7 Heeft iemand? TWEEDE BLAD WOENSDAG 26 JUNI 1940 '1 STADSNIEUWS Stijging kolenprjjs. Abonnementen en Advertentiën. De Goudsche Courant GEMEENTERAAD. Dr. Schieffer's Stoffwisseiingzout. FEUILLETON OVERSTE SAXON. lOO.COOste bezoeker in Spaardersbad. Vog 200 Rotterdamsche vluchtelingen in Gouda. AT AAR ANNEER Uil vroeger tijden. Opdracht aan de N. V. Nederhorst. Verwarming stadhuis. SPORT G. S. V.~ Jeugdelftal 1—3. INVOERING KOLENCLAUSULE VOOR GASVERBRUIK. De directie der Gemeente-Licht- f* brieken heeft B. en W. medegedeeld, dat de prijzen der verschillende soor- ten gaskolen op onrustbarende wijze stijgen. Zij vestigt er daarbij de aandacht op, dat in de begrooting voor het- dienst jaar 1940 van het Gasbedrijf is gere kend op een kolenprijs van f 9,75 per ton franco wal. De prijs is tot 1 Mei j.l. reeds opgei loopen tot t 11,per ton, terwijl er op gerekend dient te gorden, dat tot 1 Juli a.s. de prijs zeker 11,40 per tdn, franco wal, zal zijn. In deze be rekeningen is met den kolenvoorraad 1939 rekening gehouden, waaTdoor deze prijzen nog betrekkelijk gudstig tegenover die van de normale kolen maat afsteken. Inden groothandel zijn de prijzen reedt, veel hooger. Begin Mei waren zij reeds voor Duitsche gaskolen 12,25 per ton franco wal en voor Engelsche gaskolen 15,50 idem. Het is duidelijk, dat deze groote prijsverschillen met de in de begroo ting 1940 wegens kolenaankoop ge raamde bedragen een ongunstigen in vloed zullen hebben op de financieële resultaten van het Gasbedrijf. Om op den duur de geraamde uit komsten eenigszins ie kunnen hand haven, is het noodig reeds thans onder de oogen te zien, welke maatregelen ter zaken genomen dienen te worden. B. en W. stellen den raad voor te besluiten tot invoering eener kolen- clausule, welke met ingang van 1 Oc tober 1940 toegepast zal worden op de aan de afnemers in rekening te bren gen gasprijzen voor zoover de kolen- prijs zich boven de 10,per ton be weegt. Onder kolenprijs wordt voor de toe passing van dit besluit verstaan de ge middelde prijs per 1000 KG. (franco opslagplaats) der over een kaiender- kwaitaal verwerkte, alsmede der aan het einde van hetzelfde kwartaal voorf radige kolen. Voor elke volle 10 cents, welke de aldus berekende kolenprijs hooger is dan 10,worden de tarieven voor gaslevering in het kwartaal volgende op het kwartaal, waarop de berekende gemiddelde kolenprijs betrekking heeft, met 0,0225 cent per M' verhoogd, met dien verstande, dat bij deze verhoo ging doelen van lz cent worden afge rond en wel naar boven, indien dit deel tj cent of mier bedraagt en naar beneden, indien dit deel minder dan ii cent bedraagt. VERLENGING VERHUUR G. S. V.-TERREIN. B. en W. stellen den raad voor aan de Goudsche Sportvereeniging ,.G. S. V." een aan den Bodegraafschen Straatweg alhier gelegen voetbalterrein, groot ongeveer 1125 M - opnieuw te ver huren voor drie jaar voor den onver- anderden prijs van f 425.per jaar. Den opzeggingstermijn van 6 maan den wenscht de vereeniging te zien ge steld op 12 maanden, teneinde zoo doende te allen tijde de zekerheid te hebben nog een vol jaar over het ter rein te kunnen beschikken. B en W. hebben tegen deze verlen ging van