Li AT O AAR f ANNEER SPORT TWEEDE blad DONDERDAG 27 JUNI 1940 STADSNIEUWS Moeilijke gevallen voor J den kantonrechter. FEUILLETON OVERSTE SAXON Abonnementen en Advertentiën. De Goudsche Courant Uit vroeger lijden. J. Scheygrond, t Delegatie van macht tot verhuren en verpachten aan B. en W. GroOte animo voor de volkstuinen. Jeugdig slachtoffer - teraardebesteld. Burgerlijke Stand. Gevonden voorwerpen. Verhuizingen binnen 'de gemeente. Ook dit jaar junioren competitie in G. V. B. DE WEG, WAARVAN MEN MOET WETEN OF HET EEN NIET-VER HARDE GRINTWEG 18. BLEEK JUIST GETEERD. Slager, die net een tjverigen knecht niet holte. Een aanrydingszaak zooals zoovele, het niet verleen en van voorrang aan het verkeer van rechts, kreeg gisteren voor den kantonrechter een onverwach te wending. Op het kruispunt bij de Keeuwyksche brug was een over den Bodegraalschen itrhatweg in de rich ting Gouda gaande auto van een in woner uit Reeuw ijk tegen een van den Nieuwdorperweg komenden wagen ge botst en het geval scheen eenvoudig, de automobilist, die den straatweg be reed, werd gedagvaard, omdat hij ver zuimd had voorrang te geven. P? verdediger, mr. Simon uit Utrecht bracht ten bewijze van de onschuld van zijn cliënt een merkwaardigen kant naar voren. De wet bepaalt, dat op het vereenigingspunt van ean verharden weg en een niet-verharden weg het verkeer over den verharden weg, ook al komt het van links, altijd voorrang heeft en dus komt het er op aan of de Nieuwdorperweg een niet-verharde weg is. Of beter gezegd was, want een veldwachter, die ter plaatse bekend is en "die ter toelichting werd geroepen kwam vertellen, dat de Nieuwdorper weg sinds korten tijd geasfalteerd is! In de practijk valt dus niet mee? na te gaan hoe de toestand van den weg vroegep-was. De veldwachter wist wel, dat het toen Ben grintweg was, maar de. ambtenaar van het O.M. bracht er tegenin, dat een grintweg nog geen niet-verharde weg behoeft te zijn. Was er onder het grint een verharding aan gebracht, stelde de kantonrechter, mr. A. J. M. Conincx de vraag en deze viel niet zoo gemakkelijk te beantwoorden, vooral omdat het nu geen grintweg meer is. De verbalisant als plaatselijk bekend en de aannemer van het asfalteerings- werk zullen nu naar hun herinnering gevraagd worden en in verband met dit onderzoek naar den vroegeren aard van den weg, werd de interessante zaak drie weken aangehouden. Pech. Deze zitting stónd voornamelijk in het teeken van overtredingen van de Arbeidswet en in dit opzicht had een Goudsche slager met veel boter op zijn hoofd het al slecht getroffen, door met een aantal herhalingen op zijn reke ning en hechtenisstraf in het vooruit zicht in het zonnetje terecht te komen. De slager is, de ervaring heeft het geleerd, een goedwillend man, maar 'tegenslag is. dat de wet het hoofd of den bestuurder van het bedrijf aan sprakelijk' stelt en hiertegen opponeer de hy fel, omdat hij«.in zijn gedachten- gang aan het gebeufde'part noch deel had. De onifen'gename ervaringen had den hem er toe gebracht zijn knecht het bevel te geven geen voet meer in de zaak te zetten buiten den geoor- loofden tijd, maar zoo groot was de ijver van het jongmen^ph, dat hij op zijn vrijen ochtend op het abattoir voor een anderen slager