m Welke Bon? Eert interview bij de tarweschoven binnenland DINSDAG 10 SEPTEMBER 1940 wijziging van ée _tbela»4ingwet 1933. nadere toelichting. mrepen. Hét seizoen te Scheveningeu. Het secretariaat-generaal1 De koffie- en theediefstal van O.K. en W. Inwisseling distributie- toewijzingen. in Amsterdam. DIST RIBUTIENIEUWS Gemeentefinanciën en wederopbouw. idd< ("jonge menschen, in 't Jonge IgncQ Koeien melken is wat anders dan 'n les op dreunen over boter, melk en kaas! MEEL BOTER EN VET THEE OF KOFFIE PETROLEUM f GRUTTERSWAREN ZEEP. KOLEN RADIONIEUWS btvoffdt zijde wordt de volgen- tuig gegeven betreffende bet Tui den «eeretarie-generael van -fbpartement van Financiën betref- wijziging van de omzetbelasting- htaiH uugr dit beitidt wordt de omzetbelae- 1 1933 veranderd. Eenige van tot 01 van omzet- en bijzonder invoer- vnjgeitelde waren zijn in de toe deze belaeting onderworpen, verache bloemen, boeken, Ibden en alle ajvdere periodiek e geschriften met uitzon- in dagbladen, fruit, verachte en groenten, visch en peul vruch tje laatste met uitzondering, van er. grauwe erwtefl, bruine boo ker. kapocijnera. ggder worden de percentages van de iaztrng en het bijzonder invoer- var. vjer en tien ten honderd tot ter. honderd verhoogd. Van deze jjmoging worden een tg» waren, zoo- feoter, fruit, gaa, groentert, petro- upg vizch, oliën, vetten en zuiker 0. vrijgesteld. pij de berekening van de omzetbe- jntmg wordt een iete hooger accyni in jat verkooptprij» opgenomen. Bij de berekening van hef bijzonder giperrecht worden alle Nederlandsche I jrftttingen en heffingen met uitzonde- van het bijzonder invoerrecht onder de waarde van de- goederen Het bepaalde in de fioot, inkomende aan het «lot van de bij Ibomzrtbelaztingwet 1933 behoorende tdiel betreffende de hgölting der jaden- en zilveren werken, vindt pm toepaszing. Ere verlichting van deze bepalingen Imogelijk gemaakt voor hen, die ma- gisez, werktuigen, gereedschappen of ttrvoermiddflen voor zijn beroep of Wrijf aanschaft, op verzoek wordt Ion n.l. een derde deel van de omzet- telsstmg voorwerpen teruggegeven wp, wordt men hierv.an vrijgesteld, bdeze gevallen is dus practisch geen pike van belaztingverhooging. In ntband met een gelijkmatige belas- bjheffing is het vereischt, dat de cd» reedt in den handel bevindende wen aan een navordering onderwor- pt worden'. Daarvoor moet een ver- tlznng van de warenvoorraden op 1 October worden afgegeven. Eenige nren zün van deze navordering vrij hield, ook overigens is in het verlee ft! van ontheffingen of gedeeltelijke «Heffingen in bepaalde gevallen voor in. Kaëere voorschriften betreffende de iroering van dit besluit zullen vsn- tgt het departement van Financiën pfever. worden. De door de wetsverandering ontstane Wzstingverhooging moet als zeer ma- Sj veseh'ouwd worden. Zij strekt zich «et enkele uitzonderingen niet uit tot ie belangrijke verbruiksartikelen, «elke tot nu toe belastingvrij waren. INVLOED VAN HET WÉÉR EN DE TIJDSOMSTANDIGHEDEN Nu wij wederom September schrij ven en daarmede dus het eigenlijke hoofdseizoen van de Scheveningsche badplaatsis afgeloopen, hebben wü bij de directie eens geïnformeerd'nadr haar indrukken omtrent de resultaten die de exploitatie heeft afgeworpen. Het spreekt welhaast vanzelf, dat de tijdsomstandigheden een drukkenden TBvloed dp de explortïtie hebben' Uit geoefend, maar dit zou minder voel baar