den opzeggingstermijn geen bezwaar. wordt eiken avond bij vele dui zenden abonné s bezorgd in GOUDA, Alphen a. d. Rijn, Ammerstol, Bergambacht. Berkenwoude, Bo degraven, Boskoop, Driebrugge, Gouderak, Haastrecht, Hekén- dorp, Moercapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk a. d. IJssel, Ouder kerk a. d. IJssel, Oudewater, Polsbroek, Reeuwijk, Schoonho ven, Stolwijk, Waddinxveen, Woerden, Zevenhuizen. ABONNEMENTSPRIJS: voor Gouda 17 cent per week, 0.75 per maand of 2.25 per kwartaal, buiten Gouda 18 cent per week, overal waar de bezorging plaats vindt. Postabonnement per kwar- taal 3.15. Alles bij vooruitbe- taling. ADVERTENTIEPRIJS: 1—5 ge wone regels 1.05, elke regel meer f 0.20. INGEZONDEN MEDEDEELIN- GEN op een gewone tekstpagina: 13 regels 1.25, elke regel meer 0.40. Bij overeenkomst geredu, eeerije prijzen volgens speciaal tarief. KWARTJESRUB.RIEK (kleine advertentiën) alleen des Zater dags: 13 regels 0.25, elke regel ,meer l 0.10, maximum grootte 6 regels. Uitsluitend bij vooruitbetaling. Inzending tpt Vrijdagmiddag 2 uur. Opgaaf van abonnementen en advertentiën in te zenden aan het Bureau: Markt 31, Gouda, Tel. 2745 en bij de plaatselijke agen ten. last van verstopping, slechte spijsver tering, overmatige vetvorming ót de schadelijke gevolgen er vanaambeien, onzuiver bloed en vale onreine huid, dar zuivere men bloed en ingewanden met De betrouwbare en aangename werking hiervan is een weldaad voor het geheele organisme. Flacon ƒ1.05. Dubbele flacon f 1.75 bij apothekers en drogisten. G 1871 14 HISTORISCHE AVONTURENROMAN door G. P. BAKKER. „Ik begrijp u niet", antwoordde Savon. Zyn uitspraak klonk Oost- Iriesch. „Ik ben een Hollandsche zee man. We zijn uit Groningen me*, graan gekomen voor het garnizoen. Mijn ï«f mij uw boodschap. Ik zei: 1 Trees.e zijn". „Treesje. Wie is dat?" „De dochter van Joost uit de haven kroeg. Een aardig kind. Maar mijn maat zei. Die was het zeker niet". „En u bent toch gekomen" „Welzeker. Mijn vriend meende dat het voor iemand zou zijn, die iets op ayn geweten had of om een andere rede» van hier naar Hamburg wilde vluchten. Dat gebeurt meer. Dan had- 'ou 00lt kunnen vragen meen- „Dat lijkt me juist". „Mij ook", vervolgde de schipper haaide pijp en tabak te voorschijn en begon langzaam te stoppen. „Maar Rdzke. een slimme vogel, zei: „Wil lam, ze houden jou natuurlijk voor •an schipper. Jy bent de oudste". „Zoo zal 't zijn, antwoordde ik ik »al gaan". ZEVENTIEN MAANDEN NA DE OPENING. Gisteravond werd de honderddui zendste bezoeker van het- Spaanjers bad verwacht. De bestuursleden en hun dames wa ren in dit gebouw bijeengekomen om dit heugelijk feit te gedenken. Wie zou de gelukkige zijn? Om 8.20 begaf de heer H. van Ton- gerioo zich r.aar de kassa, waar hij met hoera-geroep ontvangen werd. Var. alle kanten werd hem ter felici tatie de hand gedrukt, zoodat hij zich verwonderd afvroeg, wat dit te betee kenen had. Spoedig werd hem echter verteld, dat hij met zijn bezoek de honderdduizend volgemaakt had. De voorzitter van het Spaardersbal, de heer J. C. den Boer, sprak een har telijk woord van gelukwensch, waarin hij de aanwezige zwemlustigen wees op het gedenkwaardig