een varken ging slachten en dit werkje verliep zoo vlot, dat hij nog voldoende tijd over had om ook een op slachting wachtend varken van zijn eigen baas te behandelen. En toen 'was er natuurlijk net een politie controle geweest en enfin "ae patroon, die zich van geen kwaad bewust was en zoo zijn best had gedaan de knecht buitten die deur te houden, kreeg de bekeuring. Het jongmensch kon gelijk een anderen baas gaan zoeken, maar daar was de slager er niet mede af, hij moest opniëuw voor de groene tafel verschijnen en daar heeft hij thans in al zijn verontwaardiging zijn nood ge klaagd over hetgeen hij als een onrecht voelt. Wet is wet, de slager is nu eenmaal de aansprakelijke persoon en het O.M HISTORISCHE AVONTURENROMAN door G. P. BAKKER. 31) i de „Weet u waar de scl|at is?" vroeg Saxon vol spanning. „Neen," zei ze*,,Maar ik geloof, dat wij beiden het goud, de sieraden en edelsteenen zouden kunnen vinden. „Wü?" „Ja. wij beiden. Wü zyn de eënigen, die de kans hebben. Laten we goede «denden worden. Trouwe vrienden i naar hem toe- legde haar slanke hand zacht op zijn schouder." „Vertrouw mij gerust. Ik ben eerlük Er zit geen andere man achter. Het ii geen hinderlaag. Ik zweer u Ze hief haar rechterhand op alsof ze een eed wilde doen, „dat-ik nooit nog eel ■»n heb bemind, ofschoon het/nij niet e*n aanbidders ontbroken heeft Ik *een geheimen voor u hebben. Myn opvoeding is niet-geweest als die w» andere meisje». Mijn vader was ItaUaansch officier van goeden «t Mijn moeder was een Duitsche ■tor ouders woonden op deze ridder- ■Wtede. Zü stierf toen ik nog jong bi» voedde mij op. Ik werd 1 gebracht in het leger tusschen officieren. Toen werd hij vermoord, bloef alleen over en wilde hem yordt eiken avond bij vele dui zenden abonnés bezorgd in GOUDA, Alphen a. d. Rijn, Ammerstol, Bergambacht Berkenwoude, Bo degraven, Boskoop, Driebrugge, Gouderak, Haastrecht Heken dorp, MoercapeHe. Moordrecht Nieuwerkerk a. d. IJsset Ouder kerk a. d. IJssei, Oudewater, Polsbroek, Reeuwük, Schoonho ven, Stolwijk, Waddinxveen, Woerden, Zevenhuizen. AÖbNNEMENTSPRIJS: voor Gouda 17 cent per week, f 0.75 per maand of 2.25 per kwartaal, buiten Gouda 18 cent per week, overal waar de bezorging plaats vindt. Postabonnement per kwar taal 3.15. Alles bij vooruitbe taling. ADVERTENTIEPRIJS: 1—5 ge wone regels 1.05, elke regel meer 0.20. INGEZONDEN MEDEDEELIN- GÉN op een gewone tekstpagina: 1—3 regels f 1.25, elke regel meer 0.40. Bij overeenkomst geredu ceerde prüzen volgens speciaal tarief. KWARTJESRUBRIEK (kleine advertentiën) alleen des Zater dags: 13 regels f 0.25, elke regel meer f 0.10, maximum grootte 6 regels. Uitsluitend bij vooruitbetaling. Inzending| 'tot Vrijdagmiddag 2 uur. Opgaaf van abonnementen en advertentiën in te zenden aan het Bureau: Markt 31, Gouda, Tel. 2745 en bij de plaatselijke agen ten. liet de herhalingen de revue passeeren om ten slotte drie dagen hechtenis te eischen. In begrijpende welwillendheid han teerde de kantonrechter opnieuw de dispensatie-bepaling, list de hechtenis achterwege en legde f 25,subs. 10 dagen op. Zoozeer was de slager over het ge beurde verbolgen, dat er niet de ge ringste vreugde opkwam over den goeden afloop en indien het mogelijk geweest was, zou hij gelijk