zijn geweest, indien het weer ons in de maanden Juli en Augustus niet zoo in den steek gelaten had. Dat zelfs onder de huidige omstan digheden een behoorlijke exploitatie mogeiyk zou zijn geweest, werd bewe zen door de enkele fraaie zomersche dagen, toen drommen bezoekers Bou levard, strand en cafébedrijven vulden. Héfhotelbezoek heeft wel het meeste nadeel van den toestand ondervonden, hoewel in de eigeniyke vacantiemaand Augustus het aantal gasten der hotels welke door de Duitsche militaire overheid niet in gebruik waren ge nomen, behooriyk medeviel. Wat de pier-, café- en strandexploi- tatie aangaat, ook hier was de inzet in de maand Juni zeer aarzelen om be vredigend te worden, toen de zomer oni op enkele mooie dagen vergastte. De exploitatie dér zeebaden heeft, speciaal in de maand Augustus, zeer van de slechte weersomstandigheden te lijden gehad. Zeer bevredigend was het bezoek aan het Palais de Danse, hetwelk ais dancing zeer gezocht was en aan het Kurhaus Cabaret, alwaar Cor Ruys ware triomfen heeft gevierd. Ook over het Kurzaalbezoek mogen wü, aldus de directie, alles in aanmer king genomen, niet klagen. Het bleek, dat da belangstelling voor de concer ten, aldaar gegeven, zeker rit?t minder geworden was, sl waren de omstandig heden er oorzaak van, dat met belang rijk vereenvoudigde programma's moest worden volstaan. Al met al is de indruk van de direc tie, dat het afgeloopen seizoen bij lange na niet de resultaten heeft afgeworpen die onder normale omstandigheden vooral voor het jaar 1940 te verwach ten waren geweest, maar dat aan den anderen kant de gang van zaken de op 15 Mei zeer somber gesteld vooruit zichten heeft overtroffen. MR. H. J. REIMINK MET WAARNEMING BELAST. Met de voc laopige waarneming cretaris-generaal van het departe- msrt van Onderwijl, Kunsten en Wetenschappen heeft de Rijkscom missaris voor het bezette Neder landsche gebied, Ryksminis'.er Seyss-Inquart, den administrateur kan "het departement mr -H. J.-Rei- mink belast. VAN KORENMUT GEVALLEN EN GEDOOD De 38-jarige gehuwde S. Riémers- ma, wonende te Schcentdermeer, in dienst bij den landbouwer R. te Mid- wolde, is gisteravond bij het verrich ten van werkzaamheden, door tot nu toe onbekende oorzaak, van een hooge korenmijt gevallen. In zorg- wekkenden toestand werd de onge lukkige naar het ziekenhuis overge bracht, waar hij hedenmorgen is overleden. 14 DAGEN NA HET EINDE VAN DEN GFXDIGHEID8DUUR. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Land bouw en Visschery en van het depar tement van Handel, Nyverheid en Scheepvaart maakt het volgende be kend: De toewijzingen, welke "aan detail listen en instellingen worden uitge reikt ter verkryging van de onder scheiden in distributie gebrachte goe deren, worden steeds voor een bepaal den termijn geldig verklaard. Gedu rende dezen termijn kunnen zij wor den doorgegeven aan de grossiers, die de verschillende door hen ontvfngen toewijzingen bij de plaatselijke distri butiediensten kunnen aanbieden voor inwisseling tegen verzamel-toew yzin- gen. Voor deze fnwisseljng was tot nu toe geen termijn vastgesteld, waardoor vele toewijzingen eerst na geruimen tijd worden, ingewisseld. Daar dit moeilijkheden ten aanzien van het distributiestelsel medebrengt, zullen in den- vervolge grossiers deUji hen ingeleverde toewijzingen s||Ps ten hoogste gedurende veertien dagen na afloop van den geldigheidsduur