vleesch en vleeschwaren Distributie van Welke Bon? BINNENLAND v..A. MAA. .JAG 16 SEPTEMBER 1940 iCHTVERBOD /OOR RUNDVEE. Verscheidene voor schriften. Distributienieuw*. Voor deze week zijn 5 bonnen van Het algemeen distributiebonboekje;>, "aange wezen - Schapen-» geiten- en paarden- vleesch vallen buiten de distributie ENGELSCHE BOMMEN OP ONS LAND. Twee menschen doodelijk getroffen te Enschedé. Ergerlyk vandalisme te Zandvoort. IreveaciWlldiiiriistribntie BROOD SUIKER MEEL BOTER ÉN VET VLEESCH THEE OF KOFFIE PETROLEUM PETROLEUMZEGEL Periode VI 2 L. petroleum (geldig vu 2 September t/m. 3 November). GRUTTERSWAREN ZEEP. KOLEN LEVERTRAAN VOOR DE HUISDIEREN tl SEPTEMBER WORDT GEEN AVEE TER BESCHIKKING i DOOK DE VEEHOUDERIJ CENTRALE. rindwc k, nurt het bestaande rbod voor varfcem, een ver- tot bet (lachten ven rundvee van fet geworden. Onder de hierna elde voorwaarden kan van dit I ~door de Nederland«che Vee- Saidcriicentrale ontheffing worden Nrteecd. et voor de slacht bestemde rund moet bij de zaakvoerders of kring- oerders der Nederlandse!» Vee- 'jrijjcentrale ter levering worden «boden met gebruikmaking van -oor bestemde opgave-kaarten. kaarten zijn bij de zaakvoerders, (zaakvoerders en plaatselijk bu- bouders verkrijgbaar. Op de op- kaarteni wordt svermeld welk rundvee men wensch te leveren op welke ontvangplaats. Als ontvangplaats zfln in het alge- de bestaande veemarkten aan wezen, Een lijst van deze ontvang steen wordt afzonderlijk bekend aakt. jj, die rundvee ter levering heeft -geven, is verplicht dat op een de Nederlandsche Veehoudeiij- ale vast te stellen datum te leve- Ten bewijze, dat de fevering kan ts vinden, wordt hem een leve- rbewjjs toegezonden. Dit leve- «bewijs moet bij het aanbieden het vee op de""zntvangplaatg wor- vertoond. Hierop wordt aange kend,dat de levering heeft plaats nden. - Ha derontvangsrvan het vee wordt W naar de kwaliteit geclassificeerd. j>( uitbetaling geschiedt op grond van étte, classificatie eïT van de levende Ktging. Met de classificatie zijn be kt! z.g. classificatie-commissies, die elk samengesteld zijn uit een ver tegenwoordiger van den landbouw, een vertegenwoordiger van den vee- tandel en een vertegenwoordiger van fél handel in vleesch.* Deze commis- ÜM "houden tevens toezicht op de kunde weging. Om tot een juiste gewichtsbepaling te komen wordt het vee op den dag na k ontvangst gewogeu. Het vee mag bij de levering niet overmatig ge iWderd zijn. Mocht niettemin bij de teeging blijken, dat zulks wel het ge tal is geweest, dan heeft de classi- ücatiecommiisie het recht op grond daarvan een gewichtskorting toe te piasen. -Schade tengevolge van drachtig- htiri komt voor rekening van den fereranrier. Heeft uitbetaling van den Hakoopprijs reeds plaats gevonden, dan wordt deze schade op hem ver haald Hadat dé clasifioatie en weging tahber, plaats gevonden, wordt aan pgene die het vee heeft geleverd, een meer betalingsbonnen uitgereikt tegen afgifte van het leveringsbewijs. Op deze betalingsbon kan bij een ftarvoor aangewezen plaatselijke «tak dadelijk betaling verkregen •orden. Op de koopsotn van het vee, fit in een der vastgestelde klassen Wordt ingedeeld, wordt een door de Jfederiandrche veehouderijcentrale te bepalen bedrag voor verzekering te- tan verborgen gebreken in minde- fing gebracht. De door de Nederland- tahe Veehouderijcentrale te betalen pijzen worden afzonderlijk bekend ge maakt. Het ontvangen vee wordt op de ontvangstplaatsen ter beschikking ge hold van de afnemers. In verband «ermede zijn in iedereu keurings- taing loewü zings commissies ingesteld, met de verdeeling van het