in hooger beroep zijn gegaan. Maar de griffie was op dit uur gesloten en mogelijk bezinkt een rustige overweging van de uitspraak tot de gedachte, dat hij, hoe onprettig het gebeurde ondanks zij .1 zorgen ook is, geen klage» heeft. Evenzeer kwamen er góed af een bakker, die bij vierde herhaling vier dagen tegen zich hoorde vorderen en 50,subs. 10 dagen kreeg en een anderen slager, wien na een eisch van tweemaal een dag bij vijfde herhaling tweemaal 5,subs, tweemaal twee dagen opgelegd werden, in aanmer king genomen de bijzondere omstan digheden, waarvan de overweging tot het gunstige slot» leidden. DE „GOUDSCHE COURANT" MELDDE 75 j^AR GELEDEN. Op den 3n dingsdag der maand julij, zünde dit jaar den 18n, moet plaats hebben de gewone verkiezing van raadsleden, ter aanvulling der plaats ?r. van hen, die naar den bestaanden rooster, op den eersten dingsdag der maand september moeten -aftreden. Hier moeten aftreden als leden van den gemeenteraad de hh. W. J. For- tuijn Droogleevc/, J. J. Braggaar, J. Reutinger, W. Brand van Straaten er K, A. Kemper. wreken. Ik deed het. Door het onder zoek om zijn moordenaars te vinden, bleek het dat ik een goede kracht was om achter geheimen te komen; toch gebruikte ik nooit lage middelen. Mis schien zal u het slecht vinden". Ze kayk hem angstig in de oogen. „Neen", ontsnapte Saxon. „Neen, ik ben de laatste om een oordeel over u te vellen." „De staf betaalde mijn onkosten .ruimf ofschoon ik het fiiet noodig had. Men behandelde mü altijd 'als dochter van mijn vader als een adellijke dame. Alle officieren zijn mün vrienden. Meermalen ben ik ten huwelijk ge vraagd en niemand zal het wagen mij niet"eerbiedig te behandelen. Maar nu heb ik genoeg van dit leven. Ik kan niet langer. Ik heb een afschuw van dit verwoeste land, waar altüd oorlog is en niets dan ellende en wanhoop. Ik verlang naar het mooie Italië vol zon, bloemen en liefde. Wij zullen samen gelukkig zün. En als wü de schatten niet lichten zal niemand ze ooit vinden, dan blijven ze verborgen als gouderts in den grond". SaxiBB begreep. Hü zweeg een oogen- blik. Hü dacht aan Marion. Hü voelde, hü zou zün liefde niet kunnen ver raden. niet voor alle schatten der wereld. Dat was geen verdienste van hem. Geen mensch is baas over zijn gevoelens, al kan een sterke man de slechte begeerten onderdrukken. Hij zou niej/willen ook. Zelfs niet voor deze vrouw. Ze was bekoorlük en ver leidelijk. Ze meende het eerlijk, daar- D twijfelde hij niet meer. Zü zouden OUD-ONDERWIJZER, WELKE BETREKKING HIJ 45 JAAR VERVULD HEEFT. Na een korte ongesteldheid isvan nacht op 76-jarigcn leeftyd. overleden de heer J. Scheygrond, oud-onderwy- zer te dezer stede. De naam van den heer Scheygrond is nauw-" verbonden aan deze streek, waar hü is geboren en zün gansche leven heeft doorgebracht. Op 28 Mei 1864 werd hü te Gouderak geboren. Hü bezocht de Burgersschool voor Jongens te Gouda, waar hü een klasse- genoot was van den dezer dagen over leden bouwmeester Willem Kromhout, en volgde daarna de Normaal-lessen te Gouda. Ook de loopbaan van den heer Scheygrond als onderwüzer ligt geheel te Gouda en omgeving. Vüf en veertig jaar heeft hü het onderwüs gediend en hü deed het met liefde en toewüding, want hü was een man met