daarvan mógen inwisselen tegen ver- zameltoewijzingen. ï)e distributiedien sten zullen toewijzingen, waarvan de geldigheidsduur op het tijdstip van aanbieding ter inwisseling tegen een verzamel toewijzing reeds meer dan veertien kalenderdagen verstreken is, niet meer accepteeren. DEsIrTEUR VAN OPBOUWDIENST DE DADER. Eenige weken geleden hebben zich van de werkzaamheden van den se- fcn de hoofdstad talrijke diefstallen van koffie en thee voorgedaan. Een man. die zeide te Romen voor dan opbouw- dienst, bestelde in divefse kruideniers winkels igroote hoeveelheden levens middelen! en jam dan by voorbaat kleine Hoeveelheden thee en koffie mede. Hy verzocht de resteerzrde waarin dan <fe opbouwdienst gevestigd zou zijn, af te geven. De politie zocht tevergeefs naar den dader, doch lang zamerhand verkreeg zij een vrij vol ledig signalement. Bij nader onder zoek bleek haar, dat het sppor leiden moest naar Amersfoort. Zij verzocht den Opbouwdienst aldaar opgave van de afw»zige manschappen. Het bleek dat men hier te doen had met een de- serl^ur, namelijk den 22-jarigen A, J. Wgeboren te Amsterdam. De* com missaris van politie van. de centrale recherche te Amsterdam heeft thans opsporing van dezen marl, die wordt verdacht van oplichting vWi partijen koffie en thee, verzocht. DISTRIBUTIE VAN SNELSCHEERCREME, Ter vermijding van misverstand, vestigt de secretaris-generaal, wrd. hoofd van het departement van Handel Nyverheid en Scheepvaart er de aan dacht op, dat ook de z.g. snelacheer- creme onder de zeèpdistributiebe- schikking 1940 1 valt, zoodat het koo- pzn, verkoopen en afleveren hiervan uitsluitend is toeges than tec inleve ring van bon no. 118. goederen aan een bepaald adres. In verband met de verschillende STITKFW merken en verpakkingen, waarin de RIJKSCOMMISSIE VAN ADVIES INGESTELD. Uit een mededeeling van Ged. Staten van Noord-Brabant aan de gemeente besturen in hun gewest blijkt, dat de secretarissen-generaal van de depar tementen van Binnerlandsche Zaken en van Financiën een rijkscommissie van advies voor de gemeentefinanciën inzake den. wederopbouw hebben in gesteld. Deze commissie heeft tot taak: 1. te adviseeren omtrent de rege ling der Rijksbijdragen in het. herstel der oorlogsgeweldschade, toegebracht aan gemeentelijke eigendommen; 2. de beoordeeling van de finan- cieele zijde van de herbouwplannen, welke finaiicieele gevolgen voor de gemeente medebrengen: s 3. te adviseeren omtrent de in indi- vidueele' gevallen toe te kennen bij dragen met inachtneming van de onder 1 bedoelde vast te stellen bydragerege- ling. snelscheercfème in den handel ver- krygbaar is, is niet aangegeven hoe veel gram sneischeercrème op een bon kan worden betrokken, doch is be paald, dat een bon recht geeft op het koopen van een tube sneischeercrème. Hiermede is bedoeld een tube van de gebruikelijke afmeting; hetgeen uiter aard medebrengt, dat van de, kleine tube's die ongeveer de helft inhouden, twee stuks op een bon mogen worden afgeleverd. DE ANNEXATIE VAIi GEMEENTELIJKE TELEFOONNETTEN. In verband met de beschikking van de .secretarissen-generaal van de de-, parlementen van Binnenlandsche Za ken en van'Financiën over de gemeen telijke telefoonnetten- te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage, kan nog worden mededgedeeïd, dat deze netten indertijd door de betreffende gemeen ten zijn gannexeend en wel dat te Am sterdam op 