Nu de rozen bloeien Hebt u nog .resten gekleurd katoen of linnen Ontwikkeling en verzorging van zuigelingen en kleuters BIJVOEGSEL VAN «HC GOUDSCHE COURANT Niemand behoeft het te weten Dan: VOORWINDE - UNGERPLEIN 2. PLATENATLAS Weok voor de huisvrouw Maak er een fleurig ontbijtlaken Dan H of overtrekken voor tuirikussens w Wentel dc gehaktballen achtereenvol gens door het eiwit en door paneer meel. Laat de boter in de koekenpan bruin worden en bak ze daarin. Leg ze op een vleeschschaal en maak de jus af. Vischgehakt: 500 g. gekookte visch, 300 g. gekookte aardappelen, 20 g. boter (1 lepel), peper, zout, peterselie, ongeveer 50 g. boter (21 lepel) om te bakken. Haal het vischvleesch van de graat af, verwijder graten en vel en snijd de visch zeer fijn. Stamp de gekookte aardappelen fijn, of wel, maal aard appelen en visch door een vleesch- molen. 'Meng de zeer fijn gesneden peterselie, de boter, peper en zout er door tot een stijve massa. Te droog gehakt kan met wat melk verdund worden. Vorm er vier ballen van en wentel deze door bloem of paneer meel. Smelt de bojer in de koekenpan en bak het gehakt vlug bruin. Leg het op een vleeschschaal en maatfde jus af. Mej. Geurts geeft ook enkele ma nieren aan, om vleeschlooze jus te maken een uitje fijn snippe ren, in de boter lichtbruin fruiten en water toevoegen. De jus even laten doorkoken en binden met wat maizena. De jus desgewenscht zeven. Men kbn ook een eetlepel bloem in de boter lichtbruin fruiten en lang zamerhand, al roerende, water toe voegen. Of men laat een theelepel tomatenpuree eenige minuten in de boter fruiten. Voeg dan water toe. In- plaats van puree zijn ook yersche, in stukken gesneden tomaten te gebrui ken. Voorts kan men wat melk of beter nog melkvellen in de heete boter gieten. Men wacht dan tot het verbeteren en egaliseeren, met gebruikmaking van één der moderne, goede, onschadelijke haarverven. Hiermede is levens een andere, dikwijls te berde ge brachte opmerking weerlegd„dat het dikwijls zoo zichtbaar is". Men kan voor zeker aannemen, dat als men het in zijn hoofd zou halen op eigen houtje bij voorbeeld een heerencostuum te maken, iedereen dit onmiddellijk zou opmerken. Daarom mag men ook over verkeerd geverfd haar niet oordeelen, want men moet iets niet beoordeelen naar de fouten, maar na^r de normale resultaten. En deze kunnen tegenwoordig zéér bevredigend worden genoemd. Er zullen er onder uw da mes-kennissen best zijn, die beslist goed geverfd zijn bij een goeden kapper, maar van wie u het niet weet en van wie u het ook nooit zult weten Zij zullen, hoewel zij daar eigenlijk alle reden toe hebben, nooit zeggen Kijk eens, hoe prach tig ik geveffd ben, je zoudt niet zeggen, dat ik al zoo veel grijs haar heb Zij zouden het u zelfs hoogst kwalijk nemen, als u het maar durfde veronderstellen. Daardoor ziet men van haarverven altijd alleen de slechte resultaten (meesten- tijdfHzèlf verprutste) en, genersmkeerend, komt men dan natuurlijk tot onjuiste conclusies. Er zijn echter tien tallen dames, die* tot haar zeer groote tevredenheid met verven zijn begonnen en nooit meer anders zouden willen Niet 1f^ri onrechte heet het in de kappers wereld, dat verf klanten de trouwste klanten zijn, welke ipen zich maar kan wenschen. Bij zorgvuldige behandeling zal er ook totaal geen nadeel aan het haar worden toegebracht. Een goed vakman zal een dame met mooi, geheel wit haar, nooit aanraden dit te verven, maar dit geluk is sleéhts wei nigen beschoren, wanneer zij oud worden. En wanneer dit niet zoo is, is er geen enkele reden, waarom men het haar niet zou laten verven, wanneer dit het uiter lijk ten goede komt. De financieele kant Maar hoe veel wordt er per maand vaak niet onnut uitgegeven, soms zelfs aan voor het lichaam schadelijke dingen Bovendien heeft men tegenover zijn naasten den plicht er zoo goed en prettig en fleurig mogelijk uit te zien en alle vermindering van levenskracht, levenslust en vitaliteit zoolang als mogelijk is. te bestrijden met alle middelen, welke ons daartoe ten dienste staan. Men kan ervan overtuigd zijn. dat de heusch zoo groote kosten en moeiten daaraan besteed, vele malen ver goed zullen worden J. V. EEN kapper, die zijn oor bij het publiek te luisteren legt Verwondert er zich vaak over, dat nog zoo vele dames afwijzend staan tegenover