be- "óhikbare vee belast zijn. Uit de toe- •Üzir. gseomm issies worden rayon- Spmnissie» samengesteld, welke het "O op de ontvangstplaatsen afnemen R tevens voor de onderverdeeling teer de toewijzingscommissies en voor m verzending van het vee naar de risen van bestemming zorg dragen, t vee wordt niet ter beschikking ge- m van slagers of grossies dan na- tal betaling heeft plgats gevonden bij tak daarvoor aangewezen plaatselijke 'waar tevens de slachtvergun- wondt uitgereikt. De slachtver- ing is slechts geldig, wanneer - door de bank is aangeteekend, betaling heeft plaats ge vond an. door de ioewijzingscommissies slager» of grossiers toegewezen moet dadelijk na toewijzing wor- betaald en tegen vertoon van de 'vergunning worden afgehaald, met tijdig afhalen van het vee J de toewijzing. Het toegewezen Vanaf het oogenbiik van ag voor ris«e van den ai- verborgen gebreken van ver- e dieren kan tegen overlegging bewijs van den plaatselijken van vee en vleesch "cvergpeding verkregen worden -1 slachtveefonds, waarbij het door de Nederlandsche veehoude- trale is verzekerd, overeen koms- MAXIMUMPR1JZEN VASTGESTELD. PRIJSLIJST MOET IN DEN WINKEL WORDEN OPGEHANGEN. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Land bouw en Visscherij deelt mede, dat met ipgang van Maandag 16 September een aanvang zal worden gemaakt met de distributie van vleesch en vleesch waren, hetgeen beteekent, dat de ver koop van deze artikelen aan het publiek uitsluitend op bon mag geschieden. Onder vleesch wordt verstaan alle soorten rund-, kalfs- en varkensvleeich Buiten de distributie vallen derhalve mm. schapen-, geiten- en paarden- vleesch. - Onder vleeschwaren worden begrepen alle soorten anders dan door afkoeling verduurzaamd of toebereid vleesch. Hieruit volgt, dat vleesch in blik, waar- vooor een verkoopverbod bestond, nu op bon mag worden Verkocht. In de eerste distributieperiode, welke loopt van Maandag 16 September t/m. Zondag 22 September zijn 5 bonnen van het algemeen distributiebonboekje, t.w. de No.'s 79, 84, 89, 94 en 99 aangewezen ter verkrijging van (vleesch en vleesch waren. Van deze zulrerr-tKe No.'s 79, 84, 89 en 94 elk recht geven op 100 .gram vleesch, been inbegrepen, of 100 gram vleeschwaren. Bon 99 geeft uitsluitend; echt op 100 gram vleeschwaren. Onge- smolten vet, hetgeen tot (lusverre bui ten de distributie viel, zal nu onder de distributie van vleesch vallen. De slagers en winkeliers, die vleesch of vleeschwaren verkoopen, dienen de in ontvangst genomen bonnen te plak ken op opplakvellen, welke bij de distributiediensten verkrijgbaar zijn. De opgepakte bonnen moeten worden bewaard totdat hierover nadere mede- deelingen in de pers zijn verschenen. Op hetzelfde opplakvel mogen bonnen van verschillende nummers voorkomen. Slagter*, die vleeschwaren van derden wilfen betrekken, dienen echter de borirtin, welke Zij daarvoor willen ge bruiken, °P afzonderlijke vellen te plakken. Gedurende de week van 16 tgt en meji 22 Sepember kunnen de'slagers nog vrij vleesch, voorzoover voorradig, betrekken tot een maximum van 75 van hun normalen weekomzet. Voorts kunnen gedurende de periode van 18 tot en met 29 September a.s. de slagers en de winkeliers npg vrij vleesch waren, voorzoover voorradig, betrek ken, tot een maximum van in totaal anderhalf maal hun normalen week omzet In den loop van de week van 16 tot en met 21 September zullen aan het publiek door de plaatselijke distributie diensten op nader door hen te bepalen tijdstippen de vleeschkaarten worden uitgereikt. De distributie zal met in gang van Maandag 23 September plaats vinden op de bonnen van deze