feït, dat thans na zeventien maanddn van openstel ling van het Spaardersbad de honderd duizendste bezoeker geboekt kan wor den Namens het bestuur overhandig de hij den heer Van Tongerloo een souvenir. Het duurde niet lang of er werd leeds gestart naar de tweede honderd duizend. Mevr. G. Meulman maakte hiermede een begin en 'mocht hiervoor een aandenken ontvangen. Met een woord van propaganda be sloot de voorzitter deze korte plech tigheid. OPNIEUW TWEE FIETSEN GESTOLEN. Ten nadeele van een propagandiste alhier is op den Fluweelensingel een rijwiel ontvreemd. Voorts is een aan een landbouwer te Bergambacht toebe- lvoorer.de fiets, die op de Van Iterson- laan stond, verdwenen. DE AGENDA. De agenda voor de vergadering van den raad op a.s. Vrijdagavond 8 uur, vermeldt de volgende punten: Het voorstel tot benoeming van een lid der Commissie voor de Hoffman's Stichting „Volksgaarkeuken". Het voorstel tot het verleenen van extra hulp over 1940 aan werkloozen Het voorstel betreffende verkeers- verbeteringen aan de Oude- en de Nieuwe Veerstal. Het voorstel tot wijziging van de verwarmingsinstallatie van het stad-, huis. Het voorstel tot het vaststellen eener tijdelijke regeling voor 1940 voor het eiectriciteitstarief, ten aanzien van het vastrecht. Het voorstel tot verhooging van het crediet voor de vernieuwing van een gedeelte der stoomketelinstallatie der electrische centrale. Het voorstel tot restauratie van een ouclen gasoven der gasfabriek. Het voorstel tot het verbinden van een kolenclausule aan het tarief voor gas. Het vborstel tot vaststelling op nieuw der Verordening op de heffing en invordering van schoolgeld voor het lager onderwijs. Het voorstel tot het verleenen' van medewerking ex artikel 72 der Lager- onderwijswet 1920 voor de aanschaf fing eener nieuwe taalmethode aan de Johannes Calvijnschool. Het voorstel tot het verleenen van medewerking ex artikel 72 der Lager onderwijswet 1920 voor de aanschaf fing van boeken voor de bijzondere neutrale school. Het voorstel tot vaststelling eener gemeenschappelijke regeling voor het buitengewoon lager onderwijs met de gemeente Boskoop. Het voorstel tot aankoop van eigen dommen van den heer G. Moleman. in verband met de demping van de sloot ten noorden van den Graaf Florisweg. Het voorstel tot aankoop van ge deelten berm aan den Goejanverwelle- dijk van C Noordegraaf en anderen ten behoeve van den aanleg der Alge- meene Begraafplaats. Het voorstel tot verhuur der ge- meentewonina Drapiersteeg no. 10 ayn W. van der Poel. Het voorstel tot verhuur van een Sportterrein aan den Graaf Florisweg aan de Goudche Sport Vereëniging. Wijziging der begrooting. dienst 1939 en 1940- er. verder voorkomende zaken. AANTAL VERBLIJVEN TOT TWEE TERUGGEBRACHT. Het gebouw „Concordia" en het ge bouw van den R.K. Volksbond aan de Westhaven. waar Rotterdamsche vluchtelingen waren ondergebracht, zijn voor hun bestemming weer vrij gekomen. De vluchtelingen zijn ten deele'bij particulieren gehuisvest en voorts hebben zij de andere tot dit doel be schikbare gebouwen, het gebouw ach ter de kleine kerk aan de Bogen en „Ons Huis" .aar. de Turfmarkt, be trokken. "Deze .lokaliteiten zijn nu de twee eenige