leed be oragen aan dooden en gewonden niet BURGERBEVOLKING GETROFFEN Volgens berichten In de Duitsctie bladen hebben vijandelijke vliegers in den nacht van Maandag op Dinsdag bommen geworpen op Neuss. De aan val was gericht op de burgerbevol king, zoo zegt het, D.NB. Vooral de hui" en van een arbeidersbouwver- eeniging werden geteisterd. Talrijke woningen moesten worden ontruimd. Twee dooden en verscheidene gewon den zijn als slachtoffer van den En gelschen luchtaanval gévallen. Man nen en vrouwen moesten, deels slechts schamel gekleed, have en goed ver laten. BIJ ABBEVILLE Gisteren heeft het Duitsche lucht afweergeschut in belangrijke mate bijgedragen tot het mislukken van een vijandelijken pantseraanval bij Abbeville, zoo meldt het D.N.B. Dooi rechtstreeksche beschieting werden zeven vijandelijke pantserwagens ver nietigd. ZES DOODEN Gisterochtend heeft zich in èen steenkolenmijn in Yorkshire een ont ploffing voorgedaan, waarbij zes ar beiders om het leven zijn gekomen en acht hunner brandwonden hebben op- geloopen. RUDOLF HESS DANKT DEN FÜHRER De Dlaatsvervanger V£tn den Führer Rudolf Hess heeft, na de roemrijke beëindiging van den slag in Belgisch en Fransch-Vlaanderen aan den dank van geheel het Duitsche volk uitdruk king gegeven in het volgende, aan den Führer gerichte telegram: Mün Führer. Diep ontroerd en vol liefde dankt het Duitsche volk U en onze soldaten, die onder een begenadigde leiding den grootsten, meest vernieti genden en meest beslissenden slag in de wereldgeschiedenis in een nim mer aanschouwde zegepraal wisten te doen eindigen. God zal verder met hen zijn, die de zege verdienen. (get.) Rudolf Hess SPANNING ROND DE MIDDELLANDSCHE ZEE Volgens met elkandfer in overeen stemming zijnde inlichtingen uit Athene, die gepubliceerd worden in bijna fille te Rome verschijnende dag bladen, wordt een zekere ontstem ming tusschen Turkije en Grieken land merkbaar, zoo meldt het D.NB Deze zou haar oorzaak vinden in de weigering der Grleksche regeering om toe te geven aan nieuwe Engelsch Fransche pogingen tot het uitoefenen van druk. Ondanks de tegenspraak hecht men ln Grleksche kringen grootë be- teekenis aan het bericht, volgens hetwelk Turkije Griekenland zou heb ben verzocht toestemming t« geven tot het aan land zetten van Turksche troepen op eenige eilanden der Dode- kenesos, o.a. Mitilene en Lemnos. Naar verder vernomen wordt, zou den de Turken het voornemen heb ben zich permanent te nestelen op deze eilanden en zouden zij trachten hun verzoek als volgt te motiveeren Vermeden moet worden, dat in geval van vijandelijkheden in het oosten van de Mlddellandsche Zee de ellan- den ln Italiaanse he handen geraken en daarmede zouden kunnen dienen tot steunpunten voor eventueele aan vallen op Turkije en de westelijke mogendheden. Turkije zou daarmede in staat worden gesteld om met de westelijke mogendheden de territo riale integriteit van Griekenland, dat betrokken is in de Turksche veilig heidszone, te waarborgen tegen agressies. Naar het schijnt zou mi nister-president Metaxas dezen eisch van de hand hebben gewezen, hetgeen bij de openbare* meening, die er aan gewend was om in Turkije een vriend en bondgenoot te zien, merkbare radeloosheid teweeg zou hebben ge bracht A.s. nacht van 21.55 tot 5.22 uur WOORDEN VAN DANK De opperbevelhebber van het Duitsche leger, kolonel-generaal van Brauchitsch, heeft de volgende dag order tot het Westelijke leger ge richt: Een groote, voor de voortzetting van den oorlog beslissende slag, is zegevierend ten einde gebracht. Het Nederlandsche en het Belgische Jeger hebben de wapens