hart voor zün vak. Aanvankelijk is de heer Scheygrond, van 1884 tot 1894, onderwijzer aan de openbare lagere school te Nieuwer kerk a. d. IJssei geweest. Daarna kwam hü naar Gouda. Hier was hü langen tüd, van 1 October 1894 tot 1 September 1929 werkzaam en in deze bijna vüf en dertig jaren is hü een bekende figuur geworden, die aan lal- loozen ontwikkeling en opvoeding heeft gegeven. Achtereenvolgens was hü verbonden aan de openbare lagere school no. 2, toen aan no. .3, vervol gens aan de Centrale Kopscbfcol en ten slotte aan school 7. Voorts is de heer Scheygrond vele- jaren hoofd van het vervolgonderwijs voor jongens te Gouda geweest. Buiten zijn werkkring was hü tal van jaren de toegewüde secretaris van de afdeeling Gouda van het Neder- landsch Onderwijzers Genootschap en verder trad de heer Scheygrond tot zün dood toe op als directeur-corres pondent van de hulpspaarbank van het N.O.G. te Gouda. Aan deze instel ling heeft deze verdienstelüke onder- wüs-figuur zich verder verplicht door zijn lidmaatschap van de sub-commis sie Gouda van het Ondersteunings fonds. Het stoffelijk overschot zal Zaterdag op de Algemeene Begraafplaats worden teraardebesteld, vertrek 2 uur van jde woning. De Gemeentewet geeft den raad o.m. de bevoegdheid "aan B. en W. de maclft tot het verhuren, verpachten of op eenige andere wijze in gebruik geven der gemeente-eigendommen op te dragen. Onder de talrijke voorstellen, die B. en W. den raad moeten" doen. ko men er vele voor over-"soortgelijke aangelegenheden, dje zonder oqk maar eenigszins aan hun belangrijk heid ten opzichte van het bestuur en beheer der gemeente afbreuk te willen doen, even goed aan B. en W. ter be slissing zouden kunnen worden ge laten In dit verband noemen B. en W. b.v de verhuur van woningen, van volkstuintjes, landerijen en dergelijke. Daarom stellen B. en W. den raad voor te besluiten hun college voör den tijd van één jaar, expireerende 30 Juni 1941j de macht tot het verhuren, verpachten of op eenige andere wijze in gebruik geven van gemeente-eigen dommen, op te dragen en wel onder bepaling, dat B. en W. den raad van iedere door hen ter zake te nemen beslissing, zoodra daarop de goedkeu ring van Gedeputeerde Staten dezer provincie is verkrügen, in de eerst volgende raadsvergadering schriftelük mededeeling doen. UITVLIEGEN VAN ALLE SOORTEN DUIVEN VERBODEN. De politie vestigt er de aandacht op, dat uitvliegen van alle soorten duiven, ook sierduiven, verboden is. samen den schat misschien kunnen vinden. Zü zou hem op het spoor kun nen, brenger. Hij "had zijn woord aan den koning van Zweden gegeven. Hij had besloten niet te kieskeurig in de middelen te zy'n, maar niet zoo, niet door een schurkenstreek. Dit alles vloog in een seconde door zijn^ioofd. Hij stond op. Ze kwam naar hem toe en sloeg plotseling haar artnen om zijn hals. Hij voelde haar 1 warm lichaam tegen het zijyie. Het bloed steeg hem naar de wangen. Toen drukte ze haar warme lippen op zijn mond. Met een onwillekeurige bewe ging wendde hü het hoofd ruw af. Zij deed alsof ze niets merkte, drukte een zoen op zijn voorhoofd en zei: „We zullen een glas drinken voor we vertrekken". Ze ging naar de kast, nam twee groote roemers, schonk die vol, bracht even zün glas aan