1 November 1898, te Rot terdam op 1 October 1896 en dat te 's-Gravenhage op 1 Juli 1903. VERBETERDE TOELICHTING OF DE VOORZIENINGEN OP HET GE BIED. VAN. DEN. INDUSTREELEN EIGENDOM. ilieronder volgt een verbeterde toe lichting op het besluit van den secre taris-generaal van het departement Van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, houdende voorzieningen op het ge bied van den industrieelen eigendom, ia verband met de buitengewone om standigheden, welke is opgenomen in het Verordeni'ngsMad van 2 Septem ber Levensmiddelendistributie BROOD Met 5 genummerde dubbele bon nen van het 2e broodbonboekjet 248S gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Elk der enkele bennen: 125 gram roggebrood of Ik* gram ander brood (voer de periode van 0 t/m 15 September met 2 dagen extra geldigheids- doar). Deze verbeterde toelichting luidt als volgt: Dit besluit houdt rekening met de als gevolg van -de buitengewone om standigheden ontstane moeilijkheden bij de betaling van de in de Octrooiwet 191*0 en het octrooireglement 1921 vastgestelde kosten. Het sluit aan bij een verordening van den Nederland- schen opperbevelhebber van land- en zeemacht van Mei 194Q, In afzonder lijke punten bepaalt de nieuwe veror dening, dat de inschrijvingskosten voor de sedert het begih van de buitenge wone omstandigheden ingediende aan vragen om octrooi tot uiterlijk T No vember 1940 (i.p.v. zooals tot nu toe tot uiterlijk 15 Aug. 1940)kunnen wor den voldaan. Daarbij gelden aanvra gen om een octrooi, die op of na den 15det> Aug. 1940 zijn sngediend, even eens als op het tijdstip van ontvangst te zijn binnengekomen, wanneer niet tegelijkertijd met het 'overhandigen van de aanvraag de betaling van het inschrijvingsgeld wordt aangetoond. Deze bepaling is voor de prioriteit van de aanmelding van belang. De inschrij- vingskosten voor zulke aanvragen om octrooi moeten echter uiterlijk voor 15 Npvember 1940 worden ge stort De overige termijnen bij de be handeling van een octrooi, die door de genoemde verordening van den Ne derlandsche opperbevelhebber van land- en zeemacht verlengd of op nieuw zijn ingesteld, worden wederom met drie maanden verlengd voor zoo ver zij reeds op 10 Mei liepen. Toesla gen tot de jaarkosten moeten in de toe komst niet reeds bij betaling na dep vervaldatum, onderscheidenlijk na een maand daarna, doch pas bij nabe taling na resp.'drie en vier maanden na den vervaldatum worden betaald. Ook de kosten voor publicatie van een aanvraag om octrooi kunnen* in de toe komst binnen vier maanden na het desbetreffende besluit van de afdee- ling vap beroep van den Octrooiraad worden nabetaald. „Ik werkte op het kantoor van een graanhandel, maar nu zie ik pas waar het graan vandaan komt" «Morgens om kwart voor acht «et vier boterhammen, daar komt om rif eentje by, om half één kry- "t groente, aardappels en vleesch •e tafelmet twee borden pap, om 5» vyf eet ik weer een boterham ep zeven uur kryg ik er vier, en ten-' "t avonds nog een bord pap, dat S-iJB menu bij boer Appelman." "W vertelt Rudolf roe, en 't klinkt formidabel voor atadsooren, het 'lewijs ervoor dat 't Rudolf goed op het land. De eerste dagen ze zoo pardoes uit de stad op ™d worden overgeplant, vlot het .too met de trek. Vooral de meis in het begin geen trek, in •rik niet, en in 't eten niet, maar komen ze by, en wanneer gaan buffelen dan zijn ze een streek; dan halen ze de twee op het land met glans; Ru- HB.S.