neergelegd. Groote deelen van het Fransehe en het Engelsche leger zijn gevangen genomen of vernietigd. Onoverzien baar Is de buit aan gesehut, ge vechtswagens en belangrijke, voor den vijand onvervangbare uitrusting. Koene en vastberaden leiding, nim mer versagende strijdlust der troe pen hebben ln gelijke mate tot deze unieke zege bijgedragen. Ieder heeft zijn uiterste best gedaan. Overal zijn dapperheid en besiuitvarrdigheid, discipline en kameraadschap, schit terend aan den dag getreden. Trouwe wapenbroederschap en prachtige sa menwerking met de luchtmacht heb ben binnen korten tijd lederen te genstand van den vijand gebroken. Troepen aan het zuidelijk front en in den West wall hebben door buitenge woon dappere prestaties in aanval en verdediging de opercUea in België en Noord-Frankrijk gedekt en daar door de uitgebreide aanvalsoperatie mogelijk gemaakt Onvermoeibaar bezig voor de ravitailleering van de strijdende trcecen hebben alle een beden van de etappedien^en rolled:? haar plicht gedaan en in aanzien lijke mate tot het groote succes bij gedragen. Soldaten, Ik ben t.atsch op u en betuig u allen voor uw schitterende prestaties mijn dank en erkentelijk heid. Ik gedeïrk dvrtij nrrt trots en rouw de gevallenen en gewonden, d.e ons den weg tot de overwinning hielpen banen. Nog is het laatste niet gedaan, dóch ieder weet: een leger, dat zulke daden heeft volbracht, moet dit laatste gelukken. Daarom voorwaarts met God, met den Führer en voor Dultschland. VOOR HET RESERVELEGER Kolonel-generaal von Brauchitsch heeft tot het reserve-leger de vol gende dagorder gericht: Soldaten ln het Vaderland. De groote omsingelingsslag in België en Noord-Frankrijk is tot een zegevie rend einde gebracht. Een belangrijke phaze ja den veldtocht ln het Wes ten is^Bgesloten. Nederland is door DuitslW troepen bezet. Het Belgische leger heeft gecapituleerd, sterke deelen van het Britsch-Fransche le ger zijn vernietigd of gevangen ge nomen. Als krachtbron ran het veld leger hebt gij in deze unieke zeg: uwer kameraden aan het front een belangrijk aandeel g.had. Met noes ten ernstigen arbeid en offervaar digheid hebt gij in het Vaderland gezorgd voor de vervanging van per soneel en materieel van het veldleger en daarmede. de voorwaarden voor deze groote successen geschapen. Ik weet, dat gij allen liever met de wa pens in de hand nae.st uw kameraden aan het front aoudt willen vechten, en ik ben er van overtuigd, dat leder van u daar precies zoo als zij zijn men zou etsen. Doch de soldaat heeft getrouw aan de hem gegeven beve len. on ieders hem toegewcen plaats zijn plicht te vervullen. En gij hebt re ten volle vervoü Daarvoor betuig ik u m'jn dank en erkentelijkheid. In vertrouwen on den Führer, Jn hsehts strijdgemeenschap turschen front en Vaderland sullen wij Ce ze- ere 1 doverwi.-.n'ng beveel', n. w.g. VON BRAUCHITSCH Kolonel-genergal en Orpsrfctvelheóber van het Leger Het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat bon 60 van het alge meen distributiebonboekje gedu rende het tijdvak van Donderdag 6 Juni tot en met Vrijdag S Juli recht geeft op het koopen van 2i ons koffie of 1 ons thee. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de bevoorrading van de winke liers tengevolge van verkeersmoei lijkheden vertraging kan ondervin den. De winkeliers zullen in verband daarmede vermoedelijk niet onmid dellijk op alle bonnen, waarover hun klanten beschikken, koffie of thee kunnen afleveren. Men moet daarom niet aanstonds op 6 Juni of volgende dagen alle bonnen, waarover men be schikt, bij zijn winkelier inleveren. Indien men zijn bestellingen over de periode van 6 Juni tot en met 5 Jujl verdeelt, kan leder er zeker van zijn dat hij in den loop van Juni de ge- heele hoeveelheid, waarop hij met zijn gezin recht heeft, bij zijn krui denier kan koopen. IN BELGIë Volgens een door het Italiaansche persagentschap Stefanl gepubliceerd rapport van het Italiaansche consu laat te Charleroi (België* hebben de Franschen in België zeven Italianen doodgeschoten en een aantal anderen mishandeld. Een paar dagen voor het plaatsje Vieux-Campinair, op 12 K.M. van Charleroi gelegen, door de Duitsche troepen bezet werd, ondernamen de Franschen een jacht onder de daar wonende Italianen, meerendeeis mijn werkers. Een Fransche officier, aan het hoofd van een troep, drong een huis binnen, waar een oude Italiaan sche arbeider woonde, die een talrijk gezin moet onderhouden. De officier vond niets verdachts, trok echter zijn pistool, verliet het huls en riep zijn soldaten toe: „het zijn spionnen". De soldaten begonnen daarop het huls te beschieten. Daarna dwong men den mijnwerker, zijn vrouw en zsjnTT deren, op de binnenplaats met de han den omhoog tegen den muur te gaan staan. Nog andere Italianen uit Vieux-Campinair moesten zich bij de ongelukkigen aansluiten. De Italiaan sche gevangenen werden voor een soort krijgsraad gesleept, die door een Franschen luitenant werd gepresi deerd. Eenigen hunner werden vrijgs- gelaten, zeven echter doodgeschoten. Dit Is, zoo besluit het rapport, niet de eenige wandaad, die de Franschen in België en Frankrijk tegenover de Italianen hebben gepleegd. VIJF DOODEN Een ontploffing, welke zich eenige dagen geleden ln een vliegtuigloods op het militaire vliegveld te Kar Is borg (Zweden) heeft voorgedaan, is naar Nya Dagligt Allehanda op grond van een mededeeling van den eskader-commandant aldaar meldt-, veroorzaakt door de explosie van een krachtige lading ontploffingsmidde len. Bij deze explosie zijn vijf perso nen om het leven gekomen. Daar de verdenking gerezen is, dat het voor gevallene aan sabotage te wijten is, wacht men met spanning op het re sultaat van het Ingestelde ohderzoek. NOODWEER IN BULGARIJE De laatste drie dagen is bijna ge heel Bulgarije geteisterd door nood weer, dat in het bijzonder in het Noorden des lands groote schade heeft aangericht. In eenige streken ls de oogst door hagel ernstig in gevaar ge bracht. Geheele landstreken zijn over stroomd. Uit eenige plaatsen zijn ook berichten ontvangen over verliezen aan menschenlevens tengevolge van blikseminslag of verdrinking. In Sofia zijn de laag gelegen stadsdeelen ern stig door de binnendringende water massa's geteisterd. Eenige scholen en vele kelderwo ningen moesten ontruimd worden. Ook de spoorwegen zijn op eenige plaatsen beschadigd, zoodat het ver keer tijdelijk moest worden gestaakt De schade wordt voorioopig op meer dan 100 millioen lewa geraamd. De regeering heeft maatregelen getrof fen voor de hulpverleening. DE OORLOGSSCHADE IN FÏNL \ND Het door de Finsche regeering in gediende wetsontwerp tot regeling van de kwestie van vergoeding der tengevolge van den oorlog ontstane schade is op s'erke oppositie gestuit, zoo meldt het D.N.B. Men verwijt je regeering-Ryti. dat zij de lasten der schadeloosstelling op dp schouders van particulieren en particuliere on dernemingen wil afwentelen. Svenska Pressen schrijft ln verband hiermede, dat het wetsont werp door den rijksdag wel eens ver worpen zou kunnen worden. Dit, al dus het blad, zou tot een kabinetswij ziging of zelfs tot vorr-'-f ecner nieu- J we regeering'kunnen leiden. De drie kinderen van Koning Leopold, Prinses Josephine Charlotte, 13 