haar lip pen, reikte hem dat en met hem klin kend zei ze: Op het vinden van den schat, lief- Saxon's heete dToge lippen smachten naar den wün .In één teug dronken ze de glazen leeg. Het was sterke oude wün, godendrank. Saxon zakte weer in zün stoel. Een oogenblik wachtte zü- To?n ging ze naar hem toe, ging op zün knieën zitten, keek hem lang, heel lang in de oogen, sloeg de armen om hem heen en sprak fluisterend, maar met nadruk: „Liefste, kom. We gaan den schat zoeken. Noem mü Verona". - Toen stond ze op, blies de kaarsen uit. Het werd donker. w Dagelijks, behalve Zondag, 7.38 8.30 uur. Spieringstraat 113: Gelegen heid tot inenting tegen typhus en pgratyphus. 27 Juni 8 uur Vrije Evangelische Ge meente: Bübellezing en bidstond. 28 Juni 8 uur Stadhuis: Vergadering van den gemeenteraad. 29 Juni: 3 uur: Plas 's-Gravenbroek: Zeil-examen roei- en zeilvereeniging Gouda. 30 Juni 7.30 uur Gonda-terrein: Voetbalwedstrijd Gouda combinatie Rest van Gouda voor Fonds éoor Goudsche getroffenen. 2 Juli 10 uur Stadhuis: Aanbeste dingen herstellen walmuur langs Turfmarkt en maken doorstroomings- opening met overbrugging westelük schepradgebouw van voormalige ge maal van Run land aan Fluweelen singel. 2 Juli 45 uur Goudscbe Montes sorischool: Inschrijving nieuwe leer lingen. 2 Juli, 7.30 unr, Blauwe Kruis: Sa menkomst Ned. Christen Vrouwen bond. 3 Juli 8 uur Bar clubterrein: Leden vergadering voetbalvereniging Gouda. 6 Juli: Collecte voor Nationaal Hulp comité 1940. 9 Juli 45 uur Goudsche Montes sorischool: Inschrijving nieuwe leer lingen. - UITGIFTE DIT JAAR GRATIS. Met het oog op de bijzondere tyds- omstandigheden hebben B. en W. het wenschelijk geacht zooveel mogelijk tuingrond ter beschikking ,van de daarvoor in aanmerking komende ge gadigden te stellen, teneinde deze zoo doende gelegenheid te geven zelf eenigerrr.ate te voorzien in de behoefte aar. aardappelen en groenten: Reeds werden eenige percelen grond, be stemd vopr volksjrflnenjyn pacht uit gegeven. *B. en W meinen evenwel dat hieraan nog kan worden toege voegd het ten Oosten van de voetbal velden aan de Nieuwe Vaart gelegen terrein (z g industrieterrein), ter grootte van pngeveer 3lz H.A. Voor de verpachting van dit terrein als tuin grond blijkt zeer veel belangstelling te bestaan. Reeds efin 140-tal gegadigden hebben axel} voor toewüziging van een perceeltje grond aangemeld. Het is de bedoeling aan één aanvrager ten hoog ste 300 M.- grond in pacht te geven De pachtprüs zou evenals "Voor de overige volkstuinen kunnen worden gesteld op 0.02 per M.-'. B en W. zijn echter van oordeel, dat ten aanzien hiervan voor het jaar 1940 een uitzon dering dient te worden gemaakt, aan gezien in verband met het reeds ge vorderde seizoen de grond niet meer voor den verbouw van alle gewassen kan worden gebruikt. "Op grond hier van achten zij het billijk het terrein dit jaar gratis aan belanghebbenden in gebruik af te staan B en W. stellen den raad dienover eenkomstig voor. AANBEVELING* BENOEMING REGENT HOFKMAN'S GESTICHT Het college van regenten van het Hoffman's Gesticht heeft B. en W. een aanbeveling toegezonden ter voorzie ning in de vacature in dit college, ont staan door het overlüden upn den heer A. J. J. Vos. Deze aanbeveling luidt: 