-er en als één der van de 119 jongens en uit dé stad,'die in den Wie- bet landleven 4 mo- hij niet bij by "teen veeboer kennen, wnrd Mi maar by >en ondergebracht. Koeien melken is nog wat anders dan het opdreunen van een les over boter, melk en kaas. U kent die rytjes nog wel van producten, die in be paalde landstreken verbouwd worden: haver, tarwe, gerst, aardappelen, erwten, bieten en nog veel meer, en die we voor _dén aardrijkskunde- leeraar uit onzen blooten bol moeten leeren? Ze klinken erg mooi en we kunnen er achten en negens mee halen, maar wat landbouw en vee teelt eigenlyk is, dat leeren we op de schoolbanken niet! Het lykt allemaal zoo gemakkelijk wat ze op *t land doen, vergeleken bij ons hersenwerk in de stad, maar 't is drommels moeilijk, vindt Rudolf. „Neem nou eens zooiets eenvoudigs als het laden van de tarweschoven. Je prikt maar met je vork op den wagen. Mispoes, dat gaat zoo maar niet. Daar moet, je' een special en slag voor krij gen en 't duurt een poos voordat je die ie pakken hebt Tydens het op gooien moet je de vork omkeeren, anders gaat de echoot er af!" 1 Boer Appelman is het met Rudolf eens; wanneer je-wat van het boeren bedrijf wilt begrijpen ij er maar één weg, een poosje onder de boeren zijn en mee op trekken. „Het is met 't bieten stekken, het ruiters omgooien, het tarwe binnen halen allemaal een der. Het ga,at om een bepaalde ma nier, 't is een stand, 't is een gevoel, dat kun je niet aan anderen vertellen, dat moet je zelf krijgen." Het is prettig te hooren, dat boer Appelman zoo tevreden is over zijn gast uit de stad. „Jawed hoor, die stadsjongen valt me best) mee", zegt hij, en men moet zoe'ir eenvoudige waardeering van een boer instads- verhoudingen omgezet hoog aan slaan, want een boer blaast nooit zoo hoog van den toren. Dit is een winst post voor het experiment om stad en land dichter bij elkaar te krijgen, maar niet altijd kunnen we zoo'n op gewekt geluid laten -hooren, daarover later. RUDOLF ONDER DE KOE Het „onder de zitten" valt ook niet mee. Wil je het melken goed in de vingers krijgen, dan moet je eigen lijk op je zesde jaar beginnen. Appel man Junior heeft dat gedaan en zijn polsjes zijn nu op zijn twaalfde jaar dan ook zqp gespierd, dat zy ettelijke koeien aan kunnen. „Rudolf heeft er dus niet meer den geschikten leeftijd voor' vindt de oude Appelman, maar desniettemin mag Rudolf, de H.B S.-er, ook wel eens probeeren te melken, al is het alleen Om respect te krijgen voor de boeren- techniek. waar je in de stad niets aan vindt. Het aardrijkskundeboekje op de schoolbank is geduldig. Maar de koe in de wei is levende materie en daar kun je niet alles mee doen wat je wilt. „Vóoral gewoon doen", zegt Appel man tegen Rudolf, wanneer hij hem aanwijst hoe .hij de bonte aan moet pakken. „Wanneer je de emmer er gens anders neerzet dan de koe gtewoon is, denkt het dier al: Hé, wat moet dat nou? en dan wordt het onrustig." „Zóó Rudolf" de boer maakt bewe gingen >met zijn handen en de leerling moet die nadoen. Maar de ware slag is er nog lang niet. Foei, zoo'n les practicum is nog heel wat anders dan wanneer je in de klas voor het bord geroepen, wordt om rijtjes op te dreunen. „Je eerste ervaring hier op het platte land" beweert Rudolf in rond- Hollandsch, „is, dat je er geen fluit van af weet. Hier onder den blooten hemel begin je eigenlyk pas te snap pen wat landbouw en veeteelt, waar je zoo'n boel over geleerd hebt, be.