vleesch kaarten. Aan kinderen, die op 1 October 1940 nog geen 4 jaar oud zijn, zullen halve vleeschkaarten worden uitgereikt. Aan hen, die uit hoofde van hun werkzaam heden in aanmerking komen voor extra rantsoenen brood en boter of vet, zullen door de plaatselijke.distributiediensten eveneens'bonnen voor extra rantsoenen vleesch en vleeschwaren worden ver strekt, op nader door de distributie- diensten te bepalen dagen. Personen, die op medische gronden behoefte hpfcben aan een vlèesch- rantsoen, ziillen op gecontroleerd medisch attest van de distributie diensten extra bonnen kunnen krijgen. Hotels, café's, restaurants, broodjes winkels e.d. zullen voorshands losse bonnen ontvangen, evenals zieken huizen en sanatoria. Zü kunnen met ingang van heden een verzeil. indienen voor ui aanmerking te komen indienen bij de plaatselijke distributiediensten. Bij de bepaling van het fan tal uit te reiken bonnen wordt reksjging gehou den met het verbruik in 1939. Maximumprijaen vastgesteld. In aansluiting aan de mededeelingen betreffende de regeling van de.vleesch- distrfbutie, deelt het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening nog het volgen de mede. Ten aanzien van de detailprijzen van vleesch en vleeschwaren zijn door den secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Landbouw en Visscherij voorschriften uitgevaardigd. Voor wat betreft de prijzen van var kens-, paarden- en schapenvieesch is bepaald, dat deze niet meer mogenBke- dragen dan in den betreffendten win kel voor 16 September 1940 werden be rekend. Voor rund- en kalfsvleesch zijn maximumprijsgrenzen vastgesteld bo ven welke dat vleesch niet mag worden verkocht Deze prijzen zjjn de volgende: Rundvleesch; ct. per kg. biefstuk 130230 haas 130230 rosbief .)20—200 rollade (leilde) 100—«170 gewone rollade 90150 ribstuk100170 riblappen 90150 contrafilet130—200 braadvleezen magere lappen lappen 30—-140 doorregen lappen klapstuk 90140 gehakt - poulet 70120 rauw rundvet 100—140 Kalfsvleesch, ander dan nuchter kalfs vleesch: ct. per kg. oesters en schnitzels180280 fricandeau 140240 rollade 130—210 coteletten 120200 lappen 130—210 poulet en gehakt 100180 rauw kalfsvet 100160 nuchter kalfsvleesch 80140 Het vorenstaande beteekent niet dat elke slager rund- en kalfsvleesch mag verkoopen tegen den hoogsten prijs. Tevens js bepaald, dat een ieder die rund- of kalfsvleesch, paardenvleesch, schapenvieesch, varkensvleesch of vleeschwaren aan verbruikers verkoopt verplicht té, met ingang van 16 Sep tember 1941 in zijn winkel een duidelijk leesbare prijslijst aan te brengen, waar op de prijzen voor vleesch en vleesch waren staan vermeld. Het verkoopen tegen agdere prijzen dan die, welke 6p de lijst staan ver meld, is verboden. Een uitzondering is daarbij gemaakt voor vleeschwaren in blik. De verkoop daar van is wederom toegestaan en de prijzen behoeven niet pp de Rrualtist te worden vermeld. Met.'lngjmg van 23 September a.s. zal de Prijslijst moeten zijn goedge keurt door «ten burgemeester van de plaats waar de winkel is gevestigd Elke slager en winkelier in vleesch of vleeschwaren is dan ook verplicht ter stond zijn prijslijst in tweevoud ter gemeentesecretarie in te leveren. Bij de samenstelling van de prijslijst dient een ieder zich goed rekenschap te geven van het bovenstaande, overtredingen zullen n.L streng worden gestraft. Prijs lijsten waarop prijzen voor varkens-, paarden-, en schapenvieesch of vleesch «laren staan vermeld, welke meer be dragen dan de door den slager of win kelier vóór 16 September 1940 bere kende, zullen niet worden goedgekeurd De goedkeuring zal oók' worden