1. P. van der Pol. 2. F. R. Pruijmboom. LAATSTE GROET VAN VELEN. Onder yeler medeleven is gistermid dag op (ie Algemeene Begraafplaats teraardebesteld het stoffelük overschot van den |8-jarigen Jan de Bruin, die Zondagmiddag bij het spelen op den Turtsingei is te water geraakt en ver dronken. Talrijke buurtbewoners en kennissen jen vriendjes van den jongen brachten een laatsten groet en voorts woonden ïle plechtigheid bü de heer J. Torensma, hoofd van de openbare lagere schpol no 8, waar de knaap schoolging en de onderwijzeressen dezer school mej. H. S. van Wyngaar- den, van wie hü een oud-leerling was en mej. L G. Marwitz, bü wie hy in de klasse zat. Ook was aanwezig de heer J. v; n Breukelen, bedrijfsleider bü de N.Y. de Goudsche Melkinrich ting, bij ui elk bedrijf de vader werk zaam is. Zeven bl< emstukken dekten de baar. Er waren bloemen van de familie, van een levriende relatie, van de buren en van het personeel en van de kinderen .an de openbare lagere school no. f Ds. H. van Dijken Gz., Ned. Her vormd predikant, heeft de droefheid bü dit ver icheiden geschetst en een troostwoorc gesproken, dat hü baseer de op het voord: Elk mensch gaat naar zün e< uwig huis. Ds. van Dijken zeide, dat i lechts troost is te zoeken by God, Wiens vertroosting grooter is dan de grootste smart. Een oom, de heer Corn, de Bruin, heeft namens de ouders voor de groote deelneming dankgezegd en ten slotte een woord i an afscheid gesproken. RUIL ING VAN GROND. Ten behoeve van. de tunnelwerken aan de Spot rwegstraat is noodig, dat de gemeente de beschikking verkrijgt over een pe ceeltje grond ter grootte van 11 M.2, ,n eigendom toebehooren- de aan den 1 eer J. Reneman, alhier. De heer R. neman is bereid bedoelde 11 M.'2 grond aan de gemeente af te staan in ruil tegen een daaraan gren zende strook grond van gelijke grootte. B. en W. stellen den raad voor met den heer Reueman een overeenkomst van ruiling net gesloten beurzen aan te gaan. 50 JAAR GELEDEN. De kantonr echter heeft veroordeeld wegens afwezigheid als dienstplichtige bü de brandweer bij gelegenheid der beproeving dtr brandspuit, iemand uit Bleisw ijk tot 3 of 1 dag hechtenis. Uit gevigheid van tigny is onze boeken zaal 25 JAiAR GELEDEN. Haastrqcht: Dank zij de e ie verv vry mevr. Le Fèvre de Mon- ;emeente met een flinke rijkt. HOOFDSTUK XVI. Alleen de kleine lantaren, die nog brandend op de tafel stond, verlichtte nu het vertrek. Verona deed haar mantel om, sloeg den sluier over haar hoofd, greep met de eene hand de lantaren, met de andér Saxon's pols en zei: „Kom we gaan. Het is een lange weg". SaDkon stond op, volgde haar. Ze liepen een gang door, kwamen in een grooten verwilderden tuin, die won dervreemd aandeed in het yle spook achtige maanlicht. Over een smal hou ten bruggetje betraden ze een zand pad, dat door de velden voerde en op een achterweg uitkwam. Boven hen schitterde de hemel vol sterren. Of schoon de nacht vorderde, was het nog warm. Ze liepen lang, heel lang door het mulle zand. Yèrona sprak geen woord. Als twee geesten schenen ze over den weg te zweven. Hij begreep, dat ze om Maagdenburg heen liepen. „Maken we een grooten omweg?" vroeg hy. „Ja", klonk het antwoord, „maar deze weg is veiliger. Hier zullen we niemand