gebouwen, waar vluchte lingen zijn ondergebracht. In 't Kleine Kerkgebouw verblijven nu 71 en in Ons Huis 133 personen. Het aantal hier in gebouwen opge nomen Rotterdammers bedraagt dus 204 en waarschijnlijk zullen deze voor- loopjg hier blijven. Zools men weet is het aar.tal circa driehonderd geweest, doch een kleine honderd zijn gelei delijk naar Rotterdam teruggekeerd. HERWONNEN LEVENSKRACHT. In een ledenvergadering van het plaatselijk comité van „Herwon non Levenskracht" is in de plaats van den heer G. A. Hoornhout, <jie beddhkt had na de functie veertien jaar te hebben vervuld, als voorzitter gekozen de heer G. A. de Moree. „Was u niet bang?" De schipper keek verwonderd. „erng, waarvoor? Ik btr. een Hol- landsch zeeman, heb niets op mijn kerfstok, bezit niets wat het stelen w.arc is en overigensHij wees met den steel van zyn pijp naar zijn kortjan. „Scherp als een scheermes. Bij mü komt men niet zoo gemakke lijk aap boord". Ze keek hem lachend aan. ,.U is een uitstekend tooneelspeler", zei zr „Ik begrijp u niet. U heeft beslist den verkeerden man laten roepen. Jammer. Het beste zal zijn dat ik ver trek". Hij stond op, ze ging voor de deur staan. „Neen", zei ze. „Ik laat u zoo niet gaan". „Wat belieft u?" Hü liep naar haar toe, sloeg zijn armen om haar heen, lichtte haar op ondanks haar tegen stribbelen, om haar op zij te zetten. Hij dacht: nu zal ze wel om de hulp troepen gaan schreeuwen. Maar ze sloeg de beide armen om zijn hals en drukte haar hoofd tegen zijn wang. „Wat is u heerlijk sterk", hijgde ze. „Niet weggaan. Het is geen vergis sing". Hi zette haar neer. Ze bleef vlak bij hem staan. „Ik zou u byna beginnen te geloo- ven, maar ik volgde u door de bos set en. U had mijn belangstelling, op gewekt. Ik vond u zoo'n aardigen man, zag u naar den heuvel gaan en toen 'k u als een jongen man op het paard w Thalia Theater: De heldhaftige tele foniste (met Judith Allen en Grant Withers) en Mag een vader? (met Lyn Harding, Joan Maude en John Mills). Aanvang 8.15 uur. Reünie Bioscoop: Ondeugend maar aardig (met Ann Sheridan, Dick Po well, Zasu Pitts en Allen Jenkins) en Kerels van de kustwacht (met Ran dolph Scott en Frances Dee). Aanvang 8.15 uur. Schouwburg Bioscoop: De vermiste gast (met Paul Kelly en Constance Moore) en Een ongeluk komt nooit alleen (met June Lang en Robert Kent). Aanvang 8.15 uur. 28 Juni 7.30 uur Ned. Gerei. Ge meente: Spreekbeurt ds. Joh. van Wei- zen. 27 Juni 8 uur Vrije Evangelische Ge meente: Bijbellezing en bidstond. 28 Juni 8 uur Stadhuis: Vergadering* van den gemeenteraad. 29 Juni: 3 uur: Plas 's-Gravenbroek: Zeil-examen roei- en zeilvereeniging Gouda. 30 Juni 7.30 uur Gouda-terrein: Voetbalwedstrijd Gouda combinatie Rest van Gouda voor Fonds voor Goudsche getroffenen. 2 Juli 10 uur Stadhuis: Aanbeste dingen herstellen walmuur langs Turfmarkt en maken doorstroomings- opening met overbrugging westelijk schepradgebouw van voormalige ge maal van Rijnland aan Fluweelen singel. 2 Juli 45 uur Goudsche Montes sorischool: Inschrijving nieuwe leer lingen. 3 Juli 8 uur Bar clubterrein: Leden vergadering voetbalvereeniging Gouda. 6 Juli: Collecte voor Nationaal Hulp comité 1940. 