ge weigerd, indien naar het oordeel van den burgemeester- door den-betreffen den slager voor rund- of kalfsvleesch te hooge prijzen zijn berekend. Door den slager moet namelijk bij zijn prijsbepaling rekening worden ge houden met verschillende factoren, zoo als de dooi- zyn afnemers gestelde kwa- liteitseischen. Slagers, die, doordat hun waren aan hoogere kwaliteits- eisclien voldoen, door de betere ligging van hun winkel of door andere oor zaken tot dusverre in vergelijking met andere slagere regelmatig iets hoogere prijzen konden berekenen, mogen nu hun prijzen in overeenstemming daar mede ook eenigszihs hooger stellen dan andere slagers. Aan het bovenstaande zal streng de hand worden gehouden. Men zal zich in geen geval kuitpen beroepen op een naa rmen meent ten onrechte geweiger de goedkeuring. De gemeentelijke goedkeuring geldt slechts tot wederopzeggens. Het geval zal zich dus kunnen voordoen, dat een verleende goedkeuring Wordt inge trokken omdat bij nader 'onderzoek is gebleken, dat de prijzen te hoog waren. Anderzijds is het ook voor den slager en winkelier mogelijk naderhand goed keuring te vragen op wijzigingen in de prijslijst. DE ZRErDISXRIBUTIE. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart, deelt mede, dat de geldigheidsduur vten de aan de detaillisten, grossiers en instellingen verstrekte toewijzingen ter verkrijging van zeep welke geldig zijn ver klaard tot een bepaalden dag voor 1 October a.s. wordt verlengd tot en met 31 October a.s. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het bovenstaande niet van toepas sing is op de toewijzingen ter verkrlj ging van scheerzeep. tig de daarvoor vastgestelde schade vergoedingsregeling. De toewijzingscommissies zijn belast met de verdeeling, zoowel van het rundvee als van de door de Neder landsche veehouderij centrale beschik baar gestelde varkens over dé binnen hun werkgebied gevestigde en daar voor in aanmerking komende slagers en grossiers en gaan daarby uit van ieders slachtingen in het verleden. De toewijzingscommissies- stellen tevens voor de onder hen ressor- teerende slagers of grossies een vleeschtoewijzing vast. De daarvoor in aanmerking komende grossiers en vleeschwarenfabrikanten ontvangen de toewijzing rechtstreeks van de Nederlandsche Veehouderijcentrale. Zij, die gecombineerde bedrijven uitoefenen, dus van slager en grossies of van slager en vleeschwarenbedrijf of van grossies en vleeschwarenbe drijf of van slager, grossier en vleesch warenbedrijf ontvangen voor ieder ondedeel van hun bedrijf een afzon derlijke toewijzing. De in totaal toe gewezen dieren en het toegewezen vleesch moeten in verhouding tot de grootte der toewijzing over ieder on derdeel van hun ^bedrijf verdeeld worden. Voprzoover geen levende dieren be schikbaar gesteld worden, worden door de toewijzingscommissies of d de Nederlandsche veehouderijcent/alê binnen het kader van de toewijzing bestelbonnen afgegeven tegen inli ring waarvan bij grossiers vlei verkregen kan worden. Hiermede wordt op 23 September een aanvang gemaakt, zoodat tot dezen datum af levering van vleesch door grossiers zonder bestelbon kan plaats vinden. De toewijzingscommissies houden voor iederen onder hun ressorteeren- den slager of grossier een verrekenings- staat aan, waaop vermeld staat de toe wijzing voor de loopende periode, de geslachte gewichten der geleverde dieren en de hoeveelheden, waarvoor bestelbonnen zijn afgegeven. Het ge slacht gewicht van het rundvee wordt berekend naar het levend gewicht met in acht neming van door de Neder landsche Veehouderücentrale vastge stelde afslachtingsnormen. In de