ontmoeten. We kunnen anders de schildwachten niet voorbij gaan zonder aangehouden te worden." En weer gingen ze verder. „Wordt je niet moe?" vroeg hü een oogenblik later. „Neen, je weet toch, dat ik het loopen gewoon bent. Dat vertelde ik je reeds dien middag in de bosschen en jü toch zeker ook niet, een zanger, die Cats'weg 136 nasr Gouwe lio'; van der Melde, van Karekietstraat 110 n. Kon. Wilhelminaweg 288; J. S. van der Ende, van Sophiastraat 44 inw. naar P. C. Bothstraat 79; Wed. D. van Leeu-' wen uit Bockenbergstraat 17 naar Kon. Wilhelminaweg 251; J. G. Bik,' van Steynkade 30 naar Nieuwe Gouwe' WZ 6; Th. H. Timmermann, van Kar- nemelksloot 33 naar Bothastraat 24; W.- van Loon, van Nieuwehaven 10 naar Robaarsteeg 21; F. Brugelmans van, v.' Itersonlaan 1 naar Burgvlietkade 33; W. C. Verboom, van Kon. Kilhelmina- weg 187 naar Groenendaal 30; F. Bas- tinck van Gr. Floriswég 56 naar Per- sijnstraat 15; W. van den Hazel, van Groeneweg 65 naar Eerste kade 61. Geboren: 23 Juni: Jacobus Cornells, z. van J. M. van Ewyk en P. M. Overkamp, C. Huügensstraat 143. 24 Juni: Gezina Margaretha, d. van J. A. Kaars en A. Rozendal, L. Tiende- weg 67. 25 Juni: Hendrik, z. vhn H. de Vries en J. M. van Bommel, Snoüstraat 37. Getrouwd: 25 Juni: A. J. IJssetstijn en J. G. W. Aberson. 26 Juni: J. van Vliet en M. J. Streng; Th. M. F. J. Smulders en M. A. M. Car- lier; C. J. Reebeen en M. J. Radema ker; A. Schouten en M. Thesingh. Overleden: 23 Juni: Johannes de Bruin, 8 j. 4 24 Juni: Arie van Hoorn, 75 j. Omtrent de volgende gevonden voor werpen kunnen aan het bureau van politie inlichtingen worden verkregen op alle werkdagen van 9 tot 12 en S tot 5 uur: blauw wollen pullover, bruine rozenkrans in étui; sleutel van rijwieslot, ondergoed, gele dameshand schoen, grijze pet, kindermutsje (rose), zwart hondje, stempelboekje, jongens broekje, ring met groene steen, porte- monnaie met inh., 2 spaarkwitantie's in tabakasdoos, zilverbon, padvinders- zakmes, donkerblauwe ceintuur, rood bruin kindermanteltje, linker dames handschoen, heerenrij wiel, broodbon nen, 2 fietsbanden; zwempak en bad doek, armband. 2 lampenpoetsers, paarse ceintuur, stuk touw, witte ro zenkrans, bont, damesrijwiel, wit kin- derschoentje, kruiwagen. C. Holthuisen, van Nieuwehaven 10. naar GeuzenstraaJ 52: J. E. "de Jong. van Tollens=tr»at 81. naar C. Huvgens straat 116, J. Amesz. van Kleiweg 119 naar Burgvlietkade 6. F. Broekhuijzen, van Pr. Hendrikstraat 73 naar 26a; J Aret, van Nobelstraat 65 naar Heeren straat 16; C van Reden, van Wachtel straat 7 naar Mqsstraat 5; P. Kooistra. van Joubertstraat 78 naar Joubertstr. 50; J. HofmanSchuring, van Wilhel- minastraat 70 naar P. C. Bothstraat 103; I. Rollfs of Roelofs, van Joubert straat 162 naar 52; N. Verschut, van C. Ketelstraat 70 naar IJssellaan 13. D. C. Goenescheij, van Boelekade 165 naar Woudstraat 36; G. Th. Peereboom van Spoorwegstraat 8 naar Winterdijk 15 b; G. A. van den Berg, van Karnemelk- sloot 102 naar Tuinstraat 52; Wed. J. F. Overkamp. van Slapperdal 21 naar Nieuwehaven 52; J, J. van Lambalgen, van Gouwe 49 naar Nieuwe Gouwe W Z 3; J. Vlag. van Westhaven 81 naar Bleekerssingel 26; Hf. Woerlee, van Raam 49 naar Naaierstraat 17; J. A. Bron, 'van Tollensstraat 137 n. Woud