9 Juli 45 uur Goudsche Montes sorischool: Inschrijving nieuwe leer lingen. Dagelijks, behalve Zondag, 7.30 8.30 uur, Spieringslraat 113: Gelegen heid tot inenting tegen typhus en paratyyhus. DE .GOUDSCHE COURANT" MELDDE: zag springen en wegrijden, rechtop als een geboren ruiter, werd mijn nieuws gierigheid mij geheel de baas. A. vrouw moest ik dat eigenlijk niet zeggen, maar ik voelde mij sterk tot dien ouden speelman aangetrokken. Toen hy een jonge man bleek te zijn. Ze kreeg een kleur. Zelfs bij het flakkerend kaarslicht ontging dat Saxon niet. ,En toen ik u zag als zee- n ar. in Maagdepburg, voelde ik dade lijk dat u het moest zijn." 1 „Dat was vreemd", zei Saxon mét een nauwelijks merkbaar glimlachje. „Misschien wel", zei ze zacht. „Ik vond dat zelt ook, maar ik houd van avon uren en u werkte op' mijn' ver heel ing. Ik dacht steeds aan u. Ik zag voortdurend uw heldere blauwe oogen." - „Een liefdesverklaring van een mooie vrouw en bij Venus, mooi is ze", dacht Saxon, maar hij zweeg. .Ook weet ik", vervolgde zij, waar om L naar Maagdenburg gekomen is". Saxon haalde de schouders op. Zij keek hem lang aan en hij zag een zachten glans in haar groote, groene oogen. Door dien langen, warmen blik was het o zpn wantrouwen langzaam weg smolt. Hij ging weer zitten en zei: „Dan weet u werkelijk meer dan ik". „Toch is het zoo en niet anders. Ik bracht u dadelijk in verband met den verborgen schat. Het doel was niet om de onderaard: ?he gang in de lucht te laten springen, ofschoon daarboven ViBRO-PAAL-SYSTEEM VINDT NAVOLGING. Namens den Rijksgebouwendienst werd aan de N.V. Nederhorst onder hands opgedragen het maken van een Vibro-paalfundeering van het tijdelijk stations postgebouw te Rotterdam. De goede resultaten met dit paal- systeem bereikt bij den bouw van het winke.pand van de firma Raming te Gouda hebben de directie van den Rijksgebouwendienst er toe geleid dit systeem van 117 bëtonpaien ook voor het stationspostgebouw te Rotterdam toe te passen. MIDDENSTANDSDIPLOMA ALGEMEENE HANDELSKENNIS. Voor het f exameh middenstands diploma a.gemeene handelskennis is te 's-Gravenhago geslaagd de heer W. A. de Bruijn, alhier. CONGRES NIET DOORGEGAAN. Het congres, dat de Nederlandsche Bond van boerinnen en andere platte landersvrouwen vandaag te dezer stede zou houden, is niet doorgegaan en definitief afgelast. EXAMEN STENO-TYPISTE. Bij het te Rotterdam gehouden exa men vanwege de Vereeniging van Lee raren. werd het practijk-diploma steno typiste verleend aan mej. N. Verheul. Ben gedeelte van Mansfeldt's staf in Hpt klooster ondergebracht is. De kei zerlijke officieren gelooven dat, maar mép zocht de kostbaarheden. 'Na het gevgcht in de onderaardsche gang. „Maar ik weet niets van dat ge- vecht", viel Saxon haar in de rede, „dan hetgeen ik van de soldaten in de havenkVoeg toevallig heb gehoord." „En vkje sprong 's nacht in de Elbe na eerst zijn bebloede kleeren te heb ben uitgetrokken". Saxon sprong weer op, greep naar zijn kortjan:, Ze pakte hem by den arm: „Neen", zei ze. „Heb geen angst, ik zal u niet in een valstrik lokken en ik zou u niet kunnen verraden. Wees toch verstandig. Vertrouw mij. Het zou me toch niet moeilijk geweest zijn