week van 16 tot 21 September zal door de Nederlandsche Veehou- derijcentrale geen rundvee- ter be schikking worden gesteld. De toewij zing van varkens blijft op de gebrui kelijke wijze geschieden. Een speciale regeling ten aanzien van de huisslachtingen van varkens it in voorbereiding en zal spoedig be kend worden gemaakt. Huisslachtin gen van rundvee zullen niet worden toegestaan. In den loop van deze week zullen nadere bijzonderheden, o.a. betreffen de de wijze, waaroo de slagers en win keliers zich in bet bezit kunnen stel len van de bescheiden, welke recht geven op het koopen van vl-es-h en vleeschwaren, worden bekend ge maakt. Zaterdagavond laat is Enschede het slachtoffer geworden van het lukraak bommen werpen van Engelsche vlie gers. Vreemde vliegtuigen cirkelden boven de stad en wierpen lichtkogels uit, waarna spoedig een serie ontploffin gen volgde in het Westelijke en Noor delijke stadsgeedeelte. De sirenes van het alarmsignaal begonnen te loeien en de luchtbeschermingsdienst was 'on middellijk in actie. Weer klonken de ontploffingen en daarna braken op en kele punten in de stad felle branden uit. Het bleek dat tal van hrisant- en brandbommen waren geworpen. Ten Westen van de stad vielen bommen op de rijwielpaden van den Rijksweg, welke w'erd beschadigd. Voorts werden in deze gemeente twee boerenwoningen getroffen, waarbij een vrouw ernstig aan den schouder werd gewond. Een koe werd in de weide gedood. In het Noordelijke gedeelte der stad $erd de nieuwe huishoudschool door voltreffer geraakt en zeer ernstig beschadigd. Voorts ontploften in deze woonwijk nog verscheidene bommen waarbij de heer van den Broek, pro curatiehouder bij een textielmaat- schappjj, werd gedood. De koopman Schoolderman, die zich per rijwiel op straat bevond, werd door een scherf in het hoofd getroffen. Na enkele uren is hij aan de gevolgen overleden. De laatste aanval van de Engelsche vliegers was op de binnenstad gemunt. Een brandbom trof het postkantooor, doch door het kordate optreden van het aanwezige personeel werd het ge vaarlijke projectiel onschadelijk ge maakt. De garage van den heer Spra ke! in de Negeloschestraat raakte voorts in brand Een felle vuurzee ont stond, maar de brandweer, krachtig geholpen door tal van manschappen van den Opbouwdienst, had het vuur spoedig onder de knie. De garage is gedeeltelijk afgebrand. In het groote nieuwe gebouw van yroom en Drresmann ontstond brand, maar hier was men het vuur snel meester. Verder brak een hevige brand uit in een gebouw, In gebruik bij" de confec tiefabriek N.V. Serphos. Hier was het gevaar voor uitbreiding zeer groot, mar de felle vuurzee kon vrij spoedig worden bedwongen. In de villawi,k de Stadsweide werd materieele schade veroorzaakt Ver schillende straten zijn met het oog op niet-ontplofte bommen afgezet. Het is een raadsel, wat de bedoeling der Engelsche vliegers is geweest, aangezien' zich nergens militaire doe len bevinden. Bommen op Enkhuizen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag heeft een Engelsch vliegtuig zes tien brandbommen, waar onder drie van zwaar kaliber, geworpen op Enk- buizen in de omgeving van de Koe poort Vin een groote broeikas werd veel glas vernield, terwijl een bruggetje ge heel werd opgeruimd. Aan enkele woonhuizen werd lichte schade toege bracht. De onmiddellijk ter plaatse zijnde brandweer kon voorkomen dat er brand luitbrak. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Ook Halsteren getroffen. In den afgeloopen nacht zijn acht brisantbommen en vijf brandbommen geworpen in de z.g. Melanen, onder Halsteren. Twaalf arbeiderswoningen werdn ernstig beschadigd, doch er heb ben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. JONGEMAN OVERBOORD GESLAGEN EN VERDRONK] Gisteravond is op de Suriamekade te Amsterdam nabij het gebefcw van de Hollandsche Lloyd, een (tragisch ongeval gebeurd. Een 31-jarige man, zoon van een séhipper van eeh lichter uit Rotterdam, die werkzaamheden verrichtte aan het anker op het voor plecht, is door tot nu toe onbekende oorzaak over boord gevallen en ver dronken. Het ongeval bleef onopgemerkt, tot dat de schipper zijn zoon miste. De G.D. werd gewaarschuwd en onder- tusschen begon een schipper van een in de nabijheid gelegen vaartuig te dreggen, op de plaats waar men de pet van den verbngelukte in het water had zien drijven. Na korten tijd slaagde men erin het lichaam van den jongeman op te ha len. Pogingen om door middel van kunetmatige ademhaling de levens- gétesten op te wekken mochten niet meer baten.. Het stoffelijk overschot is naar het Binnengasthuis overge bracht. MAX1MUM-HOUTPRUZEN. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart deelt mede, dat bü de prijzenbeschikhing naaldhout no. 1, de prijzenbeschikking raijnhout no. 1 en de prijzenbeschikking popu- berenrondhout no. wejke in wer king zijn getreden, maximum-prijzen voor resp. gezaagd naaldhout, mijn- hout en populierenrondhout zijn vast gesteld. Voor den gsdetailleerdan inhoud der bovenvermelde beschikking wordt ove rigens naar het gisteren verschenen nummer Van de Nederlandsche Staats courant (no. 179a) verwezen. HEILIG HARTBEELD DE HANDEN AFGESLAGEN. In den- nacht van Woensdag op Donderdag is in Zandvoort een wan daad gepleegd, welke in de geheele badplaats verontwaardiging, heeft ge wekt. In dien nacht hebben tot dus verre onbekende mannen het voor huize „Sterre der Zee" staande Heilig Hartbeeld moedwillig beschadigd. Omstreeks half twee hoorde de moe der-overste van dit huis m eter voor tuin mannenstemmen, doch aangezien deze het huis niet verder naderden, liet zij dit voorval op zijn beloop. Groot was echter de ontsteltenis, toen des morgens bleek, dat van het heilig-hartbeeld, dat reeds tal van jaren den voortuin siert, de handen waren afgeslagen. Men vond ze onder het beeld in het gras. De vandalen hebben zich niet alleen vergrepen aan het beeld van Christus, maar in de onmiddellijke nabijheid hebben zjj de bloempotten ondersteboven gegooid en de hekken beschadigd. De opzet is dus wei onmiskenbaar. De pastoor van Zandvoort werd on verwijld van de snoode daad in ken nis gesteld en deze begaf zich met een kerkmeester, na de vernieling te hebben geconstateerd, naar de Neder landsche en de Duitse he politie, om hiervan aangifte te doen. De verontwaardiging over dit schan delijk bedrijf is groot. De pastoor, die tegenover huize „Sterre der Zee" woont werd op zijn gang door het dorp niet alleen door vele parochia nen, maar ook door tal van niet-katho- lieken aangesproken om hun deelne ming ert deernis te betuigen met dit ergerlijke vandalisme, en hun veront waardiging te uiten over zulk een handelen. Nog Donderdagavond is in de Paro chiekerk van Zandvoort een oefening van eerherstel wegens den Christus aangedanen smaad gehouden. Zondag avond werd deze oefening van eer herstel herhaald. NIEUWE N.S.B.