straat 11; B. J Bakker, van R. van geheele wereld heeft rondgezworven. Hoe zong je ook weer: Hü volgt de vogels op hun trek Naar zuid en weer naar noord. „Weet je dat nog zoo goed?" „Ja, natuurlijk. Het werd gezongen door een grijzen bard. Ik zal dat lied nooit vergeten, liefste". „Maar je moet piet van mij houden, Verona", „Stil. Niets mter zeggen. Ik heb alles begrepen. Jy hebt me je ver trouwen geschonken". „Kijk naar de Groote Beer", ver volgde ze. „We gaan nu naar het noor den en straks na gindsche bocht naar het oosten. Daar gullen we rusten en daarna zien de kostbaarheden te vin den, ik geloof ongeveer te weten waar de wonderdokter ze heeft verborgen. „Heb je dorst?'! vroeg ze hem na een tydje en bleef even staan. „Drink, i kheb wijn meegenomen". Ze haalde van onder haar mantel een kruik te voorschyn. „Drink maar uit de kruik, een roemer heb ik niet. Of zal ik eerst drinken". Ze nam een teug, reikte hem de kruik. Saxon dronk gretig. „Heerlyk", zei hy. „Myn keel was zoo droog. Zal ijc nu de kruik in den zak steken, dan behoef jü haar niet langer te dragen". „Ja, maar ze is njet zwaar, ze weegt niets". „Wat ben je sterk. Verona, en wat loop je vlug. Het is of je zweeft op toovennuiltjes". „Misschien doe ik dat wel. Wie weet? De liefde is de grootste toove- nares die bestaat, maakt slechte VOETBAL. ZESTIEN ELFTALLEN NEMEN DEEL Ook dit jaag organiseert de Goud sche Voetbalbond gedurende de zo mermaanden een juniorencompetitie. Er zijn zestien elftallen ingeschreven. De mdeelmg is: Afdeeling A tot 17 jaar: Gouda A, Gouda B, G.S.V, A, O N.A. A O N A B. Afdeeling B tot 15 jaar: Groep 1: Dilettant*A, Lekkerkerk A. Ammerstol A, Bergambacht A Groep II G S.V. B. O.N A. C, Goud* C, Gouda D, Nieuwerkerk A. Afdeeling C tot 13 jaar: Gouda E, O N A. D, Olympia A. De competitie begint a.s. Zaterdag. Het programma luidt: Afdeeling A: Gouda AO N.A. A O.N.A. BGouda B Afdeeling B: Groep 2. Nieuwerkerk AGouda C. G.S.V. B-O N.A. C. Afdeeling C. Olympia AGouda E. Voor alle wedstrijden is het aan- vangsuur op 4 uur gesteld. menschen goed en goede menschen slecht. Zij maakt van een werkman een dichter en van een dichter een wgrker. Zy maakt de duisternis licht en het licht donker". „Kijk", viel Saxon haar plotseling in de rede. „Wat is dat? Ik zie een groote zwarte schaduw in het maanlicht dwars over den weg. Ginds by dat kreupelbosch". „Ik zie niets". „Kyk dan beter. We komen dichter by." „Ik zie niets". „Daar. Nu is ze plots verdwenen in het bosch". „Kan het die groote boom geweest zyn. daar aan den kant van den weg?" „Neen, het was de schaduw van iets dat bewoog. Ik heb het duidelyk ge zien. Stil. Ik zal vooruit gaan". Ze naderden ae plek waar Saxon de geheimzinnige gestalte had gezien. Hy speurde links en rechts, maar kon niets ontdekken. Eensklaps hoorde hy achter zich een kreet. Hy keek om. Een groote zwarte schaduw sloop vlak achter hem. Een lange arm werd opgeheven, schreeuw van pün. Saxon had een har den trap gegeven op de plaats waar hü de knie van zün aanvaller ver moedde, greep den opgeheven arm ri» brak met een vluggen draai den polk Een lange dolk viel op den grond. De geheimzinnige gedaante hinkte schreeu wend het bosch uw (Wordt Een raar

Goudsche Courant | 1940 | | pagina 3