u door een enkele aanwijzing aan uw vijanden over te leveren. Ik volgde u uit belangstelling". Saxon deed nog een poging haar op een dwaalspoor te brengen. „Maar u kan my niet gezien heb ben. Ik ben dien avond niet van boord geweest". „U vertrouwt mij niet. U wilt niet voor de waarheid uitkomen. Ik zal u het volledig bewys geven. U stond daar naakt in het maanlicht. Ik stond dicht in uw labijheid en u vroeg uw vriend: „Kan je zwemmen?" En uw vriend antwoordde: „Als een snoek". „Dan t water in, de Elbe afzwemmen tot het schip", luidde uw antwoord. Ik heb het ge- 75 JAAR GELEDEN. Des ochtends ten 8 ure hebben de oudstryders uit onze gemeente zich op hel raadhuis vereenigd, waar een ge deelte der schutterij met de muziek van dat corps opgekomen was om hen uitgeleide te doen. Daarbjj vpegden zich de burgemees ter, de wethouder de Grave en de secretaris der gemeente, benevens vele officieren,.zoo van de schutterij als van het garnizoen. Onder het onafgebroken spelen der muziek vergezelde men hen tot aan de grens deT gemeente waar zij toegesproken werden door den burge meester en onder herhaalde gejuich van. een ontelbare menigte plaats na men in twee rijtuigen om de feestreis in gezelschap van de markententster E. Janknecht te vervorderen naar Leyden. 50 JAAR GELÈDEN. De verkiezing van 'het Classicaal Bestuur van Gouda had met den vol genden uitslag plaats: Benoemd tot Praeses de heer H. Wil- deboer te Oudewater. Benoemd tot Assessor de heer J. W. Wartena te Gouda. Benoemd tot Quaestor de heer J. W. Wartema te Gouda. Gekozen tot lid de heer J. G. Brui ning te Schoonhoven. Herkozen tot lid de heer L. ten Bosch te Gouda. Herkozen tot lid de heer N. C. J. de Minjer te Leerdam. Herkozen tot rec.-lid de heer T. J. Ringeling te Krimpen a. d. Lek. Gekozen tot rec.-lid de heer J. A. van Boven te Berg-Ambacht. Gekozen tot rec.-lid de heer H. Visch te Waarder. Gekozen tot reë-lid de heer C. de Vries te Langerak. Gekdzen tot rec.-iid de heer J. W. Beerenkamp te Leerdam. Gekcizen tot rec.-lid de heer F. J. D. Moorrëes te Vianen. Gekozen tot ree.-quaestor de heeT Ph. Pete^ te Waddinxveen, 25 JAAR GELEDEN. In de' te Utrecht gehouden vergade ring van de Maatschappij van Nijver heid is tót lid va^Ëet Hoofdbestuur gekozen de. heer iSWssel de Schepper, directeur van de Kon. Stearine Kaar senfabriek Gouda alhier. KOLEN IN PLAATS VAN- STOOKOLIE. Met het oog op de gewijzigde om standigheden hebben B en W. een onderzoek doen instellen naar de mogelijkheid van wijziging van de stook,installatie voor de centrale ver warming van het Stadhuis, teneinde te voorkomen, dat ten gevolge van schaarsehte aan stookolie in den komenden winter ernstige moeilijk heden zullen ontstaan voor de verwar ming van dit openbare gebouw Uit adviezen van het Bureau*voor Technische Adviezen J. C. van derPiaat te Haarlem, volgens welks plan de bovenbedoelde installatie indertijd is gemaakt, biijkt dat de noodzakelijk ge achte veranderingen kunnen worden aangebracht, waardoor het stoken met anthracietnootjes of met parelcokes mogelijk wordt gemaakt. De directeur van Gemeentewerken adviseert op grond van deze adviezen de uitvoering der noodzakelijke ver anderingen