-FUNCTÏONARISSEN. Door den leider der N.S-B. is be noemd tot secretaris-generaal dezer beweging de heer ir C. 3. Huygen. muet opdracht te bevorderen de sa menwerking en het doelmatig func- tionneeren van de afdeelingen van het hoofdkwartier. De heer Huygen werd geboren ip 1897 en studeerde in Daitschland voor eleeirotechnisch ingenieur. Hij werkte te Barmen en Meran. In 1928 trad hij in dienst van een groot warmtech- nisch bedrijf te Amersloort In 1932 werd hij mede-oprichter en directeur vtn een bedrijf op stooktechnisch ter rein te Amsterdam. In Maart 1933 trad hij toe als lift van de N S.B. Tot petsleider der beweging, met ondracht te bevorderen de samenwer- Met 6 genummerde dubbele hen nen m bet Se broedbenboekje: 2560 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Elk der enkele bennen: 125 gram roggebrood of 106 gram ander brood (voor de periode van 16 t/m 24 Septembsg met 2 dagen extra geldigheids duur). BON No. 72: 1 Kg}, sul kor (geldig tot en met 27 September). BON No. 71:214 ons tarwebloeat of tarwemeel, of boekweltmeel, of roggebloem, of roggemeel, et zelfrijzend bakmeel (geldig tot en met 4 October). BONS 5 tot en met 12 van da boterkaart: 250 gram boter (gel dig tot en met '18 October). BONS 5, S en 7 van de retkaart: 250 gram margarine ad 250 gr. boter (geldig tot ra niet II October). DON 8 van de vetkaart: 250 gr. gesmolten sptjsvet of 250 gram boter (geldig t/m. 18 October). BONS 9 t/m. 12 van de vetkaart: 250 gram boter, met 10 cent reductie per 250 gram (geldig tot en met 18 October). BON 79, 84, 89 en 94 1 ona vleesch of vleeschwaren of on- gesmolten vet; bon 99 1 ona vleeschwaren (geldig t/m. 22 September). BON No. 73: Hons thee af 14 pond koffie (geldig tot en met 27 September). BON no. 41: 250 gram rijst of rijstemeri (geldig tot en piet 4 October) BON no. 54: 250 gram barer- mout of havervlokken of gort of grutten (geldig tot en met 4 October). BON no. 28: 108 gram main»» of gries meel of puddingpoeder (geldig tot en met 1 November). BON no. 15: 100 gram macaroni* of vermicelli of spaghetti (geldig tot en met 1 November). BON no. M5: 150 gr. eenheids- toiletzeep, 61 120 gr. huishoud zeep, èf 200 gr. zacht zeep, if 250- gr. zeeppoeder, it 125 gr. zeepvlokken, óf 256 gr. zelfwer kende waschmiddelen af 200 gr. vloeibare zeep (geldig vu 31 Augustus t/m. 24 September) Deze bon geld ook voor gezins- wasch per 8 K.G. droog waseh- goed. BON no. 116: 50 gr. scheerzeep, óf één tube seheererême at één pot scheerzeep. (Geldig vu SI Augustus t/m 31 December). Op een bon „één rantsoen toiletzeep" mag verkocht wor den een stuk toiletzeep vu do oude samenstelling vu 75 j Tot 30 September kan men bij handelaren koopen 20% van het verbruik van April 1939 tot en met Maart 1940. Alleen op bon vu- arts; max. 200 cc. per hoofd per week. BON no. 5 (voederkaari voor bonden), vu 1 t/m 30 Sept.: groep I 10 kg bondenbrood, groop n 10 kg idem. 'groep III 8 kg idem, groep IV 5 kg idem, groep V 4 kg idem, groep VI 3 kg idem. BON no. 5 (voeder-kaart voor katten): van 1 t/m 30 September 114 kg kattenbrood. van de persorganen deze beweging ia benoemd dr T. Goedewaagon. Dr Goedewasgen werd geboren in 1895 en studeerde klassieke letteren en wijsbegeerte, waarin hij in I9M met lof promoveerde In 1925 werd W) privaat-docept in de geschiedenis der philosöjjhie 'na Kant aan dè universi teit te Utrecht, een functie, die hij nog vervult. Van zijn hand verschenra verschillende werken over philosophie cn een groot aantal artikelen in wijs gerige tijdschriften. Eemge jgren ge leden werd hy lid van het Bolland- gênootschap. In 1939 werd hij verbon den aan het rfeekblad D e W a a g. Gedurende de laatste jaren publiceer de hy tal van politieke bijdragen te verschillende bladen en tijdschriften. Kort na den oorlog trad de heer Goe- dewaagen o.p als voorzitter van den Raad van Voorlichting der Nederland sche pers, het lichaam, dat tot taak heeft, de geheeie Nederlandsche pers v, - te ordenen,

Goudsche Courant | 1940 | | pagina 7