- teekenen. En hier kijk je niet meer op de boeren neer, niks d'r van, hier kryg j« respect voor de boeren, waar je als volk zoo ontzettend veel agn te danken hebt". Nadat de verslaggever met zijn blocnote en de fotograaf met zijn toe stel het erf van boer Appelman ver laten hebben, keert de landelijke rust er weer. Want het is .schafttijd. En ik denk aan Rudolf: vier boterhammen, twee borden pap, nog een boterham, nog eens vier boterhammen, nog eens pap, nog eens Van den weeromstuit hebben wy dien middag twee uitsmijters en twee volle glazen warme Hollandsche melk besteld! Met gesterkte magen gaat de tocht van „De oogen en ooren der stad" door den Wieringermeerpolder verder. Rudolf, de H.B.S.-er op weg met de melkbussen. „NOU WEET IK HET" „Is Simon er ook. mevrouw „Jawel, meneer, die is in de schuur bij het binnenhalen van de achoven". Ergens in de groote schuur van boer Smit staat boven op den schovenberg een stadsjongen onvermoeid zijn vork te zwaaen. Simon, de kantoorbetdiende, heeft ook gehoor gegeven aan den oproep om een poos bij de boerfen door te brengen en op die manier waardee ring te krijgen voor het boerenbedrijf. „lloe bevalt het je hier, Simon?" „Opperbest, meneer", komt er vol mondig uit, wanneer deze Simon van den berg afgeklauterd is om de steed sche bezoekers over zijn ervaringen te vertellen. „Simon, sta je daar wel goed, niet in den wind, want je bent nog zoo warm", roept de boer ergens vandaan en het is 't bewijs ervoor dat de boe ren in dé Wieringermeer ook een hart voor hun gasten hebben. We zoeken een windvrij plekje op. ,',Het wordt tijd dat de hokken bin nenkomen, anders gaan ze spruiten!" Neenj het is niet de boer die dat zegt. Het is Simon, die gebarend over de eindelooze velden, waar de schoven in hoeken staan, deze deskundige op- m%'-ing plaatst. Hy zit er wat je no .nt al echt in. „Weet U wat dit voor «en werktuig is, meneer? Een zelfbinder. die rijdt over het land, snijdt de tarwe af en bindt ze metene in schoven". De kan toorbediende legt ons haarfijn uit hoe de landbouwmachine in ziin werk gaat. En we luisteren en zien aan dachtig. „Je leert een boel hier, meneer", is Simon's besluit. In de sted kijk je op de boeren neer maar hier leer je dat vlug af." S „Waar was je kantoorbediende. Simon?" „Op het kantoor van een graanhan delaar". j „Én had je al eens gezien waar of bet graan vandaan kwam?" De kantoorbediende, die zoo dik wijls, met zyn penhouder in de boeken heeft\moeten achrijven: „100 balen gerst 100 balen tarwe" toont ons triomfantelijk zijn hand gevuld met tarwekorrels. ..Neen, meneer, maar nou weet" ik het!" KAREt VAN HEUSDEN. BON Ne. 72: 1 K.G. suiker (geldig tot eamet 27 September), BON No. 71:2H ons tarwebloem, «I tarwemeel, of boekweitmeel, of roggebloem, of roggemeel, of zelfrijzend bakmeel (geldig1 tot en met 4 October). BONS 5 tot en met 12 van de betorkaart: 258 gram boter (gel dig tot en met 18 October). BONS 5, 6 en 7 van de vetkaart: 258 gram margarine of' 258 gr. boter (geldig tot en met 18 October). BON 8 van de vetkaart: 250 gr. gesmolten spijsvet of 258 gram boter (geldig t/m. 18 October). BONS 9 t/m. 12 van de vetkaart: 258 gram boter, met 18 eent reductie per 258 gram (geldig tot en met 18 October). BON No. 73: Vi ons thee of H pond koffie (geldig tot en met 27 