te doen opdragen aar. de N.V. Teebniseh Bureau v/h. Nierstrasz te Amsterdam, welke destijds de olie- stook-installatie in het Stadhuis heeft geleverd en welke den voor deze w ijzi ging aanbevolen Nivak-automatischen kolenstoker in den handel brengt. Van deze gelegenheid kan tevens gebruik worden gemaakt om de noodige wijzi gingen in de verwarmings-installatie op de zolders van het Stadhuis te doen aanbrengen, welke het geVolg zyn van de voor de beveiliging van het gebouw uitgevoerde werkzaAmheden. Aan deze werkzaamheden zijn da kosten van 1987 verbonden, exclusief het honorarium van den adviseur, y B. en W. stellen den raad voor lot uitvoering van de verandering te be sluiten. MAN MET VELE NAMEN EN ERN ONTVREEMD RIJWIEL. Gistermorgen vervoegde zich bij een bewoner aan de Veerstal een onba- kende man, die een rijwiel in onder pand gaf. Aan de politie, die zich met het geval bemoeide, gaf hij verscha lende namen op Uit het onderzoek bleek, dat de fiets in Vlaardingen wan ontvreemd. De man met de veie namea is ingesloten en zal naar Vlaardingen worden overgebracht. sprokenene woord voor woord her haald. Er kan geen sprake zijn van een toeval. U keek rond, maar zag mij niet en toch was ik dicht bij u, heel dicht. Ik had u met myn hand kunnen aanraken. U sprong te water juist bij een dikken boom aan uw linkerhand. Herinnert u zich dat?" „En als het eens waar was?" vroeg Saxon. „U weet dat het waar is, maar wat doet dat er toe. U heeft groot gelijk. Ik vind het prettig dat u niet bezwijkt voor de eerste beste vrouw, al is ze niet cud en leelijk, en uw geheimen niet dadelyk bloot geeft. Maar nu is het ook genoeg". Ze richtte zich in haar volle lengte op en ondanks zich zelf moest hy haar bewonderen. „Slank als een degen", dacht hij „en toch.... een verstandig mooi gelaat omringd doof een aureool van goud blond haar. Ze was een dame. Dat wns hem dadelijk opgevallen, toen ze haar mantel had afgedaan, een echte dame, geen boerendeerne of zigeuner kind. Hy bekeek haar van het hoofd to' de voeten. Een lachje gleed om haar iets te grooten, zinnelyken mond. Ze stond voor hem, draaide Zich half om en vroe- schertsend: .Beval ik u nog al?" ,.U is werkeli.k heel mooi en heel verleidelijk", kwam onwillekeurig over zijn lippen. Haar glimlach werd duidelijker. Haar oogen begonnen te schitteren, ben zoo bl|j dat u dat vindt. Dat VOETBAL. AFWISSELENDE KAMP. DIE EOW- TER NIET OP HOOG PEIL STOND. De derde wedstrijd van het K.N.V. B.-jeugdelftal voor het fonds van 6% Goudsche getroffenen, ditmaal mei G.S.V. als tegenparty, heeft wel het kleinste aantal belangstellenden ge trokken. Toch was ook deze ontmoe ting stellig het aankijken waard. Beide ploegen speelden met veel élan, waren vrij goed aan elkaar gewaagd, waar door de strijd snel en afwisselend was» Echter werd technisch niet het peil bereikt waarop de twee voorgaande wedstryden stonden. Voor een deel mag dat wellicht daaraan worden toe geschreven, dat beide elftallen, elk op zijn beurt eenigen tijd met 10 man speelden, G.S.V. de eerste twintig mi nuten en het jeugdelftal het laatste deel van de eerste en de geheele twee de helft. Juist in die periode evenwel nam het jeugdteam