jaar, Prins Bondewijn, oud 11 jaar en Prins Albert, oud 8 jaar, bevinden sich, volgens berichten in de^Fransche bladen, in het Kasteel Montal, in het departement Lot. Volgens dezelfde, bladen zoo zegt het D.NJS. heeft Kening Leopold op 25 Mei bevel gegeven sijn kinderen naar Portugal te brengen. Dit vertrek heeft echter niet plaats gehad. De Engelsche bladen staan, naar het D.N B. meldt, geheel hl net tee- ken 'van de Dinsdag door Churchill in het Lagerhuis uitgesproken rede voering. De Dally Telegraph is van opvatting, dat Churchill de natie de volle waarheid heeft gezegd. Hij heeft het noch aan aanmoedigingen laten ontbreken, noch de bevolking den om vang van de catastrophe in Vlaande- rerr verborgen. De Daily Herald merkt op, dat uit de door Churchill afgelegde verklaringen eindelijk de verouderde zinswendingen zijn verdwenen, welke de natie slechts hadden willen troos ten. „De bevolking weet zoo gaat het blad voort dat het land thans zwaar moet boeten voor hetgeen door vroegere regeeringen is verruimd. Men heeft thans geen tijd om de verantwoordelijkheid daarvoor vast stellen. Het is echter verontrustend, wanneer leden van het laatste Kabi net, die verantwoordelijk zijn voor dp catastrophe, nog zitting hebben fn de huidige regeering. Men kan ln dit Op zicht het verleden niet eenvoudig la ten wat het ls. De zaak moet veel eer door het Parlement worden onder zocht. Dat zal geschieden in de gehei me zitting van het Lagerhuis op Dins dag a.s. Het Lagerhuis zal niet aarze len verdere wijzigingen ln het Kabinet te eischen, wanneer het die noodig acht". De Daily Mali noemt de rede van Churchill een meesterwerk van koele berekening en zegt voorts, dat de regeering ln de geheime zitting van het Lagerhuis liaar plannen-voor de verdediging der Brltsche eilanden be kend zal maken. Daaronder bevinden zich ook maatregelen vodr.de vol strekte worging der yijfde colonne. In een commentaar van de Times op de rede van Churchill wordt ge zegd: „De Oceanen en zeeën behooren aan ons en onze rijken zullen voort gaan Hitler te bestrijden". VOETBAL STRIJD OM DE VRIJHEID De politieke leiders der Arabische wereld hebben, naar de Popoio dl R o m a uit Athene meldt, te Cairo een conferentie gehouden, waarin be sloten werd, dat voor de Arabische volken het oogenblik is gekomen op te staan voor den strijd om de vrij heid. Aan de sitting werd ook deel genomen door den gepensioneerden chef van den Egyptischen generalen taf Aziz Almasri, alsmede vertegen woordigers van Saoedië-Arablë. De conferentie heeft, volgens het Duit sche Nieuwsbureau, met' algemeens stemmen de volgende besluiten geno men: De Islamielische en in het hijzon der de rechtstreeks betrokken Ara bische wereld acht het oogenblik na bij, waarin zich ln de hegemonie positie der groote mogendheden on derling veranderingen van groote his torische draagwijdte voltrekken. Zij zullen directe territoriale, politieke en economische gevolgen voor het Afri kaanse he en Aziatische evenwicht meebrengen. In den strijd om de verwezenlijking hunner nationale, racistische en lslamletlsche aspiraties inl het kader eener Arabische snlidaritet achten de Arabische volken het oogenblik ge komen, op te staan voor den vrij heidsstrijd. om sich te bevrijden van het juk der imperialistische mogend heden, dat de Arabische souvereéni- tet ln Egypte, Irak en Noord- en Zuid-Syrië beperkt, t De Arabische '.anden willen niet uit de sfeer van de eene Imperialistische heerschappij in die van een andere komen. De deelnemers aan de conferentie hebben' voorts uiting gegeven aan ..un sympathie voor e«n solidariteit met de