verven van het haar. dit toch zoo uiterst belangrijke onderdeel van de verzorging van ons uiterlijk. En nog meer ver wónderen zij zich* wanneer zij de motieven hooren, welke worden aangevoerd om <jeze afwijzende houding te verklaren, daar deze motieven vaak geheel onge grond zijn of y^el geheel bezijden de waarheid. Vooropgesteld dient te worden, dat men twee ma nieren van haarverven dient te onderscheidenten eerste die, welke uitsluitend een verfraaiing van het haar ten doel heeft en welke meestal wordt toegepast bij min of meer jonge dames, zonder of bijna zonder grijs haar, en ten tweede die methode, welke dient om witten haren en de geheele coiffure zooveel mogelijk de oorspronkelijke kleur terug te geven De eerste wijze van verven heeft veel te maken met den persoonlijken smaak, u weet wel, die. waarover niet valt te twisten. In het artikel „Welke kleur haar zal ik kiezen?" werd hierover reeds eerder gesproken. Ditmaal echter zal een lans worden gebroken voor het bijwerken van wit geworden haar in de oorspronke lijke kleur. Ejn dan komt allereerst de groote dood doener van vele dames ter sprake Ik zou niet weten, waarom ikTtaijzelf zou moeten laten verven. Ik ben grijs geworden met eere én ik schaam mij niet voor m'n grijze haren Nog niet één kapper is te weten kunnen komen of er ook een óneervolle manier om grijs te worden bestaat en er zal wel nooit een 'mensch geboren zijn. die zich voor grijs haar werkelijk „schaamde". In dat geval zou een ieder, die zich verfde, dit uit schaamte doen en ylat is ten eenemale onjuist.' Wie er een dergelijke redeneering op nahoudt, toont daarmede totaal verstoken te zijn van ieder begrip vap schoonheidszin voor het eigen uiterlijk. In plaats van het opwerpen van verkeerde stellingen deed men beter te bedenken, welk een invloed grijs haar op het geheele uiterlijk heeft en... dat de indruk, welken wij daardoor op anderen maken, dikwijls geheel anders is dan wij zelf vermoeden. Het is al erg genoeg, .als met het voort schrijden der jaren het haar zijn jeugdigen glans, zijn mooie kleur en zijn soepele valling verliest, door de wijziging, welke zich in ons lichaam voltrekt. Wanneer daar dan bovendien nog bij komt. dat de reeds vale kleur doorweven wordt met dikwijls vuil-witte haren en strepen, dan is toch zeker de tijd aangebroken de kleur door een goeden kapper in haar geheel te laten We schrijven half Augustus en ieder jaar weer opnieuw wijzigt zich dan het mode beeld. Er worden meer vilt- hoeden gedragen, er komen donkerden* japonnen voor den dag, fluweelen en andere vestjes, men ziet meer tail leurs met vossen ènz. De jasjes van de tailleurs zullen dit najaar tot over de heupen reiken. Verder zal men op de japonnen een groote verscheidenheid van kragen, kraagjes, fichu's en jabots van georgette, batist en Valenciennes-kant zien. Veel knoopen ook, zoowel van metaal als van hout, terwijl broderies zeer geliefd zullen zijn. Er is over het algemeen een neiging om de taillelijn tè verlagen. Men bemerkt dat aan schootjes van allerlei vorm en ook de tuniek duikt hier en daar weer op. De rokken blijven ruim en rui ten en strepen zullen zich nog wel eenigen tijd hand haven Wilt U het haar prima geverfd met le kl. verf? bij Schiekade, Tel. 44619 Alles op 't gebied van haar-, schoonheids- en voetverzorging. Indien bouillon te zout is,! raspt mén 1 a 2 wortelen in de vlpe^tat. Deze trekken het zout tot ¥etl geven den bouillon een heerlijtt* smaak en tevens een mooie kletifc IV De enorme overproductie van kof fie welke, zooals bekend, tot. gevolg heeft gehad, dat groote massa's van dit smakelijke product als afval in zee werden geworpen heeft de re geering van Brazilië, één der landen welke de meeste koffie voortbrengen, er toe gebracht, eenige geleerden te belasten met een onderzoek naar de mogelijkheden om het teveel aan kof fie op andere wijze productief te ma ke*. Thans is men daarmpe zoo ver ge vorderd, dat één dezer geleerden, Afranio do Amaral, heeft ontdekt, dat men uit koffie verscheidene voedings middelen kan fabriceeren en daar naast ook indirect benzine en... cellu lose, de meest belangrijke grondstof voor kunstzijde. Of we nu binnenkort ook nog Japon nen uit kotfie-zijde zullen krjjgenT Mokka lijkt al bij voorbaat een heel geschikte tint!

Goudsche Courant | 1940 | | pagina 8