September). FETSOLEUMZEGEL Periode VI 2 L. petroleum (geldig van 8 September t/m. 3 November). BON no. 41: 258 gram rijst of rijstemeel (geldig tot en met 4 October). BON no. 54: 258 gram haver mout of havervlokken of gort of grutten (geldig tot en met 1 October). BQN no. 28: 180 gram maïzena of" griesmeel of Tzuddingpoeder (geldig tot en met rNovember). BON no. 118: 188 krank macaroni of vermicelli of spaghetti (geldig tot en met 1 November). BON no. 115: 158 gr. toiletzeep, èf 128 gr. huishoudzeep, sf 200 gr. zaebte zeep, óf 258 gr. zeep poeder, &f,125 gr. zeepvlokken, óf 258 gr. zelfwerkende waschmid- delen, óf 288 gr. vloeibare zeep (geldig van 31 Ang. t/m 24 Sept.) Deze bon geld ook voor gezins- wasch per 8 K.G. droog wasch- goed. - BON no. 118: 58 gr. scheerzeep, óf één tube scheercrême of één pot scheerzeep. (Geldig van 31 Augustus t/m 31 December). Tot 38 September kan men by handelaren koöpen 28% van het verbruik vaa April 1939 tot en aart 1948. Alleen op recept van arts; max. 288 ex. per hoofd per week. Slootdorp, Augustus. Wwiilai 11 September. JAARSVELD, «14.4 M. KJLO. 8.46 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Wij begin» den dag 8.36 Gramofoonmuziek. V.FJLO. 16.04 Morgenwijding. K.R.O. 16.15 Gramofoonmuziek. 11.36 Godsdienstig* halfuur. 12.66 Berichten. 12.65 Gramofoonmu ziek, 12.15 Rococo-octet. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP., gramofoon muziek. 1.15 Musiquette. 2.66 Vrouwenuurtje. 3.66 K R O.-Melodisten en solist. 3.30 Gramo foonmuziek. 3.45 K RO -Melodisten 4.36 Kin deruurtje. 5.15 Nieuws- en economische be richten A.N P. 5.3# Gramofoonmuziek 5.45 KóR.O -Nachtegaaltjes. 6.65 Gramofooomjjziek. 4.15 KRO -ofkest. 7.66 Vragen van den dag (A.N.P.). 7.15 Berichten. 7.26 K R O-orkest. 7.45 „Bescherming van het Nederlandsche Handelsmerk vraaggesprek. 8.60 Nieuws berichten A.NP. 8.13 K.R.O-orkest en gra mofoonmuziek. 6J» Gramofoonmuziek f.46 Cyclus „Uitingen van Nationale cultuur". f.55 Gemeng koor „Laetare" 16.16 Wij sluiten den dag. 16.1514-34 Nieuwsberichten A.N.P. KOOTWIJK. 1675 *- V.P.B.O. 7.66 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (En- gelsch). 7.26 Gramofoonmuziek. 6.66 Nieuws berichten ANP., gramofoonmuziek. 6.06 Concertgebouworkest en sdMst (opn.16.00 Morgenwijding 10.15 Orgelspel (gr.pl.). 16.36 AVRO-Amusementsorkest 11.15 Berichten Êngelsch11-38 Omroeporkest. 12.36 Berich ten (Duitsch» 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP» gramofoonmuziek. 1.66 Svlvestre-trio. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.66 Bierichten (Duitsch). 2.15 Gramofoonmuziek. 3.1# Zang en piano 3.38 Berichten (Engelsch). 3.45 Gramofoonmuziek.336 Trompet en orgel. 4.15 De Romancers en soliste (opn.). 5.66 Be richten (Duitsch). 5.15 Nieuws- en economi sche berichten A NP. 5.36 Omroeporkest en solist 6.15 Berichten (Êngelsch). Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 6.36 Causerie ..Stoomketels en stoommachines aan, boord van binnenschepen". AV.R.O. 7.66 Vragen van den dag (A N P 7.15 AVRO- Amusementsorkest. 8.06 Berichten (J^Uch). 8.15 Nieuwsberichten A.NP. 8.38 Berichten (Enge)sebi. 6.45 Fluit en piano 6.15 Berich ten (Engelsch) 936 Gramofoonmugiek. 16.00 Berichten (Duitsch). 16.15 Nieuw*J*richten AN P. 16.16—-16.45 Berichten (Engelsch). slui ting 11.15—11.36; 6.15-636 en 1.15—136 Be- htcn (Engelsch).

Goudsche Courant | 1940 | | pagina 8