de lei.ding en be vestigde het zijn alleszins verdiende, overwinning. Direct ontwikkelt zich een snel spel, met G.S.V., die eenige invallers telt, het meest gevaarlijk. Ondanks het overwicht der gastheeren, wordt toch hun doel het eerst ernstig bedreigd, als Nuvelsteyn handig langs den uit- geloopen Broekhuizen speelt en D. de Jong het Ieder voor het open dpel voor de voeten krijgt. Deze laatste richt echter te hoog Direct daarop ontstaat ook aan de overzijde gevaar; v. Noort heeft na keurig samenspel een goede kans. Signer weet evenwel, ten koste van een corner, erger te voorkomen. Geleidelijk raakt het jeugdelftal beter op dreef. Lakerveld komt G S V. com- pleteeren. Het jeugdteam houd echter de beste papieren/Met een afgemeten voorzet biedt, Huizér aan Den Hertog een zeer makkefijké kans, doch diens schot is te hoog gerjeht. Ten gevolge van een botsing raakt De Jong gebles seerd: hij verlaat het veld, zoodat de jeugd mét 10 man vérijer speelt. Des ondanks blijft jZij het Vloei der gast heeren bedreigen Na fépai samenspel tusschen Stoppelenburg \en Den Her tog, schiet Nuvelsteijn. dié geheel vrij staand het ieder krijgt toegespeeld, hard in. Broekhuizen redt, ten koste var, een corner. Even later geeft Nu velsteijn op zijn beurt keurig door' naar Den Hertog, die de kans dank baar benut (01. In de tweede helft verschijnt het jeugdteam weer compleet, doch reeds na twee minuten verlaat D. de Jong opnieuw het veld, zoodat voor de rest van den tijd met 10 man wordt ge speeld. Aanvankelijk is G.S.V. het meest in den aanval. Wemmen maakt het Signer eenige malen zeer lastig. Na een snellen uitval van de jeugd komt Huizer alleen voor Broekhuizen, welke laatste evenwel niet thuis geeft. G.S.V. herneemt daarop haar offen sief. Uit een scherpen voorzet van Wemmers loopt K. de Jong den ge lijkmaker in het net (11). Nog ge- ruimen tyd blijft G.S.V. aan bod. De verdediging van het jeugdelftal weert zich echter uitstekend. Geleidelijk zal alles veel gemakkelijker maken. Mag ik nu mijn verhaal voortzetten? Vindt u het goed?" „Ja", antwoordde Saxon. „Ik zal aandachtig luisteren. Ik ben werkelijk zeer nieuwsgierig". „U kwam zoeken naar de kostbaar heden van de prinses Von Ebertot. U wist blijkbaar iets, maar niet genoeg. By haar vertrek uit Maagdenburg heeft ze die met een Waalschen hopman verborgen. Overal heeft men gezocht, maar niemand heeft iets gevonden. Velen hebben reeds door dier. schat het leven yerloren. De hopman zelL Kroaten, die hem hebben gezien. Rui ters van Pappenheim, die de prinses vervolgden, maar den schat zelf vond niemand. Toch was het algemeen be kend dat in het huis met den toren kostbaarheden van onnoemelijke waar de aanwezig waren. Ik heb gehoord dat het huis als nummer één op de confiscatieljjst van Von Pappenheim stond". „U schijnt veel te weten", opperde Saxon. „Ik weet veel meer. U wilt nu u» leven wagen om dien schat te vinden. U zult misschien ook daardoor den dood vinden, tenzij „Tenzij?" viel Saxon haar in de „Tenzij ik u help. De eenige man, die het wist, is door de keizerlijken doodgeschoten. Zijn vrienden noemde» hem den wonderdokter". (Wordt vervolgd.}

Goudsche Courant | 1940 | | pagina 3