Noord-Afri«.aanscüe ge- .ooisgenooten. GEFLATTEERDE 7—2 ZEGE Op Houtrust heeft gisteravond in het kader van de steciencompetitle, welke beoogt gelden bijeen te bren gen voor hulpverleening aan Rotter dam, de wedstrijd Den HaagUtrecht plaats gehad, welke in een geflat teerde 72 zege voor de Hagenaars eindigde, die daardoor nu, in deee competitie een nederlaag tegen A'dam: 34 en een overwinning heb ben geboekt.1 De Utrechtenaren brachten met aanvulling van enkele spelers uit het Gooi een tamelijk sterke ploeg in het veld. Voor de rust leek het er op, als of dit team het tegen de Hagenaars met succes zou kunnen opnemen. Na de eerste helft was de stand 11. De Utrechtenaren waren tot dat mo rn "nt zelfs iets sterker. De tweede helft echter stuurde regelrecht op een debacle voor de Utrechtenaren aan, wier voor de rust zoo perfecte verdediging zich door de opstuwende Haagsche voor hoede liet overrompelen. Deze groote zege dankt Den Haag in de eerste en allergrootste plaate aan het sublieme spel van den Inter nationalen V.U.C.-er Bertus de Har der, die zoowel voor als na de rust prachtig op dreef was. Behalve, dat hij zelf 2 doelpunten maakte,.had hij in de meesje andere een belangrijk aanaeel. De andere Hagenaars speel den beneden hun kunnen. Zelfs de internationaal Engel, die voor de rust te veel aan zijn lot werd over gelaten en van v. d. Vegt weinig steun ondervond. Ook Stam was maar matig partij en Walhain maak te af en toe fouten, waarvan één ten deele het eerste doelpunt veroor zaakte. Dankelman was ln het doel nog al onstandvastig. Bij de Utrechtenaren viel Dumor- tler niet mede. Hij loste een enkel goed schot, maar daarbij bleef het dan ook. Veel beter was de links binnen Sluyk. De beste Utrechtena ren waren de beide backs Den Har- tog en van Rheenen. De belde elftallen kwamen ln de aangekondigde opstelling uit. De wed strijd werd geleid door den heer Eiersteljn. Reeds na 7 min. kon door een fout van Walhain Blnyk scoren. De Hagenaars kregen daarna wel enkele kansen, maar deel» werd er geen gebruik van gemaakt en deels hadden ze veel pech Eerst na 20 min. kwam de gelijkmaker. V. d. Vegt schoor, tegen ecu Utrechtenaar aan en de Heer gaf daarna den bal een tikje, zoodat deze in het doel rolde (11). Vier minuten na de hervat ting maakte Dumortler er 12 van, maar na 10 min. moesten de Utrech tenaren de leiding opnieuw afstaan, na een harder, omhaal van. de Barder (2—2). Twee minuten later gaf de Harder Den Haag de leiding uit een voorzet van Van den Engel 32. De Heer en E verste ij n zorgden gezamen lijk voor het vierde Haagsche doel punt en de Heer een minuut later voor het 5e. In de rest van den wed strijd was er nog een sporadische Utrechtsohe uitval, maar behalve nog twee Haagsche doelpunten resp. door v. d. Engel en de Heer, waarvan het laatste 0.1; in bultenspelposltle werd gemaakt, viel er niets rineer te noteeren. De belangstelling viel niet mee. Er waren ongeveer 2500 toeschouwers, maar de opbrengst, ruim 1000 gulden,- waaraem de controleurs van het ter rein de helft van hun vergoeding voor dien avond toevoegden, was In- tusschen wel de moeite waard. ZWEMMEN KAGNHILD HVEGER 'ORDT De meervoudige RagnhikTHveger, zal dezen 1 ,piocr.e, na? als amateur uitkomen Het exam :i voor zwemleerares, waaraan zij de:.- neemt, ls pas ln Augustus geëind zoodat zij aan verschillende weds:. - den jcan deelnemen. Speciaal wi. j probeeren het wereldrecord over te 100 meier vrije siag, dat nog steeos op naam van Willy den Ouden staat met den fraaien tijd van 1 min. 4.8 sec., ook op haar naam te brengen.

Goudsche Courant | 1940 | | pagina 4